Univerzální expert - zpět na článek

komentářů 79

Přidat komentář
 1. Stejná pakáž jako drowové nebo evropské hovnoty.

  Co takhle nějaký stroj času, páni inženýři? S chutí bych se vrátil do roku 88, sledoval, jak ta komoušská blbárna padne, a pak si užíval těch 10-15 let relativní svobody…

  1. Přesně to samé mě mnohokrát napadlo taky. Nemůžu si pomoci, ale nejlépe jsem se cítil zhruba mezi roky 1988 a 2005.
   Ty první dva roky z toho období jsem jako student vnímal tu zvláštní slibnou atmosféru, kdy bylo jasné, že bolševik padne…a pak skutečně vypukla svoboda.
   To, v čem žijeme teď, pracovně nazývám: Eurosocialismus v 2.0.
   A zvedá se mně z toho žaludek.
   Oni snad ani ti analogoví komouši nebyli tak blbí jako ta dnešní pakáž, která obsadila média, školy a většinu politických stran. A ani Západ už neexistuje, což je největší průser, protože už nebude kam zdrhnout – je to tam teď ještě daleko horší než tady…my jsme na tom vlastně pořád relativně dobře.
   Je to depresivní.

   1. @ JCH, dritchie

    Tak především je nutno autora článku (XB) pochválit za demaskování odporného presstituta. Bohužel, je to jen malá pars pro toto, jen jeden z tisíců.

    Obávám se, že čtenáři hovinek (a diváci Novy*) vůbec neřeší, co je jim servírováno; pokud je to ještě okořeněno třeba oblíbeným chcípnutím sousedovy kozy, ještě jim to chutná. Hloubavější čtenáři, kteří tuší lotrovinu a nenechají se opít rohlíkem (i když kolik jich vlastně v populaci je ?) většinou nemívají pokdy na tak důkladnou analýzu, jakou XB předložil.

    Znovu nezbývá než doporučit knížku Dr. Petra Hampla Prolomení hradeb (jaká ironie osudu, že je jmenovcem analyzovaného presstituta :) , po jejímž přečtení už vás sotva něco překvapí. Hampl v útlé knížce detailně analyzuje tu dnešní pakáž, která obsadila veřejný život a vede svět do prdele. Aniž by potřeboval konspirační teorii a aniž by jedinkrát použil termín zmrd, popisuje tenhle typ lidí a vysvětluje bordel který tady dělají, zcela přesně a výstižně (pan domácí by použil termín overbastarding).

    Tihle digitální komouši 2.0 jsou (kromě míst, která uvádí dritchie) také v neziskovkách, koroporátním sektoru, školství, justici, a ovšem, v politice. Řada popsaných jedinců za život i vícekráte vystřídá uvedené pozice (neziskovka korporát politika … atd.), což má fatální důsledky v podobě personálního propojení celého veřejného prostoru napříč stejným typem soběpodobných zmrdů, kteří dokonale kooperují (ne proto, že by se spikli, ale protože mají v hlavách všichni stejně vychcaný software).

    By jeden blil. A protože k účinnému vymýcení zmrdů není snadná ani zaručená cesta (pokud nenaserou dostatečnou většinu národa, a na to oni si dají pozor), jsou perspektivy chmurné…

    ————————————-
    *) pardon, ČT je horší

    1. „Obávám se, že čtenáři hovinek (a diváci Novy*) vůbec neřeší, co je jim servírováno;“
     Domnívám se, že Vaše obava je lichá v případě, že se jedná o jejich peníze. Dovolím si tvrdit, že možné rozšíření a zdražení tzv. „ekopoplatků“ by se dotklo valné části z nich. Otázkou je, jestli to řešení problematiky bude spočívat i v něčem jiném než v nadávkách na „kurvy zelený“.

    2. Učebnicový příklad je uvědomělý eurosvazák Prouza. Ten to ještě dotáhne daleko.

     1. Jihocech Honza: Prouza? Neznám, ale okamžitě jsem si vzpomněl na Izera – tam byl Prouza v Policejní akademii a byl to pravda dement jak vrata, takže to nejspíš sedí i po letech:-)

       1. JH: :-D Řekl bych, že je to tak na 90%, že to heslo na wiki o sobě napsal sám. „seniorní expert v americkém Washingtonu“ může napsat jenom debil.

        1. Diskutovalo se před časem a na jiným webu, když ing. Šlechtová (tehdy ministryně obrany ha ha ha) učinila svůj lesbí coming-out. Prezentoval jsem tehdy názor, že když si přečtete její profesní curriculum vitae typického parazita (stačí třeba tady https://cs.wikipedia.org/wiki/Karla_Šlechtová ), tak potom sexuální orientace je to poslední, co na té dámě může komukoli vadit.

         Jenže, když se podíváte na všechny ty EU-zmrdy (ale i třeba Bohuša Sobotku nebo Stropnického jr.) tak vona to má většina z nich podobně: práva, ekonomie, spíše však politologie nebo jiný pičí obor na FSV, nikdy v životě nepracoval(a), nanejvýš v neziskovce nebo v poradenské firmě, pokud možno ihned na manažerské pozici, časný nástup do politiky (u socanů nebo zelených), a od té doby tam prostě už jen sedí a škodí.

         Na Moravě existuje přísloví, že sviňu od koryta dobrým slovem nezaženeš. Nezbývá, než je ztamodcaď vypráskat bičem.

         1. KS: to je jako kdybyste se divil, že chlap s talentem pro fotbal furt kope za Spartu. Kdo jiný by tu politiku dělal než ambiciózní křivák? Takový člověk prostě dělá to, za co má šanci dostat peníze. Kdejaký lůzr by to dělal taky, kdyby měl dostatečně křivý morální profil a současně o kus vyšší IQ. Logicky pak taková bruselská sebranka vypadá co to mentálního profilu dost podobně, protože stejně jako ve Spartě hrají převážně schopní fotbalisté, tak ve vrcholové politice se pohybují převážně schopní politici. Když se podíváte na životopisy čutálistů, taky je to jeden jak druhý. A taky sami neodejdou, jedině za lepším:-)

          Rozdíl je akorát v tom, jaký na nás mají oba druhy klubů dopad. Na to, kde se tam ti lidi berou to ale vliv nemá.

    3. Analogový komouš byl idiot, ale na nejzákladnějších civilizačních návycích se s ním domluvit zpravidla dalo.
     Digitální verze 2.0 už neuznává často ani ten civilizační základ. Pro mě už to vlastně nejsou lidi, ale jacísi nebezpeční mimozemšťani. Řeknu – li zmrdi, urážím zmrdy…

     1. Tak. Ti opravdoví sekerníci z padesátých let buď vymřeli, nebo prozřeli v roce 1968 a skončili v disentu. V osmdesátkách už to jelo samospádem a všichni chtěli mít hlavně klid a materiálně si polepšit. Dnešní neomarxisté jsou nesrovnatelně horší.
      Koukám teď na články M. Fendrycha na Aktuálně. Ten člověk je naprosto mimo, neshodnu se s ním prakticky na ničem.

        1. Děkuji, již jsem zvracel.

      1. To mě vždy dokázalo pobavit, jak se ti „svobodomyslní osmašedesátníci“ zuřivě snaží popírat, že ve vysokých stranických funkcích smrděli už v 50. letech a stranických schůzích fanaticky tleskali rozkulačování a znárodňování.

       Třeba nedávno byl na ČT pořad, kde jakýsi potomek šlechty (v obličeji něco mezi Klausem ml. a Schlafenbergem) kvílel, jak byli strašně za komunistů pronásledovaní, a pak z něj vylezlo, že většina jeho familie za těch strašných komunistů vystudovala medicínu nebo jiný poměrně prestižní VŠ obor.
       V době, kdy když vám prastrýček utekl do emeriky, tak vám kádrový posudek neumožnil ani gympl.

  2. Dřív jsem to tak také vnímal, ale čím víc si dávám věci do souvislosti, tím méně se mi po 90. letech stýská.

   Já byl tehdy teenager a bylo to fajn, měl jsem fichtla bez papírů a STK a normálně jsem na něm jezdil, nikdo to neřešil. V rádiu hráli krom disco hitů taky festovní grunge. Od 14ti jsme chodili normálně na pivo do hospody a nikdo se nad tím nepozastavoval. Startky stály 20 korun. Na vesnici kluci jezdili od 15ti starýma škodárnama bez papírů a taky to tak nějak nikdo neřešil. Celkově se nikdo do nikoho nějak nesral a stát byl za Klause spíš nečinný.

   NA druhou stranu ….

   …. zasraná felicie stála 30 průměrných platů a dovážet ojetiny zvenku se nesmělo, takže na silnici byl skanzen aut z 60. let, traboše, moskviče, žiguly no a samozřejmě miliony stodvacítek. Tyčinka snickers stála 30 korun a plat byl nějakých 7 litrů. Stejně s nanuky magnum, colou, hambáčema v mekáči. V kraji byla 30 % !!! nezaměstnanost, to staré komoušské bylo definitivně v piči a to nové ještě neexistovalo. Morgoši kradli jak urvaní a vůbec dělali super bordel a skinheadi se s nima proto fest řezali. Lidi byli obecně příšerně chudí, otrhaní, všecko bylo hnusné, fasády, rozpadlé chodníky, MEGA děravé cesty (ano už jsme zapomněli po jakých tankodromech jsme tehdy jezdili). Příšerná móda, hnusné mrkvové rifle od vietnamce a hnusná větrovka z polské tržnice, protože NIKDO si nemohl dovolit nic lepšího. Na západ se dalo jet jen z kopou řízků a paštik, bylo tam pro nás tak KURVA draho. Prostě obecně odevšad čouhala bída, chudoba, rozpad, alkoholismus, čuchání toluenu.

   A když měl někdo prachy, skončil v sudu, oběšený nebo měl jinou „nehodu“, většinou to mělo něco s nějakým Sergejem nebo *ovičem.

   Teď nedávno dávali na nějakém tom obskurním kanále znova staré díly „milionáře“ s Vladimíem Čechem, to bylo už z té „moderní“ doby kolem roku 2000, internet mobily, už ten nový svět. A stejně ti lidi v tom publiku furt vypadaj otřesně, hadry, účesy, hnusné chudobné brýle ….

   No takže pocity mám smíšené, možná bych byl radši teenagerem dneska a neměl rozpadlého fichtla řady 555 bez papírů, co nejel a furt se sral, ale jezdil bych na nějakém slušném spolehlivém malém motocyklu, protože by existovala brigáda, kde bych si na něj vydělal. A ten grunge bych si pustil holt na YT.

   1. Devadesátky bylo nejkrásnější období téhle země. Stačilo hrábnout do jakéhokoliv byznysu, dělat to rozumně kvalitně a ono se dařilo. Nikdo neprudil, lidi co se báli nebo nic neuměli ještě neměli možnost svou závist ventilovat tak účinně jako teď. Podnikal jsem tehdy i teď a moc dobře vidím, jak je to teď z různých důvodů obtížnější, pro existující i pro začínající.

    1. nemohu soudit, já byl mladý kluk a viděl jsem jen tu příšernou bídu, rozklad a hnus všude okolo

     naši jsou doktoři, takže z „podnikání“ měli jen něco málo, když se museli stát soukromými. Tehdy se nám začalo dařit jakžtakž lépe, ale i tak jsme měli furt hovno, i když mírně nadprůměrné hovno. Ten luxus spočíval v tom, že jsme konečně měli video, pevnou linku a televizi na dálkové ovládání.

     z lidí okolo nás někteří i podnikali, strejda byl tehdy mladý inženýr s angličtinou a ihned letěl nahoru do managementu a zažil pár slavných let než fabriku vytunelovali ti nad ním. Ti co podnikali jsou nyní buď mrtví (potraviny s rusákama), nebo po řadě mrtvic/infarktů (špeditérská firma), nebo utekli od válu, když na ně přišel finančák (obchod s kovy).

   2. Nikdo neříká, že devadesátky byly ráj na zemi. Ale postupně se to všechno zlepšovalo, i když jsem byl školák, tak jsem vnímal tu náladu, chuť všechny ty škody napravit… Dneska se sice materiálně máme mnohem lépe, ale životní pocit je spíš odevzdanost, co na nás zase zeshora navalí, a zatímco tehdy byla naděje, že se poměry zlepší, teď nějak všichni tušíme, že bude jenom hůř.

    1. jo tu náladu si pamatuju, ta byla boží

     na druhou stranu, ta dobrá nálada trvala u nás někam do roku možná 95-96, pak už to bylo tak v piči, že lidi začli propadat totální beznaději

     ne nadarmo moje generace fičela buď na tupých disco hitech pod heslem „nevidím zlo neslyším zlo“ nebo na depresivním grunge a metalu a punku pod heslem „no future“

     a pocit „bude hůř“ jsem teda tehdy měl mnohem větší než dnes. Jo dneska je pruda s eurosocialismem a ekofašismem, ale tehdy nás na gymplu strašili, že do roku 2010 dojde ropa a všichni pochcípem hlady, což jak se ukázalo se nestalo. Ekologická agitka byla i tehdy velmi silná a nemluvilo se v určitých kruzích o ničem jiném.

     Myslím že rozdíl ve vnímání je možná drobný věkový rozdíl mezi námi, ale hlavně asi brutální odlišnost mezi prostředím jihočeských pastvin, rybníků a malebných vesniček a prostředím obří totálně zkrachovalé industriální aglomerace, plné rezavého železa, rozpadajícího se betonu a do bezvědomí ožratých zoufalců bez budoucnosti.

     1. Zrovna něco takového jsem chtěl napsat, tak malá republika, a tak rozdílná kulturní zkušenost…
      Ono těch továren u nás padlo taky dost, anebo se transformovaly stylem z 1000 zaměstnanců jich zbylo 200-300. Ale nepadlo to všechno naráz, průběžně vnikaly malé firmy a provozovny, maloobchod, ať už restituce, nebo nové podnikání. Ekovýchova u nás byla taky, ale ne doom, ale že jsou problémy, které se mají (a dají) řešit. Třeba jsme byli 2x na Temelíně a 1. na výstavě Atom, co na tom?

      1. no, tu se tranformovaly stylem z 35 000 zaměstnanců na 0. V lepším případě na 500 – 600. A všecky naráz, jak padly ocelárny, padlo i uhlí, šachta, železárny, pak i textilky, tatrovka, autopal, válcovny, mostárny a během 4-5 let to bylo vyčištěné do nuly. Maloobchod nebylo možno, kdo by co kupoval, když nikdo neměl práci? A korejec a obnova přišli až v roce 2006-7. Do té doby spálená země. Ale miliardářů máme nejvíc na obyvatele právě tady, proč asi :)

       Ona ta všeobecná depka samo padala i do těch pedagogů, beznaděj je beznaděj, i ta ekologická.

     2. Pospec: hlasuji za rozdíl v prostředí. V Brně bylo dobře. Spousta věcí šla rychle kupředu. Deziluze nebyla, nebo rozhodně ne nijak rozšířená, protože kdo dělal a makal, měl se dobře – dalo se lítat po brigádách a slušně si vydělat na blbosti a cestování. Šlo se v pohodě dostat do USA s pracovním povolením (pro studenty VŠ) a nebyl ani větší problém tam dělat na černouška. Přituhovat začalo až po 9/11, přitom ale pořád nebyl problém sehnat po škole dobře placenou práci, zvlášť pokud se člověk chtěl pohybovat v IT.

      1. Do Brna se přelíval blahobyt z Vídně, jak to tak v pohraničí bývá. K nám bída z Polska. Měli jsme v brně babku a jezdili tam často, to bylo úplně o něčem jiném, vysmátí lidi, sluníčko, minipivovar pegas, pekárna lukulus, soukromí zemědělci na zelňáku, všude samá firmička, úplně jiný svět.

       U nás brigáda? když každý 3. dospělý, včetně inženýrů neměl práci? Leda ve snu. Pamatuju pouze jednoho spolužáka z ročnku, který měl práci a díky tomu simsona enduro s blinkrama a 2 zrcátkama ! Dělal s fotrem žaluzie do škol.

       Do ameru jsem měl jet přes našeho lektora po matuře v 2000, ale to nakonec krachlo a po 2001 už bylo po všem, pak už se tam nikdo moc nedostal.

       Pak už jsme jezdili jen hrát si na otroky do zkurveného skotska.

       Jo prostředí je sviňa a krásně je vidět na svobodné kultuře.

       Když jdete na punkový koncert v praze nebo pardubicích, budete tam mít pěkné roštěnky, veselé pankáče v drahých botách a bundách s barevnými číry od kadeřníka co kouří trávu a pijou pivo, texty o holkách, paření a veselosti na chytlavé veselé melodie zpívané mladistvým hlasem. Jedna kapela střídá druhou, vyskytuje se hodně styl SKA (takové karibské veselé něco jako reaggae). Lidé si vyměňují jointy, mladí se líbají a všichni tančí a baví se.

       Když jdete na punkový koncert v ostravě, karviné nebo havířově, roštěnek tam bude jen pár, mají 100 kilo, okopané glady a jsou ostré jak břitvy. Pankáči mají hadry z popelnice a nebarevná číra slepená cukrem nebo autolakem, chlastají višňák, vodku a čuchají lepidlo. Texty jsou o konci světa, šachtě, zkurvenosti tohoto či onoho (politika, planeta, korporace atd.), jsou řvány nasraně. Hojně se vyskytuje styl crust, grindcore apod. (mrtvolné chrochtání a ultrarychlou industriální řežbu). Lidé si od určité večerní hodiny dávají do držky, polovina odpadne a válí se různě po zemi, párkrát přijedou policajti.

       Pro nás byl „ten pravý punk“ vždy samozřejmě to druhé, ale čížci a moraváci na to dost čuměli.

       1. Region razovitý. Škoda, že jste neměli svého Kena Loache.

        1. co to je za chuja?

         My máme svého vrchního chuja :) https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Keller

         přímo rodák od nás

         Jo region razovity, nejhorší na tom je, že když jste jednou odsud, všichni ostatní vám připadají nějací vyměklí a strááááášně pomalí :) A to já sem brýlatý neduživý intelektuál.

         1. Britská sociální dramata. Třeba skvělý film Andělský podíl, tu bezútěšnost velkých sídlišť s nezaměstnaností a poflakující (dealující a rvoucí) se mládeží vystihnul dobře a přesně na to jsem si vzpomněl u líčení vašeho (post)industriálního regionu.

          1. no dám si to do oblíbených a zkusím někdy zkouknout, jako britofila by mě to mělo chytit

          2. Mělo, začátek je drsnější, pak je to taková cesta z města, asi Loach na stará kolena vyměkl.

       2. Pospec: napište knížku:-)

        Amerika ofiko šla i pak v pohodě, Work&Travel snad funguje dodnes. Ale přituhovat začalo černouškům – měl jsem v okolí 2 vyhoštěné a o X dalších jsem slyšel.

        Nejsem žádný punker, ale koncerty jsou spíš o kapele než lidech a i tam občas jede slušná schizofrenie (napadá mě Inseminační stanice, kde song o politice střídá něco o kozách a chlastu, kde se zpívá „a žádna politika, jo, to je moje“, aby v dalším zapalovali hranice pod USA a řešili intifadu :-D). Navíc si tam ze sebe umíte dělat srandu (Malignanti a Walk as we talk), nehledě na moderního Míšu Davida (Traktor). Moc chodíte na takové ty skutečné underground koncerty plné kapel, které skutečně nesnáší všechny a všechno, protože jim hrabe z veganské stravy. I to se v Brně provozuje, hitem večera je sojový guláš „estrogen“ a stěny klubu zdobí antikapitalistické samizdatové bludy o vrazích z volstrýtu a předpokládám, že dnes tam někde bude přepis greténských projevů o klima(kterické) krizi a výzva k páteční stávce, kdyby průměrný návštěvník věděl, co je škola a mohl se z ní tedy ulít, pardon projevit pouličně svůj názor, určitě by šel.

        1. Tam jde spíš o to, že tyhle vorkentrevly netobože óperky byly na hovno stran prachů. Když se mi pak zadařilo vychytat brigádu na farmě v jižní anglii, dovezl jsem si za 6 týdnů nějakých 5 tehdejších místních platů. Intenzivní makačka + absolutně minimální výdaje, beansy, vepřovky z domova, špagety, nejlevnější chemický cider z 3l PET lahve, bydlení ve stodole zadarmo. Takové ty agenturní věci … ti lidi si dovezli tak foťák a notebook a jinak nic. Jo pocestovali, to my ne…

         Naštěstí na tyhle antifárny už nelezem, protože to jednak trochu zdechlo a jednak nás tam jako kapelu už nezvou, bo sme staří a ostříhaní. Chcem hrát a neumíme to, takže berem cokoliv a tohle byla zase zajímavá sonda do jiného světa. Ano veganský guláš a chleba s čočkou byly evergreenem. Taky „nemáš cigáro/víno/peníze?“

         Já bych jen netvrdil, že jim hrabe z veganské stravy, on to byl spíš důsledek než příčina. Jednalo se zhusta o dělnickou hodně nevzdělanou mládež chudšího ducha, která byla položena původně na fightu se skinheady v 90. letech, což byli stejní zoufalí dementi, ale v jiných hadrech. Obě skupiny byly i podobně agresivní a radikální. Jenže skinheadi nějak vymřeli s tím, jak morgoši přestali být téma. No a antifákům zůstala furt anarchie, ekologie, veganství, tak jedou nějak ze setrvačnosti. Ono o ideologii samotnou kolikrát až tak nejde, jde o to „někam patřit“, něco zažít, svoboda, underground a dlouhé roky byla alternativou pouze verze nagelovaný diskáč nebo vidlácký metalista. Ten se BTW dnes přetvořil do „fantasy rytíř/kouzelník metalista“ :)

         1. Pospec: pozor, vorkentrevl byl finančně velmi zajímavý. Nepletete si to spíš se samrkempem? Ten byl o dost horší, ale zase nulová starost. Ad UK – z okolí znám oblíbené „jahody ve Skotsku“, akorát se člověk místo angličtiny naučil slušně polsky:-)

          To je takový ten „vicious circle“, kde už není moc poznat, co je příčina a co následek. Dnes si nemyslím, že je to o dělnických potomcích chabého ducha, ale spíš o té sortě wannabe hipsterů, co ji absence mekbuku diskvalifikuje z popíjení latéčka ve starbaku a tak si hoví v marnosti a úchylárnách jako je veganství a anit-ami propaganda.

          Tj. dle mého skini nepřežili, protože není téma a tedy ani následovníci, není za co „bojovat“. Zatímco jak správně píšete antifa má pořád nepřítele-kapitalistu a tak se úchyláci všeho druhu srocují, aby si svůj světonázor mohli v rodinném kruhu zoufalců potvrdit a společně se vyblít na společnost.

          Co hrajete, že se dostanete i na takovou akci? Nebo jsou to takové ty větší, kde se „ztratí“ téměř všechno, pokud to má elektrickou kytaru, basu a bicmena co neudrží rytmus? (nebrat osobně, ale opět mě napadla ta Inseminačka).

          1. Skotsko ani nemluvte, to byl hrozný humus, to už nechci nikdy zažít. Jo kdyby polsky, litevci a rusáci kam se podíváš.

           No s tou frustrací to souvisí. Já původně vyrost na pionýrském rocknrollu mého taty a co si myslíte, že jsem chtěl být? No frajer ala travolta v osmiválcovém kabrioletu s chromem co zpívá jak elvis, balí krásné buchty a vůbec žije jak king. Jenže neduživý brýlatec bez talentu a peněz nemůže být king. Ale může být vlasatým hipíkem, co prostě dělá „všechno jinak“ no a když potká další takové, tak už mají gang a nejsou sami.

           ano, my jsme přesně ten typ kapely.

           V podstatě kdyby to bylo ideální, chtěli bychom být visacím zámkem, co hraje slušný rokec a texty jsou velmi inteligentní a vtipné básně.

           Bohužel nám z toho vyšlo cosi, co jsme nazvali „břídil rock“, protože jsme nechtěli nikdy být ve škatulce „punk“. Tedy když nám bylo 23 a řešili jsme kokotiny tohoto typu.

          2. Pospec: neduživý brýlatec bez talentu může být king, ale musí zavčas najít správný zdroj peněz. Gates to vzal za správný konec, kdybyste si místo z Travolty vzal příklad z něj, kde jste moh’ bejt:-) Osmiválec s chromem by nebyl problém.

           Visáči ne, odkazuji na Inseminačku a song „Punk is dead“. Byste se v komunitě úplně odvařil, chtít být jako oni:-)

           Břídil rock je poraženecký, vzbudí to jen takový úsměšek, kde výsledky Vašeho zařazení jsou jen dva:
           – Buďto hrajete dobře a stavíte se jako neumětel
           – Nebo ne a nomen omen

           Ani z jednoho nekyne popularita. Jedině, že byste to postavili na totálním zesměšnění všeho, což by Vám podle mě šlo docela dobře a video, jak si na fichtlu děláte srandu z harlejářů by možná bylo i virální, kdo ví:-)

          3. zdrojem peněz mělo být „uncool brýlatec se samýma jedničkama jde studovat ekonomku“, špatně vyhodnotil no ….

           no my o to máme i písničku a klip, nech sa páči :) https://www.youtube.com/watch?v=czcwMKBU3Yk

           a taky jednu o našem krásném městě https://www.youtube.com/watch?v=CAVvR2Mo_vQ

           ne opravdu, hrát neumíme a já zpívám fakt prachbídně, ale máme to jako takový kroužek duševní hygieny, kde si hrajeme na to , že jsme opravdová kapela, dáme pivo, pokecáme, za hraní dostanem nějaké pivko a párek, někdy i něco málo peněz.

           Ale furt nás to baví a máme i pár fanoušků. Vlastně občas zpívají i s náma a to je pro mě ten největší dar.

          4. Ad Pospec:
           Mně se to líbí.

          5. tož dik

          6. Tož není zač. Ovšem na koncert do regionu razoviteho to mám ukrutně daleko… :-/

          7. Pospec: no pěkně, i ten (skoro)virál to (v rámci komunity) docela byl, ne? Ale chtělo to lepší kameru (nebo naopak horší:-). Každopádně za mě palec nahoru, no řekněte, kdo na to má? Přiznám se, že hudebně lepší než zpěvem, hlas mi k tomu úplně nesedí, ale to by se na koncertě ztratilo:-)

           Tak to byla chybka, to je jasné, já jsem svého času taky „studoval ekonomku“ a to je spíš drahý koníček než business plán. Hlavně, jestli byla ta ekonomka pěkná.

          8. no to víte, ten „zpěv je takovej suchej“ jak mi někdo kdysi psal. To je tak, když to nikdo z kapely dělat nechce, tak to na vás zbyde. Ale když je to přes rachotící amp na pořádném bordelkoncertě, zní to trochu líp.

           Hm tak to já fakt jen tu školu. Spolužačky byly barbíny z lepších rodin na které chasník s Fiatem 125p a riflema od vietnamce nemohl došáhnout anebo zase takové ty typy „účetní“ na které se šahat nechtělo.

          9. Pospec: s mým hudebním hluchem nehrozí, že bych se za to kdy postavil, takže v tomto prostě respekt, nemá na to každý stoupnout před publikum a rozjet to.

           A zkusil jste to aspoň? Ne každá krasavice je nutně namyšlená plus mezi barbínami a účetními muselo být dost takových těch co za hřích stojí a přitom to nejsou typ modelka, které očekávají prince na bílém bavoráku. Ale to můžou být opět ty krajové rozdíly:-)

          10. já byl zamlada hrozný blb

           takže jsem se vždycky zamiloval do nějaké kamarádky, co to pekla se všema jinýma jen ne se mnou a za tou jsem běhal i třeba několik let bez výsledku. Anebo rovnou do nějaké úplně nedostupné mimo ligu. Nevida přitom třeba nějaké jiné, kterým jsem se třeba i líbil.

           Pak se to ve mě zlomilo a řekl jsem si „jebat“, a prostě jsem se na to po letech frustrace vysral a začal chodit s mary jane a dal více důrazu na „pořádně dlouhé neupravené vlasy, vaťák po fotrovi, děravé džíny, pracky od oleja a parta podobných kámošů navrch k tomu“

           a to fungovalo fajn, náhodou to byly hezké roky, dělal jsem si co jsem chtěl

           no a pak už přišla opravdová dospělost, ostříhání, převlečení, zavztahování, děti a tak

          11. Pisnicka dobra a jako kolega zpevak musim potvrdit, ze hlas si clovek nevybere… Jinak vam to docela hraje, v rytmu to je, ja bych nebyl tak sebekritickej. Kdybyste slysel, co leze z moji soucasny kapely, tak byste si vypich usi.

          12. Tak určitě furt lepší, jako ten vyjebaný Traktor. To je podle mě vrchol nechutnosti, kdy na komplet samplovaným, umělém spodku ala seveřani běží „závažné“ texty, spíš recitované, než zpívané kýmsi s přefouklým egem. Traktor je odporný hnus a hnusí se mi už jen tou svou úporností, jak se mermomocí dostat do škatulky ala Kabát. Zatímco Kabátu to všecko plyne z huby naprosto přirozeně, tak Traktoři se lámou v pase na refrénech typu „Né ještě né, ještě není doba zlá, dochází nám letokruhy, zdrhej kam se dá“. Když jsem to slyšel prvně, myslel jsem si, že jde zase o nějaký fór. Bohužel není, oni to fakt myslí vážně a rádia je hrajou…

          13. servisdok: Traktor jsou hraničtí Chinaski a víc to nemá cenu řešit. Je to docela dobře zahrané, uzpůsobené rádiům, s nenáročnými klišovitými texty. Někde jsem četl rozhovor se zpěvákem a ten si na nic nehraje – naopak, říkal, že jejich hudba je pro všechny, maminu s kočárkem i náctileté. Nenadchne, neurazí a slušně to sype.

           Mě osobně neuráží, neslyším je nijak často (Letokruhy jsem ale poznal) a beru je jako Xindla X a další pro mě mnohem méně snesitelné business projekty. Hledat za tím cokoliv víc nemá smysl. Ale jinak Vám rozumím, protože úplně stejný názor mám na jiné, ač k tomu není žádný důvod (ani Vy k tomu svému žádný nemáte, schválně zkuste vymyslet nějaký skutečný, ne jen že Vás to sere).

          14. no na tom je zarážející, že tento neustále opakovaný agrometal, avšak myslený VÁŽNĚ, si lidi fakt nechávají zahrát v rockových rádiích i na přání a valí to v hospodě do jukeboxu.

           Takže poptávka je, ne že ne

          15. Skutečný důvod mé nenávisti k Traktoru je asi ten, že je tak vlezlej. Při masteru se nějak zázračně povedlo „vystrčit“ neschopného frontmana o pěkný kus před nevýraznou hradbu muziky.
           Výsledkem je opravdu nechutná vlezlost těch textů, mnohem větší, než u jiných podobných projektů. Poměrně hodně poslouchám zlínský RockMax, kdysi to bylo výborné, rock-metalové rádio. Dneska už ale bohužel jako vatu hraje i tohle, taky ty Chinaski, NoName a supermarketové Mirai.
           Během cca pěti let došlo speciálně v muzice k deavalvaci i toho zbytku, co ještě za něco stál.
           To pak chvílemi regulérně a vědomě přepínám na rádio Čas, které mi nabídne třeba Marušku Rottrovou, nebo Věrku Špinarovou. Obě dvě můžu jako pravověrný rocker překvapivě poslouchat bez toho, abych se otřásal hnusem z neumětelství, neprofesionality a naleštěné podbízivosti..

          16. servisdok: hlavní rozdíl bude v tom, že pro mě Traktor nemůže být „vlezlý“, protože rádio (kvůli vlezlosti jiných) neposlouchám.

          17. Zpočátku mi nevadilo při práci si udělat vlastní „playlist“ z toho, co mám rád. Pak jsem jaksi zlenivěl a nechával hrát ten RockMax – neboť tam tenkrát hráli jen minimum věcí, co by mě vyloženě sraly.
           Dneska se už zase vracím ke stovkám CD a pořídil jsem si na to za pár korun i stocédéčkový changer od Technicsů, samozřejmě s oběma funkcemi Random. Další spoustu výborné muziky mám na MD. S ohledem na to, jaký fekál dneska rádia hrajou, už mi zase /při dlouhé práci/ nevadí občasné vstávání k výměně MD :D

       3. Určitě prostředím. Treba v Kutny Hoře tok bylo spíš takový hniti. Zadna velká bída, ale ani prosperita. Nejakej prumysl zbyl, nejaci podnikatele taky vznikli, ale jinak tam chcip pes. Hlavni zmena oproti sociku byla ze obchody prestaly zavirat v sest a zacly zavirat uz v pet.

        1. Jinak kdyz se člověk podiva na statistiku a ekonomicky data z devadesat, tak to stalo dost za hovno. Akorat byl holt clovek mladej a nic neřešil, na mejdany a chlast vzdycky prachy sehnal a obcas se zadarilo a nejaka dala, tak houby zle. Neco bylo dobrý, ale celkově chuj s tim.

         1. je tak, stran HDP, průmyslové produkce i životní úrovně to byl mega pád na držku i oproti bídě reálného socialismu 80. let.

          Pamatujete čím jezdili ti „bohatí podnikatelé“ ? Renault Megane, Seat Toledo a tak. To bylo už „auto pro šlechtu“. Asi tak fajn doba to byla.

          Dobrý bylo, že mi bylo náct, měl jsem kopu fajn kamarádů, kštivci jsem měl bujnou, šula mi stál i když jsem nechtěl, holky byly voňavé, jízda na starém motocyklu opojná a pivo tak napůl zakázané a skvělé. A hlavně to před náma bylo ještě neznámé a všechno bylo možné.

         2. Veškerý benefit zlatých devadesátek spočíval v tom, že měli soudruzi kapitání českého průmyslu plné ruce práce, aby náš národní průmysl rozkradli do svých kapes, a tudíž se nezabývali tím, co dělá dolních 10 mega vohnoutů.
          Dnes je vše rozkradeno a tak se bolševičtí miliardáři začínají přehrabovat v našich kapsách, vymýšlejí nové daně a poplatky, vytvářejí prostřednictvím svých parlamentních poskoků okrádací zákony a zašťiťují se přitom předpisy EU, atd.
          Naivní salónní pravičák co si myslel, že ten rozkrácací majdan z devadesátek bude mužné provozovat donekonečna a noví oligarchové nás budou dál ignorovat, teď pláče nad výdělkem.

          Bureš je jen dovedení dosavadní politiky k dokonalosti. Proč přikrádat skrytě a bokem, když můžeme zprivatizovat rovnou celý parlament a státní zřízení.
          Ten manévr mu vyšel skvěle, protože nikdo z voličů tu starou kradlouskovskou bandu gaunerů bránit nebude.

          1. ač radikálně řečeno, je na tom bohužel příliš mnoho pravdy, aby se tomu jeden smál

          2. Smát se tomu ještě jde, ale už je to spíše škleb žabáka/klauna Pepeho.

          3. jo pepe, ten je boží.

           Nejste náhodou taky 9gagger?

          4. Já chodím rovnou na reddit, od jisté doby, Teď mě mimořádně baví stránka https://old.reddit.com/r/WhereAreAllTheGoodMen/

          5. Point
           Emerging
           Probably
           Entering

          6. Nevím co je na tom radikálního. Už před 10 lety to sociolog Keller rozpracoval do svojí knížky a bohatě tam citoval zahraniční studie jiných západních sociologů, kteří tohle období (třeba v thatcherovské británii, jak tu podotkl Jihocech) měli už za sebou a detailně zmapované.

           Vymyslel pro to taky pravdivý bonmot: v devadesátkách rozkrádali naši minulost, později naši současnost a dnes už nám kradou i naši budoucnost.
           A nevidí to jen přeplácení neoliberální pomatenci z IT sektoru jako je Urza a spol.

          7. Keller mě překvapil. Myslel jsem, že je to jen takový levičácký profesůrek, ale ukázalo se, že má rozumné a střízlivé názory, a rozhodně stojí za to přemýšlet i o tom, s čím s ním nesouhlasím.

          8. on je takový zvláštní.

           Někdy mluví jako úplný kokot, prostě socan jak vyšitý z éry Falbra a Paroubka, ale jindy má velmi velmi trefné postřehy a popisuje situaci velmi přesně

          9. „přeplácení neoliberální pomatenci z IT sektoru jako je Urza“

           opět trefa, dneska vám to jde

           kdyby ten synek tlukl život od složenky ke složence jak 95 % národa, ony by ho ty anarchokapitalistické manýry rychle přešly

          10. Tož my tu v Brně máme takových pravicových přeplácených neoliberálních pomatenců nejen v IT, ale v dalších perspektivních přeplácených oborech, poměrně dost. Takže tyhle lidi mám docela zmapované. Většinou taky dostali byt nebo barák od rodičů, nebo aspoň půlku na něj, a dnes se holedbají, jak jsou v životě úspěšní a jak si všechno „zařídili sami“.

           A pak jsou tu typyl lidí, co 15 let dřeli jak koně, na kariéře nebo na vlastní firmičce, až padali na hubu a po letech se na ně usmálo štěstí. Zdědili zavedenou firmu po rodičích v hodnotě 10 mega, dostali zlatého padáka za který si koupili vlastní byt, zdědili v Brně prvorepublikovou vilku po příbuzném apod.
           V rázovitých regionech to dopadá jak v cimrmanovské pohádce „jak chudák do ještě větší nouze přišel“

           Proti Urzovi osobně nic nemám, myslím že je to vcelku upřímný človíček, ale žije ve svém paralelním vesmíru, nikoliv v realitě.

           Já se takovým pomatencem mohl taky stát, ale měl jsem kontakty na lidi z různých rázovitých a pohraničních regionů, takže vím, že Brno, Praha, jsou takové enklávy dost odtržené od reality tohoto státu.
           Znám třeba holku s titulem (Bc.) co dělá dělnici v místní potravinářské továrně a naučila se tam už slušně ukrajinsky.

          11. jo ty příběhy mi připomínají takový ten vtip.

           Jak jsem zbohatl.
           No jdu takhle pěšky do města a babka na periférii prodává jabka po 2 centy. Dojdu do centra a koukám, že tam jsou po 10 centech. Vrátil jsem se k babce, koupil jich za 20 centů 10 a prodal je v centru za dolar. Pak jsem se znovu vrátil na venkov, koupil jich za dolar padesát a s tím pytlem se docoural do centra a prodal je za 5 dolarů. Pak jsem se po cestě stavil domů a tam byl telegramm, že mi strýček odkázal naftový vrt a já se už nemusel nikdy tahat s těma posranýma jabkama.

       4. Ad Pospec:
        Definice ska mne pobavila. ;-)

       5. Jo, Pospeci, ti pražští „pankáči“ mě vždycky dokázali pobavit. To byl punk ve stylu „až mě to punkování přestane bavit, tak holt budu muset jít pracovat. Do tatínkovy firmy za nástupních 100k kapesného“ :-)))
        Proto jsem se dlouho divil, že se ke mě v restauracích i jinde chovají překvapivě slušně, ikdyž mám na sobě docela napůl punkové hadry. On totiž ten pinkl moc dobře věděl, že takový rádoby odrbaný pražský pankáč může mít v té jeho odrbané prkenici hromady tisícovek.
        Časem se to ale začlo selektovat, mladí se vybouřili a pak se ukázalo, kdo si může dovolit byt na letné nebo dům za prahou, a kdo je opravdový pankáč, co se bude plácat v mizerných podnájmech do konce života.

        A mimochodem, do Brna se nevalil blahobyt z Vídně. Jižní morava byla vždy tradičně bohatá. A to natolik, že za socializmu dotovala chudé ostravsko a slovensko, kde se budovalo a u nás na jihu se totálně rozpadala infrastruktura.
        Po revoluci to u nás šlo raketově nahoru, a na ostravsku a slovensku raketově do sraček.
        Dnes se to ale částečně srovnalo, takže kdo si tu za ty roky nekoupil nemovitost, je na tom i v Brně dost bídně. Ceny nájmů a všech služeb za poslední 3 roky stouply o 50-70% ,ale platy ani omylem.

        1. jo v brně holt se zpožděním proběhl stejný proces jako už před mnoha lety v praze.

         Masivní náplavy srazily dolů platy a mezinárodní (ruský) kapitál vyhnal ceny nemovitostí ad absurdum. Jinými slovy, vydělám o 20 % víc než v ostravě, ale byt stojí 3x-6x tolik.

         Díky bohu tady u nás teď fénix vstal z popela a supr-automotive trojúhelník Bialsko Biala-Žilina – Nošovice to tady drží na slušné lince prosperity.

         Taky se daří v polsku, a je to fest znát.

         Je to industrial, ale šlape a roboty dost a kupodivu i platy slušné.

        2. kaBrnak 11.11.2019 v 12:18

         Samozřejmě, protože punk je a vždy byl jen módní výstřelek. Tedy pro normální puberťáky a především pro pana Larena. Jenom loseři se v tom našli.

        3. Ja teda jako Prazak znam vselijaky metlose a pankace a malokdo byl nejaka honorace ;)

        4. To chudý ostravsko je to, co má všechny cesty kama sem jel úplně nový, ai se zdrsňovacíma nástřikama, a kolem té slavné moravy vobčas přetáhnou něco deset let za zenitem? Sis zase nevzal prášky, co.

 2. To by byla mazárna, kdybyste si u něj objednal tenhle článek a on vám ho opravdu za 320 Kč napsal :D :D :D

  1. On by bohatě stačil článek na téma: „Ekopoplatky jsou zlodějna a měly by být zrušeny“. Kdo ho objedná?

 3. Content je kral? Za pade za stranku? Slusnej kopik si rekne tak o petistovku. :D

 4. Pěkně řečeno, jen bych poupravil dnešní náboženství. Dobrý – lepší – nejlepší – NA BATERKY

  Ono věci co jsou na elektriku v zásadě nejsou špatné, ale cokoliv je na baterky, je tak nějak „na baterky“ (za dob mého otce to znamenalo „na piču“)

  Nejlepší baterka je distribuční síť, a že ta lithiová jakžtakž funguje v mobilu (a stejně blbě), což je středobod světa velkoměstského hipstra, neznamená, že to bude fungovat ve spotřebičích, co žerou kilowatty

 5. Ano copywriting … v původní význam slova je odborně pomoci nějaké firmě a psátp tro ni fundované propagační články s vysokou odborností za 550 a mnohem více. Dnes tito „copywriteři“ kradou celé stránky textů jinde z webu … napíší to vlastními slovy a prodají za těch 55,-/stránku.

  Tímto odpadem se plní mnoho webů živených reklamou. Úroveň textu nikdo nekontroluje – jde jen o vatu aby se na web stránkách něco dělo … taková vata. Tak se třeba dočtete, že pokud máte v autě vybitou baterii a při jízdě ji bude dobíjet alternátor, tak je tento díl ve smrtelném ohrožení a vy by jste měli rychle zastavit a aku nabít na nabíječce.

 6. „Copywriter“ je obecně člověk (v ne příliš vzdáleném budoucnu klidně i bot), co dokáže napsat lorem ipsum do čitelné podoby.

 7. Pobavil mě komentář pod článkem https://autozine.cz/zavedeni-dalsich-eko-poplatku-pri-prevodu-ma-prekvapivou-logiku-je-to-nutnost/ od pana Dušana Klindery:

  Pan Hampl je placená novinářská dě*ka, obhajoval by kohokoli, kdo mu zaplatí. Kdyby dostal na konto tučnou částku za obhajobu plošné euthanasie seniorů, napsal by, že „… ty odporné geronty musíme pobít a rozemlít do biomasy, protože je to zkrátka nutnost..“.
  A pak by si možná za ty prachy šel koupit novou babičku.

 8. 124 článků za 97 kalendářních dní a 55 Kč/NS hovoří za vše.
  Nejsem tak bohatej, abych si mohl dovolit kupovat šunt.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!