Recenze na Renault Vel Satis - zpět na článek

Počet komentářů: 46

  1. Zajímala by mě jedna věc, jestli je tu někdo fundovaný. Když jsem měl Volvo z roku 2003, byly vevnitř nálepky o životnosti airbagů max 15 let. Jak to je, bude to i po 20 letech fungovat nebo mi to při bouračce akorát foukne do xichtu plíseň a pavouky?

    1. U dvacetiletého Lupa airbagy fungovaly bezchybně. Pokud se tedy osobní zkušenost dá brát jako fundovaná odpověď

    2. Tohle jsem taky nekde zahlid. Tusim na bagu kdyz sem lez do volantu na Alfe.
      Imho se krejou.

      Tuhle sem postreh v mediich ze byla svolavacka a menili pytle i na starejch autech snad deset let davno po zaruce. Uz nevim jakejch znacek se to tykalo.

      Asi je to na zalobu i po zaruce.

      1. Patrona asi vydrží, střílíme kolikrát s nábojema, které desítky let ležely kdovíkde a fungujou. Elektronika se kontroluje při každém startu. Ale třeba pytel je z nějaké látky a ta bude mít určitě nějakou životnost, natrhne se, rozloží? S 20 let starým padákem, byť nikdy nepoužitým, by asi nikdo z nás z letadla neskočil :)

      2. Měl jsem chvilku Nissana Almeru z roku 2003. Loni mi přišel dopis od Nissan Česká republika a zvali mě do značkovýho servisu na bezplatnou výměnu bagu u spolujezdce. Bylo tam popsaný kvůli čemu to je, co u toho bagu hrozí včetně fotky špatnýho roztrženýho těla bagu.
        Auto sem chvíli před dopisem prodal. Ale překvapilo mě že na skoro plnolůetý auto bude svolávačka.

    3. Ne že bych byl fundovaný, ale u jiných aut byla psaná výměna airbagů po 10, nebo snad i jen po 8 letech.

      Dočetl jsem se, že šlo spíš o krytí výrobců, protože v té době nebylo moc zkušeností s fungováním airbagů po 10+ letech v autě pro běžné smrtelníky.

      Tenhle názor je podpořen tím, že většina aut na silnicích je starší 10 let a preventivní výměnu airbagů u nich asi nikdo nedělá, takže auta se starým airbagem se musejí docela často účastnit nehod.
      Přesto není slyšet o případech, kdy by starý airbag při nehodě selhal.

  2. Vel Satis mne pred lety potkal a nechal dojem. Skoro jsem pak jeden kousek, odhozený kousek ubytoval u sebe.
    V recenzi mi chybí krom nepodstatností jedno důležité.
    Do toho auta dávali i benzinové motory.
    2.0T a 3.0V6 …..

    1. Zvláštnosti auta se projevily i v jeho neúspěšných prodejích. 3.0 TDI byl navíc i motorový fail.

    2. Ty motory jsou uvedeny. Třeba lépe číst.

      1. Jako benzíny se používají 2l turbo motor a 3.5 v6

  3. Ano, u mě Vel Satis taky před lety zanechal dojem. Bylo to designově tak nehezké (slušně řečeno) auto, že i na Francouze to bylo moc. A to bylo v dobách, kdy Megan měl vzadu ten prapodivný tvar, že zadní okno nešlo umít v automyččce. Neúspěch na trhu nebyl žádný div.

  4. Já mám tedy jako jeden z mála Renaulty rád i přesto (nebo proto), že s nimi mám hodně uživatelských zkušeností. Ale Vel Satisu bych se asi bál. Díky za recenzi, zdá se, že bych se ho bál zbytečně…

    1. Bratr měl roky R11 pak R Megane, ja jedničkovou Lagunu tak nekdy nechápu averzi na Renaulty. Vel Satis je prostě tak jedinečný, že buď ho akceptujete nebo ne. A právě ta jedinečnost stála za malým prodejem a ukončením vyroby.

      1. Me se libival jeste vic neuspesnej Renault Avantime, poprve jsem ho videl par mesicu po jeho uvedeni (2001) v Marseille zaparkovanej. Vyroba byla ukoncena nekdy na 8.000ks, v CR myslimze jezdi/jezdilo pouze 5 registrovanejch kusu.
        Kdo ho zna, byl to jeste odvaznejsi kousek nez VelStais, jednalo se o takovy monospace coupé. Objem startoval na 2l benzinu az 3l benzin 6valec.

        Moc sem ho tenkrat chtel, bohuzel sem byl v ty dobe po skole absolvent socka a nakonec sem si poridil ojetej Scénic 1.6e z 97 roku a s tim sem byl nadmiru spokojenej, bylo to nejpohodlnejsi auto co sem kdy mel.

      2. Averze na renaulty a francouze vůbec, člověk něco zažije a pak si to pamatuje. Z firemního megana (jedničkového), kde po každém zařazení kopla řadící páka do ruky, takže jsem se musel naučit napřed pustit řadící páku, pak spojku… to je trvalý zážitek. Peugeoty 307, které snad všechny byly vyráběné v pátek… a pak ty historky, jak žárovka v renaultu se mění přes výfuk, takže je potřeba gynekologický kurz (ve skutečnosti je potřeba vytočit kolo do rejdu nebo rovnou sundat, pak krytka v podběhu a pak ta žárovka…).

        Renault avantime tady má článek: http://dfens-cz.com/zkusenosti-renault-avantime/

        1. Žárovky…
          U dvojkového megana jakákoliv manipulace s kolem nepomohla, pokud člověk neměl uprostřed předloktí další kloub…
          Naproti tomu mě fascinoval ceed, kde byla šroubovací krytka na obrovském přístupovém otvoru, ale vlevo* nešla sundat bez vyndání celého světlometu qůli natěsno sousedícímu akumulátoru…

          * Samozřejmě za celou dobu provozu bylo nutno měnit žárovky vždy jen vlevo…

          1. Tady musíte kvůli výměně žárovky vyndat celý světlomet. Než jsem na to přišel jak taky jsem nadával. Dnes práce na 5 minut.

            1. Tiež som nebol navyknutý kvôli výmene žiarovky v prednom svetlomete demontovať celé svetlo, ale Touareg ma to naučil. Tam sa stým počíta a je to ozaj pohodlná robota – teda ak sú všetky tie skrutky a poistné systémy v poriadku.
              To výmena prednej obrysovky, či smerovky na Grand Vitare tretej generácia sa podľa origo návodu robí demontážou predného kolesa a odkrytovaním podbehov. Ale ide to aj s plne vytočeným kolesom – len sa ide potom po hmate vnútri pod podbehom.

              1. U Focusu se taky vyndava cele svetlo, a jde to velice jednoduse, staci tusim jeden pohodlne pristupny sroub. Prijde mi to jako dobry napad – nez se s tim mordovat venku, tak vyndam svetlo, vezmu si ho do tepla, vymenim zarovky a zpetna montaz je otazka minuty.

                1. U kterého focucu? Na mk1 držely světlo asi 3 šrouby a jeden se povoloval tak, že si člověk lehnul na záda a natáhnul ruku zespodu pod nárazníkem. Žárovky jsem tam měnil bez vyndávaní světel, docela to šlo. Světlo jsem sundával, když jsem zjistil, že je orosený, tak abych ho doma vysušil.

                  1. Jinak u současného auta (mazda 6 2004) by kvůli sundání světla musel dolů nárazník. Žárovku resp. xenonovou výbojku jsem tam měnil, jednou, bez sundání světla, šlo to blbě, ale podařilo se.

                  2. Aha, me nedoslo, ze to starsi mohly mit jinak. Mk3 Turnier (2014).
                    Chvili jsem se s tim mordoval in situ, pak me napadlo precist si manual :)

                    1. U MkII 2008 je to taky tak, jeden šroub a dvě packy.

                2. Pokud je na to uchycení udělaný, OK.

                  Pokud ovšem je udělaný tak, že amatérskou de/montáží se rozjede geometrie a každý světlo pak svítí jinam (obvykle jedno oslňuje), je to poněkud na kokot, že?

  5. Tiež ma tento auťák kedysi veľmi zaujal, je tak škaredý, až je hezký. Avšak bacha na 3.5 V6 od Nissana. Je síce pravda, že je to detuned verzia z 350Z, ale tento motor má jedno kurvítko, ktoré ho môže pri nedostatočnej údržbe zničiť. Je ním vodné čerpadlo. Nachádza sa vo vnútri motora a je hnané rozvodovou reťazou. Pokiaľ sa poškodí tesnenie, začne voda prenikať do oleja a motor v krátkom čase zaklepe. Prevenciou je pravidelne meniť chladiacu kvapalinu a vodnú pumpu preventívne vymeniť najneskôr po 200 kkm. Ide o zložitú a drahú operáciu, pretože motor zrejme musí von z auta.

    1. Voda v oleju je patrná celkem rychle, ne?

  6. Jen technická – když tak ať mě místní petrolheadi opraví…
    Peugeot 607 a Citroën C5 jednak nejsou ve stejné kategorii (odpovídající jsou C6 a 406/407), druhak ani jedno není limuzína…
    A prostoduchý dotaz: co mám rozumět pod pojmem „prémiový“?

    P.S. Sám mám renaulty rád a mám už několikátý, ale kdysi jsem psal na renault.cz kritiku na jejich reklamu: „Renault Fluence – opravdová limuzína“ s tím, že mi to přijde jako „Renault Scénic – opravdový autobus“…

    1. Zamena sedan->limuzina je v Cesku a na Slovensku uplne bezna. Netvrdim ze to je tak spravne, len konstatujem fakt.

    2. Tento vůz byl zamýšlen jako konkurence zmíněných vozů,ale i konkurence německých limuzín. Výbava i jízdní vlastnosti tomu odpovídají. Vzhledem ke stavbě karoserie je to něco mezi limuzínou a mpv. Pokud jste v tomto voze nejel a neřídil nemá cenu Vám to vysvětlovat. Je tak postaven, že zařadit tento vůz do škatulky nejde.

      1. No, ked sa divam na fotky Vel Satisu,, nezda sa mi ze by karoseria bola natiahnuta v oblasti zadnych sedadiel. Takze u mna krizenec sedanu a MPV. Taky francuzsky Opel Signum. K limuzine to ma daleko.

      2. Zelda: nezpochybňoval jsem cílovku Vel Satisu, ale zařazení konkurentů…
        Wildcat: veď viem, ostatne sa tu vyskytoval aj Trabant limuzína…

        1. Ved prave. A vlastne to bolo kupe, aj ked to malo stupnovity zadok. Na druhej strane, nejaki srandisti si postavili aj skutocnu Trabant limuzinu:
          https://www.flickr.com/photos/40707671@N04/4122092751/

      3. Nejvyšší sedany jsou executive nebo luxury car. Limuzína je úplně jiná kategorie.

        1. Jo – v limuzíně se jezdí vzadu a řidič je za (vlastně před) přepážkou jako součást základní výbavy…

  7. „Bože, to není auto, to je zrůda !!!“

    Nechci hanět, vše je o vkusu každého soudruha, ale jezdí jich tak málo( v našem maloměstě jedno), že si člověk nestačil zvyknout. A to jsem jezdil Corollou E11 v kombíku- taky desingový „skvost“. Když jsem pořizoval novější, pokukoval jsem po Rencku, ale moja právoplatná to zarazila, že nebude jezdit v autě s pičó. Což byl tak pádný argument, že jsem koupil Focus…

  8. Stran informací to není tak hrozný (i když asi po osumdesátý pátý píšu, že KURVA DÁVEJTE DO ČLÁNKŮ FOTKY). Stylisticky je to ale hrozný. V češtině asi hodně chyběl, co? Úhrnem tak za tři…

    Jinak ty povídačky o nějakejch hvězdičkách a érbezích, z toho si mám vodnést co? Hvězdičky z hipsterskejch testů a 58045 érbegů ti proti rozjeté tatrovce nepomůžou vůbec k ničemu, když máš kastlu z lakovanýho kartonu.

    1. Možná Ti něco řekne,ze skelet z Vel Satisu se vyráběl z vysoce pevnostního plechu. Kluzná mez 1 000 Mpa. Konkurence v te době se pohybovala na 850 Mpa. A to se týká Audi,BMW, Citroen i Peugeot. Takže ta bezpečnost tam je.

      1. Pevnost oceli je sama o sobě dost k ničemu, pokud není známa informace o tloušťce. Oblíbená kratochvíle je pevnější oceli dát míň, že.

        Každopádně nepatří takový informace náhodou do článku? Optimálně s informacema o skutečnejch nehodách a jejich výsledcích. Pak tomu budu věřit bezpečnost. Ta laboratorní šaškárna, kde hlavním kritériem úspechu bude v dohledné době pocit svědků nehody nacházejících se od ní 200 m daleko, už není ani k smíchu.

        1. Budete se divit, ale zkoušel jsem dohledat ohledně bezpečnosti víc informací. Vzhledem k tomu, že těchto vozů zase nejezdí tolik, našel jsem jen kusé informace. Takže musím věřit výrobci. Dávat tady nepodložené data je nesmysl. Jen mne zaráží váš skeptický přístup. Na druhou stranu, výrobce kvůli tomu postavil novou výrobní linku. A počítal s výrobou 5 000 kusů ročně. Na kvalitu byly přísnější požadavky, jelikož to mělo být a výkladní skříň Renaultu. Obrazně řečeno. Dodnes slouží jako vládní vozidlo. O poctivosti montáže svědčí i to, že dodnes nikde nic nevrze ani korozi nenajdete. Největší problémy vlastně dělá elektronika. Ta je použitá z 2 Laguny. Ta si žije vlastním životem. Jinak mechanický je to bez problémů. Teda pokud se tomu věnujete.

          1. Nemám tušení, páčto v článku se vo tom skoro nedočtu, fotka taky žádná, vlastně sem se dozvěděl že to existuje a ňáků docela základní info. Lepší jak drátem do voka, ale…

            Hodně informací se dá čerpat ze záznamů/popisů reálnejch nehod a ze zkušeností lidí, co v tom bourali. Teda pokud vo tom eště můžou mluvit.

            Skepticismus je na místě, většina plechovek si hraje na kdoví co, přitom řada i nynějších aut jsou lepší pojízdný rakve a ten zbytek dojíždí na ojebávky toho typu, že tomu strčí výztuž tam, kde se to bourá v laborce, a strčí do toho kokotstenty (kteří už navíc dneska došly do fáze, kde jednoznačně nehody začnou víc způsobovat, než kolika zabrání). Nějaký tydlety hvězdičky jsou taková dost slavá útěcha, protože v praxi se nebourá podle laborky. Je fakt, že se jedná většinou o nižší segment (škodiffka a konkurenti vtřídě), ale člověk nikdy neví, že…málokdo má na těžký nehody víc pokusů. Teda asi právě mimo těch, co jezdí v bezpečnejch autech, ale těch není tolik :o)

            1. Tak ono ceteris paribus je při čelní nebo tomu se blížící srážce bezpečnější těžší a rychleji jedoucí vůz s delší deformační zónou…

            2. Jak jsem psal je to poprvé,kde něco píšu.. Pracovně i soukromě hodně jezdím po republice. A za poslední 2 roky jsem žádný Satis nepotkal. Na fóru Satisu je už 5 let taky mrtvo. Takže není koho se ptát. A prohlížet statistiky je pro mne strata času. Při servisu vozu na vlastní oči vidíte stav podvozku a komponentů. Ta poctivost materiálu tam je. Nějaké auta už jsem rozebral, takže mám s čím to porovnat.

              1. Pokud se toho vyrobilo aspon tech 5k, tak neverim, ze vo tom nekde nebudou lidi plkat…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017