Praesidental check - zpět na článek

komentářů 190

 1. Tak to dopadlo jak se čekalo. Volební účast 62 procent. Což znamená, že volba v podstatě nevýznamný figurky, která nemá žádnou reálnou moc a na jejíž kecy se vláda může s chutí vysrat, přitáhla k urnám víc lidí než parlamentní volby kde se skutečně rozhodovalo kdo bude v zemi vládnout. Chléb a hry.
  Druhý kolo bude zajímavý. Zeman už moc voličů navíc nevydojí. Dostane o něco víc než v prvním kole, ale ne o moc, nejspíš tak pár desítek tisíc. Voliči Hilšera, Horáčka, Kulhánka a Fischera to jen těžko hodí Zemanovi. To spíš zůstanou doma.
  Takže bude záležet na volební účasti. Čím větší účast, tím menší šanci Zeman má.
  Jedno je jistý, ať vyhraje kdo vyhraje, tak to bude o prsa.
  (Hynek dostal hovno, stejně jako minule Matějka a Realisté. Možná že kdyby Dfens změnil taktiku a podpořil Drahoše, tak to má Zeman v kapse :) )

  1. Tak ona ta vyšší účast může být do jisté míry důsledkem voleb do PS, kdy jistá část těch, co volit do PS nešli, usoudila, že Bába se Zemanem je v poslední době fakt trochu moc štěstí najednou, a tak zkusí dostat ze hry aspoň jednoho z nich.
   Jinak souhlas, zejména s posledním řádkem:-). I když je fakt, že podle nějaké té kalkulačky mi vyšel Hynek taky, a zcela jasně. ;-)

   1. Jinak dobrá je mapa volebních výsledků … https://www.lidovky.cz/prezidentske-volby-2018.aspx?k=vysledky-prvni-kolo&t=okrsky-mapa

    Tohle fakt na prezidenta sjednotitele nevypadá:-).
    Jinak bez Prahy a zdejších lufťáků na horách:-) … v Peci, Harrachově, Jánkách a pod. … by už bylo po volbách.

    1. Dobrý muži H-P, umějí počítat?
     Do 50.01% chybělo MZ 12.44%.
     Kromě části MS kraje to málokde dotáhl nad 50%.
     Že se obklopil buzeranty a čuráky a nevedl kampaň kromě bilboardů byl jeho boj.
     Co budete blábolit, až v druhém kole prohraje MZ 46 ku 54 jako minule Schlafenberg?
     Že sjednotitel by měl mít 99.96 jako Gustav Husák?
     Za 2 týdny bude jasno, na koho to dovedete pak?

  2. Pan domácí má talent vybrat si figurky s minimální podporou.
   To jsem zvědav co vymyslí pro druhé kolo?
   Nevolit?
   Menší zlo s blábolem, kterak prezident ovlivní migrační politiku ČR a postoj k EU?
   Se skřípěním zubů JD?

   1. postoj k EU asi ne. Zeman je furt ještě eurofederalista co by přijal Euro.

   2. Pokud chceš nějak ovlivňovat migrační politiku EU, tak se s tebou musí někdo chtít bavit. Bizarní stařec nic neovlivní protože se s ním nikdo kromě Babiše nebaví.

    Podle mě tu DFens za pár dní vystaví článek o napojení Drahoše na Sorose. Nebo něco o chemtrails. Nevim do jaký míry už zešílel ale zdá se že internetová komunita „zasvěcených“ co ví o tajném plánu Sorose na zničení bílé rasy už ho kompletně pohltila.

    1. Áčko: Vystavovat netřeba, to už každý ví. Drahoš byl předseda české pobočky Římského Klubu.

     1. Zdroj? ;)

      1. sardik: Smůla, Římský Klub nevydává veřejnou ročenku.

       1. Hmm vydává seznam členů. Ale neva. Jeden byl Bilderberg druhej je Římský klub. Už je to směšný.

        1. Áčko: Směšné je co přesně? Mě to tedy k smíchu moc nepřipadá.

       2. Neuromancer: A vy teda máte nějaké inside info, nebo jak to funguje?

     2. No, a pak že nemá žádné politické zkušenosti. Super! Takže žádný želé, ale chlápek co pomáhá řídit svět. Kam se na něj hrabe nějakej pradávnej předseda vlády.

      1. shane: Pokud je známo, tak nebyl ani člen obecního zastupitelstva, tedy zkušenosti nejsou.

       1. Už jste někdy dokázal poznat, že si z Vás někdo dělá legraci?

        1. konspirační teoretici nemaj smysl pro humor. Přesvědčuju se o tom dnes a denně. Čim menší smysl pro humor tim větší podpora různejch prapodivnejch teorií a všelijakejch mašíblů. A to jsem velkoryse ochotnej pod humor zahrnout i Troškovy komedie.

         1. shane: Napřed je to konspirace a pak Veškrna vyleze k mikrofonu a začne z ničeho nic mektat o spojených státech evropských.

          1. Veškrna (jestli tím myslíš Havla) nikam nevyleze. Havel je sedm let mrtvej. Sis nevšim? Ledaže by to jen předstíral a teď má dvojdomek s Elvisem.

       2. co je to obecní zastupitelstvo proti tomu stát se předsedou české sekce Římského klubu. kurva, to je jako tvrdit o řediteli české pobočky nadnárodní korporace že neumí řídit lidi, protože to na vojně nedotáh ani na svobodníka.

        A teď vážně. Tohle je strategie na hovno. Římský klub, Bilderberg, Soroš, neziskovky… 99,9 procenta lidí na který tohle zabere už Zemana volí. Letošní volby nejsou jako volby v roce 2013, kdy se v prvním kole rozhdoovalo kdo postoupí do druhého. Letos se v prvním kole rozhodovalo o tom, kdo bude Vrchní Antizeman. Zeman nemá šanci přesvědčit voliče poražených Antizemánků aby to hodili jemu. Možná něco od Topolánka. Stejně tak nemá zeman šanci přesvědčit moc lidí co nešli volit. Volební účast 62 procent je asi tak maximum co lze očekávat. Ani u referenda o vstupu do EU nebylo tolik voličů, ani u parlamentních voleb. Zeman nemá už koho přesvědčit aby ho volil.
        Aby se Zeman mohl stát prezidentem, tak musí přesvědčit voliče Antizemánků aby nešli k volbám. A to je kurva těžkej level. Ti antizemánci se strašením Bilderbergem a Sorosem akorát vysmějou a o to spíš pujdou Zemana sestřelit. Aby tyhle debilní žvásty zmizely zpátky na konspiračních webech kam patřej a nezasíraly veřejnej prostor.
        A ještě jedna věc – upřímně si přeju, aby Zeman šel od válu. Pokud se mu ale podaří v nekampani přesvědčit svoje odpůrce aby nešli k volbám, tak to bude takovej majstrštyk, že si to druhý funkční období opravdu zaslouží.

        1. shane: Pravda je neúprosná, Sorosovy neziskovky a i vysoká škola v Maďarsku jsou prokázaný fakt, rovněž je známo setkání Bilderberg se Schwarzenberg, Pehe, Žantovský, Kovanda, dále víme o vlivu ŘK na Veškrnu. Drahoš do skládačky krásně zapadá.

         1. Tak ještě stručněji – Těm co to vadí už Zemana dávno volí a volili ho už v prvním kole. Těm co Zemana nevolili je Soros nebo Bilderberg u prdele. Strašení Sorosem už Zemanovi další voliče nezíská, možná pár těch co v prvním nešli volit.
          Zeman nemá šanci získat významnější počet nových voličů. Něco dostane od Hanniga, Hynka, Kulhánka a Topolánka, něco málo od těch co nešli volit. Jediná šance Zemana na zvolení je, aby se na to voliči poražených antizemanů vysrali a nešli k volbám. Jinak prohrál.
          Ti co nešli volit v prvním kole se na to v drtivé většině vyserou i v tom druhém. Nechodí ani k mnohem důležitějším volbám.

          1. 1* za analýzu pro shane
           Kavárenského povaleče s mainstream propagandou vymytým mozkem! ;-)
           Anál-lizy od zdejších fanoušků celoplanetarního spiknutí budou jistě následovat… :-(

     3. Jestli si myslíš že nevíme kdo jsi tak se mylis. Začínáš být nebezpečný.

      1. Áčko: Pravda skutečně JE nebezpečná a ŘK není žádná novinka, jeden prezident koketující s ŘK již tady byl.

       1. A to ještě netušíš, jakou má Drahoš funkci u Iluminátů. By si se zesral jak Zeman u voleb. A nepřej si nikdy zjistit ďáblošův jeho stupeň zasvěcení mezi zednáři. By ti normálně mrdlo a tahal bys nohu. A pak jsou ještě věci, u kterejch ti nemůžu ani naznačit směr pátrání, protože ani já nemám tak velkou šajbu a takový záskuhy abych přežil byť jen náznak. Už jen že ti píšu tohle riskuju když už ne rovnou degradaci a ztrátu privilegií, tak minimálně přeřazení na diskuzní fóra pro Střední východ. A to bych teda nikomu nepřál.

        1. shane: A teď ještě tu o tom, kterak emeritní akademik dlouholetý funkcionář z akademické sféry, bez dřívější účasti na české politice, si pět let před důchodem místo kariérních jistot čistě náhodou vzpomene na to že by chtěl jít dělat prezidenta.

         1. šmarjá, já tady riskuju benefity a to, že se budu muset učit nazpaměť korán v arabštině a von furt nechápe. Jasněže to neni náhoda. Ale kdybys věděl, co (/a hlavne kdo) za tim dovopravdy je, tak by sis podřežal žíly dlažební kostkou, ty Římskej klube. A vůbec, končim. Mám se moc dobře na to abych riskoval že vo to přijdu kvůli někomu takovýmu. Víš jaká nuda a pruda jsou diskuze na Středním východě?

          1. Jaka pruda shane?
           Alláh Akbar máte v oblíbených a to furt nepíšete, a jinak témata v poho, jude raus, Auschwitz lüge, Ami go home, zdegenerované křesťany porazit vaginami našich zahalených žen, islám je mír, piece of cake inšalláh.

          2. si to zkus. Furt citovat korán, smysl pro humor maj ještě menší než voliči SPD, místo latinky ty jejich kroucený žížaly, společenskej rozhled přejetý žáby, a vůbec, kdo má furt vymejšlet ty jejich květnatý vobraty. Navíc, vono se řekne islám. Jenže co arabák to jinej náhled co je ten pravej islám. Kdyby byli křesťani taky takový, tak se podřezáváme vo to, jestli se správně říká Dej Pán bůh dobrýtro nebo Dejžto pánbůh dobrého jitra. A pamatuj si to. A při těch jejich žížalách se překlepneš ajn cvaj a tejdenní trolling v hajzlu. Jinak to těžký neni, to zas ne. Ale zas je to nuda, oni maj těch témat asi osm co točej furt dokola.

         2. re: neuromacer
          On však neriskuje nic – pokud to dostane, do důchodu to může dělat, je neodvolatelný.
          Když o tom mluvíte, tak je to slušně placené místo ve státní správě a začínám uvažovat, že to také zkusím.
          Není to náhoda, byl by to takový pokus, nějaké politické zkušenosti však již mám – byl jsem dvakrát na zasadání různých zastupitelstev obcí, podal jsem si ruku s jedním hejtmanem, jedním senátorem a jednou ministryní, takže tak trochu vím, do čeho jdu :-)

          1. a nezapomeň na to, že prezident je emeritní, takže nějaká ta kačka z toho kape i po skončení mandátu. Lepší jak státní důchod. A když nebude blbej, tak sem tam nějaká ta přednáška a je vystaráno.

        2. At shane 14.1.2018 v 12:15

         Vás skutečně nepřekvapuje, že exšéf AV ČR, bez jakýchkoli relevantních zkušeností z politiky, se před rokem jen tak mirnix dirnix rozhodne stát presidentem ČR a dostane se do druhého kola?
         Mě by vcelku zajímalo, kdo mu tu káru tlačí. Řečeno s kuchyňským klasikem: Viděl jsem hada srát, koně blejt atd., ale představit si Drahouše, jak posílá Drunkera s Merkelí a Makarónem do brusele s Dublinem a fiskálním paktem nebo jak Bábu nutí, aby nablil seznam kousků, co mu podpoří druhý pokus o vládu, to si představit neumím.

     4. No vidíte podle Vás předseda ŘĶ.
      A někteří to dotáhli jen na místopředsedu…

      „Římský klub v Praze (ČTK): Československá asociace Římského klubu, kterou tvoří tři desítky osobností vědy, kultury a veřejného života z České a Slovenské republiky, byla včera ustavena v Praze. Čestným předsedou se stal V. Havel, předsedou prof. V. Komárek, vědeckým sekretářem Ing. J. Nekola, místopředsedy rektor University Karlovy prof. R. Palouš, děkan matematicko-fysikální fakulty University Komenského prof. B. Riečan a prognostik Ing. Zeman.“

      Lidová demokracie, Brno, 23. 2. 1991

      „Miloš Zeman poslancům řekl, oč v parlamentě usiluje: aby byl prosazen zákon o budoucnosti, aby vznikl parlamentní institut dodávající poslancům informace a aby v Československu vznikla pobočka Římského klubu.“

      Martin Weiss, Respekt 19. 12. 1990

      „Miloš Zeman byl kdysi brilantní prognostik, překládal a sám osobně rozmnožoval knihu Donelly Meadowsové Meze růstu a texty tehdejšího Římského klubu v době, kdy skoro nikdo ani netušil, co je ekologie.“

      Jiřina Šiklová, MfD, 14. 3. 2013

      Samotný Římský klub je ve skutečnosti think tank, který byl založen v dubnu 1968. Má spojovat osobnosti z vědeckého sektoru a průmyslu. Hlavním tématem je životní prostředí a udržitelný život. Vědci i průmyslníci se domnívají, že vlivem člověka na životní prostředí může dojít k obrovským škodám.

      Česká asociace Římského klubu je registrovaným spolkem a podle všeho nevyvíjí téměř žádnou aktivitu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017