Palivec by zaplakal - zpět na článek

komentářů 84

 1. Na Neviditelném psu jsem v minulém týdnu četl několik článků ohledně toho rozsudku. Ze všeho nejvíc se mi líbily přirovnání, že by Bavorsko zakázalo vstup Čechům, co by nepodepsali odpor k Benešovým dekretům, souhlas s tím, že vyhnání Němců bylo neoprávněné a snad i genocida a nakonec že poslední právoplatné státní uspořádání byl Protektorát.
  Nebo že by Číňanovi, který přiletí na Ruzyni, odmítli vydat kufry a nechat ho projít pasovou kontrolou, pokud nepodepíše odpor k zabrání Tibetu.

  1. Tak bych do Bavorska nejezdil, lyžovat a chlastat se dá i jinde. Ty kufry jsou úplně mimo mísu, museli by to vědět předem jako v případě toho ubytování.

   1. Jak by to věděli předem? Vy se objednáváte na letišti stejně jako do hotelu?
    Kufry se mi zdají právě méně mimo mísu než Bavorsko.

    Každopádně mi přijde zdůvodnění Ústavního soudu jako úplně absurdní v kontrastu k ostatním kauzám. Ale ať si každej dá podmínky, jaký uzná za vhodný. Není to jedinej hotel…

  2. Až na tu právoplatnost Protentokrátu to vše dává smysl.

   Tak donebevolající a ohavné svinstvo jako Benešovy dekrety a neoddiskutovatelně neoprávněné vyhnání Němců (a Maďarů) se opravdu v historii hledá dost špatně*. Ale pravda, zabrání Tibetu asi bude zhruba srovnatelné, plusmínus.
   ___
   * Naproti tomu genocida to tedy fakt nebyla. Ono s tím pojmem se zachází v poslední době vůbec dost libovolně. Jakož i s řadou jiných; inu, newspeak…

    1. Až na to, že to až na výjimky byli úplně jiní Němci, voni vole.

     Dále pak zde (původně DFENS, jelikož diskuse šly do kopru, odkaz na Rybu), nic se od té doby nezměnilo, vůl zůstane volem a pařez pařezem :(

     1. Ano byli to rozhodně úplně jiní němci, co se v roce 1938 přihlásili k němectví a říši. To byla podle tehdy platné legislativy vlastizrada v době ohrožení republiky a za tu byl v daném kontextu možný jediný trest. Pověsit cca 2.000.000 dospělých sudetských němců by ovšem byl morální a technický problém neúnosných rozměrů. Jejich vyhnání bylo z tohoto pohledu odpuštěním a milosrdenstvím.

      1. Povesit je za co? Za to ze udelali uplne to same jako Cesi o 20 let drive – za pomoci nepratelskeho statu a se souhlasem a posvecenim svetovych velmoci odtrhli cast uzemi suverenniho statu pod zaminkou utlaku a prava na sebeurceni? Navíc se sudetaci jeste drzeli dost pri zemi oproti Cechum, kteri v roce 1918 vojensky dobyli a anektovali zhruba tretinu sousedniho statu, aniz by na ni meli jakykoliv historicky narok (Slovensko).

     2. Jo jo, všichni to najednou byli úplně jiní Němci. Stejně třeba jako se nám tady po Sametové revoluci objevili úplně jiní komouši. Takoví slušní, co zdraví sousedy, chodí do práce a dodržují zákony. Úplně to vidím (i kolem sebe). Jo jo. ;-)

    2. Archivář je vůl. Naše rodina žije na pomezí Sudet a vnitrozemí prokazatelně 200+ let, část na jedné straně, část na druhé straně záboru z roku 1938. V roce 1938 si tu opravdu pár sudetských Němců vybíjelo své komplexy na Češích. Nicméně, pokud paměť příbuzenstva sahá:

     1) Často šlo spíš o osobní spory. Dokud ten Čech byl četníkem či jiným orgánem, Němec skřípal zuby. Když mu pak začátkem října 1938 moho beztrestně rozbít hubu, učinil tak.

     2) Není z okolí znám případ, že by se obětí stal český starousedlík. Vždy to odnesli různí ti státní zaměstnanci, zasloužilí sokolové apod. A je pravda, že tahle skupina to slízla tak nějak automaticky, bez většího rozlišování míry individuální viny.

     3) Německá armáda a četnictvo proti Sudeťákům zasahovaly. Těžko říci, v kolika případech vojáci a četníci dělali, že nic nevidí, ale zásahy proti excesům jsou doloženy

     Já jsem o tom už jen slyšel a četl. A z toho, co vím, si nevybavuju z roku 1938 nic, co by bylo srovnatelné například s Postoloprty (více než dvakrát více mrtvých než v Lidicích!), Dobronínem či náchodským pivovarem (ne, fakt tam nepostříleli jen esesáky)…

   1. Benešovy dekrety byly naprosto správnéí a ještzě příliš mírné opatření. Ty germánský kurvy dostaly jen zlomek toho, co si skutečně zasloužily. I kdyby Beneš neudělal nic jinýho, za kopnutí sudeťáků do prdele směr ten jejich slavnej Reich zaslouží nehynoucí slávu.

    1. 13.5.2019 v 22:59

     Kromě toho z dikce vašeho příspěvku, vážený pane, mám zcela nepříjemně intensivní dojem, že račte být úplný, dokonalý a naprosto výstavní debil.

  3. Taky jsem to tam cetl. Tahle prirovnani nejsou v poradku. Jediny, kdo nesmi diskriminovat, je stat. Takze hotely OK, hospody OK, obchody OK, celnice a letiste nonOK.

   1. Letiště taky OK. Akorát by se do jejich provozu měl stát přestat srát, a to tak, že zcela a kompletně.

    Celnice pak zrušit.

    1. Jako že by třeba přestal hlídat provoz na nebi nebo by se měly zrušit kontroly na letištích nebo v čem konkrétně?

     1. Ano, stát by docela určitě měl (kromě jiného také) přestat ‚hlídat provoz na nebi‘.

      Kontroly bych pak nechal na každém konkrétním provozovateli každého konkrétního letiště. Ono už by se vidělo, kam by lidi chodili, a kam ne.

 2. Tuhle kauzu jsem zaznamenal jen tak nějak povrchně a že dopadla takto … až před ústavním soudem a takovým výsledkem jsem netušil. To je hnus.
  Když je pan hoteliér takový aktivista a záleží mu na takových věcech, tak to měl dát do všech materiálů. Jezdili by k němu jen spřízněné duše a pohodka. Jestli to ale bylo tak, že to na ně vybalil až při příjezdu, kdy už měli vidinu sprchy a postele po cestě… tak to je teda..

 3. Necham stranou vas pohled na vec, nemuzu rici ani ze s hotelierem souhlasim, ani ze ne souhlasim…
  vrta mi hlavou ale jina vec…proc se musi Rus bat, cokoliv v zahranici podepsat, aby se z nej nestal nedobrovolny disident…vzdyt takova krasna a k lidem vstricna zeme, jakou Rusko je, mu nikdy nemuze ublizit…je to demokraticky, pravni a humanni stat, kde je nejlepe na svete a mozna, mozna i v blizkem okoli…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!