Odcházení Vratislava Mynáře - zpět na článek

Počet komentářů: 186

Přidat komentář
 1. Státu utíkají miliardy a tady se řeší pár kusů zvěře a pár flašek. 😆🤣

  1. Musíte chránit zisky minoritních akcionářů, vlastně ne. Na vás jim zaměstnancům voličů nezáleží ale plaťte a držte pec.

  2. Inu sklep plný chlastu a pár kusů zvěře je představitelné. Miliarda je abstraktní pojem.

   Nihil novi sub sole. Vzpomeňte si na Václava IV., topícího nepoctiví kupčíky ve Vltavě, zatímco se mu všechno hroutilo pod rukama připravoval se výbuch husitské revoluce.

   1. …. když se to pěkně mediálně nazvučí….. 😉

  3. ANO, to co píšeš si v bordelstánu myslí nemálo dezolzmrdů. Proto bude ČR furt v hovnech.

 2. Myslím, že ať byl Mynář jakýkoli, na ty fialistické zmrdy, kteří nám kradou 17% ročně z našich úspor nikdy mít nebude. Ale autor to optikou svého žití vidí trochu jinak.
  Navíc jaký má smysl kopat do politické mrtvoly, když už to dělají mainsteamová mrrrdia.

  Spíš by mě v tomto kontextu zajímalo, kolik stojí Pávkova paranoia. Na inauguraci byli po zuby ozbrojené tlupy fízlů včetně ochrany před útokem dronů. Předtím, než Pávek vůbec páchnul na Hrad, nechal tam po týdny řádit protiodposlechové týmy. Zajímalo by mě kolik to stálo, kolik dronů bylo sestřeleno a kolik odposlechů bylo objeveno.
  Smrad jeden zkurvený komunistický.

  1. Stejně jako těch několik jelenů a tisíce flašek. Ale u Pavka je to jen zacatek.

  2. Ale vždyť to je naprosto logické. Když se chystáš dělat vlastizradu ve velkém a porušování zákonů ve velkém, tak nemáš potřebu, aby tvoje soukromé schůzky s agenty CIA v hradních prostorách, kde ti dávají pokyny a notičky pro militarizaci česka, někdo nahrával a pak je leaknul jako Snowden.

   Tedy, pravda, poněkud se nemůžu ubránit pocitu z celé věci, že je to podobné jako nástup Heydricha na hrad.
   Ten taky napřed vymetl všechny „agenty sionizmu“, a udělal personální etnickou čistku.
   Trapnější je jen to že si toho nového Heydricha zvolili lidi sami.

   Ale začíná být zjevné, že teď to tam má plně v režii CIA a další americké rozvědky. Že Pávek tam na nic nemá vliv, stejně jako Zelenský. Jehož ochranka jsou de facto jeho dozorci/bachaři, a až už jim nebude užitečný, tak i jeho kati.
   Protože to co se tam teď děje, je podle mě i na přiblblého komunistického lampasáka zu viel. Zkrátka to nese stopy rukopisu výše jmenovaných cizích rozvědek.

   Prostě militarizace a nacifikace (banderizace) státní správy od vrchu až dolů.
   I ty ideologické čistky mezi státními úředníky, jestli náhodou někomu nevadí sláma u kravína, to fakt není z Ropušanovy ani Fialenkovy (duté) hlavy. Na to jsou příliš tupí.

   Takhle se totiž chovají 100% loutky CIA.

  3. Když je celoživotní guma, táta byl guma, přátelé jsou gumy, připravoval se dělat rozvědčíka, tak asi vidí bezpečnost trochu jinak než když někdo, komu připadá i teleskop přehnaný. Na druhou stranu by neměl zapomínat čeho je prezidentem a zohlednit případná z toho plynoucí rizika nějak do reality. Jo, někteří prezidenti jezdí v tanku na klíně s kufrem na globální apokalypsu, ale ten náš ne.

  4. Challenger 21:54
   sice máte pravdu v každému slovu, ale zkuste si představit žít třeba v Německu. Tam už to Zelení dotáhli do regulérního fašismu.

    1. Vono zase tak zle nebude, ale uznávám že je problém už jen v tom, že se na to téma v té prokleté zemi vůbec baví. Pokud si budou Belgičané vytvářet ze života peklo dostatečně intenzivně, tím dříve přijde jejich prozření.
     A tenhle problém se týká celé západní Evropy.
     Celá západní Evropa si napřed musí připravit dostatečně velkou pakárnu, aby si zase začala vážit osobních svobod a kvalit jednotlivce. Ano, vezmou nás s sebou. Ne, nedá se s tím nic dělat.

     1. Sypat písek do soukolí.

      1. Proč nevolit ty, kteří tu katarzi jen urychlí?

       Podívejte se na to, jaké to má výsledky.
       V Německu se dostali k moci Zelení. Za velmi krátkou dobu dokázali se svojí „zákazovou kulturou“ tak dramaticky nasrat velkou část Němců, že německé majoritě dochází, že Zelení patří maximálně do opozice a to ještě hodně opatrně. A první Němci začali seriózně vystupovat proti Euro 7 a zákazu spalovacích motorů v 2035, kterou v EU parlamentu protlačily frakce blízké německých zelenopošuků.
       The sooner, the better.
       V DE na to stačil jeden ministr průmyslu a jedna ministryně zahraničí.

       1. vážně Vám přijde jako dobrý nápad volit tu nejhorší variantu, abyste lidem jaksi otevřel oči?
        problém je v tom, co přijde po nich. může to být zlo menší nebo zlo jiné. nicméně lidem to těma „otevřenýma“ očima bude připadat ve srovnání třeba jako dobro. a do háje to půjde prostě jen jinou rychlostí.

        se podívejte na situaci u nás, jak zde lidé reagují na cokoli po Babišovi.

        1. Skutečné nebezpečí pochází od levicových stran západní Evropy. Moje teorie funguje – podívejte se, jak to zametlo s Piráty, jakmile se jen trochu odkopali před volbami.

        2. Tady s kolegou Childeaterem plně souhlasím.
         Bylo by třeba lidem otevřít oči bezprecedentním průserem, nebo případně něčím, čemu by ani prorežimní média nedokázala zabránit, nebo to „přesměrovat“ či jinak utlumit.
         Něco, co ožebračí i ty lidi, co v poklidu zvolili pětikoalici, protože si mysleli, že po estébákovi už nic horšího přijít nemůže.
         Dnes, prakticky vlastně už po jednom roce se ukazuje, jak kurevsky krátkozraké to bylo.
         Proto chápu kolegu Childeatera (se kterým začínám souhlasit ve více tématech), který by to prostě zbořil naráz, nikoli po kousíčkách, nebo drolením.

         1. servisdok:
          Nejsem si jist, zda šoková terapie na prostý lid zabírá.Když se podíváme do historie, tak většinou během krize nebo války lidi zalezli do postele a čekali až to přejde.

          Ale mám na tebe drobný OT dotaz.Jak tohle přesně funguje?Mám na mysli tu membránu.
          https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1328551

    2. Tak, tak… Kolik ještě musí zbytečně padnout životů a za co? Tady u nás je ale bojovníků hubou dost, proč nejdou pomoct, vždyť se tam bojuje za Prahu.

     https://echo24.cz/a/HCkFR/zpravy-zahranici-valka-na-ukrajine-problemy-mobilizace

     Ukrajina má problémy s mobilizací. Komisaři hledají muže, kde se dá.

     Zatímco na začátku války se před náborovými centry stály fronty, v posledních týdnech je situace opačná. Po těžkých ztrátách při bojích u Bachmutu nadšení mezi Ukrajinci opadlo a ukrajinské úřady hrozí lidem vyhýbajícím se povolání trestním stíháním…

     1. Přišli na to, na co už před nima přišel Wehrmacht nebo Finové. Ve válce s Rusákama prostě dřív dojdou lidi druhé straně.

      1. Jestli to spíš nebude tím, jak se opět dezinformace stávají informacemi. Viz třeba Nordstream. Zatím to je v oficiální verzi, že to udělala parta ukrošů na pramici, v plavkách a se šnorchlem. Ty narativy a dezinformace se nějak už mění. Se něco blíží…

     2. ať zkusí otevřít náborová centra v českých supermarketech, by se vidělo, jak se dobrovolníci pohrnou :-)

  5. Zvláštní, člověk by řekl, že většina rozumných lidí zná dynamiku inflace. Že to není něco, co se dá spustit za 6 měsíců. Že základy současné inflace byly položeny už někdy zhruba 2014. Že ještě 2019 to šlo zastavit (i když za cenu politicky sebevražedných opatření). A že opatření v roce 2020-2021 (Babiš musel mlít „zaplat Pánbů za covid“) přiložily tak brutálně pod kotel, že s tím nešlo potom dělat vůbec nic.
   A i když existuje spousta věcí, které se Fialovi vyčítat dají, tak zrovna dávat mu za vinu inflaci může jen člověk slabého rozumu…

   1. Sliboval, jak to bude dělat líp. Nemusel tlačit na sankce proti Rusku.

    Inflace je v současném finančním systému fíčura, nikoli bug.

    1. Přesně tak. Před volbama měl ten fialovic sráč na všechno řešení. ZMĚNA.

     1. Jo, slibovali, jak všechno budou dělat líp – jen nám pomozte odstřelit estébáka. Praha naletěla, spousty lidí z velkých měst taky – a výsledek vidíme.
      Estébák to tomu čurákovi předal převázané mašličkou a s úsměvem, protože věděl, co čurák nevěděl. Čurák to zjistil v průběhu přebírání „vlády“ a zároveň zjistil, že nemá řešení na nic. Proto i to předávání vlády a sestavování nové, trvalo tak dlouho. Čurákovi pohůnci když zjistili, do jakého průseru vlezli, tak naráz bylo po receptech a řešeních – a MF padlo na toho obarveného žvanila z PS, Stanjuru. O dalších nulách nemá smysl se bavit, však to vidíte sami.

      1. Kola fešácké propagandy se však staletí točí dál, navzdory tomu že lid trpí…

   2. No, jo, ale většina lidí, včetně čtenářů D-Fense skočí na demagogii typu „Fialovo lečo“, nebo Za BaPiče bylo líp.

    Fiala je na druhou stranu v opatřeních proti inflaci dost slabý. U státních zaměstnanců se neděje nic, obecně na výdajové a příjmové straně rozpočtu vidím málo pohybu. Protiinflacni opatření,aby lucernou hledal.

    Časování opatření kolem turbo valorizace důchodů jsem pochopil, ale Fialoví hoši teď musí pohnout kostrou.

    1. Není boj proti inflaci primárně starostí ČNB? A Michl je Babišova opice dosazená Lihošem a momentálně dělá už tak třičtvrtě roku mrtvýho brouka, akorát posiluje korunu, což je obojí supr pro Agrofert, ale dost nahovno pro naší exportní ekonomiku.

     1. Ano, je to primárně úloha ČNB. Ta byla ovšem cíleně vykastrována arcizmrdem Emanem. Bezpáteřní želé Michl nedělá od nástupu nic.To se úplně shodujeme.

      Nicméně vláda může udělat také hodně, vzhledem k přebujelosti státního sektoru: zredukovat jejich počet – aspoň posláním do důchodu těch přesluhující ch, zmrazit mzdy…

      1. Zredukovat může, průser je v tom, že většinu „státních“ zaměstnanců tvoří školství, hasiči a zdravotníci. Tam je vyhazování politicky neprůchozí a i dost kontraproduktivní, tihle lidi jsou prostě potřeba, zvlášť když teď jdou do škol a školek silnější ročníky než predtím. Plošně zvedal tabulky naposled Babiš a slíbené přidání učitelům se buď odkládá úplně, nebo dost oseká.
       Co udělala vláda blbě je to, že to měla řešit už loni.

       1. shane
        musíš počítat do těch státních zaměstnanců všechno, co je placený erárem. Úplně všechno. Civilní zaměstnance armády, uklízečku na hajzlu u policajtů a hlavně všechny ty obecní pohůnky a kšeftíky, kudy se prachy valej jak protrženou hrází.

        1. To ano. Ale s tím toho zase vláda moc neudělá. Do samosprávy nemá co kecat (což je majoritní zaměstnavatel v rozpočtové sféře).

         1. shane
          Ale to víš, že by to šlo. Postačí, ehm, odklonit ty prostředky které tečou obcím do eráru. Typický příklad – daň z nemovitosti.

          Inu ovšem, to by starostové i Starostové srali atomový hřiby!

          1. Logicky. On totiž ten stát na tu veřejnou správu za ty roky přehrál docela dost svý agendy. Všechna ta přenesená působnost a tak. No a ta sranda něco stojí. A nejen agenda. Samospráva platí špitály, platí školy, školky… Státní VŠ jsou jen dvě, Univerzita obrany a Policejní akademie.
           Takže i když jim stát prachy sebere, tak jim stejně bude muset nasypat na provoz. Nebo si tu agendu vzít zpátky.
           Tady hlavně selhává kontrola.

          2. …povšimni si jedné zásadní věci – většina obcí hospodaří s přebytkem. Živí armády netáhel, kamarádíčků, firmiček, institucí a akciček – ale přesto jsou v přebytku.

           Tam je potenciál jako kráva. Štíhlé obce a štíhlý stát, říkám já.

          3. Potenciál tu je. Ale to jsme se od boje vlády proti inflaci dostali k reformě veřejné správy. A to se fakt nedá stihnout za rok. S bídou za čtyři. A to by to ještě muselo bejt posichrovaný s opozicí, aby to obratem nepohřbila jako ty zničující tři pětky u felčara, nebo Nečasovu důchodovou reformu. Která sice nebyla nic moc, ale aspoň něco.

          4. shane 14:42
           tam se ale dostaneš vždycky. U reformy veřejné správy tahle šaráda začíná. Bez toho, aby se vokrájelo z bumbrlíčka kterého živí soukromý sektor to prostě nepůjde.
           Experti z NERVu ovšem radí začít s okradením soukromého sektoru – dá se to rychle stihnout a zajistí to voliče na další období. Pak se uvidí. Třeba půjde soukromý sektor ještě trochu vokrást.

           Vlhký sen – každý zaměstnanec eráru by obdržel snímek pracovního dne.
           Na základě toho by proběhla konsolidace pracovních sil a redukce veřejného sektoru o 1/3. V prvním kroku.

          5. Nepůjde. Jenže v naší inheretně levicový republice k nějaký reformě dojde až v okamžiku, kdy ti to všechno bouchne do držky a i pak je značná šance, že to první populista zruší, jen co se stát trochu zmátoří. Jak dlouho se ví, že penzijní system je letadlo? 25 let? A jedinej, kdo něco zkusil byl Nečas a ty to stálo flek.

          6. …a hlavně – zrušit to agendu, málem bych zapomněl.

          7. Zjednodušit. Výrazně zjednodušit. A vono to jde, ne že ne.

          8. https://www.novinky.cz/clanek/domaci-urady-na-nic-zadluzeny-stat-jich-ma-mnoho-40425160

           Tady hovnaři píšou, kolik zbytečných úřadů máme a kolik stovek miliónů do nich teče, aniž by byly komukoliv užitečné.
           Tady na tomto webu z toho zas bude cirkus, protože sám tady vidím nejméně dva kousky, co v takových úřadech „vykazují činnost“ a denní náplní jejich práce je, přesvědčovat své okolí o jejich nepostradatelnosti. Třeba přesnou evidencí počtu buvolů, nebo krocanů a krůt na našem území.
           To, že ti krocani a krůty budou třeba o 3 měsíce později, po vytvoření tabulky s počty kusů v jednotlivých krajích – sežráni a počty budou úplně jiné, to je přece vedlejší.
           I slabý kus ve vládě, mezi které počítám samozřejmě i premiéra, by jedním zásahem mohl státu ušetřit několik miliard ročních mandatorních výdajů na „chod“ těchto kvazi-institucí.
           Že jsou v nich „zaměstnána“ netáhla a paraziti, co by se nijak jinak neuživila, je asi jasné.
           A to ještě nenakousli neziskovky.

        2. Btw, učitelé už vřeštěj. A to jim vláda jenom nechce přidat, kolik by chtěli. Teď si představ, co by se dělo, kdyby jim vláda chtěla opravdu brát a ne jen míň přidávat.

       2. jasně, inkluza co zvedla počty zaměstnanců na o půlku a kvalitu výuky srazila na třetinu, to je hrozně potřeba…tvl dyť ti z huby padají hovna, to nevidíš? u hasičů to samý, stovky úředníků a stejně jejich výstupy naprosto na pyču

        v eráru nejlíp stylem udělat si seznamy zaměstnanců na velká papíry, rozložit to na zem, vzít motyku a dvakrát to křížem přejet, ti co nepřežijou, okamžitě vyhodit, okamžitě

        ale to né, místo toho eště víc uhnijních sraček, prej vosumnást miniserů (to jako fakt, nepřeslechl sem se????) a další CELÝ NOVÝ BARÁKY parazitů tvl

    2. Osekat valorizaci důchodů měli už dávno, ale kdyz vidím ten shitstorm, tak chápu, źe se jik do toho nechtělo.
     Ale prostě průměrný důchod ve výši asi 65 procent ČISTÉ mzdy je holt průser.

     1. Jj. Navíc se se v čistém pl blíží české penze těm německým. Ač Němci jsou ve větší prdeli obdoba našich Husakovych dětí – Baby-boomers jsou v (pred)důchodovém věku, tak jsou naše důchody na řecké stezce.

      1. Německej důchod je asi čtvrtina tamní hrubé mzdy. U nás byla dlouho asi třetina hrubé, ale s inflací a Babišovým přihazováním nad rámec zákona se to brutálně rozjelo.

       1. Se nám to důchodový letadlo začalo zakuckávat dřív, než politici doufali.

        1. No a ti zasraní předchozí bolševici, ti to dělali jak, že se jim průběžné důchodové letadlo nezakuckávalo a zbývalo i na nadstandardní důchody vysloužilých papalášů?
         A i obyčejní starobní důchodci dostávali tolik, že namísto 14 dní jen o bramborách pravidelně obdarovávali děti a vnuky?
         To umíš nějak okecat?

         1. Míň důchodců a víc pracujících. Tj na jednoho důchodce se skládalo víc pracujících. A důchodci pobírali důchod kratší dobu než dnes. A rozhodně byly nižší důchody oproti průměrnému platu než teď. A bude to ještě horší, populace stárne.

         2. (A kolik bylo těch nadstandartních zasloužilých papalášů? Stovky? Jednotky tisíc?)

          1. Nadstandardních

          2. Zkus uchopit to konstatování, že ty tehdejší důchody umožňovaly důstojné bydlení, placení energií, služeb, potravin a ještě mnoha způsoby dokázali ušetřit, třeba dětem na auto, nebo na stavbu baráku.
           U toho všeho jsem byl přítomen, tak zkus argumentovat tak, abych už nemusel reagovat.

          3. servisdok:
           Taky to pamatuju.Levno rozhodně nebylo.Snad jenom to bydlení.Lidi ale žili mnohem skromněji než dnes.Necestovalo se, šetřilo se a jejikož nic moc nebylo, tak se hodně kutilo a na venkově pěstovalo a chovalo.Přešívali se hadry, štupovaly ponožky.Televize se kupovala na věky, auto taky.Hodně se rozkrádal „majetek v socialistickém vlastnictví“.Melouchy v pracovní době atd.

          4. WTF???
           Pamatuju si fakt neco uplne jinyho

          5. Lojza:
           Takhle to bylo, co si pamatuju já.(máslo 10,-Kčs, sparty 14,- rum 50,-atd…)
           Co je ale důležité: Ty sračky byly dlouhodobé status quo, bez velkých výkyvů.Dvě generace.Studená dlouhodobá válka, to už nikdo snad ani nevnímal.Režim stabilní.Takže se lidi dokázali časem adaptovat, každej se nějak pomalu zařídil.Většina lidí je nepružných(to nemyslím hanlivě, to je normální) a dnes zažívají šoky, anžto změny probíhají moc rychle.

          6. No, dvojka maslo stala i korun 8:-) A lip se roztirala…
           Ale tak si to vezmeme….
           Rok neco kolo 1985 trebas. Co si pamatuju, tak babicka mela duchod neco pres 1000 korun, deda neco okolo 1500 tusim, nevim to na korunu presne. Holt, deda byl za mlada vykoristovatel, vlastnil drogerii, takze do konce zivota nezavadil o slusnou praci.
           Vezmeme vetsi hodnotu, 1500korun, a kolik si za to tehdy mohl nekdo koupit masel – vychazi to tak hezky presne 150ks
           No a ted si vezmeme dnesni duchod….ja nevim, kolik je nejakej prumer a tak, vim, ze otec ma neco okolo 15 tisic.
           Kolik dneska stoji maslo…kupoval jsem ho predevcirem za 40, ale rekneme, ze nejakejch 50 bude takovej nejakej prumer.
           No, takze muj otec si tech masel dneska koupi peknych 300ks.
           Ne, ze by to bylo nejake terno, ale rozhodne je to vic, nez si kdysi mohl koupit muj deda. A to si myslim, ze otec mozna bere vice, nebo brat vice bude, ja nevim presne, kolik to ma, tuhle informaci mam uz docela dlouho…
           Me fakt dostava ta selektivni pamet nekterych jedincu, kteri jsou schopni tvrdit, ze si toho tehdy clovek koupil vice a podobne.
           S tema zmenama pravda, trebas muj otec dodnes narovnava rezavy hrebiky a dodnes na me kouka jako na mimozemstana, kdyz mu reknu, ze kdyz neco potrebuje, proste muze jit a koupit si to.
           Naprosto realne mi neveri, ze se trebas da koupit nejakej specifickej sroubek, a podobne. Nebo ze muze existovat zarizeni, ktere ma obrazovku, ja si na ni vyberu sedacku, „oni“ mi ji dovezou a je to jeste levnejsi, nez v kamennem obchode. Povazuje to za zhola nemozne a proto chodi do kamenneho obchodu a tam si takove veci kupuje, ackoliv mu tvrdim, ze mu je sezenu levneji, uplne ty same. Povazuje to za nemozne, nebot ceny jsou proste vsude stejne, a pokud mu v obchode reknou cenu, on ji proste zaplati a neni moznost to mit levneji :-D :-D :-D
           Takze tohle chapu velice dobre :-))

          7. Vidíš, jak je ta paměť nespolehlivá?
           Každý, komu bylo těsně před 1989 aspoň osmnáct ví, že Sparty měly natištěnou oficiální SMC 8,-Kčs, ačkoli v trafice se „automaticky“ podávaly zpod pultu za deset. Ty ve „tvrdém“ balení byly trvale podpultovka.

          8. servisdok:
           Paměť mám dobrou.Spíše jde o rok: petry 9,-sparty 14,-startky 4,-marsky 5,20.Já píšu ceny z poloviny osmdesátek.

          9. servisdok 17:45
           Myslím si, že srovnáváte nesrovnatelné.

           Ti důchodci které si pamatuji z dětství (moji prarodiče) zažili vesměs válečné časy a byla jim vlastní velmi úporná šetrnost, až škudlivost. Nesnášeli plýtvání v jakékoli formě. Každou korunu několikrát obrátili, na kole jeli 20km místo autem, protože přece nebudou pálit benzín. Rozsvícená žárovka v pokoji kde 5 minut nikdo nebyl znamenala dlouhé kázání. Střídmost a šetrnost až škudlivost měli velmi hluboko zakořeněné a vnímali je jako ctnosti. Pokoušeli se o přivýdělek všemi možnými způsoby. Dodnes vidím, jak babička chodila na šišky kterými se topilo, protože to šetřilo dřevo. Co si vzpomínám, tak staroušci sice ušetřili mladým na auto a byt, ale typicky ne jako důchodci – spíš když byli na vrcholu mezi padesátkou a šedesátkou a dali to mladým jako svatební dar. Nicméně – dávám Vám za pravdu v tom, že důchodci ušetřili pěknou sumičku – ale stojím si za tím, že za tím bylo jejich mentální nastavení a spotřebitelský koš poplatný té době.

           Pokud žil nějaký důchodce v nájemním bytě v Praze, a to i v regulovaném nájemném, nikterak slavně se neměl nikdy, zvláště když zůstal sám.
           Příklad:
           Otec mé ex žil na Smíchově v Lesnické ulici v letech 2000 – 2006 v nájemním bytě s regulovaným nájemným, důchod měl okolo 10.000 Kč a nájemné bylo 7.350 Kč. Vozil jsem mu nákupy, aby vůbec vyžil alespoň co do jídla se týče.

           Pokud žije nějaký důchodce s vyřešeným bydlením a podporou partnera a/nebo dětí, má se dobře i teď.
           Příklad:
           Můj vlastní otec. Penzi má okolo 20.000 Kč. Jeho partnerka má jen nepatrně méně. Žijí na vsi ve vlastním, ovoce a zeleninu si vypěstují, maso vychovají. Otec je činorodý, pěstuje sadbu zeleniny, prodává. Aktivní myslivec, motorkář. Užívají života, jsou spokojení. Ušetří okolo 100.000 Kč ročně.

           Vím, že konkrétní příklady jsou mnohdy v diskusích nevhodné, ale chci je použít pouze jako dokreslení obrazu.
           Pokud bych to podtrhl a sečetl, tak jsem toho názoru, že dobře situovaní důchodci – tím mám na mysli důchodce, kteří se na důchod připravovali během aktivního života – dnes žijí velmi důstojný a plnohodnotný život. Pokud to štěstí dnešní důchodce nemá, je to zlé. Nemohu se ale zbavit dojmu, že v tom případě by to stálo za hovno vždy, v jakékoli době a režimu.
           A od doby kterou pamatujete zmizela ta ctnostná šetrnost, podotýkám.

          10. Childeater

           Je to teda OT, ale na Smíchově v Lesnický jsem prožil celý dětství. Za komančů byt 3+1, rozloha 100m, nájem 150,-. Másel si teda může dnešní důchodce z důchodu koupit víc, ale těžko mu na ně zbyde, když u toho samýho bytu bude měsíčně solit za nájem dvacku.

           Ale to jen tak, reaguju spíš na tu Lesnickou, je to malá ulice, tak mě překvapila ta náhoda :-)

          11. Ukatoto Ukulele

           Možná budete starého pána ještě pamatovat, chodil denně s buldočkem do parku…bydlel o patro výše nad bytem mima Čejky.

          12. Bydlel jsem přes ulici naproti, skoro bych řekl, že s francouzským buldočkem jsem vídal Čejku? Ve kterým patře ale bydlel, to netuším. Z tohohle vchodu jsem znal jen spolužačku Báru.

          13. UU:
           Přesně. Ten „počet másel“ je optický klam, co má zakrýt něco jiného, v tomto případě nájmy a energie, které obyvatel většího města prostě zaplatit musí. A kde je potom těch 300 másel? U jiné komodity spotřebního koše to bude ještě horší a některé věci, které si důchodci kupovali naprosto běžně, si dnes musí odpustit.
           To je daň za co přesně, tenhle stav?

          14. Servisdok:

           Nerad bych, aby moje poznámka o nájmech a máslech byla vnímaná jako stesk po starých časech, nebo jako ekvivalent „za komančů bylo líp“.

           Podle mě nebylo. Každá doba má svoje, nedá se to srovnávat 1:1. Zcestoval jsem skoro celej svět a kdysi jsem řekl něco v tom smyslu, že ráj si představuju jako moře a pláže na Maledivách, přírodu a zvířata jako v Africe a lidi jako ve Střední Americe :-).

           Nedaj se vzít ceny co byly za komančů, zapomenout na ty sračky kolem a chtít to naroubovat na dnešek. Vždycky je to celej balík, dobrý i blbý v jednom balení.

          15. Nižší desetitisíce.
           Esenbáci, estébáci, lampasáci, zasloužilí bolševici, soudci, prokurvátoři, ale i lékaři.
           Učitelé tehdy tu svou mizerně placenou práci brali jako poslání, takže následné podprůměrné důchody (ale stále dostačující na důstojný zbytek života) brali jako normální stav.

       2. shane 10.3.2023 v 13:46

        Podle e15 to tak úplně nevypadá.

        https://www.e15.cz/duchody-a-seniori-v-evrope-srovnani

     2. tak tak, ve většině ojvropy je to úplně někde jinde, tady mrzkejch 65 %, a to to eště táhnou papaláši a kdejací stádní zmrdi, co brali za kradení a kopání se do prdele kilo, dvě měsíčně a teď mají obskurně vysoký důchody, zatímco lidi s 15 litrama mají problém přežít

  6. Ty „tlupy fízlů“ určitě najali dva týdny před inaugurací, pane doktore, protože jinak by jejich nasazení překvapivě nestálo takřka nic, neb by vykonávali službu, ke které jsou cvičeni.

   1. Voni budou nejspíš státní úředník, že? Ta úvaha o nákladech by tomu odpovídala…

    1. Má pravdu. Fízlové berou plat ať už hlídaj presidenta, nebo seděj na vachcimře.

     1. Oni berou plat ve výši 0 Kč? Stále hledám to „takřka nic“.

      1. Ten plat by brali i kdyby všichni seděli na služebně a Pavla hlídal akorát Šmidra se šavlí. Tudíž musíš jako extra náklady brát to, co je navíc proti běžnému stavu. A těch moc nebude. Max tak něco na přesčasech, pokud jim he proplatěj. Techniku maj nakoupenou, lidi dávno nabraný a kdyby se nemotali kolem Pavla, tak by se za stejný prachy motali někde jinde.

       1. No teď jsi popsal vyhazování peněz oknem, ale stále jsi nepopsal to takřka nic.
        Když bude Pavla chránit 100 policajtů tak to nestojí nic.
        Když bude Pavla chránit 1000 policajtů tak to nestojí nic.
        Když bude Pavla chránit 10000 policajtů tak to nestojí nic.
        Proč? Protože by buď něco dělali nebo nedělali a už jsou tak jako tak zaměstnaní.
        Tak přesně takhle si představuji uvažování státního úředníka, o kterém píšu na začátku.
        Tyhle megalomanské akce ani zdaleka nezajišťuje jen útvar pro ochranu prezidenta, ale i další útvary. Ti taky sedí na zadku a jen čekají až budou povoláni na ochranu prezidenta? Nejspíš budou mít svoji práci, kterou nebudou dělat.
        Chápu, že tu někteří nemají ekonomické základy, ale ani uvnitř podniku aktiva nemají najednou hodnotu 0 Kč a ani reálné náklady nemají hodnotu 0 Kč.
        Tahle diskuze mi připomíná úvahu jak někteří závistivci nemohou překousnout, že si majitel firmy odepíše z daní drahé auto…už jim ale nedojde, že si na něj musí tak jako tak vydělat.

  7. Také mě to překvapilo jak vysoká bezpečností opatření se použila.
   Stejně je to zvláštní jakou má ochranu všemi milován Pavel aka druhej Venca Flaška versus co měl údajně všemi nenáviděný Zeman. Nemělo by to být opačně?

   1. Proč má pan král tolik stráží? No protože se bojí, že by nám mohl být ukradenej.

  8. Blbej, až to bučí.

   Inflace? Slyšel o intervencích Singera a deficitech dluženy? Ti současní to víceméně zdědili a pravda, neperou se s tím nijak dobře.

   Protiodposlechy? Před inaugurací? Chacha, fakt jsem se dobře zasmál. Tam tak jely skartovačky a demagnetizéry.

   TVL. a tohle má volební právo….

  9. Tenhle pochybnej felčar Pytlík je možná ještě větší zmrd než Jaroš.
   Plácá o nějaké inflaci, kterou rozjela hlavně tlupa kolem Bureše. Fiala možná nedělá dost proti většímu utrácení, ale to by zase řvali vohnouti. Takže zmrd nebo vohnout, oba budou stejně řvát.

 3. Hoši nemyslím si tak: ztrátou chlebodárce ztratil kredit tzn. choval se jak lopata na poslední šichtě ,která co krade co vidí, předtím kradl protože věděl že je nad zákon. Teď je jenom starý zloděj kdesi z Moravy a pokud bude vyskakovat dostane za uši od nových pánů … však vypadá jak lokaj

  1. Pávek?

 4. Tak a po 33 letech tam máme zase komunistu. 😉

  1. Tak a po 33 letech tam máme zase komunistu. 😉
   Sice se mi to až tak nelíbí, ale ona to není až taková změna oproti předchozím dvě kusům z prognosťáku v tomhle směru.

   1. Pávek je ale certifikovanej komunista.

  2. >Tak a po 33 letech tam stále máme komunistu. 😉

   Měls tam preklep, sem ti to opravil

  3. To je zcela nepřesné označení. JUDr.Husák byl opravdový a poctivý komunista z přesvědčení, který pocházel z chudé slovenské rodiny a vypracoval se od nuly. A že mu při tom často šlo o život (procesy 50. let, kdy málem dodstal trest smrti).

   Zatímco Pávek je oportunistická prospěchářská kurva, z elitní lampasácké rodiny úplně stejných prospěchářských kurev, které se ke komunistům přidaly až po převratu, kdy z toho koukaly samé výhody a světlé zítřky.

   Ten nesahá Husákovi ani po kotníky. Husáka bych spíš přirovnal k Zemanovi. Ten taky zahraničním páníčkům (tehdy ruským papalášům) všechno odkýval a odsouhlasil, ale pak udělal všechno pro to, aby to bylo pro naši zemi nejvýhodnější (prostě kličkoval a lavíroval jak se dalo).

   1. Husák byl kurva, co tu ten komančismus pomáhal instalovat, spolu s Gottwaldem, Slánským a zbytkem party. Od roku 1945 byl ve vysokých stranických funkcích a nedopad jako ta kurva Slánskej jenom proto, že funkcionařil na Slovači a nebyl tak na ráně. Mimochodem, v roce 1945 navrhoval připojení Slovenska k SSSR.

    1. to by pak klidně mohly být dnes Horní Uhry součástí Ukrajiny, ke které by jej politbyro nejspíš přilepilo :-)

  4. Petr007: A Zeman nic? Byl v KSČ 1968-1970. (Možná alternativa Babiš byl v KSS 1980-1989 a s komunistama se paktuje vlastně do teď.)

   1. A Klaus dělal v prognosťáku zřízeným a řízeným KGB a začátkem listopadu 1989 v rakouské televizi přednášel o výhodách socialistického hospodaření.

   2. 2 roky byl v KSČ? 🤣
    Pávek funkcionář komunista a jeste rozvedcik.

 5. seš jenom debilek, nebo další pravdolásková kurva? nebo co přesně má byt za pýčoviny jak z léčebny s těma stanama a dalšíma kokotinama? si to normálně pronajal snad za 50 litrů, který šly do kasy kanceláru, místo do kasy nejakýho soukromýho kolotočára

  1. Máte nepořádek v časové posloupnosti onoho „pronájmu“. Dostudujte si a zkuste to znovu.

   1. žádnej nepořádek debile nemám, tady na tom slavným magorsrátu třeba, co ho řídijou tam ti pětidemoličáci, vole v pátek v půl druhé vodpoledne (čili v době, kdy normální heterosexuání PRACUJÍCÍ běloch před sebou má eště tak 2, 4, 6 hodin PRÁCE) vzala telefon až pátá baba, které sem volal, zatímco na silnicách mají armageddon, tak tam pýčo VOD PÁTKU 10. BŘEZNA DO PONDĚLÍ 13. BŘEZNA NENÍ ANI NOHA a všichni to mají v patě

    tak velký překvápko, že před vánocema a do půlky prvního lednovýho tejdne ani na hradě nigdo není, aby řešil pár posranejch stanů, který tak do toho března budou akorát chytat prach tvl…stokrát důvěryhodnější je, co k tomu řekl přímo Mynář, než co na to kydá nějaká pravdolásková lžiznamácká a podobná svoloč, co nerozumí ani brance a v půlce případů nedokážou ani zahraniční článek přeložit bez obskurních přežbleptů a dětinskejch významovejch chyb

    1. Hele, já Ti nerozumím.
     Myslím, to vážně. Prostě vidím písmenka, když so zamyslím tak pochopím i jednotlivý slovo, ale dohromady je z toho bramboračka.
     Jestli sis dal pár piv, tak to příště prosím dej vědět nějak předem, dík.

 6. Já si myslím že je škoda že ten hradní kancléř je jen jeden. Je to velmi důležitá funkce. Třeba aspoň 200. Pro každého poslance jeden.

  1. Já bych kancléře nechal jednoho, ale zřídil bych stálou kontrolní komisi – předseda, dva místopředsedové, a 4 členové. Scházeli by se 2x ročně, ale plat za členství by brali furt.

 7. Na tohle jsem se opravdu těšil. Ještě než jsem otevřel komentáře, vsadil jsem se sám se sebou, že něco jako „tady se řve kvůli pár flaškám, když tamti kradou miliardy“ bude mezi prvními. No, byl první a téměř doslovně. Další v tomto duchu následují, Pávek included.

  1. JPG: Tak ono to hlavne nebylo jenom par flasek, ze. Je tam treba ta dotace za 6 mega a to uz nejsou uplne drobne. Jsou tam taky ve hre podivne ksefty s Katarem a tam tech mega muze byt radove vic. Ale spis jde o to, ze Vrata je proste megazmrd, takhle to mainstreamova media nikdy nereknou a ja jsem chtel. Fialisticti zmrdi me i optikou meho ziti serou samozrejme taky, byt me neokradaji o uspory, ale ta drahota samozrejme doleha i na bezdomovce, jenze spatna vlada je tema na jiny clanek a na to jsou tu lepsi borci, treba pan doktor Challenger, pan Mrcasik nebo D-FENS.

   1. Pohy: já mám představu, o čem to je. Můj komentář byl reakcí na ten spirit of „what about“ u ostatních.
    Btw: nemohl byste prosím nějak blíž definovat, kdo je „Fialistický zmrd“? Ne že by mi tedy nějak vadilo, že vás seru.

    1. JPG: To se zeptejte spis Challengera, ja tusim, ze tim myslel vladu. Me neserete, i kdyz jste volil Fialu. Myslel jste to urcite dobre a nemohl jste cekat, ze to dopadne az takhle katastrofalne

     1. Se mnou je to dokonce tak špatné, že nevidím nic, co bych nazval „katastrofou“, n.b. nic, co by s jinou vládou bylo 1) výrazně lepší for now a 2) výrazně lepší for future. Ale to už jsme hodně OT.

      1. JPG
       Copak Vy nemáte potřebu nasměrovat vůči něčemu nějakou naakumulovanou nenávist?

       1. Childeater: nemám, ale to je pouze hypotetický přístup, protože žádnou nenávistí k nikomu a ničemu momentálně netrpím, takže se nemá co kumulovat. Mimo to, neumím si představit, že by se jakýkoliv politický subjekt či politik mohl v mém případě na podobný cit vůbec kvalifikovat. Pohrdání, opovržení, nerespekt, pobavení… ale nenávist?
        A už vůbec nepatřím k těm, kteří by si nechali diktovat, koho mají nenávidět a proč.

      2. JPG: Ale jo, asi mate pravdu…nebylo by to s jinou ceskou vladou vyrazne lepsi a katastrofa, ta teprve prijde

       1. Pohy: víte, já nejsem žádným (natož fanatickým) příznivcem žádného elementu té současné… jak se to správně říká? – pětidemolice. Kdysi jsem býval voličem ODS, když to ještě byla strana poctivých a slušných tunelářů, ale pak už dlouho nic. Jen jsem prostě při pohledu na ostatní zbývající varianty ochotně popadl hlasovací lístek a valil k volbám (což se mi nestává často). Představa, že si za to budu jednou muset dát pár facek, mě v kontextu těch ostatních možností nechává vcelku chladným.

     2. myslet dobře a volit pětidemoliční kurvy? sorry jako, napopátý dělat to samý a očekávat jinej výsledek je jenom kretenismus

      jediný překvápko je, jak až dalece překonali veškerý očekávání, jakej průser předvedou

      fakt ale přestávám vidět jiný možný vysvětlení k tomu, jak rozesírají vztahy skoro s CELÝM SVĚTEM, než že je někdo za to platí, aby to všecko zkurvili a zůstalo víc na jiný, pže to není snad jinak možný

  2. A? To je nějaký sofistikovaný humor dvojmetrů?

 8. Jistě, svět není černoblý. Funguje v mnoha odstínech šedé. Určitě sním o dni, kdy začne platit padni komu padni. Také tajně doufám, že se celých pět let Pávkova mandátu nebude mluvit jen o Vráťovi.

 9. Bude vám to připadat jako odbočka, ale úplně tak není.
  Včera (9.3.) bylo na Zoomu Cestování červí dírou s Morganem Freemanem – Jak vzniká terorista?
  A všechny ty teorie, co tam zazněly, sice byly v tom pořadu vztaženy na teroristy. Ale všechno to jde krásně vztáhnout i na jiné skupiny: Android vs. iPphone, kavárna vs. dezoláti
  Krásně tam byla vysvětlena tzv. dehumanizace, indoktrinace, kastování a slepá víra. A taky psychologická manipulace protivníka.

  Pusťte si to a dívejte se na to s nadhledem a nevnímejte to jako pořad o teroristických skupinách, ale dosaďte si tam skupiny, jako Vrábelovci, sluníčkáři, antivaxeři, ekologové, Pavlovci, Babišovci, rebelové z Donbasu, pluk Azov.

  1. Jo, ale principiální vhled je mnohdy pro „kované fachidioty jedno titulů mnohdy nepřekonatelnou laťkou, žel.

    1. Jde to na přihlášení i bez předplatného.

  2. No jako základní popis principu dehumanizace je to dobré, nicméně k zobecnění to má daleko. Tu roztleskávačku, co skočí pod tramvaj bych chtěl vidět.
   Mnoho vámi popsaných skupin vzniká tak nějak spontánně z principu v rámci demokracie. Lidi, kteří by si byli vzájemně u prdele (vesničan, městský intoš) se spolu haštěří, protože krz volby všichni rozhodují o všech a silnější bere vše (co se bude učit, kam potečou daně, jaké budou důchody). Geront je pak přítěží mladému progresivci, katolík ateistovi atd. I ten terorismus vyrůstá z nějakého reálného podhoubí (např. IRA by asi bez laskavé britské přítomnosti na ostrově neexistovala, svobodné Baskicko by asi nevygenerovalo ETu atd.)

Napsat komentář

D-FENS © 2017