Proč si nedezinfikuji ruce - zpět na článek

Počet komentářů: 84

  1. Vir neni parazit.

    1. Elvis žije.

      1. Parazit je organismus žijící na úkor hostitele, kterým může být živočich, rostlina, houba, ale i prvok, řasa nebo bakterie. Při tak široké definici bychom parazita neodlišili od predátora, a proto musíme dodat, že je obvykle menší než jeho hostitel, vykazuje určitou míru specializace na svého hostitele, obvykle je s ním v dlouhodobém kontaktu, množí se rychleji než hostitel, většinou ho nezabíjí a hostitel se proti němu obvykle brání pomocí nějakého typu imunitní odpovědi. Podle této definice není sporu, že mezi parazity spadají kromě červů, členovců a prvoků také všechny viry, velká část bakterií, parazitické houby a rostliny.
        https://ziva.avcr.cz/files/ziva/pdf/diverzita-parazitu.pdf

        1. Takze je vlastne v poradku, ze se k problematice virovych onemocneni vyjadrujou parazitologove…

        2. A já přileji nitroglicerin do výtahové šachty.

          Co priony? Ty asi nikdo za živé nepokládá, ale jejich šíření je virům docela podobné (nikoliv co do genetiky, ale co do projevů).

          1. Šak taky proběhly zajímavý vývojem z hlediska geneze co s tím, kam to vůbec zařadit. Má to nakonec myslím svou vlastní kategorii, tak jako viry mají svou vlastní kategorii – v podstatě to, pokud neproběhla nějaká revoluce, není bráno jako živej organismus, protože neplní základní kritéria organismu.

            Dělá jenom to množení, ale neumí se adaptovat na prostředí, neumí odpovídat na útok, neumí nic. Všechny vlastnosti co vir má, tak získává jenom náhodnejma chybama při kopírování.

    2. Ostatne vir ani neni zivej. Je to kus bilkoviny mezi zivym a nezivym.

      1. A UMÍ TEN VÁŠ NEŽIV A NEMRTEV PARAZIT EXISTOVAT A MNOŽIT SE BEZ NOSITELE? BEZ ČLOVĚKA JE VYŘÍZEN, JASNEJ PARAZIT TY PRDE.

        1. Nevim, jestli nekdo, kdo umi psat jen verzalkami, ma IQ dostatecne na to, aby vstrebal smysl meho puvodniho prispevku, kde jsem se nikterak nevyjadroval v pochybnosti k parasitismu sledovaneho objektu.

          1. Jaké IQ musí být dostatečné k tomu, aby byl český text psán správně nehacknutý s hacky?

            1. Zde je IQ, jak vidno, nutne ke cteni, nikoli ke psani.

    3. POkud odhlédneme od faktu že vir není živý organizmus, tak by se parazitem nazvat dal. Protože parazituje na jiných organizmech natolik, že se bez jejich pomoci ani neumí rozmnožit.

      1. Jiste. Z toho lze dovodit, ze parazitem je i lidska blbost.

  2. Přesně tak. Nejsem idiot abych si smýval přirozený ochranný film na svých rukách. A ještě k tomu lihem denaturovaným kdovíjakou odpadní toxickou sračkou.
    Zatím v tomto u mě vedl Lidl mající původ v zemi kde znají nejen hygienu tělesnou, ale i rasovou. Ten sajrajt kterým nutil esesák u dveří potřísnit si ruce, bych použil možná tak na čištění motoru a to v protichemických PVC rukavicích a s uhlíkovým respirátorem.

    Ostatně, nejzdravější brňácí (až na občasnou žloutenku) jsou cikáni z místního bronxu, kteří si od batolete hrají mezi popelnicemi na zemi potřísněné různými exkrementy a výměšky potkaními a holubími počínaje, a psími a lidskými konče. A jako bonus neuvidíte cikána na alergologii, protože z výše uvedených důvodů se jim vyhýbají autoimunitní onemocnění. O nějaké „dežoinfekci“ která se patlá na ruce, v životě neslyšeli.

    1. Smyva se ten ochranny film i beznym mydlem?

      1. Nee, přece…! Kolonie vlastních přátelských bakterií je už za ty roky spolusoužití něco jako domestikována a běžné mýdlo s ní nehne. Kampak na ně s louhem, pane…

      2. IIUC ano. Před obsesivním mejdlením se jste varován dermatology, s konkrétním doporučením, že kromě míst s vyšší sekrecí potu a nějakejch feromonů(nevím přesnej název, ale jsou min. 2 varianty potu) či míst se zvýšeným bordelem — koule péro/kača prdel, podpaždí, je výhodné se mejt 2x tejdně a častějc jen když se člověk zaprasí.

        1. Tak pot a běžný prach lze opláchnout i bez mýdla.

        2. Ti staří dermatologové, nepodplacení farmaceutickou a drogistickou lobby dokonce tvrdí, že mytí je nutnost společenská, ale rozhodně ne zdravotní.
          Nějak si nedokážu představit, že se takoví beduíni v poušti posledních tisíc let pravidelně pod sprchou zuřivě drhli mýdlem.

        3. A už se zjistilo, které zatracené, úplně blbé hovado vymyslelo ten „kódový systém“, co teď běží na poštách?

          Staří lidi, teď zrovna nemyslím ty hodně přestárlé 90+, ale tu „mezigeneraci“. Teďka je jim tak od 75 výš, asi do těch 85.
          Naprostá většina těchto lidí, není nijak zmatená, v životě jsou jinak plně soběstační. Jen nerozumí a nikdy už rozumět nebudou – těmto a jiným podobným, naprosto zbytečně život jim otravujícím, buzerujícím píčovinám.

          Kurvauž – to tito lidé mají, asi nejpozději zítra, ale už konečně jít a umřít?
          Aby nezdržovali tyhle několikanásobné mistry světa v mizerné organizaci práce?
          Aby tady tihle pomalí a hloupí dědkové a babky, už konečně neotravovali mladé, dynamické jedince?
          Nebo jak si teda mám vysvětlit, že po člověku 80+ řve smrad ve věku jeho vnuka, že si má jít nakódovat lísteček???

          Jakoby nestačila míra blbosti těch izolovaných megašulínů ve vedení. Těch, co naprosto nechápou, jak asi žijí obyčejní, staří lidi.
          Jakoby to bylo kurva málo, tak ty přes-metrákové, na všecky strany rozteklé kopy frustrací a komplexů, sedící na prdeli za neprůstřelným sklem, co si říkají personál – tak ještě i ti, musejí nutně tyhle staré lidi jebat jak malé fracky?
          Jebat je a řvát na ně přes to bezpečné sklo – za to, že mnozí staří lidi neví jedničkách, nulách, počítačích a kódech nic? Ani chudáci nechápou, jak a proč mají nadatlovat na jakési bedně jakési kódy – přitom paní si fakt nenesla nic „většího“, než jenom poštovní poukázku od VZP, vyzvednout přeplatek za léky.

          Cituju přesně:
          „Proč MNĚ chodíte k okénku, když nemáte lístek s kódem?? Zdržujete tady pána, on už tady čeká, než vy se vymotáte! A jak-to-že nemáte roušku! Sem se bez roušky vůbec nesmí!!“

          Ten pán jsem byl já, naprosto v klidu jsem stál a několikrát jsem té hromadě sádla za sklem velmi srozumitelně gestikuloval, že má tu paní odbavit přede mnou bez kódu, že ho zajdu natisknout. Viděl jsem tu poukázku v její ruce, nic jiného nechtěla.
          Ta hromada sádla řvala na starou paní jen kvůli tomu, že by mohla mít na konci směny, na kontě odbavených kódů, o jeden míň. Jiný důvod, mimo sádlem zarostlou palici, to mít nemohlo.

          Většina těch ubohých, na staré lidi vřeštících zkurvenců, by mohla být jejich vnuky, možná i pravnuky.
          Nevědět, že to sklo je údajně neprůstřelné, dnes bych jím určitě prolítl, jak Faust komínem a metrák sádla zadávil.

          Vyznamenat – a poté ihned odstřelit u nejbližší zdi.
          Podle dobrého, prověřeného receptu i s rodinama. Nic dobrého nevyroste z potomků těchto hovad, co podobné věci vymýšlejí, spíš naopak.
          Víte, jak se to říká – nojó, ten to má chudák těžký. On už jeho děda byl pěkný kokot!

          Jo, před chvílí jsem se vrátil. Z místní pobočky toho žlutomodrého bordelu na kolečkách.
          Hodit do luftu, zplanýrovat buldozery, navézt něco ornice, zatravnit. Mezi to záhony kytek, keříky pro ptáky, antukou či žlutým pískem sypané chodníčky, u nich pohodlné lavičky.
          Za pár miliónů z těch každoročních stovek, které ta pošta projebe na píčoviny, místo pošty udělat fakt pěkný park pro tyhle lidi. Pro lidi, co tuto zemi po válce vybudovali.

          1. Na druhou stranu se mi v tom jejich bordelu povedlo zrušit inkaso. Baba za sklem chvilku prskala, že tím zruším i platbu havlovizi a rozhlasu. Ujistil jsem jí, že se rozhodně s nimi dohodnu, podepsal jsem dva papíry o odhlášení a hotovo. Uvidím, kdy dostanu výhružnej dopis :-)

            1. Havlovizi a rozhlas zrušit ihned (tedy, ty platby). Neplatím ani jedno od roku ´92.

          2. Co tam maj? Já tam byl včera a ničeho novýho jsem si nevšim, krom toho že jely všechny tři okýnka, místo obvyklejch dvou až jednoho. Byla to teda taková ta malá pošta kde nemaj ani ten lístečkovej rezervační systém.

            1. Domnívám se, že „kódem“ myslí servisdok právě lísteček z reservačního systému.

              1. No nevim, vyzvednu kus papíru s číslem, počkám až se to rozsvítí u nějaký báby a jdu. Tý je to úplně jedno.

                1. Jde spíš o to, že někteří lidé (kupříkladu starší) mohou tápat v tom, co mají v reservačním systému vlastně zvolit, aby dostali kus papíru se správným číslem.
                  Další možnost, která může vést pro někoho k diskomfortní situaci je ta, že balíky s kódem, který chodí SMSkou, jsou vydávány na balíkových přepážkách přednostně. Samozřejmě to není diskomfortní pro ty, co si pro takový balík jdou, ale pro ty, co přišli před nimi ale jsou v pomyslné frontě za nimi.

                  1. Nj, na to nemusi bejt starší.
                    Občas v tom tápu taky. I když teda oproti katastru nemovitostí je pošta zlatá

                    1. Máte pravdu, nemusí.

                    2. Já se omlouvám, že jsem popletl termíny „kód“ a „pořadové číslo“.
                      U toho systému je zadání kódu z případné esemesky navázáno na pořadové číslo – nicméně je to kokotsky udělané, protože na zadání kódu od 8kg balíku bedna reaguje vygenerováním čísla, které se objeví u listovní přepážky, která takový balík ani nedovede podat.

                      Všecky systémy, které se kdy objevily na české poště, byly od svého počátku až do jejich náhrady ještě kokot-štějším systémem, pouze dalšími zdrženími a generátory náhodného chaosu.

                      Mám z toho pocit, že firma, co ČP těmito systémy vybavuje /je to podle techniky jedna a tatáž/, je jednou velkou černou dírou na prachy.
                      A aby to vypadalo, že se dělá tentokrát už něco fakt suprového, že se jako inovuje, tak každá další verze je méně přehledná, méně uživatelsky přívětivá a ve výsledku méně propustná, než ta předchozí, přičemž ale plní pořád tu stejnou funkci. Nasměrovat žadatele balíků k balíkové přepážce a odesílatele hromady firemní pošty k listovní.
                      Dnes všechny přepážky dělají všechno.

                      Chodím tam poměrně často.
                      Doufám, že už nikdy nebudu svědkem podobné situace. Pokud ano, tak tu dlouholetou vedoucí místního bordelu na kolečkách, co už má na řiti inventární číslo, vyvleču z té její smradlavé jeskyně ven za vlasy, k příslušné přepážce a nechám si to chování jejích zaměstnanců vysvětlit.
                      To bude myslím, plně adekvátní tomu, jak se někteří její podřízení /je tam takových frustrátů povícero/ chovají ke starším lidem.
                      A ostatně, bude to i adekvátní evolučnímu stupni, na který se česká pošta za asi 10 let propadla. Někam ke konci doby kamenné, kdy borci směňovali baby jako matroš, za medvědí kožešiny, ostrý šutry a tak.
                      Pošta zachází s lidma dost podobně.

                    3. Ad servisdok:
                      To máte asi nějakou kokotskou pobočku, protože mně kód z balíku vždy nasměruje na přepážku balíkovou.
                      To v dřívějších dobách jsem tápal, protože doporučená zásilka i doporučený balíček měly podací číslo začínající na RR (asi stále mají) a občas mne posílali (pardon posílaly) od jedné přepážky k druhé.

                    4. Takže strejda zabloudil a bude tahat pí pošmistrovou za vlasy – čtu to dobře?

                    5. tvl, už zase. Máňo, jedem…strejda

                  2. Jaký kódy balígu? Už sem se na ně zase vysral a ani nejmenší balíčky nehodlám s tímdle bordelem vůbec řešit a naštěstí mi teď ani nic nechodí.

            2. U nás je pošta úplně normální, žádné lístečky. Spíše rozhovory typu, hele Martine, máš tu už dva dny balíček, ti to nebudu tady světit věčně, stav se.

              1. Tak u nás jednu poštu před mnoha lety radši zrušili a současný MNV zavedlo zákaz parkování na celém náměstí, aby si knechti museli udělat pěknej pěší vejlet pro balík. Místo parkovacích míst jsou stolečky se židlema. Je u nich „narváno“.

          3. nějaký kódy choděj přes SMS, ale ty jim stačí ukázat u okýnka. Buď to ma každá pošta jinak, nebo tam u vás máte obzvlášt vypečenýho kreténa

            1. Rezervační systém plus ten vyzvedávací na balíky.
              Dostaneš smskou kód pro vyzvednutí. Na poště ho zadáš ho do bedny a bedna vyjede lísteček s číslem přepážky, kde bych ho měl teoreticky dostat.
              Vydedukoval jsem, že prostě není možno, bez lístečku přijít jen tak ke kterékoli přepážce a ukázat kód na telefonu. Viděl jsem asi 3 lidi, co se o to neúspěšně snažili, byli vyhozeni a nadávali. Vyhozeni byli proto, že nemají podle toho svého kódu v telefonu bednou vytištěn lísteček.
              Protože ale ta bedna stejně vygenerovala číslo listovní, nikoli balíkové přepážky – můj balík měl objem asi 30L a váhu cca 8kg – tak jsem stejně musel přejít k té balíkové, podat lísteček a baba šla do skladu hledat balík s kódem, který mám v telefonu.
              Tomuhle říkají organizace a zrychlení práce.

              Předtím, jsem po zadání stisknutí tlačítka „balíky“ na bedně, šel s vytištěným číslem čekat přímo k balíkovce, až na mě přijde řada.
              Když přišla, tak balíkářka šla hledat do skladu balík s mým jménem/firmou, což dělá i teď, jenom nehledá jméno, ale nalepený kód.

              Jediné pozitivum je, že už to nevřeští při každém objevení se nového čísla/kódu, jako to vřeštělo ještě nedávno.

              Ta paní měla poštovní poukázku – šek s přeplatkem za léky od VZP.
              Aby ji některá přepážka obsloužila, tak holt musí na bedně prokliknout asi do třetího sub-menu a zadat cosi jako balíkové služby-listovní služby-příjem-výdej-dopisy-poukázky či tak něco.
              Prostě to jen vygeneruje číslo přepážky, která by paní obsloužila – a ona ho neměla.
              Asi nevyzvedává poukázky často, neměla ji ani podepsanou a nevěděla kam, ale držela v ruce občanku.
              Prostě tomu dotykáči na bedně nerozumíš, tomu systému jako takovému, tak ti bedna nedá lísteček a ty nemáš nárok být obsloužen. Basta.
              Zašel jsem pro něj a té hromadě sádla ho prostrčil do díry. Ten lísteček.
              Paní se klepala a vyplašeně se dívala ještě u stolku, když si dávala peníze do peněženky, jak byla od metráku sádla dořvaná.

              Jako starý člověk nechápeš, proč už není možné, prostě jen přijít k některé zrovna volné přepážce a požádat o to, co potřebuju.

              1. Aha. Dik. Na tý větší poště kam chodim musíš mít lísteček, ale kód stačí ukázat na telefonu*. Na tý malý nemaj ani rezervačku. Na ty max tři okna je to asi zbytečný.

                *Dokonce ani nikdy nedržkovali když jsem na jeden lístek posílal i vyzvedával. Na ošklivýho velkýho chlapa si ovšem dovolí míň lidí než na vetchou babku. I na manželku bejvaj lidi hnusnější než na mě. Asi to je na těch mírnejch nekonfliktních lidech poznat.

              2. On ten rezervační systém neni špatnej, vezmeš si lísteček, kecneš na lavici a čekáš. Nemusíš stát ve frontě a bejt nasranej že všechny ostatní fronty jsou rychlejší než ty tvoje. Ale taky mi chvíli trvalo než jsem tomu přišel na chuť. Ale v Praze už je to asi deset let, to si člověk zvykne.

                1. Tak to u nas nemame, holt jsme 100 let za opicema. Dneska jsem prijel z prace, manzelka s potomstvem na nakupech a u okynka do sklepa hromadka balicku. DPD, PPL, Posta. Pokud prijde avizo, ze bude dobirka, tak nechavam na okne plechovku od lazenskych oplatku, kde je odpovidajici castka. Krabicka se sharuje mezi dorucovatele v pripade, ze ma prijit vce zasilek za den. Delame to takto v pripade, ze nejsme doma uz asi pet let, nikdy se nic neztratilo, nezmizelo, nechybelo… tak uvidime, co bude, az k nam dorazi ta technika z mesta.

                  1. eh, chybi carka za „…nejsme doma“. Pozorny ctenar postrehne a promine.

                    1. Sysop není už pět let doma. Díky za pozvání, Tvůj Skvoter.
                      :-) :-) :-)
                      *
                      Jo, jo, kouzlo nechtěného.

                2. shane
                  8.12.2020 v 18:19

                  To má smysl tak možná na centrální poště, kde máš před sebou mezi 50 a 150 lidma asi tak dycky.

                  Jenže milej zlatej, VŽDYCKY, VŠUDE A ZA VŠECH OKOLNOSTÍ, NA VŠECH POŠTÁCH co tudle kunďárnu zavedli, klesl objem odbavení tak vo třetinu až polovinu. Nezajímají mě jejich blbý kecy vo tom, jak srovnávají něco, co nejde, protože přetím nesbírali data; vidím na vlastní bulvy a svoje nohy, jak dlouho tam stojím jak piča, když je ten krám rozbitej a odbavujou normálně lidi ve frontě, a jak dlouho, když to funguje.

                  Výsledkem toho krámu je, že musí zavést další 2, 12, 120 přepážek, tím se vytváří umělá zaměstnanost a pošta držkuje, že nemá na platy, rozpouští ten fond mezi víc lidí, ti to dělají na hovno eště víc a nasraní sou všichni. Přitom stačí nebejt za každou cenu hypermoderní, pokud výsledek je tak akorát na kundu. Mimochodem, tadle kokotina a support na ni taky musí stát těžký desítky milionů za rok. To by mohli hned každýmu zaměstnanci přidat kilo měsíčně, a hlavně mít o čtvrtinu míň přepážek, menší baráky, to budou další stovky milionů úspor ročně, hned můžou těm zbývajícím dát normální prachy, aby měli taky i nějakou pozitivní motivaci tam bouchat.

              3. Posta ted propusti cca 1500 lidi, vyhradne prepazkove pracovniky a dorucovatele, vedouci si ponecha, takze ted te konkurenci konecne natrhnou prdel :-)

                1. Ja som to vedel, že treba vyhádzať tých čo aspoň niečo robia a sú v korporáte najslabšie platený, aby sa dosiahli mega-úspory na nákladoch a management mohol ďalší kvartál veselo oddychovať v teple kancelárie resp. na home-office. Koniec irónie.

              4. Ad servisdok:
                „Vydedukoval jsem, že prostě není možno, bez lístečku přijít jen tak ke kterékoli přepážce a ukázat kód na telefonu.“
                Podle mých zkušeností pokud jde o balík na adresu, kterou mám v občance nebo na poštu, tak člověk ten kód mít ani nemusí. Ale pak musí vytasit občanku (a s kódem je to přeci jen rychlejší).
                Asi záleží na tom, jestli za přepážkou sedí paní či slečna, nebo soudružka. (To jsem ale genderově stereotypní :-))

          4. Je to jako všude o lidech. Shodou okolností jsem byl na poště po delší době a jelikož jsem požadoval trochu nestandardní službu tak jsem samozřejmě namačkal blbě lístek.
            Paní za přepážkou mne nedořvala, změnila mi lístek na správný typ u ní v PC a byl jsem odbaven bez nervů. Je to o lidech a o vedoucím.

          5. Mám takový pocit, že na tu desinfekci sere už dost lidí.
            Já to nikdy nepoužíval, ale měl jsem vždycky takový hnusný pocit na rukou když jsem držel vozík, teď už to není tak intenzivní.
            Akorát mne serou ty kurvy, které nechají ve vozíku jednorázové rukavice, ev. jiný bordel – po mě potopa.

            1. Patří pod jiný příspěvek

  3. Jenom technická: zní pořád první osoba jednotného čísla „virus“ a ne „vir“, nebo jsem prošvihnul nějaké změny v mluvnici?

    1. Prijde na to, jestli pouzivas tvar domaci, nebo cizi. Podobne domaci „manazer“ a cizi „manager“, pritom oboji je „vedouci“.

    2. Latinsky – česky

      vir – muž
      virus – vir

  4. Když někdy před 2 měsíci zaváděli povinnou dezinfekci rukou při vstupu do vnitřních prostor, docela jsem se zděsil. Mám atopický ekzém a kůži mám v zimě popraskanou i bez toho. Na štěstí jsem zatím nikoho nemusel vyfakovat, protože to na mě ještě nikdo nezkoušel. Prvnímu takovýmu magorovi bych s chutí vydezinfikoval oči. Na štěstí na to všichni serou a nikdo to nevymáhá.

    1. tak tak. A člověk nemusí mít ani dermatologický problém. Ve školce to máme povinné. JEDNOU jsem si to šlehl na ruce s pokrčením ramen: „je to sice píčovina, ale nebudu dělat problém“. Normální desinfekce mi nevadí, jsem na ni dokonale zvyklý. Ale toto smrdělo hůř jak benzín ze sekačky. Nekonečnej smrad, kterej jsem cítil i v pozici „připažit“, kromě mastnoty desinfekce (wtf?) se to nedalo se to smýt ani 4 pokusy s mýdlem/solvinou, a zbavil jsem se té sračky asi až za 5 hodin. A tudle sračku povinně lejou na děcka, super.

      I nadále nechci dělat problém, ale na moje ruce už fakt ne, a pokud na to děcko zapomene, jsem vždy velmi rád, že si nekurví pracky nějakou sračkou na které si někdo akorát mastí kapsu.

      1. Napsal bych do školky, že si výslovně nepřeju, aby mému dítěti myli ruce čímkoliv jiným než vodou a obyčejným mýdlem. Pak bych se ho na to doma zeptal. Pokud by to ignorovali, tak už se tam dá jedině vlítnout a pořádně je seřvat.

        1. S tím mýdlem je nutno nakládat opatrně.
          Při práci v potravinářské výrobě jsme jako noví zaměstnanci byli poučeni, že při každém vstupu do haly s linkou si musíme umýt nebo desinfikovat ruce. Vzhledem k četnosti přechodů mezi linkou, spojovací chodbou a technickou chodbou nám přidělený technik doporučil, abychom místo vody a mýdla používali v průběhu směny vedle umývadla nainstalovaný desinfekční rozprašovač, neboť jinak bude pokožka odmaštá mýdlem velmi dlouho regenerovat.
          Měl pravdu.
          Podle mých vlastních zkušeností náležejí vámi popsané vlastnosti desinfekce přípravku z počátku století, ovšem toho minulého.
          V současné době by byly vámi popisované vlastnosti přípravku získány snad smícháním desinfekce a tekutého mýdla, ale je to jen odhad, ostatně koho by to napadlo?

          1. je to čirá tekutina, mastná. Patrně nevalné kvality a proto bylo použito nějakého super-parfému, kterej je fakt hnusnej a nesmyvatelnej. Možná je motivace být schopen detekovat, kdo použil a kdo ne. Nevím. Je to hrozný.

            1. To mastne je patrne glycerin, kterej se pridava, aby zabranil vysuseni pokozky. Dava se ho jen par kapek, pokud se to prezene, tak potom mate pocit mastnych rukou.

              1. toho omastku se bojím nejméně, ačkoliv nevidím důvod, proč mít ruky jako od másla. Spíš me sere ten strašnej smrad. Ani ten patrně nebude zdravotní riziko. Ale stejně jako mě sere, když si poleju ruce benálem či naftou, že smrdím jako prase a nic moc se s tím nedá udělat, tak stejně mě sere, že i v připaženém stoji cítím něco jako to pochcaný mejdlo z pisoáru. Prostě super, přesně to jsem vždy chtěl. 4-5h smrdět jak hajzly v nejhorší putyce. Teda druhé nejhorší; v nejhorší se scá na stěnu a dál má jen žlábek bez mejdla.

          2. Posledne čo som bol v potravinárskej výrobe (asi 4 týždne dozadu) tak platili stále tie isté predpisy: najprv ruky poriadne mydlom (penou) vydrhnúť cca. 30 sekúnd (na obrázkoch je jasne vysvetlený postup kde a ako máš mydliť), potom opláchnuť, vysušiť a vydezinfikovať. Našťastie už sú mydlá / peny a aj dezinfekcie také, že tú kožu až tak veľmi nevysušia. A dokonca som videl pri umývadlách aj krém na ruky.

            1. SatanOkkY 7.12.2020 v 12:02

              Moje zkušenost je spjata s továrnou na piškoty v Opavě a je to asi 6 roků dozadu a předpokládám, že ji nebudu opakovat.
              Jak je vidět, pokrok nezastavíš.

        2. toto není možné a vy to víte anebo byste měl vědět.

          – do školky volá a ječí 3/4 rodičů, není to nic, nač by nebyli zvyklí a neuměli s tím pracovat (ignorovat to). Pokud nevoláte a neječíte, budete mít bonus ve vstřícnosti jednání ze strany učitelů a ředitele.

          – školka vám cokoli ráda slíbí, ale mimo váš dohled pojede stejně ve svůj prospěch, a to je desinfikování, aby nedostali flastr od státu/kontroly. Přirozené.

          – stran covidu jste ten nejslabší hráč. Něco jako mé oblíbené přirovnání s poštou: je odesílatel, ten zadává službu, a je zákazníkem. Je příjemce, kterého je třeba nějak potěšit, aby odesílatel zase posílal. A pak je balík. Stran vztahu vláda-školka-rodič/dítě hrajete roli balíku. Nikoho nezajímáte a váš osud je každému u piči. Pokud se rozhodnete situaci nějak napřímo řešit, prohrajete. Třeba formou vyloučení dítěte ze školky, což je horší, než desinfekce na pracky.

          –> stejně jako už tolikrát v minulosti musíte zšednout a přestat být vidět. Rozhodně nemůžete nic probírat s dítětem, protože to vyklevetí učitelce. Vaše jediná možnost je s úsměvem chodit do školky v čas kdy je tam nejméně lidí, rozptýlit dítě aby na to zapomnělo a a nevědělo o tom, a alespoň ráno se to obešlo bez sračky na ruce. Na vycházce ji dostane tak jako tak. Toto je jediná možnost v realitě dnešních dnů.

          1. Je fakt, že bych dneska nechtěl být rodič malého dítěte. Nemohl bych ho posílat do školy. To není jenom dezinfekce, ale třeba indoktrinace dětí neomarxistickýma a homosexualistickýma sračkama, která poslední léta masivně probíhá. Buď bych musel dítěti zaplatit soukromé vzdělávání, nebo se stát masovým vrahem.

            1. tak pokud vím, tak zatím tam byli exhibovat jen fízlové. Chybnou informaci o přínosnosti jednotlivých povolání snadno napravím. O pinďourech a prcinách, či o původu dětí máme ve 4 letech celkem jasno, a šiřitelům opačných tvrzení, které v rámci pravidelného tréninku představuji já, se dítě směje. Takže zde to duhový evangelista nebude mít snadné. Ve třídě možná ještě vyhraje, ale jeho kázání se ve vodu promění.

              1. Zatím. Ale počkej, až tě budou popotahovat za to, že tvoje dítě někde řekne, že existují jenom dvě pohlaví a že děti spolu můžou mít jen dvě osoby různého pohlaví. Pak ti to uliční výbor vytmaví a sociálka děti ti sebere a pošle na náležitou výchovu do rajchu, abys je nezkazil svým tmářstvím.

                1. Koperník byla žena!

                2. Dvě pohlaví a spousta duševních chorob, viz:
                  (babička s Alzheimerem to na konci rozetne)

                  http://www.hatefree.cz/blo/rozhovory/3766-anna-frankova

                  1. Tak toto bolo teda „zaujímavé“ čítanie.

                  2. Tak tohle jsem tedy nedal. S pocitem dávení jsem to zavřel v okamžiku, kdy dotyčná „žena“ popisuje jak si po „tranzici“ narazila heterosexuálního chlapa i když ještě „měla“ mužské pohlavní ústrojí. Fujtajksl. Mám skoro chuť to okomentovat po servisdokovsku.

                  3. A hele, nenávist zdarma.

                3. počty pohlaví a jejich existenci jsme zatím nebrali. Nevím jak to má dítě stran existence dalších pohlaví, musím se zeptat. Co ví ale bezpečně, že ona rozhodně nemá pinďoura, že je holka, táta rozhodně není holka a pinďoura naopak má. Snad za to skončím v krimu až za drahnou dobu. Ale věřím, že nebudu sám. #tytaky :D

                  1. Myslím, že budeš rád, jestli skončíš jenom v krimu. Taky by ti mohlo bejt docela horko, jako už spoustě „kacířů“ před tebou. #měsamozřejmětakyjakoostatněkaždýmukdonesdílítysprávnéunijníhodnoty

                  2. To se teoreticky dá vyřešit tím, že se dítku vysvětlí že někteří lidé jsou blázni co si myslí že jsou něco jiného, než jsou – např. Napoleon nebo opačné pohlaví -, ale že s takovými blázny se nikdy nehádáme a nevyvracíme jim to protože mohou být nebezpeční. A ani to o nich neříkáme jiným.

                    Žádné tajemství, protože tajemství lákají k vyzrazení. Prosté neprovokování bláznů.

                    Otázka samozřejmě je, nakolik by to bylo funkční pro utajení před pí učitelkou když by se skutečně snažila vytáhnout z dětí, zda mají či nemají od rodičů nesprávné „hate“ názory.

                4. Souhlas.tahle gender demagogie včetne svobody určeni pohlavi je něco co mě štve nejvic.Nevim jak moch zapad na tuhle modni soc.vlnu naskočit.to nedelali soudruzi ani za sociku u nas.v korporacich fiči integrity a diversity.na blyti z tehle politiky zap.ideologu.

                  1. Bofik: kauzalita je jednoduchá a zřejmá – francouzská filosofie (postmodernismus a dekonstrukce) zkřížená s německým mixem hegeliánství, nietzscheho a marxismu, k tomu ještě přimíchat Freuda – a lektvar smrti je na světě.

                    To první dá tzv. „kritickou teorii“ – že ode všech daných a jasných termínů se musíte „osvobodit“ a nahlédnout na ně „kriticky“ úplně zvenku. Tím se doberete např. toho, že „ekonomická svoboda“ neznamená „svobodu koupit si co chci“, ne ne, ve skutečnosti znamená „svobodu od nutnosti si vybírat co si koupím“. Nebo že „rasismus“ neznamená „diskriminaci mezi lidmi na základě rasy“ – ne ne, „rasismus“ je ve skutečnosti „nerozlišování mezi lidmi na základě rasy, které brání nápravě historických křivd“.

                    A k tomu filosofii „Dekonstrukce“, ze které už přímo vychází ideologie i praxe LGBTQ hnutí.

                    To druhé dá důraz na absolutní neregulované oddávání se jakýmkoli sexuálním pudům které na někoho přijdou, bez jakýchkoli společenských omezení nebo zákazů. „Osmašedesátníci“ včetně prominentních osobností Strany Zelených a Progresivní Levice otevřeně obhajovali pedofilii i pedofilní homosexualitu a žili v „sexuálních komunách“ kde bujelo znásilňování, zejména v ústraní v Rakousku.

                    Filosofové vládnou světem – a vždycky k horšímu.

          2. Tak dát dítěti vlastní desinfekci, ať se používá místo té ve škole. Ideálně nějakou s vysokým obsahem dihydrogenmonooxidu a s minimálním podílem jakýchkoliv jiných složek. V naší třídě asi 15% dětí naskočila na rukou po dvou týdnech používání desinfekce vyrážka, takže se to musí nějak řešit, jinak by to mohlo skončit za pár dalších týdnů setrvalého polévání také léčením na kožním, v krajním případě i jizvami nebo jinými trvalými následky.

            1. Nemusí být náhodou prostředky, které škola nařizuje používat dětem, schváleny pro dětskou pokožku?

              Každopádně pokud škola způsobí dětem onemocnění, zvláště pokud byla rodiči varována, šla by na to konto pěkná žalobička za ublížení na zdraví. Minimálně nedbalostní, ale protože věděli a přesto nedbali…

  5. Aspoň víme, jací kreténi do agrofertu chodí.

  6. Pokud někdy budete potřebovat operaci doporučuji vyžadovat nemytého chirurga. Samozřejmě bez roušky.

    1. Ty se pohybuješ jenom ve sterilním prostředí?

      1. Ne. Proč?

        1. Že by to vysvětlilo tu tvou dokonale vysterilizovanou dutinu lebeční.

        2. Tušíš, proč má operatér na sále ústenku? Ano, správně. Ta je proto, aby ti nenaprskal do rány. Chodíš snad po vnitřních prostorách budov s otevřeným hrudníkem? Děláš si ráno cestou do práce v tramvaji cvičnou resekci žaludku?

          1. do kamene tesat (nebo spíš do čel těch kokotů!)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017