Všichni jsme kreténi - zpět na článek

Počet komentářů: 96

 1. Co se takhle koukám kolem sebe, tak mi připadá, že nejsilnější kohorta „svědků covidových“ se rekrutuje z takových těch korporátních třicátníků. Že by to bylo jejich lnutím k sociálním sítím a podléháním mediálnímu tlaku? Nebo nezažili socík a ten věčný rozpor mezi oficiální doktrínou a tím, co skutečně bylo kolem nás? Největší salámisti jsou muži 50+, u vetchých důchodců zase vidím spíš smíření se vším – ale chápal bych i že mají strach jakožto členové ohrožené skupiny.

  Naštěstí kovídek mě zatím – co se týče názorového rozdělení – o žádné kamarády nepřipravil, asi máme dost soudržnou sociální skupinu. Nebo se prostě stýkám s lidmi podobného mínění celý život :)

  Potvrďte nebo vyvraťte.

  1. No, včera jsem se potkal s kamarády ze školy (+-45). Prošli jsme se a dali si na neznámém místě v neznámém čase (venku) pivko. Jeden z nich ironicky poznamenal, že VK st. přežil neexistující nemoc. Následně dodal, že mu na neexistující nemoc zemřel kolega, stár 38 let. Když jsem se ho zeptal, jestli se tedy nebojí, že se od nás nakazí a chcípne, tak nic neřekl. Tito lidé by nejradši všechny omezili, ale sebe ne. Viděl bych tam spíš korelaci s Pravdou a Láskou a levicí obecně. Jiná část mích kámošů silně pravicově zaměřená má koronavirus na salámu.

  2. Potvrzuji 50+ a snahu to brát s nadhledem. Pak už je to jen bída veliká. O kamarády jsem nepřišel, ale téma je to v podstatě tabu a kromě jednoho se všichni těší na vakcínu, pak už „bude konečně pokoj“. Jinak v dalším okolí probíhá testování čínskou ag mrdkou v práci „proč ne musí to bejt“. Všichni jsou spokojený, že jsou (kupodivu) negativní. To samý sčítání ovcí – „no a co, stejně všichni všechno vědí“. Tady je evidentní úskok zmrdisystému, že najednou se prodloužil termín online do 11.5. stejně jako konec sčítání. Trošku je mi záhadou, kdy nastoupí neohrožení komisaři s lejstrama za neposlušnejma ovcema a na základě čeho.

   Celkově? Pěkně na hovno. Ovce patřičně vyplašený, zbytek stáda zlomenej a smířenej, autocenzura ve stádu funguje skvěle. Bača může bejt pyšnej.

  3. Moje vetchá matka důchodkyně s tím smířena není a nikdy nebude. Teď v březnu jsme se u ní slezli rodina a slavili její osmdesátku. Brácha, co tam byl taky má tejden diagnostikovanej covid. Příznaky průměrného nachlazení a leží. Matka z toho zesraná není, ani nikdo jiný, kdo byl na oslavě. U nás v práci (cca 30 lidí) jich mělo covida tak pět, každý s každým v kontaku a nic… Taky příznaky nachlazení. Zajímavý, že to chytil i kolega, který jako jediný nosil respirátor pořád. Takový trošku zlomyslný paradox :-)

  4. Tady se slaměný panák hledá těžko. Muži 50+ jsou totiž salámisti úplně na všechno. Pokud bychom se bavili obecně tak daleko více hraje výchova a vnitřní sebevědomí jedince bez ohledu na věk, pohlaví a vzdělání. Přijetí je pro sociálního tvora jako je člověk stěžejní. Pokud člověk umí přijmout sám sebe tak není problém. Pokud pro to zvolil svoje okolí tak se bude vždy snažit vyhovět okolí, to je velký problém. Bohužel ne vždy je to jen jejich chyba, i třicátníci byli vychováváni, že je nutné respektovat autority a poslouchat. Ti co poslouchali sami sebe byli všude za grázly či rozmazlené fracky. Tedy je to značně těžší cesta.
   Myslím taky, že situace jako tato dává vyniknout různým patologiím jako spasitelské či napoleonské komplexy a další.

   1. Tohle je obecnej problém východoevropský výchovy, že jenom tak 5% dětí má dostatek přijetí, lásky, jistot, bezpečí…ostatní to v dospělosti hledaj u svejch partnerů, u systému…
    Blahopřeju, popsal jsi to úplně přesně. Je super vědět, že to někdo vnímá…

   2. Ti co poslouchali sami sebe…máš na mysli některý konkrétní? Třeba takový ty co od všech berou (věci, prachy, úsilí, čas; klidně i za použtí násilí) a nedávají nikomu nic než chytrý kecy, protože holt dyž voni potřebujou, tak je v pořádku ostatní okrádat, omrdávat a tak, a to včetně podmínek, exekucí aj.?

  5. Tak já jsem třicátník a je mi to u prdele. A už jsem několikrát zažil, jak mi padesátník nadával do debilů (jednou to byl dokonce tramvaják – tohle já si dovolit v práci, tak letím na tisícinu vteřiny).

 2. Jo, začíná se to hodně lámat …

  Včera jsem měl taky delší pokec u vínka v nejmenované illegal nálevně s kamarádem od študíí.
  3 jazyky, vcelku vysoká fce v korporátu, 59 jar, z doktorský rodiny snad po 3 generace, již rok na HO v paneláku.
  Chalupu v Brdech pro kterou poslední roky v podstatě žil od vánoc neviděl protože „se to nesmí“ ..

  Tvl,a vono mu to v podstatě vyhovuje a je víceméně spokojenej, že nemusí jezdit do toho skleněnýho korporát baráku a lítat na konference !!

  Nechtěl jsem se s ním hádat/dohadovat a tak jsme se rozešli v podstatě smírně ale pak mi bylo hoódně smutno ..
  Těm kurvám se opravdu povedlo tuhle společnost dostat do totálního bahna, sraček včetně ne úplně nevzdělanej lidí. Divide et impera …

  1. Jj, Teamsy nejlépe s kamerama, čumět na monitor, když ven, tak s náhubkem „co ti na tom vadí, nosej to všichni, dá se to vydržet“…

  2. Tak snad má již vyděláno, protože to co covid hezky ukazuje, je nepotřebnost těch nekonečných davů „manažerů“, jejichž jedinou funkcí je lítat po konferencích a mít plnej outlook schůzek.

    1. Jihočech Honza
     no jo, realizovat v praxi, co ten autor článku tvrdí, což je skutečnou realitou, tak zde u nás máme dalších 1/2 – 1 mega, nezaměstnaných. A co pak s nimi?

     1. Manuálně pracujících je potřeba všude dost. Řemeslníků je nedostatek a lepší to nebude – pár s podlomeným zdravím jich teď možná na rýmičku skončilo, hromady jich určitě skončilo profesně (hodili se do důchodu aj.). I kdyby to byli pololempli a někdo za nima musel stát a kibicovat je – aspoň by zjistili, co je vole skutečnej menežment :D

      1. Jo a ne. V devadesátých letech byla k mání kvanta vyučených zkušených dělníků a řemeslníků a mzdy a podmínky stály těžce za hovno. Zvedat se to začalo až když jich začal bejt nedostatek. Když teď vrhneš skokově na trh práce milion dělňasů, tak jejich cena půjde prudce dolů. Což je dobrý pro ty, co se rukama živit nemusej.
       Krom toho je to věc tý konkrétní soukromý firmy, jestli zaměstnává darmožrouty. Když se i tak uživí…

       1. Ale keď je tá konkrétna súkromná firma prisatá na dotácie a fondy, tak už to tak úplne jedno nie je.

       2. Rukama nechce nikdo dělat, takže se milion „dělňasů“ rozhodně konat nebude. Sehnat v dnešní době opravdu dobrýho řemeslníka je v podstatě nemožný. A je jedno zda se jedná o instalatéra, zedníka, elektrikáře…takže cena prudce dolů určitě nepůjde.

        1. No tak nech třeba pojdou hlady, nebo dou na ubytovnu na podpoře, dyž nechcou makat, co je na tom špatně?

  3. Na tohle tema je peknej clanek na zdejsi nastence.

  4. Ten kamarád je schizofrenik? Nejezdí na chatu proto, že se to nesmí, ale chodí ilegálně chlastat do nálevny víno, i když se to nesmí?

   1. Na dementy vopatrně, vobčas sou agresivní, dyž se na ně jde s logikou.

 3. Potvrzuji půlku tvrzení. Ve věku 55 mám nařízení „na háku“, jezdím kam chci, náhubek na volném prostranství nenosím a při vstupu někam s jedním-dvěma lidmi vyjednávám o volném dýchání, víc než z poloviny případů s oboustranným souhlasem s náhubkem v kapse :-)
  S druhou půlkou nesouhlasím, většina kamarádů, kolegů, … je o desítku-dvě let, i o tři desítky, a až na několik málo výjimek má hejno lidí názory a návyky shodné. Asi má štěstí na lidi.

 4. … o tři desítky let MLADŠÍ, vypadlo mi to z textu.

 5. Re: „Potvrďte nebo vyvraťte.“

  Rozdělení společnosti vnímám jako velmi silné. Ale vnímám rozdělení subjektivně jinak, rozdělení podle jiného kriteria, než je věk, nebo levá – pravá.

  Prošel jsem kdysi gymnáziem a jsem dnes živnostník, člen jednoho cechu. Tudíž mám známé jak OSVČ, tak i pracující na HPP. A to i zaměstnance ve vysokých pozicích (to jsou ti spolužáci z gymplu), jeden primář kliniky, jeden docent – oční lékař, kdosi z Akademie věd, jeden na vysoké pozici u velké stavební firmy, ajťáci z banky, někdo z KPMG…
  A moje subjektivní zkušenost je následující.
  Kdo se musí postarat sám o sebe, sám získat práci, sám ji provést, sám se postarat o zaplacení – ten přítomnost kokodáka střízlivě akceptuje, tj. v metru a v krámě roušku, a jinak kulový, a Bureše do krimu.
  A kdo je v zaměstnaneckém poměru, byť i kapacita ve svém oboru s publikační činností v zahraničních časopisech, ten veškerá opatření akceptuje, do očí bijíci kreténoviny omlouvá jako přešlapy, a v rozhovoru se mnou rezignovaně hlásá, že „muší to bejt“, abychom neohrozili dědečky.

  1. Moje zkušenost je jiná. V práci v našem minitýmu jsme ostře proti opatřením já a ještě jeden kolega. Náš společný nadřízený je lehce pro. Máme tam ještě několik britů, ti názor nemají, možná zvyk z rodné země? Obecně je můj, také subjektivní, dojem takový, že postoj k opatřením a postupu vlády jako takovému není závislý na tom,jaké má dotyčný vzdělání, nebo jestli je zaměstnanec nebo osvč, ale spíše na tom, jaký má vztah k autoritám a politická gramotnost. Mám v rodině nekolik lidí s VŠ, v jednom případě i samostatně výdělečně činné a zrovna tato osoba vůbec nezpochybňuje smysl zjevně nesmyslných a stupidních opatření. Politická gramotnost je na bodu mrazu, vztah k vlastní svobodě zrovna tak. Dokonce je tam přítomen i úchylný názor, že pokuty za přestupky v autě neplatí jen psychopati, zbabělci a já nevím co ještě a slušný jedinec se k nim přihlásí sám (fuj…). Prostě: Servilní lidé posedlí dodržováním pravidel a přesvědčením, že uniforma dělá z lidí polobohy už předtím, teď jen pokračují ve stejném stylu. Tak je logické, že takoví ani neuvažují, že by se současnému marasmu nějak vzpírali a nedodržovali tupě ta úžasná opatření a jen papouškují ty velemoudra z televize. Stejně si myslím, že tohle všechno je jen takový Milgramův experiment verze 2021.

 6. No, mě na ten sajrajt zdech kamarád (cca 55, zdráv, nikdy s ničím neklempíroval, žádná nadváha, hypertenze, nic). Zdech, protože to jinak nazvat nejde. Nikdo se ho nesnažil léčit, sice byl připojenej na ventilaci i na ECMO, ale nakonec ho stejně odpojili a dva dny to trvalo než bylo po něm!(Ani dobytek se nenechává takhle chcípat.) A ty „vopatření“ státu? Tak ty bych přirovnal k použití CM10 s nasazením levého filtru. Co na tom, že to nemá smysl a ještě to vše zhorší, důležité je medializovat „snahu“. Nikdo si nedá ani nejmenší práci s hodnocením přínosů a nákladů. Opatření musí být, protože jsme je ustanovili. Hlavně je potřeba ten NS, protože… Kdyby nebyl tak už jsou všichni zainteresovaní dávno v lochu!

  1. Každý máme jinou/nějakou zkušenost – mne 10. ledna taky „zdech“ kamarád (60), kterému se udělalo blbě a špatně dejchalo, dojel do HK špitálu tam jej diagnostikovali coby Covidnegativ a poslali domů.
   Nad ránem umřel na plicní embolii, Včil mudruj ogare ..

   1. Zatím se vo tom mluví celkem málo, ale takovejch co ve výsledku umřou na zkurvenou (nebo vůbec žádnou) péči bude ve výsledku násobně víc, nejspíš řádově.

    1. Bude. A ještě horší to bude až opravdu začnou docházet prachy. Bez peněz se moderní medicína dělat nedá.

    2. to už tady jede v přímým přenosu.
     Kamarádka sice neumřela, ale měsíc jí bylo blbě, z toho 14 dní hustokrutě blbě.
     Na začátku zavolala obvoďačce a ta jí poslala na ten zázračnej léčivej TEST, na kterej se i sama musela objednat. Pozitivní test jí kupodivu nevyléčil. Za ten měsíc nemoci jí neviděl žádný doktor. Po 14 dnech zkusila zavolat obvoďačce jestli by, když už jí nechce vidět, nenapsala alespoň antibliotika (měla podezření, že už se jí na virózu nabalila bakteriální infekce). Ta ovšem byla zásadová. Vyšetřit jí nechtěla, ale antibiotika jí bez vyšetření nenapsala.
     Fakt někdo věří, že tuhle neléčbu starej, tlustej, nemocnej popřípadě jinak oslabenej jedinec přežije?

     1. Protože to kamarádka nepochopila. Měla si zavolat rychlou a spádová nemocnice by na ní dostávala slušné peníze. Obvoďačka ji chtěla přihrát právě té nemocnici a ta kamarádka se zatvrzele držela doma, neb nebyla o systému přelévání peněz poučana.

 7. Odhaduji to tak, že minimálně 80% populace je již totálně zblblích. Bydlím v baráku, kde je 98 partají, to je malá vesnička. Kromě mě, pradědka 84 a ještě jednoho tak kolem 35, kdykoli jdu ven, ve výtahu, na chodbě, na chodníku před barákem, všichni s náhubkem a nejhorší, ty mladé holky to dávají na pusu i docela malým děckám v kočárku. Dnes jsem jel do lesoparku v Hostivaři, předjížděl jsem třicítkou jedoucího Forda. Řídil kluk, tak něco přes 30, vedle manželka a vzadu dvě děcka, asi starší, protože bez sedaček, ale všichni s respirátorem na hubě. Člověk by čekal, že aspoň ti mladí se vzbouří, ale zdá se mi, že je to vše opravdu totálně v prdeli. Stačil jeden zasranej virus, maximální propagace strachu ze všech stran, vlády, zdravotníci, média, a STRACH byl na světě. Osobně si myslím, že ti zemřelí v tom mladším věku, zemřeli na chřipku, která si nevybírá dle věku. Každý rok umírá na chřipku kvantum lidí, od děcek až po dědky. Letos umřela chřipka.

  1. Tohle taky nechápu. Ono nemá smysl chodit hlavou proti zdi a provokovat ve vnitřních prostorách, ale nedusit se v respirátoru venku nebo v autě (fakt?), na to by mohli mít rozum. Nějak ta liberální výuka ke „kritickému myšlení“ nefunguje.

   1. Taky nemám problém s respirátorem na těch pár minut co jsem uvnitř krámu na nákupu, ale tím to končí. Okresní uzávěra a podobný šaškárny, mi je komplet u otvoru (výjimek je tolik, že se do nich každý kdo trochu chce vejde). Co se očkování týká – je sice nepovinné, ale nelze si vybrat čím budu očkován = nasr.t. A pokud zavedou cokoliv jako očkovací pasy tak to je pro mě absolutní stopka.

    1. A my co problém máme, tak máme pojít hlady, chápu to správně?

  2. Ne , naopak ta „pirátská“ generace jim tu šílenou propagandu baští i s navijákem.

   Vidím to bohužel i na svých dětech a jejich rodinách (35 a 30) a nestačím zírat jak se státu za jediný rok zadařilo jim totálně vymýt mozky …

 8. Je nutno přijmout fakt, že v lidské povaze je hluboce zakořeněná poslušnost a strach ze smrti. Kdysi tady probíhaly dlouhosáhlé diskuse o tom, jak byli naši rodiče a prarodiče tupouni, když skočili komundírům na špek a dobrovolně udělali z vlastní země koncentrační tábor s výhodami. Také tady byly dalekosáhlé diskuze o vládě církve a ovčí nátuře jejich oveček. Tak asi tenhle hovnovir holt měl lidem ukázat, jací jsou lidé doopravdy. Přišlo něco, na co jsme krátcí. I když se vždycky musím pousmát, když někdo řekne, že to zkrouhlo chlapa jako bejk, kterej nebyl tlustej, nekouřil a sportoval. Ale co, v dnešní době se lidé bojí ztráty životní úrovně a smrti. Tu životní úroveň a styl života chápu, a co se týče smrti, tak primárně jde o to, že se lidé děsí toho, že by způsobili něčí smrt. Já na maximum opatření dlabu, protože je to otravné a je to neefektivní. Ale kdo z nás má recept na zvládnutí takové události? Zkrátka vláda dělá přibližně to, co voliči chtějí. To že to vypadá jak to vypadá je také jen zrcadlo celé společnosti, že které lidé sedící ve vládě vzešli.

 9. Všechna ta svoboda a takový ten „selský rozum“ a zodpovědnost za svůj život a celoživotní vzdělávání atd. je jen výskyt pozitivní deviace a je jen na nás samotných, jak se nám v našich rodinách podaří tyto pozitivní deviace rozšířit a udržovat.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017