COVID-19 v ČR - zpět na článek

Počet komentářů: 19

  1. za mme supper cllanek.. omlouvam se, omylem 2 misto 1…

  2. Další „missed opportunity“ článek, ale díky za alespoň snahu o rozumný pohled na věc. Část o rouškách je naprostá hovadina, tady vůbec nejde o to, že by rouška měla chránit nositele, rouška chrání okolí. A nechrání tím, že by měla nějak odchytávat vir jako takový, ale především „vlhký“ dech, ve kterém je vir vázán a zde funguje velmi dobře. Je to kapénková infekce, k šíření potřebuje nositele. Zjednodušeně řečeno, čím méně to vychrchláte do vzduchu, tím lépe pro ostatní.

    Dále pak článek opět nevidí zásadní věc a to že o počtu mrtvých nerozhoduje počet nakažených jako takový, ale počet nakažených důchodců, především v těch s již nějakým jiným problémem. Tomu pak odpovídá i rozložení počtu mrtvých. Tedy zjednodušeně, když se mi nakazí 100k lidí, ale všichni ve věku do 40 let, budu mít 200 mrtvých. Když se mi nakazí 100k důchodců, budu mít mrtvých zhruba 10k, tedy 50x víc.

    Jediná opatření, která dávají smysl jsou tedy ta, která drží v karanténě důchodce. Plus bych si dával pozor, pokud bych už měl nějakou nemoc, protože pak bych i v těch nižších věkových skupinách mohl být mezi tím 0.2% zemřelých.

    Zcela zásadní informací je totiž těch 99% mrtvých, kteří zemřeli na souběh s coronou. Z toho lze usuzovat na to, že corona není smrtelná a že tedy je v pohodě možné ji srovnávat s chřipkou, ta taky nikoho sama nezabíjí.

    1. Před měsícem byly všude zprávy „rouška vás neochrání“ a taky „respirátor (FFFněco) vás ochrání“, teď „všichni noste roušky“ a „nenoste respirátory nebo si přes něj dejte roušku“. Za mě, rouška je dobrá tak na to, že když nositel zakašle, tak si nakašle do roušky; vydechování páry zabrání jen částečně, nosím brejle, tak vím, o čem mluvím. Rouška netěsní vůbec dokonale a brejle se mi mlžej a pokud si roušku upravím, tak ta pára jde jinudy než vrchem (na brejle). Taky ta pitomá rouška je za hodinu dost mokrá (a to prej taky snižuje její účinnost). To by každej musel mít doma roušek vagón, aby si ji mohl po hodině měnit.

      Den před nařízením vlády o omezení pohybu jsem byl v tesku a nějakej dědek tam hlasitě kašlal, ne před obličejem neměl nic. Byl jsem od něj dost daleko a nákup jsem urychlil.

      Takhle to funguje v Japonsku (potažmo v Asii obecně), lidi tam mají disciplínu a jsou si vědomi toho, že když jsou nemocný a kašlou, automaticky nosí roušky. V ČR když někdo chrchlá, lupne tam paralen a jde do práce nebo do teska na nákup, protože no a co… A když má někdo nemocný dítě, pošle ho do školky nebo do školy. Takže roušky musí vláda nařídit (a to všem) a omezení pohybu musí vláda nařídit (a opět všem). Lidi jsou prostě bezohledný sobci.

      Já sám, když jsem nemocnej, tak si beru neschopenku a jsem doma, bohužel, tratím na tom, protože státu je jedno, že 320 dní v roce mi bere 50-60% platu a na těch 14 dní, na to stát zapomene a patřičně mi pokrátí, co mi pošle jako náhradu mzdy. (A do července 2019 jsem za první tři dny dostal úplné hovno.) Stát lidi tímhle přístupem namotivoval, aby chodili do práce i na smrt nemocný, protože hypotéka se musí platit a banku nezajímá, že má někdo chřipku. A spousta lidí si myslí, že když v práci sedí za počítačem, je to stejný jako sedět doma, tak na co neschopenku.

      1. mjfox: souhlasím s bezohledností i tím, že za ni z velké části může stát, který k tomu lidi vysloveně motivuje. OČR? Dokud mě nevyhodí ze dveří, tak dítě do školky šoupnu. Nemocenská? Dokud dolezu do práce, neřeším. Bohužel, viděl jsem to mockrát. A taky kdysi párkrát udělal. Naštěstí ale pracovat jsem mohl už léta i z domu a měl rozumného zaměstnavatele, který mě radši nechal na homeoffice než by měl nemocného v kanclu. O to víc mě takoví lidi štvou, ač je lidsky dokážu pochopit – sám ale svoje lidi posílám domů s tím, že pokud nebudou moct pracovat, ať napíšou a vezmou si buď dovolenou nebo jdou na neschopenku.

        V Asii to funguje lépe, ale taky žádný zázrak. Venku se snaží, to jo. Ale v práci si roušky běžně sundají a chrchlají jak zběsilí, nemluvě o tom, že v Japonsku je neslušné smrkat před svědky. Nachlazený člověk, kterému teče z nosu nebude chodit co 5 minut za dveře, ale bude celý den popotahovat a chrchlat způsobem, za který by se nemuselo stydět menší stádečko prasat. Holt místní etiketa.

    2. Chřipka sama nezabíjí? To je hodně smělé tvrzení.

      1. podotek: jestli máte statistiky, ze kterých vyplývá že na chřipku umírají zdraví lidé, rád se nechám poučit.

        Pokud by to tak ovšem bylo, tak byste mou pointu, tedy že je corona srovnatelná s chřipkou, jen podpořil (dokonce byste šel dál než já s kacířským názorem, že chřipka je horší. Z toho by zrg1 chytl akutní záchvat baníkolepsie).

        1. Jaké statistiky? Cytokinová bouře nebo chřipkové srdeční selhání jsou podle vás neznámé pojmy?

          1. podotek: neumite cist? Statistiky, jde je videt, kolik mrtvych bylo zdravych. Cytokinova boure neni pojem neznamy, ale hlavni spojeni je se spanelskou chripkou a to uz je nejaky ten patek. Kolik lidi na ni zemrelo v CR loni? Selhani srdce je pak komplikaci predevsim kardiaku. Opet, zajima me, kolik zdravych to ma a neprezije to?

            1. Jak si takovou statistiku představujete? To si vážně myslíte, že se každému mrtvému v době chřipkové epidemie dělá zdravotní pitva a pečlivě se zvažuje přímá a nepřímá etiologie úmrtí? Plicní selhání je následek chřipky, i když se pojí třeba s akutní sekundární infekcí? Když je epidemie španělské chřipky událost přes 100 let stará, tak jako přestalo platit, že na chřipku mohou masově umírat zdraví lidé?

              1. podotek: co si myslím nebo ne není zas tak podstatné. Pokud ale nechápete, co to je „statistika“, pak nemá cenu to dál řešit.

                Nic takového platit nepřestalo, jistě, že mohou. Já se Vás ptám, kolik jich je a Vy hysterčíte jak zerg. Pěkný den.

                1. Statistika je shrnutí dat. Pokud jsou vstupy zatížené chybou, je vám i výstup k ničemu. Víc po lopatě to říct neumím. Ke statistickým metodám se samosebou můžete modlit dál, ale nechtějte po ostatních, aby vám do nich dosazovali něco, co reálně neexistuje a existovat nemůže. Pokud chcete poznání, musíte začít právě kritikou vstupů. Hezký den.

  3. Začínají na povrch vyplouvat všechny větší i menší bordýlky, které zkorumpované společnosti v naší zemi dlouhodobě hromadí.

    Titulek „Koronavirus prodlouží zácpy na D1. Modernizace se zadrhává, firmy na dálnicích nemají pro pracovníky dostatek ochranných pomůcek. Stavbaři dálnici D1 modernizují už sedm let, hrozí další posun termínů.“

  4. Výborný článek. Prostě hypermedializovaný koronavirus bude zpětně ve statistikách neviditelný a jeho příspěvek k celkovým počtům zemřelých v běžném roce bude schován v běžném statistickém rozptylu. Ten kdo byl na řadě, že umře třeba v září si umře už v dubnu. Akorát příčina bude koronavirus a ne ten vysoký tlak a slabé plíce.
    Bude to stát velké prachy, které zaplatíme plošně skrze inflaci, ale takovou propagandu proti EU by nikdo z nás nezaplatil. A to se nakonec vyplatí.

    1. To asi sotva, když oficiálně už v Itálii zvyšuje úmrtnost několikrát a reálná úmrtnost je asi 10x vyšší, než normálně.

      1. Tak 10x vyšší úmrtnost na COVID-19, jo?

        Předloni zemřelo v Itálii na obyčejnou chřipku 24981 lidí. Desetinásobek je 250 tisíc lidí. Ukaž mi 250 tisíc mrtvých na COVID-19 v Itálii!

        We estimated excess deaths of 7,027, 20,259, 15,801 and 24,981 attributable to influenza epidemics in the 2013/14, 2014/15, 2015/16 and 2016/17

        (zdroj: Journal of Infectios Deiseases -abstrakt: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971219303285)

        Tvůj druhý blábol je ze stejného ranku. Oficiální statistika úmrtnosti EU, EU MOMO, jasně říká, že „v národních statistikách příčin úmrtí není COVID-19 poznat, tím spíše v celoevropské statistice.“

        Some wonder why no increased mortality is observed in the reported mortality figures for the COVID-19 affected countries.

        The answer is that increased mortality that may occur primarily at subnational level or within smaller focal areas, and/or concentrated within smaller age groups, may not be detectable at the national level, even more so not in the pooled analysis at European level, given the large total population denominator.

        (Zdroj: https://www.euromomo.eu/index.html )*

      2. jfb: v Itálii ročně zemře cca 630k lidí. Že by tam letos kvůli coroně, která skolila cca 9k, zemřelo nakonec 6.3M? :-D

        (a to ještě z těch zemřelých zcela jistě někteří by zemřeli např. na chřipku – té letos chyběla epidemie, jak psal Jan Mrcasik, v Itálii na ni – právě proto, že mají nejstarší populaci v Evropě, 22.6% obyvatel nad 65 let – umírá 15-25k lidí. No tak holt letos část z toho přebere corona, ve statistikách se to pravděpodobně nijak neprojeví nebo možná jen málo)

        Ale jinak máte našlápnuto na slušný panic-track, už tady na Vás čekají zrg1 a monday, abyste jim pomohl šířit děs a hrůzu, plynoucí z této elitářské depopulační aktivity.

        1. Moment… tohle, co ted prozivame, to je cajicek. Totalni inferno prijde, az nase vlada zjisti, ze celosvetove se rocne nakazi 9 milionu lidi tuberou a cca 1,8 milionu jich zemre. To korona nema sanci stihnout, maka uz tri mesice a zatim zemrelo upocenych ani ne padesat tisic.

          Jak rikam – doom je za dvermi, jmenuje ze t u b e r k u l o z a !!!

          Jen nechapu, proc uz to neresili loni? Predloni? Predpredloni?… a vubec, kdy naposledy kvuli tubere byly takove manevry?

          1. mas tam Sysope drobny logicky problem. Na tuberkulozu mame vakcinu a siri se velmi POOOOOMAAAAALUUUU a navic v zemich tretiho sveta.
            Zatimco korona se siri tak, ze prvni den to ma jeden pacos a po mesici jich to ma dvacet tisic a zdravotnictvi neresi nic jineho, nez podelany koronavirus, ktery ani neumime lecit jinak, nez cekat, jestli to pacos rozdycha, nebo nerozdycha.

          2. Sysop: tubera je yesterday’s news a ani zrg1 kvuli ni alobal nevytahne. Nejvic zabiji strach a na ten je idealni neco noveho. Nakonec cilem neni prazdna CR, ale zotrocena CR. To ovsem genialnim analytikum nedojde ani za zavrenou hranici, protoze kdyz jsi v bunkru, tak je ostnatej drat na care neco jako valka mezi krovakama na Fiji – daleke, nepodstatne.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017