Albert shopping experience - zpět na článek

Počet komentářů: 276

  1. Tak votroubek se rozhodl neplatit městu za parkovné a tak se vydal do obchodu mezi ostatní idioty a ještě se tím pochlubí. Bylo to přece 12 prosince, takže žádný předvánoční shon nebude… vítězství hlouposti a naivity v přímém přenosu, protože v téhle zemi se blbne od půlky listopadu od chvíle co vyrobili první turbomarket. Úplně miluju ty kecy o výrobcích Agrofertu. Kdyby ti tu šunku (a nemluvím o balené, to by nezralo ani prase i kdyby na tom bylo napsáno Lippert) dali do jiného papíru a na cedule nebylo napsáno Kostelec, tak se ti budou dělat boule za ušima protože na slunce z turbomarketu poznáš akorát tak hovno odkud je. Tys nebyl nikdy kdo ví jaký myslitel, ale teď jsi to povýšil na druhou 😂

  2. Ve kvalitě jsou značné regionální rozdíly i v rámci jednotlivých řetězců. Třeba v Brně je asi nejkvalitnější Lidl jen že má omezenou nabídku aby nekanibalizoval sesterský Kaufland a řadu původně německých výrobků začal nahrazovat pšonkolandem. Dříve se tam dalo sehnat kvalitnější a levnější oblečení než v obchůdkách z hadrama.

    Tesco drahé a nic moc, už se moc nevyplatí tam jezdit. Billa to samé, Albert jak kde, ceny dobré ale některé prodejny jsou fakt kentus, divím se že tam neběhají potkani. Penny jak kde, takový průměr a ceny slušné.

    Kaufland docela kvalitní, pokud se vyhneme zavedeným českým značkám kafilerní kvality jako Hamé a Kostelecká ukrajinská burešovo provozovna, a pak ošizeným cukrovinkám Unilever a Nestlé kteří skoupili české výrobce, 50% surovin nahrdili cukrem a začali to prodávat za stejnou cenu v balení o třetinu menším.

    V Globusu jsem dlouho nebyl, ale pokud vím tak ceny a kvalita slušné. Jen mě posledně naštvali, neměli cukety na gril ale jen jakési mini bio cuketky porostlé ušlechtilou bio plísní.

  3. Nic víc než jen povzdechnutí člověka, který evidentně moc často nákupy neřeší. Aspoň je vidět, že nikdo není odborník úplně na všechno.

    Jelikož už léta funguji jako výhradní dodavatel proviantu pro svou rodinu, protože kromě mě do obchodu nikdo není schopen vkročit, pojal jsem tuto disciplínu jako hru, v které se neustále zdokonaluji a už mě to i baví. Zkušený nákupčí v našem městě ví že :

    – Albert, Billa – nikdy, jen v nejvyšší nouzi, draho a ještě sračky. V albertu je max někdy dobrá akce na pivo.
    – Kaufland – po 9. večer se tam dá celkem výhodně nakoupit, bo dobré slevy, ALE velký pozor na to, co člověk kupuje, 35 % zboží je nepoživatelný hnus, na pokladně je vždy fronta, i když je v obchodě 7 lidí, výhodné zboží je většinou vyžrané a hlavně upilovanou brokovnici a baseballku sebou, nákup = bitka s feťáky, morgoši, blbci a zdrogovanými důchodci.
    – Tesco – draho a moc to trvá, příliš velké. Levné zboží je nepoživatelné. Ale mají tam všecko
    – Globus nemáme v dostřelu
    – Lidl – nejčastější volba – nejsou fronty na pokladně, zboží je kvalitní, ale bohužel už ne moc levné. Osazenstvo vesměs střední třída, žádní morgoši ani duchny. Malý výběr ne vždy uspokojí potřeby rodiny, některé věci prostě nevedou. Nicmoc pivo.
    – Penny – to naše je špinavá díra, kde je levně a to je tak všechno. Jelikož tam dodnes vedou salám junior za 40 Kč/kg, je plný morgošů, houmlesů, bulharských gastarbeitrů a je to tam silně špinavé a nechutné. Když mám drsnou náladu a jdu zrovna kolem, nebojím se tam však pár základních věcí koupit. Punks not dead

    Ve všech superhypermarketů kromě tesca je společné hnusné pečivo. Odporný všudypřítomný PENAM bochník šumava, co se nedá žrát a k němu jako alternativa rozpékaný polotovar, který sice vypadá hyperkůl, ale druhý den je jak šutr, humus. Rohlík z kaufu se nedá jíst už ten den, rohlík od nás z večerky se dá jíst i za 2 dny. Podobně zelenina čímž se dostávám k …..

    – … plácek u nás na sídlišti, kde je postkomunistická samoška „Pramen“ co přežila pod velmi dobrým vedením dodnes, vedle pekař, řezník a zelinář. Obejdu kolečko za polovinu času co mi trvá obchoďák, zboží je vždy čerstvé, pečivo, zelenina i maso a uzeniny vynikající a překpapivě o 20-30 % levnější než z obchoďáku. Ale zavírají tam v 5, takže člověk musí buď metat z práce nebo chodit v sobotu dopoledne. A samozřejmě menší výběr. I tak to stojí za to, např. brambory stojí polovic, chutnají 4 x lépe a nezkazí se ani za měsíc, zatímco hypermarketovky kvetou už za 5 dní.

    PS: náhodou ten párek v dalamánku, když člověk spěchá, má hlad a potřebuje sežrat něco za volantem jednou rukou je v pohodě, já bych se toho nebál.

    1. Pod tento výčet se podepisuji. Bydlím v lokalitě, kde přilehlé městečko disponuje téměř všemi značkami Supermarketů, Penny dokonce dvakrát, a ve vsi je navíc Jednota. Vychází mi to zhruba vše stejně, až na zmínku o chlebu a pečivu, které jest zde v kraji luxusní díky obrovské konkurenci několika menších místních pekáren, kteréžto musely vzíti na milost i markety, takže nestrádáme, naopak. Chleba je zde v kraji excellentní a výběr z nejméně deseti druhů. Rozhodně nejíme Šumavu a podobné náhražky.

      1. Tak to máte dobré, u nás chleba nutno shánět ve speciálních kšeftech, kde mají luxusní z místních pekáren, ale hypermarkety to ignorujou. Asi nějaká korporátní zádrhel.

        1. Je obecně známo, že dodavatel zboží do sítě velkoprodejen musí být schopen dodávat „nadminimální“ objemy zboží.
          To místní pekárna obvykle nesplňuje. A splnila-li by, obvykle není ekonomicky dostatečně výkonná na to, aby se vešla do požadované ceny a připlatila „regálovné“.
          Vám nepřišlo divné, že rohlík v prodejně řetězce stojí 30 až 50 % ceny rohlíku v prodejně malovýrobce?
          Nakonec, moje žena po prvním ochutnání „řetězcového“ rohlíku prohlásila:“***** z čeho to dělají? To nemůže být z mouky!“ A to dokáže vyrobit rohlík i z ječného šrotu.

          1. nechápu, že jim to lidi furt kupujou. Já už pokud to jde, se tomu vyhýbám. Při běžném velkém nákupu za 1000 – 2000 Kč mě to, jestli těch 10 rohlíků stálo 15 Kč nebo 23 Kč fakt už nezabije a i sebelepší salám je na hnusném rohlíku prostě hnusný, dobré pečivo je základ. A rozdíl právě zdaleka není v ceně, kolikrát má malá pekárna ty rohlíky a chleba za stejnou cenu jako v superhyper. Přitom já si ještě pamatuji že naše velká pekárna z řetězce PEkařství NA Moravě (PENAM nebyl vždycky nepoživatelný hnus, stejně jako párky z kostelce byly kdysi náhodou fajn) dodávala ve velkém chleba, který se dal normálně jíst. A podle mě je dneska tlak spíš na kvalitu než cenu.

            1. Poznámka, jenom pro srovnání měřítek – k velkému nákupu za 1000 Kč se dopracuji, pouze mají-li v akci v sedmičce Dictador…
              Rohlíky neřeším, protože je kupuji jen v kompletu s dršťkovou polévkou.

              1. heh, to já mám za 1000 pouze „malý“ nákup, když chodím ob den. Jinak klidně i trojku, když se to sejde i s pracím práškem a plínkama.

                1. A jsme zase u krajových zvláštností – zde se pemprsky vyrábějí pro celou Evropu a tedy mají ceny zhruba tří korun za kus, dodáváno jako deputát ve velkém pytli. Prací prášky řeším tak, že ty levné granuláty, co pekelně smrdí, okořením jakoukoliv tekutou vonnou směsí (třeba na barevné v lahvi) …. a ejhle, nějak se to vše vylepší a cena se moc nezvýší. Ostatně, většina běžného se dá prát v čisté vodě, u domácností s kojencem bych ani nic jiného nečinil.
                  Nákup za trojku je divný, běžná domácnost má rozpočet za jídlo a drogerii za trojku na čtrnáct dní.
                  Provětrejte trošku své představy o konzumu, o své konformitě a nutnosti toho či onoho.

                  1. Plínky model 6 v akci cca 6,5 – 7 Kč/ks, jinak za 10. Laciný prášek mi žena doma neveme, smrdí to a nepere.

                    Trojku čtrnáct dní? Heh, u nás to není ani na týden. Žádný konzum, kobzole, maso, cibule, párky, hajzlpapír, mrkev, banány, pomeranče, sádlo, okurky …. žádný losos ani hovězí ani pršut ani exotické nesmysly. Standardní lidl nákup je cca za 1500 týdně + několikrát za týden 200 – 400 Kč v místním obchodě na sídláku. Děti s maminkou sežerou kilo masa denně + ovoce, zelenina, pečivo.

                    Jo je to maras, taky mi to leze na nervy, já žil většinu života na chlebu se sádlem, buřtguláši a čočce s vajcem.

                    1. Vono je asi dobrý hned specifikovat, kolik vás je, pak se předejde nedorozuměním. Dva lidi mají přeci jen jinou spotřebu, než pět, že ;-)

                    2. standardní rodina jak to bývalo dřív, 2+2, ovšem kluci jsou ač malí (4 a 2), tak velmi rychle rostoucí a taky pěkně pažraví. V podstatě jedí nonstop, ale taky jsou o hlavu větší než jejich vrstevníci. Tlustí nejsou, naopak jeden je jak vyžle.

                    3. A co pleny Dada?
                      Ne Patrasová, ale z PL… ;-)
                      A co se toho utrácení týče, my tu trojku utratíme za 14 dní i s chlastem, a to jsou děti o trochu starší.
                      Obědváme v práci, ale nebylo mi líno pitvat na Silvestra 3 kuřata z Lidlu za 27.5 Kč neb 50% sleva.
                      Steaky z Irska jsme zblajzli na večeři, ty ale stály 250Kč/kg taky 50%.
                      A ten rohlík za 1.20Kč mi chutná víc druhý den než ten co kupuju za 2.50 tam kde chodím pro chleba.
                      S hodnocením marketů v zásadě souhlasím, taky chodím do oldschool COOP, ale je nás málo, čekám kdy to zavřou… :-(

                    4. Nejezdím do PL tak často, navíc plínky už naštěstí nejsou největší výdaj, starší už je bez a mladší už jich spotřebuje jen pár. Vychlastá ale hrozná kvanta sunaru, krabice za 240 mu vydrží tak 3-4 dny.

                      Naše specifika aneb proč máme příšerné výdaje
                      – žena je doma, tedy krmit se musí i ona, nemá jako já mohutný oběd s polívkou v práci a tak má furt hlad
                      – starší je alergik na mlíko a tak velká část dětské stravy která je levná, výživná a zdravá odpadá. Naopak musíme nahrazovat např. hnusným rostlinným mlíkem za bratru 40 – 60 Kč/litr, rostlinný „termix“ stojí 25 Kč/ks atd. S tím souvisí potřeba cpát do něj co nejvíc zdravých věcí mimo to, což stojí nechutné kroupy
                      – málokdo mi věří, ale když máme velké kuře, sežerou ho ti 3 v podstatě na posezení a na mě už nezbyde. Nežerou moc přílohy.
                      – jelikož jsem na to sám tak při lítání z práce do práce, hlídání dětí, řešení všech papírů, aut, domácnosti atd. prostě nemám časové a organizační možnosti vychytávat akce a slevy jak bych potřeboval

                      Dobrá zpráva je, že to postupně klesá, tak snad bude líp. Žena pude brzo do práce, tak se snad nají tam a nebudu muset tahat do třetího patra 50 kg nákupu co 3 dny.

                  2. U plinek zalezi na velikosti. Maly velikosti ve velkym baleni stojej kolem tech tri kacek za kus, velky nebo specialy jsou drazsi, ale zase jich clpvek většinou potřebuje min.

  4. Jo sehnat v tyhle zemi kus poctivyho zvance je holt dřina. Ale protože už toho moc s ženskou nesnime, nehodlám se krmit sragorama. Takže maso a uzeniny jedine od soukr. řezníka, mléčné produkty jsou u nás v dosahu z rodinné mlékárny a pečivo z malopekaren taky. Jo stojí to prachy a čas to olitat. Takže supermarkety pití, mouka, sladkosti a drogerie. A je jedno kde, v podstatě je to všude to samý. Ale preferujeme Billu a Lidl. Jak už tu někdo psal, tam aspoň nesmrdi lidi a kšeft sám o sobě.

    1. Mi to ani nepřipadá, u nás řezník i pekárna levnější jak obchoďák. Za ty chleby z kauflandu jsou schopní chtít i 50 Kč.

      1. Bochník chleba musí stát padesát korun. Minimálně.

        1. Jo. Platím za malý bochník 50 korun. Ale 3 dny pořád dobrej

          1. I velké pekárny umí chleba. Kilový kulatý Odkolek za čtyřicet jím týden i déle. Ano, není to obyčejný chleba z mouky a vody a soli a kmínu, pomáhají si lecčíms. Ale jíst se to dá.
            Dobře upečený chleba vydrží dva týdny. Hláška o třech dnech je směšná, třetí den začíná být chleba teprve chutný, má svou pravou chuť a konsistenci.

            1. K nám do Billy dodává pekárna Cais. Dobrý chleba s křupavou kůrkou, trvanlivost 5 dní bez problémů, kulatý bochník do 40Kč.

              1. Ano, chalupářský chleba, taky ho kupuju. Jeden z mála slušných chlebů k dostání v hypáči.

          2. U nás pekárna Pino malý bochník 28,90, je dobrý i za týden. Exkluzivitu má pak nejkvalitnější chléb Morávka, ten je super a stojí asi 38

  5. A propos, kde nakupujete hadry?
    Myslím takové na běžné nošení, žádné Heilfingery, Bosse a podobné snobárny.
    Známí si stěžují že už ani bezcelní Freeport ani Vídeňské nákupní zóny nejsou co bývaly. A do prodejen a butiků se vozí čím dál horší šmejd.

    Po asi 10 letech se mi konečně podařilo sehnat super fleecovky na sport a do lesa. Do té doby nebylo možné nikde sehnat poctivý fleece předkrizové tloušťky a kvality ani za patnáct stovek, takže jsem si ty dvě žmolkovité staré mikiny střežil jak oko v hlavě.
    Nakonec jsem sehnal skvělé v Lidlu za 250 kus i s kapucí.

    1. Tady jsou outlety směšný. Myslím cenově. A fleecovy hadry? Když začal Nordblanc koupil jsem tam dvě mikiny a mám je dodnes! Co jsem koupil potom už je dávno v popelnici. Dneska je to fakt strasnej shit.

    2. Armyshopy. Není nad maskáče.

      1. Jo, hadry vz 95 jsem nastesti nakoupil po peti kusech od druhu. Horsi je to s botama, ty puvodni vz 95 uz dosoulozily letos v lete, budiz jim kotel lehky. Horko tezko jsem sehnal z BW, ale neni to ono. Tapecirunk u paty neni tak qalitni a patnact let jako ceky 95ky nedaj.

        1. Překvapivě se zmiňujete o vybavení české armády, které stálo vždy za hovno a stojí za něj i nyní. Větší tunel na prachy a sraní na hlavu vojclů ve smyslu jejich každodenní potřeby abys pohledal.

          1. No, musim rict, ze vz 95 je vseobecne (z ceskych hader) vychazejici paprsek zapadajiciho slunce. Od te doby napriklad boty stoji za hovno zcela totalne. To uz radeji stare reminkace, nez ty moderni sracky.

            1. Z jakýho materiálu se šil vz. 60 jehličí? Mám pro to slabost, asi proto, že jsem to nemusel nosit na vojně.

              1. To nevim, nejsem odbornik pres hadry. Mam dve vz60 vesty a i tak je kazda jina. Jedna ma silnejsi, ale mekci latku. Evidentne se lisily sarze uz tehdy. Kalhoty jsem mival vz60 paragansky, ale to bylo pred 15 kilama. Ty byly urcite silnejsi, nez vz95, naprosto bez debat. A jako paragansky mely dvojite podsite nektere casti. Kdybych se do nich byval vchazel, mam je jeste dneska.

                1. Jo, od určitý doby mi přijde, že se oblečení šije na hobity a ne na normální lidi.

              2. Domnívám se, že maskáče vz. 60 („jehličí“ i „mlok“) byly ze 100% bavlny.

            2. No, 60ky sou taky dobrý. Po bazarech nenajdeš?

              1. Budu muset. Ale uprimne… ty prezky mne serou. Nosil jsem to v puberte na vandry, ale pozdejsi vz95 byly proste lepsi.

            3. Ale porad je to sracka. Nicmene pravdou je, ze monterky jsou to dobry a detektor reky taky(celorocni uniforma ma tendenci vodu nabrat a uz nikdy nepustit). Ceske kanady jsou tragicky jako novy, ale rozchozeny uz se daj. Problem je, ze treba sluzebni boty Meindl neni treba rozchazet =) Akorat se blbe kupuji. Bates taky neni uplne blba znacka.

              Jako vyhoda vsech nasich kanad je, ze vydrzi doslova vsecko a krome ECWCS modelu jsou vsechny ciste kozene, coz znacne zjednodusuje praci o ne. Je treba zajimaci, ze cesti vojaci si oblibili docela BW kanady. Vyrabi je ta sama firma a prej jsou daleko snesitelnejsi(nevim, nenosil jsem je) a cenove odpovidaji ceskym, toz cert aby se v tom vyznal.

              1. Je fakt že to rozcházet je vobčas trochu utrpení :)

        2. Hned jsem zavzpomínal na tyhle botičky:
          https://www.armyburza.cz/cache/images/full/2018-09/728191/78c42109920213b774f41fad38579bc7.jpg
          Mimo sníh celý rok, denně 2-3 hodinky procházka s pejskem, o víkendu a prázdninách déle, celý gympl a ještě minimálně prvák na VŠ. Ubrousil jsem podrážku, ale na suchu se to dalo. Až pak se začaly rozpadat. Zradily jen jednou, když jsem nedotáhl tkaničku a včela mi dala žihadlo do holeně.

          1. Nemam zkusenost, ja davam prednost kuzi. Kdyz si vezmu neco plastovyho, tak po vyzuti sestrelim orla v letu. Textil jsem mival, ale prochcal (na neustale impregnovani jsem zapometlivej), kozeny letnasy mi odesly po 15 letech letos (trha se kuze), zimni mam uz 17 let, nechal jsem je predloni podrazit a porad jsou ve vybornem stavu.

            1. …podotykam, ze v kanadach chodim denne cca hodinu, do lesa chodim aspon jednou tydne na pul dne.

              1. My, co se doma nepřezouváme, v nich chodíme i hodin mnoho. Jen do pelechu to většinou neberu.

          2. Vzor 91. to uz je dneska skoro nesehnatelna rarita. Ony i ty kozeny vz. 60 s prezkama se videj jen zridka. Jehlicnaty hadry dtto. Leti to, no.

    3. Pro obyčejného smrdelníka (sic), laika, který hadrům nerozumí a ani nemá čas a chuť se jimi zabývat, zbývá v podstatě jediné. Odívati se v secondhand, kde se vyskytují v nadprůměrném množství značkové, kvalitní, bohatšími lidmi odložené, dobré hadry. O cenu ani tak nejde, mnohdy to stojí více nežli nová náhražka o dům dál. Jde o postoj a provedení, v čase a místě. Přecjen i ty modní salony užívaly, mimo dobrých designerů, i dobré materiály.

    4. Hodne zdravi do noveho roku preju. Co se tyka obleceni, rezivnoval jsem na znacky. Koupil jsem si dvoje boty Dunlop s kovovou spickou, jedny nizky, druhy vysoky. K tomu mam troje monterky od tehoz vyrobce, reflexni zimni bundu, fleecovou mikinu oboje reflexni od stejneho vyrobce, chodim v tom vsude uz pres rok a neresim modu. Je to funkcni, teply, nepromokavy a vydrzi to. Cela zestava mne stala cca 300 eur a jeste rok to vydrzi, potom probehne obnova stejneho typu.

    5. Na práce kolem baráku a do lesa nosím takové ty khaki tankánské kalhoty, koupil jsem jich několik před deseti nebo možná ještě více lety. Neznám lepší a odolnější oblečení, dá se v tom prolézat i totálním pralesem, klečet v tom v bahně a poskakovat terénem. Má to kapsy všude možně, ideální na drobné nářadí. Odolná látka, roztrhnout ji o něco ostrého je celkem kumšt. Pak se to hodí do pračky, přepere se to a kalhoty jsou zase jako nové. K nim používám kožené pracovní boty, co jsem koupil před pěti nebo šesti lety u Paličky za necelou tisícovku. Boty jsou vystlané vlnou, neskutečně pohodlné a snesou taky skoro všechno. Občas je ošetřím krémem na kůži, naimpregnuju a to jim zatím stačilo :).

    6. Trička a některé základnější věci věci má fajn Lidl.
      Bundy, kalhoty, svetry – Bushman – festová kvalita za férovou cenu – pokud člověku nevadí vzhled sedlák/dřevorubec/myslivec.
      Fajnovější věci do společnosti – Blažek, Marks@Spencer, Janek, LePremier – košile/obleky na míru.
      Pleas – český výrobce z Havlíčkova Brodu – spodní prádlo, pyžama, trička – super kvalita za férovou cenu, česká výroba.

    7. Nedávno jsem přišel na super věc. Snugpak.
      Je to bunda do -10, váží to lehce nad půl kila, dá se nacpat do kompresního obalu a pak je to velké jako dvě složená trička. Takže se s tím dobře cestuje. Stojí to polovinu toho, co předražené snobárny typu Alpine pro nebo Mamut. Když jdu na výstup a lezu, a je kolem 0 až -5, mám pod tím jen tričko a je to v pohodě. Se svetrem při pohybu hrozí přehřání. Do -10 bez pohybu s termoprádlem v pohodě, používám to jako spacák.

  6. Za mne clanek skvelej, pobavil vic nez generator nahodnych slov Andrej Danko s Belou Bugarem co mi jede na pozadi.
    Ja uz v SR a CR nakupy temer nedelam. Kdyz jsem doma, mam to do Hainburgu 12 km, kdyz jsem v praci, vetsinou je to na zapad, sever nebo jih od nasich obchodu s chemii.

  7. Vsem vinsuju hodne stesti a zdravi v novem roce. Zbytek uz si kazdej koupi…

    1. Dik :-) At se dari i tobe.

    2. :D něco na tom bude…i dyž někteří se snaží koupit i to :)

      Tak nech se všem daří, co chtějí…

  8. U obslužného pultu doporučuji 2 klíčové věty:
    1) „máte šunku z masa?“
    2) „kolik jí je?“ (Věk ten šunky)

    Nenechte se u pultu oklamat barvou, ať už šunky nebo prodavačky. I ty na pohled hezké šunky jsou jen třeba 65%, což je ostuda prodávat v potravinách pro lidi, styděl bych se i ve zverimexu a ptal bych se, co je zbylých 35%, tedy pokud mám silný žaludek.

    Jinak Albert je všude stejně tragický. A teď jsem měl zoufalou zkušenost z Intersparu. 1) prodavačka třídí zeleninu stylem házená. Věta manželky: „bež rychle vybrat rajčata, než k nim dojde“ mluví za vše. 2) během fronty na kase (byli jsme druzí nebo třetí a ti před náma měli pár věcí) stihlo naše 8 měsíční robátko odmaturovat, najít si práci a stát se babičkou. Lenochod je proti té pokladní hotovej tryskáč.

    Ale největší peklo na zemi je u nás Globus. Tam rozšířili samoobslužné pokladny, ale jde tam platit jen když máte Globus šmírkartu. My zbylí musíme na zbylé 3 otevřené pokladny. Je jasné, že do takového krámu málokdo chodí pro rohlík a šunku, takže když po hodině najdete vše, co máte na seznamu, potkáte se u pokladny s ostatními zoufalci a čeká vás další hodina na kase. Vždycky mám chuť tam ten narvaný vozík před pokladnou nechat a já to jednou udělám.

    1. Pokud dlouho čekám u kasy, kdekoliv, nechávám vozík vozíkem a jdu pryč. Je to jednoduché.

    2. Chovat se k zelenině jako prasata jsem obvykle viděl zaměstnance v Kaufu, proto mi přišlo zajímavý jak tu někdo psal o kvalitě zeleniny tam. Možná záleží na prodejně, ale viděl sem to na víc než jedné…

    3. WTF Globus? Chodím poměrně často do toho na Černým mostě, pokladen ja tam jak naseto, takže to tam odsejpá, ale od tý doby, co tam jsou ty samoobslužný scan&go, tak většinou jdu tam – to má výhodu v tom, že si věci dávám rovnou do tašky, u pokladny jenom pípnu, zaplatím a jdu pryč, nemusím nic brát znova do ruky a strkat pracně dávat do tašky až na pokladně.

      Zažil jsem tam jeden kolaps, kdy lehly platební karty, ale to byl snad nějakej globální problém ten den. Za to globus opravdu nemohl.

      1. Tak záleží asi jak kdy. Když je globus narvaný tak se snad ten scan&go vyplatí, ale jinak děláš práci prodavačky a tak nějak intuitivně bych řekl, že ve scanování toho zboží nebudeš rychlejší než ta prodavačka.

        1. Scan&go se vyplatí vždycky, ty pokladny jsou vždycky volné (aby ne, jde to tam rychle, jenom přijedeš, zaplatíš a jedeš pryč, jediný zdržení je alkohol, poukázky za vrácený flašky případně zboží s ochranou proti krádeži), všechno zboží si tak jako tak bereš do ruky, když ho bereš z regálu a když máš připravené tašky, dáváš to rovnou do nich. Někdy si ani neberu košík, ale mám jen tašku přes rameno. A i když toho beru víc, mám ty tašky ve vozejku a opět, strkám zboží do nich. Ušetří to spoustu času.

          Samozřejmě, když jsi trubka, naházíš to do vozejku a pak to pracně znova přendáváš do tašek… ale to nemusíš.

          1. Ještě pro ty, kdo to neznají: scan&go je ten malý ruční scanner, který si nosíte s sebou po obchodě a všechno, co koupíte, si naskenujete hned jak si to berete. Vyžaduje to mít zákaznickou kartu, ale tu můžete mít třeba vyfocenou v telefonu, skenuje se to čárovým kódem.

            1. Zas se krví upisovat dalším šmírákům, děkuju pěkně. Samozřejmě k tomu není jedinej důvod, klidně to může, technicky vzato, takle nakupovat náhodnej kolemjdoucí.

              Nějakou dobu doma měli henten kart vod teska, tak mi to taky strčili. Ve výsledku výjeb jako vždycky, samý kecy, podvody, výmluvy a kloudnou slevu nikdy neposlali. Jde akorát vo to mít na tebe složku jako položku v databázi a jinak seš akorát hadr na podlahu. Tady třetí díl: https://krabice.wordpress.com/2017/04/30/dohledovy-kapitalismus-cast-treti-od-bozskeho-oka-na-obloze-k-zakazum-nenechat-se-smirovat/

          2. Nevyplatí se, rozumnýmu člověku, samozřejmě nikdy. Dát jmenovitě takle intimní informace do ruky bůhví komu výměnou za to, že nemusí zvednout lenivou pazouru a vobčas dostane mrzkou slevu na něco, co jinde stojí míň celej rok i bez slevy, to udělá jenom hlupák. Bohužel takovejch je dneska naprostá většina, proto to nabírá stále větší obrátky a to co je popisováno v tom článku – despotická diktatura fašistickýho typu, kde je ovčan jenom položka databáze – je den ode dne blíž.

            Smutný je, že ve výsledku to ani nefunguje. Pokoušel sem se kurva asi půl roku uzavřít smlouvu na DSLko u růžovýho na dálku (ach tak moderní služby spolíhající na call centrum a týpka co rozváží papíry). De facto jen změna dodací adresy služby (na jednom místě zrušit a jinde zavést). Asi vosumkrát zaváděná a rušená smlouva, dycky se něco pomrdalo na jejich straně, furt sem poslouchal kecy od pude to na plnou rychlost po nebude to dostupný vůbec. To ani nevymyslíš, todle se muselo dít.

            Nakonec s relativně rozumným prodavačem uzavřeno prehistoricky na kamenné pobočce (výjimečně se jim tentokrát ani neposral systém v celé republice, takže to šlo, ne jako při předchozím pokusu jinde). Týpek co to dojel udělat, evidentně subdodavatel na živnosťák pro někoho kdo to nejspíš teprv dodával Cetinu, kterej to dodává růžovýmu (…) naprosto v pohodě, pokecali jsme si, zapojil se mnou můj router a ve výsledku že zrovna přetím dávali vedle do ulice novej DSLAM a maximálku to ukazuje 120/40.

            Takže asi takhle ty vaše moderní debilní systémy. Radši všechno zpátečniky pozadu klasicky ručně (a kdybych moh, tak nejlíp si to zkurvím vždycky sám) a funguje to. Novoty jsou jenom samej průser. Ale vysvětli to dnešnímu zpovykanýmu vohnoutovi, jak nemáš ty samý píčoviny co celý stádo, tak seš divnej a vůbec, táhni…

            1. Co máš za telefon? Starej tlačítkovej? Co máš za počítač, za OS? Určitě máš úplnou kontrolu nad vším, jsi za deseti firawally, aby tě náhodou nenašli, nepoužíváš žádný Android nebo Iphone, ani nikdy neplatíš kartou. Nemáš ani účet v bance, mzdu dostáváš do pytlíku, jako za starých časů. Nakonec ani mobil nemáš nebo ho zapínáš jen když chceš telefonovat a pro jistotu pak vyndáváš baterku.

              Pak jsi na to vyzrál a nikdo tě nemůže sledovat, nebo jsi JIM to aspoň pekelně ztížil.

              1. Nejnovější kloudnej tlačítkovej, s BB OS 7.1, lepší sem zatím neviděl.

                Většinou XPčka, maximálně sedmičky, všechno vořezaný vo zmrdí sádlo, tak to není tak hrozný. Skajp už nepoužívám moc, vostatní komunikátory (open-source) minimálně, kartu mimo obchodní transakce taky minimálně. Něčemu se člověk samozřejmě nevyhne, nicméně nemusím tomu chodit aktivně naproti. Určitě nikomu dobrovolně nebleju kýble informací když vím docela přesně, co s nima budou dělat, za zlámanou grešli, jako naprostá většina populace.

  9. Takže si to zrekapitulujeme:

    1) Hledat v Albertu kvalitní šunku je pošetilé stejně jako tam očekávat příjemné prostředí. To je vskutku překvapivé, po těch létech!

    2) Baba narozdíl od Dfense chápe princip datové struktury ‚fronta‘ a tudíž vznesla proti Dfensově operaci přidání nového prvku mimo pořadí vcelku oprávněnou námitku. Strašná drzost!

    Proč mám jen pocit, že je článek kýblem sraček… :-)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017