Proč to Andrej zase dal? - zpět na článek

komentářů 378

 1. Do ekonomických anál-lýz by se radši neměl pouštět, ty bláboly ve smyslu že nejlíp lidem prachy sebrat úplně všechny, aspoň za ně nebudou nakupovat, to sem málem vomdlel teda.

 2. Základní problém politiky je jednoduchý. Lidi čekají lídra, který to vezme pevně do ruky a bude něco realizovat. To je možná případ Václava Klause, Miloše Zemana, i toho Andreje Babiše.

  Jenže současná Bakalovo/Kalouskova mafie, tedy strany ODS, TOP09, ČSSD, KDU-ČSL, STAN, Piráti namísto toho chtějí najít svá koryta pomocí análního alpinismu, a lezení do zadele zahraničním lídrům ála EU, Merkelová, Juncker, Macron, NATO, USA, atd. Chtějí se prostě chovat jako řiťolezci, a tuto strategii nehodlají změnit.

  1. Musíme se ale smířit s tím, že cca 50% voličů chce ten pokrokářský xindl. To, že vypadne TOP09, bude bohužel víc než nahrazeno tím, že úměrně posílí ČSSD. Nebo Piráti.

   1. Kdyby se analýza toho, kdo bude volen, neomezovala jen na politické strany – ale vzal se v úvahu i kontext, tak by to vypadalo asi takto:

    Česká republika se postupně oligarchizuje, s tím, že čím dál více majetku a země patří zahraničí, a zbytek několika málo oligarchům. V takové zemi se politici snaží získat si zásluhy u těch oligarchů a zahraničních vlasníků, nikoli u občanů České republiky, které mají holé prdele a nic nevlastní. Proto také politické strany čím dál více se vysmívají vlastenectví, odpovědnosti, pracují proti vlastní zemi, vysmívají se Čechům a češství, atd. Protože prostě koryta, ze kterých jim bude sypáno do žlabu, najdou mimo Českou republiku.

    Češi dovolili progresivistickou (levicovou, neomarxistickou, pravdoláskařkou, … nazvěte dle chuti každého soudruha) lít do dětí v médiích, ve školách, na úřadech, na internetu, a všude možně. Jinak řečeno, namísto výchovy dětí rodiči nechali děti vychovávat jinými. Teď sklízí úrodu, která tím vyrostla.

    Do toho odhaduji, že rozpad EU je otázkou maximálně pětiletky. Mezitím bude plně dokončena oligarchizace České republiky a její kolonizace zahraničím. Takže se vrátíme někam do doby feudalismu plus mínus. Budeme tam přímo běžet, protože nebudeme věřit, že z relativního bohatství, které je teď, se dá udělat během 1-2 desetiletí příšerná chudoba a bída.

    Bude to celé urychleno spíše pravicovými hesly. Například tím, že nadnárodní korporace mohou vše, a nesmí se jim klást ani smítko přes cestu, protože to by přeci bylo levicové a komoušské (viz idiot Martin Urza). Dále tím, že penězi bohatě hnojené problémy – problém boje proti rasismu, homofobii, genderové identitě, antisemitismu – vytvoří řadu „podnikatelů“, kteří problémy pořádně vytvoří a rozhojní, protože nechtějí přijít o svou živnost „řešitele problémů“.

    1. Rozpad EU by v podstatě znamenalo katastrofu, neboť globalizace je v takovém stádiu, vše je nenávratně provázáno, je to jako byste plodu odstřihl pupeční šňůru od zdroje výživy. Rozpad evropského uskupení by znamenal propad pro všechny v takovém měřítku, že je mně z té představy už teď nevolno. Představa, že mně v zemi skoro nic nepatří a je to rozprodáno různým majitelům z různých částí světa, tak tenhle exodus mě fakt neláká. A to nemluvím o budoucnu, kdy bude lidí deset miliard, životního prostoru, kde se bude dát skutečně ještě jakžtakž žít bude tak max pro 3,5 miliardy a to ještě počítám s tou lepší variantou, kdy už bude jasné, co s kontaminovaným odpadem, technologie poskočí do dalšího levelu a poradí si s odpadem, který už dnes zaujímá na planetě neodmyslitelnou součást, a bude se hromadit dál a zabírá už dnes nemalé množství prostoru. Dále klimatické změny, už dnes je pociťujeme dost silně, lidi bude zajímat pitná voda a kus pole, co vůbec něco urodí, kus žvance a střecha nad hlavou. Peníze v budoucnu nebudou znamenat nic ve srovnání s tím, co znamenají ještě dnes. Přežití bude záviset na úplně jiných faktorech, než jak to známe dnes.

     1. Asi by se nejprve muselo definovat, co onim rozpadem EU vlastne predpokladame. Zeme v Evrope se rozpadaly a spojovaly po staleti a… kupodivu… zivot zde stale je.

      Dokonce bych se neobaval spekulovat, ze prave pokud k zadnemu rozpadu EU nedojde, potopi se zeme EU jako celek. A o5 muzeme spekulovat o tom, jak ma takove potapeni vypadat a jaky ma dopad na bezneho proletare.

      Uplne klidne se muze stat, ze nejaky rozpad/krach/prerod/whatever probehne a Mana v Horni Dolni se to dozvi po nekolika letech, asi jako muzici za Uralem o revoluci v roce ’17.

      1. Ano, Sysope, země se rozpadaly a zase se dávaly dohromady, ovšem systémy nefungovaly na bázi globalizace, což je propojení na úplně všech stupních vývoje všech systémů, to za prvé, za druhé nebylo na planetě skoro osm miliard lidí, kontaminovaného odpadu bylo ještě minimum a nevznikaly celé rozsáhlé plochy kontaminované půdy a vody, které se skladují na určitých místech planety, protože nikdo neví co s tím, nemáme technologie na to, abychom to uměly úplně vyčistit, a nezmizelo 12 milionů hektarů lesa (to je číslo z minulého roku, za jeden rok tolik hektarů zeleně, chápete?!).

       1. Jasne, chapu, ostatne videl jsem krivku svetove populace od roku ’50 a jeden by blil, kdyz pak uvidi ty srdceryvne obrazky UNICEF. Ja ale narazim na EU a jeji skon, to si jede po vlastni linii. Ze paralelne s tim jede svetovej pruser, to samozrejme nerozporuju. Jen nechci skoncit v debate jako s moji zenou, kdy „vsechno se vsim souvisi“ a tim padem se neni schopna dobrat k reseni nejakeho elementarniho problemu.

        1. Elementárního problému? Tohle ale není jednoduchý problém, ba dokonce ani základní problém. Kdyby to byl jednoduchý problém, který má okamžité řešení už v základu, tak by si světoví vědci nelámali hlavu s tím, jestli je někde ve vesmíru planeta, kde je možný život pro člověka. Proč myslíte, že se tak snaží najít nějakou životaschopnou planetu? Protože si chtějí majlovat s „mimozemšťany“? To si může myslet jen chorobný konzument scifi. A i kdyby našli životaschopnou planetu, nemají technologie se tam dopravit. Potřebují další planetu pro exodus lidí a kontaminovaného odpadu ze Země. A vy se vysmíváte rčení, že vše souvisí se vším, ale ono to tak skutečně je, ta příroda je totiž koncipována tak, že je závislá na každý svý buňce, je to obrovský živoucí organismus a když ho narušíte, nebo mu přidáte něco navíc, přestane správně fungovat, představte si jí jako obrovskou DNA, funguje správně jen když je nepoškozená.

        2. Ještě k té EU, logicky už není možné podporovat separatismus nějaké země, to propojení v globalizaci je neúprosné a hlavně nezvratné, nadnárodní společnosti jsou už obrovský pulzující organismus, který funguje na celé planetě, tržní ekonomika už ovládá i oblasti, o kterých by si naši předci mysleli, že je nikdy neovládne. A pokud byste chtěl nějaký koncept, jak se separovat bezbolestně od EU, zeptejte se Britů, kdyby to byl elementární problém, už to dávno vyřešili (tím brexitem) s prstem v nose.

       2. Kde je jakejch 8 miliard? To ste asi 20 let pozadu, ne?

         1. To té bandě ulhanejch kriplů věříte nos mezi vočima? Udává se kolem 10 miliard už hodně pátků. Copak ti dementi ví kolik negrů kde mají v těch polopouštích aj.?

          1. Ono není podstatné, jestli já věřím na osm miliard nebo Vy na deset miliard, ty dvě miliardy už nehrajou vlastně žádnou důležitou roli, protože v budoucnu bude místo a potrava jen pro určitý počet, což vlastně funguje už i dnes, ovšem v budoucnu to bude daleko větší problém pro ty entity, co rozhodují o tom, zda budete mít zítra ještě salám a chleba na krámě, pitnou vodu a střechu nad hlavou.

      2. Byli jsme před EU, budeme i po ní. Přežili jsme Branibory, husity, Švédy, Habsburky, nacisty i komunisty. Nějaká EU je jen efemérní projekt.

       1. Globalizace nezná pojem „efemérní projekt“. Efemérní projekt můžete realizovat jako interní záležitost, ovšem externě se to globalizace nijak nedotkne.

        1. Nikdo nezpochybňuje, že není cesty zpět. Rozvedená žena se nestane pannou. Já jen doufám, že EU chcípne a evropské státy budou spolupracovat na nějakém lepším základě.

         1. Upřesněte ten základ, obávám se, že ještě pořád nejste srozuměn s tím, co přesně obnáší globalizace. Už nejsme v době husitské, ani nacistické ani komunistické. Musel byste překopat celý nastavený globální systém právě od základu, což vzhledem k tomu, že nadnárodní společnosti ovládají celou planetu, s tím je spojená i tržní ekonomika ve všech oblastech, zakotvily trvalé změny v ekonomické struktuře a probíhá celosvětová migrace a s tím spojený multikulturalismus, kdy život v EU i USA ovlivňují stále více africké a asijské menšiny.. ??

          1. Kolik mají nadnárodní společnosti divizí?

          2. Tolik, kolik potřebují, a jsou difuzní a difundují a jejich společným cílem je diverzifikace.

 3. ČSSD bych vůbec neoznačoval jako alternativu ANO, nevidím k tomu žádný důvod.
  Hlavně teď, když už ČSSD nezbývá nic jiného, než dělat Babišovi užitečné idioty dokud to půjde.

  A SPD, která se o tu funkci Babišova užitečného idiota výměnou za nějaké to korýtko nadšeně hlásila? To je taky dobrý fór.

  1. Problém je, že ČSSD je alternativa ANO. Sice možná nebude volena, ale obsadila 80-90 % rozhodovacích míst v České republice. Kdosi dokonce tuto stranu nazval ČSSD, a. s. Andrej Babiš se snaží obsadit alespoň nějaká místa, ale proti ČSSD je žabař, byť už obsadil pěkných pár postů svými lidmi.

 4. Clanek na me dela dojem, ze ho pise volic anofertu, ktery si sam pred sebou potrebuje dokazat, ze dela dobre, protoze tady prece zadna jina moznost neni.

 5. Nějak mi uniká, jak autor došel k závěru, že nižší zdaněni = vyšsí inflace. Obecně bych se na jeho místě do ekonomických úvah příliš nepouštěl, protože je to perla vedle perly. Představa, že případná daňová úleva a tedy s ni spojené vyšší přijmy jsou kompenzovány růstem cen, který je vyruší, je komická. Autor si plete pojmy s dojmy a vydává to za názor. :)

  1. Ač souhlasím, že obecně je to kravina, momentálně by to tak dopadlo.

   Momentálně cenu základního zboží v retailu určuje několik málo subjektů (většinou supermarkety). Ty určují nákupní cenu dodavatelů, stejně jako prodejní cenu spotřebitelům přesně tak vysoko, jak to šponovat jde.

   Pokud se teď dodavatelům sníží daně, supermarkety to z nich dostanou snížením nákupní ceny. Pokud se lidem zvýší platy či sníží daně, supermarkety to z nich dostanou zvýšením ceny (aktuální situace).

   Momentálně je Česká republika na tom tak, že likvidací menších a středních subjektů (nejen Babiš, ale i Kalousek, a další) – je tu v zásadě oligopol. A ten na jakékoli zlevnění vstupů v okolí (třeba snížením daní) zareaguje zvýšením ceny. Což je inflace.

   1. Hloupost, to je právě o těch mzdách a taky teda pohodlnosti. Když člověk chce, má možnosti, jak nakupovat mimo ten oligopol. Pokud by lidi měli díky nižší DPH nebo DPFO víc peněz, nemuseli by třeba kupovat podivné maso dovezené kdoví odkud v marketu, ale kvalitní lokální produkt od soukromého řezníka. Supermarkety konkurují hlavně cenou a tím, že člověk najde všecko na jednom fleku. S více penězi by měla populace možnost konečně taky nejít jen po ceně. Spousta lidí totiž nemá možnost nakupovat jinde, protože na to prostě nemá peníze. Vymlouvat se, že to tu mají velcí hráči rozparcelovaný, takže nemá cenu lidem snižovat daně, páč jim ty prachy stejně nějak jinak seberou, je způsob myšlení, kterej těmhle velkým hráčům přesně vyhovuje.

    1. Hloupost? Vždyť jsem popsal aktuální situaci! Když se sníží daně, tak lidé nebudou mít více peněz – v tom měl článek pravdu. V aktuální situace v České republice jakékoli snížení daní dopadne tak, že o to více zdraží supermarkety, dodavatelé energií, a další.

     Je to prostě smutné, ale momentálně jsou obchodníci v pozoru, a čekají co mohou postupně salámovou metodou lidem zdražit. Kousek po kousku čekají na každou přílěžitost. Když teď v ČR snížíte daně, tak jeidným výsledkem bude zdražení zboží. Když lidem zvýšíte průměrné mzdy, obchodníci okamžitě zdraží. V tom má článek v aktuální situaci pravdu.

    2. Ty blábolivé teorie „jít po ceně“. Cena má dnes jen minimální vztah ke kvalitě. Já si koupím v okolních státech za nižší cenu než v ČR vyšší kvalitu. Bez jakýchkoli problémů.

     Obchodník prostě zdraží na maximum co může. I ta nejbohatší firma bude dávat kurvítka jen proto, že ušetřila 0,1 centu výrobní ceny na kusu. Vždyť to vidíte všude kolem sebe!

     Viděl jsem to i v USA. Tam stojí kobliha (donut without hole) třeba 90 Kč v přepočtu na naše peníze. Protože obchodníci naučili lidi za tuto cenu koblihu kupovat, a nemá to sebemenší vztah k nákladům ani kvalitě. Vůbec v USA je draho, a přitom mají často nižší daně (odlišné stát od státu).

    3. Asi zbytečné debatovat s někým, kdo má sice nick Ludwig von Mises, ale znaší se mi tu tvrdíit, že nemá cenu snižovat daně, protože ty svině kapitalistický všecko hned zdraží. :)

     1. Gooner: Ne, opravdu nemá cenu diskutovat s někým jako je Gooner, který se nedívá kolem sebe. Který reaguje jen na klíčová podnětová slova, a není sto pochopit ani obsah textu. To i lázeňská veverka má pestřejší schopnost vnímat svět a komunikovat.

      Možná to není hned zřejmé, ale realita se nedá smrknout simulací jedné proměnné zvané „peníze“ a „peněžní toky“. Tu realitu nevytváří počítač, ale reální lidé a reálný svět. Občas je dobré mrknout se ven, co se děje, než opakovat jen poučky.

      1. Mě by jen zajímalo, kde se bere ta jistota, že to, co je mi tu předkládáno, jako objektivní skutečnost, kterou já přes svoje teoretické poučky odmítám vidět, nejsou jen subjektivní dojmy. Holt blbec si je sám sebou vždycky jistý. :)

       1. To:Gooner
        Podle mne to nejsou kecy. Priklad od nas ze SR. Stat snizil dane na nejaky potraviny a co se stalo? Ceny uz jsou mnohdy vyssi nez pred snizenim DPH. Pro zakaznika se tedy nezmenilo nic nebo je zakaznik v minusu. Vydelava retezec. Dankuv odvod na retezce zvysil adekvatne ceny potravin, ale ted kdyz byl zrusen EU, ceny adekvatne neklesly. Odpozorovano praxi. Takze neco jineho je teorie a neco jineho praxe.

        1. Přesně tak. Jenomže to nevysvětlíte „ekonomům“ co mají „načteno“. Papír snese všechno. Odjakživa platilo, že každá teorie se musí ověřit v realitě.

         A současná realita je taková, že když snížíte v ČR nebo na SR daně, tak se to projeví tak, že se zvýší ceny potravin a základního zboří – a celý efekt snížení daně odsají supermarkety jako svůj zvýšený zisk. Dodavatelé ani občané z toho nebudou mít vůbec, ale vůbec nic.

         Řada pravicově myslících lidí je stejně mimo jako řada levicově myslících. Prostě co je v knížkách, dogmatehc a teoriích je pravda – a realitu musíme (sociválním nebo ekonomickým inženýrstvím) přizpůsobit poučkám. A že přitom způsobí katastrofu jim je fuk.

        2. To že obchodníci dušení xmrti mohli jít na normální marže, který je uživí, a za ty prachy nakoupit něco, co potřebují (a tím zase vydělá někdo další), je rozhodně asi tak tintilionkrát lepší, než když ty prachy dostane režim, částečně si je papaláši rozkradou do zahraničí a částečně to promrhá na píčoviny jako ziskovky, další úřadníci a podobně.

 6. Ty jeden čuráku!!! Jak je možný že to tady ten pytel domácí zveřejnil???

  1. Protože mu autor článku držel pistoli u hlavy. A d-fens, chtěl-li přežít, musel článek uveřejnit. Autor vyhrožoval d-fensovi, že pokud neuvěřejní alespoň 12,856 KB textu jeho článku, tak je synem smrti. Co holt měl dělat?

 7. Je to horší. Jak je kurva možný,že nějakej Bába smí vůbec kandidovat? To kurva nemohou udělat nějakou jednotnou kandidátku Národní fronty, na které by byli uvedení jen pečlivě prověření kandidáti a plebs by to jen manifestačně hodil do urny, aby to kurva svým výběrem neposral?

  Jo vlastně to smrdí totalitou, tak bychom tomu mohli říkat jinak, třeba jednotná kandidátka Demobloku.

 8. Dobrý den,
  děkuji všem kdo si má slova nejen přečtou ale zároveň se nad nimi i zamyslí, protože to co tady v diskuzi předvádí sračka shane, cernymor a monday je nehoráznost a drzost největšího kalibru.
  Naprosto žasnu nad tím, jak se dfenns změnil a jak tu vykládají náhodné generátory slov nesmysly, protože nevěřím, že za tím stojí lidé. Takový kýbl sraček nedokáže napsat ani milovík EU a homokláda v jednom.

  Naprosto mě udivuje a kroutím hlavou nad totální ignorací ankety na Novinkách.cz, která oproti agentůře CVVM ukazuje úplně jiná čísla, ale to bych předbíhal. Žasnu nad tím jak tady politicky neznalí hovnocucové dělají prognozy koho lidé budou volit, přitom neznají reálné data.

  Aktuální pohled na koalici ANO+ČSSD+KSČ, je takový, že komunisté mají setrvalý stav. Nic nového nepřinesou, žádnou aféru nemají, dokonce jim to vyšlo a některé zákony buď zmírňují a nebo prosazují. Viz cirkevní restituce, které beru jako největší svinstvo a podle mě to tak vnímá mnoho lidí kolem mě, protože se s restitueienty potkávám a je to banda vychcaných čůráků, které patří zastřelit na místě a pomlet na masokostní moučku v kafilerii, včetně jejich manžeek a dětí. Dodnes si pamatuju jednoho zkurvysyna, jak mi do telefonu k obrovskému poli řekl: „Víte, já to pole dostal zpět, ale ještě jsem ho neviděl!“ Já dostat takový lán pole tak tam ještě ten den jedu podívat co jsem dostal. A on né, to je opruz… no nic, to byla jen odbočka.

  ANO je v perdeli, dost lidí jej odmítá a Bába se ukazuje jako zmrd. A voliče ztrácí, tito voliči podle mě jdou do SPD. A kde tedy AB bere voliče že má pořád stejné preference? On je moc stejné nemá, ve volbách měl kolik 34% a nyní mu to kleslo na 30%. Bere je totiž ČSSD. ČSSD končí a je nesmysl si myslet že se udrží, podle mě 5% hranici následující volby nedosáhne. Část lidí dá hlas AB jako silnějšímu protějšku ČSSD a část uteče k SPD. V tomto kontextu ano voliči nemají kam jít, maximálně k tommu Klausovi.

  U pravicových voličů je to ODS, která tu stojí jako jediná silná opozice která má smysl, zbytek nemá cenu komentovat.

  A teď k té anketě, realných dat od 25000lidí. Celý článek a graficky je zde: https://www.novinky.cz/domaci/503097-volby-by-vyhralo-ano-cssd-se-dotahla-na-piraty.html

  Já se jí dovolím přepsat a seřadit:
  ANO – 30,1%
  ODS – 21,8%
  SPD – 15,9%
  KSČM – 7,1%
  TOP09- 6,4%
  Piráti-6,3%
  ČSSD – 5,1%

  Pokud by takto dopadly volby, tak si všimněte že pravicoví voliči ODS+TOP09+Piráti = by měli celkem 34%. To není nadpoloviční většina.

  V levicových stranách: ANO+ČSSD+KSČM = 42,3% taky není nadpoloviční.

  Co teď?

  Opakovat volby? Nesmysl.

  Existuje jen jedna jediná strana která to dokáže rozčísnout a vy už tušíte kam mířím.

  Víte pořád vidím napadání SPD, pořád se do ní někdo pouští a vymýšlí opravdu fanatsy příběhy o Okamurovi stejně tak jako tady ty generátory náhodných slov shane, mondey a cernymor ze kterých je mi na blití.
  Skutečnost je taková, že Okamura jako jedinej tady má trvalé a stálé názory. Chce to co chtějí normálně smýšlející a žijící lidé. A navíc jako jedinej říká vždy jak toho chce dosáhnout. Když se podíváte na rozhovory s politiky o kterých tady basníte jak je AB a jeho poskoci lepší než ODS s Němcovou a Parkanovou v pozadí nebo TOP09 s Schwancebergrem v pozadí, tak NIKDY vám neřeknou jak toho chtějí dosáhnout, mají jen prázdné keci a ve finále na otázku neodpoví.
  Okamura jedinej řekne: odmítáme to, uděláme to tak a tak. viz ty obědy pro děcka. Je to prostě hnus jak neustále na něj někdo útočí ale defakto na něj nemají.

  Co jsem viděl naposled pana Ferinčika, tak se domnívám, že piráti by pro koryto neměli s Okamurou problém. A domnívám se že ani ODS by se spolupráci s okamurou nebránila. Jedinej kdo se s nimi nesnese je TOP09 kvůli svému eurohujerství.

  Jinak sranda je jak Hamáček vyhrožuje pokaždé že opustí koalici pokud nebude po jeho a jakmile se ozve Okamura už sklopí uši a utíká za Bábou pod sukni. ČSSD končí.

  A co se týká Klause mladšího tak se domnívám že ho přeceňujete, jestli se dostane nad 5% tak dobrý, ale pochybuji že by sebral voliče Okamurovi. To spíš ODS a ANU. A navíc to nevadí, domnívám se že by s Klaus mladší neměl s Okamurou problém spolupracovat, tudíž pokud by sebral polovinu hlasů SPD, dostali by se tma oba dva s třeba po 8% a pořád by to bylo protiunijních 16% celkem.

  Já volím SPD, protože to je nejlepší co se dá dneska pro tuto zemi udělat. Se všemi návrhy Okamury souhlasím a chci je a říkám, kdyby Okamura prosadil jakýkoliv zákon který předkládá, tak by se nám tady lidem žilo lépe. Ale podívejte se na ně. Na zákony pro lidi dosavadní strany kašlou a řeší támhle nějakýho náměstka pro spravedlnost, který není vůbec důležitý, místo toho aby se odřízly neziskovky od miliard. Tam by se dalo získat víc miliard než u nás živnostníků.

  Byl bych rád kdyby mi na tento příspěvek neodpovídali ty tři výše jmenovaní d-fensovi zmrdi a generátory náhodných slov. Děkuji

  1. Okamura je čurák s malinovou šťávou, ale ve volbách do Eurochlíva jim hlas asi dám. Aspoň mikrozrníčko písku do bolševického soukolí.

   1. asi tak

   2. Ale jo, když dáte hlas SPD teď tak vám odpustím že příště budete volit VKML.

 9. Nesplním Vaši prosbu a dovolím si reagovat. Nikoliv však generováním náhodných slov, nýbrž konkrétními argumenty. Pokud na ně dokážete adekvátně reagovat rovněž argumenty, pak Ok, pokud ne, pak dodatečně splním vaše přání a více to rozvíjet nebudu.

  1) vůbec není důležité, jakou politiku Okamura prosazuje. To ve volbách nerozhoduje.
  2) Okamura svým jednáním potvrzuje mediální šablonu, že SPD je strana primitivů pro primitivy. Důsledkem je to, že většina lidí se za hlas pro SPD stydí, natož pak aby za ni kandidovali. Viz tragické výsledky do obecních zastupitelstev. Tam jste výsledky s Piráty raději nesrovnával, aby ta tragédie nebyla vidět. Ostatně Vy sám usilovně pracujete na image, že každý volič SPD musí být nutně hulvát, kterému je lepší se vyhnout
  3) stranické čistky, které mají takové výsledky, jako kdyby členové dostali test IQ a každý s trojciferným výsledkem byl vyhozen.
  4) Do teď nebylo vedení strany schopné či ochotné poskytnout peníze alespoň na fungování základní krajské struktury. Jak proboha může fungovat strana, která nemá na kraji ani jednoho placeného funkcionáře?
  Okamura je jediný politik, který dokáže bez peněz a proti vůli médií protlačit stranu přes 5%, ale od té doby co tuto hranici překročil, dělá vše pro to, aby tuto hranici výrazně nepřekročil. Zda schválně či z blbosti nedokážu posoudit.
  S ohledem na strany se kterými v Evropě spolupracuje, bych mu přál v eurovolbách co největší úspěch, vzhledem k pravidelně nízké účasti mohl mít klidně 20%, ale vzhledem k výše uvedenému se nyní třesou o 5% hranici.
  Nyní můžete spustit ten svůj sračkomet a potvrdit tak mediální obraz voliče SPD. Reagovat budu již pouze, pokud byste dokázal překonat sám sebe a reagoval věcnými a konkrétními argumenty.
  V každém případě, pokud SPD v příštích parlamentních volbách půjde přes 5%, přihlašte se u mě o láhev kubánského rumu.

  1. Ad 1) Politika, kterou politik prosazuje, samozřejmě rozhoduje.

   Ad 2) Jestli je někdo primitiv (domněle podle médií či skutečně) je 1/2 voličů u zadele. Například mě je to úplně jedno. Postupem času to bude u zadele třeba 9/10 voličů. Nažehlení panáci ála Emanuel Macron, Jiří Drahoš, a další dodají většině lidí příklad, spolu se zhoršující se situací, že jsou důležitější jiné věci.

   Atd. – nemá cenu ty vaše nesmysly v bodech dále komentovat.

   Proti Tomiu Okamurovi se vede soustavná dehonestující kampaň. Je poměrně účinná. Pokud se mu podaří se z toho poučit a překonat, tak ho budou muset před volbami zavřít (třeba jako kdysi Sládka, Bartoše, a další), jinak jim způsobí ve volbách obrovský problém.

   ***

   Celé volby jsou o tom, že je tu obrovská řada nevolitelných stran a politiků – ODS, ČSSD, TOP09, KDU-ČSL, STAN, Piráti. Všechno jsou to v zásadě jeden jediný subjekt, který má jen více hlav. Ale jinak jsou jednotní v cílech, programu, činech.

   Proto voliči už hrabou kde se dá. Proto byl zvolen Miloš Zeman, Andrej Babiš, Tomio Okamura, a pod. S tím, jak rostou problémy vyplývající z činnosti EU, z činnosti stran (viz předchozí odstavec), z rozkrádání Bakalo/Kalouskovou skupinou, které samozřejmě v astronomickém měřítku stále pokračuje – se mnoho voličů snaží najít menší zlo. To rozhoduje (viz bod ad 1 na začátku příspěvku) čím dál více.

   Vidíte po celé Evropě, že voliči různých států zkusili různé strategie, koho volit. Nakonec se ukazuje, že volit nažehlené panáky a zdvořilé lídry je cesta do pekla, chápe to čím dál více lidí.

   Bohužel de facto probíhá do značné míry pravicový boj. Západní Evropa se snaží politicky, obchodně a tržně zkolonizovat zbytek Evropy. Postupným vylučováním rozhodovacích pravomocí menších států, využitím bohatší ekonomiky spolu se zákazem ochranářských opatření menších států, různé kvóty (například nucené zlikvidovat cukrovary v ČR), dotace namířené proti menším státům, apod. To co projde Německu či Francii (třeba porušení mezinárodních smluv Merkelovou při pozvání imigrantů, nebo nedodržení velikosti státního dluhu podle úmluvy) neprojde jiným státům. Do toho už nepokrytě Německo a Francii ostatním státům EU přímo doporučují, že by měly držet hubu a krok.

   Nakonec se situace urovná, až se rozpadne EU, protože toto jiné řešení nemá. Do té doby se ovšem nadělá velice mnoho škody. Z Evropy se stane kontinent, který se z původně vysoké pozice na světovém trhu propadne do nějaké předposlední pozice (možná před Afrikou), a to kdoví jestli.

   1. Volby jsou za měsíc a tam se ukáže kdo to vidí reálně. Nicméně v posledních volbách do parlamentu měli Piráti a SPD prakticky stejně.
    A porovnejte si výsledek Pirátů ve volbách do zastupitelstev s výsledkem SPD. A nyní nás čekají volby do Europarlamentu. Čistě teoreticky by měla mít SPD všechny trumfy v ruce protože:
    1) k eurovolbám chodí málo lidí
    2) SPD mívala tvrdé a disciplinované voličské jádro. Už jen to by společně s bodem 1 mělo dát takových 15%
    3) v eurovolbách hraje migrace velkou roli, protože tam je jádro problému
    4) jako člen ENF může využít popularity Le Pen , Salviniho a dalších
    5)v eurovolbách se voliči nebojí riskovat

    Takže sumasumárum vynikající výchozí pozice a oba uvidíme, co s ní SPD udělá. Já jsem bohužel přesvědčen, že Piráti, esence toho nejhoršího co EU představuje budou mít lepší výsledek. Takže zatímco Západní Evropa začíná procitat, my do EP pošleme ty správné uvědomělé multikulturní kádry, do kterých počítám i ANO, protože je rozdíl mezi tím co Bába hlásá a tím pro co jeho europoslanci hlasují.
    A pokud tomu tak bude, bude to potvrzení mého názoru, že od voleb Okamura posral na co šáhnul. Na rozdíl od VKml, který zatím mistrně nechá oponenty aby mu dělali kampaň.
    A pokud se ukáže, že se pletu, budu velmi rád.

    1. SPD dostane v eurovolbách 4~7% a možná urve 1ks europoslance.
     Pan Okamura vede kampaň sám proti sobě tím jak se chová, s kým se spolčuje a jak investuje prachy za hlasy od státu.
     VKml má podobný potenciál, jen se obklopí o něco chytřejšími kolegy, se kterými se časem také nesnese…

     1. Na tom prvním se naprosto shodneme a s tím druhým uvidíme. Mně se zdá, že VKml jedná systematicky s jasným cílem, včetně vědomého vyprovokování vlastního vyhazovu. Koneckonců je šachista. A že by prohrál partii jen kvůli tomu, že se neumí dohodnout s chytrým spolustraníkem….
      Uvidíme, ale kdyby teď sázkovka vypsala slušnej kurz na překonání výsledku ODS, tak asi neodolám.

      1. LudwigVonMises má u mě pivo, líp bych to nenapsal. Pouze keci a dehonestace. Já sjem vám předložil důkaz ohledně ankety na Novinkách.cz a mondey vytáhl nesrozumitelné nelogické prázdné žvanění s výmysly, které ani on sám nechápe, protože je to prachsprostý generátor náhodných slov. Takže vážený pane Pondělí, důkazní břemeno je na Vaší straně, nikoliv na mé. Hlavně sem netahejte toho magora ze Seznamu, který nepochopil nadsázku „fakt zážitek!“

       1. No pokud má pro Vás anketa na novinkách větší vypovídající hodnotu než obecní volby, tak potěš koště.
        Další důkaz obdržíte u voleb do EP a připomínám můj příspěvek nahoře, že v těchto volbách hraje vše do karet SPD. Takže pokud sluníčkoví Piráti obdrží více hlasů než SPD, berte to jako důkaz toho, že Okamura od voleb vše posral a pronárodní politice již jen škodí, protože protisystémové voliče v konzervativních Čechách nahnal do náruče pomatených sluníčkářů.

        1. 25000 hlasů má opravdu pořád větší váhu než 1000 cvvm s 1 mondayem dohromady.

         1. Proč do toho taháte CVVM? V obecních volbách dostal na prdel, teď do EP doufejme, že pomohla ta včerejší návštěva Le Pen (což byl první rozumný kok za dva roky) a pak půjde definitivně do ( ! )

  2. To:monday
   Ad4) U nas funguje „strana“, ktera ma oficialne 4 cleny, sidlo ve firme zakladatele, clenove jsou vlastne rodina a v pruzkumech maji 8-12 procent, jsou v parlamentu (tusim cca 8 poslancu, nexhce se mi to hledat) a nikomu to neprijde tady divny. Zkuste Matovic pripadne OLANO. Taky nikdo vlastne nevi jakou politiku prosazuje, hlavne je proti Ficovi…jako v CR jsou vsichni AntiBabis a ten zatim vyhrava volby, na Slovensku jede program AntiFico a ten zatim vyhrava volby…

   1. Jenže to asi nebude partaj, proti který média jedou 24/7. Tipoval bych to na takovou slovenskou verzi TOPky.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!