Bilboardy - zpět na článek

komentářů 200

 1. zrg1:
  Řekl bych že takových průzkumů bojem tu byly za poslední 2 nejmíň roky desítky. Některé větší, jako třeba ta burka na zdravotce nebo syrská rodina, a pak řada dalších nenápadnějších.
  Protože nejde jen o průzkum, ale i o salámovou metodu otupování ovčanů, kteří u to přestanou po 150 článku v novinách vnímat. A za pár let bude mít třeba článek „islámská náboženská policie nahradila městapo v Teplicích“ jen nepatrnou čtenost oproti článkům typu „nová generace DPF filtrů u koncernových vozů“. A přesně o to jde.

  Jen nevím kde jste kdy viděl ten hrdý český ateistický národ. Já vidím jen bandu vořežprutů, kteří si jdou radši vylít kedlubnu do knajpy podřadným europivem při sledování podobných vohnoutů kopajících do kulatého nesmyslu v televizi, než by se zabývali nějakými morálními dilematy a dalšími duchovně-filozofickými otázkami ve vymrzlém kostele.

  1. Upřímně řečeno, v hospodě jsme se v poměrně inteligentní společnosti duchovně-filozofickými otázkami zabývali poměrně často, zatímco v kostele se jedná spíš o ideologickou nalejvárnu bez nějaké větší možnosti diskuse, nedej Bože navíc nějakého úplně jiného kacířského názoru. ;-)

   1. Ono záleží, o jakou se jedná církev. Ve mnoha protestantských není problém zajít po kázání za kazatelem, celé mu to strhat a duchovně-filozofickými otázkami se zabývat ještě další hodinu.

    1. To možná problém není, nicméně nějakého pochopení či změny názoru se vám od oponenta zřejmě nedostane. ;-)

     1. V „náboženských debatách“, jak říká Steve Krug v knize „nenuťte uživatele přemýšlet“ debatám kam oponenti nastupoují s jasně vyhraněnými názory a pevnými přesvědčeními ať se jedná skutečně o náboženství nebo politiku, naftu-vs-benzin, Eurointegraci-vs-suverenitu apod., se změny názoru od oponenta z principu nedoberete.
      Taková je jejich povaha.

  2. Já vidím jen bandu vořežprutů, kteří si jdou radši vylít kedlubnu do knajpy podřadným europivem při sledování podobných vohnoutů kopajících do kulatého nesmyslu v televizi, než by se zabývali nějakými morálními dilematy a dalšími duchovně-filozofickými otázkami ve vymrzlém kostele..

   – A ti vořežpruti dokonce nelení jezdit do Mnichova nebo Barcelony (příklady!) dělat totéž ve společnosti vořežprutů tamějších za použití téhož europiva.
   – Je vidět, že jste v kostele velmi dlouho nebyl. V opačném případě byste mohl sdělit adresu kostela, kde se děje vámi popisované?
   Aby neošlo k omylu, tak ač ateista, kostely na Jižní Moravě navštěvuji poměrně často – úměrně frekvenci obřadů v příbuzenstvu. Většinou se v oněch kostelích provozuje modloslužebnictví a porušování Božího přikázání (Nezpodobníš sobě!) – jde o zařízení obecná.

  3. „Já vidím jen bandu vořežprutů…“

   Zkoušel jste se dívat i jinam než o zrcadla nebo rodinného fotoalba?

   1. Ad banda vozerprutu.
    To je takovy syndrom naseho naroda, ze pres tisice naznaku, ze se to riti do megapruseru, mame na vsecko strasne moc casu a vetsinou zacneme neco resit, az kdyz je po Mnichove.

    A je to cim dal tim horsi, i to slavne pohranicni opevneni za 1 republiky , ktere se ukazalo vicemene nefunkcni a posledni faze mela ZACIT tusim nejak 1946 (hahahaha) je tisickrat lepsi priklad nasi snahy neco resit, nez nase soucasne havlisticke nicnedelani bezhlave spolehani na NATO.

    Nevim, jestli to vnimate, ale treba na Ukrajine je ted velkym folklorem palit madarske a polske vlajky.
    Jestli to treba nesouvisi s velkym zidovskym planem na vyhlazeni Slovanu a nahrazeni nejakou jinou, poddajnejsi a kontrolovatelnejsi etnickou skupinou, tak jako to momentalni delaji se Zapadni Evropou a jejim rizenym odlidnenim a nahrazenim povlem z Afriky.
    Akorat ze Zapad vymre po meci takrikajic genetickou cistkou, zatimco na Vychode, kde holt ta priprchlenecka krize failuje dojde na nefalsovanou Jugosku reloaded, tzn. nejaky masakr ala Srebrenica a nasledne se ukrajinsti EU dobroseri pomlati s polskymi takykrestany a Madarskymi horkymi hlavami a my se Slovakama se svezeme takrikajic samospadem.

    Pravdepodobnost obcanske valky na nasem uzemi v blizke budoucnosti vidim jako velmi vysokou a nikdo za nas prstem nehne, protoze potencionalnich sojencu mimo zeme NATO jsme se pompezne zrekli jeste za Havla.

  4. Jak vidím ty bavoráky, audiny a nadupaná SUV u nás před kostelem po šesté
   když začíná mše, mám pocit, že jsem něco těžce prosral, že jsem se včas nedal na víru.

   1. Az se pred svatostankem zacnou hromadit Hiluxy, to teprve zabrecis… ;-)

    1. Tacomy prosim pekne, Tacomy :-)

     1. My jsme skromni jako Lenin, u nas to bude puvodni verze :-))

    2. To jako že katolický svatostánek přepadne místní islamistická buňka na bílých Hiluxech s DŠk na plošinách?

     1. Proc by prepadavali vlastni mesitu? ;-)

 2. Nebylo cílem článku soudit a dokazovat že v této jedné konkrétní kampani byla použita třeba i jen 1 koruna pocházející z daní ( a i to i přes to že nic není zadarmo, a klidně bych řekl že to bude pravděpodobné). Ani se vést na nějaké vlně nenávisti proti komukoli jak se mi tu snaží Lojza opakovaně vkládat do úst.
  Chtěl jsem poukázat na to že drtivá většina příjmu organizace je z peněz vybraných pod hrozbou násilí, které organizaci někdo přerozdělil. Takovouto formu „charity“ považuji za krajně nemorální a neospravedlnitelnou ani sebevznešenějšími úmysly.
  Lidem by pochopitelně neměly být jejich peníze uloupeny, a oni by pak měli svobodně rozhodnout na jakou charitu/charitativní projekt přispějí, nebo zda vůbec chtějí přispět.

 3. Charitě moc nedám, tu a tam přispěju impulsivně částkou max. jednotek tisíc na nějakou věc, která mi břinkne o nos ad hoc. A víte co? Jsem vlastně rád, že Člověk v tísni něco dělá a že na to jde část daní, které platím. Samozřejmě mohu být naivní a nemám podrobné informace, jak efektivně to dělají, co z toho zůstane někomu za nehty. Ale jako princip mi to nevadí. Když vidím, jak děravý je rozpočet a komu všemu a na co z něj teče plným proudem, tak těchto pár kapek je aspoň použito řádově smysluplně.

  A ty billboardy. Jsem pobaven. SPD voliči maj křeč a dobře jim tak. Iracionální strachy z neznámého, z důvodu neochoty se sebeméně zamyslet, jsou mi k smíchu. Ta kampaň mi přijde jako pěkné gesto a v druhém plánu jemné rýpnutí a třeba někoho přiměje se zamyslet, jestli jeho algoritmy zpracování světa nemají nějaké chybky. A když ne, tak ne.

  Nejsem pro imigraci – neřízená imigrace formou otevřené náruče provozované socanskými politiky za cizí peníze a na cizím dvorku je zoufale a katastrofálně špatná. Současně cítím, že ti, co se mají dobře – a to my bez jakékoli pochybnosti jsme a tím „my“ myslím i nejchudší Evropany od severu po jih a od západu po východ – by měli DOBROVOLNĚ a ze své vůle a snad i potřeby pomáhat účinně těm, co se zas tak dobře nemají. A tím nemyslím cpát do někoho prachy, exportovat naše náboženství či pojetí politiky nebo zbavovat je odpovědnosti tím, že po nich budeme házet tisíce tun potravinové pomoci.

  Má naivní představa je předávat vzdělání, stavět školy, pomáhat bojovat proti předsudkům a násilí a lokálním hegemonům užívajícím sílu jako nástroj k ovládání pro svůj prospěch. Předávat naše vědění. Dát jim do ruky nástroje a znalosti, aby si mohli „pomoci sami“. Protože oni nejsou nesvéprávní, nejsou to „méně lidi“ než jsme my, neměli bychom je na nás učinit závislými, protože i nejodpovědnější člověk, kterému vezmeme sebeúctu a dáme mu vše zdarma (v dobrém úmyslu) ztratí schopnost samostatnosti stejně, jako zvíře v ZOO.

  A nejsem proti cizincům v ČR, lidem jiné barvy kůže nebo libovolného vyznání. Je mi srdečně jedno, v jakého boha se kdo modlí nebo odkud pochází. Zajímají mě činy. Jsou-li dobré (v objektivistickém pojetí dobra), tak supr a jsou-li špatné (dtto), tak musí zafungovat zákony, stejně pro každého. Diskriminace je zločinná v negativním i pozitivním smyslu.

  K tématu: https://www.youtube.com/watch?v=vrmgwK5oPFM

  P.S. Snad mi odpustíte delší úvahu a její lehkou inkoherentnost danou tím, že si tu jen tak odkládám něco, co nemám obsáhle vyargumentované a jen reaguji na článek.

  1. To tady asi budeme v mešině. Tady by nejradši imigranty (ale jen ty černé, protože přeci nejsou rasisti, ale antiislamisti) stříleli ještě na moři. A neziskovky s nimi.

   1. Nevím, proč by pro kohokoliv měli platit jiná nebo měkčí pravidla, než platí pro mě, když budu chtít žít např. v Kanadě, nebo kdekoliv. Taky tam jen nepůjdu s napřaženou rukou a rovnou do ghetta. Sociální politika tady selhává na celý čáře, protože ty lidi sice čekají dávky, ale ruku v ruce s tím jen přežívání a samozřejmě nespokojenost, z toho vznikají jen problémy. Mnohem štastnější by byli, kdyby mohli normálně žít ve své zemi, ale proto neuděláme nic. Radši si je nakufrujeme do ghet sem do evropy. Opravdu geniální.

   2. Proč střílet? Námořní blokáda by stačila. Neziskovou chátru vyslat pomáhat přímo do Sierra Leone a bude klid.

   3. Střílet ne, ale dvě tři lodě po varování potopit. Dva kousky vylovit a poslat na druhý břeh, aby o tom mohli poreferovat. Vsadím se, že trajekty přestanou fungovat.
    Jestli se totiž nemýlím, tak přístav může cizí loď odmítnout a pobřežní stráž (nebo jak se to jmenuje) může loď vykázat do mezinárodních vod. Pokud ta to nebude respektovat, pak platí předchozí.
    A neziskovky (ve skutečnosti většinou vlivné ziskovky) neplatit z veřejných (přesněji nakradených) peněz. Pokud někdo chce páchat dobro, tak za své, nebo za to co si sežene v privátním sektoru. Pokud u shánění použije vydírání (velmi rozšířené), před soud a na jejich náklady zveřejnit, co je to za ksindl.

   4. Re: vcr
    14.11.2017 v 11:44

    Strilet je az na pevnine mi prijde byt prece jen dost neprakticke.

   5. Samozřejmě, protože parazity je třeba hubit. A je lepší udělat to na moři, kde se o ně postará ekosystém sám, než na pevnině, kde to bude stát další zbytečné náklady.

  2. „A víte co? Jsem vlastně rád, že Člověk v tísni něco dělá“
   I ty svata prostoto :D
   Clovek v tisni se etabloval pri humanitarni okupaci Jugosky, kdy globaliste s false flagy jako Srebrenica a spol. nejdrive vyhubili stovky civilistu a pak to svedli na Srby, coz jim dalo zaminku vyhubit dalsi tisice civilistu a tem pak s velkou pompou mozna darovali nejake deky a balenou vodu.

   Jo, jeste Clovek v tisni v ramci humanitarni pomoci vozil v kamionech ukryty vojensky material a neco z toho, co tehdy neproslo k protisrbske mirumilovne opozici jako humanitarni pomoc se doprodavalo skrz Zeleny Sport na ceskem civilnim trhu jeste celkem nedavno.

   To same v Lybii, Iraku, Ukrajine a Syrii. Kdyby to tam NATO nezkurvilo ad ultimum, nemuseli by aktivisti jako Clovek v plisni „neco delat“ (tedy neefektivne „hasit“ umele vytvoreny problem se zoufalou neefektivitou, kdy na kazdych tisic Kc se na samotnou pomoc dostane tak mozna 1 Kc a zbylych 999 Kc skonci na Pankove bankovnim uctu a uctech jeho spratelenych firem, ktere pak za to olepuji Prahu bilboardama).

   Pokud teda bych mluvil za sebe, tak zaprve je treba rozpustit NATO a dat pres drzku Izraeli, nasledne by zavladl na svete aspon na chvili klid a mir a mozna by pak byl i cas, aby se znicene staty jako Syrie, Irak, Lybie a Ukrajina postavily na vlastni nohy a vubec by se jim nemuselo pomahat.

   Jenze – vite jak. Dlouhe pazoury Sorose a jeho neziskovek a barevne revoluce rizene z CIA a Mossadu nic takoveho nechteji. Tak se s tim aspon smirte a vemte to na vedomi a hlavne tem hajzlum NEPRISPIVEJTE, pokud vylozene nemusite.

   1. Zase ber to tak, ze kdyby zamestnanci Cloveka v plisni nemeli tuto organizaci, mohli by se rozprchnout a delat prusery v mnohem vice firmach. Takhle jsou aspon v jednom zarizeni.

    1. Pokud by k zařízení byl i dozorce vlastnící klíče, pak by vše bylo v naprostém pořádku.

     1. Dokud tam tecou chechtaky, taxe houfuji sami. Je to moderni, zcela humanni metoda, jak mit blbce pod kontrolou. Jen to holt neni nejlevnejsi, ostatne jako u kazde jine humanni metody.

    2. Docela mě překvapilo, kteří lidé to vedou. Vždy, když něco začne vonět, tak je s nimi rozhovor, zpravidla ráno na ČT24. Vychvalují si svou činnost. Dotazy reportérky jdou k věci. Žádné podrazácké otázky a osočování z čehokoliv. Tak nějak bych si představoval, aby tam byl rozhovor s prezidentem Zemanem.

     1. Když děláte business, kdy v podstatě nemůžete nic zkazit, není problém občas po ránu zajít do naší-vaší a s úsměvem poklábosit s živou rekvizitou.

  3. Jaké měli bychom? Jdi, pomáhej, sám, za své. Moje pomoc je potřeba jinde a celá Afrika spolu s částí Asie mi může políbit.

   1. Nejlepe bychom Africe pomohli tim, ze bychom penize, ktere zcela zbytecne posilame na podporu mistnich bojuvek, byly pouzity na ucinnou obranu Evropy. Nevidim zadny racionalni duvod, proc nekolik staleti tady namisto zrani bananu budovat civilizaci a pak to zadara nacpat nekam, kde se jen podpori geneze a o to vice jich pak bude zvetsovat Lebensraum.

 4. Lojzo, než tu vždycky začneš diskutovat, je dobré si uvědomit, mezi jakými lidmi se tu pohybuješ. A kromě toho, že jim často chybí jakákoliv empatie nebo soudnost, jsou to často zaměstnanci menších firem nebo živnostníci a nemají vůbec ponětí o tom, jak v praxi fungují velké firmy (jinak by nemohli plácat takové nesmysly, jako že o pár billboardech v Praze rozhoduje představenstvo a dozorčí rada).

  Takže… Je to marný.

  1. Novej exemplář? Aspoň bude sranda.

   1. Myslis, ze je to taky Zakon?

  2. vcr: Je dobré si uvědomit, že výmysly a smyšlenky existující jen ve tvé hlavě nekorespondují s realitou. Zejména pak, že nějaký řadový obchoďák vyšle partu s plošinou polepit 20 až 50 billboardů na čtyři týdny zadarmo a představenstvo si toho nevšimne.

   1. Mně vždy zajímá, kolik za to berou.

  3. Nechci ti do toho házet vidle, ale ukaž mi akciovku (kde představenstvo = většinou i ředitelé ručící celým svým majetkem), kde si řadoví obchodníci dělají, co chtějí. Vzhledem k velikosti objemu obchodu resp. údajné slevy to nejspíš představenstvo schvalovat nemuselo, ale tipoval bych minimálně podpis jednoho/dvou ředitelů. Třeba v takovém BigBoardu jsou vlastníci přímo v představenstvu a současně ředitelé, ale určitě nám tu můžeš povykládát jak netuší, co se v jejich firmě děje, zas tak velká firma to není. V akciovkách, které jsou vlastněny třeba zahraničními investory to je ještě rigidnější. Kdybys aspoň vzdáleně tušil jak jsou obchodníci a management odměňováni tak bys tu takhle neplantal, všichni jsou totiž určitě celí žhaví podepsat obchod bez tržeb z čistého alturismu.
   Jinak tu děláš Lojzkovi medvědí službu, on se tu snaží hrát liberálního pravičáka.

 5. S charitou mám dobré zkušenosti.
  Když u nás byly povodně, starosta obce dělal sbírku ošacení a bot pro postižené.
  Ještě ani voda neopadla a jeho baba to prodávala v butiku jako nové zboží přímo na náměstí…
  Našlo se pár rejpalů a věčných kverulantů, tak starosta nakonec vzal 10000 Kč
  (slovy desettisíc)z obecní kasy, vyfotil se s tím obrovským šekem a lidé plakali dojetím.
  „!!!Na pomoc rodinám, kterým velká voda vzala domy !!!“
  I já brečel jako želva, česká solidarita je přeci jen krásná věc!

  1. …a kde tech 10 litru ve starostove domacnosti nakonec skoncilo? TV? Pracka?

  2. proč píšeš: “ …… česká solidarita …“
   máš nějakou potřebu se otírat o Slovany?

   1. Ono te slovanske krve v Cesich zase tak moc neni…

 6. pro Lojzu: „Bože, čemu jsi to život dal?“

  1. Toho fizla, co to psal, je mi lito. Holt se spatne ucil, takze skoncil v tomhle bordelu. Pravdu samozrejme ma, breci i dobre, ale na spatnem hrobe. Chyba byla a je v nem, ze si vybral statni cecek. Ona ta frajerina si obcas zahulakat „policijeeeee“ je hodne draha.

   1. Na to mu seru, az budou fizlove bojovat proti dopravacky random kontrolam, ktere hledaji kazdej sroubek na aute, kazdou zarovicku a lekarnicky jak divi, tak by mi ho i bylo lito. Takhle se tomu smeju. At si okusi vlastni medicinky.

    A to pisu jako clovek, ktery ma u ozbrojenych slozek(vc. PCR) par znamych. Nicmene vsichni na dopravku koukaji stejne :D

 7. Náš stát je opravdu megadebilní profízlovská demence. Ještě že tu Aničku máme, že? Dal bych si za tu větu normálně pár facek, ale …. https://www.novinky.cz/domaci/455139-duchodkyne-spadla-z-kola-policiste-ji-za-to-prisli-dat-pokutu-do-nemocnice.html

  1. Smutné je, že „policii přivolal nezletilý svědek“. Místo, aby paní pomohl. Holt blbá výchova.

  2. Shrneme si fakta:

   – ridic vozidla nezvladl jizdupo verejne komunikaci, coz skoncilo havarii a zranenim.

   Ma se dat pokuta, nebo ne? Budeme to tridit podle toho, co dotycny ridil? To je v souladu se Zakonem o provozu po pozemnich komunikacich?

   1. Ze to nekdo bonznul, je samozrejme spatne. Ale proc se nekdo divi, ze fizlove dali flastr?

   2. Sysop: Budeme třídit skutky lidí podle jejich společenské nebezpečnosti. Společenská nebezpečnost cyklisty, který si rozfláká vlastní kolo a nabije vlastní držku je nulová, tudíž by neměl dostat žádný flastr, nejvýše uhradit případnou škodu na silnici a příslušenství.

   3. V právním státě je ke trestu vyžadováno zavinění. Tedy že řidič měl dbát a nedbal, nebo že věděl že má dbát a vykašlal se na to bezdůvodně.

    Ze samotného faktu, že někdo nezvládl jízdu po veřejné komunikacil, ještě žádné zavinění neplyne.

    Proto se tomu také říká „nehoda“ a nikoli „zločin“.

    Existenci zavinění tam musí prokázat Policie – a ta to v tomto případě vyřešila svým oblíbeným psychickým terorem, kdy na babičku v nemocnici pustila hrůzu, že musí podepsat přiznání – pardon, že musí vypovídat proti sobě a podepsat pokutu což je přiznání ekvivalentní. K tomu se veřejně přiznal i sám fízlšéf ve snaze se obhájit.

    1. Ano. Ani nezletilý svědek pád neviděl. Není tedy zřejmé, proč k pádu došlo. (Kolize s jiným účasntníkem provozu, vyhýbání se jiné, vyhýbání se zvířeti, zravotní indispozice, úlek z něčeho nepředpokladatelného…) Jediné, co na ní měli, bylo to, že se nechala zpokutovat příkazem na místě.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017