Sorry jako, ale já se s vámi idioty semknout nechci. - zpět na článek

komentářů 303

Přidat komentář
 1. Zajímalo by mne, nakolik je to doopravdy hysterie a nakolik někdo „zaklekává“ a „upozorňuje“ – nakupovat do jednoho pražského supermarketu chodím skoro denně. Ještě o víkendu jsme sice měli roušky, ale nikdo neřešil že si je člověk dal občas pod nos. Ráno naháněl dědek „podnosáče“ pomalu po celém supermarketu a teď večer slečny u pultu odmítaly obsluhovat, pokud někdo měl roušku někdo pod nosem. Upozorňuji, hodinu před zavíračkou a nikde nebyl nikdo. A pak tam nějaký děda oťapkával každou housku, jestli nejsou tvrdý. Fraška.

  Jinak ohledně toho Flégra, moje drahá polovička ho zná z fakulty a vůbec nechápe co mu jeblo… nikdy se prý takhle nechoval.

  1. Ad Flégr: kdo ví, třeba doufá, ze ho ty fantasmagorickě predikce vynesou k lepším zítřkům……teď je po nich ve vládě poptávka.

   1. Mě připomíná Krustyho. Jak má ty trčící zbytky vlasů po stranách.

    1. Spis otec Bruna.
     Byl neklidny a divne se kyval.

    2. Na mě působí jako mix Jaroslava Duška a toho šílenýho vědce z Návratu do budoucnosti

  2. re: Opicak

   Flegr – tam tomu také nerozumím, i moje žena ho zná jako úplně jiného člověka, četl jsem od něj knihy i skripta, něco článků a občasně mu dělám králíka pokusného, ale vždy mě připadlo, že ten člověk má rozhled a nadhled. Když někde řekl nebo napsal (nevím, jestli šlo o článek nebo rozhovor) že „hrajeme o přežití lidstva“, tak jsem vrtěl hlavou.

   Možná honba za citacemi, postem, nebo přímo kandidaturou?

   1. V akademických kruzích se nepohybuji ale tak nějak lidsky pochybuji, že cesta k úspěchu a ocenění vede skrzě nasrání poloviny kolegů včetně děkana tím, že budu kázat DOOOOOOOOOM (ačkoliv k tomu nemám ani kvalifikaci) a tím způsobím, že moje alma mater bude vypadat jako hnízdo pošuků.

  3. No, ale ten Flegr zatim nejak moc nemel problem s tim, ze by mu nejaka predikce nevysla, ne? Ja ho znal z medii a prisel mi sympatickej, i jsem pro nej vyplnoval nejakej ten dotaznik kdysi, pred nejakou dobou jsem ho zacal sledovat na fejsbuku a zacalo mi pripadat, ze je to trosku takovej ten arogantni „akademik“, nicmene zatim jsem nezaznamenal, ze by v souvislosti s covidem blabolil nejake nesmysly. Ale zas tak moc ho nesleduju, pokud se pletu, tak me prosim opravte…

    1. Byl by tu nějaký matematik-logik, který by mi vysvětlil, co chtěl pan profesor říct, když chtěl logaritmovat exponenciálu? Co to mělo za smysl?
     Mně to toiž přišlo, že to bylo jako: „Dvě plus dvě je čtyři!“ ….. „No jo, ale když to vydělíte dvěma, tak to není čtyři!“
     Nebo mi v té argumentaci něco krutě uniklo?

     1. tady máte oba grafy v praxi:
      https://www.worldometers.info/coronavirus/country/czech-republic/
      musíte ho překliknout
      nejspíš je ta čára rovná, pokud je to například trvale X na druhou a křivá pokud se exponent na druhou zvětšuje třeba na třetí.

      1. Exponencialni fce je inveryni k logaritmicke, takye logaritmovanim exponencionalni vznikne, zjednodusene receno fce linearni.

       To je moje vysvwetleni z pozice matematika.

       Z pohledu logika nevim co pan profesor rikal, ale je to picus, protoza na omezene populaci 10 milionu lidi lze tezko mluvit o nemezene fci shora, ktera ma limitu v nekonecnu a jeste k tomu nekonecnu roste KURVA rychle. Cili pan profesor pouziva matematicke termity asi jako novinar.

       1. no já myslím, že pan profesor chtěl říct, že nám roste exponent. Ale jsem ze školy pryč moc dlouho, takže už je to pro mě vyšší dívčí.

        1. Tak děkuji oběma.
         Já tam slyšel to, co popisuje zrg1, tedy že logaritmus je inverze exponenciály, jen jsem si říkal – proč? Ale třeba chtěl opravdu říct, že roste exponent.
         Nebudu se tím dál trápit, když se někdo neumí vyjádřit srozumitelně, nemá cenu mu naslouchat.

     2. a jinak je tam i projekce do budoucna na základě různých opatření:
      https://covid19.healthdata.org/czechia?view=total-deaths&tab=trend

      Ale asi, ji nedělal zubař, ale nějakej kompjůter, kterýho ideologie nezajímá, takže počítejte s tím, že projekce bude prohlášena za nesměroplatnou.

     3. Nejsem matematik, ani logik, takže se možná pouštím na tenký led, ale domnívám se, že na přímku se oku líp kouká, než na exponenciálu, respektive, ve zdánlivé exponenciále se u vyšších hodnot x oku lépe schová nárůst, který skutečné exponenciále o daném základu neodpovídá.
      Jest to srozumitelno?

   1. No to se na mne nezlobte, ale aby se takhle veřejně exhiboval člověk, co je sice kapacita, ale v uplně jiném oboru, a vyvolával paniku výroky typu “ Běžíme závod o existenci lidstva“…

    To je docela chucpe, ne? To, že mu novináři dávají prostor protože na články typu „co ten idiot řekl tentokrát“ kliká fakt dost lidí je věc druhá, ale měl by mít soudnost.

    1. Zas tak „úplně jiný“ obor to není, ne? Nějaký ty malý kurvy škodlivý studuje :D Ne, vážně, evoluční biolog asi má k vývoji onemocnění co říct, ne? Možná o dost víc než zubař imho…

     1. viry nebo škrkavky, bába nebo sníh…

     2. Onehdá tu psal Dfens článek „Lesník gynekologem aneb zmatení profesí“, kdo si myslíš, že je ten big picture guy, ten co zkoumá toxoplasmu a tasemnice a vzděláním je přírodovědec, nikoliv doktor medicíny, nebo doktor medicíny stomatolog, onkolog, průkopník na českém poli dentální estetické medicíny, provozovatel lékařských zařízení a nemocnice/kliniky, prezident stomatologické komory (v rámci posledních dvou funkcí rozhodně musí řešit epidemie apod.), člen různých komisí a rad, pedagog a v rámci svého hobby je docela úspěšný producent, moderátor a scénárista. Tedy bych řekl, že Šmucler toho má co říct více a hodnotit více, než přírodovědec.

      1. na druhou stranu pan Šmucler než stačil prchnout, prohlásil, že exponenciální růst nemáme, ale omluvil se, že není odborník na teorie. Což by se dalo přeložit i tak, že neví jestli je růst exponenciální nebo ne. A pouhým pohledem na graf odhaduji, že lineární není.

       1. To, že nějaká funkce nemá lineární průběh neimplikuje, že má průběh exponenciální.

        1. to máte určitě pravdu, ale vzhledem ten graf připomíná daleko více exponenciálu než třeba sínusovku. Ale raděj toho nechám, dnes bych propadl z matiky asi i v pátý třídě.

         1. Počkejme a mohli bychom se dočkat toho, že bude připomínat sinusovku.

       2. jako, pokud uz chce nekdo pouzivat ty termity, mel by rict, ze po nejakou velice omezenou dobu muzeme mit prubeh prirustku nakazenych ktery PRIPOMINA exponencionalni fci. Lidove ze mame exponencionalni narust nakazenych. Ale z logiky veci plyne, ze ta krivka se musi velice rychle zase zplostit, jak rikaji pani novinari a politici. Matematicky zplostene krivky nemame a exponencionalni fce konci v nekonecnu, coz na omezene populaci jaksi neni mozne, nehede na to, ze definicni obor pro exponencionalni fci take nesedi, jelikoz lidi se pocitaji na kusy, cili integer, zatomco exponenionalni fce se by default berou na oboru realnych cisel… no dobre, to uz jsem hnidopich.

        1. no tak, předpokládám, že konečný počet obyvatel ČR je publiku znám. A navíc se nenakazí všichni, takže to dopadne jako ve třetí třídě, kdy mi slibovali, že pokud pošlu pohled deseti známým, dostanu do měsíce dvě plný tatrovky jinejch pohledů a nebudu škodnej.

   2. Tak ty jeho predikce nejsou zas až tak složitý. Že na podzim přijde další vlna a že se to rozjede se celkem vědělo.

  4. Flégr je tak trochu magor. Nijak se netají tím, že je nakažen toxoplazmózou, což je parazit, který má poměrně značný vliv na psychiku hostitele.
   Stačí se mu podívat do očí a na jeho šílený výraz a jsme hned „doma.“ V jeho případě ten parazit fakt úřaduje dost silně.
   Tihle lidé jsou schopni normálně fungovat – a je jich mnoho – ale vždy to tam na pozadí bude. Svěřit jim cokoliv bývá rizikové. Doufám, že si jej fanatický plukovník nevybere do týmu. Bylo by to neštěstí…

   Ani já se s těmito individui nehodlám semknout.

   1. To, že je někdo nakažen toxoplasmou gondii, nebude zas až taková vzácnost.
    A pokud jste – stejně jako já – z vesnice a (nejen) v dětství jste se setkával s kočkama (domácíma – zoologický druh), je velmi pravděpodobné, že toxoplasmósou trpíte taky.
    Některé výzkumy štěbetají o 80% populace…

    Toxoplasmósa je pro zdravého člověka v podstatě neškodná nemoc. Problémem je pro těhotné ženy (bo možnost potratu), pak pro lidi s vážnými zdravotními problémy typu těžká chřipka – pak parazit (doživotně usídlený ve Vašich tkáních) využije situace oslabení organismu a zaútočí. Končí to doživotními stavy, připomínajícími právě tu chřipku.

    Hlavní strategií parazita je změnit chování živočicha (zde myši) tak, aby se přestal obávat predátora (zde kočky…té domácí).

    Sám pan Flégr snaží se studovat změny v chování lidí po napadení toxoplasmou, ale zatím není dostatek výstupů k tomu, aby mohlo být konstatováno, že toxoplasma mění i behaviorální strategii člověka.
    A to, že je sám nakažen (stejně, jako kdokoliv z nás), z něj magora rozhodně nedělá.

    1. Tak jistě. Samotný parazit může být jen jedním z více faktorů, pouze zvyšujícím pravděpodobnost. Určitě je to individuální.
     Ovšem Flégrovo chování a výroky z něj magora dělají naprosto spolehlivě. Pokud to tedy z nějakého záhadného důvodu nehraje.

 2. Když lidi nosí masky z nařízení, což je vidět už jen tím, jak spousta lidí nosí masky špatně, tak to prostě tak bude, ale obecně mě to nepřekvapuje. Projev jsem neviděl a nehodlám vidět ani slyšet.

  1. Já se přiznám, že jsem na to taky žaludek neměl a spoléhal jsem na to, že to tady někdo v kostce shrne.

    1. Já si taky dal jen tu psanou verzi, na audio jsem neměl kufr. Super je ten popel na hlavě, „I já jsem se nechal unést nastupujícím létem a atmosférou ve společnosti. To byla chyba, kterou nechci zopakovat.“, úplně jak procesy z padesátek… Šílený je, že to evidentně zabírá i dneska.

   1. Asi to musím napsat víc polopatě – politická reprezentace jen reflektuje společenskou poptávku.

  2. Někde se objevuje přístup „záclona“ – rouška je sice přes nos, ale je ze záclony, perlinky nebo podobně „kvalitního“ materiálu.

   Hmm, existuje materiál který je dobře prodyšný (propouští vzduch), ale neprůhledný (aby to nebylo vidět)?

   1. sacek do vysavace :)

   2. Černé dámské bavlněné spodní prádlo, jen to nesmějí být „tri niti v riti“.

   3. Když už to na ksichtě musím mít, tak místo hadru používám tohle: https://cutt.ly/8fZPi3L

   4. V textu mimoradneho opatreni je, ze rouska musi branit prenosu kapenek, coz zaclona nesplnuje

    1. Ona určitě nějaké kapénky zachytí. A dokonalé to nebude, stejně jako žádný jiný materiál.

     1. Chirurgická toho pochytá až neuvěřitelně dost https://www.youtube.com/watch?v=x6cTDGqcUpA&feature
      U plátěných to bude zřejmě horší.

    2. Když na to nařízení koukám:

     Všem osobám se s účinností ode dne 10. září 2020 do odvolání tohoto mimořádného
     opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest …

     Nikde se nepíše, že prostředek musí být nasazen na obličeji, tedy pokud někdo má roušku připravenou v kapse, nařízení splňuje. :)

     1. Mají to celý?

    3. Co máte proti rouškám? Mohamedáni na to přišli už dávno, spoustě ženských rouška pomáhá líp než make up.

     1. Jo, rouška zakryje ty beďary, co mají kolem pusy… které by tam ovšem nebyly, kdyby tu roušku mít nemusely :-/

 3. No co, tak budeme jako v USA.
  Praha bude jakoze New York a zbytek republiky bude jako nejaky zapadakov ve Wyomingu.
  Krasne si pujdeme po krku, jedni slunickovi lepsolidi a druzi neslunickovi horsolidi.

  Akoratze nam chybi jeste lepsi rozdelovac, ja bych si predstavil treba Piraty.
  Babis je nedobry rozdelovac, protoze toho nesnaseji pomalu vsichni.

  Jedine plus na Babisovi je ta neskutecna lepsolidska kampan se snahou potopit ho za kazdou kravinu.
  Mam vaznou obavu, ze podstatna vetsina venkova voli Babisa natruc Kavarne a sorosove zidovizi.

 4. Prchal asi neměl čas a tak musel ten slovenskej idiot vylézt s vlastními slovy, stejně jako na té jarní první tiskovce. Vůbec mě to nepřekvapuje. Ten estébáckej kripl nedá dohromady dvě souvislý věty.

  1. Jo, to mě taky napadlo, že si to napsal sám.

   1. To ne, takhle česky neumí.
    Ale možná nějakej Prchalův nosič tašky….

    1. Zaslechl jsem neoverene info, ze Prchal ted pomerne dost fetuje.

     Asi ho karma dohnala, slouzit zlu se nevyplaci.

 5. No a když je tu taková kritika, koho měl tedy Bureš jmenovat? Aby to jako vyhovovalo většině. Jméno. To v článku postrádám. Bez konkrétního jména je to taková neúplná přívlastková kritika. Ono se hezky řekne že něco mělo být, neurčitě. Jméno.

  1. Nemel ustupovat tlaku lepsolidu, kavarny a televize a nemel vojtecha vyhazovat. To bylo zbytecne populisticke gesto, ktere jakoze melo vyvolat zdani, ze Babis neco dela. Pokud to na jeho volice melo pusobit dobre, tak to pusobilo presne naopak, muj nazor.

   P.S: ten clanek uz jsem sepsal. Doufam, ze ho DFENS otiskne, ted to nechci znova a znov opakovat po diskusich.
   Tam je dopodrobna popsane, co je Babis za zmrda a co ti lide vsecko zazdili (rukou spolecnou a nedilnou s opozici).

  2. Měl nominovat sám sebe a pak si prostřelit hlavu.

  3. Havlíčka. Prej má večer půl pátou a sedmou ještě čas.

  4. No samozrejme ze zadne jmeno neni.

   Vzdyt s tom babisojc zmrdem nechce mit nikdo soudny co do cineni, s tim uz jdou do holportu jenom cisti zlodeji a loutky.

   Z ANO postupne zmizeli vsichni, co se dali povazovat za osobnosti, Telicka, Pelikan, Stropnicky.
   Zustal jenom geneticky odpad,jako je mastna Alena, Benesova nebo atamanka Jermanova. Jejich jedina kvalifikace je ohebnost patere a lezeni do prdele.

   To je soucast problemu Babis.

   1. Jen pro spravedlnost, ta druhá parta není o nic lepší, nanejvýš tak formou. Nemají ponětí o tom, co dělat, úplně stejně jako AB. Každé ráno si musí opakovat: „Díkybohu, že to nemusíme řešit my“.

    1. První dvě místa v preferencích Bureš 25% , Piráti 19,5%
     Je to těžký

   2. Telička? si děláte prdel? Ten má to svoje hnutí HLAD….hlad po funkcích. a spojí se s kýmkoliv, aby se dostal ke žlabu. Podle mě by mohla být ministrem Jermanová. Je dostatečně hloupá a dostatečně splachovací a má s AB spoustu společných vlastností

 6. OT: link na ovecky v masce, napriklad
  https://www.redbubble.com/i/mask/Sheeple-sheep-wear-mask-funny-by-grimmlion/53184170.9G0D8

  kdyby nekdo hledal inspiraci, treba :)

  1. Nebo tady: https://www.bugemos.com/?q=node/604

   Třeba by autoři komixu byli ochotni nakreslit i jednu samostatnou ovci když se jim napíše.

 7. No, zase na druhou stranu – buďme velmi rádi. Když Babiš sliboval „zásadní projev“, reálně jsem se obával Lockdownu 2.0, Hamáčka s ústavní novelou coby diktátora bez povinnosti nahrazovat lidem to, co jim zničil či zabavil, zdravotně-policejní stát s tuhým šmírováním apod.

  Pokud se veškerá vládní represe omezí jen na Posvátné Roušky… Je to sice hnus, ale ve srovnání s tím co hrozilo díky Pánu že to dopadlo jen takto.

  1. dočkej času. Přitvrzovat se bude.

  2. Pokud by vyhlásil lockdown a diktaturu, tak už hrozí že buď se ho nějaký pošuk pokusí zlikvidovat, případně rozsáhlejší nepokoje a protesty. Nálada asi nebude moc dobrá když se každou chvíli někdo porve kvůli nošení či nenošení roušky, ať už v diskusích, nebo reálně třeba v supermarketech. I v to nejlepším případě by asi dost ztratil na volebních preferencích.

   Nene, žába se musí vařit pomalu, pokud bude lockdown nebo jiné nepopulární opatření tak ho nevyhlásí osobně on, ale některá z jeho loutek.

   1. Babu se s capim hnizdem snazi zariznout cele to transparentni kalouskovo chvilkarske hnuti a zatim jim nepomohly ani rady z americke ambasady, ani sorosovy transparentni miliony. Ale co neni, muze byt. Zeptejte se svobodnych matek, jak to davaji, kdyz se zavrou skoly a decka maji domaci ukoly v mejlu. Ty se mozna seberou a toho Babu s Prymulou osobne nacpou do koblihy jako napln, nez zazit lockdown verze 2.0

  3. re: Jan Mrcasík

   Ne, tohle není „zůstaneme u roušek“. Spolu s instalací velkého Primuly je to počátek lockdownu, který musí počkat po volbách, tedy asi 14 dnů.

   1. Tak on lockdown jako byl na jaře téměř jistě nebude. Bude série menších opatření a drobných buzerací, které ale ve výsledku budou mít podobný výsledek, protože lidi budou radši sedět doma a ven vycházet jen minimálně. Zrušej se všechny společenské akce, koncerty, plesy, omezí se kapacita divadel, zavřou školy a školky, omezej se hospody a nákupní centra, zavede se povinnost mít všude roušku a bude to. Do toho bude půlka národa na OČR a druhá půlka na nemocenský, protože jakmile zkusíš jít do práce s nachlazením jako kdykoliv předtím, tak tě spolupracovníci sežerou že máš určitě mor a že jim umřou rodiče. Do toho se sesype zdravotnictví protože každej kdo si dřív vzal na virózu paralen a čaj tak poběží do špitálu s podezřením na covida.

    1. Tak tady v ČB koviďáci ucpali křižovatku u nemocnice :-) Už jednou přemístili odběrové místo z areálu na parkoviště, teď aby to dali na Výstaviště, tam bude místa dost.

     1. Takže nie len kolaps zdravotníctva, ale ešte aj dopravy. Zachráň sa kto môžeš!

      1. Jak kolaps dopravy?! To zrg1 nepředpovídal. Takhle by to nešlo, soudruzi!

 8. Já pořád přemýšlím o důvodu, proč všichni, (od WHO až po naši vládu), tak tvrdě prosazují ty roušky. Přeci musí vědět, že z hlediska ochrany proti jakémukoliv viru je ta rouška úplně na hovno. Nemusím být žádným odborníkem na mikrobiologii, abych pochopil jednu zásadní věc, že člověk potřebuuje do plic dostat ze vzduchu kyslík. Dostane ho při nádechu. No a při výdechu odchází z plic kysličník uhličitý (CO2). Jakmile si nasadím masku, tato při výdechu zachytí až 50% toho vydechnutého CO2, který pak při dalším nádechu dostanu do plic. A to nemluvím o tom, že každý výdech je tochu vlhký. Zkuste to. I v tom největším vedru, dýchněte na zrcátko a ono se zamlží. Přesně takto ta vlhkost zůstává na té vnitřní straně roušky. No a vlhká rouška to je přímo garáž pro miliony bakterii které jsou všude kolem nás. Toto přeci musí pochopit i malé dítě když se mu to vysvětlí, natož naši politici. Tak kurva, kde je ten důvod toho tlaku na nošení roušek?

  Jediné co mě napadá, je test, zda se ovčané tomuto tlaku podvolí. Pokud veřejnost poslušně přijme, že musíme být maskováni, nebo zasaženi pokutami, samozvaná elita uvidí, že masy se poddaly, tak dospěje k závěru, že se znovu poddají a pochopí, že cesta je jasná do jejich světa povinného očkování. Odmítnutí roušky je nyní koncipováno jako nebezpečí pro ostatní. Zdá se, že tento podvod byl úspěšný a naznačuje, že ti, kdo v budoucnu zaujmou militantní postoj proti hromadnému očkování, budou pak vylíčeni jako chodící biologické zbraně.

  1. Mam pracovni teorii. S rouskama prisel maistream hned v lednu, jak to propuklo v CIne. Neco ve smyslu – divejte,jaci jsou CInani neschopaci, kdyby si dali rousky, nemaji ve wuhanu jedno velke krematorium.
   Pak to prislo k nam a zase porad dokola rousky, rousky, rousky.
   Kdyz nekdo rekl, ze rousky jsou neucinne, tak se to proste nekomentovalo, jen se reklo, ze rousky jsou potrebne. Dukaz omilanim dokola, cili Goebels a tisickrat zopakovana lez.
   Cili je to Sorosova taktika.
   A proc to tak udelali?
   1.Aby maximalizovali ztraty na zivotech. Vime, ze Elitam jde o depopulaci, cili hodili svetu placebo. UK, Spanelsko, Italie, USA, Australie a dalsi si na tom placebu notne polamali zoubky
   2. Aby zaseli do spolecnosti zase dalsi seminko svaru. To mate cernix bili, homo LGBT x heteraci, zenske x chlapi, mladi stari, co takhle rouskohujeri a bezrousnici ?
   3. Aby zase ukrojili svobod a posilili buzeracni aparat. Bez rousky pokuta, zakaz vstupu atd.
   4. Aby psychologicky lidem vstipili, co jsme. Otroci s nahubkem. Dneska nam vezmou sul, zitra nam budou holit hlavy. A proc ? Protoze muzou a maji tu moc.

   Papez to dostal a byl do tydne jako rybka. Vemte jed, ze Soros a spol. rousky nenosi, zato maji vakciny a ucinnou lecbu, bez ktere by ten previt nepustili do sveta.

   Je to sice jen teorie, ale myslim je to dost dobram koherentni a logicka teorie. Aspon zadna lepsi neexistuje.

  2. Nobody: viděl bych to naopak. WHO a epidemiologové tak dlouho hypovali a zveličovali, až přebudili obyvatelstvo. A protože pak zjistili, že jednak přestřelili své katastrofické predikce – Ferguson z Imperial college ty své usměrnil směrem dolů o dva řády – a jednak prostě zavřít ekonomiku je opojné, leč neudržitelné.

   A čím tedy uklidnit panikařící masy tak, aby to ukončilo ekonomickou sebevraždu lockdownu? Rouškami. Ty nikoho nic nestojí, panikáři se nažerou a ekonomika zůstane celá.

   Však také WHO říkala že roušky jsou naprd víceméně do té doby, než se ukázalo že Lockdown není řešení.

   1. Tak nejak.
    Covid je o cosi silnejsi chripka.
    Asi jsem to taky pred mesicem mel, podle webu ministerstva jsem nesplnoval kvalifikacni predpoklad dva dny silne horecky, a tak jsem presne podle pokynu na nejake testovani sral.

    A pak jsem si po mesici nasel, co o tom rikaji realne nemoci prosli.
    A sice ze meli silnou bolest hlavy, horecku ke 49, sracku, ztratu chuti a cichu,

    1. Pokr. bolesti kloubu, suche oci.

     Krome bolesti kloubu jsem mel komplet menu, jenom.chut jsem uplne neztratil, ale silne se zmenila.

     Bylo to hodne neprijemne, chytlo me to po obede, do vecera horecka a bolest hlavy, sracka, sezral jsem dva brufeny abych usnul. Druhy den malatnost, horecka zmizela, odpocival jsem. Treti den uz jsem normalne homeoffice hakoval.
     Neprijemne, lec mel.jsem.uz horsi chripky i anginy.

     Deti ani zena to bud nechytli vubec, nebo uplne bezpriznakove.

     A kvuli toho mame pul bilionu dluhu. Potlesk Babisovi a kobliham vseobecne na otevrene svcene

     1. Pokud jste, jak píšete, měl horečku k 49, pak vás zcela přesně chápu.

      1. Aj dvadsat sedem sme mali a tak sme tych bolsevikou hnali…

       1. Heh, banikovci, vy dneska perlite. vasku, ty jeden debile, pri horecce 41 maji lidi halucinace, pri 42 zacnou upadavat do bezvedomi. Nemel jsi nahodou horecku 60 stupnu ? To dochazi k denaturaci bilkovin. Ten tvuj mozek vypada podle tech tvojich postu uz docela srazeny.

        1. Ano zergu, tobe byla moje poznamka o IQ nize urcena.

      2. Errata: 39

       Editovat tu nejde, predpokladal jsem, ze lide s IQ 90 a vyse preklep pochopi.

       1. Jistě, říkal jsem si, překlep, také se mi to přiházívá. Potom jste ale údaj potvrdil:“Krome bolesti kloubu jsem mel komplet menu, jenom.chut jsem uplne neztratil, ale silne se zmenila.“
        Další logická otázka byla, zda jste nepoužil Reamurovu stupnici, ověřil jsem si, že nikoli.
        Tolik k vašim soudům o IQ.

        1. Ale tenhle dusevni pochod me zajima, jakym zpusobem veta “Krome bolesti kloubu jsem mel komplet menu, jenom.chut jsem uplne neztratil, ale silne se zmenila.“ potvrzuje preklep 39->49

         Clovek se stale uci

         1. Použil jste postup:“Já jsem se spletl a ty jsi to zjistil, takže jsi hlupák.“ Když vám to stačí, budiž vám přáno. Poté jste směle odhadl mé IQ pod 90.
          Neznám důvod, abych s něčím takovým diskutoval.

     2. vasek: no tak to zase pozor, jestli jste nebyl na testu a nezahltil lůžkové oddělení, tak to nebyl ten správnej covid, protože toho je potřeba se bát a vyšilovat, že zko-la-bu-je zdravotnictví a proto náhubky a šikana!

      To by tak hrálo, že si dva dny poležíte a pak makáte na HO. By se ještě mohlo ukázat, že je panikaření zbytečné. Navíc svou nedůsledností přispíváte panikářům, protože nejste v kategorii „nemocný“ a tím pádem zhoršujete procento mrtvých. Další věc, kterou panikáři nechápou.

      1. Zrovna tak Vašek vůbec nenavýšil exponenciálně, skokově, raketově a dokonce ani nárazově počet nemocných. Jak by ta pandemie vypadala, kdyby se každej doma za tři vyležel?

       1. Prave jsem se dozvedel, ze moje desetileta neter ma covid.
        Byla v karantene s celou tridou a poslali ji na testy.
        Neni ji absolutne vubec nic, tzv. bezpriznakovy prubeh, dela bordel na zahrade a prohani tam kocoura.

        Ten virus je tak zakernej, ze se bez testu ani nedovis, ze ho mas…

        1. vasek: a proto je právě tak nebezpečnej! Takže jste vlastně potvrdil, že je potřeba všechno zavřít, omezit, zničit, šikanovat – jinak nastane doom a na panikáře a sráče kvůli takovým, jako je Vaše neteř, nezbude v nemocnici postel!

      2. Jak je mozny, ze v Italii a Spanelsku lokalne to zdravotnictvi zko-la-bo-va-lo? Jinej covid?

       1. Malá kapacita nemocnic?

       2. Zdravotnictví víc fpiči než u nás? (Jakkoliv si iluse o našem zdravotnictví nedělám…)

        1. U nás je na tu bídu ještě docela v pohodě. Aspoň teda takovej ten běžně dostupnej mainstream. Špičková péče je dostupná o dost hůř.

       3. Když se lidé se slabou imunitou, naprosto zpanikařelí s médií, s jakýmikoli příznaky jakékoli nemoci místo paralenu houfně nahrnou do nemocnic, tak je samozřejmě přetíží zhruba stejně, jako kdyby v ČR do nemocnice naběhl každý kdo v lednu dostane rýmu.

        Pokud je nemocnice přijme, ale nemá pro ně izolovaná lůžka, tak leží v infekčním prostředí na chodbách a postupně se nakazí tím nejhorší, co měl kdokoli v té nemocnici.

        Poučení: panika zabíjí.

        1. Coz je neco co nam realne hrozi tuhle zimu, s tim hypem co kolem korouse momentalne probiha.
         Asi by bylo na case zacit to trochu brzdit a zacit do lidi hustit ze opravdu neni potreba hnat se do spitalu kdyz na sobe pocituju priznak covidu. Že ty tradicni zimni nemoci nevymrely.

         1. Což nás vrací k tomu, že nejlepší lék na coronavirus je nahnat všechny novináře do přísné karantény opakované několikrát bezprostředně po sobě (protože se pořád jako na potvoru údajně setkávali s někým potenciálně nakaženým).

          Na Babiše to celkem zafungovalo – když mu osobně hrozila karanténa, dal si zpátečku a začal koketovat se zkrácením/zrušením karantény do té doby, než ho média, Prymula a klesající preference donutili zase otočit.

         2. Před chvílí jsem doposlouchal tiskovku nového koštěte.
          Jen mě to utvrzuje v tom, že je to celý jedna velká bouda a humbug.
          10 stojících vs. 1.000 lidí ve sportovní hale apod. Tak jistě.

          1. Fotbaloví kmotři by se moc zlobili, kdyby jim Prymula zarazil fotbálek :) A to nemluvím o vzpouře do běla rozpálených Banikovců (skutečných, ne Zergových).

    2. Čínská komunistická rýmečka je podle statistik naprosto očividně výrazně, ale výrazně slabší, než chřipka – proto rýmička. Můžete vy pohádkáři dodat taky nějaký fakta, než furt dojmy a příběhy z kapsy?

     Horečka 49=seš na místě mrtvej. Okamžitě.

  3. Protoze ta rouska nema chranit nositele, ale ma chranit lidi okolo nositele. Protoze lidi maji takovy divny zvyky, jako chrchlat v MHD a nezakryvat si hubu, chrchlat v MHD a nasledne to rozetrit rukou po madlech a dost lidi nema ani navyk na myti rukou po odchodu z hajzlu, natoz po odchodu z MHD.
   Tak, ted k ty vlhkosti, porad se opakuje, ze vlhka rouska je k hovnu a jak prijdu domu, bud ji dam na prani, nebo vyhodim(nebo zpracuju jinak, podle typu rousky).

   Samozrejme cast rousek proti viru chranit bude, ale to by je lidi museli spravne nosit. V tuhle chvili jde o snizeni prskanibezne populace na ostatni.

   1. MHD si klidne nahrad obchodem a rohlikama nebo necim jinym. Proste lidi jsou prasata a nemaji mozek, viz aktualni narust nemoci. Proto jsme nemohli jit cestou Svedska, protoze tady lidi bud poslouchaji befel, nebo na vsecko prcaj. Proto tady taky zadna strana za svobody nebude mit uspech.

    1. Když člověk slyší vo kokotech, co prostě musí cucat drinky z jednoho kýble…

    2. Lidi síce sú prasata, ale iba vďaka tomu majú nejakú imunitu a zvládajú choroby. Sterilné prostredie zabíja. Malé dieťa, keď začne loziť po svete, tak musí ochutnávať hlinu, olizovať zaschnuté zvieracie hovienka, ináč z neho zdravý jedinec nebude.

     1. No a třeba žloutenka, proč se myjeme, když bychom mohli být krásně imunní?

   2. Rouška je akorát placebo.

   3. To by mne ale zajímalo co se bude dít až začnou lidi na podzim mít rýmy. V roušce se člověk nevysmrká, takže na chvíli vyhrnout nebo sundat, vysmrkat (exploze bacilů všude kolem) a pak nasadit? Špinavou ruku pak pochopitelně utřít do madla :)

   4. Dovolil sis napsat banální pravdu, která je jasná i dítěti, jen tady ji pořád nikdo nechápe… a to se neodpouští :-))

    1. Jasně, pane ministře, a teď si dáme bonbónek a půjdeme hajat, ano?

  4. Protože když mají ovce na tlamách roušky tak mají menší přísun kyslíku a míň jim to myslí! Myslete politicky Halík. Podívejte se teď někdy do MHD – absolutně ideální svět pro politika. Tupé rozostřené pohledy do nikam, nikdo nemluví, jen apaticky jedou na tu svoji šichtu. Sen každého politika – ovce, která má málo vzduchu, nemyslí, maká, nebouří se, neshromažďuje se, chce jen přežít ten svůj další pracovní den…

  5. Rouska brani spolehlive prenosu prostrednictvim kapenek.

   1. Můj kouzelnej neviditelnej štít brání eště líp!

  6. Vy jste s prominutím vůl. Už jste někde viděl roušku, která se někomu před čumákem nafoukne do balonu o oje u 3 litry?

   1. No, pokud by si člověk nasadil na hlavu preservativ a říkal tomu rouška…

  7. „musí vědět, že z hlediska ochrany proti jakémukoliv viru je ta rouška úplně na hovno. “

   To pravda není. Naopak se ví, že rouška snižuje virovou nálož, jse na to pár studií dělaných během chřipkových epidemií na zdravotnickém personálu. Není to dokonalé, ale funguje to. Že roušky nefungují hlásalo WHO. Následně WHO připustilo, že účel světí prostředky, takže lhali, protože se prý báli, že nebude dost roušek pro zdravotnický personál …

   „Jakmile si nasadím masku, tato při výdechu zachytí až 50% toho vydechnutého CO2, který pak při dalším nádechu dostanu do plic.“

   U celoobličejových masek i polomasek se v rámci certifikace řeší mrtvý objem a měří se objem CO2 ve vdechovaném vzduchu. Pokud maska/rouška nemá nesmyslný tvar a díky tomu velký mrtvý objem, tak to není podstatný problém. Čím těsněji rouška přiléhá, tím je to z tohoto hlediska lepší. Pro většinu lidí, kteří dýchají normálně, to reálný problém není. Zkus si sehnat oximetr a podívat se na rozdíl v saturaci kyslíku mezi stavem „s rouškou“ a „bez roušky“. Problém to je, když budeš z nějakého důvodu dýchat povrchně (vyšší stupeň těhotenství, obezita jajko hrom), nebo když budeš dýchat povrchně, jen abys dokázal, že to fakt problém je. Problém to být může, když máš reálný zdravotní problém, nebo pro dospělého netypicky malý objem plic.

   Mám mírnou anémii a mám proto celkem běžně dýchací problémy v nadmořské výšce cca 3500 metrů, nicméně v ČR jsem v FFP3 jsem dokázal 5 minut lehce běžet a šlo by to i déle, v roušce jsem bez problémů udýchal lehkou sportovní aktivitu v nadmořské výšce 2500 metrů, avšak kolem 3000 mnm jsem měl fakt problém to v roušce udýchat. Celá řada profesí v nějaké masce tráví dlouhé hodiny každý den, takže co je reálně za problém pokud v tom mám být cca 30 minut, když jde člověk do obchodu nebo někam, kde se masivně mixují zcela cizí lidé?
   Za těch cca 30 minut ta rouška navlhne tak málo, že zase rychle vyschne a je několikrát opakovaně použitelná, hodně pomůže přejetí žehličkou.

   Za dvě hodiny je fakt zralá na výměnu, ale těch lidí, kteří potřebují být v roušce dvě a víc hodin hodiny v kuse každý den, nebude většina, ale menšina. Takže příliš nechápu místní antirouškové šílenství, které je stejně iracionální jako druhý extrém (roušky na pusté ulici). Z extrému do extrému je bohužel přesně to, co vyzdvihlo Prymulu do pozice ministra zdravotnictví.

  1. Jediné, čo na tom za niečo stálo, bol komentár „Miloš je nejlepší prezident od 89. , to jeho kývání hlavou neumí žádný jiný na světě, zato Prymula má prdel jako valach, to jsem vidět nemusel“.

   Inak so Zemanom to veru nevyzerá moc dobre, to naša Čaputová je teda reprezentatívnejšia (a keby držala hubu, tak ešte viac)…

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!