Odcházení Vratislava Mynáře - zpět na článek

Počet komentářů: 186

Přidat komentář
 1. OT, ale toto bude pana domaciho zajimat : V Belgii bude trestne byt i jen mluvit o prekracovani povolene rychlosti jizdy. To uz zacina byt silene… Kdy potece krev ? https://www.autoforum.cz/predstaveni/v-belgii-broji-proti-rychle-jizde-tak-moc-ze-trestne-bude-dokonce-uz-o-ni-jen-mluvit/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

 2. Rozumím, že vkus má každej nějakej, no Mynář má podle většinového vkusu pěknou ženu…a závist je svině, že? 8o)

  1. Rozhodně. Každej chlap totiž touží mít doma zlatokopku. To už by dávalo větší smysl mu závidět, že byl v žitě.

   1. Kasičku s držkovou. :-)

   2. Takovej typ se neztratí. Určitě ho ještě najdem v různých dozorčích radách, dotačních byznysech atd. Nečekáte snad, že půjde na pracák.

   3. Myslím, že zaměňuješ formu a obsah. „Zlatokopka“ je obsah. Forma je, dle většinového vkusu, oceňována..a i dobytek Wolner z ČT to „ocenil“.
    Osobně soudím, že v seznamu grazlů, lhářů a zlodějů je Mynář daleko za Fialou, Rakušákem, generálprezidentem, nebo Burešem. Z toho usuzuju, že nadrásat hustej článek o tom, jak někdo možná něco v řádech statisíců ukradl (např. ten partystan byla uhrazená zápůjčka vč. dopravy), má jinou motivaci.

    Jinak bych musel napsat, že je to malichernost okresního formátu, autor neumí rozlišit důležité od drobku a jen pomáhá kalit vodu okolo pětidemolice a prolhaného Fialy a jeho vlády národní katastrofy.

    Když tedy autorovi přisuzuju, že Mynářovi závidí pohlednou a udržovanou ženu, je to lepší, než kdybych o něm napsal že je nekritický vůl (což myslim neni)

 3. Jak se místní ansámbl pustil obhajoby Mynáře, protože malá ryba, Fyjalo zomri, komunista na hradě, to je úplně k smíchu. Taková podpora bratra vexláka a druhořadého podvodníčka, protože Fyjala za půl roku způsobil inflaci, to dá rozum.
  Užijte si sobotu na Vaclaváku…

  1. Jo, slyšel jsem, že tam Rajchl bude prodávat nějakej merch.

  2. Spíš je to článek post mortem. Na české poměry malý hajzl, který navíc odchází z veřejné funkce. Teď bych čekal články o nových hajzlech.

  3. Máte pravdu, Mynář je naprosté hovno a sračkomety se do něj pustily proto, že je to snadná kořist.
   Takový pan Nejedlý, to je jiné kafe. Ten to má ošéfovaný jinak, do toho se ani Slonková nepustí, aniž by riskovala výskyt nějakého dalšího Srby.

 4. Marek Benda ústavním soudcem?

 5. Přičinil bych několik poznámek k inflaci (která se dá klidně stihnout i za půl roku). Inflace je relativní pokles hodnoty peněz vůči hodnotě nabízeného objemu zboží. Takže můžeme tisknout peníze, pokud však stejným tempem roste objem nabízeného zboží, poměr zůstává +- stejný. Neboli pokud bude stát husa 100 Kč a budu mít těch hus 10 oproti objemu peněz 1000 Kč, pořád bude husa za 100 Kč. I když natisknu dalších 200 Kč, nic se s cenou nestane, pokud odchovám 2 husy navíc. Tohle se dělo v letech cca 1997-2019, tiskly se peníze tempem cca +4% ročně, nabídka (nebo HDP) rostla tempem průměrně 2-3% a tím pádem byla inflace cca 2% ročně.
  První průser byl covid, kdy byla brutálně utlumena nabídka zboží (Andreji, díky) a rotačky se rozjely rychleji. Ale to by ještě šlo nějak ustát. Definitivní ránu tomu dal Fiala s nadšeným embargováním všeho ruského v kombinaci s nadšenou podporou zelených šílenců. Tím byla dále razantně utlumena nabídka zboží, zatímco tisk peněz vesele pokračoval. Jinak to tedy ani skončit nemohlo.
  Na straně peněžní nabídky máme posledních pár let i novou situaci, kdy masivním zdrojem inflace jsou vládní deficity (= vznik nových peněz). Nějakých 40-50 miliard deficitu s inflací celkem nehne, 300-400 miliard už je sakra cítit. Přičemž na inflaci jaksi z podstaty vydělají ti, ke kterým se nové peníze dostanou nejdřív, prodělají ti, ke kterým se dostanou až po přemletí trhem.
  Takže máslo na hlavě mají Babiš i Fiala společně a nerozdílně, ČNB toho za téhle konstelace moc udělat nemůže. No a úplná tragédie je ten elektrikář na ministerstvu financí. Elektrikáři jsou super, ale měli by se držet řemesla.

  1. Dvě poznámky. Fiala toho dělá málo, protože nemá koule do toho říznout víc. Zmrdi by totiž začali lézt z nor ve velkém a zaplnili by Václavák celý.
   ČNB toho může dělat víc tím, že zvýší sazbu. Poměrně razantně by utlumila ekonomickou aktivitu, ale současně by poměrně razantně snížila domácí inflaci právě tisknutím peněz, nikoli importovanou inflací. Takže je na výběr mezi recesí a současně nižší inflací, versus možnou recesí a delší inflací. Ve druhém případě stejně zchudnou všichni, jen to bude bolet víc než v případě prvním. Zase na to nemají koule. Když tam sedí ekonomickej břídil v čele stolu…

   1. Pokud jsou zdrojem inflace vládní deficity, manipulace sazbami ničemu nepomůže. Naopak uměle posílí kurs koruny, což pošle exportní ekonomiku do kolen. A prodraží obsluhu státního dluhu, čímž se zase zvýší deficit atd. atd. Manipulace s úrokovou mírou by měla smysl, pokud by zdrojem inflace byla úvěrová expanze komerčních bank. Což není náš případ.

    1. Omyl, velký omyl. Jednak ta koruna stejně posílila i bez zvýšení sazeb. Právě mj. kvůli slovní intervenci ČNB, že budou korunu bránit, protože nechtějí zvedat sazbu. Takže korunu stejně uměle posílili. A za další, ten deficit jde do ekonomiky, zvýšením sazby ji přeci jen utlumím, zpomalím a tím pádem snížím inflaci. Ve výsledku totiž není rozhodující výše vytisknutých peněz, ale naopak rychlost jejich obratu. Tu rychlost právě snížím zvýšením sazby.

     1. Ale ne. Vždyť jsem to výše polopaticky vysvětloval. Pokud do ekonomiky naleju peníze prostřednictvím vládního deficitu a zároveň třeba energetickou politikou snížím nabídku zboží, žádné pohyby sazeb s tím nic neudělají. Jedinou rozumnou cestou je posílení nabídky a současné snížení šílených deficitů. Zajištění rozumných cen energie by určitě pomohlo, jsou k tomu i možnosti. Taky třeba nabídka automobilů je uměle utlumována. Nemluvě o nesmyslných emisních povolenkách, ekologických předpisech atd. atd. To všechno snižuje objem zboží na trhu, zatímco ročně přibývá 300 miliard nových peněz, vzniklých z ničeho.
      Míra inflace a výše úrokových sazeb mají v podmínkách socialisticky deformované ekonomiky jen velice volnou (pokud vůbec nějakou) souvislost.
      Koruna posílila, když Rusnok zvedl sazby, předtím se držela kolem 25 Kč/Eur.

      1. Jasně, sazby šly nahoru naposledy loni v létě. Za tu dobu koruna postupně posílila o více než korunu, přičemž museli intervenovat ve prospěch koruny. Nejdřív přímo na trhu, pak ještě slovně. Tyhle tvoje kecy jsou snůška hovadin.

 6. V kolika letech postavil ten Mynář tu nádrž v Osvětimanech, když je na leteckých snímcích z padesátých let?

Napsat komentář

D-FENS © 2017