Serou vás děti? Volte Piráty! - zpět na článek

Počet komentářů: 193

 1. :-DDD jak za mlada, za 1 jasná, díky :-DDDD

  1. Jo, tenhle se povedl.

 2. Tady ovšem není problém v tom, že by nebylo koho nevolit. Naopak, těch zcela nevolitelných stran jsou celé zástupy – ANO, ČSSD, KSČM, Přísaha, SPD, v článku popsaní Piráti… Problém je, že není příliš koho volit. A nemám pocit, že si člověk zrovna v těhle volbách může dovolit luxus volit třeba monarchisty a nechat tak hlas propadnout.

  1. TSS má podle některých průzkumů 5% – a to je protizákonně (vzhledem k jejich preferencím) bojkotuje „objektivní a vyvážená“ ČT.

   Já to letos hodím TSS, a pokud by se nedostali, příště dobrá – „vy šmejdi, vy jste mě donutili to proti mé vůli hodit to těm magorům z SPD jakožto jediné opozici vašemu ideologickému šílenství!“

   1. Přesně. Jen nevím jestli nenasypat písek do soukolí už teď. Ale dám TSS šanci.

   2. Jo, to dělají malý děti, že své okolí „trestají“ za domnělé křivdy. No užijte si teď aspoň to uvalování honiteb a další opusy duševní titánky Terky.

    1. Terka je fakt děsná. V pornu by ovšem udělala kariéru, to ano. Zlatej Mlaus, ten aspoň uměl dobře blogovat.

    2. podotek: to není trest, to je pud sebezáchovy.

     Pokud mi všechny strany kromě TSS a SPD výslovně slibují, že na mně uvalí ekodaně v řádu +25% cen, zakáží mi auta a další věci co mám rád, uvalí na mne šikanu, omezení základních svobod a popř. až apartheid pokud se nebudu očkovat na covid donekonečna a ještě dál, byl by naprostý masochismus volit totálně proti sobě.

     Volit toho, kdo není alespoň můj úhlavní nepřítel, je ukázkový případ znouzectnosti.

     1. Znouzecntnost je přesný pojem. Ve svých dvaceti letech bych si nedovedl představit, že budu volit Zemana proti úctyhodnému akademikovi, anebo někoho jako Okamura. Ale stejně tak bych nečekla takovou míru nenávisti proti západní křesťanské civilizaci, nebo civilizaci bílého muže, chcete-li. Zášť vůči mužům, vůči bělochům, vůči konzervativcůmčo vlastencům. Pokud máme alespoň takovouhle mizivou možnost se bránit, musíme ji využít.

      1. Volit z obavy před totalitářskejma levičákama jiný totalitářský levičáky*, toť
       vskutku strategie hodná génia. Nechcete to radši hodit Bábovi? Aspoň bude mít lepší vyjednávací pozici.

       *Program SPD je snad ještě horší snůška totalitních levičáckejch sraček než ten Pirátskej

       1. To sice je, ale je to dost neprůchozí, většinu nedostane ani ve snu a často je to pravej vopak toho, co chcou všechny ty neolevičácký sběře. Je to taková relativně klasická konzervativní strana. A jako upřímně, radši starý konzervativní komouše a SPďáky, než totok.

        No a dyby náhodou někde bylo potřeba něco posunout, má to vynikající potenciál kompromisně posunout všechny ty pirátský sračky do nějaké aspoň holt únosnější verze, žejo.

       2. Zkus si raději o totalitarismu něco přečíst, když už to CDK v tak pěkné podobě znovu vydalo:
        https://www.cdk.cz/knihy/klasikove-spolecenskych-ved/kritika-totalitarismu

        Pokud vím, je Okamura oportunista, kterému jde jen o jeho ego a finanční zájmy, takže jaká totalitář?

       3. Totalita ze své samé sémantiky znamená, že se vláda montuje do každé oblasti života všech lidí, nikam se před ní nedá utéci a nikde tě nenechá na pokoji.

        To ze všech dnešních ideologií splňuje jedině Dekarbonizace, ztělesněná v GND, kde i kdyby se všichni „popírači“ přestěhovali do svého vlastního státu, Německo mu vyhlásí totální válku protože bude trpět utkvělou představou, že jejich emise CO2 existenčně ohrožují celé lidstvo a „budoucí generace“.

       4. Není.

  2. Jenže co když ten pocit, že zrovna v těchto volbách nesmí přijít můj hlas na zmar mám každé volby?

   Jakožto pravicový volič hodnotím situaci už dlouhodobě tak, že to jde do prdele. Ve vládě je to jen samej komunista, socialista a estbák. A každé volby bych strašně rád, aby se to změnilo a proto jsou všechny důležité.

   Jenže ODS, která tu dlouhodobě fungovala jako výrazná pravicová strana na to sere. Mám pocit, že prostě uhnuli strašně z pravicových ideálů a šli doleva za průměrným voličem. Prostě chtějí konkurovat ČSSD, ANO atd. a pravicově se tváří jen v nezbytně minimální míře, aby z volitelných stran byli ti nejvíce vpravo a pravicový volič, který nechce aby jeho hlas přišel na zmar neměl jinou možnost, než volit je.

   Jenže mě tohle už přestalo bavit. Já už prostě nebudu dál volit tak, aby můj hlas dostala strana co se tam dostane. Naposled jsem to udělal kvůli Paroubkovi a od té doby ne.

   On tenhle přístup má imho jednu zásadní nevýhodu. Pokud se praktikuje dlohodobě, tak se Overtonovo okno posune celé doleva. Prostě už na scéně nezbyde nikdo, kdo prosazuje názory, které drží okno vpravo.
   Skutečně pravicové strany vymizí, protože lidi jim nechtějí dávat hlas co by propadl a ODS nabyde dojmu, že posun vlevo byla dobrá volba. Z poctivých pravicových názorů se stane extremismus.

   Letos to hodím TSS bez ohledu na preference, protože nikdo jiný není blíže mému gustu. Na přístup ODS „oni nám to hodí, protože nemají jinou možnost“ jim seru.
   Kdyby neuhnuli tak vlevo, byl bych ochotný jim to dát v rámci boje proti pyrátům, Burišovi, komoušům atd., ale takhle fakt ne.

   1. že by se to modrejm ptákům nejak vyplácelo? jako jo, dyž se párkrát předvedli samejma socanskejma hovnama a potáceli se taky na straně volitelnosti, tak jim to možná tech 5 % přihrálo

    jenže na tom prostředku je docela plno, tam se vo levičáky pere většina, jedinej pozitivní výsledek je, že chcípnou socanský kurvy, ovšem blbý je že to hned následuje negativum v podobě toho, že ty jejich sedačky možná vobsadí eště větší svině

    1. Byla to oficiální strategie Fialova poradce Klusáčka: „posunout ODS doleva, aby sebrala městské levicové hlasy TOP, protože pravicoví voliči stejně nemají jinou volbu“.

     Já vám ukážu, jak „nemám jinou volbu“, šmejdi.

 3. K te dani z travy: zde piratsti soudruzi jen kopiruji americke soudruhy, kteri ke stejnemu zaveru (kdyz to neumime efektive potirat, tak to zdanime) dosli uz pred nekolika lety. Stejne jako Nas Velky Vzor prosral valku v Afganistanu, tak uz davno prosral i valku proti drogam. A k tomu mestske a statni pokladny zeji prazdnotou a kazdy cent se hodi. I kdyz ony to nejsou centy, ale celkem slusne castky v radu stovek milionu USD rocne, zde prehled za 2020:

  https://www.fool.com/research/marijuana-tax-revenue-by-state/

  1. Jo, ono kurivo vseobecne se ukazuje jako zrejme jediny business, ktery se nedari dostatecne dokurvit. Takze na nem pekne rostou dane, schovane za vykriky o tlaku na lepsi zdravi ovcanu. Pritom to, co s temi danemi delaji, pohne lidem s tlakem uricte vic, nez koureni nejakeho ciga od Filipa Morisu.

   1. Sysop: jsi přílišný optimista. v Nizozemí právě Lidl přistoupil na „dohodu“ s aktivisty, že plošně přestane prodávat kuřivo ve všech svých supermarketech, a další řetězce se připojují.

    Opět podle vzoru z USA, kde si aktivisté vyřvali, že budou bojkotovat Wallmart ad. pokud nepřestane prodávat AR-15, například. (I když ten Wallmart možná zrovna nakonec hodil zpátečku, protože mu bojkotem začala vyhrožovat i druhá strana.)

    1. Technicka poznamka: Je to Walmart, nie Wallmart. Siet je nazvana podla jej zakladatela, Sama Waltona.

    2. Ja jedu v doutnicich a nenecham si na ne sahnout, i kdybych je pak mel z Kuby, nebo Dominikany pasovat.

  2. Vidím to trochu jinak než v článku. Konopí jako rostlinu, potažmo marihuanu si může pěstovat třeba i doma kdejakej Véna. Což se uhlídat nedá. Takže se to jakože “zlegalizuje” a kontrola nad tím se dá velkým firmám, aby chudáci nepřicházeli o zisky, pokud někdo konopí bude chtít, nezbude mu než si koupit od nich to správné, legální. Co jiného je ten boj proti černému trhu ?

   https://www.youtube.com/watch?v=R2Kt9SrHYWk

 4. Tady se někdo inspiroval mým článkem a spočetl Zelené ekodaně pro všechna paliva:
  https://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=KidsAboutToLearn.jpg

  Tohle kdyby se rozšířilo virálně, mohlo by to být před volbami zajímavé…

  1. Aha, koukám že to už DF linkoval v tomto článku. Tak nic.

  2. Zkopíroval se špatný link :D

  3. Uz vidim, jak fixluju danove priznani pri tezbe dreva z vlastniho lesa.

   1. Hele, jak se to vlastně dnes řeší s těmi daňovými slevami na naftu na topení, aby ji někdo netankoval do auta? Nějakými odečty z naftového topení? Obarvenou naftou aby mohl příslušník mrknout do nádrže?

    1. Netusim, to spis bych ti popsal, jak se xeftovalo s LTO v 90kach :-). Uprimne, kolik toho protopis, aby melo smysl to lejt do auta a nepritahnout na sebe pozornost? To uz je lepsi si koupit trachtor a zemedelcit.

     1. Ani ne. Nějakej kubíček-dva tě s dovozem výdou na víc, než dyž zajedeš na vono. Leda by tam pak byly eště dotace že jako dostaneš pak dehet proplacenej.

    2. údajně sou tam nejaký barvící komponenty který se pak nechají najít v motoru

     reálně dost pochybuju že to někdy někdo bude kontrolovat, hlavně pokud to nějak dobře nakoupíš v zahraničí, kde si na ty kokotiny moc nehrajou (jak Sysop rád vopakuje že se třeba v Polsku nechají bez problémů nakoupit kdejaký technický plyny), tak tě nikdo ani nebude hledat, teda než toho začneš zase tahat cisterny, jako už tady jednou bylo že :D

     1. Nejen technicky plyny. To kdyz treba jeden si vzpomene, ze bude zkouset michat ledkovy hnojivo s nejakou horlavinou, tak v Polsku usetri za vapenec, kterej v tom hnojivu neni…

    3. To nakoupíš tzv. ELTO, což označuje extra lehký topný olej, což je vlastně nízkosirná (z ekodůvodů) nafta prostá biosložek (taktéž z ekodůvodů) obarvená na červeno (aby byla na první pohled rozeznatelná. Ty ekodůvody jsou tam proto, že jde o palivo schválené i pro chráněné oblasti.
     Až si to koupíš (v podstatě za cenu motorové nafty), můžeš požádat FÚ o vrácení spotřební daně.
     Nebo lze najít firmy, které ti to prodají za lehce navýšenou cenu, ale již bez spotřební daně, jejíž odečet a vrácení si realizují samy.
     Pár praktických poznámek: to barvivo motor nijak nepoškozuje, ale je tam i po čase prokazatelné.
     Jestli se vám to líbí a chtěli byste to provozovat, je nezbytné mít doma kromě ropáka i nějaký kotel s hořákem na naftu, protože celníci mají tendence to sledovat.

 5. Serou vás děti? Tak zase běžte k „volbám“ a tvařte se, že jdete něco změnit. To zatím vždycky pomohlo.

 6. Přátelé,
  tohle bude určovat budoucnost Evropy, čeští Piráti nám mohou být u prdele. Tanja Werner je tak typická mladá Němka, že na mě jde nauzea jen jí vidím, natož když votevře hubu. Ti by nejradši zplynovali všechny automobilisty.

  https://www.focus.de/politik/nachgefragt-nach-der-bundestagswahl-gemischte-gefuehle-bei-erstwaehlern_id_24292290.html

  1. Ta určitě neprcá.

   1. To nikdy nevíš, uvědomělost v otázce plození je totiž pro revoluční mládež dost schizofrenní.

    Na jednu stranu děti fuj protože záchrana klima.

    Ovšem na druhou stranu buňky z potracených dětí jsou živný substrát pro výrobu většinu vakcín proti COVID (v USA mají na to konto někteří výjimku z povinného očkování, pokud předloží důkaz, že byli proti buňkám z potratů už před covidem a ne až účelově když začali vynucovat vakcinaci…)

    A teď babo raď, co je důležitější: záchrana klimatu, nebo záchrana před covidem? Hm?!

   1. njn, asi není úplně dobrej nápad vyhnat gastarbeitry když je nemáš kým nahradit, řek bych. Už v roce 2004 jsem v Londýně neviděl venku pracovat bělocha. Ještě tak někde za přepážkou. To tam ale ještě nebyli východoevropané.
    Ti řidiči jsou akorát nejvíc vidět, lidi na špatně placený pozice jim chyběj prakticky všude a nezaměstnanost maj malou, něco kolem pěti procent, z čehož zhruba půlka je reálně nezaměstnatelná.

    1. V posledních letech má anglofilie dostávala těžké rány a tak se nemůžu ubránit jisté škodolibosti. Vzdělanostní soplečnost závislá na východoevropských opicích.

     1. No coco, jsou na dobre ceste k islamu, ostatne maji i problem s reznikama a prebyvajicim veprovym.

      1. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-univerzity-studenti-rasismus-diverzita-vyucovani.A211002_163025_zahranicni_jhr

       Jak se tomu říkalo za bývalé totality? Základy marxismu-leninismu, Dějiny mezinárodního dělnického hnutí, Vědecký komunismus?

       1. Jo, naprosto presne. Dodnes si ty sracky pamatuju, mohl bych to tam jit s drobnyma obmenama rovnou ucit.

 7. Ano. Jsem rád, že jsme dva, kdo ten jejich program přečetli. Že by totéž udělali jejich voliči ani náhodou nepředpokládám, protože kolikrát komentují přímo hesla z volebního programu jako fake news.
  Poslední dobou jdu do kolen z hesel starostů, třeba zmrda Rakušana, kterej o sobě tvrdí, že „oddlužil kolín“. Jo, takovejch, kteří když tam vydrželi 10let, tak „oddlužili“ je hromada. Proč? Ne proto, že by fakt něco udělali. Ale proto, že se změnilo RUD v roce 10 a 13 a to do obcí (těch středních) nalilo tolik prachů, že by se v nich mohli zastupitelé koupat, plus některé povinné náklady přešly z obcí na úřady práce, takže paradoxně bez báby a kalouse by si tihle zmrdi teď drbali hlavu nad exekučníma výměrama a prodávali by večer radnici na natáčení BSDM porna, protože je to funkčně docela blízko, aby měli aspoň na provoz rychlovarné konvice. Troufnu si tvrdit, že za takových podmínek by jakoukoliv obec oddlužil i náš kocour, pokud by ho zvolili starostou za STAN (a v takovém případě by nikdo ani nepoznal nějaký rozdíl od běžného standardu, jen v tom, že by se místo služebního SuperB dostal obojek proti blechám. Ale když o tom tak uvažuji, tak až se dostanou do zastupitelstev víc piráti, tak to možná začne být taky standardem).

  Zaujala mě ještě jedna věc a tou je toto: https://www.volebnikalkulacka.cz/
  Zkusil sem si to naklikat a čekal sem, že PirStan bude někde na chvostu, leč nestalo se tak :-O
  Tak sem se kouknul na vysvětlení, jak se to mohlo stát a ta kalkulačka úplně normálně kecá. Náhoda to imo nebude.
  Pamatuje piráty jako největší řvouny proti EET. Teď už mají v programu, že se EET zachová, jen „nějak zredukuje“ a v kalkulačce jsou „nevyhranění“.
  V kalkulačce jsou „proti“ progresivnímu zdanění, ale v programu nemají, že by ho chtěli zrušit, naopak.
  V kalkulačce jsou „pro“ vyrovnaný rozpočet do 4let, ale v programu mají jen maastrichtská kritéria, což je roční schodek do 3 procent HDP
  V kalkulačce jsou „pro“ slevy na zdravotním pojištění, ale v programu o tom nemají ani hovno, vyznění je spíš opačné.

  Naproti tomu otázky zvýšení daní, nebo green dealu, což jsou zásadní volební témata a na kterých by PirStan totálně shořel v té kalkulačce úplně chybí, místo toho je tam brána jako zásadní kolonizace marsu.

  Takže pozor na tyhle „napovídací“ projekty. Dělejte si názor na základě čtení programu a hlavně – akcí/voleb, které už daní lidé provedli.

  1. Kocoura volil bych, i kdyby ukradal na kapsičky.

  2. @q
   teďko sem si s tou kalkulačkou taky hrála a z nějakýho takovýho jakoby *.jsonu kterýho to posílalo vytáhla jednotlivý vodpovědi těch stran hele (na každým řádku jeden json pro každou stranu)
   zajímavý je že pirstán má víc věčí vzdálenost (schoda +1 bod vopačná vodpověď -1 bod aspoň jedna strana neví +0 bodů) ve svým hlasování vod vostatních stran hele ato je asi způsobený tim že sou děsně tajemný a maj uplně nejvíc nezodpovězenejch otázek ze všech stran :O :O sedum ze čtyryceti :O :O :O :O
   když sem ale dotoho nastrkala 1M uplně náhodnejch možnejch zaklikání anket tak to pirstán ňák moc neprotěžovalo spíš navopak ztrácel takže pirstán tam asi jako nepokrejvá nejvíc nejvěčí stavovej prostor možnej :O :O zatim to ani nevypadá žeby to jakoby nějak protěžovalo pirstán u nerozhodnutejch voličů jakože by pirstán víc koreloval s víc věčím počtem vodpovědi ‚nevim‘ :O :O
   ale nejseš první co si nato že mu to furt jako háže pirstán stěžoval a věřim že natom něco muže bejt zlášť jestli pirstán svejma vodpověděma kecal :D ;D
   fígl by moch bejt vtom že lidi dotoho nestrkaj uplně náhodnej vstup + lidi co tam choděj maj určitej ‚profil‘ ato jako muže určovat vovyklý vodpovědi který se pochopytelně nerovnaj čistý náhodě jakou sem do tý ankety skoušela strkat já :O :O kdyby některá strana znala všecky votázky předem a znala tamten uživatelskej profil a uhodla jak na votázky jakoby vodpověděj vostatní strany by byla určitě schopná dát svý vodpovědi tak by pokryla ten nejvíc nejvěčí možnej stavovej prostor :O :O

   1. … tedy to je čeština, hrůza a děs …

 8. Závan starého dobrého, nabroušeného a řádně jedovatého D-Fense! :-)

 9. Vidím to docela černě, po volbách. A tipuju že do dvou let budou lidi v ulicích s transparenty „Babiši vrať se, Bartoš se zbláznil !“

  Jen si nejsem jistý zda je Dfensův předpoklad spravný. Bo pirátská politiky vůči „starým bílým páprdům“ je zhruba ve stylu hesla „rasistický bílý dědeček a babička, ujídají africkému muslimskému imigrantovi chlebíčka“.

  A v obdobném duchu bude probíhat „dostupnost bydlení“. Čili pokud se Piráti zmocní dozhodování nad bytovým fondem, tak bílá pracující rodina se 3 dětmi bude až někde na konci pořadníku, daleko za muslimem se 2 manželkami 8 dětmi a na sociálních dávkách a za lesbickou černošskou proti-bílou aktivistkou na vozíku.

  Přesně jak to funguje v Londonistánu a ostatních západních chalifátech. Vysvětlete mi jak je možné, že tamní nezaměstnaní muslimové okupují byty v centrech měst, na které běžný pracující běloch nedosáhne ?
  Jak ke možné že průměrný Vídeňák dře jak barevnej aby utáhl hypotéku, zatímco ti skuteční barevní se poflakují po centru, nic nedělají a obtěžují bílé holky? Kde berou prachy na drahý nájem a na živobytí ?

  1. Ostatně řekl bych, že většina „naočkované očipované populace řízené 5G z muskových satelitů“ to na povel z řídícího centra jako v hypnóze půjde hodit právě Pirátům.
   Prostě jinak si to masivní zdebilnění populace nedokážu vysvětlit. Ať si o tom myslí kdo chce co chce.

   1. Vysvětlení je školství a indoktrinace dětí, kabrňáku.

    Tyhle trendy masivně korelují s tím, kdy na školách masivně začala „Environmentální výchova“ a další takovéto indoktrinační „výchovy“. A jejich počátek se táhne do okamžiku, kdy začaly být masírkou indoktrinovány dětské časopisy.

    Pamatuji si, jak v roce asi 2000 nebo 2001 vycházelo „Ábíčko“ s mnohastránkvoými přílohami o EU, placených z EU, kde dětem vtloukali do hlav jak je EU nejúžasnější. A jak v té samé době začaly vycházet též články na téma Globálního oteplování lidským CO2, a to snad jsem nějaký zahlédl i v mateřídoušce.

    Celá rodina tyhle časopisy tehdy naprosto znechuceně přestala kupovat. Pak jsme vyhodili i televizi.

    Ostatně říkal to už Platón:

    Náš úkol pak, děl jsem, zakladatelů obce, jest násilím přivést lidi nejlepších přirozeností k té nauce, kterou jsme v předešlém nazvali největší. Všechny obyvatele starší než deset let, kteří jsou v obci, pošlou pryč na venkov, jejich děti pak vezmou k sobě a budou je pěstovati odchylně od dosavadních.zásad, jaké mají i rodiče, podle svých způsobů a zákonů, takových, jak jsme o nich tehdy vyložili.

    A má tam i to zbídačení přes Green New Deal:

    Pak bude to od nás nespravedlivé, když učiníme, aby vedli horší život, ač by jim bylo možno vésti lepší?
    Zapomněl jsi zase, příteli, že zákon nepečuje o to, aby se jedna třída v obci měla obzvláště dobře, nýbrž usiluje o zo, aby tento stav nastal v celé obci; proto sjednocuje občany přemlouváním a i nucením působí, aby si vespolek udíleli z toho, co prospěšného by jednotlivci dovedli pro celek udělati.

    Furt ta samá chátra – intelektuálové opití představou o své genialitě, vybavení mesiášským syndromem, a indoktrinující masy svou vyšinutou ideologií z pozice učitelů a jiných kulturních elit.

    1. Já nemluvil o šmatlafounových digitálních dementech 20-30 let. Ale o populaci starší, co zažila komunizmus. Čili spíš od těch 30 výš.
     Ikdyž jsem poznal vysokoškolačku okolo 28 která tu propagandu nesežrala.

     Tedy ti starší by se neměli nechat zblbnout. A často šlo o lidi i přemýšlivé, zhruba na tvojí intelektuální úrovni. Čili by měli být imunní davové psychóze.

     Tohle se nedá připsat čistě televizní a mediální propagandě. Za tím musí být nějaká utajená rafinovaná technologie. Která třeba byla vyvíjená už od války.

     Ono je moc fajn držet se „střízlivých a ověřených“ informací. Ale když se to na základě oficiálních informací a oficiální vědy prostě nedá vysvětlit… tak člověk musí zvážit i variantu utajených vojenských technologií.

     Třeba existence technologie na bázi elektromagnetického záření, která dokáže způsobit že slyšíš nějaký hlas ve vlastní hlavě, určitě existuje. Tím jsem si jist. Jenže to by bylo moc nápadné. Podle mě jde spíš o něco co působí přímo na tvoje nevědomí.
     Prostě zničeho nic nabudeš dojmu, že musíš jít na „tečku“ aniž bys věděl jak jsi k tomu přesvědčení došel.

     1. lidi co zažili socík jsou tak od 45 vejš, kablbáku. Je už rok 2021, jestli sis náhodou nevšim. 32 let od plyšáku.

      1. Tos neměl.

       1. neboj, on se tak snadno nevyplaší. Ještě nás tu nějakou dobu bude bavit.

     2. kaBrnak:
      „…určitě existuje. Tím jsem si jist…“
      – – –
      Jo, stačí si věřit. Pak pochopíš ty chemtrails na obloze, ufouny mezi námi, nadpřirozené jevy a tak – no, seš zkrátka už ten osvícenej…

      :O))

     3. Ta „utajovaná technologie“, kterou hledáš, se přezdívá „weaponizovaná sociologie“ a „neuroscience“.

      Dokonale vědecky rozpracované metody jak funguje lidská psychika, přemýšlení, závislosti, slabiny, logické klamy, emoce a to všechno – zabalená do koherentní a super-účinné teorie o tom, jak to všechno dohromady propojit v manipulaci tak špičkové úrovně, že kdo se jí nechá vystavit v médiích, školách a sociálních sítích, prakticky nemá šanci odolat.

      1. Za mych casu se tomu rikalo manipulacni strategie.

  2. Kdyby takhle rozhodovali jen o státních, resp. městských bytech, ale oni se začnou srát hlavně do soukromého vlastnictví. Ten, kdo se letos nechal sečíst, udělal opravdu moc dobře. V první fázi mu do kvartýru nastěhujou nějakou roztomilou afghánskou rodinku. V další fázi, mu ten kvartýr seberou úplně, ale hypotéka mu samozřejmě zůstane. Půjde do jednoho pokoje s deseti podobnýma šťastlivcema. Jedna koupelna na celý patro a suchej hajzl na dvorku pro celej barák. A jelikož je to buržoust a hodně vydělává, tak tu afgánskou rodinku, která bydlí v jeho, pardon, totiž ve svém domě, bude ještě živit. Bílý muž jim nadělal v minulosti spoustu nepříjemností a příkoří, tak přišel čas na odškodnění. Kupředu levá, vzhůru k multikulti green zítřkům!

   1. A ve třetí fázi mu seberou pravou ledvinu, protože jen levá je dle neomarxe, a ve čtvrté vás ožení se třema srnkama, a buďte rád, že ne s jelenem. Že vás to baví, psát tyhle kecy.

    1. Tak si vytáhni hlavu z prdele a něco si přečti. Můžeš začít třeba tady: https://www.kosmas.cz/knihy/158071/znarodnene-ceskoslovensko/, jestli na to ten prejt, co máš v kedlubně, bude stačit. Leporelo to bohužel není.

     1. Znám, četl jsem, s autorem jsme ostatně strávili i nejednu příjemnou chvíli při diskusi u piva. Když teď nalinkuju knihu o pěstování zmíněných brukví, bude to k predikci o stěhování afghánských rodinek do kvartýrů asi tak stejně relevantní.

      1. Dost pochybuju, že jsi o té knize a autorovi vůbec kdy slyšel, ale aspoň máme jasno v tom, že nebudeš zpochybňovat, co se skutečně stalo. Co tě ale vede k tomu myslet si, že se to nemůže stát znova? Dějiny se neustále opakují, stejně jako věta: „lidi se teď poučili a nic podobného už se nikdy nestane.“

       1. Ale plosimte. Za svých studentskych let jsem chodil na přednášky jeho otce a u Gebharta měl dokonce i nějaký seminář.

   2. Ale kdež. Reálně piráti pořád dokola navrhují daň 1% z tržní hodnoty nemovitosti ročně, důsledně dozdrojováno zde:
    https://echo24.cz/a/SGyxZ/pirati-jako-ksc-21-stoleti-dan-ze-vzduchu-vyhazov-za-nazory-zakazy-aut-ikotlu

    Teď je domek v okolí 50km od Prahy za 12 mega, takže krásných 120 tisíc. Tak co soudruhu, ještě si chceš bydlet ve vlastním, nebo se zcela tržně a dobrovolně nemovitosti vzdáš bezúplatným převodem na státní bytový fond?

    Nevzdáš? Nevadí. Jde to i v insolvenci.

    1. Vitajte v nasom svete. U nas je dan z nehnutelnosti 1.36% z tzv. oficialnej odhadovanej ceny. Ta sa urcuje raz za 5 rokov, takze my v starych domoch to mame este stale ako-tak a realita naz dobehne pomalsie. Ale ti co si kupili novy dom za 700k CAD sa povacsinou podivia ked im dojde danovy vymer na 9520 CAD. A to dojde kazdy rok a sluzby zaratane do dani sa stale zhorsuju.
     Dalsi z dovodov preco neplanujem zostat na dochodok v Kanade.

     1. Dá se ta cena nějak stlačit dolů? Třeba že do baráku teče, ve sklepě roste plíseň atp., nebo nehledí na kondici a jde to podle tabulek, i kdybys třeba vyhořel?

      1. Da sa podat namietka proti odhadu. Ale pocas prejednavania namietky poslu odhadcu kuknut sa na dom. Pokial sa dobre pamatam, nepustit odhadcu do domu vedie k zamietnutiu namietky.

    2. Za ty prachy se vyplati, kdyz ulice vybere na ukrajinskeho odstrelovace.

    3. Fascinuje ma, ako ľavicoví aktivisti kritizujú gentrifikáciu a na druhej strane presadzujú takéto nápady, ktoré k nej veľmi pekne vedú.

     Len vďaka zanedbateľnej dani z nehnuteľností môže u nás na ulici bývať pestrá zmeska sociálnych vrstiev (pán právnik s tromi veteránmi v garáži, nejakí inžinieri – ja, starosta a ešte asi tak dvaja, úradníci, dôchodcovia, robotníci či totálna socka alkoholik) – hodnoty domov v súčasnosti vôbec nekorelujú s príjmami ich majiteľov. Ak by sa naparila daň 1 % z hodnoty, najmä dôchodcovia by kruto zaplakali…

     1. A kdože přesně takovou daň prosazuje?

      1. O pirátoch tu ktosi písal (českú scénu až tak nesledujem), každopádne na Slovensku: https://www.progresivne.sk/wp-content/uploads/2021/04/vizia-2018.pdf strana 85

       1. Fajn, „o pirátoch tu kdosi písal“ = a už je z toho mem, pravda v běžném sociálním kontextu.

  3. Kabraňak: vysvětli mi jak je možné, že romové bydlí v centru Liberce, na které běžný běloch nedosáhne?

   1. To tak bylo ve vice mestech, co pamatuju. Postupne se ale mestum dari delat v centrech ordnung.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017