Očkování a autismus z pohledu rodiče autisty - zpět na článek

Počet komentářů: 347

  1. The prevalence of ASD is significantly high in the preterm population.
    Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30076190

    Čím to asi tak jenom může být?

    Níže je zajímavý článek (podle mě jeden z nejlepších na dané téma, chválila ho jednu dobu i FDA jako prokazující bezpečnost). Zkuste si do něj dosadit předčasně narozené dítě, kterému pořádně nefungují ledviny:
    https://vaccinepapers.org/wp-content/uploads/FDA-aluminum-paper.pdf
    Vám už to nepomůže, ale ostatním by mohlo – pokud se vám to narodí předčasně, tak očkování posuňte.

    Z jiného soudku:
    Třeba vás zaujme tato prezentace, která tak trochu naznačuje, že cesty ke zlepšení jsou, a taky naznačuje kde je lze hledat:
    http://www.kumc.edu/Documents/integrativemed/830am_DrWalsh_%20BD_ADHD_ASD.pdf.pdf

    1. Jen doplním poslední velkou studii:
      https://annals.org/aim/fullarticle/2727726/measles-mumps-rubella-vaccination-autism-nationwide-cohort-study
      Ve zkratce – MMR vakcína nezpůsobuje autismus, vakcinace obecně jej ani nevyvolává u „citlivých“ jedinců, a nevakcinovaní mají dokonce nevýznamně vyšší riziko autismu (asi dědičnost :-)).
      Studie se nezabývala pre-term jako faktorem ani výživou jako možností zlepšení.
      Významé je zmínit koincidenci očkování a možnosti vůbec autismus diagnostikovat v závislosti na věku dítěte.

      1. Oprava: studie se zabývala pre-term jako rizikovým faktorem.

        1. Ano ta vámi odkazovaná studie je zajímavá – pokud si vzpomínám (ale mohu se plést), tak odpůrce očkování na ní zaujala neobvyklě nízká „autism incidence rate“, která je u účastníků studie podstatně nižší, než jakou Dánsko ještě nedávno udávalo jako běžný průměr.

          Toho lze snadnou dosáhnout vhodným výběrem toho, koho do studie zařadíte a koho ne, respektive taky tím koho ze studie vyřadíte, což jsou prý běžně používané triky.

          V odborných oblastech, kde je značný politický nebo ekonomický tlak na páchání dobra, pravda umírá poměrně rychle. Nemám už kapacitu se tomuto věnovat, pár stovek hodin jsem tomu před lety věnoval, názor jsem si udělal a nikomu ho vnucovat nebudu.

          1. ad autism incidence rate – studie uvádí 129.7 na 100k. Je to trochu méně než obvyklý generický údaj 2 na 1000.
            ad vhodný výběr: bullshit. Kohorta obsahovala VŠECHNY děti narozené v Dánsku od roku 1999 do 2010. Pokud chcete operovat s běžně používanými triky, dokažte svá tvrzení, jinak se vystavujete riziku, že budete za blbce.
            ad ekonomický tlak: zde jste přišel o „trefu do černého“. Studii financoval big-pharma Novo-Nordisk, který však nevyrábí vakcíny. Je proto pro vás studie nepřijatelná/zpochybnitelná?

            1. 1,3 vs 2 na 1000 není trohu méně, ale o třetinu méně, což není zrovna málo. Může to být tím, že:
              – z důvodu (terý není uveden) se zaměřili pouze na některé podkategorie poruch autistického spektra
              – část dětí byla ještě ve věku, kdy diagnóza mnohdy ještě nebývá stanovena – sledování bylo ukončeno příliš brzo.

              Ty důvody samozřejmě mohou být legitimní, ale taky být nemusí a je škoda proč neuvedli důvody. Nicméně kritikové této studie mají i další připomínky.

              Co se týče těch ekonomických a politických tlaků, tak můj dojem je, že studie veterinární jsou dělány neutrálněji a objektivněji, než studie v oblasti humánní medecíny. Takže ke každé studii přistupuji obezřetně.

              1. Když ono s těmi čísly je to těžké. Např. CDC uvádí za rok 2018 tuším prevalenci nikoliv 2 z 1000, ale téměř 25 z 1000 u osmiletých. Což ale bude asi celkové číslo i s ADHD apod. Takže za mě operovat dvěma třetinami promile nedává smysl. A už vůbec ne bez detailní znalosti metodiky.

                1. Těch 25 z 1000 je šílené číslo a dost možná to bude hodnota pro USA, protože tam je četnost výskytu autistů dost obrovská (a taky je tam dost brutální očkovací kalendář a vysoká proočkovanost).

                  Země v Evropě většinou mají hodnotu někde mezi jedním a dvěma procenty.

                  V okamžiku, kdy změna o dvě třetiny promile znamená změnu o třetinu, tak je významná a je jedno, že jde v absolutní hodnotě o malá čísla. Bezpečnostní inženýrství prostě s takto malými čísly pracuje.

                  Vzhledem k tomu, jaké triky uváděl John Virapen (ex Elli Lily) jako používané v klinických studiích aby to dobře vyšlo, jsem obezřetný, protože zakopaný pes nebývá v tom, co uvedeno je, ale v tom, co radši uvedeno není.

      2. Díky oběma za komentáře a za odkazy. Některé studie znám.

        Pro pana Shi – náš syn byl normálně donošen, na svět přišel při přirozeném porodu bez komplikací. Kojen byl do roku a půl mateřským mlékem.

        1. V prezentaci Dr Walshe je pár tipů na co se zaměřit. Autíka mám v příbuzenstvu, nicméně já se k výzkumům Dr. Walshe dostal z úplně jiného konce, než je autismus. Domnívám se, že jeho práce je v některých ohledech průlomová (byť z některých ohledů nežádoucí a tudíž docela dost intenzivně lékaři ignorována – Walsh je biochemik). Mi tak nějak přijde postup stylem, napřed rozbor krve a moči a na jeho základě nasazena terapie, mnohem rozumnější, než střelba totálně naslepo, což se bohužel v některých disciplínách usilovně praktikuje s výmluvou, že to je lege artis a jinak a lépe to nejde.

          Z toho všeho co jsem načetl mohu říct, že další tipy zde v diskusi uvedené (stav střev a souvislost se záněty) se literaturou dotýkající se autismu prolínají poměrně důsledně. Autíkovi v naší rodině údajně hodně pomáhaly jakési „šarlatánské“ kapky od Joalisu a bylo pozorováno měřitelné zlepšení (a zhoršní po vysazení kapek a zlepšení po opětovném nasazení). Vzhledem k tomu co vše se celkem marně zkoušelo téměř určitě nemohlo jít o placebo efekt.

    2. zajímavě o autismu píše Dr. Frej v knize „Zánět skrytý zabiják“

  2. Mno…nechci do toho nejak extra stourat, ale kdyz to vezmu ciste prakticky:
    Rekneme, ze mame dite, ktere ma zvysenou nachylnost k tomu, aby se u neho projevil autismus.
    Rekneme, ze pokud nepujde na ockovani, tak se u neho neprojevi, pokud na ockovani pujde, tak se projevi.
    Ockovani tedy autismus sice nezpusobilo, ale spustilo. No dobre, to bych mel mit radost, ze teda ockovani nezpusobuje autismus? zpusobuje nebo spousti, vysledek je jaksi stejny.
    Imho se pocita vysledek.
    Timto nechci rikat,jestli se maji deti ockovat ci nemaji, o tom to vubec neni, spise mi jde ciste o logiku a o vysledek.
    (Ja deti ockovat nechal, kluk mel pak horecky jak krava, ale prezil ve zdravi, za coz jsem vazne stastny. Holka to snasela lepe, jen bezne teploty a nic vaznyho)

    1. Čiste pragmaticky, ak má k tomu sklon, tak to môže u neho spustiť asi aj x ďalších faktorov a výsledok bude ten, že síce očkovaný nebude, ale autistom sa stane aj tak… to len tak na margo, čiste len z pragmatického hľadiska, kedže som v tom totálny laik ale evidentne aj vy…

      1. „sice očkovaný nebude“ , nebo třeba bude, ale né svinstvem zvaným hexavakcina, ale samostatnou vakcinancí? Hele já se jen ptám.

        1. dedek: to už se taky zkoumalo a jak vidím Vy už máte jasno, hexavakcína je svinstvo (kde jste to slyšel? Proč si to myslíte? Nějaká data-fakta?). Nicméně se neprokázalo, že by incidence byla při samostatné vakcinaci nižší. Takže si poupravte názor, není to „samostatná vakcinace“ a „svinstvo zvané hexavakcína“, ale je to „svinstvo zvané hexavakcína“ a „svinstvo zvané samostatná vakcinace“.

        2. Co se týče rozložení, neska už je asi problém vůbec sehnat samostatný látky. A zase je celkem relevantní idea, že když byť i jedno očkování je celkem šok pro imunitní systém, tak má nějakej smysl to udělat najednou, místo šestkrát. Babo raď.

          Mě celkem asi dává smysl posunout todleto na co nejdál to vůbec jde. Co má samostatně smysl dřív je jak tu kdysi někdo popisoval (ygňorek snad?), nějaký horečnatý smrtelný onemocnění kojenců, který přenáší i matka bez jakejchkoli příznaků, co že to bylo, pamatuje to někdo?

          1. Argument o menšom šoku pre organizmus pri aplikácii 6-tich látok naraz ako jednu po druhej použila aj naša slovenská pediatrička. Je to ozaj Sofiina voľby.

            1. Toto som dobre nepochopil. Maleho sme nedali ockovat a obcas sa k teme vraciame. Podla mna ako laika predsa nemoze byt porovnatelny sok pre telo bojovat so siestimi ochoreniami naraz alebo s jednym. Ked uvazim, ze ta ockovacia latka ma mat nejaku nazvime to laicky ucinnost aby vyvolala ziaducu reakciu IS, potom musi hexavakcina obsahovat sestkrat viac „ucinnosti“ ako jednotliva vakcina, aby bola spustena zodpovedajuca reakcia na kazdu z tych chorob. Tak ako potom mozeme tvrdit, ze zataz je rovnaka? Ale ja som len debilny elektrikar, nerozumiem tomu.

              1. Mám právě za to, že už se taky dávají hlavně přímo protilátky, ne oslabená nemoc. Imunitní odezva na to je jiná.

              2. Je tu na druhej strane tento link, ale dám ho sem ešte raz: http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-hexavalentnou-vakcinou/ake-latky-obsahuje-hexavalentna-vakcina.html
                Ten chlap čo písal tú odpoveď je podľa internetu reálna osoba a aj doktor, takže by to malo sedieť. Samozrejme jeho odpoveď bola podľa mňa nekompletná, ale ja som tiež len elektrikár (ako si to zvyknú strojári vychutnať občas, keď si dokazujú nadradenosť).
                Ak som to správne pochopil tak tie antigény (kedysi upravené súčasti tiel mikróbov resp. celé telá mikróbov a v nových vakcínach je to geneticky upravená napr. kvasinka, ktorá pôsobí ako daný antigén a ma vyvolať rovnakú imunitnú reakciu ako ten mikrób kedysi) sú stále vo vakcíne. Ale zmenil sa spôsob ich „výroby“ a hlavne ich množstvo (rádovo smerom dole). A pretože je je antigénov tak málo tak nastupujú adjuvanty (prídavné látky) na zvýšenie účinku vakcíny. A tu v tých adjuvantoch by mohol byť pes zakopaný – stopové prvky Thiomerzalu či vaječného bielka a zlúčeniny hliníka (ktoré sú vraj netoxické) sú jasným tŕňov v oku bio-eko matiek (a nielen im).
                Preto je asi teraz lepšie pichnúť „hexa-vakcínu“ lebo je tu zrejme menej adjuvantov ako v 6-tic sólo dávkach vakcíny. Plus k tomu šok z ihly u dieťaťa.
                Tak to by vysvetlilo aj prečo sme boli za socíku očkovaný sólo vakcínami (ja si to nepamätám, ale internet to tvrdí). Ak bola stará vakcína bez adjuvantov tak bolo asi nemožné spojiť 6 druhov mikróbov / choroby do jednej zmesi.

    2. „Rekneme, ze mame dite, ktere ma zvysenou nachylnost k tomu, aby se u neho projevil autismus.“

      problém je, že pokud se v rodině předtím žádný autismus nevyskytl, tak vy nevíte o potencionální náchylnosti. Takové věci neřešítě, myslíte si, že Vás se to netýká.

      Jak jsem psal v článku, ano, je to slovíčkaření, nezpůsobuje, spouští. Chtěl jsem jenom článkem přinést reálný poznatek ze života.

      1. …stejně víte prdlajz, jestli jste v rodině autistu měl anebo ne; kolik procent dětí vychovává jinej rodič než biologickej, nadto genetici opatrně naznačujou, že se může jednat spíš o problém při kombinaci rodičů a ne o to, jestli někdo z nich v rodině autistu kdy měl (mám jeden takový případ v rodině; ani u matky ani u otce nikdy nic a dcerka s aspergerem)

        1. Tak geny sou dycky nějaká kombinace rodičů a je to o pravděpodobnostech, žejo.

          Druhá věc taky je, že eště pár desítek let zpátky všechny tydlety ty autismy a hyperaktivity nebyly. Prostě kdo byl pomalej, tak to do něj namlátili a byl schopen aspoň nějak fungovat, no. Kdo dělal brajgl, tak mu namlátili a dal pokoj.

          Dneska se to už trochu přehání, diagnostik sou desítky a každej je z toho posranej, kolem děcek se chodí po špičkách, protože přece mají papír, a co pak ze vzdělávacího systému vyleze, hm…

          1. +1

          2. Jojo, další doklad postupu „vím o tom prd, zato mám NÁZOR“. Ale pozitivní je, že tentokrát nepíšete uhnije, stád a jiné taxikářské hahaidiomy, takže je to vcelku srozumitelné.

            1. Sice sysop něco tvrdí vo názorech a dírách, nicméně tady to je kouknu a vidím. Hlavně že se každej přetrhne aby vyběhal papíry že má děcko něco s hlavou, hm…že by ze škol lezlo něco použitelnýho se teda nezdá, spíš vobráceně.

              1. Myslim, ze je to kus od kusu ruzne. Sousedka, co ma velmi sikovne dite, ktere je jedno z nejlepsich v matematice ve tride, ho nuti v utery chodit do nabozenstvi a ve ctvrtek triskat do klimpru. Na moji namitku, at se mne pak nepta, kolik v Nemecku vydelavam, kdyz sama detem kurvi zivot, reagovala tydennim mlcenim. Kdyz je rodic debil, pak se snazi totez udelat z ditete, ktere by jinak melo mnohem na vic.

                A pak je opacny extrem, kdy dcera stryce manzelky je blba jak bedna kytu, figuru ma podobnou, ale asi na osmy pokus se podarilo najit soukromou VS, ze ktere ji nevyrazili mohutnym obloukem, takze ma polotitul (Bc), narazila si podnikaveho malire pokoju, nejakou obrzlickou tatik sehnal byt kdesi na Zizkove a dcera sedi doma, pecuje o sviste a ma zivot, ktery zdaleka presahuje jeji schopnosti.

    3. Rekneme, ze mame cloveka, ktery o problemu nic nevi. Nepsal by uplne zbytecny prispevek, kterym to ilustruje.

      Rekneme, ze na foru ma prezdivku Lojza. Ten takovy prispevek napise.

      Nick tedy ten prispevek nezpusobil, ale spustil.

  3. Proc mi to prijde jako clanek na tema „do dvou tydnu po ockovani se nas syn vyrazne zmenil, ale ockovani je v pohode.“

    1. nevím jak Vám to přijde, já jsem článek takto nekoncipoval.

      1. Přesně takto na mě také článek působí, že jste dement a je velká škoda že máte těch synů víc a bude se moci vaše debilita dále množit a ničit genom lidstva.

        Sežeňte mi list z čeho se skládá ta vakcína z neofficiálních zdrojů a pak se můžete o tom bavit, kolik rtuťě a hliníku je schopné dítě pobrat.

        1. A ked si precitate kolko Vase telo obsahuje radioaktivnych latok tak si rovno prezeniete gulku hlavou.

  4. A napadlo vás že kdyby jste syna nechali očkovat postupně, že by se autismus třeba „nespustil“?

    1. Tak tohle by ale měl řešit snad pediatr, a ne to do dětí prát hlava nehlava.

      1. Pediater je rád (vo väčšine prípadov), že je dieťa zaočkované, on má čiarku a pokoj od úradov, ktorý vraj jebú pediatrov za ne-očkovanie.
        My sme na Slovensku zažili proste to, že pediatrička len povedala, pri jednej pravidelnej kontrole, že: „Aaaaa, tak on bude mať pri ďalšej kontrole 4 mesiace tak to ho rovno zaočkujeme“. No vznikla z toho pekná výmena názorov – ona ani nevedela čo je v tej vakcíne. Nakoniec sa to posunulo na maximálny možný neskorý termín (boli tam určité vážne dôvody z našej strany). Našťastie všetko dopadlo OK (odhliadnuc od teplôt a bolestí), ale od prvého očkovania je junior u doktorky priečny – proste nechce sa vyzliekať, otvárať ústa a keď vidí ihlu……
        V Rakúsku je očkovanie nepovinné, ale pediatrička tiež len tak vyblafla, že teda keď už ste tu tak ho zaočkujeme (vakcínu mala v chladničke). Ani sa opýtať či nedaj boh vysvetliť o čo sa jedná – ako keby to brala jak samozrejmosť, že my už všetko vieme (šak máme internet a je to už druhé dieťa).

        1. Lidstvo je potřeba depopulovat, lidstvo je potřeba vyměnit za poslušné ovce, takže bych se nedivil, kdyby měla i nějakej vedlejší zisk za píchnutí injekce.

          1. Petikilo za injekci a kdyz harant chytne autismus, tak ji soros pošle sto litru a flasku Moeta.

    2. No právě, kdyby aspoň v článku bylo něco o tom, jak zjistit, jestli má dítě zvýšené riziko autismu. Při odložení očkování třeba o rok by pak mohlo mít lépe vyvinutý imunitní systém a reakce na očkování by mohla být zcela standardní. Prosím doplnit článek o to, jestli co píšu je pravda nebo ne. Jinak totiž působí jako propaganda očkovací lobby.

      No nevím, jestli autor udělal správně, když napsal takovýhle článek na DFENS. Všichni chlapi do toho začnou rejpat a radit co by mohlo být, kdyby rodiče udělali něco jinak. Jenže na to je už teď pozdě.

      S autismem je trochu problém v tom, že zatím je popisován pouze symptomy. Mně, laikovi, přijde, že autismus je porucha při vývoji některých mozkových center. Zatím ale bohužel toto není podrobněji prozkoumáno, protože procento autistů v populaci není vysoké a pak taky současné diagnostické metody neumožňují podrobně zkoumat mozek.

      1. @PrincJason 1,5 roku je idealni moment kdy to pichnout, pokud se pro to rozhodnete, max. do 2 let, pak uz je imunita hotova a o to silnejsi reakce schopna. Chci rict, ze odkladem si to moc neposichrujete.

      2. „Očkovací lobby…“ moc pěkný.
        A teď zkusme trochu přemýšlet.
        Je pro výrobce biochemických látek výhodnější Vám střelit očkovací vakcínu za 500 Kč, nebo počkat, až bude Vaše dítě umírat na záškrt a pak Vám za čtvrt milionu prodat placebo? Není pro biochemické koncerny výhodnější chronicky nemocný pacient, než zdravý člověk?

        1. Citujem:“ Není pro biochemické koncerny výhodnější chronicky nemocný pacient, než zdravý člověk?“.
          A šak tu si si aj odpovedal. Za 500Kč (ktoré ti farma-lobby vyberie z vrecka POVINNE nepriamou cestou) si vyrábajú pomerne slušné percento populácie, ktorá skôr či neskôr bude chronicky chorá.
          Vojdeš do zdravotného strediska (dosť často zavádzajúci pojem) a od vchodových dverí až po ordináciu (najlepšie pediatrickú) všade samé letáky, plagáty, brožúry od farma-firiem, kde máš reklamu na lieky od problémov so „soplíkom“ až po najlepšie cukríky na liečbu smrti. Nám pediatrička pre juniora zavše niečo predpísala na recept (to najlacnejšie v danej kategórii) a k tomu rukou na odkazovom papieriku urobila zoznam „liekov“ na voľný predaj, ktoré by mu bolo ešte dobre podať spolu stým liekom na predpis (od výrobcu, ktorý mal letáky v jej ambulancii – samozrejme náhoda). No ma poser – načo je také niečo dobré? Otráviť si dieťa viem aj sám……

          1. Tady vůbec nejde o prachy a něco lůze prodávat a mít z toho zisk. Ti vyvolení a mocní nás nepotřebují a potřebují nás zlikvidovat a udělat hloupými abychom byli na státu a jeho zřízení závislí a neprobrali se a nvypráskali je z jejich blahobytu.
            G.Orwell 1984. Copak nevidíte všudypřítomnou cenzůru, vytváření nepřátel a bojem s tímto imaginárním nepřítelem? Strana musí udržovat válkou mír, otroctvím svobodu a lží pravdu.

          2. Autismus se medikametózně léčí? A jak to zabírá?
            Všude máte reklamu na cokoli. Pokud je mi známo, po zákazu reklamy na tabákové výrobky počet kuřáků stoupl a nikoli se snížil, takže reklama asi přinutila kouřit menšinu lidí. Podobné to bude s reklamou na vakcinaci. Protože je několik výrobců očkovacích vakcín, probíhá mezi nimi normální konkurenční boj. Zatím, zaplať pán Bůh, může.
            A stejný konkurenční boj vládne i na poli chronické péče, jen ho prostě nevidíte.
            Přitom u očkoveného jedince je pravděpodobnost, že na něm zbohatnu (coby dodavatel biochemie) menší, než u neočkovaného, to je prostě statistický fakt. Že by byli ti zlí a oškoliví kapitalisti tak zákeřní, že by sázeli na statictické marginálie?

            S tou povinností jste asi uhodil hlavičkou o hřebíček: tam asi bude ten hlavní problém, protože co je povinné je určitě špatné a je to výseldek nějakého temného spolčení. Školní docházka je také povinná… Ano, nutit někho násilím, aby pral svému dítěti něco do těla je jednoznačné porušení osobní svobody. Jenže za porušení této povinnosti na druhé straně nejsou žádné sankce, takže jde síše o doporučení, než povinnost jako takovou. Takže ani tady vlastně problém není.
            A jestli při menším proočkování populace než x procent někdo někoho ohrožuje… zkuste se zeptat třeba v Rakousku, kde pokud vím není očkování povinné, ale proočkovanost mají statisticky podobu s naší.

            1. Si jak fatdwi stým autizmom. Kde som o ňom v tomto mojom príspevku písal. Ten jedovatý kokteil môže a zrejme aj spôsobuje rôzne spektrum problémov – samozrejme len v skupine anti-vakcinátorov.
              Jak nevidím boj na poli chronické péče? To máš odkiaľ? Som bol v niečom takom ako subdodávateľ zapojený – ale ja som bol na tej dobrej strane (ako vždy samozrejme).
              Kapitalisti (tí úspešní) vždy videli niekoľko krokov dopredu (resp. aj za roh) takže svoj plán na zbohatnutie zakryli bojom za lepšie šance detí na prežitie (kadejakých vraj už vymrelých chorôb).
              V Rakúsku je očkovanie nepovinné, ale…. Ale pediatrička sa s tebou o tom baviť nebude bo nemusí a nemá čas. Ale pediatrička na teba tlačí kadejakými metódami aby si to dal pichnúť. Ale môže sa ti stať, že ti nezaočkované dieťa nevezmú do škôlky.
              Preočkovanosť v Rakúsku nepoznám, ale tam zohráva dosť úlohu dôvera v štát, lekárov (trošku inak je tam postavený ten systém) a zrejme aj to, že je to očkovanie dobrovoľné. Osobne to vidím tak, že im štatistiky očkovania kazia hlavne biely privandrovalci z východnej Európy, ktorí proste musia robiť problémy kam len prídu. U tej východeurópskej náplavy je to dané vysokou nedôverou v štát, lekárov a chuť vzoprieť sa systému.
              K tomu „dobrovoľnému“ očkovaniu – http://www.impffrei.at/aktuelles/51-impfen-und-kindergeld-in-oberoesterreich
              je to text ohľadne spolkovej krajiny Oberösterreich. Kde v dobe písania príspevku nebol nárok na Kinder-Mutter-Zuschuss (370Eur) ak dieťa nebolo pekne krásne „dobrovoľne“ zaočkované podľa kalendára.
              alebo ešte palebná príprava: https://www.kleinezeitung.at/steiermark/chronik/5571274/Masern_Aerzte-fordern_Kinderbeihilfe-nur-bei-Impfungen-auszahlen
              to je pôvodom zo Steiermarku.

              1. SatanOkkY: to je zcela v pořádku, že neočkované dítě nechtějí vzít do školky. Proč by ho tam měli mít povinnost přijmout? Vy jste nechtěl dát dítě naočkovat, tak to holt s sebou nese důsledky, zodpovědnost Vám snad něco říká, ne?

                A že nejsou nároky na peníze – no tak je holt nebudete brát, ne? Nebo mi chcete říct, že zdraví dítěte prodáte za 370 Eur? To byste to fakt Vaši argumentační pozici vylepšil…

                1. Čítaj aj príspevky nado mnou.
                  Integrale vyslovil domnienku, že v Rakúsku aj napriek nepovinnému očkovaniu je preočkovanosť podobná ako v ČR („podobu s naší“). Tak som chvíľu Googlil aby som si overil čím je ta ne-povinnosť podmienená. A voila – nieje všetko také kryštálovo jasné ako sa zdá. Takže tá percentuálna podobnosť môže mať korene nielen v tom, že na tom pokrokovom Západe všetci (takmer) pochopili, že vakcinácia je jediná cesta k šťastnej budúcnosti detí a ich rodičov, ale že sú tam faktory ktoré tú dobrovoľnosť dosť ovplyvňujú.
                  Zodpovednosť mi ozaj niečo hovorí. A práve preto som mal dobrý guláš v makovici pred očkovaním nášho juniora – odfiltrovať fake-news, nepravdy, lobbing, preniesť sa nad tvrdohlavosť odmietania niečoho povinného atď. Obe naše deti sú zaočkované, ale ak by sa ma niekto opýtal aby som mu poradil či dať dieťa očkovať alebo nie tak na to by som nemal jednoznačnú odpoveď. Manželka pracuje s postihmi (ja by som takú robotu teda nedal) a len pomyslenie na to, že náš junior (aktívne to dieťa pred očkovaním) by sa mal zmeniť na niečo také ako som vídal u nej v robote my robí nedobre.
                  Tie peniaze boli / sú jednorázový príspevok pri narodení dieťaťa (plus podmienka vyplatenia sú tie očkovania). Takže ten kto má záujem o tie prachy (nízko príjmové či lakomé rodiny) tak musí očkovať či chce či nie. V princípe je tá suma rovná necelým trom mesačným detským prídavkom v Rakúsku takže sa to dá oželieť, ale stále je to 370 Eurorubľov a to je pre mnohých dosť vážny argument.
                  To stým povykom okolo Kinderbeihilfe (detské prídavky) je už ale vážnejšia téma – tu sa jedná mesačne o asi 173Eur momentálne a to asi málokto bude chcieť oželieť. Takže ak by to nedaj boh nejak prešlo tak by to bol definitívny klinec do rakvy „dobrovoľnej“ vakcinácie v tom socialistickom Rakúsku.

                  1. SatanOkkY: ještě jednou: očkování povinné není. Jestli tvrdíte, že peníze toto mění, pak říkáte, že lidé prodají zdraví svého dítěte za mrzkých 370 Eur. To není moc pěkné, já bych to třeba neudělal. Pokud to ale lidé běžně dělají, pak je případná škodlivost očkování irelevantní – stačí zamávat koblihou, pardon šekem.

                    Jasně, že Vám to dělá nedobře, to mě taky. Jak se díváte na to, že pravděpodobnost, že Vaše dítě tak bude vypadat i když ho nedáte očkovat je stejná, jako kdybyste ho dal (již prokázáno, incidence v proočkované a neproočkované populaci je cca stejná)? Riziko, že budete mít doma autistické dítě očkování neovlivňuje, ale z nějakého důvod kdybyste měl autistu naočkovaného, budete z toho mít horší spaní než když naočkovaný nebude? (Proboha) proč?

                    Jak sakra „musí“? Proboha, bavíme se tady o tom, že si myslíte, že dítě očkováním změníte na autistu, ale Vy radši seberete blbých 370 ojro? Jako vážně? Udělal byste to Vy? A pokud ne, proč si myslíte, že to udělá Rakušák? Chce to trochu konzistence. Není třeba možné (jen tak nadhazuji), že drtivá většina Rakušáků si nemyslí, že je riziko očkování vysoké a dítě tak naočkují bez ohledu na ty peníze (tj. že je ani nenapadne přemýšlet stylem „kurva to je nebezpečný, ale ty vole, 370 ojro táto, to je přecijen nová telka, tak to risknem“)? Jinými slovy, dítě by naočkovali, ani kdyby tím nebyla podmíněna výplata těch peněz? U nás-u vás za to dostanete prd a taky se očkuje, proč by to tedy u Rakušáka mělo být jinak?

                    Já bych dal klidně 200 Eur měsíčně navíc (tedy ne, že bych je nedostal, já bych je klidně dal) za to, že z dítěte autista nebude. Ale Vy tvrdíte, že ty peníze Vám (nebo těm Rakušákům) autistické dítě vynahradí? Jak jste na to (podruhé proboha) přišel? Není (opět) možné prostě jen to, že to takto (skoro) nikdo neřeší? Je-li tam proočkovanost už teď cca stejná jako u nás, co si od toho slibujete? Že ti, kteří dítě neočkovali, protože se bojí autismu ho teda kvůli těm prachům proočkují? Jestli jo, tak teda nevím, na co si stěžují – člověk, který si myslí, že očkování způsobuje autismus, ale dítě na to pošle kvůli 170 ojrům by jeho zdraví stejně prodal za peníze jinak, takže o nic nejde.

                    1. Ockovanie nie je povinne ale nezoberieme Vam dieta do skolky. A bez predskolskej pripravy ani do skoly. Takze stale je ockovanie nepovinne a vsetko je uplne v pohode. Akurat ako je mozne, ze Vase dieta nechodi do skoly? To je Vas problem, ze sme ho nezobrali, Vy ste si nesplnili.. moment.. povinnost?!.. ale nie naozaj nemusite dat dieta ockovat, to nie, ale musi absolvovat predskolsku pripravu. To nic, ze nemoze kedze nie je zaockovane to naozaj nemusi… To sa Vam snazi SatanOkkY povedat.

                    2. semancko: to mluvíte o Rakousku? Do školy neberou neočkované děti?

                    3. Re: fatdwi
                      23.9.2019 v 20:56

                      Vezmou do skoly dite, ktere neabsolvovalo skolku?

                    4. Sysop: u nás samozřejmě. „Povinná“ školka je u nás teprve od školního roku 2017-18, takže předtím to vůbec nebyla relevantní otázka. A ve svém důsledku není ani dnes.

                    5. pre fatdwi 23.9.2019 v 20:56
                      Hľadal som asi pol hodinu a tu sú rezultáty.
                      Materská škôlka: pre Rakúsko som nenašiel žiaden zákaz v štátnych škôlkach, ale ak napr. nejaké dieťa donesie do škôlky osýpky tak Landessanitätsdirektion (asi niečo ako u nás vrchný hygienik) môže vyhlásiť / vyhlasuje zákaz vstupu do danej škôlky pre všetky ne-zaočkované deti proti osýpkam po dobu 2-3 týždňov. Vraj je nejaká databáza kde sú všetky zaočkované deti uvedené a tak vedia úrady ktoré lietadlo teda dieťa majú uzemniť. Obdobne je to aj v BRD+DDR, ale tu si môže súkromná škôlka zadať pre deti ako podmienku celoročného vstupu do zariadenia, že bude dieťa očkované. A ani to ta škôlka nemusí nejako riešiť s nejakými úradmi.
                      Škola: V Raskúsku je to akési domotané (aspoň pre mňa). Majú tam niečo ako školských doktorov a ty by mali riešiť to očkovanie na školách. Ale začínajú sa voči tomu brániť, lebo teoreticky majú oni zodpovednosť za očkovanie a následky po ňom. Plus nastávajú problémy so zásobovaním, skladovaním a celkovou zodpovednosťou za očkovaciu látku. V BRD+DDR nie je plošný zákaz v štátnych školách pre vstup ne-očkovaných, ale ak sa vyskytnú napr. osýpky tak môžu dostať / dostanú zákaz vstupu ne-očkované osoby na 10 pracovných dní.
                      Ale treba k tomu ešte napísať, že sa pomerne dosť inštitúcii a individualít snaží v Rakúsku a BRD+DDR o to aby došlo k tomu, že budú štátne škôlky a školy regulované a nebude povolený vstup ne-očkovaným deťom definitívne. Plus ešte v Rakúsku špekuluje Neos (nejaká politická partaj), že by nebolo od veci ak by boli zredukované detské prídavky pre takýchto problémových rodičov.

              2. Aha, takže „očkovací lobby“ si vytváří chronické pacienty tím, že očkuje zdravé lidi?
                Zatímco všichni neočkovaní lidé jsou zdraví a šťastní…
                Tak to je teda hodně silný kafe i na mě.
                Nedá se proti tomu nějak očkovat?

                1. Budem kvôli tebe pred iróniu v príspevkoch písať varovanie – konkrétne v príspevku z 23.9.2019 v 17:02 sa to týka len tej vety začínajúcej slovami „Kapitalisti (tí úspešní)…“
                  Zbytok je myslený vážne.
                  Pozor Integrale teraz budem ironizovať:
                  Ako mám vedieť či všetci ne-očkovaní ľudia sú zdraví a šťastní keď je v ČR aj SR povinné očkovanie a v Rakúsku je to percento podobné s ČR (podľa tvojich slov). Takže sú asi takmer všetci za-očkovaní. A zavše je u doktorov plno – takže asi na tom niečo bude.
                  A tu niekde prebehol príspevok o možnosti individuálnej vakcinácie resp. o nejakých VIP vakcínach tak isto sa bude dať očkovať aj proti tomu na čo sa pýtaš v tvojom príspevku z 23.9.2019 v 18:13.
                  Koniec irónie.

                  1. To není ironie. Tvrdit, že lidi jsou nemocní proto, že jsou očkovaní, je donebe volající pitomost.

                    1. Pre mňa to je irónia a ešte som ti to aj napísal.

                    2. Inak hľadal som ako to vyzerá so zaočkoavním (percentuálne v populácii) v AT, SR či ČR aby som si overil tvoje tvrdenie z 23.9.2019 v 15:56 o tej rakúskej podobnosti s českou, ale vzdal som to. To by bolo zrejme na jeden vlastný článok a na to ja nemám čas a ani chuť.

        2. Moje osobni zkusenost s deckarem pecujici o nase potomstvo je takova, ze nam rval ockovani horem dolem. Zatimco u nas prilis uspesny nebyl, jini rodice vymekli ‚aby od nej meli pokoj‘. Sikovnej dochtor, o tom zadna. A rad cestoval. Kazdej rok aspon dve az tri dlouhy dovoleny v hoooodne vzdalenych destinacich. Nevim, jestli v tom lze hledat souvislost, nebo ne.

          1. Sysop: souvislost v tom hledat lze, otázkou je, jestli se ji podaří najít. Může to třeba být jen tím, že většinu peněz rve do cestování. Nebo tím, že to platí výrobce prášků na alergii.

            Úvaha nicméně na úrovni, že Sysop určitě krade, protože poctivej člověk z fabriky na ty dlouhé zahraniční dovolené s bydlíkem nevydělá…

    3. A jak to chcete udelat? V CR je jedina moznost hexa – 6 sracek najednou, stat vyzaduje, ale nic nenabizi a za nic nenese zodpovednost.
      Za sociku se to bouchalo po jednom, max po 2 zaraz.

      1. Tohle jsme taky řešili. Dá to práci před doktorkou nevypadat jako ezo-bio-pošuk kompletně odmítající očkování. Ale o pochybných (a občas i medializovaných) případech jsme se nakonec dlouze pobavili. V očkovacích centrech můžete očkovat i monovakcíny. Doktorka ale měla zkušenost, že právě ty monovakcíny občas něco provedly (nebo možná jen spustily). To se pak blbě rozhoduje. Nakonec nám doporučila šetrnější vakcínu (Pediacel), „jen“ 5 sraček najednou, se kterou jsou dobré zkušenosti i u oslabených dětí. Ale počkali jsme si, až bude v CZ k dostání (vždy se objeví jen v malém množství). A samozřejmě jsme si to taky zacálovali. Malá z toho žádné potíže neměla, je furt jak čertík.

        1. Nas pediatr nam rekl, ze sam ma 15% pripadu zrejme nasledku po ockovani, at uz to jiz zpusobilo, nebo zpustilo, nebo nahoda. Normalne se s nim da bavit, v nasem pripade jsme meli extremni stesti a rozhodli se to dal nepokouset, v tom s nami souhlasil.
          Rozhodovani kazdopadne fakt na pytel.

          1. 15 % případů následků po očkování? Jakých následků? Jako že 15 dětí ze sta jsou po očkování autisté, nebo že dostanou na 3 dny slabou teplotu? Co to je za kravinu? Nás očkovali normálně, a ze tří tříd mých spolužáků se u nikoho na nějaké „následky očkování“ opravdu nepamatuji. Ani u mých známých, co dnes mají děti očkované. A v podstatě vůbec u nikoho.

            1. Neter ma po 2 davkach ockovani a po kazde – ztrata stability, horecky, osype se, nechutenstvi k jidlu. Ale urcite to bude jenom naaaaaaaaahoda. Zrovna se nejaky tydlencty fujtajbly vyskytly soucasne s ockovanim, fujky :)

              My jsme nebyli ockovani hexavakcinou… (ostatne moje maminka – aktualni babicka – si nevzpomina na komplikace s ockovanim ani u me ani u sestry)

              1. Takže vaše generace dostala několikanásobnou dávku těžkých kovů a nic jí nebylo, zatímco dnešní generace dostane dávku min. 6x nižší a má to těžké následky. Kde si tedy myslíte, že je tedy chyba, když šestina dávky způsobuje tolik problémů, zatímco šestinásobek je nezpůsoboval?

                1. Tak to nemusi byt nutne temi tezkymi kovy, ale poctem nemoci. Proc je v tom zloutenka? Ta se prece muze ockovat pouze rizikovym skupinam? Pentavakcina uz by neznelo tak kchul? :) Nevim, proc do toho tahas tezky kovy, ja o nich nic nepsal, ja psal, ze moje neter reakci na ockovani mela. Tecka. Nevyvozuji z toho nic jineho, krome toho, ze reakce na ockovani existuje a v nasem pripade vypadala takhle… tvoje reakce mi prijde hloupa.

                  Ja si treba myslim, ze to zpusobuje pocet nemoci ve vakcine a ze by se mel snizit. Ja jsem laik a hovno tomu rozumim. Taky je mozny, ze by bodlo predvysetreni, jestli je male dite zdrave, protoze ne vzdy to lze poznat, ale nejaky rychlejsi rozbor krve by to poznat mohl. A taky by mohlo pomoct, kdyby nekteri pediatri nebagatelizovali nasledky po ockovani a plosne je neodmitali, ackoliv je pred tim vyjmenovavali(muze prijit horecka, za 14 dni – ona mela horecku? to nemohlo byt po ockovani)

                  1. Si sa zbláznil rozbor krvi pred prvý očkovaním, po ňom a apo aj po opakovaných očkovaniach. Ešte by sa prišlo na to, že polovica detí je po očkovaní plná protilátok, štvrtina ich mala pred prvým očkovaním a štvrtina nemá ani hovno po troch očkovaniach. Nehovoriac o analýze množstva tých vedľajších látok (čo sú vo vakcínach) v tele po tom trojitom odpichnutom ritbergerovi…..

                  2. Jenomže jediné, v čem je prokazatelně problém u očkovacích látek, jsou právě ty těžké kovy.
                    Ty představují pro organismus jistou míra rizika.
                    O jakýchkoli jiných rizikách mi není nic známo a nikde jsem ani nic podobného nečetl.

                    1. myslíš hliník, a co třeba skvalen?

                    2. Těžké kovy ? Bývala to rtuť, od té se hodně ustoupilo a nahradila se mj. adjuvanty na bázi hliníku, což není zrovna typický těžký kov.

                      prokazatelně problém není, kdyby byl prokazatelný, tak je to prokázané ;-)
                      Těch problémů je tam ale trochu víc, než jen adjuvanty.

                      Například očkování může mít tendenci vyvolat odezvu imunitního systému nejen na virus nebo bakterii, ale taky na další látky z nějakého důvodu obsažené v očkovací látce a výsledkem může být, že imunitní systém pak reaguje i na kuřecí maso nebo kravské mléko.

                    3. A nebo taky externí vliv pylu křídlatky japonské.

                      Pochybuju, že se s tímhle někam dostanete. Organismus je natolik komplexní věc, že už sám přístup k jeho zkoumání skrze rozebírání na prvočinitele, je dost problematická záležitost a velmi pravděpodobně nikam nevedoucí.

            2. Ruzne, od dvoutydennich horecek pres zastaveni vyvoje na par mesicu i roku az po autismus.
              To, ze se Vam zrovna povedlo tomuhle vsemu vyhnout, neznamena, ze je to kravina.

            3. Príznaky môžu byť rôzne. Na internete sa objavili aj témy so smrteľnými následkami. Ono už aj ta zvýšená teplote či bolesti sú príznaky – očakávané, ale príznaky….
              Ak by tie vakcíny boli na 99,999% bezpečné tak asi by nebolo za potreby nútiť to ľudom nasilu ako povinnú záležitosť. A neviem ako to je v ČR ale svojho času v SR bola len jedna firma, ktorá mala požehnanie vyrábať a dovážať tie povinné vakcíny do SR. To hneď vzbudí také fajnové podozrenie, že tu isto nejde o biznis.
              Ja si tiež následky očkovania na mne či mojom blízkom okolí nepamätám, ale ja si toho nepamätám pomerne dosť. A v tej dobe sa človek ani koľkokrát nedozvedel čo sa udialo a prečo. V dnešnej dobe internetu sa takéto informácie šíria kade tade rýchlosťou blesku.
              Mňa by asi jeblo ak by mi dieťa po povinnej vakcíne skončilo v takom stave ako popisuje autor.

              1. SatanOkkY: mrkněte dolů na příspěvek deacona – děti běžně umíraly na nemoci, které dnes neznáme, protože se proti nim očkuje. Místo toho máme „na internete témy so smrtelnými následkami“. Když to dáte vedle sebe, je hned vidět, proč se tehdy stály na očkovaní fronty a proč se dnes bojuje s autismem. Problém je jen v tom, že se bojuje podobně debilně jako proti znečištění – politicky. Antiočkování a elektromobilita jsou dva zcela nesouvisející směry, které mají společného jmenovatele – víru. A doplácí na to hromady lidí (a ještě doplácet budou – každou studií, která se dělá na souvislost očkování s autismem se odsouvají studie, které by mohly vznik autismu ozřejmit a (třeba) mu tak pomoci jednou pro vždy předejít.

                1. Nielen deti umierali na tie vraj pre nás už neznáme choroby. Aby sa prachy točili tak sa teraz očkuje (a popravde ani sám Satan rohatý presne nevie čo je v tej vakcíne okrem tých potrebných „chorôb“) a potom sa riešia priame príznaky (nap. sirupom proti teplote sa zrazí teplota a octanovým zábalom sa zrazí opuch po vpichu) no a samozrejme potom neskôr aj „nepriame“ príznaky. Ono idea toho očkovania nie je zlá, len to prevedenie mi je proti srsti. A je zaujímavé, že proste je rozhodnuté, že sa bude očkovať hexavakcína 3 krát a hotovo – žiadne kontrolné odbery, že či jesto protilátky v krvi, alebo nie. Proste tak to hlavy pomazané rozhodli a ty sa pojeb.
                  Ten Pouzar to celkom dobre zhrnul vo svojom blogu a to sa venoval len jednej vedľajšej látke v tom šialenom kokteily čo sa tak honosne zove, že vakcína. Je zaujímavé, že múdre hlavy zakázali hliník na riady a príbory, lebo nejaká štúdia preukázala neurotoxicitu hliníka na ľudský organizmus (a to ten zlý, zlý hliník prešiel žalúdkom a črevami a až potom do krvného riečišťa), ale vo vakcíne ktorá ide viacmenej priamo do krvi je to už OK, lebo…..lebo proste farma-lobby povedala, že žiadne vedľajšie účinky ta vakcína nemá. A keby aj mala tak platí výrok o neškodlivosti. Ma teda poser.
                  By ma teda kurva zaujímalo ako sa dá autizmu predísť – jedine asi tak, že daný jedinec si nenechá vystaviť papiere na hlavu s danou diagnózou a ostane obyčajným „debilom“. Manželka pracuje s postihmi (mentálnymi či telesnými, resp. ich kombináciami) a teda čo som si ja tak všimol tak to sú jedinci (bez ohľadu na pohlavie) u ktorých sa to vezie od narodenia. Takže ak je autizmus problém spojený s funkciou mozgu tak tam asi nebudú štúdie nejaké úspešne, resp. môžno prídu na to, že ozaj ten hliník poškodil mozog a bolo by sa mu vyvarovať. Si dnešná medicína sotva poradí s problémami telesnými – stačí nejaký zápal a môže ťa to v pohode priviesť až do hrobu a to je záležitosť ktorá sa dá „odmerať“ v krvi, resp. nejakej inej tekutine telesnej.

                  1. SatanOkkY: můj názoru na Pouzara máte níže v 14:23. Očkovat se nezačalo proto, že to byl dobrej business, ale je to dobrej business proto, že to lidi chtěli, aby jim neumíraly děti.

                    Jak autismu předejít nikdo neví, protože se zatím plýtvají kvanta peněz na studie, jaký vliv na to má očkování, místo aby se pátralo po skutečných příčinách. Ale to by nemohly eko-biomatky bojovat s „farmabusinessem“.

                    1. Ono očkování NENÍ dobrý business.
                      Mnohem a mnohem lepší business jsou přece neočkovaní, protože když Vám dítě před očima umírá na záškrt, dáte všechno, co máte a ještě se zadlužíte, za jakékoli placebo, u něhož se Vám dostane ujištění, že mu tu smrt byť jen mírně ulehčí.

                    2. Stejně je zajímavý, že jedno očkování za život asi za dva litry, který navíc cvaká erár je pro ně farmalobby, ale obratem zajdou na biorezonanci za 3 litry za hodinu, konzultaci s homeopatem za 1500/hodina a dostanou od nej „napsanej“ „joalis na detoxikaci“ bratru 800/14dní pod dobu jednoho roku a to je v richtiku.
                      Některým prostě není pomoci.

                    3. Pouzar poukázal na hliník (a jeho riziká) vo vakcíne (jedna z vedľajších zložiek toho kokteilu) a už je demagóg. Každý z nás si nesie ten svoj kríž.
                      Eko-bio-fair-trade matky si nájdu vždy nejaký dôvod prečo bojovať s farma-lobby (či akoukoľvek inou lobby). A to je podľa mňa OK ak niekto poukazuje na chyby či slepé ignorovanie faktov tak mocných hráčov ako sú farma-firmy. Pretože to môže priniesť trochu rovnováhy do toho nerovného boja medzi MY vs. ONI. Tu na týchto stránkach sa napríklad často brojí proti EU, elektro-dopravnej lobby, zmrdským korporáciam atď. A tiež tým sledujeme svoj cieľ.
                      A nefixuj sa len na ten autizmus – po tom škaredom zavádzajúcom internete kolujú zvesti (písané potajomky len pri svetle sviečky) o kadejakých prejavoch po očkovaní (všetko vztiahnuté na časovú súvislosť, keďže rodič je pre doktora vo väčšine prípadov len blbý otrava, ktorý mu kazí deň s blbými otázkami smerujúcimi k podstate problému) ako rôznye útlmy, zmeny v správaní, autistické prejavy a bohužiaľ aj smrť (samozrejme matka keď príde s dieťaťom na pohotovosť po očkovaní, tak sa väčšinou automaticky zvalia príznaky na očkovanie a nech teda rodič počká).

                    4. SatanOkkY: ale hovno. Děláte zbytečně blbého, ale že jste to Vy a ne nějaký kabrnak nebo podobný íkváč, napíšu to sem explicitně: demagog je proto, že vyžaduje nesmyslné, i když zdánlivě racionální, argumenty, kterými se údajně nechá přesvědčit. Nenechá, je to jen zástěrka, jak té demagogii, kterou předvádí, dát racionální rozměr.

                      Ano, ty věci se dějí. Taky se na internetu objevují strasné důsledky řízení – různí těžce zranění, ochrnutí a považte, i mrtví. Takže co, auta zakázat? Přestanete jezdit? S tím očkováním je to úplně stejné, čtete o pár případech, kde se něco stalo, ale to jsou ty výjimky, které potvrzují pravidlo, nic víc. Jenže zatímco u auta tak nějak chápete, že to má nějaká rizika, myslíte si, že jste schopen je eliminovat a „máte to v ruce“ a proto za bouračkami nevidíte žádné spiknutí, u očkování je to jinak. Tam máte hned dojem, že to musí být špatné, protože je to povinné (hrůza), protože není nic prokázané (asi jako domorodec věřil v boha, protože si neuměl vysvětlit blesk) a protože to mu prostě nerozumíte a nemáte nad tím žádnou moc a kontrolu.

                      Reagujete prostě emocionálně na racionální problém. Nebuďte jak ženská a zapojte mozek.

                    5. Asi nikdo soudný nepopírá rizika spojená s těžkými kovy (krom hliníku je v bázi i trochu rtuti, sice mnohem méně, než bývávalo, ale je tam). Demagogie spočívá v jakési presumpci viny z prospěchu, kdy tvrdí, že každý, kdo se očkovacími látkami zabývá, automaticky musí bagatelizovat nežádoucí účinky, protože z toho má zisk.
                      Což je naprostý nesmysl, je to jako tvrdit, že konstruktér automobilu má automaticky snahu bagatelizovat následky dopravních nehod.
                      Jenomže obvykle je opak pravdou. Ti lidé od rána do večera nedělají nic jiného, než zkoumají, jak ty rizikové látky nahradit nebo alespoň snížit jejich množství na minimum (přičemž b se v čase mírně daří). Stejně, jako konstruktéři automobilů se snaží je dělat co nejbezpečnější.
                      Měl jsem příbuzného, který pracoval ve výzkumném ústavu léčiv za komančů a oběsil se na záchodě, když se zjistilo, že účinná látka jeho preparátu má na játra negativní vliv více, než se teoreticky předpokládalo. Ač to nebyla žádná hrůza a nikdo kvůli tomu neumřel ani nebyl doživotně zmrzačen (v klasickém slova smyslu, následky na játrech jsou bohužel navždy), neunesl to, že se zmýlil a jeho preparát měl horší vedlejší účinky, než předpokládal (celý tým). bal to jako osobní selhání s následky na zdraví jiných. Tito lidé jsou prostě k určitým věcem naopak mnohem citlivější, protože znají a vědí. A ten demagog předpokládá, že neznají a nevědí, protože za to berou plat. A to je prostě hloupost.

                    6. jen k tomu, co koluje po netu – nějakou dobu sem se snažil tyhle báchorky ověřit a zjistil sem, že je používaná klasická agitka, kterou používá aktuálně třeba mluvčí NP Šumava. Prostě se to prohlásí za hotovou věc, ke které jsou přesně vyjmenované důkazy. Typická věta:
                      – moje dítě (alternativa: znám spoustu lidí, jejichž dítě) mělo komplikace po očkování. Je to jasně dokázáno vyjádřením z očkovacího centra a zprávou od lékaře/z nemocnice.
                      Jakmile sem se začal dožadovat (klidně) anonymizované zprávy, tak:
                      – Nebude mi nic dokazovat
                      – No response
                      – Nebudou to dávat každému na potkání
                      – Jsou v tom osobní data
                      Tak sem přešel na tvrdší level a jedné ekoložce, co citově strádala nasliboval hory doly černý les a dostal jsem se ke „zprávě“ z očkovacího centra ve formě emailu, kde se ona ptala na něco jako „moje dcera byla po očkování malátná …. do 14ti dní vsjo ok…. taková ta klasika“.
                      V odpověď přišlo – pravděpodobně nežádoucí účinek očkování, kterým dle příbalového letáku může být:
                      — (asi 20 bodů)
                      – mozková encefalopatioe
                      — (asi 10 bodů)
                      Celou dobu slečna tvrdila, že má z očkovacího centra potvrzeno, že její dítě utrpělo mozkovou encefalipatii a má to potvrzené od lékaře z očkovacího centra…
                      Tudíž je třeba ty „témy se smrtelnými následkami“ nebrat tak vážně.

                  2. Nepridava se nahodou hlinik do pitne vody aby byla hezci? :) Ja jen aby se to s tou toxicitou zase tolik neprehanelo :)

                    1. Daj si urobiť rozbor vody za vlastné peniaze a možno niečo zistíš. A neviem ako rozdielne sa vstrebáva hliník po požití per-orálne a injekčne. Ak by bola ale podobnosť s bežnými liekmi tak by malo vyhrávať injekčne podanie „lieku“ Al….obal.

                    2. Hliník podaný injekčně do svalu se údajně vyloučí potem.
                      Hiník podaný injekčně do žíly se asi usadí v játrech, tedy pokud se někdy někde používá.
                      Pak ještě existuje hliník podaný zevně (octan hlinitý), ale mechanismus jeho působení neznám.

                    3. Několik vodáren jsem zprovozňoval, nicméně vždy to bylo dávkovací čerpadlo a kanystr s chlornanem sodným…

                    4. Ja mel za to, ze nejaky promile ve vode je hlinik, aby se voda trpytila, ale mozna uz to zrusili, co ja vim :)

                    5. Zeleznate alebo hlinite soli sa mozu pridavat do vody na podporenie usadzovania necistot. Ale pokial dobre viem, v Europe sa to nerobi. U nas ano. Zazil som s tym v minulosti nejake problemy v praci.

              2. Nesmysl. Na internetu se objevuje ledacos, a většinou to jsou nesmysly, stejně jako ten, že má 15 % dětí po očkování problémy. :-P

                1. Cože? 8-o

                  1. Si si pokecal sám so sebou?
                    Nezmysly sú väčšinový obsah internetu? To aj to porno čo som minule kukal je akože nezmysel?
                    A teraz vážne. Máš to ako pred dobou internetu – vtedy bolo všetko v novinách a telke pravda, lebo tak to rozhodla strana. No a teraz je všetko čo nepasuje elitám do krámu lož, podvod, výmysel či dokonca fake-news a najviac je toho na nete. Je to ťažké odfiltrovať balast od podstatných vecí. Mne sa osvedčil systém zdravého rozumu (asi je zdravý aj napriek tomu, že som zaočkovaný za socializmu), nulovej interakcie na sociálnych médiach a dôvery v to na čo si siahnem (niekdy aby človek ani vlastným očiam neveril).

                    1. Pravda je jednoduchá – úmrtnost dětí (a nejen jich) se snížila NĚKOLIKANÁSOBNĚ. Pokud vás nepřesvědčí takováto pravda, nepřesvědčí vás evidentně už nic. :-P

                    2. vzdyt by stacilo mit dostatecne velkou populaci nevakcinovanych a vakcinovanych a srovnat procenta vyskytu autismu u kazde z nich, urcite se tim uz nekdo zabyval…navic ockovani je i proti hodne dalsim nemocem (popularni je proti chripce jejiz slozeni se meni kazdym rokem dle nejpravdepodobnejsi verze chripkoveho kmene), staci si to zjistit kdyz nekdo cestuje treba do subsaharska afriky co vsechno je dobre mit … nevim jestli uz jsou vakciny i na nemoci prenasene klistaty, ale i u nas lze onemocnet zapadonilskou horeckou a uz na jihovychodnim slovensku klidne malariii

                    3. Nevakcinovaná populace se v rozvinutých zemích shání dost blbě a v Africe zase máte docela šílenou úmrtnost, mizerné zdravotnictví, takže se vám blbě hodnotí výsledky. Nicméně v té Africe to pak taky může dopadnout třeba takto:

                      Evidence of Increase in Mortality After the Introduction of Diphtheria–Tetanus–Pertussis Vaccine to Children Aged 6–35 Months in Guinea-Bissau: A Time for Reflection?
                      https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5868131/

                      To jste měli vidět odezvu odborné komunity, když se to poprvé publikovali – ukamenujte je jako Wakefielda! Jenomže ukamenování se nepovedlo, kromě malého vzorku jim prý nešlo nic moc vytknout, tak se to tehdy vyřešilo studií, která porovnala pár set jedinců očkovaných 19x s pár stovkami jedinců očkovanými 20x a možný negativní dopad byl prohlášen za definitivně vyvrácený, protože mezi 19x a 20x očkovanými na vzorku řádově stovek osob žádný statisticky významný rozdíl nebyl.

                    4. A niekde tu popieram štatistiku úmrtnosti detí? Niekde som to tu aj písal, že obe deti sú očkované (každé v inom štáte EU) takže mi nemusíš vešať na krk nejaké presviedčanie či nepresviedčanie. Mňa na tom očkovacom šialenstve trápia iné veci – povinnosť vo východnej Európe, totálna ignorancia zo strany pediatričiek o nejaké informácie pri pravidelnej návšteve, ak im povieš na ich prvú očkovaciu výzvu NIE tak si hneď sprostý podozrivý, ak sa opýtaš na zloženie a čo je v nej nebezpečné resp. aké sú možné riziká tak si pani pediatričky musia nasadiť okuliare a kukať do reklamného letáku, vadí mi, že je viacmenej nemožné urobiť krvný obraz pred a po očkovaniach aby sa videlo či má dieťa ozaj tie protilátky a vadí mi aj ten biznis model kde sa tlačí / tlačilo len na jeden typ vakcíny od jedného výrobcu (v SR).
                      A na jednej rakúskej stránke som našiel vyčíslenie koľko naozaj stojí to „bezplatné“ očkovanie – http://www.impffrei.at/haeufig-gestellte-fragen – celkom dole to je zosumarizované a aj vysvetlené akým spôsobom ti to štát vytiahne z vrecka a kopec debilov im k tomu ešte urobí špalier a zatlieska. V AT sú od roku 2013 (bo sa našlo niečo navyše čo by bolo dobré očkovať) náklady na jedno dieťa 1274,73 Eur.

                2. Nevim, jestli jsi cetl muj prispevek poradne, tech 15%, co zminuji, neni z zadneho internetu, je to osobni statistika naseho pediatra, z toho co on sam pichnul.

                  1. Chápu, ale nechápu. To je 15 lidí ze sta. Já si na nikoho takového ze tří tříd po očkování nepamatuji, cca 100 lidí. Asi mám holt jinou statistiku.

      2. Zase ta logika: na očkování je největší problém v tom, že se do těla dostává rtuť a hliník. Sice v množství velmi malém, ale prostě tyto jedy tvoří bázi VŠECH očkovacích látek a zatím za ně nemáme náhradu. Čím víc protilátek tedy na jedno očkování do těla dostaneme, tím lépe (nejsou-li v kontraindikaci), protože eliminujeme dávky těžkých kovů do těla, které představují zátěž pro játra a ledviny pacientů – a to navždy.
        Navíc vícečetné vakcíny mohou mít – a není zatím jednoznačně vysvětleno proč – i lepší účinnost či delší účinky. Typicky u kombinovaných vakcín proti žloutence je zjevný nejen vyšší počet titrů u kombinovných vakcín, ale i jejich delší účinnost v organizmu.
        Takže ona hexavakcína je mnohem menším zlem než šest samostatných očkovacích procedur se šestkrát vyššímu dávkami těžkých kovů.

        1. Mám pocit, že v hehavakcíně je adjuvantů násobně více, než v monovalentní vakcíně. Hexavakcína je především podstatně levnější, než šestice monovalentních vakcín nedejbože ještě tak to porovnávat s cenou „VIP vakcín“ s minimem adjuvantů.

          1. Cena samozřejmě není nepodstatná, ale pokud jsem jako laik pochopil, jde tu zejména o ty těžké kovy v bázi, které dostáváte dotěla a které by teoreticky mohly mít negativní účinky. Mnoho mozkových problémů má příčinu v játrech. A právě těžké kovy se v játrech usazují a tím mohou ovlivňovat zásobení mozku.
            Na druhé straně většina očkování je tu 30 a více let, očkovalo se na mohem více vpichů, tedy do jater se naší generaci dostávalo násobné více těžkých kovů a žádné šílenství nepropukalo. To je divné.
            Kdyby bylo možno všechna očkování provést najednou, bylo by to jenom dobře, protože zátěž na játra by se proti dnešku ještě zmenšila. Kdyby to šlo zcela bez těch těžkých kovů, museli by si vyznavači „očkovací lobby“ vymyslet něco jiného. Ale nechci soudit, nerozumím tomu.
            Navíc jsou i mnohem výraznější zdroje těžkých kovů v játrech a nikdo kvůli nim nešílí…

            1. nesrovnávejte očkování tehdy, kdy bylo všechno kvalitní a některé výrobky vydrželi až do dnes s dnešním očkováním kdy je potřeba lidi zlikvidovat a udělat z nich pitomce do fabrik.

              1. No, to je fakt nejen vědecký, ale i logický argument.
                Díky za něj. Měl byste na svůj přehled v problému být hrdý.

              2. Jasně. Pravila o víkendu devítiletá ani ne k pětiletému: „Pamatuj si, Wolfgangu, když k nekonečnu něco přičteš, tak je to pořád nekonečno.“ Skoro pětiletý se to pokusil nějak vstřebat. Snad to nějak promyslí, vzhledem k tomu, že k rozebírání palety před půl rokem použil páku a od té doby s ní posouvá do výšky věci, které normálně neuzvedne, by mohl. Ani jeden z nich mi nepřipadá jako pitomec, jakkoliv byli očkováni.

        2. Integrale: Ona ta logika není tak jednoznačná. Je pro obsluhu kanonu lepší zlikvidovat šest nacistických tygrů najednou, anebo je nechat přijít jednoho po druhým? (Obsluhou kanonu je samozřejmě míněn imunitní systém.)

          Skoro by se mi zdálo, že je lepší brát to popořadě, ale zas tak detailně tomu nerozumím.

          1. Řekněme, že adjuvanty z toho dělají otázku „šest tigrů po jedné dělostřelecké přípravě najednou“ nebo „šest tigrů postupně, každý se svou dělostřeleckou přípravou“, což je otázka složitější a ne tak snadno rozhodnutelná.

            1. V téhle diskusi je potřeba vědět o chloupek víc, než že „bojovým úkolem leukocytů je rozšvíkat nacistický tigery na sračky“, takže se obávám, že dále nemohu ničím rozumným přispět.

            2. BTW: Aby řeč nestála. Jíš rád houby?

              1. Jím, že s tím polykám kde co, je mi jasné – ale nejíst vyjde stejně :-)

                Admirál Ivan Ivanovič Ivanov, příčina smrti – otrava houbami.
                Armádní generál Pavel Pavlov Pavlovič, příčina smrti – otrava houbami.
                Armádní generál Alexej Alexejev, příčina smrti – nechtěl jíst houby.

                1. Suka! Myslel holoubek, že je něco lepšího než my???

          2. To, co jste napsal, nedává smysl. Zkuste si to přečíst znovu.
            Logika jednoznačná je: při jednom očkování proti 6 nemocem se dostává do těla jedna dávka těžkých kovů.
            Před 30 lety, kdy se očkovalo monovakcínami, dostávaly děti do těla minimálně šestinásobek dávky těžkých kovů. Přesto antiočkovací hysterie neprobíhala.

            1. Já tomu rozumim. Ale nesdílim tu hysterii kolem těžkejch kovů. Lidi celkem normálně jedli z hliníkovýho nádobí a přesto mám pocit že blbci se přemnožujou tepre až když s tim přestali. Dokonce dodnes existujou lidi který pojídají necertifikovaný houby.

              Poukazuju na otázku, jesli je nějak užitečný a rozumný vybudit reakci těla na šest minichorob najednou.

              1. Mam takovej pocit, ze vetsina hliniku projde skrz organismus a ignorujeme jej. Proto se u vakcinace bije na poplach, protoze ten se cpe do krve, ale v tak malem mnozstvi, ze by nemel nic zpusobit(a podle vseho nic nezpusobuje). Vetsi problem jsou antiperspiranty nebo treba antacida, kde se to mnozstvi rve ve velkem(u antiperspirantu je hlinik v podezreni na prispevku k rakovine prsu). Je otazkou, co ten hlinik v tom nadobi realne delal a komu to prislo vhod :) Jo, takovy olovo, tam je to neco jinyho :)

                1. Je to nejspíš otázka míry, jako nakonec všechno, co souvisí s biologií.

                  Ty kovy jsou na světě už pěkných pár miliard let, takže by mne značně překvapilo, pokud by sis tím tak dokonalý biostroj, jakým tělo bezesporu je, nedokázal nějak v nějaké rozumné míře poradit. To je podobné jako s radioaktivitou. Samozřejmě zatímco k celoživotní práci v hliníkárně nebo v olověným dole bych měl určité výhrady, kdyby mne měl položit hliník z injekce, asi by bylo lepší ukončit to trápení rovnou.

                  1. Tak ono si s tim poradi, jenom to olovo zapricinuje hloupnuti :D Za debily v USA muze jejich vsudypritomna olovena barva :D
                    Strany hliniku souhlas.

                    1. V tom pripade nechci vědět, co s nama udelqly ty nase stary dobry evropsky olověny vodovodni trubky :)

                    2. Objevili jsme očkování.

                    3. Nic prokazatelného.
                      Olověné trubky vodovodních přípojek se v ČR vyskytovaly ještě v devadesátých letech, stejna jako v Německu.

                    4. Re: ygorek
                      23.9.2019 v 20:19

                      Olovo velmi rychle a ochotne oxiduje, takze ty slavne trubky byly uz kdysi davno par hodin po instalaci potazeny nerozpustnym oxidem. Celej ten kolotoc okolo olova je jedna velka habadura. Jak jsem uz uvadel, muj deda dejchal vypary z olova (tedy to mega super nejvetsi svinstvo) pri sazbe z literiny pres pul zivota a zemrel v 86 na infarkt.

                      Mnohem vetsi pruser je napriklad azbest, kterej po dedinach poletuje pri kazdym vetsim vetru. Jenze z toho nekouka zadna sikovna buzerace, zadnej profit z prodeje ekosragor, takze se to omezilo jen na narizeni, ze eternit musi odstranovat odborna firma v atombordelu, vetsina lidi na to sere a stat se tvari, ze o tom nevi. Kdyz se chce…

                  2. “ takže by mne značně překvapilo, pokud by sis tím tak dokonalý biostroj, jakým tělo bezesporu je, nedokázal nějak v nějaké rozumné míře poradit. “

                    To by vás překvapilo správně. Biostroj si umí zatraceně dobře poradit s hliníkem, který příjmá přes žaludek. Evolučně není zrovna ideálně vybaven na hliník, který díky injekci obejde přirozené bariery.

                2. Hliník je rozpustný v kyselinách, tedy je nebezpečný právě po průchodu žaludkem. Nebezpečné bylo vaření kyselých zeleninových pokrmů nebo ovocných šťáv v hliníkovém nádobí.
                  Přechod hliníku ze svalu do krve, která není kyselá, musí být hodně obtížný a pomalý proces.

                  1. A co teprve nikl z nerezových papiňáků. Ten se rozpouští jak v kyselém prostředí tak údajně při vyšších teplotách i v tucích.

                    V německém návodu je vysloveně uvedeno aby se v něm kyselé potraviny po uvaření neuchovávaly delší dobu.
                    Zlatej socialistickej smaltovanej Sfinx.

              2. Tim pocitem myslim, ze jsem to nekde videl ozdrojovany, ale zaboha to nenajdu, protoze gugl je plnej antivax picovin.

    4. Znáte to přísloví „po bitvě je každý generál“? :)

      Nenapadlo. Protože dokud dítě autistu nemáte, tak tohle neřešíte. Myslíte si, že Vás se to netýká.

  5. Pokud zkousite nejake metody jak diteti pomoct, ted se objevila metoda transplantace stolice. Ja vim, zni to fekalne a hnusne. Ale vychazi ze zakladu, ze spatne fungujici strevni mikroflora ovlivnuje mozek a ten se pak jevi autisticky.

    Puvodne to bylo jen na leceni travicich nemoci. Ale nahodou se objevilo, ze se tim daji snizovat priznaky autismu.

    1. Taky to zni jako nazev grindovy pisnicky.

      1. No nevím, jestli to je zrovna grind, ale kde já to jen slyšel…
        Mne láká velice
        transplantace stolice,
        zakoupím si střevíce
        a k hajzlu vyrazím.


        Promiňte, pane Mládku…

  6. Jeste by me zajimalo proc v poslednich letech roste vyskyt autismu. Za poslednich 40 let vzrostl z 1 autista na 5000 deti na 1 autista na 90 deti. Je to tak, ze vsichni autisti se pred 40 lety hazeli do krabicky „Mentalne postizeny“ a lifrovali se do ustavu? To se mi nezda. Neco se na to konto pripsat da, ale ne vsechno.

    Spis to vypada na kombinaci toho co jime, pijeme, dychame a mozna taky co do sebe pichame.

    1. Tá prevalencia 1 z 90 sa mi nezdá (resp. zdá príliš vysoká). Máte k tomu nejaký zdroj? Aby to nebolo tak, že za autistu už dnes prehlásia každého, aj toho čo trochu krivo pozerá.

      1. Ano, a lemplové a lenoši mají zase všichni „poruchu učení“. :-P

      2. A uvazujete skutecnost, ze pred 40ti lety (50ti, 60ti) byla zdravostni pece na takove urovni, ze slabsi ci drive nerozeni jedinci zkratka neprezili kojenecky vek na to, aby se nejaky autismus stihl projevit? Uvazujete i to, ze pri drivejsich beznych domacich porodech byla poskozeni mozku narozeneho ditete tak casta, ze v tom v s prominutim mnozstvi retardovanych jedincu (kteri to prezili) se ledacos ztratilo?

        1. Zlepsila se detekce, nektere poruchy se presunuly do autismu atd. Na druhe strane „pred 40 lety“ je rok 1979, to uz bylo porodnictvi a pece o mladata na svetove spicce.

          1. I ten pojem svetova spicka je relativni a jeho vyznam se s casem posouva. Je krasne, ze dnes prezije predcasne narozeny jedinec s vahou 500g, ale zatim nikdo statisticky nezpracoval, k cemu budou nachylni ti, jenz tento jednou zplodi. A to bychom jeste mohli resit vliv epigenetiky dnesnich matek, ktere plodi deti po petatriceti.

            1. Ja tim myslel, ze od cca 70. let uz bylo porodnictvi dost na vysi, aby se to stihlo projevit. Ale cast poruch mohla byt zamlcovana, minimalizovana, pripadne proste vnimana jinak. Ale porodnictvi a pece o novorozence uz byla spickova(jasne, dneska je jeste dal, ale dost deti se toho melo sanci dozit).

              Obecne se u nekterych poruch/nemoci bavime spise o tom, ze se jich vice lidi dozije, mame lepsi detekcni mechanismy a upresnila se jejich prislusnost k poruse. Napr. do lonskeho roku neslo detekovat zavislost na hrani pocitacovych her. Nektere zeme ji mely(napada me Korea, Cina), ale celosvetove to nemelo svoje kody, umisteni a jiny aloutria. Pak WHO rekla, ze takova zavislost existuje. A nove mame nenulovou detekci a zvyseni poctu zavislych. Medicina je ziva veda, porad se vyviji.

              1. vpodstate souhlas

        2. Moje babka mi jednou na muj detsky dotaz „a babi, to driv se nerodily vadny deti?“ odpovedela „jasne, ze rodily, holt se po porodu treba daly na mraz…“.

    2. Vážně? Kolik znáte osobně autistů? Já jsem si jejich zvýšeného výskytu kolem sebe fakt nějak nevšimnul…

      1. Já asi 20.
        A nejsou to žádní Rainmani.
        Těch jsou tak 2% ze všech autistů.
        Kadeřnice sestry syn.
        Hospodského syn.
        Kolegové z práce 3x.

        1. O kolegach si to obcas mysli kazdej ;)

          1. Jo ti taky, ale myslel jsem jejich děti.
            18x kluci 2x holky co já znám

            1. Z jakého jste kraje? Vy znáte osobně 20 autistických dětí z vašeho okolí? Proč se mi vám to nějak nechce věřit? Já znám jenom jedno, a to lehce, a to navíc mělo rodiče zblblé „zdravou výživou“, takže bych tipoval nedostatečný přísun živin do mozku v raném vývoji…

              1. No jestli na to přijdeš RomaneL.
                Třeba fadtwi už myslím tuší…

        2. Aha, a dneska se jim moderně začalo říkat autisti. Tak to potom jo. :-D

      2. Pracuji ve firmě, která má 75 zaměstnanců. Jsme tady dva rodiče, kteří mají autistické dítě, chvíli tady pracoval kolega který měl také chlapečka autistu, takže jsme byli 3 ze 75.

      3. Kdo pracuje v IT firmě, tak by možná řekl, že autista je tak každý třetí programátor… :-)

      4. Kdyz to ocistim na kolegy a kamarady, tak 10 deti. Ale ja mam fakt maly okruh pratel. 5 kdyz to jeste ocistim o ty zname, se kteryma se stykam pote co se nam narodili 2 autisti. Kdybych mel pocitat i ty, se kteryma ted chodi do skoly tak asi stovku.

        1. Hm, evidentně se tedy definice autismu od dob mého mládí radikálně změnila…

          1. To si nejsem jistej ze by se definice zmenila. Ona to neni jedna „choroba“ ale je to porucha autistickeho spektra. Takze muzete mit dva autiky, kteri se chovaji uplne jinak. Ano pada do ni vice lidi. Ale ten narust poctu tomu IMHO neodpovida.

    3. Mirny formy nikdo neresil. Stejne jako treba dyslexii a podobne legracky. Resily se jen zavazny formy. Spoluzak byl v osmdesatkach diagnostikovany dyslektik a jeho pisemny projev byl takovy, ze slovo skoncil v pulce, nebo v pulce slova navazal plynule na jiny slovo a tak. Takovy ty formy ze nekdo pise blbe i a podobne nikdo jako dyslexii nediagnostikoval, dotycnej byl proste blbej. Nebyli hyperaktivní, ale nevychovani frackove, nebyli autisti ale pošuci. Atd…

      1. Je fakt, ze dneska uz to obcas vypada, ze doktori chteji kazdy dite narvat do nejaky poruchovy skupiny :)

        1. Si všimni ako vzrástli počty alergikov.

        2. No on jak to svoje dite popsal autor, tak driv by to byl klasickej „geniální idiot“, co si pri čekání na vlak jen tak z nudy spocita Ludolfovo cislo na tricet desetinnejch mist, ale boty si obouva obracene a neumi vyhlaskovat slovo lopata.

      2. U te hyperaktivity je to slozity, protoze prokazatelne sice axistuje (napr. vliv azobarviv), ale kdejakej nevychovanej panchart se na to taky vymlouva.

        1. On je právě problem urcit kde konci hyperaktivita (dyslexie/autismus/whatever) a kde zacina nevychovanost (lenost, hloupost, atp). Tezky formy jsou jasny. Ale lehky?

        2. Ano, dneska bych byl hyperaktivní. Dřív byly mí rodiče dvakrát týdně ve škole, a poznámky jsem měl obden. Ale měl jsem naštěstí první dva roky velice hodnou a chápající učitelku, takže za cca dva roky, co jsem ji měl, jsem si ve škole už trochu zvykl… :-D

    4. Třeba to souvisí s věkem rodiček, čert ví.

      1. V našem případě bylo manželce 30 let.

        1. 30 let? Zdá se vám to málo nebo moc, vzhledem k faktu že konstrukční lifecycle modelu homo sapiens sapiens je okolo 40-50 let?

          (Já vím, že tady a teď se reálně dožíváme víc, ale to na věci sotvaco mění)

      2. Máte pravdu, že věk rodiček může být velmi významný.
        A fakt, že průměrný věk české prvorodičky se již dostal nad 30 let a ve velkých městech je to dokonce více (v Praze snad až 34 let!!!), je mnohem závažnějším problémem než pofiderní škodlivost očkování.

        1. Jen tak laicky, je z hlediska ditete nejakej rozdil jestli je v okamziku poceti jeho ctyricetileta matka prvorodicka nebo sestirodicka? Pro tu matku to zcela nepochybne rozdil je, ale driv v minulosti byly matky 30+ zcela bezny, akorat to nebylo jejich prvni dite ale treba paty a ze by kazdy dalsi dite bylo vetsi dement a chabrus nez to predesly jsem nikde neslysel.

          1. Pojem „vejškrabek“ — nic? :)

            Nakolik můžu zobecnit nelidský zkušenosti (a těch mam na rozdávání), nejproblematičtější bývají ty první porody a pak ty ke konci biologický „životnosti“ samice. Z posuzovaného hlediska „kvality“ potomka zejména ta druhá varianta. Ale tohle je zaprvý určitě nekorektní a za druhý to nebude chtít nikdo slyšet.

            1. Jasne, zvyseny riziko samovolnych potratu a potize s pocetim*. Ale to se furt tyka spis ty matky.

              *ale zase prej ten pokles plodnosti je celkem malej, ale vic se to resi, protoze kdyz nemuze otehotnet osmnactka, tak to nikdo neřeši panc ma casu dost, zatimco petatricitce uz rychle dochazi. A ze prej ty co nemuzou otehotnet v petatriceti by mely vetsinou ten samej problem i ve dvaceti.

              1. Nejde o pokles plodnosti, ani o potraty, ačkoli tohle riziko s věkem samozřejmě stoupá.

                Jde o pravděpodobnost, že se narodí dementní vadná zrůda. Ta je mírně vyšší poprvý (protože ho samička příliš energicky v děloze fedruje), pak se snižuje a s přibývajícím věkem se začíná zase zvyšovat (už ho „neuživí“).

                1. Ok. To dava smysl.

            2. Mimochodem, nekde jsem narazil (tusim London, People of the Abyss, ze u chudiny na pocatku 20. stoletinbyly nejvetsi chcipaci prave ty prvni deti, protoze rodice nemeli dost prostredku na jejich výživu, zatimco mladsi sourozenci se narodili do doby, kdy ti starsi uz hakovali v sirkarne nebo v kapslovne a rodina tak mela vic zdroju, takze mohla detem doprat lepsi a kvalitnejsi vyzivu)

              1. Podvýživa je v tomhle ohledu a řetězu příčin a následků hrozná věc.

                I když my bysme měli aktuálně řešit spíš přežranost.

    5. Protože to, co bývá dnes diagnostickováno jako autistická porucha se dříve, zejména u lehčích forem, vůbec neřešilo.
      Dnes máte ve třídě 30 dětí = 30 diagnóz, s nimiž učitel se učitel musí vyrovat jinak, než před 40 lety (resp. nesmí vyrovat stejně, jako před 40 lety).
      Zatímco dříve to dítě bylo prostě „pomelejší“, „slabší v učení“ nebo rovnou „blbý“, dnes má seznam diagnóz dlouhý jak vesmír, aby na něj náhodou nemohl někdo činit tlak ve výchově či výuce. Že 90 % těchto diagnóz jsou jen účelové nesmysly zajišťující dětem beztrestnou flákárnu a ignoraci všeho a všech kolem, je věc druhá.
      Dítě, které dnes nesmí nic vědět a nic umět a musí se chovat jako debil, bylo ještě před 40 lety schopné normálně zvládnout základní a často i střední školu, někdy i určité druhy VŠ. Sice za cenu stresu a určitých více- či méně- významných školních traumat, ale výsledkem byl plnohodnotný člověk prospěšný sobě i druhým.
      Dnes je z něj dignostikovaný dement, který kam vstoupí, tak je přítěží.
      Nebral bych tedy to „zvyšování výskytu“ zase tak vážně a rozdíly bych hledal více v diagnostice, než v populaci.

      1. Také si to myslím.

        1. kolik tady máš těch nicků ty multinickaři ?

          1. Cože?

      2. Toto prostě není pravda. Dítě má nějaké zhodnocení z PPP, které mu zajišťuje zvýšenou péči ve vzdělávacím procesu nebo jiný způsob hodnocení dovedností; nároky na zvládnuté kompetence podle RVP se ovšem mění jen minimálně.

  7. Na tohle mela kdysi komentar jedna pani v nadaci pro autisty. V ruce drzela bambilion sesitych studii a rekla – tohle vsechno rika, ze mezi autismem a ockovanim neni prima spojitost(ve smyslu, ze ockovani zavini autismus) a ve druhe ruce drzela par papiru, k cemu rekla, ze tohle jsou studie o autismu za srovnatelne obdobi. A ze mozna uz by bylo na case se venovat vice autismu, no nic.

    1. deacon: lidi jsou prostě idioti, nedá se nic dělat. Už před X lety se někde sešli vědci a porovnali výsledky studií incidence ASD mezi očkovanými a neočkovanými a došli k tomu, že v tom není souvislost. Je fuk, jestli je dítě očkované nebo ne, procento dětí s ASD je v obou skupinách stejné.

      Současně je až komické, že se přesto léta drží linie „očkování je špatně“, ač původně se bojovalo proti rtuti. Dnes se už vakcíny se rtutí nepoužívají, ale stále se bojuje proti „očkování“, tentokrát je „hot“ hliník. Až se přestane používat hliník, bude se v rámci boje „proti autismu, který je způsoben očkováním“ bojovat zase proti jiné složce. Incidence ASD se mezitím úspěšně zvyšuje, protože nikdo nedělá nic s tím, co to skutečně vyvolává.

      Přitom už tehdy se řešilo, že tehhle antiočkovací goebbelismus jen vede k situaci, kdy se peníze sypou do blbostí, místo aby se koumalo něco užitečného. Váš příklad je jen výsledkem snah „antiočkovačů“. Je to prostě náboženství. Věřícího nelze přesvědčit jakýmkoliv racionálním argumentem – buď to bude ignorovat, nebo bude řvát, že je to zfalšované.

      Je tedy klidně možné, že spouštěcí mechanismus autismu neznáme kvůli antiočkovačům. Ale tak už to bývá, věřící netouží po pravdě a tím méně po nějakém pokroku, takový Giordano Bruno by mohl vyprávět.

      1. Kdyz si vezmes, ze v 60. letech se staly frony na ockovani, ktere byly delsi nez fronty na ajfouny! Jenze tehdy maminky znaly, jak jim ochrnuli a umirali sourozenci a kamaradi, takze si rady pockaly s detmi na ockovani. (priklad zde: https://amhistory.si.edu/polio/virusvaccine/images/imgvacrace_08.jpg) Dneska se takove fronty stoji v Africe. A daji se najit i lepsi zabery front, ale jsem linej(a jsem v praci :)). A za 60 let(+-) jsme v pozici, ze ockovani odmitame. What. The. Fuck. (soucasne chapu, ze leckteri doktori na tom nesou svou cast viny, sestra kvuli tomu stridala pediatra, protoze jeji – ona se ted mota a vic zakopava. To neni z ockovani. Ma horecky. Neni z ockovani. Osypala se. Neni z ockovani. Nechutenstvi k jidlu. neni z ockovani. Pred ockovanim tolik nepadala a nemotala se, jedla jak kyselina, nemela horecky, nemela vyrazku. Ale nic z toho nebylo z ockovani, proste nahoda. 2x po sobe po ockovani… ale odmitla sdelit, co to teda bylo, kdyz ne reakce na ockovani)

        1. deacon: dnes se zase ví, jaké je to být s autistou – to tehdy nikdo neřešil, protože se na to neumíralo, za to na černý kašel ano. Snížení proočkovanosti vede ke zbytečné smrti dětí, které jsou (např.) moc malé na očkování – rodič takového přenašeče by možná měl vědět o svých „zásluhách“.

          Nicméně dětský doktor, dle kterého nemá očkování žádné vedlejší účinky, co to je za dementa? Ještě tak tupá lékarnice, to znám, ale doktor, který se tváří, že léky nemají vedlejší účinky, to jsem ještě nepotkal. Nezbývá než doufat, že ani nepotkám.

          1. Jestli von nemyslek trvale vedlejsi ucinky. Ze leky nebo ockovani mohou mit docasne vedlejsi ucinky vi snad kazdej. Koneckoncu jejich seznam tvori vyznamnou cast kazdeho pribaloveho letaku.

      2. Ono se to pěkně teoretizuje, ale když má rodič před očkováním čiperu a po očkování nastane brutální změna, tak to se pak asi u dalšího dítěte rozmýšlí, jestli to nakonec přeci jen nesouvisí.
        My máme v rodině podobnou časovou souvislost mezi očkováním a cukrovkou a přednášky typu nic s ničím nesouvisí si raději odpouštím.

        1. monday: lidi mají problém s rolí náhody a hledají kauzalitu tam, kde není. Když naočkujete z tisíce dětí půlku a druhou půlku ne, budete mít na konci v každé skupině cca 2 jedince s ASD. Rozdíl bude v tom, že v té naočkované půlce budou rodiče vinit očkování, zatímco v té nenaočkované si budou muset najít jiného obětního beránka.

          Pokud jde o cukrovku, tak tam naopak například očkování proti rotavirům pravděpodobnost cukrovky snižuje. Je ale logické, že když něco takového nastane, hledá se viník a očkování, to může skoro za všechno zlo. Takže máme viníka, můžeme si na někom a něčem vylít zlost a je to. Pravděpodobnost cukrovky způsobené očkováním je tak malá, že nemá vůbec smysl to řešit. Ale nijak se Vám nedivím, já bych s dotyčným věřícím také nediskutoval, stejně si bude mlít pořád to svoje.

          1. to monday a fatdwi

            to monday
            Argumentační klam (chybná časová následnost)
            https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumentační_klam#Chybná_časová_následnost_(post_hoc_ergo_propter_hoc)

            to fatdwi
            Tady je to ještě víc. Tady nemáte naočkovanou půlku z tisíce, tady máte naočkované (tedy, kromě malého procenta odmítačů) prakticky všechny děti. Takže není ani srovnávací skupina: všichni, kdo si v dětství zlomili nohu, byli očkováni – a to přece nemůže být náhoda (ironie :) !

            Já do jisté míry chápu lidi, kteří si to chtějí za děcka rozhodnout individuálně sami a nedělá jim dobře kolektivistické pojetí a státní dirigismus ve věci. (Neztrácejme ovšem ze zřetele, že sprostá slova typu incidence, prevalence, promořenost, proočkovanost a procento nosičů v populaci jsou z principu věci komunitní a nikoliv individuální). Očekával bych nicméně, že ti racionální si očkování budou sami přát a děcka k němu aktivně přivedou.

            Je to imho podobné jako s domácími porody: nechť má každá bába právo porodit (případně potratit) doma. Já za sebe si však ponechám právo na názor, každá která není píča, běží do porodnice (neboť novorozenecká úmrtnost v ČR 1,6 promile platí povýtce pro ústavní, nikoliv domácí porody). Jen je třeba si jasně uvědomit (případně též judikovat), že právo rodičky nepochopit tak jednoduchou věc a povinnost přijmout odpovědnost za důsledky, jsou neoddělitelné.

            Tak je to prosté.

              1. PP: mi to nějak nedalo a kliknul jsem na to, moje chyba. „Vše začalo po 16. hodině, když operační středisko přijalo informaci od muže, že jeho partnerka zhruba před třemi hodinami doma porodila, krvácí, začíná být bledá a rty má promodralé.“

                Kdepak domácí porod, pomáhala „kamarádka“ (která jim nejspíš poradila zatloukat, zatloukat, zatloukat a to jediné debil partner uměl).

                Na druhé straně jeden takový píše, říká si Britrik.

              2. to PanPredseda

                Já jsem s ježděním na záchrance před nedávnem seknul (už taky nejsem nejmladší). Pravděpodobnost, že se namočím do něčeho podobného, jak odkazujete, mi rozhodně chybět nebude a byla jedním z potenciálních důvodů, které mi rozhodování usnadnily.

                Ta situace, kterou linkujete, nemá obecné žádné dobré řešení. Ostatně ani na tomto serveru ne: diskuse, která tu proběhla před časem k domácímu porodu v Brně už je smazána, ale překvapilo mně, kolik lidí, jež jsem považoval za normální, se tehdy postavilo proti záchrance.

                Tady tu pizdu záchranáři nakonec ještě nějak ukecali (mají za to můj obdiv).
                Kdyby to nešlo po dobrým, potom připomeňme, že ryze právnické hledisko by velelo:

                1. eliminovat zásahy (alespoň fyzické nebo poskytování péče hrubě narušující) manžela a dalších osob, třebas i za cenu přivolání Policie ČR (vím, jak je na tomto serveru neoblíbena; pokud by však zákrok směřoval proti hovadsky se chovajícímu manželovi, tak s tím bych osobně problém neměl)

                2. děcko odvézt do nemocnice i proti nesouhlasu rodičů (v dané situaci bylo ohroženo na životě podchlazením a zpětným vykrvácením do placenty, tj. jde o život zachraňující výkon u nezletilého podle § 38, odst 4 písm b zák. o zdraví vohnoutů 372/2011 Ssírky. Zákonný zástupce může ledacos, ale nemůže jménem svěřence odmítnout život zachraňující výkon; ostatně je na to i judikatura. Stav děcka pečlivě zdokumentovat, případný násilný odpor rodičů ponechat k řešení policii.) *)

                3. matky se ještě jednou přeptat, zda i ona nadále odmítá převoz. Poučit ji, že krvácení ve 3. době porodní z neodloučené placenty je mimo nemocnici neřešitelné a prakticky 100% smrtelné. Pokud by i po tomto poučení setrvala v odmítnutí, dát jí v tom smyslu podepsat revers (§ 34 odst 3 téhož), naložit děcko a rychle s ním ujíždět do nemocnice. (Pokud by odmítla odvoz i podpis, ověřit její slovní odmítnutí svědecky – posádkou ZZS, policajtama)

                Odůvodněný odvoz děcka proti vůli rodičů se u soudu s trochou štěstí dá ustát; mrtvé děcko nikoliv.

                Matka za sebe právo na odmítnutí a umření doma podle zákona má
                (ledaže by zjevně byla pod vlivem duševní poruchy nebo psychotr. látek. Bohužel, i v případě matky příčetné si dokážu představit nějakou kurvu právnickou, která by se neštítila dodatečně zpochybnit, že matka porodem duševně hnutá nevěděla, o čem se rozhoduje …)

                —————-
                *) Např. v USA dostoupila juridizace vztahů lékař-pacient už do mnohem vyšších levelů. Tam sice rodič může za děcko výkon odmítnout, ale v těch případech, kdy odmítnutí rodiče mělo za následek poškození děcka, naučili se zdravotníci ihned plošně podávat trestní oznámení proti rodičům. Následně se rodiče poměrně rychle odnaučují odmítat pomoc pro svoje děcka, když už tedy zdravotní službu kontaktovali. Aspoň takhle nějak jsem o tom čtl.

                1. KS: dobrovolně mrtvá matka nebude o nic menší problém než mrtvé dítě. Důvod už jste sám zmínil, je přece jasné, že nebyla při smyslech. Kauzalita je jasná, viník také – záchranář, který to špatně odhadl, ale přitom to pochopitelně měl vědět. Do basy, nemocnice partnerovi odškodné.

                  1. to fatdwi

                    Již jsem říkal, problém nemá žádné dobré řešení. V dané fázi už to není problém medicínský, ale právní. Že matka bez pomoci zemře, je víceméně jisté a za to zdravotník nemůže. Otázka je jediná, tj. nakolik budou právníci ex post manipulovat s fakty a jejich interpretací. Bez souhlasu lze totiž péči poskytnout, pokud osoba (v našem případě) jeví známky duševní poruchy nebo touto poruchou trpí nebo je pod vlivem návykové látky. Upřímně řečeno, porod je exhaustivní záležitost, ale není sám o sobě duševní poruchou. Pokud tedy matka zjevně neměla halucinace nebo bludy (pak by se pochopitelně nabízela např. poporodní psychóza), vedle sebe vypitou flašku nebo použité stříkačky s drogama, potom podle zákona by samotný stav po porodu v zásadě neměl vylučovat její mentální způsobilost k odmítnutí zákroku a podepsání reversu.

                    To není dáno stavem pacienta ani špatným odhadem záchranáře. To je skutečně jen o tom, jak velká bude snaha ohnout paragraf ve prospěch kravky a v neprospěch zdravotníka. Anebo o neochotě podat ve věci jasný právní výklad.

                    Já řešení pro sebe mám, usoudil jsem, že je na čase pověsit záchranku na hřebík. Kde je právní prostředí nahrazeno tekutými písky, tam se vám snaha komukoliv pomoci může jedině vymstít.

                    Co na to LWG ?

                    1. KS: píšu čistě o právní stránce věci. Manipulovat budou, z kravky co má doma „kamarádku“ a debilního přítele se vyklube „chudinka, která zemřela, aniž by musela a vlivem zákeřného zdravotního personálu nemá teď malá Lucinka maminku“. Hodíte to do médií a Laciniáda proti tomu bude pohoda jazz. Zrovna před týdnem-dvěma jsme tu s LWG a Sandstormem řešili rovnost před zákonem a v podstatě se ukázalo, že jsem naivní blbec a žádnou rovnost čekat nemám (to jsem se dozvěděl i od spousty dalších, kteří se do diskuse přidali) a hlavně, že je to OK.

                      V popisovaném případě bych o konci nijak nepochyboval, byla to arogantní sbírka hovad toho nejhrubšího ražení (nejdřív „přirozený domácí porod“, pak 3 hodiny nechají málem dítě i matku zemřít, protože se bojí s tím vylézt a když se konečně prásknou, tak nemají problém lhát a následně ještě kecat záchrance do zákroku). Jak asi takoví lidé budou reagovat až bude po všem a matka mrtvá? Uvědomí si svou debilitu nebo budou srát maggi a brečet na Nově a na fejsbuku?

                      A to jste zapomněl na přitěžující okolnost, kterou by Vám dala sežrat kvanta matek – Vy chlap o tom víte hovno, nevíte, jaká je to bolest ten porod a nechal jste ji tam chcípnout. Copak nevíte, že matka po porodu neví, co mluví a že Vám přísaha velí pomáhat? No? Basa! Doživotí! Minimálně.

                      Přitom jak píšete, když pomůžete proti vůli a vše dobře dopadne, ještě pořád můžete čelit žalobě, že jste porušil její svobodnou vůli. Vůbec se Vám nedivím a není mi z toho obecně ani trochu dobře, protože dnešní doba je bohužel čím dál víc zkurvená. Což je pochopitelně správně, taková má být – je nutné mít nějaké nejistoty, které udržují poddané v podřízeném postavení. Kdysi na to stačilo náboženství, dnes různá drobná náboženství kombinujeme s právním neřádem.

                    2. My chlapi víme, že kopnutí do koulí bolí víc než porod.
                      Protože:
                      nezanedbatelná část matek se po čase rozhodne pořídit si druhé či další dítě, ač už ví, jakou bolest to obnáší,
                      prakticky žádný chlap (možná tak ti z Jackassu), který tu bolest při kopnutí do koulí zažil, se dobrovolně nerozhodne, že by se chtěl nechat kopnout do koulí ještě jednou.
                      Což bylo dokázáno.

                    3. Hele já bych s nima neměnil. Zkus si protáhnout zadkem nějakej řvoucí pomeranč nebo něco podobnýho.

                    4. Zadek ale není na rození dětí dělaný. Pravda, prý se z něj roděj politici…

                    5. re: kundohlav smrduty

                      Já Váš právní pohled na věc ohledně příspěvku z 23.09.2019 po právní stránce sdílím sdílím. Snad jen, že v tekutých píscích se může stát cokoliv, nikoliv jen to vymstění. („Tady někdo leží! Z toho bude průser… nebo pochvala!!! – Václav Ruzyně: Mlýny)

                      Já se pohybuji v tekutých píscích imrvére a člověk si zvykne. Jsou tam pevná místa. Třeba ne taková, jaká by člověk chtěl, ale takový už je osud.

                      Pokud vím, tak například transfuzi lze odmítnout předem projeveným přáním a jistota smrti na tom nic nemění a snad je to i judikováno.

            1. kundohlav smrduty: souhlas. Za mě dobrý, dokud bude především školka mít možnost odmítnout neočkované děti (na domácí porody žádné požadavky nemám, tam si případné mrtvé dítě vyžere akorát rodič a je to jeho věc).

              1. Ad fatdwi:
                U dítěte z domácího porodu by měla mít zdravotní pojišťovna (kdyby to byla skutečně pojišťovna a ne skrytý výběrčí daní) možnost odmítnout dítě pojistit…

                1. PanPredseda: jo.

                2. No nevím, zase se na tom domácím porodu ze startu ušetří!?
                  Porodní bába bude stát míň než ten sál včetně epidurálu a poporodní péče.
                  Ve variantě smrt jsou pak úspory celoživotní, takže být managerem pojišťovny, dávám 5 litrů na domácí porod a 50 litrů za smrt!

                  1. Dachsmeister: to byste moc dlouho nemanažeroval – v extrému byste sice neměl žádné výdaje, ale taky žádné příjmy. Not good for business.

                    1. Sakra fadtwi kolik máme dětskou úmrtnost u domácích porodů?
                      0.000prd?
                      Kdyby desetiny promile.
                      Ale kolik špalda, free a jiných matek by se dalo zlákat!?
                      Kolik stojí porod se službami? 30-50 litrů.
                      To máme 20~40 litrů úspor.
                      Navíc pak ušetříme za očkování, část dalších zbytečných výkonů, 90% bude docela zdravých, homeopatika si budou kupovat za své, já to vidím na cost saving v řádech desítek milionů.
                      Ne, že by to nějak pomohlo v těch projebaných miliardách, ale zmrd cost cutteři šetří i na hajzl papíru a rychlovarných konvicích a mikrovlnkách.

                    2. Dachsmeister: cca 5x vyšší než v nemocnici. Přitom průměrný poplatník musí být za svůj životní cyklus ziskový. Takže zvyšování domácích porodů bude při stejné úmrtnosti vést k nadprůměrnému úbytku poplatníků.

                      Nicméně jsem se unáhlil – není možné, aby umírali všichni (a to ani doma), takže celý problém se zužuje na správnou motivaci a tu by v pojišťovně určitě řekli (motivační složka a odměna by museli být nižší než průměrné diskontované náklady na jednotlivce za dobu jeho existence).

                    3. re: Dachsmeister

                      Pokud jsem četl, je velmi rozdílná „úmrtnost při jakýchkoliv domácích porodech“ a „úmrtnost u těch domácích porodů, kde není konkrétní zjištěné rizko“. U těch prvních hodně ušetříte za diagnostiku, ultrazvuky, atd., ale zase prostě máte vyšší ztráty. U těch druhých není taková úspora (omezuje se na porod a pobyt v nemocnici jako takový).

                      Pokud vím, tak v USA je celkem běžná praxe, že druhý den u nekomplikovaného přirozeného porodu jde matka s dítětem domů, u císaře tuším do dvou tří dnů. Zatím nevymřeli. V NL bývaly a možná ještě jsou domácí porody široce rozšířené a na místo zahrad plných malých hrobečků s dřevěnými kříži a vylidněných ulic tam populace vypadala docela normálně.

                3. Někam to zmizelo, možná je to v nějaké jiné diskusi, takže když tak se omlouvám za případné opakování:

                  Neví někdo, kolik tak stojí novorozenecká JIP na den?

                  Jinak pochopitelně předpokládám, že klasická pojišťovna by si řekla o papír od doktora, že je dítě zdravé, narozené bez komplikací a ptom ho do pár týdnů po porodu pojistila, nebo by si alespoň vyhradila výluku pro případ, že dítě bude mít nějakou vadu (tj. nebude v okamžiku pojištění zdravé). O pojišťování předem před narozením nemám moc iluse.

          2. Máte recht. A za co nemůže očkování, za to může CO2. A za co nemůže ani očkování, ani CO2, za to určitě může Putin.
            Je to strašný, ale usmívejme se, bude hůř.
            Podstatně hůř!

        2. Ono sa to pekne teoretizuje o príčinách a súvislostiach, keď si ľudia už ani nepripúšťajú možnosť, že by ich dieťa nemalo byť zdravé. A teraz si predstavte, že až do vynájdenia vakcín, ste mali 10 detí, aby sa 3-4 dožili dospelého veku…
          BTW, nechcem byť cynický, ale len tak pre porovnanie, vo vedľajšom článku tu väčšina diskutujúcich konštatuje, že doba strašne zlenivela, oni chodili 2-3 hodiny peši/vlakom do školy, vo veku sedem rokov, dnes má problém rodič, že musí voziť dieťa autom do školy 15min. Tak si to dajte do súvisu, keď 0,1% detí skončí s nejakými zdravotnými hendikepmi po očkovaní, pričom ani nie je vôbec jasné kauzalita, verzus 50% úmrtnosť.

        3. Jenze ockovani vs autismus se resi uz skoro 20 let, plytva se tam neskutecnymi penezi a porad to vychazi pro ockovani. Bud je to vetsi konspirace nez pristani na Mesici, nebo tam proste ta souvislost fakt neni. (o cukrovce nevim) Problem je primarne v tom, ze my nevime, co autismus zpusobuje, jenom vime, ze ockovani na to nema vliv. Proto vsichni „jenom“ tvrdi, ze v tom neni souvislost.

      3. fatdwi: Když se ponoříte trochu víc do hloubky, tak zjistíte, že není zpochybňováno očkování jako takové, ale působení adjuvantů. Studií na bezpečnost adjuvantů bylo ještě před pár lety k dohledání hodně málo a studií které hodnotí dlouhodobou bezpečnost a kde by stál adjuvant vůči skutečnému placebu (true placebo) bylo jako šafránu. Často bylo ve studiích prokazujících bezpečnost jako placebo používána jiná vakcína rovněž obsahující adjuvanty nebo nosné médium vakcíny, tedy tekutina obsahující adjuvanty a konzervanty.

        Čím víc jsem si toho přečetl, tím rozpačitější dojem jsem z toho ve výsledku měl. A zjevně nejsem sám kdo ve snaze udělat si vlastní názro přišel o hromadu iluzí, viz vynikající text na toto téma:
        https://pouzar.blog.respekt.cz/ockovani-jako-manipulativni-ideologie/

        1. Shi: však to jsem psal, že se bojovalo proti rtuti a teď se bojuje proti hliníku. Až se bude používat něco jiného, bude se bojovat proti tomu. Pokud totiž není průkazná korelace mezi látkou a následkem (a to není), je nutné hledat dál. Ale antiočkovači dál hledat nechtějí, mají svého ďábla a viníka. Naopak si myslím, že kdyby se dnes někde objevila studie, která původ ASD jednoznačně prokazuje, bude to mít velmi těžké a spousta věřících se na ně sesype a označí to za podvod farmafirem. Ale to už se jen opakuji s tím Brunem.

          Nedělám si iluze o tom, že ty adjuvanty jsou super zdravé. Ale smrt na např. černý kašel mi přijde horší a s vyšší pravděpodobností – tím vyšší, čím více lidí podlehne a očkovat se nedá.

          1. Dovolím si ocitovat další text, pod který bych se podepsal – jde o závěr tototo blogu: https://pouzar.blog.respekt.cz/chovaji-se-odpiraci-ockovani-racionalne/
            —-
            Odmítači očkování jsou často z propagandistických důvodů nálepkováni jako neracionální přehnaně emotivní bytosti, které roupama nevědí co dělat. Opak je pravdou, mnozí z odmítačů požadují po státu, který je má chránit a zákonem je nutí podstupovat určitou proceduru, tvrdá data, která by jim umožnila skutečně racionálně hodnotit rizika vyplývající z různých variant očkování (a neočkování) a efektivně tak naplňovat svou rodičovskou roli. A tato data k dispozici nejsou. Nikde jsem neviděl kvantitativní (o relevantní epidemiologický výzkum opřený) rozbor přínosů a rizik různých typů očkovacích scénářů s použitím různých typů vakcín. Jako zvídavý rodič se setkávám pouze s nálepkou hloupého potížisty. Přitom by bylo tak snadné přesvědčit mě pomocí tvrdých dat……
            —-

            Zrovna ten vámi zmíněný černý kašel je docela dobrý příklad – měl ho kolega v práci (byl očkován), já ho nejspíš měl taky (taky jsem byl očkován) a až zpětně mi došlo co to bylo za divný kašel. Příbuzné dítě, které proti němu očkováno nebylo, mělo v krvi protilátky proti černému kašli, tedy se s ním taky setkalo a jeho imunitní systém se s tím vypořádal bez vnějších příznaků i bez očkování, protože je to zdravé dobře živené dítě, které nemá zběsilým očkováním vyšinutý imunitní systém. Černý kašel se prostě v populaci šíří a populace, která není podvyživená, se s tím vyrovnává celkem bez problémů bez ohledu na to, že většina populace má imunitu po očkování už dávno vyvanutou. A právě proto autor odkazovaného textu (chemik- toxikolog) racionálně argumentuje tím, že by chtěl vidět seriózně udělanou rizikovou analýzu pro jednotlivé scénáře a očkovací kalendáře.

            1. Shi: zkusil jste se zamyslet nad tím, jestli je taková „seriózně udělaná riziková analýza pro jednotlivé scénáře a očkovací kalendáře“ proveditelná?

              Připadá mi to jako tvrzení věřícího, že se „rád nechá tvrdými daty přesvědčit, že bůh není“. Ale bohužel, nikdo ta tvrdá data jak na potvoru nechce poskytnout a tak se budeme dál držet dogmat.

              Mě naopak ta citace přesvědčila o tom, že pan Pouzar je nebezpečný demagog, který ignorouje vše, co už provedeno bylo a žádá další a další naprosto nesmyslná data, která ale není reálné dodat. Dáte své neočkované dítě na výzkumy, jak zareaguje na tetanus, aby mohlo být porovnáno s dítětem souseda, které dostalo hexu a spolužákem, který dostal samostatnou tetanovku? Pokud ne, na kom si představujete, že se ty seriozní analýzy budou provádět?

              A to ani neřeším, že vzorek všech možných kombinací by musel být obrovský, aby se aspoň statisticky odstranil vliv toho, že každý člověk je jiný. Přitom nechápu, proč tam, kde takový výzkum i vzorky jsou, to nestačí. Nestačí vědět, že naočkovaní i nenaočkovaní mají stejnou incidenci ASD, je nutné „seriozně zkoumat různé scénáře“, aby se člověk mohl rozhodnout. Panu Pouzarovi nevěřím ani nos mezi očima a jeho zdánlivě racionální požadavek je klasická demagogie.

              1. Dá se toho udělat mnoho, pokud je vůle. Netvrdím, že to je jednoduché, ale domnívám se, že to jde. Na čem jiném než analýze rizik by měl být postavený očkovací kalendář, když právě riziky obě strany argumentují …

                Porovnávat očkované a neočkované taky lze a to nejen v Africe, viz např zde:
                https://www.oatext.com/Pilot-comparative-study-on-the-health-of-vaccinated-and-unvaccinated-6-to-12-year-old-U-S-children.php

                1. Shi: dá se cokoliv, třeba usuzovat na něco obecného z toho, že vezmu vzorek 600 dětí co se učí doma a rozdám jim dotazník (tedy absolutně chybí jakékoliv relevantní zdroje pro obdržené informace). Taky je zajímavé, co autoři sami tvrdí na začátku, totiž že:“there is no accepted mechanism by which vaccines could induce autism“. Nicméně to nevadí, my budeme zase koumat, jak to udělat, aby nám vyšel opak (místo abysme koumali, kde se to ASD vlastně bere).

                  Nicméně když už koumali, tak nejlepší je rozdíl v ASD mezi částečně a plně očkovanými, kde incidence je pro ty částečně očkované nižší…

                  Já bych udělal ještě tak tisíc podobných „seriózních studií“, třeba konečně někde vyjde, že za to ty zatracené vakcíny můžou. Hlavně bych se nevěnoval možným příčinám ASD, to by vědce zbytečně rozptylovalo.

                  Jinak jste ale nijak nezodpověděl otázku, JAK chcete zkoumat vliv různých „očkovacích kalendářů a posloupností“ bez toho, že byste to udělal na skutečných lidech (tedy na Vašich dětech, pochopitelně, snad byste nechtěl, aby tomu byly vystaveny jen děti cizí)? Nabídl jste odpověď na otázku jinou, související, ale nikoliv na tu položenou. Zkuste to znovu.

                  1. „JAK chcete zkoumat vliv různých „očkovacích kalendářů a posloupností“ bez toho, že byste to udělal na skutečných lidech ?“

                    Třeba tak, že:
                    – různé geograficky a ekonomicky podobné země mají a především v minulosti měly hodně různé očkovací kalendáře a různou míru proočkovanosti, takže kdyby na patřičné úrovni byl zájem, tak se dal a možná stále ještě dá udělat nadnárodní srovnání srovnatelných zemí.
                    – i v rámci jednoho očkovacího „kalendáře“ lze očkovat různými vakcínami s různým složením, takže opět kdyby byla vůle, tak se to vyhodnotit dá. Bývaly na trhu monovalentní vakcíny s různým množstvím adjuvantů.

                    Přesně tohle mělo být uděláno, ještě dokud se těch vakcín nepralo do dětí takové množství. Stejěn tak při uvádění vakcín na trh měly být pokusné osoby sledovány dlouhodobě, a ne jen pár týdnů, na což se taky kašlalo. Kdyby fungovalo dlouhodobé sledování očkovaných, tak by se na problém s vyvanutím vakcín přišlo mnohem dříve a ne až když se proočkovanou populací šířily „epidemie“.

                    Co se mě týče, tak kvalitativně kde co kolem vakcín stojí dlouhodobě za starou belu právě proto, že je dlouhodobě vůle formálně prokázat bezpečnost, nikoliv reálně zhodnotit bezpečnost.

                    1. Shi: první odrážka není aktuální, nemáte předpokládám kde vzít data za stejná období, výsledek takové studie je už předem pochybný.
                      Druhá odrážka už jsme tam, kde jsem psal – takže na jaký systém dáte své dítě do rukou vědy a proč? Nemyslíte, že právě tohle je jedním z důvodů, proč se oficiálně jede jen jeden systém a kdo chce jiný, ten se musí zařídit sám (a případně si to taky před sebou obhájit a žít se svým pocitem viny)?

                      Co myslíte tím „mělo to být uděláno“, jakože se lidem nemělo říkat, že jsou různé varianty? Jak byste se popral s tím, že budou umírat děti po styku s patogenem (protože žádné očkování není stopro, nakonec to najdete i na stránce hexy), protože jste chtěl zkoumat, jestli jeden nebo druhý systém ochrání lépe? Nebo jak byste si představoval, že budete toho vyhodnocovat bez toho, že byste je patogenu vystavil? Bez toho totiž nevíte, jestli je v jedné skupině víc nemocných proto, že očkování selhalo nebo proto, že se na rozdíl od skupiny druhé více dětí setkalo s patogenem, ale očkování je funkční stejně.

                      Co jsou to ty „pokusné osoby“? Ptám se znovu, jestli byste do toho přihlásil své dítě nebo si myslíte, že „se to mělo udělat“ na nějakých jiných dětech už dávno, takže Vy už byste si jen užíval výsledků, za které zaplatili životy jiní?

                      Mě naopak přijde, že je dlouhodobě snaha prokázat nebezpečnost a nedaří se to a tak se zkouší pořád něco. Místo, aby se ty peníze vrazily do zkoumání skutečných příčin.

                    2. 1) Když se podíváte na očkovací schémata a jejich povinnost napříč zeměmi EU, tak si myslím, že by se mnohé stále ještě udělat dalo, protože hodně významné rozdíly tam jsou a celá populace je dost obrovská na to, aby statistické metody něco ukázaly.
                      https://vaccine-schedule.ecdc.europa.eu/

                      2) V mnoha zemích je zcela běžné že jsou k dispozici různé vakcíny. A domnívám se, že pokusné osoby jsme do značné míry všichni kdo podstupujeme jakákoliv očkování.

                      3 Jak byste se popral s tím, že budou umírat děti po styku s patogenem, protože jste chtěl zkoumat, jestli jeden nebo druhý systém ochrání lépe?

                      A jak se vy perete s tím, že děti po styku s patogenem prostě umírají i teď? Vždyť v tom není žádný rozdíl, vlastně v tom rozdíl je – že díky monopolizaci už není možné zjistit, zda by nějaká jiná varianta by nefungovala lépe.

                      Každé dítě, které je očkováno, se stává pokusným králíkem.

                    3. Shi:
                      1) Můžete samozřejmě udělat analýzu aktuálního stavu, ale protože nemáte stejné podmínky, těžko z toho něco vyvodíte. Jak víte, že incidence (třeba toho autismu, ať se držíme jednoho problému) je dána rozdílem v očkování a nikoliv něčím jiným? Co u tetanu? Víte prd, jen víte, že v jedné zemi je jednoho víc než druhého. Tohle nikam nevede a jsem si prakticky jistý, že napříč více zeměmi v tom bude spíš větší guláš než že by výsledky byly nějak prakticky použitelné.
                      2) Však u nás jsou taky „k dispozici“. Ale obecné schéma je pouze jedno. Kdo si to jiné vybere a kolik takových je a jak jsou ti lidé srovnatelní? Nemáte pořádně z čeho vyjít, chcete-li (slovy páně Pouzara, pod která byste se podepsal) seriozně analyzovat, budete muset udělat normální experiment s adekvátní metodou výběru subjektů, kontrolovaným postupem atd.
                      3) Takže není rozdíl, jestli se někdo někde náhodou setká s tetanem, nebo jestli ho tím někdo zkusí nakazit záměrně, aby ověřil funkčnost vakcíny? Děláte si srandu? Co takhle rozdíl mezi tím, že Vám dítě spadne ze skály a tím, že ho tam jiný strčí? Však mrtvé je tak jako tak, ne?

                    4. 1)Když je dost subjektů, tak se dá vyvozovat. Mnohem větší problém je to, že doktoři reálně hlásí jen zlomek reakcí po očkování, takže data obecně stojí za starou belu.

                      2) S tou dostupností je to dost bídné a pokud vím, tak dítě očkované vakcínou která u nás registrována není, je považováno za neočkované.

                      3) Je to stejné, jako když jedno dítě dostane na sport přilbu Model A a jiné dítě Model B. Není to porovnání dítě s přilbou vs dítě bez přilby. A ani u těch přileb nelze často říct, který model chrání lépe a který hůře, to lze až zpětně.

                    5. Shi:
                      1) Nedá, pokud nejste schopen vyloučit vliv jiných faktorů – abyste mohl něco vyvozovat, musíte mít prokázanou kauzalitu. Jinak jsme jen u pozorování a možné, nikoliv skutečné korelace. Podle toho nemůžete udělat žádné smysluplné změny v očkovacích schématech (a kdybych mohl, byl bych hodně proti tomu, aby se na základě takových analýz jakékoliv změny dělaly).
                      2) ??? Argument, že „jsou zcela běžně k dispozici různé vakcíny“ je Váš. Teď najednou píšete o vakcínách neregistrovaných??? Nerozumím, co se snažíte říct.
                      3) Ale no tak. Přilby testujete snad mimo dětskou hlavu. Pokud na tom příkladu trváte, pak je potřeba říct, že je to stejné, jako když dáte jednomu dítěti přilbu A, druhému B a pak obě hodíte proti zdi, aby bylo vidět, která lépe chrání. Já bych teda do takového experimentu svoje dítě nedal.

                    6. Psát něco o kauzalitě u očkování, kdy se vlastně ani přesně neví proč očkování funguje (a někdy taky nefunguje) je docela zvláštní.

                      Ad 1) Podle mě není možné navrhnout očkovací kalendář bez analýzy rizik a bez znalosti dlouhodobé účinnosti vakcín a přesto tady očkovací kalendář je, jeho změny probíhají (minimálně z vnějšího pohledu) na základě hodně netransparentního a celkem hokynářského handrkování a že vakcíny opakovaně nefungují tak jak výrobce tvrdil, nikoho ani nepřekvapuje, přitom je to jasný doklad toho, že experimentálně očkované nikdo dlouhodobě nesleduje, protože jinak by se o vyvanutí muselo vědět dříve, než vypuknutím nemoci mezi očkovanými.

                      Ad 2) Vakcína registrovaná v zahraničí a neregistrovaná u nás. V zahraničí si můžete zaplatit provedení očkování, al epo překročení hranic směrewm k nám je na dítě pohlíženo jako na neočkované. Některé vakcíny dostupné v zahraničí a nedostupné u nás se mnohým rodičům jeví jako šetrnější.

                      Ad 3) Přilby můžete hodnotit v praxi i tak, že jich hromadu prodáte a pak sledujete jak se osvědčily v praxi. Nemusíte posílat děti proti zdi, stačí, když je necháte jezdit na kole a ony už budou padat samy od sebe.

                    7. Shi:
                      ad 1) Podívejte se na můj jiný příspěvek a odkaz na statistiku, tam tu kauzalitu vidím (očkování –> incidence dané nemoci téměř na nule). Oproti tomu rozdíl v očkovacích schématech v různých zemích má tolik faktorů, že nejste schopen je rozumně „vytřídit“, abyste mohl s klidem říct „tohle schéma je lepší“. Nesdílím Váš názor, že očkovací schéma bylo stanoveno „bez analýzy rizik“, jen se ta analýza udělala v laboratoři. Vašim „jasným dokladům“ odporují statistiky nemocí (opět odkazuji na jiný příspěvek).

                      ad 2) Těžko říct, dle čeho se „rodičům jeví“. Na mě to působí jako jennymccarthismus a jednoduše řečeno marketing. Nevidím na tom nic, co by dokládalo původní myšlenku, že lze snadno porovnat účinky „jen tak, protože je to dostupné“. Abyste mohl něco porovnávat, potřebujete na to mít vybrané pokusné osoby a jasně dané procesy. Že se někomu něco nějak jeví je irelevantní (a Vy byste měl být první, kdo se proti tomu ohradí, Vám jde přece o seriozní analýzu, ne nějaké jedna paní povídala a řeči o tom, že „co je jinde, to je lepší“).

                      ad 3) Vy tady voláte po „seriozní analýze“, ale současně chcete něco analyzovat tak, že nemáte kontrolní skupinu, nemáte srovnatelné podmínky, procesy…? Jak z toho chcete (proboha!) něco vyvozovat? Která helma je bezpečnější, A nebo B? Počet vážných úrazů:
                      – A: 10
                      – B: 20
                      Nechybí Vám tam nic? A pokud ano, jak (už zase proboha!) chcete něco vyvozovat z analýzy vakcín, kde víte to stejné, tedy kulové?

                    8. 1)“rozdíl v očkovacích schématech v různých zemích má tolik faktorů, že nejste schopen je rozumně „vytřídit“, abyste mohl s klidem říct „tohle schéma je lepší“.“

                      Mnohorozměrná analýza možná je, ale potřebujete k tomu hromadu dat a tu byste mít mohl, protože populace jsou na to dost velké. Běžně se to používá v mnoha oborech, není důvod to nepoužít i v tomto případě.

                      2) Rodičům „se jeví“ třeba podle toho, co si přečetli. Zejména pokud člověk umí cizí jazyky, tak je k dispozici informací víc než dost, což pak ovšem vzbuzuje nepříjemné otázky typu „proč se v sousedních zemích některé oficiální a jediné přípustné postupy tak zásadně liší“ a kde tedy je ten evidence-based přístup, když žádná použitelná „evidence“ prostě není k nalezení?

                      3) Porovnávám dvě skupiny, co je na tom nepochopitelného. Pokud jsou ty přilby pro stejnou cílovou skupiny, obě uživatelské skupiny jsou dostatečně podobné a obdobné je i období, kdy byly používány, tak s vašimi čísly když přilby A prodám zhruba 10 000 ks a přilby B 20 000 ks (10 000:20 000), tak jsou ty přilby z hlediska ochrany nejspíš prakticky stejné.

                      Jenomže když prodeje budou naopak (20 000 : 10 000), tak to bude znamenat, že přilba A poskytuje zhruba 4x lepší ochranu než přilba B. Co je na tom těžkého pochopit ? Když k tomu navíc budu mít kontrolní skupinu zcela bez přilby, tak možná budu mít možnost pozorovat Pelzmanův efekt :-D.

                    9. Shi:
                      ad 1) Samozřejmě, že je možná, ale smysl dává pouze tam, kde jste schopen vytřídit lokální faktory a to u očkování nejde.

                      ad 2) Jasně, to je argument, oni si to přečetli… To je jako „seriozní analýza“, že si rodič něco přečte a tak se mu „zdá, že je to lepší“? Není-li žádný důkaz, tak ale taky není důkaz pro dojmy těch rodičů, nemyslíte?

                      ad 3) No vida, že Vám tam něco chybí. Hned jste tam vyprojektoval prodané kusy, výborně. Už jste ale zapomněl zohlednit okolnosti těch zranění a tak jste z toho vydedukoval blbosti. Co kdybych Vám řekl, že se sice přilby A prodalo 2x tolik než přilby B, ale přilbu B používá drtivá většina dětí, které na kole jezdí sportovně? Nic? Co kdybyste zjistil, že 18 z 20 případů u přilby B se stalo při pádu ve vysoké rychlosti, zatímco u přilby A takové případy byly jen 2? A že tedy při pádu v rychlosti malé se s přilbou A zraní 8 dětí, s přilbou B jen 2?

                      Ale Vy to nepotřebujete, že jo. Vám stačí k závěrům počty zraněných a máte hotovo. Stejně tak byste měl hotovo s očkováním, ale vůbec byste nevzal v úvahu, že například nemocní z jedné skupiny jsou nemocní proto, že se setkali s patogenem např. kvůli hromadě přistěhovalců v lágru za městem, zatímco druzí se s takovými lidmi vůbec nesetkávají.

                      A proto jsou Vaše nápady na cross-country studies, prováděné pouze na základě čísel, nesmysl. Pokud chcete skutečně seriozní analýzu, potřebujete geneticky srovnatelné děti, se srovnatelnou stravou, geografií a životními podmínkami. Pak musíte analyzovat všechny nakažené děti z pohledu důvodů, jak k tomu došlo (jestli to má nebo nemá souvislost se způsobem očkování) a teprve potom můžete s rozumnou mírou jistoty usuzovat na rozdíly mezi očkovacími schematy.

                    10. ad 1) Když to jde v ostatních odborných oblastech (např. kriminooogie), jde to i u očkování. Stačí když máte dost velký vzorek.
                      ad 2) Jsou i rodiče (a není jich zase tak málo), kteří mají vzdělání a přehled takový, že o problematice ví podstatně víc, než běžný pediatr. Ono zase není tak těžké přijít třeba na to, čím se lišily vakcíny (tuším že proti chřipce), které si pro sebe objednávali VIP, oproti vakcínám objednaným pro běžný plebs …
                      ad 3) Vy jste vážně komik. Já napíšu, že obě skupiny uživatelů mají být dost podobné a vy si vymyslíte, že jedna skupina je odlišná. Navíc když je dost velký vzorek, tak se už obvykle nezkoumají jednotlivé případy, ale děláte statistiku. Samozřejmě po jednotlivých případech jít můžete, třeba když chcete zjistit proč to statisticky dopadlo tak jak to dopadlo.

                      Ad „Pokud chcete skutečně seriozní analýzu, potřebujete geneticky srovnatelné děti, se srovnatelnou stravou, geografií a životními podmínkami. “

                      Jinými slovy podle vás lze studii udělat pouze pokud máte k dispozici populaci tvořenou identickými klony, které žijí v identických podmínkách. Bravo. Právě jste popřel smysl všech studií, které se dělají.

                      Kromě mezinárodních srovnání (dělá se) lze udělat časové srovnání (také se dělá a vyhodnucuje se vliv změny v politice, která nastala k nějakému datu) atd. Umí se toho dělat opravdu hodně. Moje nápady jsou nesmysl a já jsem hňup, bez ohledu na to, že se takové studie dělají (jedna např zde https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0169713), jenomže jsou svým rozsahem nedostatečné a pouze v rozvojových zemích, takže závěry tam získané mají pro rozvinuté země nevelkou výpovědní hodnotu.

                    11. Shi:
                      ad 1) Jde to dělat kde chcete, já se ale bavím o validitě závěrů. Velikost vzorku může být klidně 50 milionů, ale pokud zkoumáte účinek vakcíny na kolibříka a slona, bude dost složité izolovat vliv vakcíny jako takové. Lepší je zkoumat mezi kolibříky a mezi slony zvlášť.

                      ad 2)To je možné, ale nemá to nic společného se seriozní studií.

                      ad 3) Jasně, Vy tady plácáte o možnostech „dost velký vzorek“, kde o tom, jak jsou skupiny podobné víte kulové, ale já jsem komik, protože na to poukážu…

                      „Srovnatelné“ a „identické“ jsou prosím synonyma od kdy?

                      To je tak, když začnu diskutovat s věřícím, který se tváří, že věřícím není… Stačilo.

            2. Primarni cilovou skupinou, ktera na cernej kasel umira, jsou maly deti a starci. Na starce srat, usetrime duchody, ale maly deti v televizi? to je zly. Dospelec clovek cernej kasel da i s vyvanutym ockovanim. Malymu diteti se narvou sileny ATB a doufa se, ze to nebude pruser. Letosni Vanoce na jistem JIP bylo batole. A na to batole se nikdo nemohl divat, protoze i stary sestry to nedavaly, jak si to maly dite snazi vykaslat plice. Matka nenechela ockovat a mela velice hezke Vanoce. Neni nad to koukat pres sklo jak ti dite bojuje o zivot :)

              A to dite rozhodne podvyzivene nebylo, asi nevedelo, ze to da jak nic, kdyz je dobre zivene a vubec. Proc s tim na to JIP lezli, nevis?

        2. Shi: I tak je na to potřeba podívat se s perspektivou a v souvislostech, adjuvanty, neadjuvanty. Studií bezpečnosti můžete udělat klidně milion, stejně vám nic nezaručí, zejména ne onu „bezpečnost“. Z jednoduchýho prostýho důvodu – protože ta studie je závislá na současném stupni poznání. Jistě chápete, jak je ve skutečnosti taková věc vachrlatá…

          Každej zásah do toho biologickýho stroje nutně nese nenulová rizika, a to z princiu věci. Je potřeba umět se s tím vyrovnat a porovnávat benefity. Viděl jste někdy něco umírat na tetanus? Tak já jo. Celej měsíc jsme se to pokoušeli „léčit“. Kdybych věděl, jak hrozná smrt je to na konci, utratil bych to bez přemýšlení hned po diagnose… To je ta perspektiva, ani člověk nemusí vidět variolu u dítěte.

          Každej den podstupujete nějaký kalkulovaný riziko a je to tak v pořádku. Před rokem jsem si nechal vpálit encefalitidu bez velkýho mudrování nad adjuvanty. Ti zpochybňovači buď ať přinesou jasnej exaktní důkaz, nebo ať radši drží hubu, protože nadělají víc škody než užitku.

          Tak a teď si půjdu vybrat svuj jidášskej groš od farmaceutický loby.

        3. Když se ponoříte víc do hloubky, tak zjistíte, že je to nesmysl. :-P

        4. „Vakcinolog má zájem (ekonomický, profesní – pořadí lze libovolně zaměnit) na tom, aby se očkovalo, a bude mít proto logickou tendenci rizika očkování (vědomě či nevědomě) bagatelizovat.“
          To snad ne?

  8. Tak tohle mě rozsekalo. Dítě dostane autizmus týden po očkování, ale očkování za to rozhodně nemůže. :-P
    I kdyby to byl jen spouštěč, tak kdyby se očkování vyhnulo tak by se nemoc třeba do konce života naprojevila a kluk by měl šanci na nkrmální život. Pokud vím tak autizmus zničeho nic nedostanete třeba ve 30ti nebo v důchodovém věku.

    Zbytek článku je víra a dojmologie nepodložená ničím.
    Ono je tedy dost obtížné něco validního vydolovat z lékařských odborníků v našem socialistickém zdravotnictví. Protože kdyby si dotyčný specialista pustil hubu na špacír, tak by dotace a granty z mnohamiliardového očkovacího byznysu byly jaké, Halík? No přece kurva nižší, nižší!
    To se pak manželce špatnĕ doma vysvětluje že se letos nepojede s celou rodinou na „školení“ do karibiku které zatáhne známá korporace vyrábějící vakcíny.

    1. „Dítě dostane autizmus týden po očkování, ale očkování za to rozhodně nemůže“. Pokud si představuješ, že autismus můžeš dostat jako syfla, tak se těm tvým kecům asi nelze divit.
      Spouštěcí mechanismy nejsou dodnes zmapované a pokud to může být očkování, tak se srovnatelnou pravděpodobností jakákoliv jiná zátěž organismu. První projevy jsou navíc časově/věkově shodné s kumulací očkování, takže viz obvyklá záměna kauzality a korelace.

    2. „Zbytek článku je víra a dojmologie nepodložená ničím.“

      Můžete mi vysvětlit, jaké reálnější a podloženější fakta než naše zkušenost by jste chtěl? Na začátku článku jasně píšu, že jde o zkušenosti mé jakožto rodiče, který si tím vším prošel.

      Nejsem zrovna slohový specialista, jsem jenom blbej programátor jak s oblibou říkám, vyjádřit se lépe dovedu v C#, ale nemyslím si že je těžké pochopit co jsem článkem myslel.

      Ohledně lékařských posudků máte pravdu. Opět naše reálná zkušenost, z Vašeho pohledu reálná fakta – máme posudky které nám umožňují syna umístit do příslušných školských zařízení, protože bez těchto posudků tam dítě chodit nemůže, a tyto posudky jsme před několika lety museli lékařům takřka nadiktovat my. My sami jsme dětskou psycholožku navedli k tomu že syn je autista. Teď mě prosím neberte za slovo … píšu to hodně zjednodušeně, to by bylo na dlouhý článek. Od té doby nám to poté jiné, již kompetentnější instutice potvrdili. Jednoduše v roce 2013 bydlíte v okrese kde specialisti to diagnostikovat ještě neumí/nemají zkušenosti, ale vy ty posudky pro školské zařízení potřebujete.

      1. Mě by spíš zajímalo koho a jak by bylo možné žalovat za odškodné za to že po povinné vakcíně mám postižené dítě, které do konce života bude potřebovat péči, enormě nákladnou.
        Vždyþ tady je to zcela průkazné že to způsobila vakcína. U léků se zavinění mnohem hůř prokazuje.

        1. Průkazné to není ani náhodou. Časová souslednost sama o sobě není důkazem příčinné souvislosti. Navíc běžní rodiče si informace začínajní hledat, až když má dítě problém.
          Co jsem slyšel od své příbuzné, tak pediatra na otázku „nemohlo by problém XY souviset s očkováním?“ odpověděla, že „určitě ne“ přitom daný problém byl na příbalovém letáku na seznamu často se vyskytujících vedlejších účinků … Takže v systému opravdu oporu nehledejte.

        2. kaBrnak: tak jistě, průzkumy mezi proočkovanou a neočkovanou populací ukazují, že počet autistů je v obou stejný, ale „tady je to zcela průkazné, že to způsobila vakcína“. Vy jste fakt marnej.

  9. Ještě že hexavakcínu vymysleli soudruzi na západě. Kdyby tohle vykoumal Dr. Mengele, tak by mu to přišili v norimberském procesu. A kdyby to vymysleli v SSSR tak by o téhle „zrůdnosti zločinného komunizmu“ vzniklo aspoň 5 dokumentárních filmů.
    Protože tohle je zločin proti lidskosti, narvat do kojence 6 vakcín naráz. Na to nepotřebuju studie, stačí selský rozum. A neznám snad nikoho, komu by po ní jeho prcek 24 hodin v kuse neřval a neměl horečky.

    Není bez zajímavosti že hexavakcínu vyrábí 4.největší farmaceutická firma v Londonistánu.
    A co je ještě zajímavější, neexistuje o hexavakcíně anglická stránka na wikipedii. Což je dost podivné na to jak nám to prezentují jako úžasný moderní výdobytek. Stránka je jen v češtině, ruštině a němčině (holt Mengele). Spíš to vypadá na pokusy na slovanském plebsu, které měli západní soudruzi vždy v oblibě.

    1. re: kaBrnak

      „A neznám snad nikoho, komu by po ní jeho prcek 24 hodin v kuse neřval a neměl horečky.“

      Tak já se hlásím. Jedna po ní konečně trochu spala i přes den (asi dva dny) a byla trochu klidnější, druhá byla také mírně unavená obdobnou dobu, u kluka se nepamatuji, ale určitě se nedělo nic tak mimořádného. Nemalá část známých to měla obdobně, případně zůstalo u dočasné spavosti a mírně zvýšené teploty (což je u imunologické zátěže normální).

      Pokud jste někdy četl učebnici imunologie, máte pocit, že Vám v jejím pochopení pomohl „selský rozum“, nebo resp. že Vám v té nekonečné řadě chemických skupin, vazeb, reakcí, selským rozumem se podařilo dospět k nějakému podstatnému pokroku? Jedna z mála učebnic z přírodovědy, kterou jsem odložil s tím, že dokud se nanabiflím chemii od á až do zet zet, tak nemám moc šanci pochopit.

      Tím neříká, že nemůže jít aktivátor kde čeho, třeba zrovna autismu.

      1. to: kaBrnak a LWG

        Nuže, podat šest vakcinačních antigenů s jedním adjuvantem je jedna věc, a podat to v šesti dávkách se šesti adjuvanty postupně po sobě, je věc druhá. Možná, že kaBrnakův selský rozum preferuje bez další argumentace to druhé …

        „A neznám snad nikoho, komu by po ní jeho prcek 24 hodin v kuse neřval a neměl horečky.“ Tak ono je potřeba říci, že teploty a „chřipkové, flu-like“ příznaky jsou po očkování běžné, a že se jedná v podstatě o reakci nejmírnější možnou a víceméně nutnou. Pokud by prcek neměl teploty, pak bych se skoro obával, zda je jeho imunita v pořádku. Zde by i common sense mohl napovědět otázku, zda si bílé kurvinky očkovací látky ráčily vůbec povšimnout, pokud se nedostavila žádná reakce …

        Mimochodem, imunologie je mimořádně složitá disciplína, kterou stále ještě objevujeme a konečné poznání není dosud na dohled. Zdaleka ne vše v ní je intuitivní. Nicméně myslící člověk by měl být rád za to, čemu jsme z ní dosud porozuměli a naučili se toho používat (sérologická diagnostika, celá alergologie en bloc, porozumění autoimunním a revmatickým chorobám, biologická léčba, kam až do dneška dospěla a které má údajně patřit budoucnost. Nu, a nakonec i to očkování,).

        Lidi s postupem času ztrácejí schopnost říkat prosté slůvko „zaplaťpámbu“. Například za to, že byla díky očkování vymýcena řada docela zkurvených nemocí (nebo na nepředstavitelné minimum snížen jejich výskyt); dnes to lidi berou jako samozřejmost.
        Řekněme to otevřeně: Teplotečka po očkování se dnes řeší prostě proto, že nikdo už neviděl umírat vlastní děcka na tetanus, vzteklinu nebo záškrt (ještě na začátku 20. století zcela běžné…). Nikdo nemá děcka ochrnutá po dětské obrně a poďobaná od neštovic.

        S trochou zobecnění, odklon západní civilizace od vědeckého myšlení k pavědě (Greténské náboženství jako jeden příklad za všechny) je příčinou, projevem i důsledkem našeho probíhajícího úpadku. Jen se tak trochu se obávám, kde bude to dno, na něž nám bude dopadnout.

      2. Já neznám zase JEDINÉ détě, které by mělo sebemenší problémy po očkování (tedy že by během oněch 24 hodin po vakcinaci vůbec někdo poznal, že bylo očkované).
        Vycházím samozřejmě z malé a statisticky bezvýznamné skupiny cca 25 dětí v příbuzenstvu a u známých (vč. vlastní), ale nikdo z nich neměl po očkování žádné problémy (ani horečku, maximálně mírné zarudnutí v místě vpichu, které zrova tak mohlo být v místě bodnutí komárem).
        Tím se nehodlám jakkoli účastnit debaty, zda očkování způsobuje autismus, protože tomu vůbec nerozumím, jen reaguji na to Vaše KAŽDÝ. Tak v mé sociální bublině zase ŽÁDNÝ.

        1. To je klasická eugenika praktikovaná západem na slovanském plebsu. Silnější přežijí, slabší kusy s horší imunitou při očkování odpadnou. Tak se kdysi v commonwealthu šlechtili otroci. Tupý a silný, to byl cíl. Slabší a jemnější-outlocitní neprošli sítem.
          Neduživí intelektuálové a nadmíru přemýšliví introverti, byli každému režimu nebezpeční vždy. A odjakživa byli likvidováni.

    2. Přidávám se do party k ostatním, malý má za sebou všechny tři hexy a vedlejší účinky veškeré žádné, kromě mírného zarudnutí místa vpichu po dobu dvou dnů u třetí dávky.

      1. Ja ho nechci podporovat. Ale moje neter vs hexavakcina
        1. hexa – nemohla chodit ani lezt po ctyrech, protoze noha neskutecne bolela a lokalni horecka. Chlazeni nohy lihem. Nasledovalo osypani ditete a celkova horecka, odpor k jidlu. Po odpadnuti horecky motolice a dezorientace, zmizelo po mesici. (jako jasne, dite obcas spadne, ale pred tim nepadala tak casto a po mesici prestala padat tak casto, so…)
        2. hexa – to same krome vyrazne bolesti v miste vpichu, to uz se neopakovalo.

        V obou pripadech bagatelizace mudrou… to jen tak na okraj.

        Autismus se zatim neprojevuje a hyperaktivni byla uz pred tim :) (nicmene to je u nekterych prcku bezne a ceka se, jestli to pretrva 4. rok) Co nas v rodine nejvic zarazilo byla ta bagatelizace pediatrem, kurva, na ty horecky ona sama upozornovala a pak vsechny tyhle veci smetla ze stolu…

        1. Ne ze bych chtel vylozene bagatelizovat, ale jako dospelec jsem nejaky ockovani absolvoval a muzu rict, ze na kazdy jsem reagoval jinak na škále od „ani o tom nevim“ az po „jezismarja, zabijte me nekdo“. Pricemz ten nejhorsi nasledek pricitam tomu, ze jsem byl v dobe ockovani mirne nakraplej aniz bych o tom vedel a ono se to nascitalo. U benefitnich ockovani v praci pozoruju u sebe a svych kolegu obdobnou skalu reakci. Proste je to kus od kusu a pripad od pripadu.

          1. Nas sralo, ze to bagatelizuje doktorka. Proc proste neprizna – jo, je to nasledek ockovani, je to docasny? Je to tak tezky? Co je v tom za problem? Pritom se pred ockovanim spousta z toho zminuje, no tak dite reagovalo citlive. Ale odpoved na vsechno, ze matka je hystericka a ze to neni z ockovani… sorryjako, at jde do prdele.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017