Stazione di servicio IT style - zpět na článek

komentářů 336

 1. Ano ano ano, tady musim … nez souhlasit. Spolehlivy servis se da najit pouze tehdy, pokud opravy nekontrolujete. At uz autorizak, nebo garaznik.
  Jakmile jsem donucen kvuli casu ci neochote servisu zvednout kapotu prijde vystrizliveni.. Ulamane packy, nepritazene srouby, nedotazene spony, hadice nepripevnene …
  Strasne :(

  Navic si vedu neuprosnou statistiku ktera rika, ze 80% novych zavad je indukovano zasahem servisniho technika. Pomalu zbyvaji jenom posledni dva modely …
  starsi auta si opravovat sam
  nebo kupovat nova a vlastni pouze po doby zaruky….

  Chjo…

 2. Já mám bohužel z Italského servisu úplně jiné zkušenosti. Po cestě do Livigna mi za Mnichovem přestal fungovat alternátor. Kombinací tažení a měnění baterek jsme dojeli do cíle a v místě jsem vyhledal autoservis pyšnící se nápisem FIAT a baterie. Říkal jsem si, že tam by mohli vědět, co s mým JTD motorem pod karoserií Opela dělat.

  Protože se jedná o běžnou závadu usměrňovače, která už se mi jednou navíc stala, nečekal jsem velké problémy. Když jsem po celém dni, kdy se automechanico zřejmě někde opaloval a nikdo mi nebyl schopný říct, kde je, objevil, popsal jsem mu svůj problém. Italsko-anglicky jsme se domluvilo, že OK a ať auto přivezu. Mezitím opět někam na hodinu zmizel. Když se zase objevil, řekl, že se na to podívá a zítra odpoledne ve 4 mi řekne, co s tím.

  Druhý den v půl šesté po hodině a půl čekání se skutečně objevil a řekl mi, že alternado kaputo. Snažil jsem se mu vysvětlit, že celej v háji není, stačí vyměnit usměrňovač. Ale o elektrice nechtěl nic slyšet, prostě vymění alternátor. Protože jsem neměl moc jiných možností, tak jsem nakonec souhlasil.

  Za lidových 260€ jsem auto dostal za dva dny zpátky. Doma jsem zjistil, že nejen nepřidělal plastový kryt motoru a ztratil od něj gumičky pro uchycení, ale automechanik, kam jsem musel posléze auto kvůli hroznému randálu odvézt mi sdělil, že automechaniko zapomněl taky přidělat motor. Aby mohl snáz k alternátoru, povolil silentbloky držící motor, ale jaksi je už zapomněl zase dotáhnout a ty se následně utrhly.

  Takže bych netvrdil, že italští automechanici jsou skvělí a čeští nestojí za nic. I u nás se najdou poctiví, schopní a slušní opraváři a v Itálii zase evidentně není problém narazit na lempla, který ve vašem autě udělá pěknou paseku.

 3. Máš chybu v nadpisu… .-D

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!