Miliardové grafitti na záchodě u Elona Muska

Featured Image

Jedno z nejdražších uměleckých děl na světě je soubor graffiti obrázků, které před časem vystavovali na hajzlíku firmy Tesla. Dosud neznámý umělec nebo skupina umělců si zvolili jako téma svého výtvarného vyjádření rasistické urážky vůči jednomu z černošských kolegů. Americká automobilka na to konto musí zaplatit bývalému zaměstnanci více než 130 milionů dolarů (2,8 miliardy Kč) jako odškodné za práci v rasistickém a nepřátelském prostředí.

Kam se hrabe Damian Hirst se svými krávami a žraloky, naloženými v akváriu s formaldehydem, které se prodávají až za půl miliardy! Nebo americký autor s uměleckým jménem Beeple, jenž za 69,4 milionů dolarů (více než 1,5 miliard korun) prodal otřesný JPG soubor s názvem Každodennost: Prvních 5000 dní. Existují dokonce i mistři, kteří vám vymezí určitý prostor, sdělí vám, co si v něm máte představit, a jak se dílo jmenuje, a prodávají to za tisíce dolarů, ale tohle už coby staromilec považuji za nechutnost. Dávám přednost tradiční, materiální formě výtvarného projevu a hochštaplery typu „Představ si sám“ zásadně odmítám.

Když máte talent a dobrý nápad (jaké se nezřídka rodí právě na WC) a pokud navíc umělecky uchopíte třaskavou látku rasismu, nemůžete šlápnout vedle (stejně jako v botách od Aligátora). Toto si nejspíš uvědomil i bývalý zaměstnanec Tesly a stal se přes noc budoucím miliardářem. Člověk by si byl skoro pomyslel, že americký soud se posral v kině, když nějakému černochovi přiklepl skoro 3 miliardy za to, že stál někomu modelem pro urážky, jenže Elon Musk na to prostě má a basta. V dnešních poměrech by snad i Mona Lisa byla schopna žádat tučné odškodné; pravděpodobně kvůli toxicky maskulinnímu chování Mistra Leonarda během jejího portrétování.

Klíč k úspěchu je jednoduchý. Musíte stát na té správné straně rasové nebo genderové barikády. Jakmile se terčem urážek či ponižování stane neběloch či žena, uplést z lejna třímiliardový bič je najednou lehčí než oprcat herečku z pozice hlavního producenta. Nabízí se i úvaha, kolik nadaných mladých černochů by mohlo za ty 3 miliardy vystudovat gender nebo lidskoprávní, respektive BLM aktivismus, nebo kolik nových Jamesů Bondů s černoškou v hlavní roli by se dalo natočit.

Přesto nebo spíš právě proto by bylo vhodné, aby se „umění rasismu“ honorovalo poněkud střízlivěji. Ani miliardářský mecenáš Musk si totiž nemůže dovolit sponzorovat čiré šílenství progresivistických psychopatů a vymočených právníků příliš často.

 


10.10.2021 Pohy


Související články:


12345 (221x známkováno, průměr: 1,11 z 5)
11 546x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017