Pryč s Uberem - zpět na článek

komentářů 19

 1. I já si pamatuji Lidovky z počátku devadesátých let. A skutečně nedovedu pochopit jak si tuhle hlásnou troubu pražských brouků pytlíků někdo může až tak idealizovat. Tedy s výjimkou kašparů z kulturní fronty & pohrobků zrzavého opilce…

 2. Ono to s tou cenou u Uberu v Praze není zas tak horké, ve špickách si účtuje ceny vyšší než taxi… Mně se docela osvědčil Jetax, pokud jde o cenu, vychází mi levněji než Uber, jen občas může přijet starší auto (např. jedničková Octávie), ale vždy člověk ví přesnou cenu předem v aplikaci/ po telefonu…

  1. Jestli to je v dobrým stavu a třeba s funkční klimou, tak co jako na tom, že to je starší? Kvalitní auta se zhruba od roku 2005 téměř nedělají, tak přesně nevím, v čem by měla být výhra u novýho krámu, kde je tím větší šance, že když je to ořezaný na kost a přitom složitý jak raketoplán, tak se to vysype po cestě.

   1. Mně na tom nevadí nic, ale dokážu si představit, že pro někoho, kdo rád jezdí např. s Tick Tackem to může být problém.

 3. Uber hraje v Praze čistě o čas, stanovisko magistrátu je jasné …. zakázat …. a lze předpokládat, že se jim to dříve či později podaří.

  Osobně mi to je tak nějak u zadku, já taxíkem nejezdím … žádným. V principu je to samozřejmě svinstvo, protože tak bezvýznamná činnost, jakou je jezdit s drožkou, by neměla být regulováno vůbec.

 4. Já s Uberem měl snahu jezdit hlavně kvůli absenci placení v hotovosti. Bohužel po zhruba pěti průjezdech křižovatkou na červenou a jízdou jednosměrkou v protisměru jsem v půlce jízdy vystoupil a nikdy už nenastoupím. Raději zaplatím hotově běžné taxislužbě a přežiju.

  1. Platbu kartou také podporuje například Liftago.

  2. Vy račte trpět nějakou formou exhibicionismu? Nebo co přesně Vás přitahuje na tom, aby Velký Bratr mohl snadno zpětně šmírovat, kdy jste kam jel jakým taxíkem?

 5. http://ekonomika.idnes.cz/prazskemu-klientu-uberu-ukradli-udaje-a-v-moskve-projezdili-sest-tisic-korun-18u-/test.aspx?c=A170428_185008_test_rny

  Kancelar Pro Ivadeni Lzivych Zprav Na Pravou Miru pri Ministerstvu Pravdy jiz pracuje na prohlaseni, ze se nejedna o delostreleckou pripravu na omezeni Uberu a zakaz Uberu, ktery bude nasledovat, s tim skutecne nesouvisi.

 6. Kruci, tak snad napisu KpYLZnPMpMP, ne? Kdo se tim takhle ma po ranu prokousavat?

 7. No jo … zrovna jsem za louží a zatímco u nás (myšleno v Evropě, protože Brno není první město, kde Uber pohořel), tak tady se pro Uber a další podobné služby vymezují extra parkoviště v rámci letišť, hotelů apod. Holt jiný přístup k podnikání, abych tak řekl.

 8. Rozdíl mezi klasickým taxikářem a Uber taxikářem je takový, že ten první přemýšlí jak do sedadla spolujezdce namontovat paralyzér proti neplatičům zatímco ten druhý přemýšlí co všechno udělat aby dostal 5 hvězdiček v hodnocení.
  Jinak samozřejmě Uber obchází zákony a vyhlášky o taxislužbě (ikdyž si myslím, že schopný právník by ten brněnský zákaz rozmetal raz dva).
  Každopádně z toho těží zákazník. Nevím proč města podporovala tu taxikářskou mafii jejíž členové si za točení volantem přišli už v 90. letech klidně na 50 000 a víc.
  I mimo Prahu to často jsou protivní, neochotní nasraní vydřiduchové. Třeba řidič autobusu měl jen zlomek jejich platu, přitom obrovskou zodpovědnost, z toho vyplývající značný stres a byl jednou nohou v kriminále.

 9. Ja jsem v tomhle dost rozpolceny. Ze je Uber „spolujizda“ a „shared economy“ je peknej bullshit, kterej pouzivaji akorat aby byli moderni a trendy. Jinak je to normalni taxisluzba, kde vsechny rizika nese ridic, ktery je Uberu uplne u prdele.
  Proc to vadi normalnim taxikarum uplne chapu – maji naklady navic aby byli v souladu s predpisy – a tyto naklady je cini vuci Uber ridicum nekonkurenceschopne. Nechapu ze tu nekteri radostne hykaji, jak to taxikarum zatopi. Ono to totiz zatopi hlavne tem poctivym. Ti co oskubavaji turisty to smete az nakonec.
  Kdo chce podporovat „slusne“ taxikare, tak navrhuju at pouziva Liftago – u ridicu je hodnoceni, vidite co maji za auto a appka vam da odhad ceny (ktery mi +- vzdycky sedl).

  1. Asi čtu jiné příspěvky než Vy, protože mám pocit, že oslavné hýkání se spíš týká: „Uber funguje bez regulace a nezkracuje nikoho poctivého na jeho právech“.
   Hlavní princip je v tom, že regulace taxislužby je uváděna jako nezbytně nutná proto, aby ….. (pseudoargumenty si vycucejte z prstu sám). Naopak Uber, ale také všechny možné skutečně sdílené služby (spolujízda a podobně) ukazují, že BEZ ÚŘEDNÍ REGULACE SE DÁ ŽÍT LÉPE A SNADNĚJI, NEŽ S ÚŘEDNÍ REGULACÍ. To je na celé kauze to pozitivní. I když nakonec Uber úředníci pochopitelně nějak zničí, podstatný je precedens pro normálního člověka, že bez úřadů to funguje a hromady mrtvol nikde.
   Je dokonce možné, že se najdou i třeba až desítky obyvatel, kteří tuto zkušenost promítnou i v následujících volbách.

   1. tak. Uber evidentně funguje a hromady mrtvol se v pangejtech nevrší, je to taxislužba jako každá jiná, ale je nefér, že obchází zešněrování. rozumným řešením není zakázat nebo sešněrovat Uber, ale uvolnit plošně šněrování.

    1. Souhlas, až na to slovo nefér. Když je někdo chytřejší/šikovnější/mazanější (vyberte si) než ostatní, není to vůči nim nefér.

     1. Slovo samo je v pořádku, jen je blbě použito: je zcela jednoznačně a neoddiskutovatelně krajně nefér, že politici jakkoli kecají taxikářům do jejich obchodů. A proto „rozumným řešením…“ atd., dále už to pan předřečník má dobře.

      1. ale číst umíte, a to je dobře. přiznávám, že jsem to napsal nedbale (a to je špatně).
       od „zákonů“ (musí-li být) očekávám:
       1. aby do života kecaly co nejméně
       2. aby platily pro každého stejně
       3. aby byly tím, čím mají být, a to institucionalizovanou mravností
       4. aby byly předvídatelné a neměnily se za pochodu

       v konfliktu uber kontra taxi se jedná o problém s bodem 2. když něco kváká jako kachna, měl by dodržovat zákony pro kachny.

     2. Neni mazane snizit si naklady tim, ze vedome budu porusovat zakony. To neni zadna uvaha na nobelovku.
      Oni vy/zneuzivaji toho, ze urady „uderi“ na ridice a ne na Uber.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!