Život je příliš krátký na to, abychom jezdili špatnými auty - zpět na článek

Počet komentářů: 101

  1. Kamala Harrisová slíbila urychlit „naléhavou“ depopulační agendu WEF

    Demokratická kandidátka na prezidentku Kamala Harrisová podpořila globalistickou vizi depopulace světa a řekla publiku, že snížení světové populace je „naléhavou“ nutností v boji proti změně klimatu.

    https://aktax.cz/kamala-harrisova-slibila-urychlit-nalehavou-depopulacni-agendu-wef/

    1. Vždyť USA uskutečňují depopulační agendu od svého vzniku po celé zeměkouli. Začalo to indiány, pokračovalo Afričany, a za II. světové pomáhaly Hitlerovi s depopulací Slovanů a židů.
      A v akčních filmech i ve vesmíru (zatím).

      1. To je pravda, jen motivy se meni. Na druhou stranu, i pres tyto jejich snahy roste populace temer exponencialne. Tak snad to vzdrzi.

        1. Motiv je pořád stejný – majetek.

      2. To jo, a proto je dnes v USA víc Indiánů (Native Americans) než v době přichodu bělochů. Dobře skrytá genocida, tohleto

        1. shane: to je dezinformace deep state, vymyšlená Serešem, tlačená židobolševickou klikou orlů z volstrýtu. Poslední zbytky Indiánů trpí v příšerných podmínkách v rezervacích, určitě to někde říkal Putin a ten to ví nejlíp, místní úderka to dostala v posledních notičkách. Ale pšššt, nikde to neříkejte, nebo na Vás vyskočí agent CIA a zmizíte navždy jako mnoho jiných. Teda pardon, chtěl jsem napsal „Sdílejte, ale RYCHLE, než to smažou!“. Někdy je těžký v těch konspiračních teoriích najít správnou reakci.

        2. Takže ty popíráš, že Američani páchali na domorodcích genocidu?

        3. @ Byl to Šejn, Fawi

          Koukám, že stále dokážete překonávat svou původně nepřekonatelnou laťku vlastního buranství a blbosti. Asi vás inspiruje Volimpyjáda.

        4. Dnes je v Evropě víc Židů, než před druhou světovou, takže to znamená, že Holokaust nebyl?

        5. @ Blb Šejn

          Takže podle tebe je Native američanů v USA několik desítek milionů? Ty seš tak blbej vod narození, nebo ti někdo nasral do hlavy?

          1. V USA jich něco přes sedm milionů. V době přichodu bělochů na území dnešních USA jich tam bylo odhadem kolem dvou milionů.

            1. Vod tý nedávný doby co můžou brát sociální dávky, nebo zakládat jinak nelegální kasina, se počet Native am. zázračně ztrojnásobil. Něco jako neposkvrněný početí.

              Podle tebe zároveň před pár set lety začala genocida 2 milionů Native am., aby po pár set letech skončila výsledkem 7 milionů.

              Takovýho debila jako ty jsem už dlouho nepotkal.

              1. Jo, o těch casinech píšu níž.
                Na kraji rezervace je obvykle casino jako kráva.

            2. @shane
              ale nebýt ohnivé vody, bylo by jich o moc víc! ;-)

        6. Když v roce 1492 připlul do Ameriky Kryštof Kolumbus, žilo podle odhadů historiků na území dnešních Spojených států asi 4-10 milionů původních obyvatel. Tento počet klesl do roku 1900 na méně než 300 tisíc.[3]

          Podle sčítání lidu v roce 2010 bylo v USA 2,9 mil. indiánů a 2,3 mil. míšenců, celkem 5,22 mil. osob.[54]
          ———

          Je ale opravdu chvályhodné, že Američani přestali vyvražďovat indiány a jejich počet narostl.

          1. leon

            Podle jiných historiků, žilo před příchodem bělochů na území USA až 100 milionů Native američanů.

            Pravdu se těžko dozvíme, když to zprůměrujeme, tak jejich populace těch pár desítek milionů měla.

            Ten odhad 4-10 milionů mohl taky vzniknout tak, že mezi každým „sčítáním“ jich běloši těch pár milionů zabili nebo nechali „umřít přirozenou smrtí hladem“.

            Mimo jiné proto, že ze 100 milionů bizonů, hlavního zdroje obživy Native američanů, jich přežilo na začátku 20 století jen 300 kusů. Zachránila je soukromá iniciativa nějakých „ekofarmářů“.

            Bizoni byli cíleně bez jiného užitku likvidováni například děly, puškami a kulomety z vlaků. Už tehdy us zmrdi uměli ty svoje hybridní války. Biologický odpad jako šejn a fawi jim líže zadky dodnes. Prostě potřebují svýho páníčka. Ke komu by se jinak modlili, že ano.

            1. Další věc je ukradená země.
              Když komunisti sebrali statkářovi pole, tak to byl odporný zločin, ale když armáda USA sebrala tisíce čtverečních mil Indiánům, tak pohoda? Nebo když to ukradla parta farmářů?
              Já chápu, že v historii to tak chodí. Hnusnej je ale ten rozdílnej metr.

              1. H_b:

                „…statkářovi pole, .. odporný zločin, .. armáda USA tisíce čtverečních mil Indiánům, tak pohoda?“

                – – –

                Ano, pro mediální přesvědčence pohoda, bo:

                a)
                USA = svobo & demo,

                b)
                komunisti = zločinci, teroristé.

                Rozhodující je, co poví média.

                V jednom městě na východě je ulice Masarykova a kus dál Banderova. Lvov, svobodná demokratická Ukrajina…

                :OD

                1. corona
                  A tak já nemyslím, že by tady bylo až tolik mediálních přesvědčenců. Spíš jde o setrvačnost z doby komunistů, kde nejhorší=americké, nejlepší=sovětské („ruské“). Dost lidí prostě jen obrátilo znaménka.
                  Jenže když u blábolu obrátím znaménka, dostanu zase blábol.

                  1. Hroch_bahenni 14:43

                    Protože jsem sjezdil půlku světa a měl možnost s leckým hovořit a leckde být, tak nějak na mě pindy o mediálním přesvědčení moc nepůsobí.

                    Přesto jsou mi Američané se svým životním stylem, úctou ke svobodě a světonázorem asi tak tisíckrát sympatičtější, než ty tupý, placatý ruský tlamy.

                    Ale pravda je, že Rusů jsem poznal jen pár, hlavně pracovně a dlužno podotknout, že jsem se v USA vyhýbal americkému Jihu a zvláště pak Kalifornii a Texasu, takže jsem unikl kolébce woke magorů.

                    Co se týče svinstev páchaných na jiných, mohou si Rusové s Američany směle podat ruce, nikterak se neliší.

                    1. Childeater

                      To je hezký, jak jsou ti američani sympatický se svou úctou ke svobodě a životním stylem.

                      Jen jsi zapomněl dodat, že svůj životní styl financují podvody a olupováním neameričanů.

                      Taky jejich v jejich úctě ke svobodě chybí drobná nepodstatná informace, že platí jen pro američany, pro untermenšen neplatí.

                      To já jen pro pořádek, můžeš spát k klidu dál.

                    2. To my Evropané taky.
                      Nijak mě to nepobuřuje.

                    3. Childeater 6.8.2024 v 15:04
                      Jako čtvrtinovýho Žida mne argumentace tvarem lebky moc nepřesvědčí.
                      Já svět zas tolik nezjezdil, nicméně mám pár známých z těch národů, resp. znám pár lidí, co tam žijí/žili, a můžu porovnat. Co se se týká vzdělanosti a tuposti, někdo to asi bere tak, že Američan je vší vzdělanosti futrál. Já mu to neberu. Ale mít firmu a hodně peněz, tak fakt nehledám inženýry v USA.
                      A jinak jsem psal o něčem úplně jiným.

                    4. Já taky.
                      Fakt jsem tvarem lebky neargumentoval, jen konstatoval, že Rusové mají placatý ksichty a že je nemám rád.
                      C’est la vie, nemusíme se chápat.

                    5. To Childeater:
                      Tady už to nějakou dobu není o chápání, nedejboze o čtení, spíš o nálepkování.
                      Máš svůj stick.

                    6. Já to mám stejně jako kdysi Karel Čapek. Když se ho ptali, jesli má rád různé národy, tak vždycky odpověděl, že ne. A pak, když čuměli jak puci, odpověděl, že má rád dobré lidi.
                      OK

                    7. Hroch_bahenní: A vzhledem k tomu, že každý člověk je částečně zlý – je Čapkova pozice vůči lidstvu jasná.

                    8. Werich tuhle povídal o setkání Čecha v rakouské uniformě o setkání s ruskou patrolou. Jeden na jednoho.
                      Smály se mu oči, odkráčeli oba na svou stranu.
                      Stačí málo.

                    9. Hroch_bahenni6.8.2024 v 18:03
                      Jako čtvrtinovýho Žida mne argumentace tvarem lebky moc nepřesvědčí.
                      —-
                      Jenom zajímavost. Stran tvaru lebky se provádělo mnoho antropologických studií. Zjistilo se, že průměrný tvar lbi je v porovnání západ/východ poměrně značně rozdílný. Fakt, že tvar lebky nikterak nepredikuje duševní ani jiné schopnosti svého nositele se zjistilo o něco později. Jako zásadní faktor vyšel povrch mozkové kůry a hustota neuronálních spojů, což je samozřejmě obtížně měřitelné, takže západ vs východ to vyšlo plus mínus inteligenčně a dovednostně na plichtu, přičemž spíše se prokázali inteligentnější kulatolebečtí asiaté. Rovněž se zjistilo, že západní lebky mají častěji hranatý tvar s užším předozadním profilem a vysokým strmým čelem (anglosaský typ řečený „krabice“, např. Biden, Bush a Busch jr a jiní západní myslitelé), zatímco východní lebky bývají menší, zakulacené, s čelem ubíhajícím dozadu (mongoloidní typ zvaný neodborně „kopací míč“, který mají prakticky všichni asiaté, typově třeba Mao Ce, Ho Chi, ataktdál). Samozřejmě je spousta tvarů někde mezi.
                      Můj kolega ze soudního z tvaru hlavy má celoživotní komplex (obličej u něj velikostně zásadně překrývá mozkovnu) a říká, že kdejaký dement na západě vypadá inteligentněji než on, který má dle svých vlastních slov masivní lícní oblouky, malou bradu a ubíhající čelo evokují podobu našich dávných kromaňonských předků).Zajímavý mi přijde i fakt, že kdyby s tím furt neotravoval, tak bych si toho těžko všiml a vůbec by mě nenapadlo z tvaru lbi a obličeje u kolegy vyvozovat nějaké předsudečné závěry ohledně jeho duševních schopností.

                    10. Ten o úctě ke svobodě byl dobrej! Škoda jen, že ji měli jen mezi sebou a neameričanů se netýkala.
                      Které svinstva Rusů máš konkrétně na mysli?

                  2. H_b:

                    „.. až tolik mediálních přesvědčenců… Dost lidí prostě jen obrátilo znaménka.“

                    – – –

                    Obrat znamének vlivem působení médií. Ta jim udávají směr.
                    Zde jich také kecá mnoho…

                  3. H_b:

                    … např. tuhle jeden v 6.8.2024 v 15:04 píše:

                    „..na mě pindy o mediálním přesvědčení moc nepůsobí..“

                    Přesto je jedním ze vzorových. Y, humanitní/ekonomické vzdělání (pokusy nalhávat něco o technickém), volič hadrfouse, vysoká nadutost, nízká sebereflexe, poplatnost 5K.

                    .

                    1. Stále dolézáš. Ale nikoho nezajímáš.

                      Počkám si, jak dlouho bude trvat, než tě nějaká místní chcanka typu alana/leona/sysopa zase nakrmí. Třeba se pak chytneš.

            2. samozřejmě na území dnešního USA byly oblasti „neolitické“ s poměrně vysokou hustotou a intenzivním motykovým zemědělstvím (neznali pluh a neměli tažná zvířata), ale většina území (nejen hluboké lesy, ale i většina kvalitních obdělávatelných spraší středozápadu) byla částečně paleolitická, a při takovém způsobu života je úživnost krajiny poměrně nízká. 100 milionů je jednoznačný blábol (dnes počet obyvatel cca 340 milionů).

              1. ostatně, odhad 10 milionů „native“ v okamžiku ztroskotání svaté marie (štědrý večer 1992) je horní hranicí seriozních odhadů, dolní hranice je někdy u půl milionu. nejpravděpodobnější je něco mezi.

                1. 1492 přirozeně

                2. Lukas

                  Aha, takže 10 milionů Rudokožců potřebovalo 100 milionů bizonů, aby přežili. Těm teda muselo šmakovat. Se divím, že nesežrali ty evropský invazisty.

                  1. bizony se živilo překvapivě malé procento rudochů (většina byli neoliťáci nebo mezoliťáci). většina jich klofala motykama a měly nějakou tu kukuřici, vodnici a boby, a k tomu občas na přilepšenou rybu, vačici nebo psíka, případně jelena či pekariho.

                    1. Lukas B.: Přičemž USA používalo vybíjení bizonů na vybraných územích jako způsob genocidy Indiánů…

                    2. No, těm neoliťákům zas není úplně nejpříjemnější, když jim seberete pole a pošlete je 2000 km daleko do oblasti, kde neumějí žít.

                    3. ano, nejvíc toho provedly spalničky, neštovice a tuberkuloza (ona ta příjice si taky v evropě vzala svý), a tam to úmyslné šíření je trochu přitažené za vlasy. s tím vybíjením buvolů jako řízeným nástrojem genocidy je to také spíš literární nadsázka (spíš to bylo přirozené chování zlatokopů kteří první přišli k bonanze a věděli, že za nimi jdou další, podobně dosídlenci drancovali sudety). ale odsuny indiánů do oblastí kde nebyli zvyklí žít, to byla skutečně čuňárna. nerad bych tady vznášel nějaké argumenty typu „a vy zase bijete černochy“, ale to bylo v předminulém století. někde jinde to bylo výrazně nedávněji.

                    4. Lukas B.
                      7.8.2024 v 9:47

                      pyčo byly oficiální stádní vodměny za střílení bizonů (bez nejakýho dalšího užitku)

                3. Lukas B.: Přičemž okamžitě po příchodu Evropanů začaly Indiány v obrovském množství kosit rozsáhlé epidemie nemocí, které na americkém kontinentě předtím nebyly. Jejich počet se drasticky a rychle snižoval na zlomeček počtu.

        7. shane, fatdwi :
          Hoši, kdybyste vy dva nebyli kokoti, tak byste jste si k tomu vyhledali aspoň pár informací.
          Poslední zbytky indiánů se v rezervacích uchlastávají či ufetovávají k smrti, nesmírně vysoká míra sebevražd, vysoká kriminalita.
          A i ti nejlepší degenerují na státních dávkách jako cikáni.
          Mezitím se jim tam prohání armáda a těžaři, bo tam našli nějaká bohatá ložiska vzácných zemin.

          Jen na youtube jsou k tomu mraky videí.
          Jak jim vláda komplikuje život jak se dá.

          1. KaBrnak
            To mohu potvrdit, alespoň co se týče Odžibvejů. V odžibvejské rezervaci jsem byl mnohokrát ve Wisconsinu, jezdili jsme tam pro alkohol a tabák – vláda to uchlastávání Indiánů dosti podporuje tím, že jim neřesti nedaní a to i včetně hazardu.
            Na hranicích rezervace bývá casino, které je zdrojem obživy celého kmene. Ten kmen se pak povaluje ožralý, poblitý a posraný před supermarketem uprostřed rezervace.
            Vláda reguluje Indiány jen když pořádají nějaké slavnosti; zamkne před nimi chlast, protože by se postříleli.
            Běloši považujou Indiány za něco jako my Cikány v Chánově, akorát jim přiznávají důstojnou minulost.
            Ovšem, každej zná tu okřídlenou hlášku o tom, že existuje jen jedna věc, která smrdí hůř, než mrtvej Indián.
            Živej Indián.

            1. Indiáni jsou totiž vlastně Jakuti, Laponci či Eskymáci, původem. Kdysi přešli do Ameriky přes Aljašku suchou nohou, poniváč nebylo Beringovo moře, alébrž Beringova šíje, hladina moře byla níž. Proto originální Indián nevypadá jako Vinettou (to byl Francouz – pro bílé Američany tedy Caucasian), nýbrž jako zaprcatělý, žlutohnědý Eskymák s křivýma noham a ploským nosem.

              1. Ano, tak jich vypadala většina.

              2. jo, představa, kterou jeden získá o indiánech pouze z filmové produkce, nemá s autentickým indiánem mnoho společného.

                1. Lukas B.: Jako že typický Indián je černošská lesba bojující proti patronormativní heterosexuální nemocné společnosti?

                  1. ne, oproti filmové produkci je největší rozdíl ten, že indián nenosí čelenku s péry ale klobouk. už několik set let.

                2. Lukas B.: souhlas, z filmové produkce se zdá, že jsou to sympatičtí underdogs, v reálu je to banda líných, rozmazlených, turisty de facto okrádajících zmetků (jak asi zjistil každý, kdo někdy brázdil středozápad). Romantika z mayovek tam na člověka fakt nedýchne.

  2. Jelikož je článek především o „amerikách“, mám též jednu doma (a brzy bude další). Není to ale žádná ta slavná amerika s osmiválcem, ba ani s šestiválcem a už vůbec to není velké auto. Jen je prostě úplně jednoduše a účelně udělané, nikde se nešetřilo, váží o půl tuny víc, než by muselo, žere o tři litry víc než srovnatelné evropské, má tlusté plechy, všechno si na tom uděláš sám, tak to je dělané, a jsou na to i po dvaceti letech vlastně všechny díly a jsou pekelně levné, až se jeden diví. A už z výroby, v základu, to má špičkový přehrávač a radio. Má nádherné samonosné sedačky, dají se složit a vyklapnout jako kufr s madlem a vlastními kolečky a odvézt do prdele, když potřebuješ van, odvézt skříň nebo lednici, nebo v autě spát. A zadní plato unese 50 kg a má celkem pět poloh. Tři horizontální úrovně, z toho jednu ještě posuvnou do dvou poloh, vlastní opěrku, takže jako stoleček a dále vertikální polohu jako přepážka. Sedačka řidiče je elektricky štelovatelná a vyhřívaná. Sedadla jsou vlastně mikroplyšová křesla, sedíš v pravém úhlu jako na bidýlku, žádné zapadnutí pod zem v záklonu. A vše retrodesign, vše krásně oblé, barevné, tvarované, žádné černé odporné horizontály jako folksauta. Kdyby tak ještě deset let vydrželo. Chcu ještě jedno.

    1. A má ten kutilův sen nějaké jméno?

      1. @fadtwi
        Dodge Caravan 2nd gen 2.5l ?

        1. Dachsmeister: to jsem si myslel do věty „A zadní plato unese 50 kg a má celkem pět poloh.“ Podle mě Caravan vyklápěcí zadní plato nemá.

          EDIT: napadlo mě zeptat se AI a je to dle všeho obluda PT Cruiser. Užraný čtyřválec o ničem check, jízdní výkony o ničem check, výklopné plato check, zadní sedačky s madlem check, vnitřek není hnusné prkno á la VW, ale hnusná zaoblenost jak thalia check.

          1. @fadtwi
            jo tahle emerická multipla!?
            Ta prý byla i s dieselem od MB a dokonce jako kabriolet…

            1. Dachsmeister: přesně tak, obojí je pravda:-) Je to z doby DaimlerChrysler. Něco se povedlo (Prowler), něco ne (PT Cruiser), něco jak se to vezme (Crossfire). Ale jak je vidět, podobně jako hnustipla to své věrné má:-)

  3. Shodou náhod jsem nedávno jel novým Mustangem – verze elektrovehikl. Smutné, kam svět dospěl. A nepochopitelné, že si tento automobilový oxymorón mohl někdo opravdu koupit.

    1. Dokonce i pod ní, vedle ní… prostě všude… :-)

  4. Americká auta se mi líbí, rád se jimi pokochám v klidu i v pohybu, poslechnu si osmiválec.

    Starosti s nimi ale rád přenechám jiným, a taky by se mi žádné nevešlo do garáží v mých dvěma nemovitostech, které se stavěly v rozměrech běžných za komunistů.

    Další důvod – na silnici jsem se za léta ježdění s pastouškami a popelnicemi naučil být nenápadný až neviditelný, a to ameriky nejsou.

    Jak je to u US CARS s vercajkem? Je třeba pořídit ho v palcových rozměrech?
    Při používání metrického asi hrozí „ohňahňání“ šestihranů (?).

  5. takovejch blábolů, že ani nevim, kde začít tvl…Se stoupajícím tlakem na omezení spalovacích motorů začínají automobilky zbaběle vyřazovat ze svých nabídek charakterní víceválcové a velkoobjemové spalovací motory

    nevim z keré prdele autor přesně vylezl, ale todle se děje už jenom 20 let tvl, a tak mužem pokračovat

    tam ty chytristiky vo placení, pyčo vobjevils ameriku že se to dá platit po 9999 každej den několik dní za sebou (teda na papíře, samozřejmě), případně využít různý bankovní úschovy a podobný věci, tak se neposer ty právní poradentko co neví že se tady tečky v číslech nepíšou…:D

    1. Díky za podnětný a sofistikovaný komentář. Vyhráváš klíčenku :-)

  6. Beru autora jako velice rozumného chlapa, který to má v hlavě srovnané. Sere mne ale jeho odevzdanost v posledních větách. :(

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017