Ratus honkus - zpět na článek

Počet komentářů: 161

  1. Úplně vážně: po přečtení jsem měl stejnej pocit, jako když dočtu hororovou knížku a uvědomím si, že neměla vůbec daleko k realitě. Něco jako když se šlověk dozví, že zombies existují!

    1. Nač by jinak měla americká armáda manuál pro zombie apokalypsu?

      1. Za ty prachy jim udelam klidne manual pro prichod Boha na Zemi.

  2. Pobavil jsem se a mám dotaz? Když už je tam ten Babiš, Eichmann a podobně? Ti lidé, to byli dědeček a babička s myšlením, které jim zkurvil bolševický režim a vnouček, nebo již porevoluční rodiče vypaseni kapitalistickou přemírou konzumace toho všeho uvedeného v záhlaví článku se synkem? Anebo je popřípadě ještě věkově částečně ovlivnila výchova v komunistické mateřské školce? Řekl bych, že je to důležité, protože se již 29 let píše nová doba. A nová společnost měla přece formovat lidi k jinému způsobu myšlení.

    1. Jaká nová společnost? Starejch komoušskejch magorů je všude eště pořád dost (rozhodně mezi soudcema, SZ a na podobnejch místech) a poslední generace roste akorát do new-left hispterskejch cucáků pod vlivem téhož na západě. Jedno lepší, jak druhý.

      1. Esli von ten problem nebude spis v tom,ze nejde jen o komouse,alebrz o levicaky jako takovy.Vsichni maji totiz stejnou matku – socialni demokracii.

        1. Hele, abychom se nedivili. Už dlouhou dobu platí „mladej levičák, starej pravičák“. Horovat pro rovnost, matku Gaiu, transgenderwhatever, lásku a sdílení kol, žen, aut, compů atd. je super, dokud mají ve šrajtofli jenom kapesné. Už po generace se to opakuje, je to něco jako to stařecký „za našich mladých let tohle mládež nedělala“. Dělala. A stejně se to říká pořád.
          Sice vidím tu změnu, kdy je najednou ze spousty starých pravičáků levičácká sebranka (nový game mode – lov na voliče), ale ruku na srdce: nepřeváží stará dobrá osvědčená pravda v praxi?
          S vlastním autem (autama) v garáži, vlastním barákem, zahradou, dobrou kostí v oddacím listě, hetero dětmi a dobrým bourbonem v baru levičáctví vyprchává všemi otvory a nastupuje stará dobrá Margaret T…
          Voličské právo dle počtu (vlastních) oken mělo něco do sebe.

          1. když ti šéf oblastní Hospodářský komory otevřeně podporuje Piráty a jeho hochštaplerskej zmrdosyn za ně kandiduje, pak teprve víš, že seš v piči

          2. + samozřejmě mladý levičáci ty baráky a káry nakoupí většinou za prachy, co najebali tím, že brali (neříkám přímo kradli) ze státního pod záminkou levičáctví. Jak se jmenuje ten pán, co je za Bteam ANO místopředseda sněmovny a neumí ani pravopis? Bere čtvrtmega měsíčně, jezdí 7er, ale pravičák z něj asi nikdy nebude.

            1. Stepan: Pokud členové pirátské strany neuznávají dnešní hlavu státu prezidenta Zemana, tak máte pravdu, že jsou považováni za levičáky. Pojem pravice a levice totiž vznikl a začal se používat za Francouzské revoluce, kdy zastánci krále seděli na pravé straně v parlamentu a odpůrci krále na levé straně. Pojem pravice totiž nemá přesnou definici, ovšem používá se pro označení sil spojených s tradičními autoritami, proto jsou pravičáci vždy v závěsu za nějakou autoritou. Třeba v Rusku byl pojem pravice používán dokonce i k označení komunistů, protože se silně bránili liberalizaci společnosti, odmítali doktrínu liberalismu a toužili se vrátit k dřívějším jistotám a pořádkům. Pravičák totiž v podstatě nemá rád změny, jediné změny, které ho zajímají, jsou ty ekonomické. Pravičáka zajímají více daně než třeba zvýšení rozpočtu pro armádu. Take opatrně s tím kdo je pravičák a levičák, některé formy nejsou takové, jaké se zdají být.

              1. Jo, konzervatismus, bejt taková konzerva má něco do sebe – if it ain’t broken, don’t fix it. Zase sem si to ověřil v praxi, mám tu jakejsi nAser (s pěkně pomrdaným čipsetem vod Pičtelu) a ano, i v roce 2018 je naprosto běžný aktualizovat BIOS, aby to už nePOSTnulo. V tomto případě vokořeněný vo to, že napoprvý to funguje. Akorát po prvním dalším restartu už to nenaběhne. Asi se u Kundtelu inspirovali u toho čipsetu, tam jak si plebs dovolí dát cokoli výkonnějšího než ten hajzl co v tom byl, tzn. jakýkoli Core iX, tak se to po 30 minutách natvrdo vypne. Do té doby to vypadá, že všechno chodí :D A tomudle lidi nosej prachy dobrovolně. Průměrnej vohnout je vskutku idiot, že?

          3. Misaka: No on ten princip funguje pořád, problém je že v naší společnosti roste míra neotenie. Takže takový „mladý levičák“ může být dneska mladý klidně do 50-ti, pak si může střihnout „pravičáka“, a pak třeba možná za pár let v důchodu se může zase dožadovat vertikální solidarity a stát se pro změnu „starým levičákem“.

        2. Sociální demokracie je forma socialismu, a socialismus je doktrína. Tato forma (soc.dem.) odmítá znárodňování a společné vlastnictví výrobních prostředků, její cíl je liberální kapitalismus (liberalismus je opět doktrína a kapitalismus je politický a ekonomický systém), neboť v tom spatřuje nejefektivnějšího strůjce bohatství. Jedinou rovnost spatřují sociální demokraté v sociální oblasti – sociální péče, která se podle nich má uskutečnit na základě výhodnosti, nikoliv na základě ideologie. Takže pokud někdo si myslí, že sociální demokrat je nějaký levičák, jako byl třeba snílek Trockij, tak se velice mýlí.

          1. Socialni demokrat k realizaci svych vizi, tedy k hrabani vsem do kapes, aby pak nekterym to vratil, potrebuje stat. A to kurva silny statni aparat, aby ti, kterym do kapes hrabe, se nahodou nepostavili na zadni. Sorryjako, ale pokud nekdo neumi na svoje vize lidi presvedcit po dobrym, ale musi pouzivat kolektivisticky nastroj, pak je to u mne levicak jako poleno.

            1. To, že si použijete nějaký „nástroj“, který někde vyzobnete z teorií, protože potřebujete přilákat voliče, ještě neznamená, že to tak bude. To, že vaše strana se nějak jmenuje neznamená, že ten název zaručuje, že vaše politika nepojede jinak. Většina lidí ani neví co jaký název skutečně znamená, ani neví co je doktrína, systém či ideologie. A už vůbec nic nelze zaručit, když se přebíhá z jedné strany na druhou. Buď mám nějakou vizi a tvrdou vůli i víru, za ní stojím i kdyby tátu věšeli, anebo jsem sráč, kterej mění kabát podle diktátu politickýho a ekonomickýho počasí. Sysope, už jste starší pardál, tohle byste fakt měl vědět i předvídat.

          2. Sociální demokracie chce, aby se chudí měli stejně dobře jako bohatí. V podstatě jen tuto drobnost, ale přesto se pořád najdou lidi, kteří jim to kazí :-).

            1. pzkudk: Ale to je omyl, rovnost chtějí socialisté nikoliv sociální demokraté, to jsou právě ty nuance, jako s tím nacionální a nacionalistický ;-).

              1. Když už jsme u těch nuancí, nechtějí oni náhodou sociální spravedlnost?

                1. Pane kolego, vy ale umíte poškádlit. Zajisté máte na mysli tu sociální spravedlnost týkající se společnosti, respektive péče o její nepřizpůsobivé občany, jenž po vzoru západní sociální demokracie, kterážto pochopila, že pokud se nezmění politika sociálních demokratů i v jiných částech planety, bude mít jen ta západní na bedrech veškerý nepřizpůsobivý potenciál světa, neboť se veškerý tento nepřizpůsobivý potenciál stahoval a stahuje právě tam, kde operují svou nevyčerpatelnou štědrostí sociální demokraté? Pokud máte na mysli jinou sociální spravedlnost, tož čekám váš přínosný diskusní příspěvek.

                  1. Mluvím zřejmě o stejné socální spravedlnosti jako vy. Jen ještě připomínám egalizační vlivy – progresivní daň, co možná maximum služeb (zdravotní péče, sociální pojištění, vzdělání) financované zcela zbytečně státem a s tím související penalizace nadstandardů ve zdravotní péči i školství. Jediný rozdíl mezi socialismem a sociální demokracií který jsem ochotný vidět je v tom, že socdem dovoluje existenci bohatých, ale postará se, aby jim to bohatství bylo k ničemu.

                    1. Takže shoda. To potěší. Co se týče toho financování služeb, jak píšete, všechny ty resorty si stěžují, že jsou podfinancovaní, proto že kvalita není, a chtějí pořád více peněz z toho rozpočtu, čím si to vysvětlujete? Respektive jak je možné, že ten socialismus za tak málo peněz v minulosti přežilo tolik lidí, vzhledem k tomu, jak strašný byl (zdravotnictví, sociální péče), národ nevymíral v žádných příšerných číslech a to většina byli i kuřáci, o nepřizpůsobivé jste skoro nezakopl, naopak se rodilo v té socialistické bídě více dětí, které neskončily pod mostem, víme ty silné ročníky, že? A pak mám další otázku, co se týče toho státního školství, národ byl v minulosti v mnohém vzdělanějsí a měl rozvinuté i kritické samostatné myšlení, přesto, že jela ta ideologie komunismu, což dnes jaksi při ideologii multikulturalismu není..? Co se týče progresivní daně, to je velmi diskutabilní téma a ožehavé, protože skutečný boháč to ani nepocítí, takže je to zase spíše likvidace té střední třídy, která byla v minulosti nejsilnější a tím důležitým hnacím motorem té ekonomiky. Co se týče pojištění, s tím nemám problém, ať si lidé klidně platí pojištění jaké uznají za vhodné, otázka je, jakou pojistku jim pak pojišťovny vyplatí, protože některé částky jsou skutečně pro obyčejné lidi směšné, ale třeba takovej sportovec (když se mu něco stane) by bez pojištění zdraví asi chodil pak vybírat popelnice.

                    2. Na progresivní dani není nic ožehavého, stejně jako třeba na týrání dětí. Obojí je jednoduše a neožehavě sprostý zločin, který by měl být potírán a veřejností vnímán jako něco navýsost odporného :-) Daň by měla být úměrná tomu, jaké služby poskytuje stát plátci. Uznávám, že státem poskytovaná ochrana továrny je nákladnější než ochrana bytu 1+1 v jedenáctém patře, ale jako horní odhad proporcionality vidím lineární závislost, ne progresivní :-) O zdravotní dani nemluvě, když nemám nárok třeba na lepší nitrooční čočku než někdo, kdo platí násobně méně…

                      V bodě vzdělání si dovoluji nesouhlasit. Je možné, že jde jen o moji sociální bublinu, ale osobně potkávám mnoho špičkově vzdělaných mladých lidí (soukromé české střední a zahraniční vysoké školy), naopak na socialistické školství mám jen ty nejhorší vzpomínky :-)

                      Že si všechny resorty stěžují na málo peněz je logické. Kdybych byl ministr, taky bych chtěl být hodně důležitý ministr (úměra se spravovaným rozpočtem) a řval bych, že je můj resort podfinancovaný. Pak bych ty peníze dílem zpronevěřil, dílem vyházel z okna.

                    3. Re: pzkudk
                      16.6.2018 v 18:06

                      Celkem casto se mi stava, ze v krame na pokladne mam z hlavy spocteny nakup vyrazne drive, nez dvacetileta mladez. Cim to muze byt? Samozrejme, dneska jsou vsude carove kody (pokud jdou precist, ze…), pokladna to pocita sama, jestli se na nakupu za litr prodavacka cabne a zapomene odecist vracenou basu od piv, mladez casto ani nezaregistruje (videl jsem pred chvili v Susici, rozdil 160 Kc vubec nezaregistrovali). Nepozornost, nebo tupost?

                      Ano, VS za totace byla spise skolenim pro praci v muzeu, pokud slo napriklad o elektrotechniku. Ladovali jsme se elektronky, pritom i v krame uz byly obcas k videni prvni Motoroly, nebo aspon jejich RVHP kopie. Ale na fakulte chemie zase tak frcely vzorecky a vypocty z hlavy, ze dneska by se studenti posrali. Kalkulacky sice existovaly, ale pouzivaly se minimalne. Profu nezajimalo, jestli vysledek je 2,867 nebo 2,86796. Zajimalo ho, aby to bylo rychle a bylo to okolo 2,8 a ne 28. Tecka.

                      Ja jsem si za totace jako stredoskolak privydelaval doucovanim matematiky, fyziky a chemie. Prvni, co u doucovaneho letelo se stolu, byla karkulka. Jedeme bez ni, nezajem. Kazdyho jsem naucil k mature. Kazdyho, i nejvetsiho debila (jo, ja vim, mnohdy uplne blba dcerus mela tatinka reznika, advokata, nebo stranickeho funkcionare (takze vybrane zradlo na stole), pekny kozy a nohy a pade na hodinu k tomu, no vole neber to).

                      Moje tchyne ucila na stredni chemii a kdyz jsem videl tu tragedii, kterou doucovala dvacet let po prevratu… a nebo muj byvaly soused, ktery on sam uspesny podnikatel, mesicne dve tri kila cista ruka, synator blbej jak dubovej stul, osobne jsem ho zkousel doucovat unregelmässige Verben a dal jsem to jen jednou. Ne, ze on by to za jednou pochopil, ale ja jsem na to proste podruhe s tim debilem uz nemel. Ale mily debil k 18inam dostal fungl novy bily cabrio, kamarady uz ve skole hostil po mistnich lepsich restauracich, ve finale maturu mu fotr musel koupit a kdyz se hlasil aspon na fizlarnu, tak vyletel takovym obloukem, ze na konci mesta zacal teprve zvolna klesat. Kdyz pozval svoje vybrane spoluzaky, tak to bylo sice the best of mistniho malomesta, ale jeden blbejsi, nez druhej. Takze ona ta sucasna uroven vzdelani asi nebude zadna hitparada. Jasan, mame tydlencty internety, hen ty multymejdanni vybaveni uceben, vsechno to blika, pipe, vsechno tam mame hned zobrazeny, super. Ale decka blby jak bednu kytu.

                    4. Ja mám odlišnou zkušenost. Jak už jsem říkal, může jít o sociální bublinu. Ale v ČR jsou řádově stovky středoškolských studentů (na ročník) kteří úspěšně studují matematiku z tohoto: https://www.pdfdrive.net/mathematics-hl-core-e23350249.html. Na rovinu přiznávám, že bych některé úlohy bez přípravy nedal :-) Jádro věci bude asi spíš v segregaci, rozdělení na dobré, špatné a špičkové školy. Na druhou stranu někoho prostě není nutné učit matematiku. Za socíku to lidi překousli, na maturitu se našprtali, ale když jim dáte jednoduchý příklad, nevyřeší jej. Teď už mají lidi koule na to se na matiku na férovku vykašlat a pokračují stejnou životní dráhou jako ti, kteří ji navrčeli ale nic nepochopili :-)

                    5. Re: pzkudk
                      16.6.2018 v 20:47

                      Tchan je bezjvalej stredoskolskej inspektor, predtim rediteloval. Do doochodu sel pred peti lety. On tvrdi, ze celkovy stav vzdelanosti zaku je horsi, nez byl za minuleho totace. Samozrejme, ze dnes jsou lepsi moznosti, jak dat vyjimkam moznost vyniknout. Ja jsem za minuleho totace coby zak ZS delal nekolik statnich pythagoriad docela uspesne a nemyslim si, ze bych byl nejaka vyjimka. Ve tride jsme byli tri, kdo postupovali alespon do kraje.

                      Sprtani bylo, je a zrejme i bude. Pro nekoho je to jedina cesta a uprimne… drtiva vetsina veci naucenych k maduryde jsou pak v dalsim vzdelavani zcela ku hovnu. Takze ono neni az takova skoda, ze se fura nasprtanych veci z hlavy vyhuli. Jasne, pokud jdou do haje i veci uzitecne, pak je to chyba. Ovsem celkova mira devalvace skolstvi je dnes videt treba i na titulech. Dneska ma nejaky titul i kdejaka senior manazerka sekce udrzby podlahovych krytin. Kdyz jen vidim ty ruzne Bc., nebo DiS, pripadne slavny MBA… neni co dodat. Drive byl magistr vazeny pan lekarnik. A dnes…?

                    6. S tím souhlasím. Ale celé je to imho dané tím, že výrazně vzrostl počet lidí s vysokoškolským vzděláním (ČSÚ říká že více než trojnásobně), ale normální rozdělení zůstává. A pořád platí, že člověk s IQ pod 120 nikdy nepochopí integrály, s IQ pod 140 Maxwellovy rovnice atd. To se přece někde projevit musí :-) I pro ty magistry mám vysvětlení, když za komoušů byla v Praze jedna lékárna na Bulovce a druhá na Milady Horákové (tehdy pod jiným jménem…) a teď je na každém konci každé ulice jedna, tak je důsledek opět zákonitý :-)

                    7. Re: pzkudk
                      16.6.2018 v 22:06

                      Samozrejme nezpochybnuju, ze konkretne lekarniku je dnes asi vice, nez drive, na druhou stranu v tech lekarnach byvalo drive vice lidi, bo take furu veci na miste pripravovali. Dnes se pripravuje minimum a prodejna typu DrMax je jen vydejna se tremi lidmi.

                    8. pzkudk: Ano, sprostý zločin, ovšem pokud za sprostý zločin (řekněme třeba ta vražda) už nemáte možnost dát trest nejvyšší možný, tedy úměrný tomu, že za smrt požadujete také smrt, z „humánních“ důvodů trest nejvyšší byl odstraněn lidmi a nahrazen větším počtem doktorů práv, je naprosto bezpředmětné se dohadovat o nějaké progresivní dani, kterou zavedli zase lidé. To upozornění mnou, že sociální demokraté jednají na základě výhodnosti, nikoliv ideologie, nebylo náhodné.
                      Ano, také potkávám mnoho vzdělaných lidí, ovšem vzdělanost ještě neznamená, že ti lidé mají znalosti, o tom jsem tu už vedli dialog s někým, myslím, že to velmi dobře popsal Dach.
                      V těch resortech u nás opět panuje shoda, není nutné to dál asi rozebírat.
                      Víte, vy nemáte v podstatě moc na výběr, socialismus se asi neuchytil správně a ani natolik, aby ho lidé chtěli zpátky, verze, ve které žili před sametem, byla verze socialismu s paralelní společností, oni tomu říkali socialismus s lidskou tváří, protože jim bylo jasné, že nějaká rovnost mezi lidmi neprojde, ani kdyby měli všichni IQ stejný. Někde už to tu bylo mnou také vysvětleno. Další možnost je tvrdá diktatura, to je jediné, co na lidi skutečně platí, ne nadarmo mají vojáci své doktríny a třetí možnost je nedokonalá hašteřivá demokracie, nikdy nebude dokonalá, dokonce ani v případě, kdybyste měl celý národ s IQ 140 a všichni by chápali Maxwellovy rovnice.

                    9. ex.lex 17.6.2018 v 7:46

                      On se socialismus ani nemohl uchytit správně, protože převážně odporuje lidské přirozenosti. Ale – uznávám – ne v celém rozsahu, v některých bodech je velice atraktivní, bohužel to jsou zrovna body o kterých ideologické jádro socanů nechce ani slyšet, tak se jich musel chopit ideí prostý obchodník a socany tím docela slušně převálcovat :-)

                    10. pzkudk: Myslím, že začínáte rozeznávat ty nuance, to je pozitivní, ovšem né socany (soc.dem.), nýbrž socialisty převálcoval, socanům to nevadí, ti to mají v programu ten liberální kapitalismus.
                      Takže k tomu socialismu, to je totiž taky doktrína, která klade důraz na kolektivní formy vlastnictví a rozdělování zboží, čímž se snaží potlačit právě ty nerovnosti, jak jste prve zmiňoval to kuře, aby nedocházelo k tomu, že právě já sežeru celé kuře, ale oba jsme měli půlku. Obrovský omyl je ten, že lidé dávají za vinu socialistům i to, co vzniklo s příchodem multikulturalismu a transgender a imigrace a reformace jejich kultur. Rovnost v této podobě v doktríně socialismu nefiguruje vůbec, nemá s tím nic společného. Socialismus před sametem oddělil politickou moc od té ekonomické, neboť jeho tvůrci prosadili tzv. Tuzexy, aby lidem dali na výběr, aby nebyla ta rovnost ekonomická, čímž vytvořili v té společnosti paralelní společnost, takže se potkávali lidé s walkmany u pasu a džíny Levis s lidmi s tranzistorákem v ruce a tesilkami, pochopitelně to nemohlo být udržitelné na věky. Neboť ti s tesilkami chtěli taky ty džíny a walkmany. Tudíž ten přechod k ekonomické moci musel zákonitě přijít, protože konzum nad lidmi prostě vždycky zvítězí, každý bude chtít mít dva chleby, ne jenom jeden nebo žádný. Další aspekt, který to přineslo byl ten, že bylo potřeba lidem ke konzumu nabídnout i alternativu takového vzdělání, aby každý dosáhl na maximum, vlk se nažral a koza zůstane celá, proto se Sysop diví, že tolik různých nových „titulů“, k čemu, proč, má to svůj přesný důvod. Je to logické, protože dělnická třída je v podstatě v té společnosti pak pro ekonomickou moc v podstatě nebezpečím, je příliš revoluční a výbušná, nedej bože když ji podchytí nějaký skutečně chytrý revolucionář. Vysokoškoláci jsou snadněji ovladatelní, podléhají tomu vymývání mozků totiž už na těch školách, dělník ne, ten si chodí do kolbenky a zajímají ho odboráři, jestli pro něho něco zase vydupali, nebo jestli jsou k ničemu. Tudíž je lepší mít národ co nejvíce v počtech vysokoškolsky vzdělaný a dělnickou třídu si dovážet z okolí, kde ještě neprobíhá ta celková reformace té společnosti. Podnikatel nemá strach z vysokoškoláků, ale vždycky z dělníků. Když mu udělají stávku, zamáznou mu všechny kamiony, nebo všechny autobusy v dopravě a nevyjedou pět dní, je milej podnikatel úplně v prdeli, ty ztráty jsou tak obrovské, že si může rovnou trhat vlasy, úředníci a akademici stávky nedělají, nemají proč, na nich a byrokracii ten skutečný obchod totiž nestojí, i když oni si myslí, že ano.

                    11. Nevím, nevšiml jsem si, že by jakákoliv soc.* strana podporovala liberální kapitalismus. Tedy jestli tím není myšleno (zjevně v terminologických nuancích stále pokulhávám) to, že sice mohu formálně něco vlastnit, ale budu s tím dělat přesně to, co mi stát řekne, zaměstnávat koho mi řekne a platit mu jak mi řekne. Já tomu ve své neznalosti říkám fašismus, jestli je to zároveň liberální kapitalismus a/nebo cíl sociální demokracie, tím hůř.

                      S tím, že je každému nabídnuta možnost maximálního vzdělání jakého je schopen dosáhnout jedině souhlasím, byť se to teď děje živelně a primitivně. Ale nemám pocit, že by to byla snaha o vymývání mozků, spíš je to důsledek toho, že dělnickou třídu ekonomika přestává potřebovat, tak lidi místo poflakování raději studují, i když občas ani sami nevědí co vlastně a proč :-)

                      Jinak já jako podnikatel mám strach spíš z úředníků (vesměs vysokoškoláků :-)) nebo z toho, že nějaký zaměstnanec udělá nadprojektový průšvih, než ze stávky :-)

                    12. Podívejte se, já nejsem podnikatel, já jsem spíš filozof, takže pokud vám někdo hází klacky pod nohy v tom podnikání, opět tu mluvíme o tom nadměrném byrokratickém aparátu (který mimochodem mínil Marx ve své utopii úplně odstranit), s tím nehnete, v demokracii určitě ne.
                      Vzdělanost národa je relativní, v tom se shodneme.
                      Co se týče dělníků, obávám se, že je budete potřebovat ještě poměrně dlouho, i když máte pocit, že vědeckotechnická revoluce a vyspělé technologie vám je úplně nahradí, to bude trvat ještě skutečně nějakou dobu, jestli vůbec, protože ve chvíli, kdy umělý intelekt vás ve všem překoná, nebude vás potřebovat už v žádné rozumové a intelektuální formě.

                    13. pzkudk: Ještě taková malá poznámka k té výhodnosti, sledujte „případ Poche“, myslím, že lepší názornou ukázku vám momentálně předhodit neumím.

                    14. …a pritom Poche to mysli tak dobre,zejmena s imigranty.

                    15. Poche je peknej kokot a skoda ho nebude, ale v ty afere o zadny migranty nejde. Jde tam o to, ze se Poche v minulosti postavil proti Zemanovi a ještěr se msti.

                    16. Re: shane
                      17.6.2018 v 10:38

                      Jojo, ta afera je mi jasna. Ja jsem jen narazel na jeho blogy.

                    17. ono doslo v mediich k mirnemu posunu ve vyjadrovani uz se tolik nemluvi o uprchlicich, utecencich ale o migrantech (za cimz se nevyrcene skryva ekonomickych migrantech). Jinak cele je to postavene na zneuzivani

                      https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Amluva_o_pr%C3%A1vn%C3%ADm_postaven%C3%AD_uprchl%C3%ADk%C5%AF

                      a naseho zakona o azylu 325/1999 Sb., ve zneni pozdejsich predpisu

                      Hlavne ta Umluva OSN vubec neprepokladala ekonomicke vychcanky, co se budou chtit nasilim dostat do bohateho statu s oduvodnenim ze jsou uprchliky dle velmi obecne a tezko prokazujici opak definice uprchlika te Umluvy ve zneni jejiho protokolu z roku 61.

                      Nejvetsi tragedie je, ze oba predpisy vubec neupravuji proces odobrovolneho odchodu ci nasilneho vyhosteni kdy casem odpadne duvod priznani statusu uprchlika (azylu) a hezky pekne domu ci do jine zeme, automaticky predpokladaji definitivni trvale usazeni a priznani obcanstvi dane zeme

                      sice tam o tom neco pisou ale neni tam jasnej algoritmus jak to bude v praxi probihat

                      tohle bude chtit na pude OSN totalni revizi jenze nikdo nema koule (ani napr. Orban) to tam navrhnout

                    18. Re: trevor12
                      17.6.2018 v 11:09

                      Pokud jsem to dobre pochopil,tak zasadnim prooserem hlavne je,ze s danymi zememi,odkud vyletnici pochazeji, neexistuji smlouvy o repatriaci. Takze my si tady muzeme delat zakony jake chceme, ale je nam to platne, asi jako vykriky ukrajinskeho parlamentu smerem na RF.

                    19. Pokud jde o tu inteligenci, tak podle nejakych studii tato klesa v celem zapadnim svete s tim, ze udajne kulminovala nekdy ve 30. letech minuleho stoleti. Nevim presne, jaka meritka pani vedatori pouzili, ale museli odfiltrovat aspekty, jako ze treba dnes petilete dite umi s tabletem, nebo ze prakticky skoro kazdy umi ridit auto, atd. Evidentne se museli zamerit na veci, ktere nejdou s technickou revoluci. Proste… nasi predkove pry byli chytrejsi a to uz pred druhou valkou.

                    20. ad inteligence: nedávno o tom zrovna někde psali. Osobně jsem přesvědčený, že je to metodická chyba. Pomnožila se nám tady (spíš hlavně jim – to bylo z USA) populace, která dědičně inteligencí příliš neoplývá, ale nesmí se to říct nahlas, tak se započítá do průměru a ejhle, všichni hloupneme. Už nemáme každý půlku kuřete, jen čtvrtku :-)

                    21. Re: pzkudk
                      16.6.2018 v 20:26

                      Huh? Pravda, pokud zkoumany vzorek neni ‚p.a.‘, pak vychazeji spatne vysledky… ;-)

                    22. Zdravím,
                      co třeba Cytomegalovirus?
                      Viz výzkum Jaroslava Flegra?

                    23. Skrytá epidemie cmg? Též zajímavá možnost :-)

  3. To je vážně komické (ale s tragickými důsledky), jak spousta lidí žere pravici 30 let vymlouvání se na komunistický režim. Když někde něco zkurví nebo rozkradou, tak za to může zásadně Husák s Jakešem.
    To je opravdová zombie apokalypsa, protože člověk s aspoň s polovinou funkčního mozku by na tyhle bláboly nenaletěl. Kdo funguje jen na prodloužené míše, toho to omlouvá, ostatní ale ne.

    Když člověk slyší nějakého pamětníka z neprivilegované rodiny, jak vypráví o první republice, tak je mu jasné že za to může kapitalizmus, protože to co se děje teď, to je jako první republika přes kopírák.
    Pamětníci naštěstí poumírali, takže je možné ze všeho vinit komunisty a ČT může strašit mladou generaci zcela objektivními dokumentární filmy o tom, jak tu komunisti „vařili lidi v kotlích a pak je jedli“ (tedy, současná tvorba ČT k tomuto opravdu nemá daleko).

    Docela k tomu přispělo navrácení majetků prvorepublikovým keťasům a lichvářům (co pak často udělali slušnou kariéru v KSČ a dalších bolševických strukturách), a jejich potomci kteří jsou teď na koni opět určují morálku současné doby.

    1. Ahoj, to víš. Oni lidi neradi slyší že si za to vlastně můžou sami, protože pořád volí ty samé držky a protože volí „nové“ držky, které už měli stokrát před tím v bedně kterak je vyšetřují z dotačních podvodů, kvůli „kontroverznímu“ podnikání a podobně. Mezi uvědomělými lidmi by si Kalousek neškrtnul už po padácích, Kočárník, Dlouhý už před 20 rokama a Babiš by maximálně sdílel osud Koženého. No, a co se týče proradnosti novinářů, učitelů, úředníků a policie, tak co. Drželi s Císařem, Hitlerem, Stalinem a teď jsou z nich progresivní eurosvazáci. Proto máme revoluce, ne ? Protože jinak se osudy nemění, než jen prudkým obratem. Tak to vždy bylo a tak to vždy bude.

      1. Někteří skutečně duševně slabší na ty bláboly jak stád všechno zařídí a muší bejt henta rovnost, protože tak je to správně (aby papaláši byli stejn rovnější, že) skočej, to asi jo. Spousta je ale takovejch, že sou to morální kriplové a duševní spodina a jejich motivací je skutečně si jen nahrabat na úkor ostatních, co se jim z jakýhokoli důvodu daří líp. Viz tendle článek, že.

    2. I navzdory republice tadle země byla pořád průmyslová špička světa. Po komouších, kteří to tady vrhli do závěsu 10-30 let za vyspělým světem, je to tady akorát fpiči. Zkus si v té hlavince srovnat, že ano, opravdu to tady zkurvili ti vymaštění leniví kreténi a jedinej důvod, proč pomalinku začínáme západ dotahovat, je ten, že tam se toho chytaj vymaštění new-left kreténi rychlej, než tady, tzn. západ už taky degeneruje.

      1. Jsem netušil, že země 30 let za vyspělým světem měla firmu, která postaví jadernou elektrárnu na klíč. A když jsme vyrazili na cestu ten západ dohánět tak jsme o ni přišli a nejen o ni.
        Jinak bych doporučoval si nelhat do kapsy.

        1. starter: Jaderná elektrárna a fronty na maso (a na zájezdy a na ledničky a na pračky a v podstatě na cokoliv). Něco Vám v té skvělé minulosti hapruje.

          1. …zapomněl jsi ještě na fronty na iphony.

            1. Fronty na iphony by nebyly, ty by fasovali jen prověření komanči, estébáci a veksláci a to by si soudruzi zařídili, i kdyby na chleba nebo hajzlpapír nebylo.

              1. Rekneme,ze by to bylo jako s digitalkama. Rakosnici by je prodavali nekde za divadlem v sobotu v 10 a jinak by byly v Tuzu.

                1. A na prideleni SIM bys cekal 10 let a do iphonu by byla moc velka a nedala by se ani ostrihnout, protoze by byl moc velkej i ten chip na ni, takze bys musel bastlit redukci a schranku na socialistickou SIM. Ale zase by tu SIM vyrabela v licenci Tesla, takze by si nostalgici čvachtali, jak úžasně technicky vyspela CSSR byla, kdyz vyrabela SIM a dokonce vyrabela i vlastni mobilni telefon. Sice vazil dve kila, stal 20 000 Kcs a byla to kopie Motoroly z 80.let,ale byl nas
                  😁

                  1. Ve VTM by vysel uzasny clanek, ze v JZD Slusovice uz maji soudruzi inzenyri redukci na SIMku vcetne moderni male SIM a na konci clanku nepatrny povzdech,ze toto se tyka vyhradne exportni verze, protoze byly pouzity komponenty nakoupene za devizove prostredky.

                    Ctenari AR by uz mezitim hltali clanek Fratiska Sikuly, ktery redukci zvladl doma vyrobit z epoxy1200 a kontaktu ze sovetskeho budiku Elektronika, pricemz je jeste nutne pouzit mezikus, ktery je sehnani u zapadonemecke firmy Conrad. A v inzerci uz by valilo, za kolik Kcs dotycny konektor prodavaji jako „nadbytecny“ ruzni Pepici a Lojzici…

                    1. Za prvej republiky to bolo v oblasti elektroniky vyrazne inak? Staci si prelistovat stare rocniky Radioamatera z 20. a 30. rokov, ake tam boli konstrukcie – kopie originalnych (najcastejsie nemeckych) rieseni s povedzme rok/dva oneskorenim.. fabrika na vyrobu elektroniek patrila Philipsu, Telegrafia bola Telefunken, Ideal/Modry Bod bol Blaupunkt.. v com bola ta vyspelost? Jedina vyhoda bola, ze CSR nespadalo pod kartel Telefunken (t.j. boli k dispozicii aj ine znacky elektroniek na trhu – Philips, Valvo, Tungsram.. ci exotiky typu Ostar atd.).. ale kedze vyrobcovia vyrabali navzajom kompatibilne serie (lisiace sa iba oznacenim), tak to bolo jedno.. az v 30. rokoch nastal rozkol s prichodom cervenej lamelovej Philips serie, Telefunken odpovedal E11 kovovou seriou.

                      Nehovoriac o tom, ze colna politika CSR znamenala, ze elektronicke suciastky (pasivne aj aktivne) tu boli 2x tak drahe ako v Nemecku.. o porovnani s americkymi cenami ani nehovorim (ale to bola draha cela Europa).

                      Po vojne sme s velkou slavou skor 10 rokov fungovali na nemeckych vojenskych elektronkach RV/RL/LS/LV (ktore vyvojovo boli hotove uz v 1938/39!).. este aj Nemci, ktorym vsetko rozobrali a zobraii, boi schopni 1949/50 prejst na rimlock a o dva roky noval elektronky.. staci sa pozriet na osadenie nasho prveho televizora 4001 s priamym zosilnenim!

                      V com sme teda boli taka velmoc v oblasti elektroniky? Ved ani na pokusne televizne vysielanie sme sa nezmohli pred vojnou.. ak neratam VKV vysielac postaveny tesne pred zaciatkom vojny, ktory vysielal iba nosnu vlnu (nemodulovanu) – kvoli skumaniu sirenia VKV, Safranek sa prplal s Nipkowovym kotucom, ked uz v UK, DE bezala vo velkom plne elektronicka televizia s ikonoskopmi a obrazovkami (dokonca s elmag vychylovanim) a v slusnom rozliseni (zo 180 riadkov az na 441 riadkov s prekladanym riadkovanim!)..

                    2. Tak ono obecne, Nemecko bylo v technickych vecech o vesmir dal, nez my. Treba optika, to nejaka Optikotechna se ucila delat cocky, kdyz vnuk Kaji Zeissu uz delal takove, ktere jeste v 70. letech letaly do vesmiru.

                    3. Jo, elektronika, mechanika, optika, chemie, Němci táhli vývoj hodně napřed. A první répa na tom zas tak skvěle nebyla. Od roku 1918 to šlo pomalu ale setrvale dolů, ztráta rakousko-uherských trhů se na nás zle podepsala. V platech a kupní síle jsme i tenkrát zaostávali za Německem a USA už byly naprosto jinej level. Tam mělo před válkou 60 procent domácností vlastní chladničku, krize nekrize a tehdejšího počtu aut na počet obyvatel jsme dosáhli až tak někdy v 80. letech.
                      On ani ten náš automobilovej a leteckej průmysl nebyla taková sláva jak si dneska lidi myslej. Ke konci už dost zaostával.

            2. Všechno jen překrucujete a očerňujete socialismus. iPhonů byl trvale dostatek a byly levné, že si je mohl koupit každý. Nikde nenajdete (schválně to zkuste: http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=RudePravo) jediný článek, jedinou zmínku o frontách na iPhony nebo narážky na jejich cenu.

              1. pzkudk: Ve své pomlouvačné zlobě jsem to zase přehnal, kaju se, máte samozřejmě pravdu.

      2. Ony to jsou tri zcela ruzne veci. EHS fungovala uplne jinak, nez RVHP a tyhle fungovaly uplne jinak, nez EU. EHS byla o obchodu mezi zememi, ktere mely ‚temer‘ srovnatelny prumysl i zemedelstvi. Tim nemyslim, ze Francie byla s produkci vina na tom stejne, jako Svedsko, ale proste kazda zeme byla v hodne vecech sobestacna. RVHP naopak fungovala na diferenciaci, tedy u nas byl tezky prumysl, Madarsko zase vice zemedelstvi, atd. Proste jiny system. Kdyz se RVHP slozila, tak samozrejme jsme byli dobre sousto pro zapad, ktery na rozdil od nas mel prachy. Takze z casti se fabriky polozily proste proto, ze nebyly konkurenceschopne, jine proto, ze je nekdo koupil, aby ziskal patenty a zlikvidoval konkurenci no a ty treti proste proto, aby byly levnou vyrobni silou v low-level produktech.

        Prumyslova spicka jsme urcite nebyli, ale umeli jsme za malo penez dobrou kvalitu v ruznych smerech a v par smerech i spickovou kvalitu. Ale toho nebylo moc a naopak nam vlak zacal ujizdet kvuli technologiim.Rozkradacka 90. let byla samozrejme zapadem kvitovana s povdekem, ale ne proto, ze bychom je dotahovali, ale spise proto, ze jim se dostalo druheho dechu a oddalila se krize, ktera postupne prichazi se zpozdenim. My bychom byli fprdeli uz davno.

        1. Jeste takto… kdyby zapad do Ciny investoval a presidlil vyrobu uz nekdy v 60. letech, tak u nas to slo do prdele raketovou rychlosti mnohem drive.

        2. Já si dovolím vás doplnit, já jen pro pořádek, aby bylo skutečně jasno. RVHP bylo založeno v lednu 1949, NDR do tohoto sdružení přistoupila v roce 1950. Tento historický milník byl začátkem vzniku budoucí EU. Spolková republika Německo, Belgie, Nizozemsko, Itálie a Lucembursko, říkaly si „šestka“ a založily, respektive se dohodly na vytvoření Evropského sdružení oceli a uhlí (ESUO), dále Evropského společenství atomové energie (Euratom) a vámi zmiňovaného Evropského hospodářského společenství, neboli EHS, které ovšem bylo založeno až v roce 1957, tudíž okopírovaný formát společenství po vzoru Moskvy. EHS bylo založeno římskou smlouvou, to znamená odstranit celní překážky a podporovat obchod mezi (zatím) šesti zeměmi. V té době měla RVHP ve svém společenství už osm zemí, na rozdíl od EHS, v roce 1962 přibylo do RVHP Mongolsko, v roce 1972 Kuba a v roce 1978 Vietnam (po válce, kterou prožil se není čemu divit). A tak v roce 1972, když viděly jiné státy jak se to mele ve Vietnamu, rychle přistoupily k Evropskému společenství, byly to Anglie, Irsko a Dánsko. A pak ještě 1981 Řecko a 1986 Španělsko a Portugalsko, taky viděly co se kolem nich děje. Satelitní země, které patřily pod Moskvu se postupně přelily po sametu pod vliv Bruselu. A přesně podle vzoru Moskvy, kdy země ve východní Evropě nemohly uplatňovat žádné zásadnější kroky v hospodářské, sociální či zahraniční politice, nyní funguje místo Moskvy kdo? Brusel. Akorát teda nemáme ty tuzexy, máme to všechno made in China.

          1. nekde vam tam vypadla francie

            1. Ano, vypadla, máte recht, člověk jak je přepracovanej .. dáme ji před tu NSR :o).

  4. Ono je to bohužel ještě horší. Nevím jakto, že tady na DF mají právníci „dobrou pověst“. Já jich mám v okolí dost, takže se dostanu občas na nějakou jejich hromadnou akci a některé jejich přístupy jsou poměrně výživné. Když se zeptáš na objektivní odpovědnost provozovatele vozidla tak ti poví, že žádný problém nevidí, že je to v právu běžná věc. Odpovíš jim, že ano, ale zejména pro právnické osoby. Na to ti poví, že máš pravdu, ale je to v zákoně tak je to ok. Řekneš, že v zákoně bylo kdeco, stačí se podívat 70 let zpět, odpověď je, že je to extrémní příklad a tedy mimo. A to je mezi nimi většinou i ten, který mě zastupoval v jednom správním řízení, kde policajti zfalšovali podání vysvětlení a sám uznal, že úředník, co vedl správní řízení se natvrdo snaží vmanipulovat do odpovědí, aby tě uvařil a že běžnej strejda lopata si v takovém řízení na sebe nevědomky uplete oprátku sám. Odpověd nejen jeho je, že to je selhání jednotlivců, že ne všichni jsou špatní.
    Dotaz, zda-li mají nebo si třeba z univerzity nepřinesli nějakou vyšší „právní morálku“ než běžný vohnout, myšleno jako větší citlivost na zneužívání práva nebo omezování svobody, tak se dozvíš, že nad tím takhle nepřemýšleli.
    Takže pokud někdo takové smýšlení má tak to rozhodně neplyne z jeho profese, ale tipuji to spíš na výchovu.

    1. To byla reakce na Nomad

    2. pravni moralka je oxymoron – jsou to dve uplne mimobezne discipliny .. jinak ono byt pravni pozitivista (coz je vetsina) ma tu vyhodu ze mas alespon nejakou pravni jistotu .. proto take vznikla Ryzi nauka pravni (Hans Kelsen, u nas ve 30. letech Frantisek Weyr) protoze roubovat do toho prirozene pravo pod kterym si kazdy predstavuje trochu neco jineho je problematicke (ale melo by se to delat jak judikuje Ustavni soud), dulezite je aby rozhodnuti bylo radne a presvedcive oduvodneno

    3. Být doktor práv na to musíte mít žaludek, respektive být úplně bez „žaludku“, ono je rozdíl, když celý život děláte jen manželský rozvody, prostě takový ty obyčejný právnický minima, a pak je rozdíl, když děláte obhajobu třeba sériovýho vraha, to nezvládne každej, vemte si, když máte třeba obhajovat sadistickýho pedofila, kterej znásilnil a umučil dítě. Jak říkám, doktor práv si nemůže připouštět emoce, které v tomhle případě nechá doma na posteli, zrovna tak jako kriminalista nebo chirurg. Právník má jednu „výhodu“, že může doma na posteli nechat ještě tu morálku. Tím se těch právníků nechci zastávat, oni to v podstatě v některých případech ani nejsou „lidi“, jenom konstatuju, že být žalobce je mnohem přívětivější řemeslo než být obhájce. A být soudce to je asi úplně nejlepší, soudy nad ostatními ty jdou totiž i běžným lidem velmi rychle.

  5. Já čtu „Muž a smrt“.

  6. Klasický článek pana domácího.
    Třebaže s panem domácím v mnohém (vlastně v drtivé většině věcí) souhlasím, v daném případě si nejsem úplně jistý, jestli je právě todlecto výstižná ilustrace. Mé důvody níže.

    Předefším, souhlasím že existuje kladná korelace mezi vohnout-faktorem a pozitivním vztahem k represi všeho druhu. Jsem-li nucen opustit svou sociální bublinu, narážím na podobné typy lidí až příliš často. Skoro se zdá, že vně bubliny submisivně-reprasivní vohnouti převažují, což mne pochopitelně uvrhá do deprese.

    Mé důvody k pochybnostem, jee-li v ukázce pana domácího o typický příklad, lze shrnout asi následovně:

    1. Vzhledem k popsanému chování sběračů ovoce, nebyl bych si zdaleka jistý, zda reflexní vestičku pro svého oplégra skutečně zakoupili uvědoměle a z vlastní vůle. Spíše si umím přectavit, že k ní mohli přijít podobným způsobem, jako k třešním. Vesta mohla být ve špatnou chvíli na špatném místě (= v dosahu jejich nenechavých pracek) a oni si ji přivlastnili. Nákup vesty z vlastního popudu a za vlastní peníze mi u tohoto typu lidí přijde celkově málo pravděpodobný. No, a když už se onoho módního outfitu zmocnili, pak už to mladej musí nosit, mámo, když to bylo zadarmo …

    2. Popsaná mentalita sběračů, realizovaná dvěma mozkovými buňkami, imho nedostačuje k formálně logické konstrukci myšlenky:
    – „koupíme (ukrademe) pro mladýho vestu, páč v ní bude večer bezpečnější“, případně ale ani:
    – „koupíme (ukrademe) pro mladýho vestu, páč je to večer povinný a fízlové pruděj“.
    I z tohoto důvodu vidím jako pravděpodobnější, že k vestě mohli přijít náhodně (viz bod 1) a že v tom nejspíše nebyla žádná hlubší rozvaha.

    3. Asi se už opakuju, ale požadavek na osvětlení / oreflexnění nemotorických účastníků slizničního provozu za snížené viditelnosti, nepovažuji za represi, nýbrž za dictum selského rozumu. Já osobně jsem, ani v minulosti, když to zdaleka povinný nebylo, po setmění nevyšel na veřejnou komunikaci bez baterky ani venčit psa (mimochodem, ten má blikací obojek). Prostě se mám rád a nechce se mi do márnice (nota bene s výčitkama svědomí, že jsem současně s vlastní sebevraždou ještě kolegovi řidiči posral život). Na motorce večer nosím přes černou bundu ještě i žlutou vestu (i když je trochu problém vestu zapnout; tvrzení one size fits all považuji vzhledem k mé postavě za politicky nekorektní). Je-li požadavek na reflexní prvek kodifikován zákonem, vidím v tom (či aspoň bych rád viděl) nikoli buzeraci, ale především významné posílení právní jistoty slušných řidičů vůči stealth účastníkům provozu.

    4. Souhlasím, že policejní vynucování užití reflexních prvků je zbytečná represe. Já jsem na buzeraci neoreflexněnců nikdy netrval – mně osobně by stačilo, kdyby byla nastolena soudní praxe, že v případě střetu za snížené viditelnosti se neoreflexněný účastník bez dalšího považuje za vinníka kolize. Jsem si vědom, že je to zbožné přání; systém rozum nedostane, jak i ukazuje nedávno zde publikovaný článek http://dfens-cz.com/pravni-souvislosti-nocnich-dopravnich-nehod-s-chodci/ . Že by ovšem v těchto kategoriích uvažovali dvouneuronoví sběrači ovoce, to si upřímně nedokáži přectavit …

    1. Dřív to fungovalo tak, že lidé s dvěmi mozkovými buňkami žili na okraji společnosti, dokázali se postarat maximálně o sebe. Neměli se špatně, na feudálním statku měli kam složit hlavu, jídlo dostali za práci kterou nikdo nechtěl dělat. Oni byli natolik inteligenčně schopni, že jim nevadilo mít prázdnou hlavu a starosti. A také se nerozmnožovali. Ti co měli mozek v pořádku, většinou zastávali složítější práce, dokázali se postarat i o víc jak jen o sebe a poté se rozmnožovali. De fakto chytří se množili a hloupí umírali bez pokračování genomu a tím se evolučně vyřadili. Až po válce a nástupu komunistického socialsmu se začli prosazovat práva a jistoty pro každého a nyní jsme v záporné bilanci, kdy hloupí se množí ja kobylky a plodí ještě hloupější a ti chytří budují kariéry a umírají bezdětní. Ano jak je nadčasově zachyceno na začátku filmu idiokracie / absurdistán. Ale vědci už mají jasno: http://tn.nova.cz/clanek/dnesni-mladi-jsou-hloupejsi-nez-drivejsi-generace-zjistili-vedci.html

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017