Všichni jsme kreténi - zpět na článek

Počet komentářů: 96

 1. Jsem překvapen hodnocením článku – když jste tam všichni kreténi, kdo jsem já, abych vám říkal, že být nemáte. Ale proč tomu dal skoro každý jedničku, tomu nerozumím. Buď si (pro mě překvapivě) dost místních připadá, že do toho „my“ patří taky nebo (pro mě nepravděpodobné) se s autorem a jeho okolím znají osobně a tak chválí jeho coming out. Je-li nějaký jiný, třetí důvod, budu rád, když mi to někdo z kladně hodnotících vysvětlí.

  K článku samotnému: jistě by bylo zajímavé se v době, kdy k nám přišli kázat víru Cyril s Metudem, bavit s okolím a „přicházet o kamarády“ – zprvu ti, kteří podlehli o ty, kteří ještě ne, později naopak. Jistě by to bylo zajímavé při rekatolizaci, určitě taky tam, kde se blblo s jinými verzemi náboženství (třeba nad pivem s husitou). Střih, fast forward pár set let a Německo ve 30. letech, naše pohraničí, poválečná výměna kostelů za rudé knížky, posametová výměna kabátů.

  Ač to autora možná překvapí, hlavními hrdiny ve všech výše nastíněných případech jsou lidi. Ti stejní, kteří teď uvěřili zase jiné kravině. Nikdy na tom nebyli líp nevěřící. Zachovat si mozek bylo vždy společensky špatně, člověk je přece tvor společenský.

  Cítíte-li se Vy a Vaše okolí, že jste kvůli zachování mozku kreténi, je to jistě Vaše volba, ale já Vám tleskat nebudu. Můžete být ale v klidu, dal jsem za pět a se skóre článku to ani nehlo, takže základna těch, které jste oslovil je silná. Asi Vás to překvapí, ale já si jako kretén kvůli tomu, že jsem hlasoval zcela opačně než drtivá většina ostatních, nepřipadám. Zkuste to taky. I když, to byste možná o ty jedničky přišel. A být kretén ve skupině je určitě lepší, proto se taky článek nejmenuje „jsem kretén“, že. Tak si to užijte.

  1. fatdwi 30.3.2021 v 6:31

   Já sice kladně hodnotící nejsem, ale nápad mám: kladně hodnotili ti, kteří se domnívají, že kretény, na rozdíl od všech ostatních nejsou. Stačí název, na obsahu článku ani nezáleží.

  2. Lidi kteri jsou nekonvencni, jdou proti proudu, rock the boat, maji cojones na to nebyt sheeple jsou povetsinou odmeneni ostracizaci, exkomunikaci, pripadne upalenim, nebo nadsenych rykem kdy je nejaky historicky bures tahne na sibenici aby se jich zbavil a aby nenastavovali lidem zrcadlo jejich zapskle malosti.

   Vetsina lidi se radsi bude rochnit v jistote vlastnich hoven nez aby se odvazila jit cestou nejistoty neznama nebo aby se postavila nejakym hovnum ktere na ne sere vrchnost s cilem je ojebat.

   Nakonec prispivatele na tomhle foru jsou case in point, takovi ti do sve prdele zahledeni zoufalci typu igorka nebo „Banik pyco“ Rimmer kteri se muzou zesrat nenavisti kdyz si nekdo, jako treba jacq, dovoli narusit status quo jejich zabednenosti.

   Svet je plnej proverbu na tohle tema, don’t rock the fucking boat, howl with the fucking wolves, kdo chce s vlky byti musi si s nima honit pero atakpodobne …

   1. Jack:
    Yt status quo per Jacq tinda bet kollahe. Luka bamburé tinnem „Jacq“ dée „zrg1“ hatlée. Osmigo lavalplitt „Banik pyco“ elbroó ošmattá. Chuc, ba minndtindaá osekura hattmihatt…

   2. baník pyčo!

   3. Pokud je to proslov na rozloučenou, tak super.

 2. Chca nechca jsem musel rozdělit lidi na dvě skupiny. K jedné skupině můžou dcery na návštěvu za spolužačkami nebo naopak a k druhé skupině nemůžou protože:
  „radši počkáme až co bude“
  „teď ne, když je nouzový stav“
  příadně trochu vyhýbavě:
  „my teď nemáme čas“
  Zajímavé je že ta druhá skupina se většinou rekrutuje z těch rodin, které jsou navenek jako ze škatulky, mají jasné životní priority a parádní trávník s bazénem.

  Jinak v životě by mě nenapadlo že si budu ráno před vyjetím kamkoliv sumírovat v hlavě argumenty pro případnou hlídku fýzlů.

 3. Zažil jsem pět prezidentů, ovšem takovouto pakárnu nepamatuju ani v ZVS (pro mladé základní vojenská služba). Tupost vládnoucí chátry a manipulace presstitutů dokázaly z valné většiny kdysi chytrého a rozumného národa udělat tupé curvidioty. Mně tedy kromě uzavřeného bazénu můžou z riti piť, žiju normální život, chodim a jezdim si kam chci a kdy chci, na dementy s natlamkem nereaguju ani v nejmenším; bohužel díky hlupákům si vládnoucí sebranka přes rozhodnutí soudů (!!!) dál vesele krade, s Ústavou ČR, Listinou práv a zákony si vytírá prdel! Jak říkal mjr. Terazky, čo s takými dôstojnikmi?!?! Poslat do Hornej Planej stromy píliť … Já osobně nevidím jinou možnost, tam by aspoň konečně byli užiteční.

 4. Kovid-přelud bordel, byť přímo znepříjemňující život, není všechno. Vedle něj žijí globální hnusnosti, do ČR předávané prostřednictvím EU.

  To tady bude taky. Je to kůl a trendy.
  https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/skola-v-australii-vyzvala-chlapce-aby-se-jmenem-sveho-pohlavi-omluvili-divkam-40355724

  Ještě, že už nemusím chodit do školy, takže mi nehrozí, aby mě nějaká šílená kráva pojebaná nutila „povstat a jménem svého pohlaví se omluvit… “

  Lituji ty mladší (přemýšlející), kterých se to bude týkat. Budou mít problém.

  1. Lituju ty mladší, že nemají odvahu na to, vytáhnout ve třídě šulína a říct: „Okamžitě se omluv za to, žes mi narostl! Hned!“

   1. V naší době by událost byla řešena interně – pokud by_vešla ve známost mimo kolektiv. Pištění a ječení se ze zhasnutých šaten osmých tříd ozývalo běžně. Před tím a potom už méně. Byla to normální životní etapa, pro nikoho úkorná.
    Dnes si to nedokážu představit. Potřeby poznání jsou zhusta uspokojeny dálkově a všemožná „korektnost“, tedy kromě spravedlivého vztahu člověka k sobě samotnému – ten zmatek v hlavách korunuje.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017