Východisko z automobilové krize - zpět na článek

Počet komentářů: 33

 1. CO2 a emisní povolenky je „židovina“ par excellence (nic proti Abrahámovu plemeni), snad s tím měl přijít nějaký Ind. Přes různé kotlíkové dotace a podobné dotační zvěrstva je v tomhle novodobém odpustkovém systému namočená velká část obyvatel. Tak jak dokurvili auta skrz CO2, tak se nyní chystají vrhnout na stavby (info od zdroje). Mé malé naivní já chce věřit, že tyhle neomaoistické zhovadilosti půjdou ještě zastavit ve svobodných volbách. Ono jde totiž o celou naši civilizaci, nechci žít ve skanzenu pro číňany ani Novém Mogadišu! Komunisti (část) po necelých 40-ti letech pochopili, že to dál tak nejde a udělali si listopad (patrně nevyšel přesně podle jejich představ). Mne by zajímalo jestli v současném režimu existuje nějaké „klika“, která vidí, že to tak dál nejde a má vůli a prostředky přehodit výhybku?

  1. Věc se má tak, že vysokým funkcionářům na různých těch Bilderberzích a jejich lokálních českých a národních variantách je slíbeno, že jich a jejich rodin se tyhle věci týkat nebudou. Pokud zradí svůj národ a budou plnit tu globalistickou agendu. Že jim zůstane stejná životní úroveň a budou tu žít jako feudálové uprostřed otrhaných hladových davů poddanstva.
   A oni jsou tak blbí, že na to skočí. Tolik k té „klice která vidí že to tak dál nejde“. Ti debilové u moci vidí jen koryto před sebou, a jak v něm ubývá žrádla. A udělají všechno pro to aby zase bylo plné. Nebo respektive udělají všechno pro toho kdo jim naslibuje, že pro ně bude vždy plné.

   Chcete důkaz?
   Tak se podívejte jak hlasuje jednomyslně celý parlament pro všechny tyto totalitní svinstva.
   Až se po volbách dostanou Piráti/S(a)TAN k moci, tak zakážou všechny auta co nebudou mít EURO1. Za nějaký rok pak EURO2, pak 3, pro EURO4 zakážou vjezd do měst aby doochodci z venkova mohli jezdit aspoň po okresu, atd atd.
   Tahle agenda je naplánovaná už desítky let. A bude ji plnit ten, kdo je zrovna u moci. I kdyby to byl opět Bureš. Protože na každého mají páky.

   Ve skutečnosti ale jde o salámovou metodu a globalisté budou postupně ořezávat a ožebračovat všechny společenské vrstvy, jednu po druhé od těch nejchudších směrem nahoru.
   Vždyť evropa je už skoro pasé. Vše se přesunulo do Číny. To je nové centrum světa.
   A teď, s „velkým covidovým resetem“ Čína získala jestě větší moc a bohatství, přičemž zbytek světa byl naopak tímto naprosto ožebračený.
   Takže s tím skanzenem pro Číňany máte naprostou pravdu.

   1. Snad ve skanzenu bude lépe než v Novém Mogadišu:-). Nicméně dokud dýchám, doufám. Sousto je to pořádné, venku Čína (s asymetrickou válkou skrz chřipku) a muslimské hordy (jihad jako obvykle), uvnitř protektorátu byrokratická hydra (zčásti fungující jako pátá kolona) a různí zaprodaní čarodějové, to bude chtít nějakého místního Jakuba Vandrovce.

    1. ANo, o chlup lépe na tom budeme, než v západních chalifátech. Ikdyž i tak budeme s láskou vzpomínat na „ruskou okupaci“ a její tehdejší humánní a blahobytné podmínky.
     Nicméně mi vrtá hlavou jedna věc. Je jisté, že Číňan potřebuje „Czechii“ kvůli její strategické poloze v centru Evropy, vodním zdrojům atd. Ale bude potřebovat i obyvatelstvo Czechie?

     Trochu mi to připadá jako rozdíl mezi německým nacizmem a ruským komunizmem. Komunisti měli zájem na přežití našeho národa, nacisté nikoliv (po skončení války).

     1. Obávám se, že Číňan nepotřebuje Česko vůbec k ničemu. Surovinové zdroje minimální, počet obyvatel nepatrný. Nějaká poloha v nějaké Evropě je vůbec nezajímají. V posledním Covidovém roce si vyzkoušeli, že Evropu už nepotřebují ani jako zdroj know-how, ani jako hlavní odbytiště pro své továrny. To jen my si tu pořád o sobě myslíme, že jsme pupek světa a že na nás někomu záleží.

 2. …Například nová generace Fabie používá 40 řídicích jednotek a v nich celkem asi 450 čipů, do elektromobilu Enyaq se montuje 80 řídicích jednotek a celkem více než 1000 čipů.
  Zdroj https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/skoda-auto-tydne-odstavuje-az-5000-nedokoncenych-aut-strop-j/r~9239f8ced3f611eb878fac1f6b220ee8/
  Esi tohle někomu připadá normální, když půlku těch fičur každej soudnej šofér vypíná hned po nastartování. Ovšem musej tam bejt, bo Nejvyšší Evropská Socialistická Komise rozhodla, že musej… A pak nemaj chybět chipy, a odboráři brečet, že nemůžou plnit pětiletky, bo nejsou chipy… Jako by to tady už jednou….

  1. A pak nemaj chybět chipy, a odboráři brečet, že nemůžou plnit pětiletky, bo nejsou chipy
   Čipi „nejsou“, protože si je neobjednali. Za to EU nemůže.

   Například nová generace Fabie používá 40 řídicích jednotek
   Navíc..kdo vás nutí kupuva Fábii. Máte zde výrobky od Dacie, pokud chcete jednoduché auto.

   1. Nejsu si jistej, esi Dacia umí produkovat bezchipový auta. Pro prodej v EU patrně ne, když ta už vyžaduje štěnice, kontrolu tlaku pneu, a kdovíjaký kraviny eště, o který osobně rozhodně nestojím.

    1. když ta už vyžaduje štěnice, kontrolu tlaku pneu, a kdovíjaký kraviny eště, o který osobně rozhodně nestojím.

     Doporučuji se zaměřit na nabídku Mototechny Classic. Myslím, že tam najde uspokojení a cenově to u levnější kusů vyjde podobně jako diskutovaná Fábie.

   2. Neobjednali? I ty brebto. Sezen mi 10000 kusu A4960. Typickej cip do benzinovych pump. Dostanes meloun navrch. Ukaz se.

    1. Ale ony jsou, akorat ne za ceny, jake si vas chlebodarce asi predstavuje:

     https://www.rocelec.com/search?q=A4960

     1. A to oni majú ozaj skladom, či len tak nepatrne zavádzajú…

 3. Až se po volbách dostanou Piráti/S(a)TAN k moci, tak zakážou všechny auta co nebudou mít EURO1. Za nějaký rok pak EURO2, pak 3, pro EURO4 zakážou vjezd do měst aby doochodci z venkova mohli jezdit aspoň po okresu, atd atd.
  Tahle agenda je naplánovaná už desítky let. A bude ji plnit ten, kdo je zrovna u moci. I kdyby to byl opět Bureš. Protože na každého mají páky.

 4. Hlídač maximální povolené rychlosti co nejde vypnout může být celkem nebezpečný – po okresce jede někdo 70, já se rozhodnu ho předjet, zrychlím na 90 … a on se najednou probere, řekne si že ho ta popelnice předjíždět nebude, dupne na plyn a zrychlí taky na 90. A máme dvě auta, které jedou 90 vedle sebe a ani jedno nemůže předjet to druhé. Celkem nebezpečná situace, pokud se objeví najednou něco v protisměru.

 5. Osobne si myslim, ze tento „inteligentni omezovac rychlosti“ bude slouzit jen k odvedeni pozornosti a pujde vice ci mene snadno vypnout. Ve skutecnosti to bude zpusob, jak to hlidani rychlosti do tech aut masove dostat. A az tam bude, tak zacne kasirovani: auto bude hlidat, zda a jak casto prekracujete rychlost a nejaky urad vam treba jednou za mesic vystavi souhrnnou pokutu. Akorat ze se tomu nebude rikat „pokuta“, ale treba „kompenzace za nadbytecne vyprodukovany CO2“ nebo „poplatek za rizikove chovani v silnicnim provozu“. V zasade tedy podobny princip, jako „urcena castka“ v obecnich kasirtaskach, eh pardon, mistnich radarech pro zvyseni bezpecnosti provozu. Od roku 2022 uz vsechna auta museji mit povinne Ecall, a kdyz uz tam ta SIM karta bude, tak proc ji rovnou nevyuzit k posilani rychlostnich bonz-dat? A za vyblokovani budou likvidacni sankce ala sebrany ridicak za jizdu bez registracni znacky. Spousta mest i statu je kvuli korone na mizine, takze tlak na „hledani novych zdroju prijmu“ bude enormni.

  V obecnejsi rovine to hlidani rychlosti taky zapada do snahy vysat lidem ze zivota podobne „zavadove“ radosti. Zkratka jim to rizeni otravit tak, aby se z toho stala nenavidena povinnost, kterou pujde naradit praci na dalku nebo pouzivanim MHD. Prachacu se to nedotkne a zbytek populace se opet o krucek posune k idealu poslusneho a uvedomeleho obyvatele evropskeho super-statu.

  1. Myslim, ze to lze udelat mnohem jednoduseji. Viz poplatek z pameti a CD/DVD. Proste vsichni vyfasuji dan z prekroceni rychlosti. Ta dan nebude velka, takze vetsina vymekne. Platit budou vsichni. A hlidat se to tim padem nemusi.

  2. To nikdo vypínat nebude, stejně jako si nikdo nelajsne vypnout e-call.

   1. Nemá ten e-call náhodou vlastnú poistku? To by bolo celkom príhodné. Rovnako ako ostrekovače svetiel, ktoré ma dosť štvali. E-call zatiaľ našťastie nemám.

    1. E-call má anténu. Po „malé úpravě“ může poklesnout zisk antény třeba o 20dB a Ecall je stále funkční, ale už se s BTS nespojí. K takové situaci běžně dochází v tunelu a auto musí jet i nastartovat i v tom tunelu.

     Nebo pod Ecall plácnout malou GSM rušičku, tím nezměníte jeho funkcionalitu.

     Mimochodem Ecall bonzuje trvale Vaši polohu aniž o tom víte.

     1. Mimochodem Ecall bonzuje trvale Vaši polohu aniž o tom víte.
      Každý soudný člověk od začátku pochopil, že je to příprava pro černou skříňku.

   2. Proč by si nikdo nelajznul vypnout e-call? Kontrolují snad fuknci třeba na STK? To je jedna z položek čím dál delšího seznamu fičur, které hodlám nechat vypnoout hned, jak budu nucený koupit si novější auto. Poladit tomu anténu je asi nejjednodušší možnost. Vypnout tomu napájení zřejmě znamená chybu v registrech a vyhazov od STK. Je to třeba udělat sofistikovaněším způsobem. Chiptuneři už jistě ví. Mchd, bezčipová auta v evropě definitivně skončila okolo roku 1990. Vše novější už nějaké ty integrované obvody má. To bude v budoucnu způsobovat problémy při udržování veteránů v pojízdném stavu. Mechanické díly se dají kdyžtak vyrobit, ale kde seženete řídicí jednotku bůhví čeho, která se už roky nevyrábí.

  3. Osobne si myslim, ze tento „inteligentni omezovac rychlosti“ bude slouzit jen k odvedeni pozornosti
   Nestresoval bych se. Prostě to bude jako na železnici. Většina služebních vozidel velkých firem už teď sledování má ve formě GPS. Co se stalo? Nic…maximálně se dodržují rychlostní předpisy.

 6. Jak to řeší Helmut, je vidět v létě v Chorvatsku, kam jezdí na dovolenou. Každá rodina z Rajchu má SUV jako kráva a protože je hryže svědomí, tak to ve volbách hází Zeleným. Ti obzvlášť uvědomělí mají jako druhé auto šťědře dotovaný elektromobil. Kupují si tak zelený odpustek a rovnováha universa je v pořádku.
  Prdel je v tom, že automobilky uvěřili úředníkům z Brusele, že po roce 2020 budou chtít všichni elektromobily a tak se do toho navalili miliardy, nachystali linky, rozjeli předsérie, aby se dostalo na každý autosalón a … nic. Pokud není prodej podpořen masivní dotací z prodeje ropy a zároveň brutálním zdaněním neelektrických aut (Norsko), jsou prodeje tristní. V ČR – unor 118, brezen 214, duben 190, kveten 245. To, že FIAT udělal botu s čistě elektrickou 500, byl takový průser, že jako novinku teď začali znovu dělat hybrid.
  Baví mě ekonomičtí teoretici, předpovídající brzké slevnění v důsledku úspor z rozsahu. Jenomže benzínové auto potřebuje 20 kilo mědi, elektromobil 200 kilo. Benzín nepotřebuje žádné lithium, elektromobil několik metráků. A barevné a vzácné kovy za poslední rok zdražili dvakrát. A bude hůř, výroba elektromobilů má růst, ale kapacita dolů celosvětově bude minimálně 10 let zaostávat za poptávkou.

  1. jsou prodeje tristní. V ČR – unor 118, brezen 214, duben 190, kveten 245.
   Ehm….a co byste v zemi levné práce, kde je průměrná mzda asi 1400 Eur čekal?:-)

  2. Tanguero čo si ty predstavuješ pod pojmom „SUV jako kráva“?

   1. Napríklad MB GLS. To načo kto potrebuje?! To si nikto nekupuje preto, lebo to potrebuje, ale výlučne preto, lebo môže. Ako povedal Clarkson – hlúpe auto pre hlúpych ľudí.

    1. To ze je velke SUV? LOL… Medzi nami, a kto si ty ze urcujes kto co potrebuje?
     A spominat Clarksona, ktory sa blazene vyksichtuje za volantom kadejakych supersportov ktore su synonymom pre „zbytocne“ auto je doslova sila. Ten MB GLS odvezie 6 ludi vo velmi slusnom pohodli na dlhe vzdialenosti. A ked sa nad tym zamyslis, ma ten GLS CASK zrovnatelny s ovela mensimi autami a zarucene vyrazne lepsi ako akykolvek sportiak na ktore Clarkson nenadava. Ze vraj hlupe auto…

    2. Tak tebou spomínaný MB GLS ja považujem za tak akurát veľké rodinné auto. Pohodlne sa odvezie rodina a je dosť miesta aj na náklad. Ja viem Lojzo-via považujú za rodinné auto Thaliu, ale….
     „SUV ako kráva“ je pre mňa na európskych cestách Chevrolet Suburban, Nissan Armada, Cadilac Escalade (dlhá verzia), atď.

 7. Šmarjá, když si vzpomenu na Citroen GSA Club. Boxer, chlazený vzduchem, absurdní umístění ruční brzdy, absurdní přístrojovka. Ukazatel otáček a rychlosti – válec s čísly otáčející se pod „lupou“. Šílené přepínače na válci u volantu a ta výměna vyhnilé zadní nápravy, včetně nádrže to bylo labůžo. Dokonce mě ta zelená sračka pokropila zátylek, protože jsme blbě utáhli trubky v takovém nesmyslu. Mělo to tvar písmene „K“ a sbíhaly se tam trubky od zadní nápravy. Co bylo super, tak tři polohy výšky podvozku!!

   1. Notyvole. A to som si myslel, že združená páčka svetiel a stieračov v ženinom A-Klasse 1. generácie, hýbajúca sa vo všetkých smeroch, je prehnane komplikovaná.

   2. Ježišmarjá tam je přece jasná inspirace Star-Trekem, to už si snad nikdo nepamatuje jak se citrouš rozhodl dělat palubofky podle panelů na hvězdnejch lodích?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017