Sorry jako, ale já se s vámi idioty semknout nechci.

Featured Image

Poslechl jsem si právě premiérův projev. Nic tak absurdního jsem už dlouho neslyšel.


Pan premiér nám v podstatě sdělil, že hlavním prostředkem v „boji s koronavirem“ je nosit roušku. Pak se s vyvalenýma očima jal peskovat českoslovenštinou občany, co mají s rouškami nějaký problém. Připomínal přitom nějakého slovenského lampasáka, co prcá vojína,  že nemá vyčištěný samopal.

Podstatná část projevu pak byla o tom, že jsou ti, kdo roušky nosit chtějí a kdo je nosit nechtějí, a ti druhý že jsou ošklivý. Naprosto jsem nechápal. Podle Babiše je zjevně nošení mokrého hadru na obličeji jediným a zásadním prostředkem, jak nepřispívat k šíření nákazy. Opatrnost není důležitá. Dobrovolná opatření nejsou důležitá. Debilní obejdování na zbytečných sportovních zápasech je v pořádku, hlavně když mám roušku. Hlavní jsou roušky, roušky, roušky. Omezenec.

Pak pan premiér přepnul do jiného módu, aby vyjádřil úctu odešlému ministru Vojtěchovi. Hezky o něm pohovořil a musím říct, že jsem s ním i místy souhlasil. Podobně jako pan premiér jsem si jistý, že Vojtěch je slušný člověk. On sice postrádal jakoukoli odbornou, manažerskou i vůdčí kvalifikaci pro funkci ministra, ale nebyl zlý, podlý ani mocichtivý. Vojtěch nejspíš nekradl ani nenechával nikoho zaklekávat. A navíc na sobě nechával dříví štípat, když ho Babiš veřejně ponižoval. Možná to byl Babiš, kdo Vojtěcha přivedl do politiky, ale určitě to byl Babiš, kdo Vojtěcha zničil. Pokrytectví, s jakým Babiš o Vojtěchovi mluvil, v sobě mělo něco psychopatického a děsivého. Nehledě na účelové pozadí celé věci, že zjevně instalaci plukovníka Prymuly připravoval už delší dobu a chápu to jako marketingový tah směrem k tradičním voličům ANO, protože těm názory pana plukovníka znějí libě.

Pokládám za komické, když stejný člověk ve stejném čase současně hovoří o nutnosti se semknout v „boji s virem“ a současně dělá akce, které principiálně směřují k rozdělení společnosti. První takovou bylo dopolední jmenování Prymuly ministrem zdravotnictví, přičemž Prymula je zastáncem ultrakonzervativního přístupu, za peníze nás všech provozuje enormně drahé poroučení větru dešti a jeho schopnost komunikovat s veřejností je na úrovni uklízečky z fabriky. Jeho názory sdílí jen velmi specifická část společnosti, shodou okolností mající průnik s voliči ANO. Kdyby skutečně předseda vlády usiloval o sjednocení národa, hledal by osobnost, která by byla alespoň pro nadpoloviční část veřejnosti důvěryhodná a akceptovatelná. Pan premiér a jeho rigidní poradní sbor zjevně nepochopil, že je zde početně významná a relevantní část veřejnosti, která má k čínské chřipce odlišný postoj než pan Prymula, Flégr a provládní média. Už mají dost toho strašení a doomsayingu a patrně jim v hlavě vrtá nevyslovená myšlenka, že současná „druhá vlna“ není nic jiného než selhání vládní politiky ve vlně první.

Když vysílání skončilo, přemýšlel jsem, zda se mi to náhodou jen nezdálo. Měl jsem za to, že do živého vysílání vstoupil nějaký hodně dobrý imitátor, protože jsem odmítal věřit, že tohle dementní blábolení byl projev předsedy vlády.

Ten projev byl strašlivý. Horší demonstraci amatérství, pokrytectví a zaslepenosti si snad ani nedovedu představit. Shledávám to svým způsobem dehonestující pro tuto zemi a slušné a racionální lidi v ní, kteří jak doufám netvoří menšinu.

Sorry jako, ale s tímhle člověkem se já se semknout nechci.

 


21.09.2020 D-FENS

12345 (607x známkováno, průměr: 1,51 z 5)
29 328x přečteno
Updatováno: 21.9.2020 — 22:38
D-FENS © 2017