Takový trochu jiný e-shop II: Malý velký bratr - zpět na článek

komentářů 58

Přidat komentář
 1. Smutný na tom ale je, kolika lidem je to zcela upřímně u prdele (cca. 30% lidí s volebním právem) – prostě klasická mantra:
  „Kdo nic nedělá, ničeho se nemusí bát…“
  „Klidně ať mě sledují, je mi to jedno…“
  „Andrej „to“ dal do pořádku a zbytek je jenom kampaň…“

  Takže co mi ostatní ? Snad jen řídit se heslem: „nevědomost je síla“

  1. Těch lidí kterým je to u glutea maxima bude podstatně víc.

  2. Každá revoluce končí tím, když se nová prasata dostanou ke korytům.

  3. A to se divím, že do toho nezamotali Kuciaka.
   Kdyby to pomohlo odhalit jen jednu vraždu…
   Ty nájemné debily našli nejen pomocí mobilů a kamer, ale i díky údajům z systému vážení vozidel.
   To je tak, když nájemný vrah nejezdí na kole a nekomunikuje holubem nebo kouřovými signály…

  4. Pokud by to s loužilo jen k honění kreminálníků… Jenže tím se můžete stát, ani nevíte jak. Stačí ošklivý příspěvek na fejsbúku, ošklivé samolepky nebo členství v nějaké ošklivé straně…

   Ona ta liberální demokracie opravdu osmdesátky připomíná čím dál víc. Všechno se rozpadá, ale StB/KGB vzorně funguje. I SSM. A Rudé právo stále píše o rejdech imperialistů.

   1. Tak mě napadlo, jak bych se v roce 1989/90, coby mladičký student, smál každému, kdo by mně sdělil, v jakých sračkách budeme za 30 let a že na Západě bude ještě daleko hůř – zcela reálná hrozba nástupu totality.
    Jó, ta naivita mládí… Je to zpátky, jen v technologicky pokročilejší podobě :-(

  5. Mě na tom připadá vtipné, jak se tím odkryje celý tenhle estébácko-šmírovací systém. Ti idioti si myslí že tím poškodí jen Bureše, ale přitom lidem odhalí, jak tenhle prohnilý estébácký systém funguje.
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/e-shop-na-dalnicni-znamky-byl-zasterkou-pro-tajny-sledovaci-system-87866

   Už i mýtné brány Kapsch měly ty blíže nespecifikované utajené šmírovací funkce. A vůbec nikomu to nevadilo, „investigativní“ novináři se chovali jak houf tetřevů hlušců kteří nic nevidí ani neslyší… a u Bureše to najednou začíná vadit.
   No soudruzi si naběhli na vidle, řada lidí procitne z iluze, že je tenhle prohnilý stát chrání.

   1. Neprocitne. Já to vidím v okolí: však to je správně nahrávat všechny a všechno, třeba toho blázna v Ostravě by chytili dřív. Prostě i kdyby to mělo zachránit jeden život v akci. Oni nic špatného nedělají, a stát je hodný, ten by to nezneužil.

    1. Vše, těmto zaslepencům by mohlo pomoci naordinovat jim povinný rok v totálním komunistickém diktátu.

     https://www.youtube.com/watch?v=_xjaspLk7QU&t=2767s

   2. Jak píše Karkulka – většinové populaci je to buď jedno a nebo to ještě budou schvalovat, protože to lidem neomezuje „komfortní zónu“.

    Já vidím sud s doutnajícím prachem jinde: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/durcak-reditel-ceps-energetika.A200131_172815_ekonomika_fih . Pokud namontujete kameru do každé ložnice a do každé hajzl mísy, tak se nic moc nestane, ale sáhněte lidem na bojler, nebo jim snižte teplotu topení o blbých 5 stupnů a koledujete si o státní převrat.
    Kdo s takovými nápady přichází, tak by si měl ve vlastním zájmu dostudovat moderní dějiny 80. let především v Polsku a Rumunsku, aby se mu náhodou nestalo, že skončí v lepším případě s kulkou mezi očima.

    1. Když vidím ten echt židovskej ksicht šéfa ČEPS, tak mě vůbec nepřekvapuje, jaké podrazy na 10 milionů nežidů vymýšlí.
     Gojům budou mrznout zadky a hrstka jeho vyvolených obřezaných soukmenovců na tom bude pohádkově bohatnout. Výmar v české verzi.
     Nedá mi to, abych neodcitoval klasika:

     „…tak zvaná židovská morálka všemu tomu dodává teprv křenu. Jásá Izrael. Vždyť vmravním úpadku lidu odjakživa spočívala i vítězná síla jeho rasy.“

     Zajímavé že ti komunisti dokázali zajistit dostatek základních životních potřeb pro všechny (kromě hajzlpapíru tedy).
     Já to říkám pořád, kapitalizmus je ideologie nouze a nedostatku.

    2. No ja nevim. Furt se rikalo „sahnete lidem na elektriku a padne vlada“. No, tak se nekolikrat zdraz… pardon… upravila cena. Ted se vyhrozuje, ze „pokud nejaka vlada sahne lidem na cenu cigaret a piva, tak padne…“, pricemz pulka uz je hotova a nikdo nepada…

 2. Dobrá práce, pane domácí.

 3. A pak mi ještě někdo může tvrdit že stát potřebujeme.

  1. Kuci, co spolu mluvi, stat secsakramentsky potrebuji.

 4. To je dobrý toto. Jen to musíte zkomprimovat do podoby, aby to pochopil i debil, a implementovat na široké masy. Třeba že sledujou co kupujete fkauflandu. Pak rozdat nějaký levný rohlyky a máte to tam.

 5. Dobrý článek, ale měl vyjít už dávno.
  Tohle špiclování je už dávno v běhu.
  Každé policejní auto je on line spojeno a během několika vteřin o vás(autě) ví vše co potřebuje.
  A stejně to může být u každé kamery kdekoliv.
  Dálniční známka je jen další střípek do mozaiky.
  *
  Douška pro ty „kdo nic nedělá….“
  Co takhle kamera na WC, v ložnici, nebo kde to vlastně masturbujete – s nočním viděním samozřejmě, přece kdo nic nedělá….

  1. No na WC, ani v ložnici ji zatím nemám, ale v baráku jedna u hlavního vchodu do haly, druhá u vchodu k výtahům, třetí u malého výtahu, čtvrtá v chodbičce mezi výtahy, pátá u velkého výtahu a v každém výtahu po jedné. Nejhezčí na tom je, že členská schůze družstva, to s výjimkou nás pár rebelů, odklepla a nikomu to nevadí. Teď již jen čekám, až mi dají kameru před vchod do bytu. Co kdyby u mě nějaký můj známý 2-3 noci přespal, já bych to nenahlásil jeho veličenstvu představenstvu družstva a připravil tak družstvo o zvýšení poplatku za odvoz odpadků, používání výtahu, spotřebu energie za společné prostory, to vše za 1 člověka navíc za 3 dny? Kam bychom to dopracovali?

   1. Jj, somráky to stejně moc neodradí od toho, aby se pokoušeli tam vlámat a kvůli pár píčovinám rozjebat dveře a další věci za těžký hrachy, páč stačí si vzít kapucku. Ale režim si bude moct z takovýho systému zjistit všechno, přičemž dneska je člověk se všema těma zkurvenejma fikcema vlastně pár dopisů od kriminálu. A vono stačí podezření a ty všechny údaje, co si buzeranti na člověka najdou (a už je nikdy nesmažou!), to by se divil.

    Ovšem na kameru přede dveřma bacha, kdyby sis ji tam chtěl dát ty, tak tě bude ouřad zkoumat jak nějakýho úchyla a budeš dokládat centimetry, esli náhodou to nezabírá rožek dveří sousedů…

    I když celkově je všelijakej a tak logicky neuspěl a nejspíš ani druhej restart frančízy nebude, tak todle ovšem poslední Terminátor ukázal krásně: žiješ v digitálním světě, tvoje elektronická stopa je všude, nakonec si tě najde.

    1. Dvere se nerozjebavaji. Vezme se akuflexa z Lidlu a dvere se pod kovanim zamku horizontalne prefiknou. Sice vrsek zustane dobre zamcenej, ale…

     1. A za tych desat minut, co to pilenie trva, sk to nikto ani nevsimne, vsak tu flexu skoro nie je pocut.

      1. Jo hochu, taky mne to prekvapilo, kdyz mi to kriminalista ukazoval na fotkach. Asi jsou sousedi bud hlusi, nebo nebyli doma, nebo cert vi.

       1. Alebo je to susedom jedno. Resp. jebú na to starať sa o niečo čo sa ich priamo netýka.
        A ak sa bavíme o nejakých vchodových dverách v bytovke, ktoré sú / boli štandardne osádzané do štandardných zárubní, tak tam to asi nebude trvať dlhšie ako minútu či dve kým ich človek rozpolí.

        1. No tak já jsem si již před pár roky koupil Nextky, takže nějaká akuflexa nemá šanci, dokonce si myslím, že by odolaly i tomu beranidlu, co má zásahovka PČR.

         1. Neviem čo sú Nextky, ale tipujem to na bezpečnostné dvere. O tých bezpečnostných dverách ale môj príspevok nebol.
          Ak by ti do tých dverí búchali tým malým jedno-chlapovým baranidlom, tak to by bezpečnostné dvere mali zvládnuť (niekde som raz videl k tomu video).

        2. Zajímavý že zrovna společenství co děláme si pořídilo onehdá nový tvrdý dřevěný dvéřa s tvrzeným sklem. Vypáčit se to zmrdům nepodařilo, tak si nervně třískli do skla. Takže časem výměna skel, GUčko v prdeli, motorovej zámek v prdeli (část by se stejně měnila, ale možná kus za kus za tříbod, teď musí jtí všechno). To bude tak dvacka.

 6. Drb z hospody od ajťáků před cca 2 měsíci – nedávno proběhla státem poptaná soutěž v AI rozpoznávání xychtů, ze streaming videa i ze záznamů a fotek, stát se vydal na nákupy. Jeden z parametrů byla rychlost při požadované % úspěšnosti a úplnosti. S ohledem na to, že na raspberry to rozchodí i malé dítě, bych předpokládal
  že nejde jen o samotný SW na rozpoznávání ale i integrovatelnost s požadovanou mírou zabezpečení komunikace a řízení přístupů.

  Puzzle se krásně doplňuje.

  1. Smi se po ulici chodit v masce?

   1. nezapomínejte také na boty s různě vysokými podpatky :-/

    1. Jeden clovek s maskou se samozrejme hleda na kamerach lip, nez kdyby ji nemel. Ale kdyby masky melo dvacet lidi a pokud mozno stejnou, tak to uz efekt mit muze. Ano, chapu, dvacet lidi se nedoluvi, takze…

     Spis treba ryze prakticke mi prijde polepit predek auta nejruznejsimi samolepkami, ktere ciste nahodou vypadaji jako ruzne RZ. Nikde jsem necetl, ze by se to nesmelo. Originalni statni RZ samozrejme udrzovat cistou a bez posqrnky.

     1. Ono to dneska uz zacina sledovat vsechno mozny. Od zpusobu chuze, obleceni, vejsky po kdovico… Nedavno jsem videl pekny video od Vice: https://www.youtube.com/watch?v=CLo3e1Pak-Y A to jsou jen funkce, co smej ukazat.

   2. SPD to chce zakázat.

   3. V socialistickom rakúsku už viac nie.

 7. Clanek jsem necetl, enchapu ten humbuk kolem toho atd. Cely ten system si stat davno koupil a v realite provozuje
  https://www.cgi.com/ceska-republika/cs/traffic360
  „V České republice těchto služeb využívá např. Ředitelství silnic a dálnic. I díky nezávislému auditu účinnosti mýtného systému společností CGI dosahuje efektivita výběru mýtného v ČR stabilně hodnoty přes 99 %.“

  Co tu na to dfensy?

 8. To je hrůza že sleduji vaší plechovou krabici… Ze kterou ztotozni leda provozovatele vozidla.

  Moderní mobilní telefon určitě nikdo z Vás nepoužívá?

  Nedávno byl pro vás paranoiiky zajímavý článek myslím v Hospodářskych novinách. Tam se probírali kamerové záznam, rozpoznání tváří a sledování… Ještě ani Čína to nedotahla k úplné dokonalosti. Tady v ČR tak za světelný rok:-):-):-)

  1. Jasně, proto to vole snímá i ksichty v tom autě, že? Krom toho i pohyb plechovky je hodnotnej údaj a dá se specificky třeba buzerovat konkrétní člověk, dyž si na něj někdo zasedne, stačí si nechat dávat echo na detekci průjezdu a za pět minut od průjezdu buzerantská hlídka ve svým rajónu staví a buzeruje.

   1. By mne zajimalo, jak je to s polopropustnymi foliemi, pokud bych ji dal na predni sklo. Propustnost svetla dovnitr zustava (temer) zachovana, rozhodne v pohode pod limit pozadovany zakonem. Ale zvenci to vypada jako mizerne zrcadlo. Neco je uvnitr videt, ale hovno poznat, co. Byl by tohle nejakej protizakonnej problem? Ve smyslu zakona musi provozovatel zajistit, aby nebyl snizen vyhled ven. A co dovnitr? Vi to nekdo?

    1. …koukal jsem do papiru, na celnim skle pry nesmi byt zadna folie. Ok. A co tedy sklo vymenit za stejne, ale s naparenym stribrem? To zadna folie neni. Chapu, neni to homo. A kdybych to pojal jako podnikatelsky zamer s tim, ze holt homo zaplatim, co na to System?

     1. No co asi, nedostal byste tu homologaci, pokud by to vypadalo fakt použitelně.
      Důvod zákazu fólií bývá v tom, že to narušuje kontakt s okolím, tedy má být asi vidět i dovnitr, aby chodec viděl že mu laskavě kynete na prechodu.

      1. Nemyslim si, ze to je hlavni duvod, proc by to neproslo homo. Kolikrat v lete dovnitr neni videt uz jen diky odlesku na prednim skle. Ano, taktez predpokladam, ze by to pres homo neproslo. Ale prave proto, ze System nevidi dovnitr.

       1. Já bych zas nebyl tak paranoidní, fólie na skla jsou zakázaný, aby řidič viděl z auta. Na čelním skle je povolený nějaký barevný pruh nahoře, na předních bočních myslím jen mírně tmavá, něco jako 10% zatmavení. (Na zadních a pátých dveřích může být cokoliv.)

        Jsou borci, co by si auto polepili černě ze všech stran, protože to přece vypadá cool (podle mě to vypadá jak pohřebák) a už se i stalo, že způsobili nehodu, protože přes ty boční skla v noci viděli prd. Četl jsem kdysi na nějakém autofóru „když budu potřebovat vidět, tak si stáhnu okýnko“.

        Ostatně, když někdo v zimě jede na tankistu, to je taky zakázaný a taky není důvod, aby na něj policajti dobře viděli, ale aby řidič viděl. Opět, už kvůli tomu někdo boural.

        1. Na prednich bocnich je to 30% a neni jedno co vzadu. Kdyz je to folie, musi mit atest. Takze uzitkova fabka se zadnim plechem misto okna je ok. S nepruhlednou folii teze barvy bez atestu je to problem.

         1. Takže sysop si môže nadrbať plech aj miesto predného skla a teoreticky ho nebude môcť nikto popoťahovať. Koniec irónie. Videl som v číne na vlastní bulvy zatmavené predné bočné sklá takou riadne tmavou fóliou, ale aby chlapík videl niečo cez späťáky tak tam mal vo fólii výrezy.

 9. To máte z toho, že jste asociálové a nemáte už svého přiděleného agenta k pravidelným přátelským výslechům, jako měl můj tata.

  Však se přizpůsobíte, budete jezdit po okreskách, nebudete potřebovat takový výkon, ušetříte na palivu a sníží se vaše uhlíková stopa. A dálnice nebudou tak zaprané.

  Hned několik much jednou ranou.

  Ale doufám, že nikdo nepoužíváte mobilní telefon, resp. pouze dumbphone na jedno použití s předplacenou kartou koupenou přes internet přes kamaráda na falešný účet.

  Netobože počítač, že nepíšete nikam do diskuzí, neposíláte emaily, messengery můjtytondo nějaké fejsbuky či instáče, protože tam je to teprv fízljízda.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!