Společnost zbabělců: vyvolat strach, pohrozit nekonečnou karanténou, nabídnout technologickou totalitu jako „řešení“ - zpět na článek

Počet komentářů: 129

 1. Při psaní článku mi docvakla ještě jedna věc, ač s ním nesouvisí – existuje významná korelace mezi Vítači migrantů a Karanténovači. Ne že by šlo o stejné lidi, ale je tam zřetelně stejný vzorec myšlení:

  1) emotivní mediální obrazy (V: utopení migranti v čele s „chlapečkem Kurdim“; K: italské nemocnice) vyvolaly pocit naléhavé potřeby za každou cenu zachraňovat s heslem „nic jiného není tak důležité“.

  2) otázka míry a konce byla vztekle ignorována: V. nedokázali zodpovědět, zda tedy uvítají v Evropě 4 miliardy chudých migrantů ze zemí 3.světa nebo kolik přesně už je příliš (a proč); K. úplně stejně nedokáží zodpovědět, zda chtějí v případě „růstu nakažených“ karanténu 5 let, 10 let, 1000 let a jak přesně přísnou (a proč).

  3) otázky na dlouhodobé negativní následky byly odsouzeny coby nemorální: V. označovali za „xenofoby“ a „nacisty“ všechny, kteří se obávali destruktivních změn demografie hodnotově i eticky nekompatibilními kulurami; K. úplně stejně označují za „vrahy“, „sobce“, „asociály“ apod. ty, kteří se obávají zdrcujících ekonomických dopadů karantény.

  Vždy je tam ale identická extrémně vysoká časová preference (důraz na „teď“ a absolutní nezájem o „za rok“);
  extrémně silné prožívání emocí vyvolávaných obrazy ubožáků v televizi a sociálních médií (v opozici k chladnokrevné racionální impact analýze);
  a pozicování se do pozice absolutní morální autority vysoce vyvýšené nad hnusáky, kteří si dovolí nesouhlasit.

  Zlí jazykové by mohli říct, že pod vlivem emotivních médií se společnost infantilizuje – protože právě děti jsou jaksi determinovné neschopností zvládnout své emoce a domýšlet dlouhodobé následky svých rozhodnutí.
  Dnes je ovšem infantilnost prezentována jako ctnost…

  1. No je to obráceně, vítači migrantů nenávidí společnost z které pochází. Proto vám doktor bez hranic nepomůže, jejich cíl je nás rozpustit v barevné vlně.
   Jinak, Peková doufá v brzký konec epidemie, jako v předchozích případech. „Ten virus z laboratoře je nedokonalý, takže on vymydlí všechno, co mu přijde do cesty, ale protože nemá přirozeného hostitele, tak se brzy vyčerpá. Doufám, že i tento SARS-CoV- 2 se také brzy vyčerpá, ale jeho biologické aktivity jsou neuvěřitelné,“ naráží Peková na to, že mnozí infikovaní pacienti jsou bezpříznakoví a jiní ve smrtelném ohrožení……
   „Ale já doufám, že ten virus sám zdechne, on sice teď vypadá, jakože má obrovské svaly a všechno zničí, ale pokud je opravdu laboratorní, tak by neměl mít velkou výdrž. Snad žádná druhá vlna covidu-19 nebude…..
   Pokud vyvolá onemocnění u vyléčeného člověka opakovaně, a disponuje tím, že dokáže odstranit slabší, ale nechá naživu ty u nichž může znovu později „hostovat“, pak je člověk ideálním hostitelem či přenašečem nebo přímo nositelem viru. Stane se rezervoárem pro virus, tak jako je tomu u zvířat. Definováno jako konečná adaptace mikrobu na člověka, který se stal novým stabilním rezervoárem…..
   virus je též forma parazita. Parazitují v buňkách…
   Jsem přesvědčená, že toto nevzniklo zásahem přírody, ale vytvořil to člověk, protože si neumím představit, že by se to v přírodě takhle překotně vyvinulo,“ dodává.

   https://www.youtube.com/watch?v=P2KW1kud9fg

   1. To nebude jediná věc, která je v těch jeho úvahách obráceně. Ale upřímně, číst a vyvracet se mi to opravdu nechce.

   2. Dneska vubec kazdy v neco doufa. Jako ze matematicke modely nefunguji, ze celosvetove mrtva ekonomika se da zachranit stimuly centralnich bank a ze depopulacni virus elit je zmetek, ktery se nepovedl.
    Takze particka lepsolidu se nam zmenila na particku doufacu. Gratuluju.
    Jen tak dal, jen tak dal.
    Ted bz jeste mohl prijit Sysop a vysvetlit mi, kdyz jsem predikoval globalni doom ekonomiky a valku, jak to je s teho jema vzrokama, ze to tak hned nebude, ze svet je velky a bude to mit obrovskou setrvacnost. Ono to vypada, ze z neomezeneho rustu bohatstvi, rekordni ekonomiky a boje s deflaci jsme to stihli do nejhorsi recese od roku 1930 za mene, nez 4 mesice letosniho roku.
    A to prosim s tou nejhorsi ekonomickou recesi cituju mainstream media, cili „overene“ Sérosoem proverene zdroje, zadna zrgova konspirace zalozena na pravde a objektivnich faktech a matematickych modelech.

   3. Dr. Peková skutečně řekla, že:. „Ten virus z laboratoře je nedokonalý, takže on vymydlí všechno, co mu přijde do cesty, ale protože nemá přirozeného hostitele, tak se brzy vyčerpá. Doufám, že i tento SARS-CoV- 2 se také brzy vyčerpá, ale jeho biologické aktivity jsou neuvěřitelné,“?

    To by (mimo jiné) znamenalo, že druhá a další vlna znamené druhé a další cílené uvolnění laboratorní zásoby viru.
    Nebo to znamená, že paní doktorka mluvila rychleji než dokázala přemýšlet, nebo jsou zde spojeny dvě věty z různých pramenů.
    Je samozřejmé namítnout, že výrok paní doktorky nechápu. Potom budu velmi rád za vysvětlení.

    1. Odkaz na včerejší radiožurnál zde: https://youtu.be/3AfokVbej8I?t=10
     Kdo má pravdu ukáže čas, ale dnes je potřebné vědět zda se tu vzal z ničeho nic a bude tu s náma 100 let jak chřipka a zda zmutuje do neškodné přizpůsobené formy, nebo do zabijácké metla lidstva (sars3, sars4,5..)
     nebo je fakt upraven laboratorně a do roka a do dne bude z ničeho nic fuč jak SARS1, Ebola. Podle toho se dnes musíme rozhodnout zda hloupější promořit, postavit mega nemocnice, čekat na další placebo/drahou vakcínu (bude fungovat?), nebo změnit budoucnost světa (zrušit hromadnou dopravu, cestování, školu, společné akce, celá nevhodná města) nebo prostě jen držet přísnou karanténu dál a zodpovědně počkat a na podzim budeme volní… Kdo to dnes uhádne správně , bude kralovat.

     1. Děkuji za odpověď, i když mi nepomohla.
      Otázky vyvolává první citovaná věta paní doktorky. Přemýšlím-li na například o tom, že pokud je „virus z laboratoře a vymydlí všechno“, zjistím, že jsou všechna opatření zbytečná, což se v praxi nepotrdilo. Pokud tím mínila, že onemocní celá populace, mohla mít pravdu, ale mýlila se ve věci vymydlení všeho.
      Atd.
      To, že virus nemá přirozeného hostitele, je irelevantní: pokud byl, jak paní doktorka praví, vyroben v laboratoři pro infikování lidské populace, je člověk jeho nikoli přirozeným, ale cílovým hostitelem. Tento významný rozdíl je ale nakaženému zcela lhostejný a na přežívání viru nemá vliv.
      Atd.

      K vašemu rozboru: Pokud má paní doktorka pravdu a virus se brzy vyčerpá, nemá smysl na vakcínu čekat a nemá smysl ji ani vyvíjet.
      Atd.

      ,

      1. Tak já nejsem erudovaný, ale mohu popsat jak vnímám já co čím myslela.

       Vymydlí vše, je že se dostal všude. Na kontinent i ostrov, do měst i do domovů důchodcům a naopak dokázal se dostat i ze zavřené oblasti. Prostě se přes veškeré opatření rozšířil . (jak z divokých vajec, panicky sprintuje a dostane infarkt)

       Vyroben nebyl, byl pouze upraven. Z existující netopýří corony. Není to přírodní, aby tak rychle změnil domov. Je to minimálně podezřelé. (Lidstvo zatím nedokáže vyrobit virus od začátku ani dokonale poupravit existující, myslím nemáme to ani kde testovat teda až na toto co zažíváme )

       Ano, vakcína se nestihne vyrobit pokud Peková trefila budoucnost této pandemie. A pokud se plete, tak ten virus se nějak mění a vakcína pokud není z pacienta 0 tak nezabere.

       Uf….. tak co je to odpověd?

       1. Ano, takhle bychom se spolu bavili my dva v restauraci, pokud byste si přisedl k prostému vidlákovi.. Od člověka absolvovavšího lékařskou fakultu vykonávajícího funkci odborného garanta laboratoře bych čekal vysvětlení odpovídající úrovně. Pokud mi ho nepodá takový člověk, kdo jiný by mi ho měl podat? Předseda vlády? Ministr vnitra? Janek Kroupa?

        Poznámky: virus se dostane všude, kam se dostane nakažený organizmus nebo kontaminovaný předmět. Pokud se dostal na neočekávaná místa, znamená to, že potřebná opatření nebyla na daném místě buď zavedena, nebo dodržena.

        Ano, měl jsem použít výraz „upraven“.

        Virus se mění – ve zdejších disluzích se objevily zmínky o třech vývojových liniích již v březnu.

        1. No já čerpal z rozhovoru rádia pro běžné posluchače, ona začala mluvit jako jediná s dost radikálně jiným názorem, po té jak jim narušila kšeft, odhalila jak to tu ve státě asi celé funguje, kde test posvěcen vládou za 5000 a její 1300 odhalil to šméčko s pojištovnou. Ten pokus o její odstavení s nedostatkem atestací jí musel naštvat, tak začala mluvit. Mě jsou nějaké debaty na akademické půdě k ničemu, jsou uzavřené a vidláci tomu stejně nerozumí.
         Věřím jí proto, že mám rád různorodé názory a jako jediná uvedla že tento virus je parazit a to jsem poslouchal dost odborníků v diskuzích a nebo tiskové vyjádření vlády a jak za totáče slovo VIRUS PARAZIT si nikdo nedovolil vyslovit. V tomto MATRIXu by byl ihned odstaven

         1. To, co píšete, je takřečeno off-topic, ale budiž.
          Paní doktorka někomu narušila kšeft? To jsem nezaregistroval…
          Testy neposvěcuje vláda, proces akreditací laboratoří zde byl v diskusích zmíněn a komentován. Laboratoř TILIA si akreditaci nezajistila, protože se jí to s ohledem na cenu a délku procesu nevyplatilo.
          Jaký nedostatek atestací máte na mysli?
          Co se týče cen, dobrý přehled je zde: https://www.mesec.cz/clanky/chcete-se-nechat-testovat-na-koronavirus-za-penize-to-udelaji-jen/

          Paní doktorka jako jediná uvedla, že virus je parazit? Máte k tomu nějaký zdroj?
          V hodinách přírodopisu se žáci totiž učí, co si i vy můžete přečíst ve wikipedii, aniž byste byl ihned odstaven:
          Virus (z lat. „virus“ – jed) je drobný vnitrobuněčný cizopasník nacházející se na pomezí mezi živým a neživým. (Dál si to jistě najdete sám.)
          Citát snad doplním jen (pro vás snad ohromující) poznámkou že „cizopasník“ a „parazit“ je totéž.

          1. Paní doktorka někomu narušila kšeft? To jsem nezaregistroval…

           nóóóóó najednou jakoby začalo existovat nebezpečí žeby se pani doktorka mohla ve svý soukromý laboratoři nakazit koronavirem zlášť když její testík za dvanáct stovek byl voproti vobvyklejm +-5000 levnej a byla ho vochotná udělat i zdarma tak ji pan ministr zdravotnictví vojtěch v jejim zájmu nechal zavřít. teda zatim jenom jako tu laboratoř :O :O :D :D :'( :'( zlášť když některý z konkurenčních laboratoří patřej báboj a pani doktorka navíc dokonale ztrapnila nějaký místní pohlaváry když udělala pozitivní testy lidem který poslali z pohotovosti domu jako zdravý :O :O

           hele zdroj

           ato všecko v době kdy se vo koronaviroj vědělo jakože fakt uplný houby a hodit se moh každej vodborník :D :D :'( :'(

          2. Dobře, komu tedy v předmětné době narušila paní doktorka kšeft? V hele odkazu o tom nic není.
           Laboratoř nikdo zavřít nenechal, byly jí zakázany testy na koronavirus, které ale nejsou jedinou náplní její práce:
           TILIA LABORATORIES nabízí molekulárně genetická vyšetření v oblasti veterinární a humánní molekulární mikrobiologie (identifikace původců infekčních onemocnění zvířat, lidí a překryvných zoonotických nákaz), v oblasti molekulární genetiky (vyhledávání mutací spojených s geneticky podmíněnými syndromy a onemocněními u zvířat a lidí) a v oblasti genetické identifikace jedince pomocí unikátních STR profilů.
           Otázkou je, zda testy na koronavirovou nákazu, kterou je dlužno považovat za zoonózu, opravdu vyžadují akreditaci, kterou laboratoř nedisponuje, nebo ne, a proč. Tím se ale nikdo z investigativních novinářů nezabýval, pouze napsali, že paní doktoraka se bojí, že bude zakleknuta finančním úřadem.

           Laboratoř TILIA nebyla ochotna dělat testy zdarma, ale poskytnout zdarma svou metodiku testování: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nesmi-testovat-pomaha-jinak-zakazana-laborator-prisla-s-novymi-testy-93157
           Tiskem proběhlo, že o onu převratnou metodiku projevili zájem Spojení státové, ale neproběhlo, komu byla tato metodika skutečně zdarma poskatnuta a jak se v zaoceánské praxi osvědčila. Dokonce jsme se ani nedozvěděli, že nám Spojení státové poskytli úžasnou testovací metodiku s „českou stopou“.

           S daty o klimatickém ohrožení zacházíš nejspíš stejně, co?

          3. Dobře, komu tedy v předmětné době narušila paní doktorka kšeft? V hele odkazu o tom nic není.

           v hele vodkazu se třeba piše že
           …Pro celkové dokreslení situace mezi zájemci o testování koronaviru naopak nechybí společnost Vidia-Diagnostika. Patří do Babišovy skupiny FutureLife z obřího investičního holdingu Hartenberg, s jehož ředitelem Janovem se už dříve potkal ministr Vojtěch. Vyšetření nabízí za cenu 3000 korun, tedy téměř třikrát dráž než nepohodlná Tilia….

           Laboratoř TILIA nebyla ochotna dělat testy zdarma…

           no nejmíň pár prvních zájemců zdarma votestovala. to zase jako jo ;D

           S daty o klimatickém ohrožení zacházíš nejspíš stejně, co?

           ještě hůůůůůůř :O :D :D ;D

           tuhletu kauzičku nemam jako zase tak dobře zmapovanou nóó ale v kontextu jinejch šlendryánů neumětelství a zneužívání státní moci mi boužel připadá uvěřitelná :/

          4. Dotaz k poskytnutým údajům: pokud Vidia-Dignostika nabízí testy třikrát dráž než firma, která je nabízí zdarma, nabízí je také zdarma. Nebo se opět mýlím?

           V době, kdy se o možnost provádět testy ucházely mezi jinými i laboratoře nějakým způsobem patřící do Agrofertu, nemohla Tilia s kapacitou sto testů denně fakticky žádný kšeft narušit.

           Kauza, či lépe smůla, laboratoře Tilia spočívá v tom, že se v době, kdy panovala všeobecná bezradnost, a nebál bych se požít vaše „neumětelství a zneužívání státní moci“, vydala napříč proudem a nabídla něco jiného ve chvíli, kdy státní mašinérie těžce rozhýbávala to standardní. Tím vnesla do nepřehledné a těžko zvládané situace další, z hlediska řízení nežádoucí, prvek chaosu.
           Stále se mi nadaří dohledat, zda laboratoří zdarma poskytnutou levnou alternativní metodu někdo na světě používá – úspory by přece byly v miliardách.

          5. ygorku vážně jsi takovej magor s ucpaným střevem? No já poznal hned na začátku, že jsi nekonečnej.

          6. Není to originální, ale neřekl bych to lépe:

           Spis
           23.4.2020 v 18:28

           Orgasmus?

          7. Ano, vnesla jim do toho prvek chaosu. Jeden z důvodů, proč nemůže testovat, který jsem zaznamenal byl, že by jim to vneslo chaos do statistiky. V době, kdy testovalo ani ne dvacet laboratoří. Symptomatické je, že dodnes nelze dohledat, kolik bylo skutečně testovaných lidí (počet testů jako takových je něco jiného). Tilia netestovala, chaos zůstal.

        2. nóóóóóóóó třeba tim vymydlet myslela žesi jako všichni budeme víc mejt ruce mejdlem protože koronaviry maj šlupičku z lipidů atu mejdlo totálně roztento nacucky :O ;D ne si spíš myslim že se všecko snažila podat takovým stylem abyto jako bylo srozumitelný předevšim pro tu pitomou půlku naší společnosti ale výsledek je žeto je srozumitelný právě jenom pro tu pitomou půlku :O :O :D :D ;D

         když virus mutuje muže to bejt prej jak dobrý i špatný. blbý je že muže vobejít už získanou imunitu vyléčenýho a znovu ho infiknout. noa dobrý zase natom muže bejt že virus jako parazit zneužívá zdroje hostitele a neni jeho zájmem hostitele zabít ale využít a má tendenci mutovat do míň smrtící podoby.
         si vezmi španělskou křipku. máš tam jakoby dva velký peaky v počtu nakaženejch co muže znamenat že smrtící virus zmutoval a byl znovu nakažlivej nebo byl schopnej překonat imunitní system lidí co byli proti původní verzi imuní vod přírody. nóóó a jedna z teorií vo konci pandemie španělský křipky řiká se že španělskou křipku se nepodařilo vymítit ale že právě zmutovala do tý míň smrtící podoby protože +20% mrtvejch hostitelů neni dobrý skóre ;D nejvíc životů jako paradoxně nakonec zachrání sám virus :O :O :D :D ;D

         1. Teda páni Gréto T. já vám rozumím a srozumitelné to z rádia pro mě bylo. Jsem vlastně štastný člověk. I moje doktorka na mě hovoří srozumitelně, vždy se usmívám.
          Je mě jedno co si Defensova stáj myslí, sama má se sebou problémů dost. Se tu perou o hozenou kost :-D

          1. nóóóó trošičku přehánim :O :D ;D ;D

           sem vlastně slyšela jenom pár fragmentů z těch rozhovorů s pani pekovou v různejch reportážích ale z tědletěch útržků co sou tady přepsaný sem zmatená :D asi rozhovor je nutný slyšet a celej si myslim ;D

         2. Cituji:“…spíš myslim že se všecko snažila podat takovým stylem abyto jako bylo srozumitelný předevšim pro tu pitomou půlku naší společnosti ale výsledek je žeto je srozumitelný právě jenom pro tu pitomou půlku…“

          Jooo!

          1. Orgasmus?

  2. Bojovnici proti migrosum ovsem funguji uplne stejne, akorat na vlne jak mas vsichni migranti sezerou a znici nasi kulturu a jak ke treba podniknout vsechny kroky k nasi zachrane. V zásadě stejna retorika jako Karantenisti. Vlastne i bojovníci proti totalitnimu sledovani používají stejnou retoriku. Ono to bude tim, ze aktiviste celeho sveta jsou všichni stejni a lisi se akorat tim, za co bojují. :)

   1. Já bych tam rozdíl viděl. U migrošů se můžeme podíváme k sousedům jak to začínalo, jak to vypadá dnes a jaké jsou přínosy a následky. A otázky pak zní? Chceme to tak i u nás? A pokud ne, dosáhneme u nás jiných výsledků při opakování stejného postupu? Změníme postup nebo to zkoumání raději nepodstoupíme?
    A u totalit se zase můžeme podívat na dlouhou řadu koleček salámu svobody které už jsme odkrojili a zeptat se zda nová technologie a nová pravomoc státu tentokrát nebude zneužita, přestože 100 předchozích zneužito bylo. A podle toho se zařídit.

    1. Koronapanikari zase vzhlizej k Itálii nebo New Yorku. To jsou vsechno akorat kosmetický rozdíly.

     1. Nejsou. Virus pomine, migráčci zůstávají a množí se.

  3. „Při psaní článku mi docvakla ještě jedna věc, ač s ním nesouvisí – existuje významná korelace mezi Vítači migrantů a Karanténovači. Ne že by šlo o stejné lidi, ale je tam zřetelně stejný vzorec myšlení:“

   Coze?
   Ja vidim korelaci naprosto opacnou.
   Staci si procist diskuse na novinky.cz, kazdy standardni novinkarsky degen s IQ kolem 80 vidi migranty i v lednicce, voli batusku Zemana, protoze ten je pred migrantskym belzebubem ochrani a kazdy takovy novinkovy dement silne pleduje za razna opatreni. Opatreni nemusi byt ucinna, musi byt razna. Lyzare chtej rovnou strilet.

   A samotny Mylos, moc dobre vedouc, ze jeho standardni volic je novinkovy degen, si samozrejme prisadil na tema zlostrilych pravniku, co bori skvele ochranne StBakovo dilo.

 2. Než tady v diskusím začnou zase nějaké pohádky o Číně, tak pár informací. Čína samozřejmě má implementované sledování lidí. Lístky na vlak/letadlo/autobus se kupují na ID. Ale nějak klasicky čínsky v tom mají bordel jak se zdá. Do konce BŘEZNA při cestování po Číně stačilo podepsat čestné prohlášení, že jsem posledních 14 dní nebyl ve Wuhanu a že nemám žádné příznaky nemoci spolu s klasickým měřením teploty. Žádná mobilní appka nebyla nutná. A pokud jste to podepsali, tak se cestovalo bez problému. V dubnu se najednou začaly vyžadovat vyplněné appky. Appky jsou mega opruz, protože pokaždé se vyplňuje nějaká jiná. Každé město/provinciích má nějakou appku, která automaticky nesdílí data s jinou. Navíc i pro danou provincii se appky mění co týden. Provinciích si data syslí pod sebe jestli vůbec. Takhle na osobní zkušenost je to pocitově pěkný bordel. Žádný centrální registr nebo appka. Každý operátor má taky QR kód, po kterém zobrazí místa pobytu za poslední dva měsíce. Tohle je taky občas vyžadováno občas cca poslední tři týdny. Před dvěma týdny začali někde vyžadovat zdravotní testy (pro vstup do soukromé firmy). Takže Čínu bych vůbec nebral jako vzor úspěšných opatření. O Taiwanu nic nevím, nikdy jsem tam nebyl.

  1. PolarBear: vždyť o to tady jde. Kolik lidí o tom ví? Důležitá je ta iluze, že to tam tak funguje. A ono je to do určité míry pravda. Sociální skóre tam máte. Bez občanky nikam nejedete rychlovlakem (ten opruz, když jsem poprvé musel místo koupě jízdenky v automatu do kilometrové fronty u okýnka…), teď už máte apky – možná různé, ale to je fuk, existence jedné centrální je jen na vůli vlády.

   Tady by se to samozřejmě zavedlo rovnou „pořádně“ – a aby to bylo možné, je nutné vykreslit čínský nebo tchaj-wanský systém jako skvělý. Lidí, kteří o tom něco ví je málo a umlčí je mainstream, stejně jako dosud. Bylo by zcela logické, že noviny píšou palcové titulky o tom, proč není možné si koupit na salonu auto nebo boty, když se dá jít do Kauflandu – ale kdepak, servilně udržují hloupější lidi v představě, že v běžně plném supermarketu (a místy plnějším než dříve kvůli kratší prodejní době) jim nic nehrozí, ale kdyby – ó jaká hrůza – vlezli do Bati, skolí je za dveřmi čekající covid.

   Takže to, že se Vám zdá, že reporty neodpovídají realitě – jasně, že ne. O tu přece nikdo nestojí, teď budujeme totalitu. Nevím, kolik Vám je, ale za minulého totáče jste taky v Rudém právu nečetl o tom, jak se mají na západě dobře. Za to články o imperialistických štváčích a hromadách bezďáků ve vydřidušském kapitalismu byly na denním pořádku. Nějaký PolarBear by taky mohl napsat „ale to je přece blbost, tak to tam nevypadá“ – a měl by pravdu. Jenže tu pravdu bylo nutné co nejvíce tajit a zkreslovat, aby průměrný hlupec byl spokojený, jak se o něj strana a vláda stará. Vydrželo to docela dlouho.

   1. Jop, dobře napsáno. Já ty „Čína je náš vzor“ tendence v EU už taky delší dobu pozoruju. Akorát mi přijde, že se smaží být čínštější než Čína. Proto tady teď reju do těch jejich růžových brýlí, jak to má Čína všechno zmáknutý oproti CZ. Čekám, kdy mě zařadí taky do Baníku.
    Jen ta koupě jízdenky je od minulého roku ještě větší opruz, protože místo protáhnutí koupeného lístku bránou na nástupiště jsou teď brány už jen na ID a my cizinci musíme do 20 minutové fronty na hand check. Takže vlakáče už jsou pomalu jako letiště. Hodinu a půl předem. A to jsem doufal, že ty automaty udělají na passport ID abych nemusel stát ty fronty.

    1. PolarBear: tak snaží se hlavně poučit z chyb – dokud je to jen na papíře, odhadují se reakce lidí a i problémy ve funkčnosti hůř než když se to dá odkoukat odněkud, kde se toho nebáli a mají to v praxi. Se zkušenostmi z Číny bude možné to zavést „lépe“ hned od začátku.

     To je úlet, ty brány a „hand check“, koukám to chytlo další level – už když zavedli lístky jen na ID, byla to otrava, tohle musí být ještě mnohem horší. Zatím můžem být rádi, že do vlaku můžem nastoupit jako lidi.

   2. Mýlíte se, mohu-li soudit.
    Pravda byla v Rudém právu a ostatních médiích tajena, skutečnost účelově zkreslována, ale průměrný hlupec, a že jsem jich jako vidlák poznal hodně, s tím srozuměný nebyl, nebyl spokojený s tím, jak se o něj Strana a vláda stará a naučil se nevěřit médiím. Vydrželo to relativně dlouho, to ano. Zakoušená nespokojenost zjevně většinově nevyvážila relativní pohodlí. Nyní je tomu stejně.

  2. PolarBear: nejde o čínskou karanténu, jde o celý ten zbytek systému – hlavně technickou schopnost trackovat pohyby >>90% populace kombinací povinně na jméno registrovaných mobilů s AGPS, kamer s rozpoznáním obličejů (vč. kompozitního obrazu na velké ploše) a sensorifikovaných policejních vozidel. A to všechno pro čínskou vládu vyvinuly a z velké části provozují soukromé firmy, které na tom rejžují neskutečný balík.

   Čína tohle všechno propaguje jako balík, který jim údajně umožnil extrémně rychle zakroutit krkem COVID. Západní technologické firmy si ale toužebně přejí realizovat u nás úplně totéž, protože to je ještě nevyssátý trh s možností takřka neomezeného růstu.

   Jedná se o koncept nové ekonomiky, který byl výstižně pojmenován „Dohledový kapitalismus“ podle stejnojmenné knihy – vlastně jde o privatizaci+outsourcing všeho, co dělala StB – či spíše STASI – vyjma samotných mlátiček (ty zůstávají státu – zatím). Základ spočívá v tom, že díky digitalizaci a internetu mají „technologické“ firmy možnost prakticky zdarma získat stejně podrobný profil každého člověka, jaký StB pracně získávala rozlepováním dopisů, odposlechy a konzultacemi s donašeči. Z takových kádrových profilů pak lze vytvořit predikce, jak se ta která osoba zachová v reakci na ten který podnět – a tyto „behaviorální futures“ mají cenu zlata a přitom jsou zdarma…

   …protože de facto stojí na prachsprosté krádeži či podvodu ohledně našich dat.

   1. Jop, tady je hodně možností, jak sledovat „nepohodlného jednotlivce“. Ale myslím, že na vzdory jejich porhlášením ještě nemají kapacity na efektivní sledování podle zadaných kritérií jako např. kde všude se pohybovalo 5tis nakažených lidí. Právě proto, že to nebudou mít příliš centralizované. Pokud půjdou přímo po Vás, tak si ty data musí vyžádat z příslušných institucí a najdou Vás docela rychle. Ale sledovat pohyb většího množství jednotlivců tady bude kulhat na obě nohy a vyžedovat velkou skupinu lidí pro sběr dat a analýzu z těchto decentralizovaných zdrojů. Zatím. Nedělám si iluze, že usilovně makají na zlepšení. Proto se teď v dubnu objevilo spoustu aplikací, které opět jsou pouze lokální (provincie, města), jedna debilnější jak druhá. To mě udivilo asi nejvíc, že ani po půl roce s virem se žádná centrální aplikace ještě neobjevila.
    Čína se svojí exportní ekonomikou zabila dvě mouchy jednou ranou. Propaguje, že s virem rychle zatočila a že jejich totalitní systém perfektně funguje. Problém je ten, že v obou případech pěkně kecá. Jenže západním firmám se tohle náramě hodí do krámu a podporují čínské informace přesně proto, co píšete.
    Já se tu snažím jen naznačit, že nelze brát informace odsud vážně, protože ty informace jsou generované vládní propagandistickou institucí jako jediným legálním zdrojem veřejných informací. To ovšem nebrání některým sparťanům :) aby si Čínu brali jako zářný příklad, jak se má správně řešit šíření viru. Já tu taky nevidím do všeho, více méně sotva škrábu povrch toho, co se tu děje. Ale snažím se z toho co je zcela zjevné aspoň rozbíjet svazácké nadšení jak přísná karanténa a „martial law“ v době růstu nakažených pomohla rychle zatočit s pandemií. Protože nic takového se tu nedělo (a ve Wuhanu se to dělo velmi pozdě na to, aby to k něčemu bylo). Jediné celočínské opatření, co kvituju s povděkem je že vláda prohlásila: „kdo nebude nosit roušku, chcípne na virus“ místo „noste roušky ať nešíříte váš virus po okolí“. Je to proto, že číňan je typicky valmi sobecká osoba o několik levelů nad evropany (ostatní číňani jsou jim u prdele), takže v druhém případě by roušky nikdo nenosil. Navíc číňan je podle našich měřítek pěkné prase, tady neexistuje ruka před obličejem při kýchnutí nebo zakašlání. Takže sople lítají z jednoho vagónu metra do druhého zcela běžně. S rouškama aspoň neplivou všude okolo (někteří) a nekýchají na ostatní. Tuším KaBrňák se tu rozplýval kdysi nad tím, jak nosí okamžitě při rýměčce roušku, ať nenakazí ostatní. To jsem utíral kafe z klávesnice a monitoru, pobavilo velmi.

 3. +1, velmi dobře napsáno. Teď se nám ještě vyvětil prezident, hranice zavřené rok, to je krása, jak má Zeman starost o mě a mou rodinu. Dřív na mě číhal imperialista, dnes na mě číhá covid a tak raději nikam nesmím, c kdybych se jich nebál. Je mi z toho na blití.

  Sysope, ještě pořád Tě ten pán reprezentuje přesně dle Tvých představ? Aspoň je sranda? (tím neříkám, že by za Drahoše mělo být líp)

  1. Za Drahoše!?
   Vítače a manipulátora z akademie s falešnými brýlemi?
   Toho co zaklekl na prof. Sykovou a ještě ji drze porazil v beztakzfalšovaných volbách?
   Ten by nás přece zavřel všechny do karantény navždy a pozval hromady čmoudů ať nás nahradí.
   To jeho blahorodí Zeman I. nám zařídilo roušky a respirátory za dobrou cenu od kámoše z východu a nechalo v akci i drobně vyniknout nemrtvého tragéda v červeném svetru.
   Jen díky němu na coronavirus nejvìc doplatilo jen Mynářovo prase, které jediné nemělo co papat…
   A zavření budeme jen rok, což se dá vydržet, lebo hranica nie je korzo, aby sa tam volakto prechádzal tam a zpäť, ako už povedal druhý najväčší Slovák po Babišovi súdruh Husák.

   1. Dachsmeister: jak jsem řekl, nemyslím, že by to bylo lepší. Ale že teď soudruh prezident říká rok, co mu časem brání říkat pět let? A pak dalších? Covid je TAM VENKU, číhá na bezbranné Čechy, je nutné se tady pěkně odizolovat a nikam nejezdit.

    Navíc si na sobě můžete vyzkoušet, jak to vypadá, když omlouváte jednoho soudruha, který ŘÍKÁ rok tím, že jiný BY JISTĚ ŘÍKAL něco horšího. Tak určitě. Apkud do mobilu, lepší než čip v těle. Čip v těle lepší než kriminál. Kriminál lepší než smrt. Hlavně bezpečí, soudruzi, před covidem.

    1. Ale drobnou ironii jste rozpoznal, viďte fadtwi?
     No nic na Čechy ať si klidně virus číhá, my Slezané na Ostravsku máme ostragen https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/odbornici-resi-ucinky-ostragenu-na-smog-a-lidi.A120416_131356_ostrava-zpravy_jog a beztak i coronagen a nebojím(e) se chodit bez roušky třeba po kopcách, sportovištích nebo chlastat pivo před horskou chatou na kládě 1.99m od ostatních pijanů.
     Zrovna dnes se na jednu chystám.

     1. Dachmeister: ale jo, něco jsem tam identifikoval. Ostragen by v případě, že byste se snad srocoval a pil bez roušky, nemusel stačit. Že nehodláte dodržovat 2.00 m je už jen perličkou na reakčním dortu.

 4. Nezapomen se ty Mrcasi kretene pochlubit svym vyrokem zde na DFENS, ze 25.000 Italu zemre rocne na chripku a ze se pocet obeti na koronavirus v tomto cisle ani nepozna.
  ITALY:
  Coronavirus Cases: 187,327
  Deaths: 25,085
  Recovered: 54,543

  Plus epidemie v Italii samozrejme zdaleka jeste neskoncila, pokud si udrzi soucasnou smrtnost 30% mezi zdetekovanymi nakazenymi, a zadni dalsi nepribydou, coz je hodne optimisticky predpoklad, kdyz vcera hlasili 3370 novych pripadu (ja vim, Italie uz pred 20 dny kulminovala, blablaba),
  tak k tem 25085 stavajicim mrtym pricti 30% z 187.327, kteri nejspise do mesice zemrou, to je dalsich 62.442, celkem tedy 87.442 obeti koronaviru v Italii, coz je podle tebe ovsem tak male cislo, ze se to ztrati ve 25 tisicich.
  Hlavne, ze jsem tu daval 11teho brezna vypocet, kde jsem odhadl pocet italskych obeti na koronavirus na 300.000 a jake prekvapeni, ono to cislo vychazi naprosto spravne,
  zejmena ve svetle, ze dve tretiny umrti, kde ma koronavirus rozhodujici slovo, nejsou ani jako smrti na koronavirus uvedeny ve statistikach, ale bere se to jako umrti na nadory, srdecni prihody, cukrovku, plicni choroby – a koronavirus se bere „jen“ jako komplikace.
  Banikovskym zmrdum zmar.

  1. Znamenám si, 87.442 mrtvých Italů na covid či s covidem19 k 30.4.2020.
   Hyn sa hukáže.
   Baník pičo!

   1. Dachsmeister: hlavně si zaznamenejte, že 25/187 je 30% a ne 13%, jak říkají kalkulačky, které nejsou chemtrails-certified.

    Dále si také poznamenejte, že z těch 187k případů je 107k aktivních, ale dle zerga bude umírat 30% ze všech, i těch uzavřených. Tedy někteří umřou už podruhé, ten virus je skutečně zákeřný.

    Protože z těch 107k aktivních je kritických 2382 (tedy 2%), je prakticky jisté, že do konce měsíce bude půlka Itálie mrtvá. Sereš to zergovi slíbil, tak to tak bude!

    Jinak jen technická: psal „do měsíce“, ne „do konce měsíce“, takže 23.5. se tu sejdeme a řeknem si, jestli při snižujícím se počtu nových nakažených i mrtvých zmákne corona za měsíc víc než kolik stihla za minulé dva. Zerg jí jistě fandí, není to náhodou nějaké to podněcování nenávisti či tak něco?

    1. Ale no tak, nebuďte jako oni. Ti nějaké to podněcování nenávisti vidí skoro ve všem.
     Já bych zrg1 normálně superarbitroval pro blbost.
     FCB!

  2. smrtnost 30% je strasne moc, tolik to urcite neni. Active cases maji ted 107.699, spis si ale myslim ze jestli nebude vakcina a dojde k uvolneni opatreni tak se v dlouhodobejsim horizontu druha treti dalsi vlna klidne na tech 300.000 v Italii da dostat, ale ani tak to by to nebyla zadna tragedie plus je take otazkou zda vsichni zemreli doma ci zarizenich pro seniory jsou dusledne detekovani zda zemreli aspon s covidem

   1. smrtnost 30% mezi zdetekovanymi pacosi na Koronu v italii je naprosta realita a je to dano tim, ze Talosi Koronu prechazeji a do nemocnic se doplazi az polomrtvi, kde je teprve zdetekuji a pak po par tydnech jim stejne zemrou.
    Coz je od zacatku ta picovina, ze se nedetekuji bezpriznakovi, i kdyz vime, ze 60% nakazenych ani priznaky nema.
    Nemaji priznaky, ale siri to dal a dal, proto doted v Italii maji kolem 3000 novych nakaz denne.
    Reknete mi, co to je za karantenu, kdyz to den co den chytne dalsich 3000 lidi. No je to karantena na picu,protoze siritele nakazy, tzv superspreaders, volne behaji po venku nezdetekovni. Ale to jsem vedel uz pocatkem brezna, ze se ten virus tak chova.
    60% nakazenych nema zadne nebo skoro zadne priznaky, 20%ma hnusnou chripku, 15% ma tezky zapal plic a potrebuje kyslik a 5% umre.
    V Italii jich realne umira jeste vic, nez 5%, protoze maji pretizeny zdravotni system a nedostatek ventilatoru. Spanelsko je na tom jeste hur. Tam to dokonce ani jeste nekulminovalo, zatimco Italie jede ted v rezimu sul nul, pocet nove nakazenych zhruba odpovida poctu vylecenych + mrtvych, takze jim aspon neroste pocet prenasecu, ale ani tak zadna hitparada to neni. Ve Spanelsku jim pocet prenasecu roste, coz znamena, ze spanelska karantena byla nedostatecna.

    Mam takovou hypotezu, ze tyhle jizni narody mji jednak hovno moralku a druhak se tam populace se sezonnimi virozami tak nepere, jako treba pacosi v Nemecku nebo Cesku, takze maji horsi nespecifickou imunitni reakci. ALe to je jen hypoteza.

  3. Tys zase rozhicoval troubu, lopato?

   Baník pyčo!!

  4. Tedy, já se do těch tvých kravin moc nevkládám, ale ty základní počty by sis opravdu mohl nastudovat, jinak vypadáš jako mnohem větší blbec, než už jsi. Když neumíš z hlavy alespoň přibližně vydělit dvě poměrně malá čísla, vem si na to tu kalkulačku, to pomůže. Pokud ovšem nejsi postižený takovým způsobem, že jsi podlehl myšlence, že ti ta kalkulačka lže. Což by mě ve tvém případě nakonec ani moc nepřekvapilo. :-)

 5. Aktuální situace s opatřením v souvislosti s COVID-19 s sebou nese i zvýšený počet různých nesouhlasných vyjádření, která se jejich zastánci snaží šířit nejen osobně, ale také na veřejných sociálních sítích, či na internetových fórech.

  Objevují se pisatelé, kteří mnohdy svým extrémním vyjádřením, nevhodnými výrazy komentují známé osobnosti či postup vlády České republiky. Následky svého počínání si však zřejmě neuvědomují. Svým hanlivým výrokem mohou naplnit skutkovou podstatu hned několik trestných činů a vystavit se tak trestnímu stíhání. Mohou se tak dopustit například Podněcování k trestnému činu, Vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci či Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Pachateli pak může ve většině případech hrozit až dvouletý trest odnětí svobody.

  Na tento způsob nevhodné komunikace se zaměřují kriminalisté, kteří se specializují na počítačovou kriminalitu a v případě, že prokazatelně dojde k porušení zákona, tak zasáhnou. Každý by si měl uvědomit, že internet není anonymním místem a nikdo není nedohledatelný a nepostižitelný.

  https://www.policie.cz/clanek/pozor-na-hanlive-vyroky-na-socialnich-sitich.aspx?fbclid=IwAR3sSzkP_M9ga3Y4jpp5SatAsTYkdoRaQqu39GzPOWYmsseZ_SYb8Wd27g4

  1. to LWG 9:13
   aspoň, že někde je svět v pořádku a nekecáme, makáme. ;-)
   No ale už to není co bejvávalo, za schvalování atentátu na legálně instalovaného orgána státní moci, jistého Reinharda anebo za poslech štvavých rádií býval trest smrti a ne 2 roky ve fešáckém krimu, kdyby to byly aspoň 2 roky nucených prací v LDN či DD…

  2. Tak tohle už bylo zřejmě za čárou i pro policajty, takže se za tu slépku omluvili.

  3. Voni ji jenom nechali samostatně přenejšlet….

   To začíná připomínat ten komunistickej vtip:

   „Proč chodí policajti vždycky ve třech?“
   No, jeden umí psát, druhej umí číst a třetí má za úkol ty dva zkurvený inteligenty hlídat“

   1. Ten vtip znám!
    Dovolím si jen připomenou variantu, ve které se uvádělo, že ten třetí je pes.

   2. Přijde úředník z berňáku na pravidelnou roční inspekci hospodaření do synagogy. Prochází se tam s rabínem a hledá co by mu vytknul. Úředník: „Koukám, že tu máte hodně svíček. Co děláte s tim voskem co z nich odkapává?“ Rabín: „Ten sbíráme do krabice a plné krabice pak posíláme do svíčkárny a oni nám za to jednou do roka dají krabici svíček grátis.“ Úředník: „No dobře, ale koukám, že tady hodně jíte macesy. Co děláte s těma drobečkama co z nich padají?“ Rabín: „Ty zametáme, dáváme do krabic, které posíláme do pekáren a pekárny nám pak jednou do roka pošlou krabici macesů zdarma.“ Úředník: (Už vážně neví, co by mu vytknul, tak se vytasí s posledním trumfem) „A co ty obřízky co tu provádíte, co pak děláte s těma předkožkama?“ Rabín: „No tak ty taky sbíráme do krabice a pak je posíláme na berňák.“ Úředník: „Proboha a proč je posíláte k nám na berňák?“ Rabín: „No protože oni nám pak jednou do roka pošlou takovýho čuráka jako jste vy!“

   3. re: AJR 11:05
    Když jsem ještě dělal pro zahraniční imperialisty, tak jsem tenhle vtip říkal našemu kolegovi z Vídně a velmi kapíroval. Ono je to tak nějak univerzální. :-) :-)

    1. Dva policajti se psem. „Franto, proč pořád koukáš tomu psovi mezi nohy?“ „Jsem zaslechl, jak někdo říká, že jde ten pes se těma dvěma čurákama.“

  4. LWG: svým způsobem je komický výčet možných trestných činů, je vidět, že manýry minulého totáče jsou stále živé. Tam taky komu se nelíbilo mít zavřené hranice, soudruzi se s ním nepárali. Kdepak nějaká svoboda projevu, ta je jen pro chválu zavřených obchodů a hranic. Je vidět, že stranu a vládu si rozvracet nedáme a s reakcionáři jaksepatří zatočíme.

   Počítáte s nějakými kapacitami pro diskutují z D-F?

   1. Ad fatdwi:
    Svoboda projevu zde byla vždy, dokonce i za totáče…

    1. PanPredseda: jo jo, chyběla akorát svoboda po projevu. Jen je smutné vidět, jak rychle jsme zase zpátky. Především je ale vidět, že lidí s mozkem přibývá a čím dál tím více si kladou otázky, zda je vše skutečně nutné nebo to má jiný účel. Což jsou pochopitelně otázky nevhodné, všichni mají být přece vyděšení ze smrtícího viru, držet hubu a krok a hlavně do toho nekecat těm, co makají.

  5. ‚nesouhlasné vyjádření‘ ‚nevhodný výraz‘ mluví jako by jako chtěla postihovat skoro uplně každej blábol na netu si myslim :O ;D

  6. Co tam mělo být? Mně se na ten odkaz otevírá pouze stránka PČR Karlovarského kraje, ale bez obsahu.

    1. teď to hrajou do autu samozřejmě…

   1. sem tušila žese to jakoby muže nějakým takovým záhadným nedopatřením stratit a rači sem zprávičku panim a pánům vod policie schovala na webarchive hele :O :O :D :D ;D

    všem doporučuju požívat archive.org na schovávání stránek u kterejch hrozí že mužou zmizet hele a vpravo vyplnit url a dát save page :O ;D

    1. This page is not available on the web

     because page does not exist :-(

     1. Kukám, že ti tiež napísalo to isté čo mne.

      1. SatanOkkY: v tom výše linkovaném článku na lžidnes je to vysvětlené, že to stáhli. Holt to je tak, když se interní postupy dostanou ven :-) Paní dostane pojeb, že takhle teda ne. Hned se taky našel vhodný důvod, proč to vlastně bylo pochopitelné, že takový článek vznikl (nějaký člověk, který prý vyhrožoval a už se přiznal).

       1. původní hele vodkaz na archive.org jakoby už znova jede :O ;D
        nejspíš jenom nějakej malej technickej problémek na straně archive.org je nepravděpodobný by to jako nějak dělali naši policejní ‚čučkaři‘ ;D

     2. hhhmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm znepokojivě divný se zkusim poptat jak jeto jako možný :O :O :'( :'(

      zajínavý je že spanshoty ze včera 23. dubna sou na timeline eště vidět hele :O :O

      nóóóóóóó každopádně jeto ještě čitelný v google cache hele (časem samo zmizí) a eště sem to zkusila znova schovat z tý cache na archive.org hele tak uvidíme :/

 6. vona je asi jako pěkně nevděčná práce bejt epidemiologickej experť v nějakým krizovým štábu. když svou práci vodvedete jakoby blbě máte ulice plný mrtvejch mrcasíků a zbylí mrcasíci vám nadávaj do lhostejnech pitomů nóóó a když ji navopak jako vodvedete dobře tak ste zase za pitomu co zbytečně dusí ekonomiku a mrcasíci řikaj dyď se nic neděje jako kde sou ty mrtvoly kterejma nás strašíte :O :O :D :D :D :D ;D
  se mi mrcasíku děsně líbí jak vtom máš jasno si myslim že byses měl přestat zbaběle schovávat doma mezi nasyslenejma ruličkama toaleťáku a pytlikama instantních polívek a zajet za prymulou nebo panem maďarem a nabídnout jim svý cený rady ;D ;D

  noa taky jako nevim proč se všichni tak bojej chytrý karantény :O :O se šmíruje už dáááááávno a plošně určitě některý zvás má nějakej takovej divnej legrační zážitek s pánama vod policie že měli informaci kterou prostě jako nemohli dostat nijak jinak než šmírováním :O ;D souhlasy se zpracováním osobních údajů sou jenom takový placebo button byste jako měli pocity žeto jako máte pod kontrolou. jedinej rozdíl voproti běžnýmu šmírování který tady jakoby máme nonstop je ta nová dobrovolná apka erouška tý chytrý karantény která sniffuje bluetooth zařízení vokolo loguje gps souřadnice. myslim že data ani neposílá průběžně ale jenom když to jakoby explicitně vodkliknete a taky mužete data promazávat. coby za takový šmírování taiwanský číňani dali si jako řikám :O :O ;D ;D
  nóóóóó ale jako stejně rači tý vládní lepenině kódu doporuču věřit jenom jako už jinejm vládním bastlům ale zase aluminiový čepičky z hlav dolu :O :D :D ;D
  nebezpečí vidim v tom žeto muže bejt teprve první kolečko šištičky salámu naší svobody nóó a budou příště přicházet s všelakejma dalšíma hovadinkama protože přece erouška pomáhala a chránila za tý strašný morový rány nééé?? :O ;D ;D

  1. Milá Greto.
   Píšeš na český web, snaž se psát česky.
   Třeba jsou v Tvých příspěvcích nějaké důležité nebo poučné informace, ale bohužel nerozumím řeči Tvého kmene.
   Zkusil jsem i Google translator, ale ten to ještě nemá dokonale vychytané.
   Děkuji za pochopení.

   1. milej willy
    toje jakoby čeština verze 5.0
    číslo verze mi vobčas vypisuje i naše brejlatá můra na čédinu do žákajdy :O :O :D :D ;D

    čuz gréta

    :D :D :D :D :D :D ;D

 7. Trochu zergovatíš.
  Je nutné si uvědomit, kdo jsou ti novináři a reportéři, kteří píšou do novin a vidíš je v televizi. Ty tady vidíš po zergovsku jakési „zadavatele“ kampaně, ale třeba na ČT to jsou kovaní pravdoláskaři, vítači a exemplární levičáci. Ti žádného zadavatele nemají, je to jejich vlastní sociální a politické přesvědčení. Se podívej každý večer na zprávy, jak se v tom doomu realizují, jak herci v tranzu exhibují.
  Jistě tam mají nějaké lidi, kteří umí pracovat s tvrdými daty, ty relativní porovnání s ostatními chorobami, běžnou úmrtností, když už máme data o coroně, se přímo nabízejí, ale nikdo je nikde neukazuje. To by pak totiž skončila jejich dramatická herecká show a museli by se vrátit zase do šedé reality informování o počasí, dopravních nehodách, kolonách do Chorvatska a zvířátkách, které se v zoo zrovna narodily.

 8. https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/soud-zrusil-ministerstvu-zdravotnictvi-opatreni-omezujici-obchod-a-volny-pohyb-40321565
  To budou zase kličky od vlády, že by se i Baníkovec Milan Baroš nestačil otáčet :)

  1. To jste bohužel špatně pochopil, hned po tom rozsudku se to samé zavedlo tak, aby to bylo správně. ;-)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017