Měli by být lvi jako domácí mazlíčci legální? Samozřejmě! - zpět na článek

komentářů 231

 1. Vidím, že johny_r to už naspal vcelku výstižně, takže se nebudu rozepisovat. Jem bych vypíchl jeden fakt: to že je někdo nadšenec a fanda, ještě neznamená, že nemůže být debil. Lépe, to že je někdo nadšenec, fanda a má i znalosti, neznamená, že je odpovědný a není debil. Naopak, v libovolné skupině rozumných, chytrých a vzdělaných lidí vždy najdete nejméně jednoho debila aspirujícího na Darwinovu cenu. Řečeno s dotorem ze Saturnina. Ale všechny se potopí až na dno.

  p.s. tohle není argument pro zákaz, zbytečných zákazů jsou u nás plné zákoníky. Spíš bych šel cestou občasné povinné supervize veterináře a !především! absolutní odpovědnosti za škody. Kousl mě tvůj lev? Zaplatíš komplet léčbu mě i státu a odškodné ve výši dvanáctinásobku mého platu nejméně. Je to pro tebe likvidační? Nechovej lvy.

 2. Taky si myslím, že by mělo být legální oženit se s bagrem. Teď se to prý nesmí a to je útlak.

  1. Útlak bagrů? ;-)

   1. Počkejte, až libtardům dojdou menšiny.

  2. Ono je toho vic. Do 15 se nesmi sukat, do 18 chlastat, koks je taky zakazanej, kam ten svet speje…

   1. Když budeš ve 14 šukat s bagrem, tak ten bagr není trestně odpovědný. Takže pohoda.

    1. No ale když bude bagr starší 15 let!?

   2. Šukat se smí i pod 15, akorát jenom mezi sebou…
    Mmch ti opovrhovaní Amíci to mají vyřešený docela chytře (aspoň v některých státech): s nezletilými můžou legálně šukat ti o málo starší – jakože rozdíl 2 nebo 3 let je v pohodě, někde mají i několik stupňů…

    1. A „chytrého“ na tom je přesně co přesně proč, probůh? Naopak se mi to jeví jako donebevolající pitomost.

     Má-li už někdo mou dceru ve 14 deflorovat, rozhodně budu nesrovnatelně raději, bude-li to zkušený třicátník, který si dá pozor na to, aby si to i ona užila, ví něco o antikoncepci atd., než nějaké pitomé šestnáctileté ucho, které samo neví co a jak, bude z toho ještě vykulenější než ona, s mnohem větším risikem otěhotnění a s téměř naprostou jistotou, že z toho holka nic nebude mít. Navíc ten třicátník ji do svého šmajchlkabinetu odveze autem daleko bezpečněji, než ten mladý smrádek na fichtlu, atd. atd. atd.

     1. Chytré je to v rámci zákazového paradigmatu*, protože to brání trestnímu stíhání staršího z páru nedospělých milenců…
      Váš konkrétní příklad je logicky správně, ale v reálu je málokde v souladu s místní legislativou…

      * Jak sám často uvádíte, je to neskonale špatné, ale méně špatné než ta druhá možnost…

     2. Tak presne takhle bude tvoje dcera uvazovat:))
      A bude velmi litovat, ze ji to zakon neumoznuje:)

      1. Dcera už to má pěkných pár let za sebou. Vychoval jsem ji dobře, zákonem se omezovat nenechává, na rozdíl od svědomí, slušnosti a ohleduplnosti vůči ostatním.

       (Neboť, jak známo, tam, kde je zákon s těmito věcmi ve shodě, je naprosto zbytečný. Tam, kde je s nimi v rozporu, je svinský a je nutno jej ignorovat. Jedinou výjimkou jsou zákony, omezující státní zvůli — ty jsou obecně potřebné, ale je jich jen málo :/ )

  3. Nech sa každý vydáva a žení s kým chce. Čo je štátu, sakra, do toho.

  4. No, to, že stát vůbec jakkoli kecá do toho, kdo si koho bere, a nenechá to čistě jen na nestátních církvích, koho s kým jejich zástupci oddají či neoddají, to útlak docela určitě a neoddiskutovatelně je.

   Je to samozřejmě z řady důvodů útlak mnohem méně závažný a mnohem méně citelný než třeba zákazy zbraní, omezování svobody slova apod.; ale to na principu zhola nic nemění.

 3. A mas pravdu….

 4. Klobouček.

  Bohužel doba je taková, že je skoro každej naprostá sračka. To je samej strašně svobodnej a pravicovej, a když má udělat muří nohu i když dostane papír vod nějaké petice až pod držku, tak najednou si to hrozně musí naštudovat a sorryjako. Takže si s náma bolševici v uhniji vytřou prdel, protože každej je hroznej bijec za svobodu tak leda hubou, zatímco papaláši skutečně pohnou aspoň tou tužkou, a všechny nás ojebou.

  Ostatně i velikost těch organizací to odráží, ze 300k držitelů zbrojních průkazů je členy LEXu tak 4500 lidí. Zaplať za Straku, kterej mobilizoval myslivce, těch je 120k. K tomu přidal rybáře, pak se začaly přidávat i zahraniční organizace a jak se buzeranti v uhniji napřed smáli našemu jasnýmu odmítnutí zákazu olova, tak teď mají stažený půlky a zamykají se v kancelářích proti jasnýmu odmítnutí této sračky už několika miliony lidí!

 5. Malem mi slza ukapla. Jaci jsou lide “chovatele” se lze presvedcit u v CR velmi rozsireneho sportu, a to coklofilstvi. Tragicti.
  A jediny duvod, proc jsme to ve velkem nestacili poznat u lvu jsou penize. Nikoliv, ze by byli hypoteticky dobri chovatele.
  Ale ani staristika ti nejde. Odmyslim si strukturu vlastniku selem v CR a vezmu vsech 250 pak pravdepodobnost umrti pri chovu lva je 0,4%. V CR je asi 6 mil aut a pocet mrtvych je kazdy rok cca 400, coz je 0,07%. Stale je chov selem tak bezpecny?

  1. To ten leva vole zabije každej rok jednoho?

 6. Skvělej článek – všem povolíme všechno a odpovědnost necháne na ostatních. Pohrál si s tebou lev? Tvoje blbost, máš nosit.
  A ještě chvíli vyprávějte, jak jsou majitelé zodpovědný. Mamba na stromě, jedovatej had na ulici v centru Londýna, cyklista zraněnej kočkovitou šelmou a jak jsou zodpovědný majitelé bojových psů je plnej internet.

  1. Čo to je ten bojový pes? A ako sa pozná jeho ne-zodpovedný majiteľ? A ako si môžem byť istý, že ten ňu-ňu-ňu-ňu havinko (orech jak cyp) čo nikdy nepohrýzol nikoho je tou starou senilnou babkou odvedený na zaočkovanie a keď mi kvakne dieťa, že niečo nechytí.

 7. Citace: „V červnu v roce 2018 veterinární správa evidovala 243 kočkovitých šelem (včetně zoologických zahrad).[1] Čili máme jednoho lva na Vsetínsku, který zabil svého majitele a dalších 242 šelem, které… nezabily nikdy nikoho. Ve skutečnosti je těch kočkovitých šelem ještě víc, bereme-li v potaz chovatele, kteří je mají na černo.
  ————————————————————————————————————-
  Takže máte větší statistickou šanci, že vás zabije pád ze schodů, než že vás zabije velká kočkovitá šelma.“
  ————————————————————————————————————-
  Konec citace.

  Tak buď jsi totální debil, nebo naprostý génius. A rozseknout to asi půjde pouze tehdy, když u toho svého geniálního výpočtu té statistické šance uvedeš metodiku a doplníš zdroje, hodně by mě to zajímalo. předem dík!

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!