Silniční fašismus v právním státě - zpět na článek

Počet komentářů: 58

 1. Já bych zareagoval asi takto: Evropa se potácí v hovnech, ale místo toho, aby vyšla dveřmi a pořádně se umyla, tak zkouší dělat díru ve zdi a doufá že ty hovna oprší. Ale co, jinak to holt nepůjde a budeme se s tím muset nějak vypořádat a přežít to.

  1. Ajvaj, nějakým řízením sem tento koment nepatří. Jen bych rád řekl, že cesta z té dopravní džungle nebude snadná, ba je spíš nemožná. Přinejmenším za současné sociálně-politické konstelace.Hodil by se nějaký restart. Ale mám takovou tuchu, že při tom restaru zařve dost lidí a nikde není zajištěno, že se nám uleví. Poslechněte si pár lidí co si myslí o dění na silnici a dozvíte se akorát to, že se má přitvrdit a že lidi furt někam courají. Ouplně zbytečně. Pfff.. S takovým materiálem se pozlacený řetěz, podává budoucím otrokům velmi snadno.

   1. Restart bude s pravděpodobností hraničící s jistotou ve scénáři SHTF, jak už D-F psal před lety. Co se zatím neví je jenom který hovno vletí do kterýho větráku…

    1. Mám od zdroje nejpovolanějšího a nejdůvěryhodnějšího, že už někdy v druhé polivině devadesátek nějaké analytické kolegium pracující pro OSN a NATO vypočetlo, že mezi lety 2018-2022 započne v Evropě nějaké masové povstání či dokonce „big shooting war“. Není to konspirace a není to nic tajného, jen tomu zkrátka lidé neveřili a ještě pořád nevěří. Toto info mám cca 10 let. Jasně, je to jen analýza, ale bylo mi řečeno a ukázáno více a zatím se to vcelku plní. Ale jak mi bylo řečeno, je tu nekonečně mnoho proměnných plus různé náhody a nehody. Pokud se nic z toho neuskuteční, budu za debila a blázna, ale bud nám dobře.

     1. Pokud se nic z toho neuskuteční, tak nám nebude dobře, viz Houellebecq: Podvolení.

      1. Asi tak. Jak píšu dole: Jestli se to nestane, bude nám „dobře“. Jestli se to stane, no, až bude po, pak nám bude dobře.

     2. Eslivá to není anál-lýza ve stylu že dycky se to posralo v nějakým x8., tak určitě něco přijde. Mimo to, že když se člověk podívá na historii, někde se válčilo skoro permanentně, tak zbejvají tři týdny, to už se toho asi moc nevšimne…

      Taky nesmíme zapomenout na místního pacienta, co nám predikuje apokalypsu už minimálně třetím rokem, a zatím mu furt šmejdi z vólstrýtu jen nafukují že finanční bublinu až tomu sám nevěří že je to ještě možný a další kecyvkleci :)

      1. Nemohu a nechci tu uvádět zdroj, nicméně jde o analýzu provedenou na žádost vlády US, jejich genštábu a OSN a já nedokážu posoudit v jakém duchu toto vzniklo. Co jsem viděl a slyšel, byla prostě suchá, faktografická práce. Prognózy a analýzy. Jak jsem tvrdil, může to být shoda náhod nebo jen normální cyklus, nicméně to zatím sedí. Byly momenty kdy jsem volal plný obav něco ve smyslu „už?“ a bylo mi řečeno, ne ne, to je teprve katalyzátor a musí dojít k iniciaci. A naopak jsem byl srozuměn přibližně takto: „koukej se a dívej“. Ne, nejde o nějaký amatérský zdroj, ale seriózní práci. Řeknu Vám toto: Užívat si nebo se bát je tak nějak nastejno, ale kdo bude připraven, tak občas zažije momenty, kdy se mu to bude hodit. A ne, to slovo na A nebo J tam nepadlo.

       1. Voni tam mají zcela seriózní anál-lýzy i na zombie apokalypsu, z toho bych si nic nedělal, na deset let dopředu odhadnout nějaký kraviny, to je stejně hlavně duchařina a ne nějakej vědeckej předpoklad…taky je docela dobrý brát v potaz to, co se dneska nazývá teorie přitažlivosti, i když různý filosofie a dokonce lidová moudrost už to zná staletí, ne-li tisíciletí (přání otcem myšlenky). Tzn. aby tak svědomitě nesledovali naplnění, až by se z toho nestal plán, kterýmu by aktivně pomáhali.

        1. Jak říkám, dnes už proběhlo nejméně 20 let od této analýzy a máte recht, oni zcela reálně zkouší i zombie apokalypsu. Já z toho ani nějaký strach nemám. Jako nemám strach z meteoritů, ufounů a globálního oteplování
         a každoročně potvrzených konců světa. Spíš mám strach z věcí, které bych mohl ovlivnit. A serou mě věci, které bych ovlivnit mohl a spíš se mi to nevydaří nebo uteče.

      2. Zaregistroval jsem rukopis zrg1 na portálu Echo24. Je tam pod nějakým dívčím nickem a píše jako tady, bez diakritiky a stejným stylem.

       1. Není třeba litovat, tady vstalo několik nových bojovníků, kteří mají poněkud vyšší IQ, nepřehání tolik a působí bohužel poněkud důvěryhodněji.

     3. Adanedhel: z toho, co píšete vyplývá, že to nebyla analýza, ale plán :-)

      Takže není až tak divné, že to vychází. Mě plány obvykle taky vycházejí, když jsou realistické a makám na nich.

      1. No, také mě to napadlo. Co když jim to připadlo jako nejpravděpodobnější scénář vývoje a tím pádem se vnější okolností přizpůsobují situaci, pročež tato opatření nechtěně akcelerují nebo napomáhají vývoji a oni si pak řeknou: „Jo, jsme hlavičky, vychází to jak jsme předpokládali?

  2. Zatím jsme ve fázi, kdy jsou hovna vydávána za pleťovou masku nebo léčebné bahno, a komu se to nelíbí, ten je zaprděný Čecháček nebo Putlerův agent.

 2. Ma hluboka ucta a podekovani autorovi za odvedene nezmerne usili. Nejsa statisticky extra zdatny o data se nehlasim, ale v rukou nekoho schopneho by to mel byt neocenitelny poklad. Jak tusim skladbu clenstva, meli by se hlasit v prvni rade Svobodni. Tak uvidime…

  1. Většina svobodnejch má takový věci tzv. v piči.

   1. Svobodní se transformovali v normální eurohujerský a neomarxistický průměr, který dříve, či později, upadne zaslouženě v zapomnění.

   2. Behemot: Do Strany Svobodných se infiltrovali tupé hovada, vyštvaly ze strany solidní kádry a do svého čela zvolily hlupáčka naivku Pajonka – voliče Drahoše. Dlužno dodat, že podobný proces se stal i v jiných stranách, třeba u Pirátů, kteří jsou na základě událostí za poslední dva roky rovněž nevolitelní.

    1. Strana Svobodných nikdy solidní kádry neměla, respektive jich bylo naprosté minimum.
     Proto bylo tak strašně vidět, když se na to těch pár tahounů vybodlo.
     Zbytek se proměnil v nejednotnou a zuřivě debatující partu intoušů, často s radikálními anebo velikášskými sklony.

     1. Childeater: To souhlasí, teď už nemá ani to minimum a jsou proto nevolitelní.

     2. Vzhledem k tomu, že jsem byl svědkem toho, jak ti tahouni vyločovali jednoho ze solidních kádrů, tak bych řekl, že nikdy o žádný kádry nestáli. Nyní jsou definitivně mrtví a upřímně řečeno, škoda jich není.

      1. Myslej Matějku co všechny vyfakoval a šel si založit stranu na vystoupení, která dostala celejech pět tisíc hlasů? To nebylo ani k smíchu. Docela hodně lidí mu to říkalo předem opakovaně, ale ne, just to musel rozbít a pohonit si triko. No, tak teď je to v piči všechno, super výsledek :)

 3. „Kytky ústavních soudců mají zvláštní vlastnost: jsou zároveň i kroky na cestě k naplnění čl. 23 LZPS“
  Ten článek je nicneříkající blábol, který je tam jen proto, aby to hezky vypadalo.

  „Čl. 23
  Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“

  Demokratický řád nikdo neodstraňuje, naopak se nám pěkně prohlubuje, základní svobody nejsou nikde striktně definovány, takže ústavní právo na ovzduší může převážit nad domovní svobodou. Ústava definuje, že majetek zavazuje, takže je cajk zpoplatnění práva nevypovídat pro provozovatele vozidla atd. Ústavní soud funguje, úřady úřadují, soudy soudí, fízlové fízlují, všechno funguje, nic tedy není znemožněno.

  Každý, kdo se státu postaví na odpor bude semlet dle zákona. A když ti, co se postaví na odpor náhodou zvítězí, pak se poplácají po zádech, že to bylo jejich ústavní právo.

 4. Jasně že bodový systém nemá na bezpečnost provozu vliv, resp. vliv měl jen krátce po uvedení. Pak si lidi možná trošku zvykli, ale hlavně každý normálně uvažující člověk se dokáže bodům vyhnout Deathmuthem nebo v horším případě nebodovaným přestupkem provozovatele.

  1. tezko rict jestli za to muze bodovy system ale kdyz to srovnam s devadesatkama, tak se jezdi o dost defenzivneji a ohleduplneji. o tom svedci i trend kazdorocniho poklesu poctu mrtvych na silnicich dneska jsme uz skoro na polovine co bylo treba v letech 93-99. Take treba uz malo vidim lidi co jedou odhadem 190+, predjizdeni na dvojite plne atd … muze to souviset i se zvysujici se hustotou dopravy (to by ale zase melo znacit vice fatalnich nehod coz se nedeje)

   1. Počet mrtvých bude spíš souviset se zvyšující se kvalitou vozového parku. Navíc se při zavedení bodového systému změnila metrika, takže počet mrtvých klesl jedním bouchnutím razítka. Kdo zemřel na kapačkách do 72 hodin figuroval jako oběť nehody, teď figuruje v jiné kolonce a oběť nehody je to jen do 48 hodin.
    Klesalo to před i po nezávisle nebo spíše navzdory státnímu aparátu.

   2. A co kdyby to celé souviselo s tím, že lidi nejsou šílenci, kteří se primárně chtějí zabít (až na výjimky) a jezdí tak, jak jim to hustota provozu dovoluje? Ono dnes je problém se na dálnici na těch 190 vůbec rozjet, což před 15 lety bylo prostě jiné.

 5. Já bych o ta data projevil zájem.
  Očekávám samozřejmě nějaký finanční podíl.
  Děkuji a přeji hodně odvahy a zdraví.
  magic(zavináč)integrale.cz

 6. Zdravím všechny znalce aut a omlouvám se za offtopic.
  Před pár lety jste mi zde dobře poradili při koupi levného ojetého auta (byla mi doporučena Fiat Marea, která mi 5 let dobře sloužila, než jsem s ní letos bouchnul do svodidel a kromě plechů to odnesl i diferenciál, který už byl asi načatý, takže oprava se nevyplatí. A sehnat Mareu ve slušném stavu, to už bohužel moc nejde.

  Takže sháním nějakého kombíka na nájezd cca 5000 Km ročně, spíše delší trasy. Na spotřebě mi nesejde, preferuji spolehlivost.
  Budget mám 50 tisíc.
  Aktuálně mám nabídku na Opel Vectra 1.8 16V rv 2004, najeto 210k, cena 35.000 Kč a Mondeo 2.0 TDDI rv. 2001 (prý to je držák), najeto něco přes 250 tisíc, cena 45.000 Kč.
  Obě auta přímo od majitele. Doporučíte jednoho z těchto aut, nebo se mám poohlídnout jinde? Líbí se mi třeba MPV, ať už Sharan (nebo brácha od Seatu), nebo Zafira.
  Předem moc díky za radu :)

  1. Nejsem sice znalec, ale k Mondeu. Kamarádova oblíbená značka, konkrétně dvoulitrový nafťáky. Vím, že u všech řešil turbo, zřejmě jeho styl nájezd cca 15k ročně z toho tak půlka po městě (zásobuje hospodu) motoru nedělá úplně dobře, asi bych zohlednil kde s tím jezdil původní majitel.
   Proč se nepodíváte po nástupci Maree? Stilo Multiwagon kolem 50k Kč při troše péče seženete r.2006, 2007 s nájezdem kolem 150k.

   1. Aha, no právě že tenhle model se dělal s tím TDDI (ten se prý používal v Transitu a je prý bezproblémový) a TDCI (ten prý není takový držák). Ale moc se v tom nevyznám.
    Na to Stilo kouknu, díky za tip.

    1. Nedalo mě to a kouknul co je „hned“ k mání…
     Pokud nevadí spotřeba 7-8l a netrváte na naftě, hledal bych něco takového:
     https://www.sbazar.cz/reditel.labut0/detail/49441126-fiat-stilo-kombi-16-16v-107k-mod2007

  2. Vectru C můžu směle doporučit, i když kombík s tím motorem je dost těžký a moc nepojede, no ale v porovnání s Mareou 1.6 asi tak na stejno.
   Mám stejný rok a motor, ale teprve 160 tkm. Mně se na tom nic zásadního nekazí. Zjistěte si, jak jsou na tom nápravy a jak moc to žere olej. Mně zatím žere 1 l na 3500 km, což je v normě. Vyzkoušejte palubní elektroinstalaci, ovládání ventilace, klimatizace, tam to zlobívá, tak abyste pak složitě nehledal někoho, kdo to dělá. Zásadní je, jak o to majitel pečoval.

   Do takto starého dieslu bych nešel, na 5000 km ročně je to asi i nesmysl. Může mít Mondeo kombi diesel za 18 let najeto jen 250 tkm?

  3. Na tendle nájezd a delší trasy – no, esli je delší trasa Praha-Brno, 250 km, tak to pojedete desetkrát za rok tam a zpátky.

   Někdo vedle ve vlákně nabízel že v dobrým stavu filcku fkombíku. Za nějaký směšný peníze, kdy i když necháte ošetřit spodek a ty hnijící strany zbrousit a přelakovat (tak aby to eště jednu-dvě technický vydrželo), tak eště zbude dost peněz na druhý auto nebo nějakou jinou věc :D. Při těch 10 jízdách ročně tu horší sedačku přežijete, jen s tím nesmíte bourat.

  4. Když jste byl spokojený s Mareou Weekend, nástupcem je Stilo Multiwagon. Opět nejbezproblémovější motorizace 1.6 16v, v případě požadavku na chrochtání 1.9 JTD. Má sice vzadu tuhou nápravu a vyměklý řízení, ale nejsou s tím nějaký problémy. Za pár korun se dá koupit i Lancia Lybra se stejnými motory, byť zbytek auta je hodně jiný (pouze podlaha je čásetčně unifikovaná). 1.8 16v není špatný, ale jede podobně jako ta 1.6, přičemž spotřeba je citelně vyšší. Lybra byla i v pětiválcovým dvoulitru, který si sice rád přihnul, ale nejelo to zase úplně špatně. Nafta stejná 1.9 JTD je jeden z nejlepších chrochtáků, který kdy spatřil světlo světa (156 SW má ještě leší 16v, ale to je už uvnitř hodně malé auto a navíc ta přední náprava je prostě servisně náročnější). Pokud spíš MPV, tak s Mareou je příbuzná Multipla, ale její design je trochu rozporuplný, někoho nadchne, někoho odradí, to je podle osobního vkusu. Motorizace opět 1.6 16v nebo 1.9 JTD. Opět sestřenicí „z lepší rodiny“ je pak Lancia Phedra, byť není zdaleka tak variabilní, jako multipla (zato se na těch sedadlech dá sedět i dlouhou dobu, což u Multiply moc neplatí). Z novějších pak je klasikou za docela malý peníz 159 SW 1.9 JTDm nebo docela výkonná 2.4 JTDm, ale servisně to je opět trochu náročnější, zejména pokud chytnete nějaký kus, který už někdo „opravoval“.

   1. Jen nepodstatná poznámka – v životě jsem neslyšel o tom, že by design Multiply někoho nadchnul… :-)
    Ale někdo to určitě koupil i z jinýho důvodu, než že to mělo šest míst, to je jasný.

 7. Tak zrovna mam jeden cerstvy zazitek, uz jsem se prebalil, takze se muzu podelat. Sorry jako… podelit.

  Jel jsem Strakonicemi na Budejce, mestska dvouproudovka. Jedu, celkem svizne, za mnou nejaky pako nervozne vykukuje, priblizuje se, najednou myska a sup! A je prede mnou. Jenze… on tam byl semtamfor, na cervene stala dve auta a k nim ja jsem dojizdel. Cernej Medak, co mne ‚vymyskoval‘, hamstnul na brzdy, ja to bleskem strhnul do vedlejsiho, nastesti tam nic nebylo a jak jsem ho mijel, tak je slysim ranu, vidim poskocit bily auto (asi nejaka Schadewerke) a hned dalsi racha. Takze ten bilej to mel stereo.

  No klika jako prase. Cumilu tam bylo dost, ja jsem skrabanec nemel, tak jsem jel pali. Pokud meli ti dva vpredu hlavovy operky, tak pujde jen o plasty, svetla a plechy.

  Doted mi neni jasny, co ten Medak byl za vola. Normalne, nebejt ty mysky, tipuju blondynu se steklama, co si na automatu nestihla prehodit nozku z plynu na brzdu. Ale blondyna by snad nedelala takhle rychly manevry. A zase kua chlap by prece zdalky videl ty cerveny svetla, takze by moh’ predpokladat stroodel aut a na mysku by se vysral.

  Nechapu, nechapu, nechapu. Dva nevinni maji zkurveny vanoce.

  1. Vy teda umíte potěšit řidiče začátečníka :-(
   Jinak dobrá reakce a vyřešení situace. Vždycky si říkám, jestli by mne napadlo něco jiného než jen brzdit…

   1. Napadlo. Sysop mel z prdele kliku, ze ten sousedni byl prazdnej, jinak to mohlo dopadnout nejak takto https://brno.idnes.cz/nehoda-videnska-brno-video-dcx-/brno-zpravy.aspx?c=A181207_115911_brno-zpravy_vh

 8. Dobry vecer vespolek. Smekam pred vytrvalosti, znova jsem se zaregistroval a nez nekdo (ja?) pozada, tak bych se rad zeptal… Je mozne naznacit, kolik radku (prestupku) dat je k dispozici a co vse je k danemu prestupku znamo? Uvest neco jako hlavicku tabulky (tabulek?) a data k prvnimu prestupku? Lze nejak priradit sproste ridice a pachatele nehod se zranenim nebo vychazite jen ze souhrnnych statistik? Lze nejak (nechci jmeno, rodne cislo, cislo ridicaku a velikost bot) identifikovat ridice, tedy jednoznacne poznat, zda ma prsty ten stejny ridic v necem naslednem? Predem diky

 9. Mpje pritelkyne stala obeti fasimu kamer. mela mitsubishi colt a ted presedla do kodiaqa. a dostal v tunelech 14 pokut. no a jsme u toho. kdyz chete rozjet colta na 70km/h tak na tom musite sakra pracovat. 4x preradit a pak dat petku. kodiaq ma automat. smula je ze ve sklonu blanky smerem na holseovice ten automat, stejne jako colt, neudrzi rychlost a proste se rozjede. takze tam slizla 14 pokut, mezi 1-4 rano, kdy tam nikdo neni a ohrozeni neexistuje, pokuty ze jede 82-92. za 12 tacu. a smula je, ze fasouni vam ani nereknou ze jste v rpusvihu, neni tam zadna zpetna vazba ze by neco zabliklao, jako kamo, jedes moc rychle a posilaj to rok zpetne. takze pokuty dal chodi a my platime. za hovno, za nic kdy je ona jedine auto v tunelu a kamery merej. jsem nasranej, byl jsem to resit i u zdroje, ale tam mi rekli ze to vlastne nikdo neresi a dokud to nedame do spravniho tak neni s kym mluvit. jenze to bysme riskovali vybodovani a na to nemame nrvy. tak platime. prosim okontaknt, treba s tim nejak pohnem, sem slusnej anarchista, dokonce jsem drze sefoval i odborovy organizaci, coz se velkokapitalu kurevsky nelibilo, ze si otroci vyskaujou. goodbodyt@seznam.cz

  1. The ancient: The price of wisdom is very high.
   Man: And it was too late!
   TA: It is never too late. Change awaits us with every breath.

   Ste si koupili ovčí budíček.

   Mrkněte na fórum, v nynějším stavu nicméně obecně doporučím změnu provozovatele, pak už nemusíte řešit nikdy nic.

   1. operak, to nejde.

    1. Tak to jste pěkně v prdeli.

     My co máme ojetiny za vlastní, na druhé straně…:o)

  2. Ako sa dá vybodovať v dobe objektívnej zodpovednosti prevádzkovateľa motorového vozidla? To je možné len ak presne vedia kto v danom momente šoféroval. Ak sa nebonznete navzájom, tak to nemajú šancu zistiť. Nepredpokladám, že by z nočnej fotky bolo možné kohokoľvek identifikovať. Mám tiež pocit, že je možné nejak spojiť viacero rovnakých priestupkov za nejakú dobu do jedného řízení a pokuta sa potom udelí len jedna, ale podrobnosti nemám naštudované.

   1. Blanka je osvětlená. Spíš mohou být rádi, že je možnost se nevybodovat resp. se vyplatit. Trochu drahé poučení, ale dle popisu předřečník provozoval auto bez řidiče.

    1. To síce je ale nemám pocit, že by to vždy stačilo na dostatočnú identifikáciu.

   2. Magorsrát to schválně posílá dlouho po sobě, aby maximalizoval výběr.

    Současně když byli tak dementní, že to mnohokrát po sobě platili, tak už jsou na blacklistu a nebude fungovat metoda ignorace, přednostně si je někdo veme do správka. V Pze nebude moc fungovat ani Helmut.

    Teda takto, nejspíš nebude fungovat, pokud ale úřad dostatečně zavalí papírama, tak se s tím aspoň budou srát a stihnou zbuzerovat míň jinejch lidí. No a odvolačka v podobě MV možná zvládne pár věcí podržet až do prekluze.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017