Novinky až do právního bezvědomí - zpět na článek

komentářů 277

 1. Hezký článek, nic k němu, jen jsem si vzpomněl na podobný případ, který se mi stal před léty na nynější D10. Tenkráte to byla silnice pro motorová vozidla. Měl jsem tenkrát 525i bavoráka a jel jsem z Phy do MB, silnice po dešti, ale již usýchala, takže v pohodě 140 tchm. Přede mnou jel chlápek v meďáku a jeli jsme v levém pruhu. Najednou v takové dlouhé levotočivé zatáčce vidím, jak ten meďák zahučel do mega louže, ale ustál to a již jsem v ní byl já. Jediné co šlo udělat, bylo sundat nohu z plynu a držet volant. V okamžiku, kdy jsem podvědomě cítil, že je konec louže, přišlápl jsem pedál a byl venku. Ale prdel jsem měl ztaženou, že by se do ní nevešla ani tužka. Asi mě zachránilo to, že ten bavorák bylo hodně těžké auto a měl jsem velmi slušné gumy.

  Poznámka pro pana D-Fense k připravovanému článku. Já jsem si ten článek přečetl a koukal jak jelen. Myslím si, že autor článku se spletl v mírách toho plechu. Uvádí to totiž v „cm“, ale podle u posledního údaje tam měly být „mm“. Protože, když vezmu za bernou minci specifickou hmotnost železa 7870 kg/m3, tak by plech o rozměrech 60cm x 45cm x 8cm, vážil cca 170 kg. Pak bych chtěl vidět, jak takový plech letí z vozíku a vletí do okna auta za ním.

  1. To by byl spíš ingot než plech, takže logicky…

   1. Prdlajs, plech. Prej to bylo víko vod sporáku, to má zaoblený hrany aby to dosedlo na vršek, takže je to sice jenom plech, ale dyž se to položí, tak je to vyšší, kvůli těm hranám.

 2. Volím SPD Okamuru !

  1. Já tedy bliju zásadně do hajzlu. Jednou jsem to nestihl doběhnout a musel vzít za vděk umyvadlem, co bylo po cestě. Svině se strašně rychle ucpává…

   1. Nedivím se, z Kalouska se mi taky dělá zle.

 3. To asi jo, ale jak se tomuhle obdobi teda rika nemarxisticky? Lenni vazby zanikly, ale nevolnictvi, poddanstvi a robota jeste doznivaly, misty i privilegovane postaveni aristokracie. Osvicenstvi teprv zacinalo a tak vubec. Voleny parlamenty jakbysmet.

  1. Špatný řazení. Sorry

 4. Po přečtení článku mám jednu neodbytnou myšlenku. Dá se podle D-fense spáchat při řízení auta vůbec nějaký přestupek nebo snad trestný čin? (Tedy kromě pořízení diesela a zdržování pomalou jízdou.)
  Mám pocit, že ne. Za všechno může systém, úředník, cyklista…

  1. Při řízení auta? Nedá. Ani podle mě. Dá se například spáchat jízda dvoustovkou a není to přestupek. Dá se jet s dvojkou v krvi a není to trestný čin. Takových případů jsou mraky.

   1. Tomu říkám právní bezvědomí.

  2. Ano. Jako kdekoli jinde, viz trestní zákoník.

 5. Je uplne zbytecne vyvozovat neco z blabolu na hovinky.cz
  To jsou stranky hloupe a snadno manipulovatelne spodiny, volicu Mylose a Burese.
  Nejvic se mi na tech idiotech libi ta manipulovatelnot, asi pred rokem na hovinky.cz psali o te same veci (uz si nevzpomenu co to bylo) s rozmezim asi 14 dni, cosi s nejakym rozvodem a delenim decek. Jendou to novinarka naspinovala na smerem ze A spatny a B dobry, mylosovi volyci se mohli prerazit, ze B povesit. Pak byl spin naopak a mylosovi volici se mohli prerazit, ze A povesit.
  Nekdy je to fakt surrealne cteni, novinar napise fyzikalne nerealizovatelny blabol, pitomci se kolem toho hadaji. A protoze se jedna o vesmes frustrovanou spodinu, je tato casto velice rusofilni, vedena logikou destovky, ze kdyz ja jsem v zapadni zemi nymand, v zemi sovetu budu kral… (Ze zeme sovetu uz davno neexistuje, je nepodstatne) A pak libovolny blabol ze Sputniku najde spoustu neochvejnych zastancu.

  A zdaleka to neni cesky fenomen, je do fenomen bell curve. Tretina obyvatel jsou zkratka blbci. Staci si procist konetare v Daily Express na tema Brexit, to je exploze tuposti.

 6. No D-fens nám nenalil čistého vína, protože sám manipuluje:

  Aby to bylo podle vaší „spravedlnosti“ celé otočme tu perspektivu ještě jednou:

  Stojíte u soudu a máte právě o dva členy rodiny míň, protože je někdo druhý zabil.
  Pachtel činu má záznamy, že občas jezdí jak hovado, což ovšem podle D-Fense neznamená že je hovado, a
  už vůbec se asi nedá prokázat, že v inkriminovaném momentě do té louže vjel jako hovado, což…,
  i když podle deformační energie, by se to nějak odhadnout dalo, no a nebo třeba taky ne.
  ( O ohleduplnosti českých řidičů si nedělám iluze, iluze i doměnky ovšem nemají právní váhu…)

  Buďme však tedy spravedliví…
  Obhájce navrhuje zproštění…
  NEVINEN.
  Zatleskáte tomu D-fensi, s dvěma černýma páskama na rukou ???
  Hm???

  1. Oběti přeci nikoho nezajímají, to je známý fakt.

  2. Mohl bych dostat kopii te karty taky? Protoze pokud by jezdil jak hovadu, tak davno ridicak nema, ni?

   My nevime, za co ty zapisy ma, pokud jezdi po republice tak ho mohou chytat s takovejma tema 60 na 50, kde mistni zvolni, prestoze je to prehledna rovina, ptze oni vi a on proste platil, ptze nemel cas to resit. Ja nevim, jestli to je tak, jak tady pisu, protoze ja ty informace nemam. Ze jo.

  3. Hm nic. K soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek.

   Myslím že bychom měli nechat tohoto laciného hraní na emoce a držet se faktů, jak jsem to dělal v článku.

   Fascinuje mě ten doublethink, kdy lid nadšeně trestná exemplárním a někdy zcela absurdně odůvodněným rozsudkům v různých těch laciniádách organizovaných na základě mediální a společenské objednávky. Když to někdo zpochybní, tak mu zalepí ústa – tohle je přece verdikt nezávislého soudu, je řádně odůvodněný a je podle zákona, tak drž zobák a šoupej nohama. A když ve stejném právním a sociálním prostředí padne nějaké rozhodnutí, které do tohoto schématu nezapadá a neodpovídá společenské objednávce, tak je najednou všechno zle, soud už není nezávislý a zákony jsou špatné.

   1. No dobrá, tak přepneme na rozum, včetně vás, věřím, že ho máte:

    K takovým případům se mohou adekvátně vyjadřovat jen zainteresované osoby s dostatečnými informacemi, tj. procesní strany
    a osoba třetí, tj. soud. Souhlas?

    Pak jste D-fensi vy sám naletěl na emoce, protože bulvár rád vaří flame z vody či jen ze vzduchu a ověřených/ověřitelných informací
    pro srozumitelnou debatu či závěry tam je leda prd. Taková „debata“ by z toho materiálu ani neměla vzniknout. Souhlas?

    Závěr: Nedivte se tedy polívce pro vohnouty, anžto takových se vaří denně tisíce druhů, to je přeci účel.

    Doporučení: Nediskutovat nad něčím co smrdí bulvárem, nechodit na hovinky, nepřenášet tu polívku ještě sem.

    Howgh.

    1. Blbej a ještě arogantní.

     Doporučení: Jdi se vysrat za bagr.

     1. Potrefená Ko-za zamečela.
      Nějak tě to sebralo přispěvateli Novinek.
      Ale uznávám, že někdo na víc třeba nemá.
      Je mi tě líto, máš to těžké.

 7. Tenhle pán (nezávidím mu to a lituji ho) sedí na obou stranách šachovnice současně: https://plzen.idnes.cz/nehoda-rokycansko-stitov-ridic-policie-otec-syn-usnul-ppx-/plzen-zpravy.aspx?c=A180917_121755_plzen-zpravy_vb

 8. Tady se to taky docela dobře rozjelo:

  https://www.novinky.cz/krimi/483791-ridicka-jela-v-obci-117-km-h-a-zabila-chodce-soud-ji-potvrdil-1-5-roku-vezeni.html?sznhp=rss

  Srazit ožralu uprostřed čtyřproudé silnice, to je nejméně trest smrti!

  1. Když máš na tachometru skoro 130 tak se blbě vyhýbá kdečemu. Ale to je snad zdejší sen ne? Jezdit jak chci. Pak ale nést odpovědnost.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!