Pane Dolínku, spadl vám mostek - zpět na článek

Počet komentářů: 153

  1. Ono to bohužel funguje tak, že se najde docela dost lidí, kteří jsou ochotni tuto úřednickou a policejní zvůli hájit a ze svého středu vyřvat ty, co třeba jen položí nepohodlnou otázku. Přesně jak to řekl Morpheus ve filmu Matrix. Úplně stači, když se v práci kolegové těší, až v jejich obvodu zavedou modré zóny, aby u nich neparkovali “zasraný” vidláci. Stačí jim říct, že vidláci mají stejný právo na té ulici zaparkovat jako oni a je hned hoveň na střeše. :-D

    1. Kdyby byl Dolínek sprostě jen zajebaným pražákem a potíral náplavu, tak by to ještě mělo nějakou logiku. Ale Dolínek do Prahy přišel sám jako vidlák a zavedl v Praze modré zóny proti vidlákům. To má jakou logiku?

      1. Jakou? „Poturčenec horší Turka.“ Takou.

        1. Já bych to viděl spíše tak, že vidlák vidlákem zůstane bez ohledu na to, kam se přestěhuje.

      2. Nejlepší na tom je, když takový člověk mmj. prezentuje názor, že to „aspoň donutí ty (líné…) lidi přepsat si trvalé bydliště“.

        A přitom ignorují fakt, že on by to leckdo klidně udělal, kdyby to neznamenalo několikatýdenní anabázi, kde člověk projebe desítky hodin ani nemrkne – aby řešil věci s úřady toho samého státu, kterého je ten blbec „zaměstnanec“. A pak můžete jít, a vrazit dalších 200 Kč měsíčně České poště, protože úřady i potom sem tam pošlou něco na blbou adresu. To že to znamená pak ještě obíhat pojišťovny atd., o tom ani nemluvím.

  2. Tak ono buzerovat slušné lidi je mnohem jednodušší (a přináší větší egoboost) než dohled nad údržbou infrastruktury. Pak to taky vypadá, jak to vypadá.

  3. no tak já je dokáži pochopit v jedné věci a to té, že to prostě opravdu neví. Ne, že by to nebyli schopni zjistit za cenu prohledání 16ti šanonů, ale prostě na tlačítko nemají v systému přizpůsobené. To jako opravdu jde pochopit. Správně měli vyčíslit cenu získání informace a tu si nechat zpoplatnit a informaci vydat.
    Já jsem třeba měl dotaz od občana jaký hmotný a nehmotný majetek, jsme prodali za posledních 7 let, komu a za jakou cenu. To prostě na tlačítko nemáte a můžete si o tom myslet co chcete.
    Podobně spravujeme veřejné osvětlení, neeviduje se náklad na jednotlivý sloup. To je i dost obtížně, protože je to včetně střediskových a firemní režii.

    Trocha pochopení pro to, že to dostat z jednotlivých listinných podob může být obtížné je opravdu na místě.

    1. Tlacitko nemate, vysledovku ale ano. Tedy doufam. Staci je secist.

      1. výsledovka vám neřekne náklady na jednotlivá zařízení.

        1. Prodej majetku ale ano.

          1. výsledovka je číslo, není tam napsáno komu, kdy a co. O tom to, ale snad není, jde o to, že některé informace co vypadají logicky, nemusí být lehce dohledatelné. Každopádně dohledatelné by z nějakou mírou pracnosti měly být.

            1. Hele a nemáme tady tu elektronizaci stádní správy? Tak jaký prohledávání 16 šanonů ty vole? A šak si klidně registračky s pokladama typu plutoniový jádro mějte (Děravý úřad), ale to si nedovedete vedle toho vést pár sheetů s jednotlivými objekty kde je seznam co se komu kde platilo s číslama dokladů a kde sou uložený?

              1. Nemluvím o tom, že mít trochu rozumný lidi v oddělení ET, tak dodají aplikaci, která to sama z účetní databáze vytáhne třeba podle markeru objektu u faktury. Ale i dělat to ručně by bylo lepší, jak na to srát – je vás tam jak psů a očividně se kopete do prdele, dyž máte eště čas buzerovat slušný lidi.

                1. O tom, že tam mají bordel, není sporu. Jenže u takhle velké organisace to nefunguje tak jednoduše a rozumně to spočítat nepůjde, ani kdyby tam ten bordel neměli.

                  Rozumně se dají rozpočítat jen přímé externí zakázky typu „opravte nám tenhle most“. Ale s dalšími výdaji už to tak snadné není: Dejme tomu, že za x milionů koupíš Unimoga. K němu na léto kropicí nástavbu, na zimu sypač s pluhem a aby nezahálel, tak třeba ještě nosič na odpadové containery. A jak budeš rozpočítávat ty pořizovací náklady třeba na jednotlivé ulice nebo i čtvrti? Odepisuje se to tuším 5 let, co když v jednom roce bude auto převážně plužit v jedné ulici, zatímco ve druhém bude primárně vytíženo něčím úplně jiným? Provozní náklady budeš přepočítávat kilometry, či motohodinami? Úplně stejný problém vznikne u platů kmenových zaměstnanců a spousty dalších výdajů.

                  1. To samozřejmě jo, jenže náklady na most, kterej se nikam nehejbe, pokud zrovna nespadne, nebo ho nesebere voda, jsou asi něco jinýho, než mobilní technika, ne? A faktem je, že ty úřady mají v tom všem takovej bordel, že i věci, který jsou pro jejich agendu naprosto logický a mít by je při ruce měli, prostě nemaj. Proto nedokážou najít NIC. Je to jejich systém, voni si tam tvořej oddělení, agendy a vnitřní směrnice – tak ať si to udělají tak, aby se v tom sami vyznali. Nebo je snad CÍLEM mít tam bordel, aby se líp odklánělo? Aha, čím to asi bude, že…

                    Vono totiž jen tak mimochodem, dochází poslední leta ke značnýmu outsourcingu služeb včetně právě shrnování sněhu. Jak to, že soukromý firmy (i korporace co mají kartelový dohody s jinejma) si jsou schopný toho Unimoga spočítat aspoň zhruba tak, že mají povědomí, jaký minimum si v rámci kartelu mají říct, aby jim to zaplatilo náklady a zbylo na nezbytně nutný odměny a věci pro topmenežment? No protože jim stád nedosype, kdyby šlo do tuhýho, tak i tydle velký firmy soud klidně pošle do konkurzu. Asi tam nepošle stádní nebo místní úřad, že?

                    Že ti v roce 2017 řeknou, že si přestupkovou agendu vedou výhradně papírově a mají na to celou SKŘÍŇ, takže najít cokoli je pro ně strašnej problém, zatímco ty jako OSVČ seš POVINEN dokladovat úplně všechno a vypisovat k tomu padesát formulářů duplicitníma údajema (nově navíc ET) a eště k tomu pod sankcí pokutou to MUSÍŠ odezvdat jenom elektronicky, to je naprostá nehoráznost.

                    1. Most a mobilní technika, resp. všechny „režijní“ výdaje spolu samozřejmě velmi úzce souvisejí, pokud je část údržby a oprav řešena interně a ne formou externí dodávky s jasně danou částkou na faktuře. On je docela problém najít rozumný kompromis mezi tím, že nevím přesně, kolik % z platů či jiných výdajů šlo na údržbu mostu xy a tím, že budou zaměstnanci trávit 1/4 pracovní doby vyplňováním detailních reportů, kde budou na minuty přesně uvádět, na čem toho kolik odpracovali.

                      Když vidím kvalitu některých státních a obecních informačních systémů, tak se zase tak moc nedivím někomu, kdo si to radši vede v papírovém šanonu. Jen toho otravování, co mám každý měsíc s EPO na webu ministerstva financí a to je ještě jeden z těch méně nepovedených systémů.

                    2. Co přesně bude interní zaměstnanec magorsrátu dělat na mostu? Natírat zábradlí? Kolik to stojí s ohledem na třeba jenom posudek o stavu mostu, neřku-li nějakou opravu? Asi 00prd, ne?

                      Magorsrát má hlavně úředníky, co celej rok nevytáhnou prdel z kanclu. Téměř na všechno maj subdodavatele. Eště furt frčí autsórcink – znovu – líp se odklání.

                    3. Mmmm… ocekavam, ze statni zalobce bude postupovat uplne stejne, jako by to udelal u soukrome firmy: mily vlastniku mostu, zanedbal jsi udrzbu a jsi vinen obecnym ohrozenim plus nejakymi skodami. Pokud tvrdis, ze ne, dokaz to. A tech 16 sanonu si pekne priprav ve svoji rezii a fofrem.

                      Nebo neco spatne chapu?

                    4. Nebo neco spatne chapu?
                      Ano, chápeš špatně…nasrali by si do vlastního hnízda… protože přeci nechceš po vlastníkovi infrastruktury, aby měl odpovědnost za její stav:-)

                      Byť si v poslední dobře zavařili s nehodou Weisse, kde jsou v no win situaci, ale ono je to stejně šumák, protože nás právní systém nestojí na precedentech.

                  2. Tak v tom kontextu události každého zajímají hlavně ty přímé náklady. A zde je opravdu divné, že každá stavba nemá nějaký plán údržby a vedení dokumentace o jeho plnění.
                    Tedy odpověď bměla znít takto., na údržbu lávky XX jsme za minulý rok zadali práce za XX CZK , za most YYY … a zbytek c hodnotě ZZZ CZK jsou obecné náklady na adminitrativau, stroje, atd.

                    1. Ony ty vynalozene naklady nemusi jeste byt ukazatelem kvality odvedene prace. Spise je dulezite, kdo je pod tim podepsany a jak vypada predavaci/provadeci protokol. Penize jsou az argumentem pro breky typu „kdybychom meli vice, tak bychom se starali vice“.

                    2. Stavby v ČR nemajú plán údržby. ALE. Ku každej stavbe, aj úplne drobnej napr. kurníku, sa musí už v stavebnom konaní dokladať Plán kontroly spolehlivosti konstrukcí. Na základe tohoto plánu by vlastník/správca budovy mal periodicky vykonávať určité zisťovania a ak odhalí nedostatky podniknúť kroky k ich náprave. Trojská lávka, keďže bola sanovaná tuším v r. 2011 by tento plán podľa legislatívy existovať mal. To ale verejnosti nikto nepovie, pretože by mohlo vyplávať na povrch niečo nepríjemné, napr. ako to, že pan Dolínek o hroziacej možnosti zrútenia Trojskej lávky vedel min. od 03/2016 – https://1gr.cz/data/soubory/domaci/22A171202_HELL_004_USNESEN_RADY_HMP_.PDF

    2. Pracuji ve stavební firmě, a garantuji Vám, že víme o každé koruně, která se na jednotlivých stavbách utratí. A samozřejmě je dokážeme přiřadit ke konkrétní stavbě. Nepotřebujeme se prohrabávat 16 šanony, protože to máme všechno evidované v informačním systému, propojeném s účetnictvím, ze kterého to pomocí několika kliků myší dokáže dostat i průměrně inteligentní foxteriér. Úplně stejným způsobem by se daly evidovat náklady na opravy a údržbu každé lávky, mostu, i té pitomé lampy VO. Jenže to by se muselo chtít. Línému úřednickému hovadu se samozřejmě nechce. Házet to na hromadu do šanonu je pohodlnější.
      Není proto na místě vůbec žádné pochopení pro to, že TSK nemá ani ponětí, kam investuje veřejné peníze. Je to lávka po které chodí lidi, sakra. Má mít evidenci údržby a oprav, a má být udržovaná v takovém stavu, aby nespadla. Nebo když už jim to shnilo pod rukama, měli to ti dementi alespoň zavřít. To by ovšem museli vědět, že jim to shilo pod rukama.

      1. Problém je, že veřejné peníze se neinvestují. Zásadní termín je „naplnit rozpočet“ a s tím spojené JŘBU. A na tomto poli se hromada šanonů osvědčila daleko lépe, než pečlivé přiřazení faktury ke konkrétní stavbě.

      2. Presne ako vravíš. Tiež pracujem v stavebníctve a väčšina režijných nákladov sa tiež dá rozpočítať podľa projektov. V autách sa vyplňuje kniha jázd – u každej jazdy je uvedená zákazka – a dopísať do knihy jázd zákazku zaberie sekundu. To isté pracovný čas každého pracovníka – každý deň pri odchode vyplní koľko času strávil na ktorom projekte – 15 sekúnd denne. A tak ďalej by som mohol pokračovať. Ak sa to vypĺňa do akéhokoľvek primitívneho informačného systému vytiahnuť si náklady k zákazke je otázkou pár sekúnd. Všetko sa dá ak človek aspoň trochu chce a má inteligenciu aspoň toho spomínaného foxteriéra.

        1. Ale proc bys to mel delat, kdyz ti za vysrani se na to nehrozi zadny postih a ty sam to mas u prdele?

    3. Jestli neco statni urednik fakt dobre, tak vysvetlit, ze neco nejde. A uplni prebornici jsou pak ve vysvetlovani toho, ze nedelaji co delat maji. Chapu, ze vas treba mohlo zaskocit, ze chce nekdo nejaka data, ktera nejsou uplne na dosah ruky. Z toho medialniho vysvetleni, ale tak nejak plyne, ze nemate vubec zadna data. A to je hodne mrzute.

      1. Dnes jsem mluvil s člověkem, který mě problém v právu sociálního zabezpečení, nebylo zřejmé, jestli se něco někam započítává. Já právo sociálního zabezpečení nedělám, navíc šlo takový méně obvyklý případ, příšlušný úřad ho prý ještě neřešil a neví. Takže mě to stálo otevření dvou zákonů, vyhledání (ctrl + f) oblasti, kde se toto řeší a protože to opravdu nebylo prvoplánově napsáno a byly tam obecné formulace odkazující na daňové foršrifty (což už vůbec nedělám), tak ještě pro sichr telefonát na berňák, jaká je praxe u určitého ustanovení daňového zákona. Zusammenrechnen asi čtvrt hodiny času, včetně zdvořilostních vět s berní úřednicí.

        Což bylo nad síly těch úřednic, co mlátí pořád stejné případy a cokoliv nad to jest, jest problém k nevyřešení. Nebo tak mi to alespoň bylo popsáno. Podotýkám, že daný úřad má právníků několik, bylo tedy kam se obrátit. Proč to neudělali, netuším.

        1. „Podotýkám, že daný úřad má právníků několik, bylo tedy kam se obrátit. Proč to neudělali, netuším.“

          Ne, nebylo. Ten úřad sice má několik tabulkových míst pro právníky a věřím i tomu, že jsou i obsazena lidmi s požadovanými tituly, ale skutečný právník (tedy člověk, který je schopen daný problém uchopit a správně posoudit z právního hlediska) tak není ani jeden. To konečně potvrzují i částky, jaké centrální úřady platí externím právníkům i za naprosté prkotiny.

          1. Úřad nepotřebuje mít právníka. Úřad potřebuje mít Metodika, který se platnou legislativou pouze nezávazně a velice volně inspiruje.

    4. Vyhledávat na základě klíčových slov a konkrétních dat umí kdejaký elektronický archív, který dnes je součástí snad každého většího informačního systému (a teď bych nerad kecal, ale není dnes náhodou i povinnost státní správy vést a archivovat tištěné listiny v elektronické podobě?). Je pouze nutné do něj ty listiny naskenovat a otagovat, případně pořídit kopii prostřednictvím OCR, pokud to ten archív podporuje. Následné vyhledání konkrétních listin je otázkou několika kliknutí myší a sestavení dotazu. Udělat sestavu s požadovanými informacemi by tak zvládl i průměrný státní ouřada za pár hodin.

      1. Ta povinnost tu pochopitelně je, ale stačí nahlédnout, jaké sankce za nedodržení úředníkovi hrozí. Konečně, ten tristní stav dokumentují i některá vyjádření v případech, kdy se člověk pídí po informacích podle 106/99 Sb., kdy částky za vyhledání informací jsou v 21. století zkrátka nehorázné.

        1. Přesně jak řikám. Elektronizace je taková, že se to naskenuje jako obrázek a založí.

          A i nějaký složitější vzorce jsou pro stádního úředníka sci-fi, natož nějaký sestavy. Jejich ET pokud je náhodou člověk, co tomu rozumí a fakt něco umí, tak je tam zpravidla sám a stará se o kotel strašnejch hoven, vč. vyklízení chlívů po svých předchůdcích. Jako že většinou je tam klikač, tzv. windblows admin :D

          1. Jo. Zažil jsem případ, který nepobral ani funkci SUM() v Excelu a ta čísla sčítal vedle na kalkulačce.

  4. O víkendu, už nevím jak se to stalo, jsem začal předčítat naší rodině ze srandy z knížky: „Zmrdi, vohnouti a my“. Musím poděkovat D-fensovi za to, že pak celý víkend u nás doma panovala skvělá nálada kdy jsem se ze srandy všichni častkovali zmrdy a pes byl mamrd.

    Hned na začátku té knihy máte napsané, že kdo je to zmrd a čeho se štítí, neboli vyhledávanou profesí je ta kde nemá žádnou zodpovědnost a není v té práci žádné měřítko kolik toho udělal. Tudíž úředník, který za nic nemůže a spadnutá mostovka k sobě pasuje jak prdel na hrnec.

    1. Urednik je vlastne takovy totalne neschopny vedec. Rukama s neuzivi, tak ma aspon flek, kde je jeho vykon ryze subjektivnim artiklem. Dokonce uz ani jako reference neposlouzi jiny urednik na stejnem fleku v jinem miste, protoze tam ma nepochybne zcela jine podminky. Byt urednikem je vyhra v Bingu. Bohuzel ale vetsina z nich si to nepripousti.

      1. Ani ne, resp. záleží na pozici.

        V byrokracii, stejně jako v korporátu, totiž naprosto zbytečné existence „v horních patrech“ musí vykazovat činnost – a tu vykazují nesmyslným buzerováním těch dole.

        Například zadáváním povinností předělat všechny dokumenty dnes tak a zítra naopak, a pozítří přijde náhodná kontrola.

  5. ne snad že bych si myslel o Pražském magistrate něco dobrého. ale:
    spadla lávka s určitým technickým řešením, které bylo ve své době považováno za velmi elegantní a progresivní, a stavěly se po celém světě. čas ukázal, že navržená a realizovaná koncepce bohužel „předběhla dobu“ (a její technologické možnosti), a že se objevilo několik drobným detailů, které nebyly uspokojivě vyřešeny, a které hlodaly až přehlodaly. (jistě znáte každý ze svého oboru něco podobného, kdy nedořešené a podceněné detaily odstřelily nějakou perspektivní koncepci kdečeho, namátkou některé části automobilu, a koncepci trvalo desetiletí než se znovu prosadila, anebo častěji zmizela v propadlišti dějin). v tomto případě to bylo vypraskání dobetonávky mezi prefabrikovanými dílci, netěsnost primo pochozí izolace a přereznutí kabelů

    koncepce konstrukce jako předpjatého pásu se soudržnými kabely má jednu strašně blbou vlastnost, a to (téměř) nemožnost provádět diagnostiku korozních úbytků lan s dostatečnou vypovídací hodnotou bez úplného zničení předmětu zkoumání, není možno vybourat a prohlédnout každý kabel v každé spare, vždy je riziko, že to blbé místo prostě netrefíme. „klasičtější“ konstrukce se spravují (ve smyslu organizování údržby, nikoli provádění) poněkud snadněji, u železobetonové nebo ocelové konstrukce má značnou vypovídací hodnotu již pouhá vizuální prohlídka – a i mírně poučený laik znejistí, když vidí odstřelující krycí vrstvu betonu nebo když jsou korozní úbytky takové, že lze stojnou nosníku prostrčit ruku . u předpjatého pásu nic takového nelze, a konstrukce na první i druhý pohled bezvadná může doslova viset na vlásku.

    poučení si z toho vzít můžeme, a to takové, že veřejný investor by měl být při volbě koncepcí poněkud konzervativnější a měl by používat prověřené, čili neměl bybýt slepý k inovacím, ale neměl by zároveň být v jejich čele. třeba, staví-li třeba most nebo třeba knihovnu. nebo dělá-li něco úplně jiného v úplně jiném oboru.

    1. jo a omlouvám se za překlepy a zatracené automatické opravy. grrrr!

      1. dobrý koment…

    2. Pokdu vím,existuje pár let stará zpráva o tom, že koroze postupuje, že lana zeslabila a cca 60 % či co, ale že lávka vydrží pár let. To pár končilo v roce 2018, takže se sekli asi o půl roku.

      1. V rozhovoru na DVTV(myslim) ten odbornik rekl, ze predikce padu byla 5-7 let a spadlo to po 6 letech, takze se trefili naprosto presne. Blby je, ze politik vetsinou slysi tech 7 let. A pak se vracime k tomu, ze otevirani opraveneho mostu vetsinou neni takovy halo, jako otevirani noveho mostu. Takze se na opravy ve velkym mrda a odklada se to, co to jde. Tady se to odlozilo moc(nebo se na to mrdalo, nevim).

        (je realny, ze cisla se lisi, moje pamet na cisla a jmena je spatna, nicmene pamatuji se, ze lavka spadla presne ve stredu toho odhadu, tzn. trefili se dobre)

        1. konkrétně touto diagnostikou jsem nelistoval, ale pár diagnostických zpráv k různým konstrukcím jsem už v ruce měl. každá diagnostika je poplatná své rozpočtované ceně, a úměrně ceně jde do hloubky, a každá diagnostika má poměrně pýhtický závěr, kdy zhodnotí míru jistoty a doporučí doplnění průzkumu. zároveň se dá obecně říci, že je-li výsledek zatížený nejistotou, tak je doporučení z diagnostiky trochu až velmi konzervativní. a rozhodně pak se nedá říci, že by odhad životnosti byl roven času, kdy lávka spadne, ale kdy její používání již nebude přípustné.

      2. Tak Dolínek si myslel (ostatně jako ti před ním), že lávka do října 2018 (příští komunální volby) vydrží a tento černý Petr mu v ruce nezůstane.

        1. Nechci Ti brát Tvůj optimismus stran informovanosti páně Dolínka, ale já se domnívám, že o stavu lávky věděl úplné hovno. Jak jsem měl možnost odpozorovat a to i z osobní debaty se zmíněným pánem, alfou a omegou jeno působvení na magosrátě poslední dobou, bylo tlačení modrých zón, stůj, co stůj. Jak sis dozajista všiml, výsledkem působení páně Dolínka a Krndy na poli dopravním je stav, kdy po Praze se nejezdí, ale drncá a kodrcá a řidičovu pozornost spíše, než provoz kolem, vyžaduje vyhýbání se dírám v silnici a různým retardérům a jiným ptákovinám. Dost toho sjezdím, ale tak rozjebané silnice, jako v Praze, aby jeden pohledal.
          Mám pocit, že oni se na správu města zcela vyflákli a jedou si jen ty svoje projekty, ze kterých mají „bokem“. Kam to vede, je vidět v Praze na každém kroku.

          1. Já jsem silně přesvědčen, že o tom byl velmi průkazně informován (neb co úředník umí dokonale, tak chránit si svůj zadek), ale byl přesvědčen, že to lávka (spolu se vším ostatním – Libeňský most, propadající se ulice, díry všeho druhu…) do října 2018 prostě ustojí. Jinak by to hodil na magistrátní úředníky.

            A vedle tlačení modrých zón se intenzivně věnoval i radarům a velmi mě mrzí, že se do té Sněmovny nakonec protřel.

            1. Jasné že to vedel. Viď správu z 03/2016
              https://1gr.cz/data/soubory/domaci/22A171202_HELL_004_USNESEN_RADY_HMP_.PDF
              Uznesenie, podpísaný pan Dolínek. Str. 4, lávka v Troji:
              diagnostický průzkum prováděný v r. 2007-2009 konstatuje výrazné oslabení přepínacích lan s aktivním korozním procesem a řadu atypických poruch, které ovlivňují statiku nosné konstrukce a jsou prakticky neopravitelné. … Je odhadována životnost lávky při běžném provozu max. na 5 let.

              1. To je fajny itinerar, podle neho muze Prazan aspon vedet, kde se asi brzy vykoupe.

                Jen nechapu, kde se stala chyba, ze jsou penize na ruzne tunely a malem knihovny, kdyz pak se nepujde dostat z jednoho brehu na druhy. Zeby lobby metra?

                1. To si člověk nevybere, do tunelů i metra zase prosakuje voda…

                  Zásadní problém lze shrnout pod termín „technologická nekázeň“, která se projeví až po záruce a u věcí, které mají sloužit desítky let. A je jedno, jestli se jedná o mosty, tunely, nebo třeba tramvaje.

                  Peníze jsou na všechno, co lze alespoň částečně stihnout během volebního období a u čeho si politik může myslet, že mu to pomůže ke znovuzvolení.

          2. Ve SČK, na Vysočině či na Moravě je jich plno.

            Vlastně mimo ten chudý, ach tak chudý MSK, jsou silnice strašný skoro všude.

  6. A nějaký vlastní názor? Návrh řešení? Proč se vůbec ptám. Obligátní pi**vání do věcí, o kterých nemáš většinou ani ahnung …

    1. No, CL, Lukáš o tom evidentně docela Ahnung má. A jestli to bylo na D-fense, nemyslím, že smyslem bylo navrhnout řešení. Spíše burcovat elektorát, upozornit na nepoměr buzerace vůči občanům a vůči veřejné správě. A řešení? No podle průběhu minulých i současných voleb žádné není. Ale přesto jsem rád, že na to D-Fens a nejen on stále upozorňuje a že do toho stále pí*uje. Vy ne? Vy byste se radši bahnil v tom, jak se máme krásně?

    2. A teď vyskoč.

  7. Plánování, dokumentace, evidence? Vy jste Dfensi optimista. Realita je taková, že až věkový medián tohoto webu odejde do důchodu, tak na všech místech zůstanou jen frikulíni kterým naprosto nedochází, že kromě siláckých řečí, pozérství a „reprezentování se“ je potřeba taky i něco dělat a to tak, že s nějakým výsledkem.
    Už teď to vidím na úřadech. Staré babky které věděly jaký je doslovný význam pojmu „práce“ nahradily protivné a líné 35nice po mateřské. To ke ale pořád ještě etalon spolehlivosti a pracovitosti, oproti 25letým fiflenám, co tam lezou čerstvě po škole a sotva umí napsat jedinou větu bez hrubky.

    Nedávno jsem dostal oficiální úřední dopis ze kterého by grammar nazi dostal infarkt. A úprava textu na úrovni žáčka 3. třídy.

    Takže až Dfensova generace odejde do důchodu tak bude nutné se uzavřít do nějaké soběstačné enklávy obehnané pětimetrovou zdí. Ne kvůli migráčkům a vousatým třiceliletým dětem s kalašnikovy se Sýrie. Ale kvůli naprosto neschopným vohnoutům-frikulínům, protože bude nebezpečné přejet jakýkoliv most. A mechat se od někoho takového naprojektovat barák, nebo nedej bože se nachat operovat, to je jistá smrt.
    S touhle ztracenou lemplovskou generací tu budeme jak v rozvojové zemi.

    1. Já bych to zase až tak tragicky neviděl. Tím si prochází každá generace. Proto také stále stejné, nebo tytéž omyli. Prostě proč letadla padají? Proč auta havarují? Proč mosty padají? Ty naštěstí výjimečně. Je to věcí systému, nebo jak se dnes s oblibou říká matrixu. Jednou mi vyprávěl jeden řídící pracovník, jak do oddělení dostal samé mladé do věku 35 let. Vše VŠ vzdělání. Jenom jaksi starou sekretářku (58 let), která měla 2 roky do penze tam nechali. Ale jinak vypadala celkem obstojně. Ale mládí tam holt chtělo mladou kočku a tak neustále rejpalo. Jednoho dne se řešil poměrně závažný problém. Všichni, co tam seděli o tom věděli naprosté hovno. Včetně mě, říkal šéf. Když přišla sekretářka s tácem káv, tak se ji jen tak mimochodem zeptal, jestli o tom nic neví. Stará sekretářka z totalitní doby, podala kompletní vyčerpávající informace o celé problematice, včetně výkladu odborných termínů. Osazenstvo prý sedělo a všichni čuměli jako telata. Od té doby mladá telata prý změnila názor a spíše vyhledávala u ní pomoc, než by někde něco pracně vyhledávala. Ale 2 roky utekli poměrně rychle a pani se přemluvit nedala.

    2. Tak je docela logické, že někdo kdo pracuje 30 let v nějakém oboru je v něm lepší, že člověk po škole nebo po mateřské… :)

      1. No nevim. Dnes ma urednik snahu jakekoli evoluci vzdorovat. Plat se mu neodviji od zkusenosti, ale od odsedenych let, eventualne absolvovani rychlokvasnych kurzu.

        1. A v neposlední řadě také od ochoty lézt do prdele nadřízeným z čehož obvykle kápne nějaké to zapojení do projektu z Brusele, který je honorován z „evropských“ peněz.

  8. Je vidět, D-fensi, že jste z mimoprahy a nemáte zažité zvyklosti pražské TSK. Protože každý, kdo se s tímhle podnikem kdy trochu blíže setkal, třeba když potřeboval před dům postavit kontejner na odpad a byl tak nucen si projednat zábor veřejné komunikace, nebo když nedejbože potřeboval v chodníku něco vykopat (třeba proto, že mu praskla přípojka vody) či chtěl jen natřít fasádu, tak by celou tu společnost vykopal od ředitele až po posledního referenta. Neochota, nezájem, nikdo nic neví, nikdo nic neudělá, kancelář jedna se s Vámi nebaví, dokud jí nepřinesete papír A od kanceláře dvě, která má dveře vedle, jehož vydání trvá tak dva týdny, aby vzápětí vydala papír B (opět za týden či dva), se kterým běžíte zpět do kanceláře A, kde vám dají papír, se kterým běžíte na městský úřad atd atd…..

    Jestli chcete někdy pocítit, že jste pouze bídný červ, jeho jediným úkolem je platit daně, poplatky a pokuty a jinak držet hubu a krok, je TSK Praha ideální místo. Koneckonců taky tady není pro občanstvo, ale spíše jako kasička peněz pro politické strany, že (viz dnes už skoro celopražská lumpárna Parkuj v klidu)….

    Že pak občas mají stažené zadky z výsledků statických měření různých mostů (Libeňský a Hlávkův jsou ty nejznámější), silnice jsou na hranici sjízdnosti, některé i za ní (doporučuji při návštěvě Prahy navštívit ulici U seřadiště v Michli) a Blanka je dnes už skoro trvale provozována na 50 km rychlost, protože jim kolabuje řídící systém jak v tunelu tak v okolí, už v Praze nikoho nepřekvapuje.

    1. Blankou občas projedu, teda její částí a vždycky tam byla 70. Ale bylo to jen o víkendu, tak možná proto.

      1. Blankou moc nejezdím, a když, tak o víkendu, a tam se mi to ještě nestalo. Ale v Zlíchovském tunelu nejednou … už si na ty svině dávám pozor, tam si s tím hrajou docela často a rádi.

        Jinak je fakt, že TSK je stát ve státě a byla jí vždy.

        1. Jezdím denně, odpoledne často z Tróje až na Malovanku 50. Obráceně stejně. Ale je pravda, že po kritice i v televizích už nepřepínají každou chvíli jinak, což pak využívali k inkasu pokut.

    2. Nj, Blanka. Postavili si tunel, ale jezdí jim tam auta :-) Tak ho zase zavřou, co taky s ním.

    3. Zrovna U seradisteje podpasovka (a to tamtudy jezdim). :-) Tam byl docela racionalni argument, ze kvuli majetkopravnim sporum tu opravu zacit nemuzou. (dovedu si predstavit jakej hejt by tady TSK dostala, kdyby opravovala komunikaci ktera se ukaze byt soukroma…)

      1. V ČR jsou desetitisíce míst, kde je někdo majitel pozemku a někdo jiný majitel na něm umístěné stavby. Není to ideální stav u domu ani u silnice, ale prostě to tak je a dá se s tím žít, jediný problém je v tom, že majitel pozemku je účastníkem stavebního řízení a teoreticky do něj může hodit vidle. Na druhou stranu obce si s tímhle umí poradit, dělají to už léta.
        Ulice U seřadiště je stejný případ – stavba – komunikace – je vybudována na pozemcích různých vlastníků. Majitel stavby a vlastník pozemku jsou pak oba účastníkem stavebního řízení a magistrát se tím musí procesně vypořádat. Což obce i stát umí, protože takovou situaci běžně řeší – mohu uvést řadu případů, kdy v Praze podobná situace nastala a správce komunikace se s ní vypořádal naprosto bez problémů.
        Ale je pravda, že když se vypořádávat nechci či jsem línej, dá se na to krásně před lidmi vymluvit.

        1. Neverim, ze by meli nejaky duvod tuhle ulici ignorovat a nechteli ji vyresit. Jadro pudla je spis v tomhle :

          „Taková situace se dá vyřešit směnou pozemků a majitel autocentra tvrdí, že se o ni již šest let na magistrátu snaží. Rozbitá vozovka nesvědčí ani jeho podnikání. Vybral si však pro směnu pozemek, k němuž příslušná městská část Praha 10 nechce dát souhlas. Vlastníkem pozemků je navíc magistrát hlavního města. Takže všichni řidiči, kteří si zde ničí auta, musí počkat, až se dohodnou úředníci magistrátu, Prahy 10 a majitel autocentra.“

          http://tiskovakancelar.cz/stitek/u-seradiste/

  9. No jako paraaada gratuluju. DF napsal po dlouhý době článek ve kterým nenapsal jméno Soros.

    To je úspěch!
    Ale co na to řekne velitel kolotoče?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017