Přestupky našich mocných 2023 edition - zpět na článek

Počet komentářů: 38

 1. Zítra mi propadne po pěti letech řidičák, prostě skončí platnost dokladu – kartičky.

  Nový budu mít na úřadě k vyzvednutí až 24.5.

  Jezdit budu, musím vyřizovat a řešit jako obvykle.

  Jakou zvolit při případné kontrole taktiku? Mám propadlý ŘP přiznat hned, nebo počkat, až na to Orgán přijde sám?

  Mám všechny skupiny, zatím ještě i profesák, občas to trochu pomáhá, na některé příslušníky udělá dojem.

  1. Vy si s policajty povídáte? Ale dejte pokoj, to snad ne?

  2. Propadlou občanku mi městský ouřad zabavil a dostal jsem nějaký cár papíru, který měl stvrzovat, že mi byl do vystavení nového dokkladu starý doklad zadržen. Policajt na to koukal, jak šikmáč na knedlik,ale doklad uznal. Možná, když jim tam propadly doklad donesete, vystaví vám něco podobného.

   1. Na úřadě už mám zažádáno o nový doklad, ten bude ale k vyzvednutí až 24.5.

    Potvrzení mi nedali, prostě ho nevydávají pro tento účel.
    Dostal jsem ale potvrzení, že jsem odevzdal řidičák mého bratra, který je již tři roky po smrti. O to jsem nežádal a je mi celkem k ničemu.

    1. Hroch:
     V tom případě zajděte na ouřad s tím, že Vám byla zcizena peněženka i spolu s ŘP. Po oznámení vám bude vydáno „Potvrzení o oznámení ztráty, odcizení, poškození nebo zničení řidičského průkazu“, které platí na území České republiky a to po dobu 30 dnů. Po tuto dobu vám nahrazuje řidičský průkaz.

     1. Bacha na tydlecty termity…pokud mu byla penezenka „zcizena“ tak ji nekomu daroval dobrovolne!!!
      (Zjevne mate na mysli „odcizeni“ veci.)

      1. Samozřejmě odcizena, děkuji za korekci.

    2. Sis mohl priplatit, asi za 1000 ti to udělají do týdne.

     Krásná státní služba

     1. Je to 700,- a máš to do 5 pracovních dnů. Já to měl za 3. Pravda, propadlej řidičák jsem měl 3/4 roku, tak už to bylo vcelku fuk :)
      Ale kdo se dívá na platnost dokladu, že.

  3. Měl sis nechat vystavit náhradní doklad. Jestli máš v úředních hodinách čas, tak si ho můžeš nechat vystavit i teď. A hlavně ignoruj to co píše hellfire, nic ti nikdo neukradl, prostě ti končí platnost dokladu a potřebuješ náhradní. V této situaci není žádný důvod ke lhaní.

  4. ZPPK § 6 (7) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe a) řidičský průkaz.

   Zákon nevyžaduje, aby řidičský průkaz byl platny! Při kontrole by mělo stačit přislušníkům vysvětlit, že sou blbý a že si maj nastudovat zákon. A jestli si nechceš komplikovat život případným správním řízením, vyřid si náhradní doklad.

   1. Cili zakon ani nevyzaduje, aby ten RP, co by mel eventualne u sebe, byl jeho. Nejlepe tedy cizi a propadly.

    1. Na foru 30kmh.cz je jeden borec, který by byl možná i ochotný tuto myšlenku vyzkoušet v praxi.

     1. Ma veskerou moji moralni i dusevni podporu. Pruzkum bojem je vzdy nejlepsi.

  5. Skončí vám platnost kartičky, ale tím neztrácíte oprávnění řídit, takže buďte v klidu – není to jízda bez řidičského právnění, pouze jízda bez platné kartičky.

   Kdyby čirou náhodou došlo třeba k nehodě, tak jim hlavně nepodepisujte, že řídíte bez řidičského oprávnění.

   1. kartička je pouze osvědčením o tom, že existuje oprávnění. expirace kartičky je pouze expirací kartičky, a ta je z toho důvodu, že se a) vyvíjí podoba řidiče na kartičce a b) ochranné prvky kartičky se vyvíjejí, na výměnu kartičky nejsou nutné žádné zkoušky nebo vyšetření, takže je dokladem zcela formálním. pokud je policista na aspoň telefonním signálu, zabere mu ověření totožnosti a existence oprávnění méně než minutu.
    když není řidičák předložen (tj. je doma nebo mu vypršela expirace), potom hrozí nula bodů a 2000 kč bloková pokuta (nebo 2500 ve správním). nebo nic – a tuším že toho času se ve sněmovně mele tzv. digitalizační balíček. pokud nejste přistižen při ultraprasárně, pokud není policista hovado a pokud zachováte v rozhovoru aspoň bazální slušnost, je šance řešit takzvanou domluvou.
    druhý level je byli jste držitelem oprávnění, ale to pozbylo platnosti, nebo máte oprávnění na jinou kategorii. lze důvodně předpokládat, že jste tedy někdy v minulosti prošli kurzem a udělali testy/jízdu, a řídit umíte, a lze tedy teoreticky argumentovat nižším materiálním znakem, protože jste schopnost řídit pravděpodobně nepozbyli (pomiňme případy že z Vás táhne jak ze sudu, jedete jak hovado atd.).
    třetí level je že řidič nikdy žádné oprávnění řídit neměl.

    poznámka nic nepodepisovat zaslouží tesat do kamene. tuplem v situaci, kdy je (záměrně?) mlžen rozdíl mezi oprávněním a dokladem o oprávnění.

    1. do tédle kartičky taky chcou stádní kurvy votisky a vzorky hovna? a co změna potpisu na štyry křížky, naposled baba spustila strašnej ryk jak mně chcela pomoct a poslala mě v prdel, ani nechcela vystavit ouřadní lejstro o tomto

     1. Na řidičák to nechtějí. Já už několik měsíců jezdil s propadlou kartičkou, tak jsem si elektronicky zažádal o novou. Pak jízda na úřad a po půlhodině čekání jsem dostal kartičku, která se od té staré lišila expirací, dokonce i fotka je původní. Není mi jasné, k čemu celý tenhle úkon byl.

      Ty otisky na občankách už tuším někdo podal k ES, ale předpokládám, že to zahodí, nebo o tom rozhodnou až po tom, co všichni otisky odevzdají.

  6. taktiku zadnou, respektive flexibilni dle situace na miste. Nevidim duvod to priznavat ani tajit – ridicske opravneni mas, kdyz si toho vsimnou tak jen konstatovat ze proste cekas na novou karticku, pac urad je holt pomalej. je to marginalie.

   Jednou jsem byl pri kontrole pristizen pri tom, ze mam uz nejaky ten patek prosly ridicak, ne dlouho, tak pul roku, mozna rok. Proste sem si to nehlidal, neresil, coz ostatne delam dodnes. Byl jsem na to upozornen abych si jej dosel vymenit a tim to haslo. uz ani nevim, pri jake prilezitosti jakeho podezreni na jaky prestupek se to stalo, ale ogran se choval korektne a slusne (jsou i takovi), tuto cast neresil ani pokutu davat nechtel, kdyby vysiral a vyhrozoval nejakymi flastry, asi bych sel do spravniho. body za to tak jako tak nejsou tak proc je trochu nepotahat, obzvlaste kdyz si jako uvedomely obcan mel pozadano.. treba by se prislo na pochybeni uradu, ze ti nevydal co vydat mel.

   1. Puvodni Q:
    Řidičák je hlavně k nenalezení, když jde o něj.

    1. .. coz je mnohdy rovnou pozvanka na lizacku.

   2. Já měl kontrolní kontrolu jen jednou, měl jsem prošlou lákárničku, tak jsem se jen udiveně a slušně ozval, že jsem netušil, že to má vůbec nějakou expiraci, ale že si hned na další benzíně samozřejmě koupím novou. Tak mě pozdravili a zase jsem jel. Vono asi u těhle marginálii záleží, proč tě stavěj a na koho vůbec narazíš..

 2. Jen abych -trochu mimo téma- doplnil zmíněné souvislosti s tím Babišem a TI.
  Jako by náhodou to bylo před volbami do krajských a pak lokálních zastupitelstev a jakoby náhodou předseda správní rady Jan Spáčil https://www.transparency.cz/lide-v-transparency/jan-spacil/ je součástí PR fondu pana starosty z Černošic (tedy fondu, kde kromě členů rady je sada vlastníků stavebních stavebních pozemků ve městě, na které se nesmí sahat plus pár osob s PR potenciálem, třeba p. Spáčil. Fond rozděluje jejich „sponzorské dary“ místním a v jeho mediálních výstupech se vždy objeví Mr. Starosta, který jinak ve fondu ale oficiálně přece na vůbec žádné funkci nefiguruje) https://fondcernosice.cz/spravni-rada/. No a kdo by to byl řekl, právní odbor Černošic se plně ztotožní s právním názorem z podání TI, které pak kraj rozcupoval, ale to až po volbách. Mezitím se p. Starosta v této věci objevil v novinách a TV, aby okomentoval činnost správního oddělení, které je ale jinak zcela a úplně nezávislé :-D
  A za koho že kandidoval p. Starosta?
  https://starostovestrednicechy.cz/kandidati-kraj/filip-korinek?back=kraj
  Tak jen až TI bude někdy argumentovat nezávislostí, nebo STAN tím, že se nejedná o organizovanou mafii, tak jak to s nimi ve skutečnosti je.

 3. Obecně není příliš známo, že se mezi námi pohybuje spousta osob, nezpůsobilých k páchání přestupků…
  Jmenovitě jsou to mj. osoby s imunitou, vojáci, policajti, hasiči, bachaři a trestanci, a ještě pár dalších…
  Pokud se tito dopustí jednání se znaky přestupku, nelze to projednat* jako u sprostého civila, ale řeší to příslušný orgán…

  * Někteří rovnější si prosadili možnost „vzdát se imunity“ a nechat se postihnout stejně jako plebs…
  Média to prezentují jako „zachovat se jako chlap**“, ačkoliv je to spíše zbabělý** únik před odpovědností (zaplatím pokutu na místě a nebude se rozmazávat v médiích)…
  ** Vím, že tyto pojmy jsou genderově nekorektní, ale zatím se běžně používají…

  1. Zanedlouho se nam tu budou prohanet Rusaci Amici a nebudou zpusobili k pachani cehokoli. Stare dobre casy se vraceji.

   1. V Německu se prohánějí už 60 let a nějak si Němci nestěžují, nebo jo? Ty to tam máš v merku…

   2. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/okamura-cernochova-dohoda-cesko-usa-ministerstvo-obrany-snemovna.A230517_083840_domaci_idvs

    hele, už zase „působení amerických vojáků“, tentokrát tedy nikoli v Sýrii, ale v ČR.

    1. Když máme ukrajinského premiéra tak má naše vláda i ukrajinské manýry. Přesně tohle předváděla ukrajinská vláda a dostala občanskou válku, pokračovala v tom a dotáhla to až na válku s Ruskem.
     Proč se naši potentáti nezeptají svých občanů, jestli tady chtějí základny, radary či zvací dopisy pardon smlouvy cizích velmocí? Třeba referendem.
     Jenže naši političtí prostituti se potřebují zajistit a do dvou let by to možná nestihli. Občané je dost pravděpodobně kopnou za dva roky do zadku jako tu cool premiérku ve Finsku.

     1. No covece v Moldavii to aktualne vypada na dalsi pozvanku na ukravinu 2.0. Si ty kurvy uhnijni a USAndovsky nedaji pokoj ani dyz vidijou na vlastni voci, ze proste TADY NE.

     2. Cesko nastesti, pokud vim, nema zakon o referendu, takze vladu zadny vox populi neohrozi.

 4. kdyby se nekomu nechtelo hledat, rozsudek NSS k druhemu pripadu (Valenta) je zde: https://vyhledavac.nssoud.cz/DokumentOriginal/Index/710385

 5. No nevim, nevim. V dobe kdy se triangulaci telefonu skrzeva BTS daji navadet rakety. Tam ty mista a rychlosti jsou dobre ulozene a je jich fakt hodne………
  Muhehe.

 6. Má pravdu, předseda.

 7. Tak jsme dnes viděli a slyšeli poprvé pana domácího a máme ho rádi.
  https://www.youtube.com/watch?v=XeWsQiXSMxQ

  1. To neni poprve, ma i nejaka historicka videa, napriklad na tema zyklistiky.

   1. Na Urzově youtube kanále už taky před lety byl.

    1. Na tomhle kanále je i Urza, ale vyděsil nás jeho zjev.Tak jsme ho povrchně odsoudili.Navíc nás jeho téma nezajímá.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017