Jak začala válka o korejtka - zpět na článek

komentářů 56

 1. Minuta ticha za padlou Francii.

  1. Alespon nebudeme muset dalsi mesic poslouchat dalsi iteraci tematu, jak stari, chudi, hloupi a rasisticti burani z venkova zkazili ty volby mladym, bohatym, uspesnym a laskyplnym obyvatelum Parize…

 2. Neviem prečo by nám malo byt ich ľúto. Čo dobrého odtiaľ kedy prišlo?

  1. Maison Pernod Fils

   1. Fuj, toto do seba liať?! Nechceš radšej knihu?

  2. DeFunes?

   1. Karel Martell.

 3. Chile, Kostarika, nebo Nový Zéland?
  Já jen hledám zemi kam emigruji.

  Včera jsem se to dozvěděl:
  ——————————–

  POZOR, TOTO NENÍ ŽERT:
  U každé výměny žárovky bude v EU asistovat policie a speciální ekologický emisar,
  kteřížto dohlédnou na výměnu a zajistí, že místo „úsporky“ nebude namontováno něco jiného.
  O všem bude vyhotoven písemný záznam s evidencí.
  —————————————————-

  Končím tady.

  1. Kostarika je na zozname krajin z ktorych si vyberam aj ja, ale ten dovod…vy tomuto naozaj verite?

   1. Ech bratia, veď idě chýru že vraj práve tam u vás…už to je.

    Kostarika má pár věcí pro mně nedobrých – není tam údajně katastr nemovitostí
    a co je jisté – pobřeží a 10 km do oceánu je beznadějně otráveno organofosfáty.
    Každopádně ti co včas vypadnou mimo Evropu a kdekoliv jinde se jakžtakž rozumně etablují,
    se za pár let budou přinejmenším chechtat, nebo děkovat bohu, že tady nezůstali.

    Apropos kdo byl za války v Argentině také ušel zplynování…

    Ať počítám jak počítám vychází mi zde přinejlepším majdan, děsná chudoba a otroctví…
    Rád bych počítal blbě.

    JESTLIŽE JE TLAK NA ODZBROJENÍ OBČANŮ TAK JE TŘEBA BALIT KUFRY!!!

    1. U nas? To asi nie. U nas elektrarenska spolocnost dotuje ledy. Tvrdia ze je to pre nich lacnejsie ako posilovat vedenia a pridavat kapacity. Takze nikto nekupuje obycajne ziarovky ked ledy su dvakrat do roka lacnejsie nez cokolvek ine. No a co sa tyka Slovenska, asi mi nieco uslo, pretoze som od pribuznych nic podobne nepocul.
     To s tymi organofosfatmi v Kostarike je mrzute, budem si to musiet overit. Ale este mam nejaky cas…co sa tyka toho katastra, nemam sajnu. Kazdopadne ale pokial niekto netrci v dome pol roka, squatteri ho mozu legalne obsadit.
     No a co sa tyka tlaku na odzbrojenie obcanov, nuz, teraz mame komunisticku federalnu vladu, takze nejaky tlak tam je. Ale centralny register nedokazali spustit takze nikto nema sajnu ze kolko vlastne zbrani medzi obcanmi je. Rozdiely medzi odhadmi idu do stovak percent (medzi 3 az 21 milionmi). A tak je to spravne.

  2. Vem si kver a zastrel se, udelas teto spolecnosti medvedi sluzbu!
   Jses typicky cech, hrdina jenom v klidne dobe, jinac ohnes hrbet a nebo zdrhnes. Plivu na tebe nulo!

   1. A ty si co za hovno, uchrkaný vlastenče?

    1. Ty nejsi čech, ale cosi meleš o zplynování, takže budeš žid a u nich je běžné, že jakmile se blíží bouřka, tak se stáhnou a utečou.

     1. Potvrzuji vsechny sousedici arabske zeme :-)

     2. A že má každý vohnout a zmrd potřebu druhým tykat a ochrkávat ho za jeho názor.

      Pozastavil jste se někdy nad tím ?

      Hm?

 4. Presny popis smutne situace. Kurva ale co s tim???

  1. defenestrace, revoluce?

 5. Jako současný stav je řádně na hovno. Co ztratí Babiš, to se přeleje k Sobotkovi. Co ztratí Sobotka, to připíše Babiš. Příští premiér prostě bude Sobotka nebo Babiš a ani kdybychom se na hlavu stavěji, nic to nezmění.

  1. Ještě je tu sice malá, ovšem nenulová šance, že sdostatek hlasů se přelije k páně Robejškovým Realistům. Ne že bych v nich viděl nějakou výhru, ale snad nemůžou býti tak strašní jak Burešův klub ANOfert.

   1. Dospivovi Realisté … a víc jak 5% … ani ve snu. Mrtvý projekt.
    Tedy, ne že bych je volil a ne že bych nesouhlasil s tím, že kdokoli lepší než Bába … Vojtu Filipů nevyjímaje … a to už je co říct:-).
    Ale Realisté si užili svých 5 minut slávy a tím je téhle pohádky konec.

    1. Jo, to už je fakt lepší to hodit Pitomiovi. Protože jeho koaliční potenciál se limitně blíží nule, takže čím víc dostane, tím míň pro ostatní socanský kriply a tím líp pro nás :D Nemluvě o tom, že tam občas má i nějaký ne zas až tak strašný plány (v porovnání s ostatními socany a jinými komunisty).

    2. A tech 5 minut si uzili kdy? Sleduju je ale ze by nekde nejak vyraznejc vyhrezli do medialniho prostoru sem nepostreh…

     1. Vzdyt to jsou stejni buresaci jako original. Budeme ridit stat dobre poac to nikdo neumi…jeste tu o tom ze vsetci kradnu. Neslysel jsem to uz nekde???

   2. I kdyby, budou dřepět v opozici, protože mají nízký koaliční potenciál vzhledem k „zavedeným stranám“. A nebo se kompromitují a další rok budou hrát o půl procenta s monarchistama…

   3. Realisté jsou dalším pokusem svérázných podnikatelských kruhů o proniknutí k přímé politické moci. Používají model, který se v roce 2010 osvědčil Věcem veřejným, tedy důvěryhodný řečník v popředí a mravně pochybní loutkovodiči v pozadí. Heslo: tajemník Michal Moroz.

    1. a Penta.

 6. Že se spustí komediální seriál „budou volby“, asi nikoho nepřekvapilo. Že Sralbotka bude takhle moc exhibovat svoji křivou páteř, už asi tolik lidí nečekalo. Že ho v tom nechá „hradní ožrala“ vyráchat, kvituji celkem s povděkem. Ať se zubatá pleš a jeho soudruzi pořádně odkopou. Ne, nedělám si iluse, že by to nějak výrazně zamíchalo elektorátem socanů a sorryano. Divím se, jak se k tomu postavili ostatní. Všichni řeší, jestli Zeman udělal divadlo a jak to, že hned nesignoval vykopnutí Bureše z vlády a jak ho budou tahat po soudech a tak. Ale že slovo premiéra neplatí ani 24 hodin, že možnosti, které mu dává ústava, tahá podle potřeby, jak králíky z klobouku, to je jim nějak jedno.
  Mimochodem, pokud Sralbotkovy kejkle nakonec vládu shodí (i přes zjevnou a celkem i pochopitelnou Zemanovu nechuť), bude to jen dobře. Aspoň nestihnou „dokončit rozdělanou práci“ – v překladu další zlo.

 7. Hrubé podcenění situace. Tady už nejde o obligátní boj o korýtka, ale o to, jestli budeme na další desítky let korporátně-fašistickou diktaturou s estébácko-muklovskou tváří, nebo „jen“ rozkradený stát balancující na hranici mezi vyspělými a rozvojovými zeměmi, kde se ale ještě dá nějak přežívat (jak je tomu teď).

  Tradiční strany co tu byly 20 let zanikají jedna po druhé (přesněji řečeno jsou cíleně likvidovány). Protože nazrál čas na ukončení demokratické politické šarády (divadla pro ovčany) a na vládu jedné strany řízené ze zahraničí. A to tak, aby vlastní občany co nejvíc okradla o majetek i občanská práva a zároveň dala co nejvíc prostoru, práv a daňových úlev velkým firmám a zahraničním korporacím. Tomu se říká korporátní fašizmus. Policejní, soudní i finanční pravomoci k tomu aby stát o všech věděl všechno už má. Teď jen šlo o to dosadit do čela všeho schopného a loajálního člověka (Babiše) co tomu bude šéfovat a plnit rozkazy ze zahraničí.

  Za tím účelem je potřeba zlikvidovat poslední tradiční stranu s masivní členskou základnou – ČSSD. Pak bude existovat jen strana Anofertu a okolo nějaké strany profesionálních pražských zlodějů s nulovou členskou základnou jako TOP09, VV, LES a k tomu KDU-ČSL, aby to navenek vypadalo jako demokracie a pluralita stran.
  Ještě budete prstíčkem hrabat na sobotkově hrobě, až se tady toho zmocní slovenský estébák a velkokapitalista řízený ze zahraničí. Socani za moc nestáli, ale pořád jim vděčíme za funkční zdravotnictví, za 2-letou záruku na ty rozpadající se šmejdy z číny i za to, že po 5 letech hrůzovlády tržních bolševiků z ODS kdy ekonomika kolabovala, z tradičních podniků jich většina zkrachovala a stát byl v troskách ji pozvedli aspoň na přijatelnou úroveň pomocí zahraničních montoven (další pravicové vlády ODS a TOP09 ji nebyly schopné zlepšit ani o chlup, naopak se snažily ještě vytunelovat zdravotnictví a sociální sektor).

  Prostě v příštích volbách se rozhodne o (ne)existenci České republiky. Podle názvu už existovat přestala, oficiálně je to Czechia. Že se z názvu záhadně ztratilo ono res-publica, tedy věc veřejná, rozhodně není náhoda, jak si naivkové myslí. Definitivně totiž přestane být věcí veřejnou a stane se soukromým vlastnictvím privatizačních estébáků (dnešních kapitánů průmyslu a oligarchů) kteří výměnou za jejich trvalou beztrestnost budou poslouchat příkazy ze zahraničí a pomáhat zahraničním korporacím v okrádání ovčanů.
  I my, občané ČR budeme v jejich soukromém vlastnictví v postaveni někdejších muklů v komunistických lágrech, kdy budou rozhodovat o našem bytí, nebytí, bití i životní úrovni podle libosti a momentální potřeby.

  1. Technická: Česká republika je oficiálně stále Czech republic, Czechia je totéž co Česko…
   Nemusí se to líbit, ale nesmí se to matlat křížem…

   1. Navic je to oficialni zkraceny nazev uz od roku 1993. Akorat se skoro nepouzival.

    1. Název „Czechia“ jako oficiální anglický překlad pojmu „Česko“ byl, pokud se nepletu, do databáze OSN zaveden až v loňském roce. To však nic nemění na tom, že předřečník kaBrňák napsal blábol. Czechia nenahrazuje výraz „Czech Republic“, oba názvy se mohou používat rovnocenně. Naopak, byli jsme donedávna snad poslední zemí EU, která neměla oficiální jednoslovný název v angličtině (s výjimkou UK). Ne že by to nějak zásadně vadilo, ale kdo se někdy zúčastnil mezinárodních jednání, ví, že by bylo mnohem praktičtejší a sympatičtější neříkat a nepsat všude pořád to „repablyyyyyk“. Zatím se však Czechia ještě podle mě moc neuchytila. S ústavním zřízením to nemá společného vůbec nic.

     1. pouziva se kratce. Cizinci si casem zvyknou :-) btw, furt lepsi Made in Czech Republic nez ta kokotina Made in Czech. V prvnim pripade se akorat cizinci obcas divej proc tak bazirujem na ty republice, zato v druhym pripade jsme akorat za debily co ani anglicky neumej.

      1. Aby to nebylo tak jednoduché, v devadesátých letech se ještě vytvořila značka „Czech Made“, ovšem jen pro vybrané výrobky. Mně osobně „Made in the Czech Republic“ nebo „Made in Czechia“ přijde fajn, „Made in Czech“ nikoliv.

        1. muhehe

     2. btw, ja ti mam pocit ze Czechia je tam od zacatku. Ale je mozny ze ne v OSN ale v necem domacim.

      1. Od začátku jsou v Čechii saláti.

       1. Jasná páka. Na Rapid nemaj!

        1. Nesmysl. Čechie dnes večer zvítězí! V opačném případě budu zítra zpívat na náměstí celou hodinu vánoční koledy.

      2. Čechie-Böhmerland již od roku 1924!

       1. Ta Čechie co vyorává naše stará práva je tu ještě dýl.

  2. Tak urciteeee :-D :-D :-D

  3. Postřeh dobrý, interpretace poněkud kulhá. Celé je to o tom, že koryta jsou plná, dokonce přetékají. Model klasické „demokratické“ strany však umožňuje jen některým vyvoleným dostat se přímo až do koryta a nakradené pak poměrně obtížně a jen pokoutně syslit. To je z nižších pater sledováno se značnou nevraživostí, zvláště když je předseda cokoli jiného než alfa samec. Proto je potřeba často a někdy i pravidelně ucmrndávat držhubné ostatním soudruhům (někdy i cizím soudruhům). O něco lépe jsou na tom stranou stojící „nestraníci“ napojení přes vyvolené na zlatou žílu. Lépe proto, že na ně není tak vidět a tak mohou získané lépe užívat. A hlavně hned. Nevýhodou je, když je jejich bílý koník odstaven (stranou nebo čtyřletým volebním distancem). Někteří pochopili, že velká stranická základna je nevýhodou a zkusili to založením nové partaje. Tady ale figuruje blbý lidský činitel u voleb, který ne vždy akceptuje nastrčený ksicht strany. Další riziko je, že ksicht zvlčí, přestane být vděčný a začne být těžko zvladatelný. Příkladem zatím „úspěšných“ může být TOP09 nebo STAN. No a pak je tu další možnost a sice udělat si svoji stranu … pardon hnutí. Sice to obnáší postavit sebe sama do čela, ale kompenzuje to nevýhodu nespolehlivého nastrčeného ksichtu. Má to ale podmínku – musíte být dost silný, aby vám stafáž nepřerostla přes hlavu. To se stalo osudným nějakému Vítkovi – charisma nulové, kompro slabé a výběr nohsledů špatný. To Andrej je jinej sekáč (ostatně na to má školení).

   Zjednodušeně je to jen o tom, jak moc si chcete z koryta urvat a jak moc jste ochoten se dělit. Dokud budeme dobrovolně do koryta sypat, žrát jim různé ty dotace, programy, projekty a dávky, nic se nezmění. Jen bude přibývat množství různých hnutí a pseudostran, které to budou zkoušet. Před volbami nám budou před ksichtem mávat s nějakým bohulibým heslem a slibem, že odstraní to, co lid sere, ale bude se za tím opět jen skrývat lačnost po plném korytu.

   1. No, co koukám kolem sebe, tak většina do korýtek sype značně nedobrovolně. Ale co je to platné, když sypeme… :(

  4. Jedna faktická – ČSSD rozhodně není strana s největší členskou základnou, je tu ještě jedna další, Andrejkova mateřská KSČ(M).

 8. Napsano vcelku dobre az na jeden detail. Tohle neni bitva Sobotka vs Bures, tohle je bitva Rothschild+Soros versus CR. Asi jste si nevsimli, jak zpravodajstvi CR vevodi peripetie hlasovani v USA o Obamacare a politicke tanecky korem Macrona, byvaleho Rothschildova bankere a soucasne politicke stetky, ktera jako by z oka vypadla komunisticke a muslimske stetce Obabombe, se sfalsovanym americkym obcanstvim, narozene nekde v Keni.
  Ono to i dava smysl, proc delat specialni ceske zpravodajstvi pro deset milionu Lojzu, kdyz tak jako tak o deni v EU rozhoduje Juncker a Makrela, kteri si jezdi pro instrukce k Rothschildovi a Sorosovi.
  Kdyby delali zpravodajstvi extra pro CR, tak bychom jeste nedejboze zjistili, ze nasi neoliberalni mocipani ani netusi, ze Praha je zapadneji nez Viden a ze Cecensko a Cesko fakt neni to same a ze nam nema smysl vyhrozovat namorni invazi, jako to udelala Psaki v pripade Beloruska.
  Takze secteno podtrzeno. Sobotka je ten hodnej, protoze ma deset poradcu a soukromou stetku Prouzu, ktery si 3x tydne jezdi pro instrukce k Makrele a Sorosovi. Takze je ten hodnej, i kdyz je to debil a lidi ho nemaji radi, protoze je debil uz od pohledu. Bures je ten zlej, protoze si nejezdi pro pokyny do Brusele, ridi se vlastnim instinktem vekslaka a stbaka a zcela pragmaticky jen hrabe na sebe.
  Zeman je uplne spatny, protoze se nenechal odvolat cervenymi kartami vydanymi US ambasadou a vyrazil dvere se Schapirem, US ambasadorem a zaroven hlavni (a nikym nevolenou) politickou figurou CR.

  Vsecko to smeruje k tomu, ze v novych volbach se objevi nejaka nova metrosexualni tvar, ktera s podporou EU a US ambasady vyhraje volby. Nejaka kurva typu Horacka (a Pazouta).

  P.S> Ja volim komunisty, cim vice pozoruju deni v CR, tim vice je povazuju za progresivni politickou stranu. Protoze ti jedini maji v programu torpedovat NATO a a ramci moznosti i Uhniji.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2016