Když je člověk člověku fízlem - zpět na článek

Počet komentářů: 10

Přidat komentář
 1. Jen jedna technická: „Dokonce ani policii nemusíte ukazovat občanku, stačí říct své iniciály.“ – asi spíš nacionále, ne? jednou to na mne takhle zkusili v bance a dost se divili, když jsem jim zahlásil „J. V.“

  1. Pane HonzoV, děkuji za upozornění. Máte pravdu, to je opravdu hloupá chyba. Ti cizí termiti :D Poprosím o opravu v článku.

  2. Hmm, dneska ani nemusíš hlásit nacionálie. Kámoška si chtěla stáhnout (či vyplnit) interaktivní formulář pro daňové přiznání a byla rovnou zdvořile pozdravena – Děkujeme za váš zájem, paní ….. jméno ….. a objevil se předvyplněný formulář, aniž by vůbec začala něco konat.

 2. https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/britce-zmrazili-internetovou-platbu-kvuli-klisne-isis-mysleli-ze-je-teroristka-40358936

  Ty vole to jako interpol odhaluje podporu terorismu podle popisů plateb? WTF?
  To už vážně hraničí s demencí….

  1. Nene, je to stejny princip, jako terorismus samotny. Nejdulezitejsim spojencem teroristu jsou media. Takze tady byla pouzita take, jen opacne. Aby vsichni vedeli, ze platby pro ISIS se musi jinak pojmenovavat :-)

  2. No, pamatuji si na pár pěkných zpráv pro příjemce různých částek, jako třeba „Výpalné za měsíc květen.“ „Pusťe dceru.“ „Tady máte prachy a už mě přestaňte mlátit…“ Nikoho nelustrovali.

  3. Já jsem jednou při transferu přes western union pro zábavu napsal jako účel platby diamanty (nebo možná dokonce „ty diamanty z Konga“). No a za chvíli mi to pošťačka vracela, že to na wu zamítli. Asi nečekají, že tam překupník napíše pravdu, umí je to legislativně vyžadována formalita. Anebo je to nepovinný.

 3. pan Koudelka (právník, ne ten ze CIA) navrhuje diverzní akci v duchu odkazu největšího Čecha, pana Švejka.. aneb my všichni jsme Arenbergerové.. https://www.zdenekkoudelka.cz/www/article_detail.php?id=868

 4. Já myslím, že to fízlování je docela dobrá zpráva: umožňuje to obchod – já vás, pane, nebudu fízlovat a vy po mně, pane, nebudete vyžadovat EET účtenku.

 5. Někdo mi vyprávěl, že byl ve vesnické hospodě a na zahrádce se chlastalo o titul. Tak chlastal taky. Najednou přijeli policisté (ano, opravdu policisté, nikoliv fízlové) a všechny přítomné požádali, zda by se na okamžik nezvedli, nevzali si svoje věci a neopustili na několik sekund zahrádku. Majitele požádali, aby zavřel dveře do provozovny. Pak si udělali snímeček prázdné zahrádky, omluvili se, že obtěžovali, nasedli do auta a odjeli.

  Takže bude záležet, jak se k tomu postaví policie. Pokud to bude stejné, jako vymáhání nošení respirátorů poslední 2 měsíce, tak máme vyhráno. I mezi policajtama se najdou slušní lidé nebo minimálně ti, kteří si uvědomují, že se nastupující totalita bude týkat i jich a jejich blízkých.

Napsat komentář

D-FENS © 2017