O tom, jak jsem se díval na televizi

Featured Image

aneb podobenství o vařené žábě.

Vzhledem k tomu, že tyto řádky píšu s téměř měsíčním odstupem, musím se vám k něčemu přiznat. Ten měsíc jsem si záměrně dal na vydýchání a na snížení hladiny adrenalinu v krvi. V opačném případě by totiž hrozilo nebezpečí, že se dopustím celé řady osobních urážek tu-, i cizozemských politických i jiných veřejných čunitelů, z čehož by mohly vzniknout potíže jak pro provozovatele těchto stránek, tak pro mne osobně.

Všechno začalo dne 16. listopadu, tedy v předvečer oslav Velké listopadové sametové revoluce. Ve veřejnoprávní České televizi patřící vládě (kterou jí ovšem platíme my) vystoupil ministr vnitra s uklidňujícím prohlášením, že do Prahy budou následujícího dne staženy bezpečnostní síly z poloviny republiky, protože existují náznaky, že „extremistické síly“ se chystají tohoto slavného výročí zneužít.

Kdo měl těmi “extrémistickými silami“ být, to se soudruh ministr neobtěžoval upřesnit, ale vzhledem k  událostem na Albertově a především vzhledem k tomu, jak byly tyto události televizními rektáldory interpretovány, si to lze snadno domyslet.

Všimli jste si vůbec, že akce na Albertově byla následně označována za akci pana Konvičky a Bloku proti Islámu a sdělovacími prostředky nenáviděný prezident republiky ji přišel podpořit? Ve skutečnosti to ovšem bylo úplně obráceně.

Aby bylo mezi námi jasno. Zvolení pana Zemana hlavou státu jsem kdysi považoval za pěkný průšvih a na řadě mých výhrad vůči jeho osobě se nic nezměnilo. Nicméně jedno je mu nutno přiznat. Fakt, že davy „zbědovaných běženců“ se území tohoto státu vyhýbají jako čert kříži, to je do značné míry jeho osobní zásluhou. Je jediným z politiků, který nazývá věci pravými jmény, a dle výsledků zcela oficiálního průzkumu veřejného mínění v této věci plně reprezentuje názor více, než sedmdesáti procent občanů. Na jeho otevřené hodnocení problému a prezentaci jeho vlastních názorů se hbitě vrhli novinářtí šmokové všeho druhu (včetně zahraničních – Reuters) a začali rozšiřovat zaručené a navíc značně zveličené pomluvy o tom, jak jsou ti zatracení Češi na ty musulmanské chudáky bakaní.

Tohle se mezi bědnými běženci vybavenými mobilními telefony a dalšími technickými vymoženostmi vynalezenými těmi nevěřícími psy zjevně rychle rozkřiklo, a žádoucí výsledek se okamžitě dostavil. Ve valné většině zjevně usoudili, že tudy (via Česká republika) cesta nevede. Díky pane prezidente, a díky za vaše lži, páni novináři.

Pro dokreslení. Všimli jste si někdy toho rozdílu mezi stanovými tábory zřizovanými pro ty chudáky utečence ve Čtvrté říši  führerin  Merkelové a takovými zařízeními, jako třeba to v Bělé? Dle pana Sobotky, toho senátního, nikoliv toho, co se mu přezdívá Ozubená Pleš, nebydlel v době studií na koleji o mnoho lépe. No alespoň jednou měly pro nás ty novinářské výmysly kladný dopad. Na mezinárodní úrovni a v politbyru Svazu evropských socialistických republik jsme pak prý měli z ostudy kabát, ale já nevím jak vy, já osobně dávám přednost tomu, mít v řadách euro-byrokratů z ostudy kabát a zemi téměř musulmánů prostou, než obráceně.

Mimochodem, výše zmiňovaných sedmdesát procent obyvatelstva jsou patrně ony „extrémistické síly“ ministra Chovance chystající se zneužít …atd.

Na totéž téma sedmdesáti procent o několik dní později opět zaperlil soudruh předseda vlády, když směrem k hlavě státu mínil, že volený politik (ano, skutečně použil tato slova) by se neměl řídit panujícím všeobecným názorem. Rozumí se občanů.  To prý je populismus. Co vy na to? Očekával jsem s napětím reakci toho davu politologů, kterými můžeme zasypat Vltavu a kteří se živí záhadno čím, a ono nic.

Něčemu tady nerozumím. Vždycky jsem se domníval, že demokratický systém je založen právě na  většinovém názoru společnosti, který je volenými politiky respektován. Konkrétně tedy, zvolen je ten, jehož volební program tomuto většinovému názoru nejvíc konvenuje a tímto programem se politik nadále řídí. Nejsem naivní a je mi jasné, že v případě většiny jednotlivých problémů je často značně obtížné, ne-li nemožné tento většinový názor zjistit. Existuje však jen málo situací, kdy je většinový názor společnosti natolik jasný a jednoznačný, jako v tomto případě migrační krize.

Soudruh předseda vlády je ovšem jiného názoru. Politici se zjevně nechávají zvolit na základě licoměrných slibů předkládaných ve volebních programech a bombasticky hlásaných v průběhu předvolební kampaně, o nichž předem vědí, že jsou dílem nesplnitelné a dílem vůbec nemají v úmyslu je plnit. Následně se ovšem „demokraticky zvolený“ politik nemá většinovým názorem řídit. Je přece chytřejší, než ti blbci, co ho volili. A licoměrné sliby padají dál. Na jednorázovou uprchlickou kvótu hubou nikdy nepřistoupíme a následně přistoupíme, na trvalé kvóty nepřistoupíme, ale následně na totéž, pod jiným názvem přistoupíme, atd.  Viz dále.

Vzpomínáte si na případ Evropské ústavy? Když bylo jasné, že jako taková neprojde, tak se trochu upravil slovosled a z něj vyplývající interpunkce a vše se nechalo odmávat pod novým názvem “Lisabonská smlouva“.  Přišli jsme o svou suverenitu, vládne nám nikým nevolená Evropská komise a teď to máme. Obdobně se trvalé kvóty nazvou „dočasnými relokacemi“ a „dočasnou mezinárodní ochranou“ a budeme to mít. Podobnost čistě náhodná? Viz rovněž dále.

Jinými slovy. Od okamžiku, kdy je dotyčný kandidát zvolen, stává se politickým čunitelem a je přímo jeho povinností názorů těch, kdo ho zvolili nedbat. Zato je jeho povinností oblbovat, nařizovat, zakazovat, pokutovat a trestat. Krátce řečeno – vládnout. Až do nedávna jsem se mylně domníval, že takto jednají diktátoři, nikoliv demokratičtí politici. Jenže zde se jedná o „sociálního“ demokrata a v tom bude patrně ten rozdíl.

Takže 17. Listopadu bezpečnostní síly, namísto toho, aby střežily hranice tohoto, dosud alespoň na papíře suverénního státu, byly staženy do Prahy, aby zabránily zneužití oslav těmi sedmdesáti procenty extrémistů. Již další den si soudruh ministr zřejmě uvědomil (nebo ho někdo upozornil) co řekl, a začal post re věci uvádět na pravou míru. Ty bezpečnostní síly tady přece byly na ochranu těch oslavujících. Před kým, to je záhada. Každodenně nás přece kde kdo, včetně ministra Chovance přesvědčuje, že žádné nebezpečí nehrozí, a přesto vánoční strom na Staroměstském náměstí raději v předem známou hodinu rozsvěcovat nebudeme. Vždyť bychom se těch muslimů mohli dotknout a jen Bůh ví…co to říkám, jen Alláh ví, jak by reagovali.

Oni vůbec ti, co střílejí po ulicích evropských měst, vyhazují do povětří, vraždí a znásilňují, nejsou považováni za to hlavní nebezpečí pro Evropu. Tím je podle názoru absolventa VUML (Večerní univerzita marxismu-leninismu) a současného ministra zahraničních věcí, soudruha Zaorálka případné volební vítězství Národní fronty Marine Le Penové ve Francii. To vše v soudružském třídním souladu s jedním francouzským socialistou, který tvrdil (doslova) totéž a jehož jméno jsem zapomněl.

Výsledkem je, že si francouzští občané opakovaně volí strany, které je přivádějí do role lovné zvěře a čeští občané učiní zaručeně v příštích volbách něco obdobného. Jak praví lidová moudrost, komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci.

Vždyť se nic neděje. Ti mrtví po ulicích, to jsou jen „collateral demages“ a v řadách imigrantů jsou tisíce našich potenciálních voličů. Voličů všech těch socialistických, neomarxistických a vysloveně komunistických stran. Až zase někoho oddělají, projdeme se pár metrů po Champs Elysees, proneseme několik nabubřelých frází o tom, že jsme ve válce a jedeme dál.

Protože co, soudruzi? Protože Evropa jsme my!

Na „domácí frontě“ pak ministr spravedlnosti z ptačí říše za hnutí ANO (alias Bude líp) odmítá zpřísnění protiteroristických zákonů, ale zato vymýšlí zákon jak trestat „šíření nenávisti“  po Internetu, včetně cenzury Internetu samého. Zřejmě na základě rad svého bratra, arabisty a konvertovaného musulmána.  Když vám to nařídíme, necháte se v rámci tolerance všichni obřezat, bando jedna nevolnická! Nebudeme přece populisticky dbát toho, že obřezat nechcete!

K osobě hlavy státu ještě podotýkám. Zkrátka a dobře, při představě, že by na Hradě sedělo jedno nahluchlé, mírně senilní a silně euro-řiťolizecké kníže, kterému rozumím s bídou každé páté slovo, mi není příliš dobře po těle. Jeden, sice mladší, ale jinak úplně stejný předseda vlády mi úplně stačí. To tedy skutečně dávám přednost panu Zemanovi.

Čímž se opět vracím k osobě předsedy vlády. Téhož dne, tedy 16.11. prohlašoval v téže České televizi pevným a energickým hlasem to, co se pokusím citovat co nejpřesněji.

„ Při relokacích budeme trvat na důkladné bezpečnostní prověrce všech relokovaných osob.“

Tato slova byla pronesena skutečně rozhodným a energickým způsobem rozeného, názorově pevného a neústupného vůdce, rozhodnutého bránit zájmy státu a občanů, kteří ho zvolili do poslední kapky krve. Naposledy tímto rázným způsobem hovořil před odjezdem do Bruselu na jednání o jednorázových kvótách, o kterých se stejnou vervou tvrdil, že je Česká republika v žádném případě nikdy nepřijme. Prostřednictvím jeho osoby přijala!

Podobným tónem a s podobnou rozhodností pak soudruh Sobotka hovořil o trvalých kvótách a najednou se objevuje výraz „relokace“. Chvíli jsem nechápal, o co se jedná, ale brzy mi to došlo. Již následujícího dne totiž běžel na programu ČT24 dole na obrazovce nenápadný titulek hlásající, že: „V roce 2016 bude v České republice poskytnuta „mezinárodní ochrana“ dvěma tisícům migrantů“. Povinnost objektivně informovat byla splněna a nahlas to nikdy nikdo neřekl. Ovčan by si toho totiž mohl snadno všimnout. Věc se stala úplně jasnou v okamžiku, kdy slovenská vláda a slovenský tisk naprosto otevřeně oznámily, kolik „migrantů“ jim eurobykrati nařídili příští rok přijmout. Že by nám nenařídili nic? Málo pravděpodobné. Slovenská, maďarská a polská vláda se chystají bránit. Sice jim to nebude nic platné, ale alespoň si zachovají tvář. My jako obvykle stáhneme ocas mezi nohy a Bohuš bude hovořit o to rozhodnějším tónem.

Bohužel nás ale Bohuš naprosto přesně reprezentuje. Když jsem něco podobného o národní hrdosti napsal v jednom svém předchozím článku, objevil se v diskusi provokativní dotaz, co prý to ti Slováci z té své národní hrdosti vlastně mají. Odtud už je jen malý krůček k úvaze, co že z toho budu mít, když nebudu donášet tu Gestapu, tu StB a co z toho naopak budu mít, když to udělám. Jak typicky české!  Divíte se pak, že v poměru k počtu obyvatel byl Čechách (a na Moravě, aby se snad tamní vlastenci neurazili) největší počet donašečů Gestapa ze všech Německem okupovaných států? Ano Bohuš je skutečně našim ukázkovým reprezentantem.

Zajímalo by mne na základě čeho, za čí peníze a jak dlouho bude tato „mezinárodní ochrana“ poskytována.

Z následných komentářů totiž vyplývalo, že všeobecně má být tato „mezinárodní ochrana“ údajně dočasná (!). Nevím jaké pocity máte vy při vyslovení obratu, že někdo bude na našem území „dočasně“ pobývat. Já patřím ke generaci, která při vyslovení těchto slov vidí rudě a kudla se mi otvírá v kapse.

Sakra, to jsem asi neměl psát. To by mohlo být okamžitě citováno všude možně jako výzva k rasovému, nebo etnickému násilí. Ostatně stejně jako výrok pana Konvičky o kostní moučce.

Víte, jak se v sedmdesátých létech definovala jednotka dočasnosti v souvislosti s „dočasným“ pobytem bratrských sovětských vojsk na našem území? Byla definována jako jeden „F“, neboli „jeden furt“. Nebude to jiné. Snad s tím rozdílem, že sovětští vojáci se nepotulovali volně po kraji, neloupili, nezapalovali auta a okrajové části našich měst, neznásilňovali a s výjimkou několika vzrušených srpnových dnů 1968 nestříleli československé občany po ulicích jako zajíce. Omezili se na dosazení vlastizrádců do vlády a na devastaci našich silnic a rozsáhlých částí země české, kdysi domova mého, v historicky dohledné době domova muslimského namísto komunistického.

Tvrdí se, že vhodíte-li žábu do horké vody, okamžitě z ní vyskočí. Vhodíte-li ji do vody studené, kterou zvolna ohříváte, nechá se ta pitomá žába klidně uvařit. Nemáte pocit, že s námi dělají přesně to samé?

Energický vůdce neméně energicky hlásal, že jednorázové kvóty nikdy nepřijme a přijal. Trvalé kvóty nepřijme a následně se tyto kvóty bryskně promění v „relokace“, a Bohuš bude (alespoň hubou) energicky žádat „důkladné bezpečnostní prověrky“. Výsledkem bude, že budeme na svém území „dočasně“ a za naše peníze poskytovat „mezinárodní ochranu“ komukoliv, koho nám sem  führerin  Merkelová nakomanduje, a to dočasně na dobu jednoho F. Tak co, žabičky, zvykáte si, zvykáte?

Korunu všemu nasadil žurnalistický arci-poskok, pan retardor Velíšek, když nás z Bruselu informoval o tom, jak je česká vláda vstřícná a ochotná podílet se na řešení „uprchlické“ krize. Chyba soudruzi, naprosté selhání koordinace. Doma se totiž Ozubená Pleš snaží ovčany přesvědčit o opaku, což zřejmě rektáldor Velíšek jaksi nepostřehl a zcela chybně se domníval, bůhví jak se nezavděčí.

Führerin  Merkelové se ale nedivte. Je totiž už jaksi ustálenou německou tradicí, že Německo musí alespoň jednou za století Evropu totálně rozesrat. Vzhledem k tomu, že První světová válka vypukla v roce 1914, trpí zřejmě  führerin  Merkelová utkvělým a znepokojivým pocitem, že už má rok zpoždění.

Ono to pravidlo o zvolna ohřívané žábě platí i jinde.  V tomto článku jsem citoval následující:

Německo zvažuje solidární daň, má pomoci řešit uprchlickou krizi.

Německá vláda vede s Evropskou komisí neformální rozhovory o zavedení určité formy evropské solidární daně, ze které by se financovala část výdajů souvisejících s uprchlickou krizí…. Informoval o tom německý list Süddeutsche Zeitung. Německá vláda však ústy svého mluvčího informaci popřela…Nový poplatek by prý mohl mít například podobu přirážky k dani z přidané hodnoty. Tento dodatečný výnos by pak putoval do rozpočtu Evropské unie… Část peněz by měla být určena také ke zlepšování životních podmínek v zemích, ze kterých uprchlíci přicházejí, píše Süddeutsche Zeitung

Konec citátu.

No, a navzdory veškerému popírání prohlašuje Bohuš dne 13.12. v České televizi, že evropský rozpočet na zvládnutí „uprchlické“ krize bez pomoci jednotlivých států nestačí a naše energická,  akceschopná (a všeho schopná ) vláda okamžitě přikročila k činu. Ona „solidární daň“, zavedená již předchozí vládou a omezená rokem 2015 se bude platit i nadále. Asi jste to přehlédli. Takovéto informace se příliš nahlas a příliš často neříkají. Právě tak nikdy nikdo neřekl, že povodňovou daň budeme rovněž platit na věčné časy a nikdy jinak, navzdory mimořádně suchému roku.

Ono je toho vůbec víc, o čem se mnoho nedovíte. Pamatujete si na těch patnáct dětí a rodin, jímž měla být v rámci pomoci poskytnuta v České republice zdravotní péče a v případě zájmu i azyl? Nadělalo se kolem toho svého času hodně povyku. Zdalipak víte, že jedenáct (slovy: jedenáct) z těch patnácti rodin tuto nabídku po převozu k nám odmítlo a „kamsi“ zmizelo? Jinými slovy, český daňový poplatník zaplatil těmto rodinám fešáckou a rizika prostou dopravu do Evropy. Myslíte, že tito lidé mají nárok na azyl třeba v Německu, když jej u nás odmítli? Patrně jsme pod jejich úroveň.

Víte, kdo tohle všechno odnese? Ti naši vlastní skutečně potřební, kteří jsou tomuto „sociálnímu státu“ u análního otvoru. Spočítal jsem si totiž, že v roce 2014 jsem na dotyčné „solidární dani“ zaplatil dvacet čtyři tisíce korun českých a letos, ale i dalších letech, to nebude o nic lepší. Přímým důsledkem bylo, že jsem se řádně nasral, a když mne na křižovatce Anděl přepadl jakýsi dobroděj, vysvětlil jsem mu svou situaci s tím, že je mi sice jeho oveček skutečně a upřímně líto, ale aby se ti jeho potřební, na které vybírá on, a současně i stát formou takzvané „solidární daně“, obrátili na soudruha Babiše, který výnosem  dotyčné „solidární daně“ disponuje. Na solidaritu jsem již přispěl částkou čtyřiadvaceti tisíc (jen za rok 2014) a nejsem dojná kráva. Nebo ještě lépe, ať si ti potřební počkají, až „ano bude líp“ v důsledku toho, že to spolek dotyčného pana Bureše „prostě udělá“, jak to tvrdil na plakátech před minulými volbami. Sami si podobné pány navolili a nikdy neplatilo víc, že každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. Zatím sice neslyším nic jiného než daně, daně, daně, včetně daní ze zahradních traktůrků a jen čekám, kdy se bude platit i daň z autíčka v poličce s hračkami mého vnuka, popřípadě bude po vzoru římského císaře Vespasiána uvalena daň ze záchodů. Pecunia non olet!  Ale ano, jistě bude líp. Já tomu věřím. Vždyť zářné zítřky nám soudruh Babiš sliboval už v době svého členství v KSČ. Obdivuhodně pevný a zásadový soudruh s neměnnými názory nepodléhajícími zubu času. Na koho tedy budu onu „solidární daň“ platit nyní, v období hospodářského růstu a zvyšujících se mezd (alespoň podle vládních zdrojů) to je snad ve světle výše uvedeného jasné.

Tak co žabičky, není to moc horké?

Pro všechny ty, kteří považují ona varování, že tu někdo připravuje konec naší civilizace, uvádím několik výroků všech možných i nemožných vysoce postavených politických čunitelů.

„Čas homogenních národních států je pryč.“  – bývalý předseda Rady EU Herman Rompuy, 2010
Konec citátu

„Ještě více lidí než dosud se odpoutá od obrazu národa, který je velmi homogenní, ve kterém skoro všichni lidé mají za mateřskou řeč Němčinu, jsou převážně křesťané a mají světlou barvou kůže… Myslím, že musíme národ nově definovat jako společenství různých.“– německý prezident Gauck, 2015
Konec citátu

„Islám má své místo v západní společnosti. Islám patří k Evropě. .. Nebojím se říct, že islám by měl být součástí obrazu Evropy.“ – Federica Mogherini – Vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, 2015
Konec citátu

„Státy musí být více otevřené … EU by, podle mého pohledu, měla udělat maximum k rozbití národní jednoty (homogenity)“ – Peter Sutherland, Zvláštní zmocněnec OSN pro migraci.
Konec citátu

Dále cituji odtud:

Drzost francouzského ministra zahraničí Laurenta Fabiuse je sice bezmezná, ale nikoli bezprecedentní: „Když vidím jistý počet zemí Evropy, které neakceptují kvóty (pro imigranty), pokládám to za skandální,“ prohlásil v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1, televizi RTL a list Le Monde. Dodal, že tyto země se nacházejí na východě kontinentu. Prostě – co si to ti burani z východu dovolují? Jednou jim něco nařídíme, tak budou skákat, jak pískáme. Neuvědomují si snad, že jsou pouhou gubernií našeho francouzsko-německého „grand-landu“?
Konec citátu

Svojí hřivnou přispívají rovněž žurnalisté a umělci všeho druhu. Vřele doporučuji k přečtení tento článek. Doporučuji ho k přečtení i přes to, že dotyčné dílem civilizačně-velezrádné a dílem pornografické video bylo po tom, co se objevilo na síti rychle odstraněno. Zdůvodnění? Byla porušena autorská práva švédské státní televize na toto multikulturního veledílo. Z článku cituji:

„…tento klip byl sponzorován švédskou televizí SVT (naše obdoba ČT), kterou lidi stejně jako u nás platí ze svých peněz (u nás se tomu říká koncesionářský poplatek). Takže si milí Švédové zaplatili výrobu videoklipu, kde jim arabský přistěhovalec rapovou formou předává toto poselství ” Pusť mezi nohy černého, pusť mezi nohy žlutého – mixuj se mixuj”. To však není všechno. Tvůrcům se to zdálo ještě málo, a tak si dovolili přidat ještě malý dárek v podobě národní hymny, kterou zpívá blonďatá Švédka při kopulaci s negroidem (čas 1:05). Jestli tohle nedonutí Švédy k hlubokému zamyšlení se nad svou netolerancí k imigrantům, které krmí ze svého sociálního rozpočtu, tak už potom nic…“
Konec citátu

Vzhledem k tomu, že toto poučné video bylo již odstraněno, můžu posloužit pouze tím, co z něj zbylo:

 

 

Tak takhle daleko bych tedy rozhodně dojít nechtěl. Vy snad ano?

S pozdravem intelektuál do domu, hůl do ruky!

Váš Katoda

P.S. nakonec jsem ten klip přece jen našel, pro angličtiny znalé i s textem.
Najdete ho tady.


Související články:


12345 (227x známkováno, průměr: 1,53 z 5)
16 569x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017