Propuštěný Nečesaný a výroba pachatelů

Featured Image

Tento týden se provalilo, co se už asi půl roku tak nějak veřejně tušilo, totiž že s tím mladým Nečesaným to bylo nějaký cinklý. Mladýho Nečesanýho strčili do kriminálu na 2,5 roku, protože došlo ke kreativní práci s důkazy, při které si fízlové, státní zástupci a soudy šly zcela zjevně na ruku.

Nečesaný jr. byl odviněn a usvědčen z vraždy kadeřnice v Hořicích. Po mnoha soudních peripetiích popsaných zde nebyl nyní zproštěn viny, jak se často píše, ale byl mu zrušen trest a bylo nařízeno nové jednání, takže z toho ani omylem není venku. Celé dokazování lapidárně shrnoul Nejvyšší soud: „Soudy si zcela účelně vybraly ze spisu to, co se jim hodilo a bylo v neprospěch obžalovaného, a naopak přehlédly to, co bylo v jeho prospěch“ a dále „Skutková zjištění obou soudů jsou v extrémním rozporu s důkazy.“

Podnětem k přezkoumání případu byla tzv. espézetka, neboli stížnost pro porušení zákona, kterou podala tehdejší mininstryně Válková. Pro úplnost, policie a státní zástupci lobbují za zrušení tohoto institutu, protože politicky zvolený ministr přece nemá co inherovat do práce nezávislé policie a prokuratury (jinak řečeno, policie, státní zástupci a soudy si nepřejí, aby jejich rozhodnutí někdo přezkoumával jinak než na jejich přání).

V celkem sedmi sporných důkazech, které NS označil, figurují i zcela frapantní věci, jako naprosto rozporuplné výpovědi poškozené kadeřnice, otisk boty v kaluži krve, která nepatřila obviněnému, pachové konzervy, které předtím fízl vozil údajně náhodou několik dnů spolu s Nečesaného osobními věcmi v autě a které následně znalecký posudek označil za kontaminované, DNA za nehty poškozené, která nepatřila Nečesanému a další. Na druhé straně existovalo několik okolností, které hovořily v neprospěch Nečesaného, například že v kadeřnictví byl krátce předtím, než se útok odehrál, že mu kadeřnice nevyhověla, když chtěl ostříhat a že sám nebyl zrovna vzorným občanem, bral si maminky věci bez dovolení, hulil trávu a bral pervitin (aspoň tvrdí policie).

Celý příběh je velmi rozsáhlý s velkým množstvím odboček a není možné jej rozebrat celý. Zdaleka nejotřesnější podívaná je však záznam z rekognice, jinak klíčového důkazu obžaloby, na který jsme již před delší dobou na D-F odkazovali a kde fízl manipuluje s výpověďmi poškozené, vkládá jí do úst různá vyjádření, ta je navíc pravděpodobně pod vlivem medikamentů a druhé kolo rekognice pro fyzickou indispozici nedokončí. Ten kripl, co drží fotoalbum, mektá tam kraviny a provádí to kabaretní číslo na úrovni jugoslávských skořápkářů, je pravděpodobně sám kapitán hradecké kriminálky Milan Jušta, kterého média předkládají veřejnosti v souvislosti s několika mediálně známými kauzami a kterého média označují pojmy jako „elitní vyšetřovatel„. Shodou okolností je to ten samý Jušta, co déle než měsíc nereagoval v kauze „heparinového vraha“ Zelenky. Pokud je toto elitní vyšetřovatel, pak by mě zajímalo, jak pracují a opatřují důkazy vyšetřovatelé neelitní.

U soudu Nečesaný jr. zmínil, že jej policisté kopali a křičeli na něj, aby se k vraždě doznal. „Vtáhli mě do auta, kde mi nasadili masku, brýle a nohy mi nacpali do nějakého pytle. Stále dokola se mě ptali a chtěli, abych se přiznal. Neustále jsem dostával rány,“ uvedl. Elitní vyšetřovatelé v akci. Nicméně GIBS poté, co obdržela podnět, došla k názoru, že se jím nebude zabývat.

Navrhuji, aby v dalším řízení policejní důstojníci Jušta a Hynek a státní zástupkyně Lenka Faltusová předložili soudci Jiřímu Vackovi jako důkaz sám fakt, že osoba se jménem Nečesaný jde do kadeřnictví, což je nepochybně aktem agrese. Patrně to nikoho nepřekvapí. Jé pardon, ona se vlastně v médiích neuvádějí jména těch involvovaných státních úředníků. Tak si je smažte.

Zajímavé také je, že když zadáte do Google jména fízla Jušty, prokurátorky Faltusové a soudce Vacka, vypadne na vás ještě další případ vraždy, ve které figuruje nějaký Jiří Cimbál a uvedení tři státní úředníci. I jemu přišili vraždu a ani on se k ní nepřiznal, i on usiloval o obnovu svého procesu, jen v jeho prospěch dosud nikdo nepodal „espézetku“. Vypadá to, že uvedení státní úředníci představují skutečně produktivní team na výrobu pachatelů. Problém je také, že se při těchto postupech na svobodě hromadí reální pachatelé, což by nám prostým občanům mohlo vadit, zejména když na někoho z nás zaútočí. Policistům to ale nijak zásadně nevadí, protože oni potřebují, aby se stávaly násilné útoky a vraždy, kdyby se stávat přestaly, najednou by se 40.000 policajtů a 10.000 příslušníků vězeňské služby mohlo jít pást.

Státní orgány zatím úspěšně dělají mrvé brouky, protože tohle je mega průser. Těžko říci, jak dlouho s tím vydrží. Hovoří se o justičním omylu, ale tohle není justiční omyl. Justiční omyl je, když všichni udělají na základě dostupných informací v dobré víře to nejlepší, co mohou a mají, jenže ono se pak ukáže, že je to celé nějak jinak. Tohle je systémové selhání, kdy policie postupuje účelově (jak asi její práci dozoroval státní zástupce), státní zástupce si vybírá, co se mu hodí do krámu a soudce soudí, aby bylo možno někoho strčit do basy a veřejnost byla spokojená, že zase někdo sedí.

Zajímavá je i reakce fízlů na sociálních sítích, kteří nyní vytrvale rozšiřují informaci, že Nečesaný senior spolupracuje s mafií a mediální kampaň proti policii a státnímu zastupitelství, kterou před časem rozjel, je účelově zaměřenou kampaní proti Neomylné Spravedlivé Policii, kde Všichni Pracují Poctivě Až Do Rozthání Těla Za Málo Peněz. I kdyby tomu bylo tak a bylo to něčím doloženo, což není, tak by to nic neměnilo na pozoruhodném množství rozporů ve vyšetřování kauzy Nečesaného jr.

„Trváme na tom, že vyšetřování probíhalo zcela standardně a v souladu se zákonem,“ uvedla Ivana Ježková, mluvčí hradecké krajské policie. Přinejmenším první část věty jí zcela a bez pochyb věřím. Zajímalo by mě, kdy praskne další policejní průser, totiž důkazní situace s tím člověkem, co měl provádět elektrolýzu své manželky a dcery v Egyptě. Sice si teď nevybavuji jméno, ale jsem si jistý, že tam taky vaří z vody, tedy lépe řečeno z vody a z fénu.
 

Další, kdo mě v minulých dnech dojal, byl marxista na kole jménem Pelikán. Je to syn známého marxisty Dragutina Pelikána, který přednášel za normalizace politické právo a práskal fízlům. Je jasné, že člověk z takové rodiny musel mít u Babiše otevřené dveře. Je nyní ministrem spravedlnosti za ANO. Pelikán čelil nařčení, že vězni v nějakém ústavu v Brně povinně museli tančenit pro pobavení dozorců, štěkat, jíst trávu a pít vodu z kýblu. Dále byli prý vězni dozorci biti, ale pouze v místech, kam nedohlédnou kamery. Přišel s tím letos v březnu ve své zprávě pro českou vládu Evropský výbor proti mučení ve Štrasburku. Teda nevím, co je zač Evropský výbor proti mučení ze Štrasburku, už jen název a lokalita sídla vyvolává krajní pochybnosti, ale na druhé straně jsem se nikdy nenadál, že by taková instituce musela upozorňovat vládu země, ve které žiju, na nějaké konkrétní nedostatky. Tady přece není Afrika a tady není středověk. Jenže to jsem se pletl. Občané chtěli silnou policii a zapomněli, jak proběhl stanfordský experiment.

Pozici marxisty na kole zhoršovalo to, že uvedená instituce před časem konstatovala něco podobného ve věznici ve Všehrdech, kde se podezření do značné míry potvrdilo a následovala personální opatření, o jejichž důslednosti však mám rovněž pochyb. Myslím, že měl letět sám marxista, protože tohle nějakým způsobem ukazuje na to, že samy základy jsou shnilé.

Marxista na kole však v reakci na brněnský případ uvedl: „Trošku zapomíná na to, že tam jsou lidi, kteří někoho zabili anebo něco podobného provedli, a že se s nimi nedá úplně zacházet jako se slušnými a milými lidmi.“

Co je to za kripla? On je právník? To vystudoval nebo ho vystudoval tatínek?

OK, zmrde, já jsem ochoten připustit, že tam jsou zavření lidé, kteří možná někoho zabili nebo provedli něco ošklivého. Nicméně byli odsouzeni a absolvují trest ve státním zařízení. Neexistuje naprosto žádný důvod, proč by měli hrát psy a pít vodu z kýblu, kromě jednoho. Totiž že ti dozorci, pana ministra zaměstnanci, jsou úplně stejný devianti jako ti jejich vězni, a jediný rozdíl mezi oběma skupinami je, že jedna má klíče. Zatím. Mám ten výše citovaný výrok pana ministra interpretovat tak, že když je někdo ve výkonu trestu, pak je zcela v pořádku, aby byl podroben podobným ponižujícím procedurám? Kdo to rozhodl? A ti slušní a milí lidé, ti jim podrobeni být nemusí? Nebo jen tak trošku? Sem tam trochu zaštěkat, aby se bachaři pobavili?

Ona se tu pomalu, velmi pomalu ale jistě rozebíhá určitá společenská diskuse týkající se systému spravedlnosti jako celku. Na jedné straně je tu volání buřtožroutů po tom, aby co nejvíc lidí zavřeli, aspoň na sto let, do pořádný basy jako ve středověku, protože ty současný jsou prej mámo jako hotely, kde celý dni jen posilujou a koukají na dývýdýčko. Volání po registrech přestupků, po registrech přestupků, co se nestaly, registrech všeho, aby bylo možné všechny za něco učinit vinným a zavřít nebo z toho alespoň udělat přitěžující okolnost. Na druhé straně je taky očidivné, že tenhle systém nikoho nenapravuje, právě naopak, dochází k recyklaci a výrobě nových pachatelů, bohužel tentokrát těch skutečných. Po nějaké době nastane deadlock a bude se tu muset něco stát. Nějaký katarzní proces, který pomalu začínám čuchat v oblasti dopravy, kdy stačí pár výzev „k úhradě určené částky“ a z připosrané vovce se během měsíce stane bojovník proti silničnímu fašismu par excellence.
 
 


 24.05.2015 D-FENS
 

12345 (36x známkováno, průměr: 1,92 z 5)
3 850x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51

Reklama

D-FENS © 2017