Praesidental check - zpět na článek

komentářů 190

 1. Ad Hannig: znám jej osobně od konce reálného socialismu. Je to celkem sympatický člověk, dokonce býval i velmi zábavný a v SHB byl takovým jedním z mála „normálních“ lidí, kteří si ani nemuseli léčit nějaké mindráky, ani předvádět nějaké zvrácené postoje či se „společensky angažovat“ za tu či onu nebetyčnou krávovinu. Prostě obyčejný profík, který dělal normálně svoji práci, která se někomu líbila a někomu ne (za Hanu Zaňákovou bych mu sice urval všechny údy, ale tu všudepřítomnou vřeštící zrůdu z ní neudělal on, ale až Soukupovi).
  Jako prezident má pro mě osobně jednu vadu: on skutečně věří tomu, že po roce 1989 u nás byla rozkradena a zlikvidována properující ekonomika, zejména pak průmysl. Osobně to přikládám faktu, že se – s výjimkou svých studentských let – v průmyslu pohyboval minimálně, a tak jsou jeho představy o prosperitě a funkčnosti reálně-socialistického průmyslu zcela mimo tehdejší realitu. Zda je to důležité, to si každý asi musí zodpovědět sám.

  Ad Kulhánek: na přelomu milénia jsem měl s panem Kulhánkem několikrát veřejně poměrně ostrou výměnu názorů, která kulminovala v jeho řev na brněnském autosalonu, že mě za každou cenu zničí. Šlo o jeho vliv na legislativu, která tehdy nabrala směr soustavné likvidace starších automobilů systémem různých nesmyslných poplatků a daní (dodnes v tom všechny naše vlády pokračují) ve prospěch automobilů nových (byť třeba i nevalné technické úrovně), a jeho zvráceným heslem „cena není argument“.
  Tyto jeho dobové militantní postoje typu „účel světí prostředky“ v čele Škoda Auto jsou pro mně osobně naprosto nepřijatelné. Na druhou stranu je to člověk, který alespoň ví, že když v zemi každoročně promuje víc architektů, než získá výuční list zedníků a promuje víc politilogů než záská výuční list pokrývačů, je sitauca země zcela neúnosná.

  Ostatní kandidáty neznám. Snad jen Miloš Zeman je pro mne něco jako CO2 pro IPCC.

 2. To je hodně solidní doublethink. Takže první diskriminační kritérium je práce pro stát, ale Kuberu, kterej sedí v parlamentu kam až moje paměť sahá, by autor volil okamžitě. Takže zbytek článku už je asi jenom taková legrace :). Beztvarý Hynek a populista Hannig. Tomu říkám výběr. Dovedl bych si představit diskvalifikaci Drahoše pro nějaký jeho názor (na můj vkus je moc proevropský), ale pro to, že je vědec a tudíž u nás prakticky neměl a nemá jinou možnost než pracovat „pro stát“, to je úsměvné. Možná bychom měli být spíš rádi, že pracoval pro ten stát u nás než někde za kopečkama.
  Vzhledem k pravomocem prezidneta a jeho povinnosti zastupovat zemi na venek je pro mne rozhodující, aby byl především reprezentativní osobou, za kterou se nebudu stydět, když někde v zahraničí promluví a která bude budit nějakou úctu. Zrovna zde je prof. Drahoš a diplomat Fischer dobrou volbou. Topolánek je vtip, to beru. Hilšer je patrně slušný člověk, ale vadí mi jeho aktivismus. Celá jeho kampaň a CV na mě působí trochu ve stylu „tak co zkusíme teď? – prezident jsem ještě nebyl“. Kulhánek? Vyšel mi v kalkulačce, ale když ho slyším diskutovat, tak no way. Navíc i jeho chování působí arogantně, to na hradě už vidět nechci. Horáček? Volit ho nebudu, ale nevadil by mi. Umí mluvit, umí formulovat názor, něco v životě dokázal. Trochu slabší to bude s jeho transparentností. Jak se živil za socíku je mi srdečně jedno. Poukazovat na to, že dělal něco nelegálního v režimu, který byl celý založený na zločinu mne netrápí. A Zeman? To radši kohokoli ze zbývajících. Člověka, za kterého se stydím kdykoli se o něm objeví nějaká zpráva, tam už nechci.

  1. A tak pokud má jen reprezentovat tak co tam nedat nějakou Miss?
   Argument o stydění se, úctě a respektu mě přišel vždy takový dětinský. Je to politicky neuvěřitelně naivní, taková variace na pravdu a lásku. Politika je drsné místo plné kurev a podrazů, kdy si jde každý národ/náboženství tvrdě za svým a jen přivítá znovu další slabý manipulovatelný kus Havlova formátu – což Drahoš splňuje dokonale. Hlavně aby to dobře vypadalo a nikoho to náhodou neurazilo.

   1. A vy si myslíte, že nějaká Miss umí reprezentovat? Neřekl jsem, že má jen reprezentovat, ale má i reprezentovat a je to jedna z jeho důležitých funkcí. Jeho reprezentační schopnosti mají významný vliv na to, jak je náš stát v zahraniční vnímán. Jestli nás bude někdo brát vážně nebo jestli to bude jako dosud, kdy si všichni říkají, jen ať si ten alkoholik plácá, co chce, vždyť co to musí být za zemi plnou exotů, když si tohle zvolí za prazidenta. Dětinský, nedětinský, já se stydím, když vidím, jak se Zeman potácí někde na státní návštěvě a špatnou angličtinou vypouští „bonmoty“, které auditorium nechápe, protože český humor (a ten jeho obzvlášť) je hodně specifický. Možná to vypadá jako variace na pravdu a lásku (upřímně řečeno ani pravda ani láska mi nejsou cizí a byl bych docela spokojen, kdyby ve společnosti vládla spíš atmosféra pravdy a lásky (ne v tom překrouceném slova smyslu) než lež a nenávist). Drahoš na mne nepůsobí jako slabý kus, protože díky své profesi vím z první ruky, co dokázal ve svém posledním působišti s těmi řečenými kurvami a podrazáky vyjednat. To, že se chová slušně nemusí nutně znamenat, že je slabý. Tohle je bohužel poměrně zakořeněná představa prostého lidu. Já s ním mám problém úplně v jiných oblastech. Každopádně mi z nabídky přijde jako jedna z použitelnějších variant, narozdíl od kandidátů, kteří neumí ani mluvit, ani se chovat a svět o nich poprvé slyšel až v kampani.
    Politické názory prezidenta jsou podle mne až na druhém místě. Jediné, co prezident rozumně může udělat je nepodepsat nějaký zákon, což lze snadno přehlasovat. Jestli je prezident třeba pro nebo proti regulaci zbraní je sice zajímavé, ale jeho možnost s tím reálně něco udělat není velká. Naopak jeho schopnost přivést k jednacímu stolu věčně rozhádané politiky a moderovat nějakou politickou a veřejnou diskusi je způsob, jakým může víc zasahovat do veřejného dění a něco ovlivnit. Zeman to nedělá, já se budu snažit vybrat mezi těmi, kteří toho budou schopni.
    Žádný z nabízených kandidátů pro mne není jasná volba. Někteří jsou jasná nevolba, ale vybrat si mezi tím zbytkem nebude snadné. U každého z nich s něčím nesouhlasím a bude mne stát ještě dost přemýšlení, abych vyhodnotil, které parametry jsou pro mne ty důležitější a co budu ochoten překousnout.

  2. Špatná reklama, taky reklama. Hlavně, že se o nás mluví.

 3. Integrale:
  Já jsem zase slyšel, že ta vřeštící briketa Hana Zaňáková alias Lucie Bílá, byla prý předmětem jakési sázky, že schopný profík dokáže i z uřvané cigošky z Luníku IX udělat popovou hvězdu první kategorie.
  Ale možná je to jen takový drb a pomluva a Lucinka je opravdu zpěvačka první kategorie a ne uřvaná cikánka z pavlače, která se omylem ocitla v nejvyšších patrech šoubyznysu.

  1. zanakova neni z Luniku. Je z Otvovic. Ta sazka se netykala ji, ale Markety Muchovy, puvodne modeliny. Proti ni je Bila operni pevkyne.

   1. V případě Muchové se to ale tradovalo o Janečkovi a ne o Hannigovi (jak by se dalo dle téhle diskuze usuzovat). Jako o sázce o tom ale nevím, ale mám v paměti zafixováno, že se měl Janeček v této souvislosti vyjádřit, že dokáže udělat zpěvačku i z uklízečky.
    Takže ne Hannig, ale Janeček. Ne Bílá, ale Muchová. Ne sázka, ale furianství.
    A tak je to v tomhle státě se vším. :-)

 4. S tím Kuberou si Dfens řádně naběhl na vidle. Stačí 2 minuty na zadání Kubery do wikipedie a letmé prostudování jeho životopisu, abychom zjistili, že jde o příkladného kariéristu, nemakačenka a ztělesnění hesla „včera rudý, modrý dnes, já jsem zloděj z ODS“.

  Napřed udělal maduridu, pak se 2 roky pokoušel o studium na vysoké aby zjistil že na to nemá, a jako individuum štítící se práce a člověk co má ten správný židovsko-lichvářský čuch, ve svých 20 letech vstoupil do KSČ. To bylo v roce 1967, kdy se čekaly velké změny, které jsou zároveň velkou příležitostí dostat se nahoru ke korytu, když se pod starými vepři začínají kymácet židle.
  Bohužel za rok přijeli sověti v tancích a Kubera se musel živit prací.

  Pak ale přišel rok 1989 a KUbera svým mocným nosem opět větřil příležitost. A tak se rok 1989 stal posledním rokem v životě, kdy reálně pracoval. Tj. za současného kapitalisticko-demokraturně-estébáckého režimu už nemusel nikdy pracovat. Protože od 90. roku se jak hovno košile držel ve státní správě a politice. A takoví nám shůry kázali o tom, jak máme víc makat a jak si máme utahovat opasky.

  Celá věc je o to komičtější, že tu skoro 20 let čteme Dfensovy stesky o tom, jak zmanipulovaní vohnouti s laciným pivem z Lidlu pořád volí tu hroznou KSČSSD, a nakonec tu sám dá na lživé populistické kecy překabátěného pravicového karierního komunisty Kubery, který se štítí práce hůř než Deméter z Matiční ulice.

  1. Cožpak Vy nevíte, že k tomu, abyste mohl změnit něco špatného, musíte patřit do tvrdého jádra těch nejhorších? Soudruzi, vystoupit nebo stát opodál, to není alternativa. Chceme-li skutečně prosadit reformy, musíme se ještě více angažovat, ještě více integrovat. Žádá si to doba a situace ve světě.

 5. Kubera je taky islamofil, nebo je jen podělaný z multikulturalistů, kteří by ho mohli připravit o jeho postavení. A nebo zase větří příležitost, tentokrát na kvalitní „důchodové spoření“ v petrodolarech teplických šejků:
  https://www.severoceskydenik.cz/kauzy/kauza-arabove-v-teplicich-chteji-postavit-kolonii-obyvatele-mesta-podepisuji-petici.html

  Stačilo jen pár minut dalšího hledání a máme tu originální kuberovy výroky přinejmenším vstřícné k muslimům:

  O Arabech v Teplicích

  Je známo, že se sem všechno obyvatelstvo nastěhovalo až po válce, takže to bylo německé město. A vlastně celou dobu jsou Tepličané v podstatě přistěhovalí, je jich tu málo, není to jako ve vnitrozemí, kde ty rody žijí staletí. My jsme velmi rádi, že už konečně zabral genius loci a Tepličáci se tady už cítí doma, takže my jsme na invazi připraveni lépe než jiná města, protože nás to nepřekvapí. Tady když jde Arabka v dlouhém hábitu, tak se nad tím nikdo nepozastavuje. Jediné, co vadí, že dělají nepořádek v parcích, protože žijí takovým tím svým zvláštním životem. Oni nejdou spát v osm jako my, oni v osm začínají, my už v osm končíme, takže to jim trošku vadí, ale jinak nejsou žádné problémy. (Seriál ČT Multikulturní města, 2007)[28]

  O petici proti výstavbě arabské mešity v Teplicích

  Zítra může přijít petice požadující, aby se zrušil pravoslavný kostel, později třeba synagoga. Město se podle toho chovat nemůže. (Deník Směr 24. 4. 2004)[29]
  Je to obrovský problém. Když každý den v televizi slyšíme zprávy o různých atentátech a vidím Američana s uříznutou hlavou, tak bych taky podepsal petici. Ale musím uvažovat reálně. (Deník Směr 28. 6. 2004)[30]
  Samozřejmě když někdo dá starému člověku podepsat petici a vypráví mu o tom, že je ohrožen terorismem, tak celkem chápu. (seriál ČT Multikulturní města, 2007) [31]

  Chudáci tepličáci. Z parku se jim v létě stává no-go zóna permanentně okupovaná do noci halekajícími araby, zastupitelstvo už zkorumpovali a nakonec tu chtějí stavět vlastní kolonii – šaria zone.

 6. Ono jedna věc jsou hezké úvahy o tom kdo se mi líbí a kdo nelíbí, ale v praxi je to „všichni proti Zemanovi“.

  1. pochopitelne. Zeman patri mezi ten vzacnej typ lidi na kterej prakticky nelze mit neutralni nazor. Bud ho milujes nebo nesnasis, nic moc mezi. Klaus je neco podobnyho.
   Kazdopadne, letos to nebude ani tak volba prezidenta jako referendum o Zemanovix

 7. Tesi me, ze jsem se shodl s clovekem, ktereho se vazim. U me bohuzel p. Hanig ztraci jako osobnost, vyrecnosti a celkove vystupovanim. Takze ikdyz mi s nim take vysla nejvetsi shoda, je p. Hynek pro me aktualne nejlepsi volba z dostupneho.

  1. No, o Hannigovi se asi nemá cenu vyjadřovat, ale u p. Hynka je ten problém, že nikdo neví, co je reálně zač. Pokud ho Vy znáte i jinak než z debat a článků za poslední týdny, tak OK, ale většina populace vůbec netuší, kdo to je, co reálně udělal, jaké jsou jeho skutečné činy a jestli odpovídají tomu, co o sobě navyprávěl. Upřímně řečeno, kandidatura p. Hynka na mne působí jako kampaň na zviditelnění realistů. To, že nastrčili figurku do prezidentské estrády je může zviditelnit pro další volby, aby dostali víc hlasů než si sami hodí. Ono se stačí podívat na Hynkovu vizuální kampaň. Robejšek je tam pomalu víc než on.

 8. Tak jsem si zase s chutí přečetl rozbor (i když závěr mi byl jasný, stejně jako u komunálních a parlamentních voleb asi po deseti řádcích). Naprosto vohnoutí důvod, proč někoho nevolit je u Horáčka. Dovolil si kritizovat bandu debilů honících se v autě po lese a tak ho nepůjdu volit, fakt názor hodný úplného debila :-D A závěr je samozřejmě jasný. Zemana bych i volil, bo proti němu nic nemám, ale co když ty volby vyhraje a pak udělá nějakou kravinu (a on ji udělá, to je jasné jako facka), to bych tady byl za pitomce, tak raději zvolim někoho kdo nemá šanci a pak můžu všude vykládat „já jsem ho nevolil“ a „já za to nemůžu“ :-D Teď už jenom najít nějaký důvod proč volit naprostou nulu kterou nikdo nezná, aby tady ti vohnouti nepičovali že nemám názor a je to. Alibismus toho nejzhovadilejšího kalibru, stejně jako před časem s těma Svobodnýma, nebo tou druhou bezvýznamnou partičkou, klasický pan domácí v celé své kráse, všechno zná nejlíp, všude byl, na všechno má názor, nikdy nenabízí řešení a zásadně nevolí nikoho kdo má reálné šance vyhrát … dvě vysoké školy tvl :-D

  1. Ja bych se Horacka tak moc nezastaval. Je fakt, ze kritizoval jen „bandu debilu“, kteri se honi po lese s autama, ale zrovna ted, co nam EU zakazuje zbrane, jsem docela opatrny pri ostrakizaci jakychkoliv zajmovych skupin.

   Taky se ukazuje, ze neselhala dotycna „banda debilu“, protoze „banda debilu“ vse organizovala podle pravidel a s ohledem na bezpecnost, ale selhala skupinka jednotlivcu, tedy jmenovite jeden poradatel a jeho radoby squaw, ktera tim navic vyhrala darwinovu cenu.

   Ze to pak rozmazla media a udelala z toho hon na carodejnice a Horacek jim sel hned pricmrndavat, i kdyz o tom vedel kulove je ten problem. Patolizal lezoucoi do rite mainstreamu s mozkem v prdeli ze by mel byt prezidentem? Hmmmm. Zajimava uvaha. Ale me nepresvedcila.

 9. Líbí se mi ty iluze o Zemanovi, co mnozí mají.
  A ono je to přitom všechno trochu jinak…
  OTEVŘENÝ DOPIS VOLIČŮM MILOŠE ZEMANA A NEROZHODNUTÝM.

  Přátelé, ze všeho nejdřív vám chci říct jedno. Jestli fandíte současnému prezidentovi, tak já vaši volbu respektuju a uznávám. Nemám to hozené tak, že kdo volí Zemana, tak je zaostalý lotr, a kdo volí jiné kandidáty, tak je krasoduch a lepšočlověk. Mám přátele a strejdy, kteří mají úplně jiné politické názory než já – a stejně je mám celý život rád a vždycky se těším, až s nimi půjdu na pivo. Nechci, aby se z Česka stala prasklá země, rozdělená na dvě půlky, co se navzájem nenávidí. Takže respekt.

  Dokonce vám řeknu, co je podle mě na Miloši Zemanovi super. Na našem prezidentovi se mi líbí třeba jeho postoj k Izraeli – kéž by to od něj převzala celá Evropa. Dále si vážím toho, že Miloš Zeman evidentně nešel do politiky pro peníze. Lidi kolem něj asi jo, to jsou takové špíny, ale samotný Zeman podle mě nikdy nekradl a nekrade. No a konečně uznávám, že umí (nebo uměl) trefně pojmenovat věci a že dřív hýřil vtipnými bonmoty. I když je fakt, že tak 2 roky jsem od něj žádný dobrý neslyšel. Ale i tak, komu čest, tomu čest.

  Vím, že jsou i další důvody, proč jej chcete volit. Ale o těch dalších důvodech si myslím, že jsou to mýty. A chci vás poprosit, abyste mi dali 8 minut svého času. Já vám zkusím ukázat, že Miloš Zeman není ten člověk, kterého v něm vidíte. Když mi to vyjde, fajn. Když ne, žádný problém, klidně si ponechte svůj názor a já vám férově poděkuju za pozornost.

  1. Nejdřív vám musím říct, že Miloš Zeman NENÍ úspěšný prezident. Víte, on přes všechny ty silné řeči vlastně za těch 5 let nic nedokázal. Nebo vy si dokážete vzpomenout na něco, co dobrého pro vás udělal či prosadil? Věřte mi, nenajdete skoro nic. Žádné jeho plány se nenaplnily. Víte třeba, že Miloš Zeman přišel na Hrad jako velký eurofederalista, že si od začátku vlády přál silnější EU a že chtěl co nejdřív zavést euro? Podívejte třeba na tenhle článek: „Zeman chce euro – jde to stihnout do roku 2017, tvrdí“ (https://goo.gl/ZtAFS1). Samozřejmě se nic takového nestalo – Zeman si totiž může povídat, co chce, ale stane se jen to, co mu vláda dovolí. Stejně do ztracena vyšla i jeho údajná podpora ekonomických vztahů s Čínou. Slavná čínská Hedvábná stezka nakonec přes Česko vůbec nepovede (v tom lépe uspěli Poláci, https://goo.gl/Ra9qW9), velikost čínského kapitálu v ČR se od roku 2015 pořád zmenšuje a třeba teď jsou čínské investice u nás 30krát menší než investice malého Holandska. Třicetkrát menší! (https://goo.gl/nSTLx9) Stejně je to s Ruskem. Sankce samozřejmě nepadly a Rusko pro nás zůstává naprostým ekonomickým pidižvíkem. Prezident nedosáhl ničeho.

  2. Další mýtus je, že Miloš Zeman hájí zájmy obyčejných lidí. Nevěřte. Miloš Zeman si o obyčejných lidech pořád myslí to, co říkal v roce 1992 – že třetina obyvatel je slabá duchem. On lidmi pohrdá, jen to na nás umí pěkně zahrát. Víte, já jsem před rokem zažil vzácnou věc – měl jsem asi dvouhodinový rozhovor s Petrem Kellnerem (a několik mítinků s jeho kolegou Jiřím Šmejcem). Nabízeli mi nějakou práci, kterou jsem stejně nevzal, ale to už je jedno. Dost dlouho jsme mluvili o politice, včetně toho, že mi upřímně řekli, jak vidí zahraniční politiku Miloše Zemana a návštěvu čínského prezidenta v Praze. Byly to možná nejzajímavější rozhovory mého života; musím uznat, že ti chlapi jsou extrémně chytří a mají vizi. Ale zároveň jsem z těch hovorů odešel s velmi zvláštním pocitem. Jako kdyby nebyla úplně náhoda, že Miloš Zeman svou zahraniční politiku tak silně upřel zrovna na ty dvě země, ve kterých má pan Kellner jako na potvoru největší byznys. Skoro mám dojem, že kdyby nejbohatší Čech měl těžiště svého podnikání v Holandsku, tak se dnes na Hradě prodávají dřeváky, točí větrné mlýny a Miloš Zeman by dělal vtípky o blahodárném vlivu marjánky na zdraví seniorů. V tom jsme měli bohužel smůlu… Víte, Miloš Zeman není svůj a nehájí zájmy nás obyčejných lidí. On hájí zájmy jistých neobyčejných lidí. A oni jsou taky jediní, kdo z těch jeho čínských cest opravdu profitují. Však mu na to taky půjčují letadlo.

  3. Lidi myslí, že Zeman umí natvrdo říkat nepohodlné pravdy. Bohužel, to je ten největší omyl – on říká právě jen ty pohodlné pravdy, které se netýkají jeho. Ale nikdy vám neřekne pravdu o tom, kdo mu dal peníze na kampaň, nikdy vám neřekne pravdu o tom, proč dal Martinovi „Lukoilovi“ Nejedlému tu nejlepší třípokojovou kancelář na Hradě hned vedle té své… A i když ho soud veřejně usvědčí ze lži, tak se Miloš Zeman nedokáže ani omluvit, ano, už nemá ani tu nejzákladnější slušnost nás všech chybujících lidí.

  4. Ale nechme politiky. Řeknu vám něco obyčejně lidského, co je podle mě důležitější než nějaká velká politika. Miloš Zeman podle mě selhal v tom hlavním, co dělá skutečného prezidenta – nikdy, ani na sekundu se nestal pozitivním vzorem. Vzpomínáte si na něco čistého, dobrého a povzbuzujícího, co řekl? Vzpomínáte si na nějaký moment, kdy oslavil úspěch českého startupu, studenta, celé země, na moment, kdy vlil naději a úsměv pochybujícím lidem? Vzpomínáte na jediný projev, ve kterém by nebylo víc žluči než inspirace? Takový moment už roky nenastal. Z našeho prezidenta je čím dál víc jen mistr sarkasmu a jedovatého vtipu – každá druhá jeho věta obsahuje osten, o který se má někdo pořezat. Dovedete si představit, že by k němu nějaké dítě upřímně vzhlíželo, obdivovalo ho, vidělo v něm dobro? Děti jsou čisté, poznají pravdu. Zeptejte se dětí na prezidenta Zemana a ony vám řeknou, že vidí zlého dědu.

  A to je vše. Víte, já myslím, že Miloš Zeman tyhle volby zase vyhraje. Nechytá mě z toho amok, protože jak jsem řekl, ten pán vlastně za 5 let nic reálně nedotáhl a v dalších 5 letech už nedotáhne vůbec nic. Můj život, ani ten váš, už ten pán reálně neovlivní. Už může ovlivnit jen náladu v naší zemi. Uvažte to prosím ještě jednou. Opravdu tam chcete člověka, který žádnou svou politiku nenaplní? Opravdu tam chcete člověka, který místo obyčejných lidí slouží pracháčům v pozadí? Opravdu tam chcete muže, který lže a nedokáže se omluvit, muže, který ještě umí seknout, ale už svůj národ nemůže pozitivně vést do 21. století? Uvažte to, prosím. Výběr máte. Je tam zkušený diplomat Fischer, odvážný Horáček, který vynikl v umění, byznysu i vzdělání, je tam důstojný vědec Drahoš, sympatický mladý lékař Hilšer a další. Dejte šanci někomu novému. A hlavně jděte k volbám a ať budete volit jakkoli, tak si to užijte, protože už to, že můžeme vybírat, je paráda.

  1. …v podstate mi z toho vychazi:

   – Zemana uz nejakej patek zname,takze vime,co od nej cekat
   – kdyz nic noveho neprosadi,aspon nic nedokurvi

   1. hlavne Zeman rika takove pekne veci, ze ne kazdy arab je terorista ale kazdy terorista je arab, nebo ze kultura muslimskych migrantu je nekompatabilni s Evropou atd.

    Ostatni to vedi taky, vcetne Merkelove, ale z duvodu vlastniho kriveho charakteru a z bezpeci svych palacu strezenymi ochrankami nam milostive vzkazuji, at drzime hubu a klanime se Sorosovi, zatimco sami za to berou od Sorose miliardy.

    Takze sorry. Zeman je jedina volba.

    1. Predevsim bych vyskrtal vsechny umelce, tim bych zacal. Umelci odjakziva byli kocovni a chudi, takze tam bych vzor nehledal. Pak bych vyskrtal vsechny humanisty. Dale pak provarene zlodeje. No… a ono tam toho nakonec az tak moc nezbude.

   2. Jako prezident nic prosadit nemůže, takže ano, nic neprosadí. A, Vašimi slovy, nic nedokurví jedině proto, že co mohl, už dokurvil. Já se jen bojím, že on ještě něco najde.

    1. Ten už nedokurví nic, leda zavře tiše víka ..
     Včera jak po něm skočila ta pipka u urny nevěděl evidentně co se vůbec děje, proč tam vlastně je a jak jej ochranka musela na chvíli pustit aby zpacifikovala tu nánu, tak se ani sám neudržel na nohou.
     Dnes jej nadopovali na chvíli nějakými dryáky aby zvládnul těch pár vět co mu napsali a touho dobou již určitě chrápe jak poleno.

     A je zcela fuck jestli na té lafetě pojede z Hradu nebo z Vysočiny. V každým případě by měli poslat zobáky od Hradní stráže ji začít pucovat…

     1. Se mu mstí Dubček ze záhrobí. Dubček se podělal v Moskvě, Zeman ve volební místnosti. Karma je svině :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017