Když fake news jsou pouze news - zpět na článek

Počet komentářů: 437

 1. Další „fake news“ se teď rojí kolem Pirátů, TOP09 a STAN. Tyhle fake news mají také vysokou šanci, že se stanou news, byť to Piráti popírají, seč mohou. Daň z nemovitosti na 1% z její odhadní ceny, brutální zdanění IAD, energií a firem, zavedení sledování nadměrných metrů v bytech a jejich zdanění, ještě více EU, migranti do každé rodiny (chtějí na to dokonce vyrobit ministerstvo pro migraci). Obvávám se, že nás nic dobrého nečeká.

  1. V CZ, známém to kraji lidí bydlících „ve svém“ by je rázové zvýšení daní z nemovitosti doufám brzo poslalo do piče. Doufám, že nedoufám marně. O těch ostatních věcech už doufám spíš marně.

   1. Naivní očekávání. Stačí aplikovat salámovou metodu – pro začátek se plná sazba nepoužije pro vlastní bydlení a za chatu také budete platit míň … a časem bude stačit už jen nějakou vyhláškou sazby trošku změnit.

    1. Přesně tak. Posílání do piče v tomto kontextu je českému lidu vlastní jen v hospodě. Nyní jen v diskusích na internetech. Posíláním do piče si představuju fyzický akt jako v roce 1618. S důsledky k události očekávanými (dneska je fšude dlažba).

   2. misaka :
    “ by je rázové zvýšení daní z nemovitosti doufám brzo poslalo do piče. Doufám, že nedoufám marně.“

    – Dúfaš márne. Je to vyriešené – genialne :
    Neplatené dane sa automaticky priradia ako vecné bremeno na nehnuteľnosť, a tak dlhodobé neplatenie tejto dane automaticky prevedie nehnuteľnosť do majetku štátu. GENIALNE. A týmto sa zrealizuje plán Svetového ekonomického fóra – previesť VŠETOK majetok do vlastníctva štátu. GENIALNE.

  2. Marne jsem doufal, ze Pirati jsou zamestnani vyhlasenim valky Rusku.

   1. Piráti toho mají v agendě více, např. NZP (nepodmíněný základní příjem). No a finacování nám nejspolehlivěji zajistí právě zvýšení daně z nemovitosti – více na jejich stránkách: https://www.piratskelisty.cz/clanek-3940-financovani-nepodmineneho-zakladniho-prijmu-v-ceske-republice

    1. Tohle zdaleka není jen pirátský výmysl:
     https://www.lidovky.cz/svet/nemce-drazdi-zakaz-rodinnych-domu.A210222_115251_ln_zahranici_hetom
     Když ne zakázat, tak alespoň důkladně zdanit.

     1. Jo, tyhle napady v Nemecku obcas chodi, ted zase vymejsleji povinnost stavet domky dvoupodlazni, aby dve rodiny bydlely na jedne plose. Nemci z toho vycejtili, ze by jim taky pak stat mohl nacpat do baraku nejaky plavacky a je mela.

      S tim veganstvim je to v Nemecku tema uz nejakej patek, nastesti Bavori si svuj Wurst vzit nenechaji, ale pro zmenu se v Nemecku zveda vyroba syntetickeho masa. Ta asi projde a bude rust.

      1. Jenže co jsem nedávno koutkem oka zahlédl, tak Zelení v německu jsou vítězná strana jako u nás Piráti (je to v zásadě jedna banda, jejich program je téměř podobný). Nezdá se, že by byla mela. Ano, tahle agenda bude v německu relevantní.

     2. Asi pred mesicem jsem zde „predpovidal“, ze behem 20 az 30 let bude de iure nemozne stavet RD kvuli ultra-fasistickym eko a/nebo bezpecnostnim normam. Zda se, ze s temi 20 lety jsem byl az moc velky optimista… :-/

    2. Jak prosté. Na to, abych každý měsíc dostal pět tisíc od státu, zaplatím ročně dvě stě tisíc na dani za nemovitost.

    3. Tak kdo z voličů čte volební program či jejich agendu?
     Komouši mají v agendě taky pořád znárodňování, ačkoliv se o tom už ani před volbama nemluví.
     To je samozřejmě fujky pro moderního městského člověka.
     Zajímavý ale že to nevadí modernímu hipsterovi, když to mají v programu piráti.

     1. Ale Strana Lupičů Námořních přece nechce fujky znárodňovat, oni chtějí jen spravedlivě zdanit (hlavně majetek).
      A člověka, který bydlí v nájmu a výplatu každý měsíc utratí, to až tak moc bolet nemusí.

      1. Možná jim dojde, že do jejich nájmu majitel DzN samozřejmě rozpustí.
       Neboli, je-li tržní cena činžáku v širším centru Phy přes 100M pak pro 10 partají to bude 8k měsíčně plus k stávajícímu nájemnému.
       To už i tyhle lidi bolet bude ..
       Následovat bude volný pád cen nemovitostí, víceméně konec hypotečního a stavebně investičního trhu kdy nemálo bank půjde do kytek.
       No a jejich sanace se opět zacáluje z daní. Kruh se jednoduše po neobolševicku uzavře :-)

       1. Investoru s balikem prachu v ruce pripravenejch skupovat nemovitosti je vagon. Od Burese pres ruzne Cechy ve Svycarsku, pres Rusaky, Amiky, Araby… Koneckoncu i ty banky by to mohly pojmout jako dlouhodobe investice. Staci se podivat na model ‚Berlin‘.

       2. kiv61: zaprvé, rozpuštění do nájmu lze významně omezit, minimálně krátkodobě. Zadruhé, průměrný bolševický debil – jedno, jestli rudý nebo moderní zelený ekobio hipster – vůbec takové drobnosti nechápe. Až se mu časem nájem zvedne, bude nadávat na ty kurvy co mu zvedají nájem, ani smykem si neuvědomí, že si za to může sám a že by měl nadávat na ty, kterým to hodil a pomohl prosadit.

        Každá, každá regulace dopadá (často především) na hlupce, kteří ji pomohli prosadit (silniční fašismus je jedním z těch nejlépe viditelných). Začal snad průměrný dement volat po uvolnění? Ne, chtěl by toho fašismu více. Se zlodějinou v podobě daní z nemovitostí to bude úplně stejně (nesouhlasíte-li, zkuste popsat mechanismus, proč zrovna toto bude jiné).

        A rozhodně nepůjdou ceny nemovitostí dolů, ne nijak zásadně. Maximálně se zopakuje pokrizový vývoj 2009-2011, kdy ceny stagnovaly a dolů šly jen neatraktivní stavby. Pomůže to současně trochu zajíchat škatulaty zatuchlých vesnických stavení a po důchodcích tak můžou různí šíbři skoupit kde co.

        Pro příklad se můžete podívat tam, kde jsou daně historicky vysoké – za pár let po zavedení se prostě bude s daní počítat tak, jako dnes neřešíte DPH a spotřební daň na flašce whisky nebo u stojanu s benzínem. Nebo příspěvek na solární barony, který máte každý rok na vyúčtování.

      2. Tohle nemůže žádné politické straně projít, natož tak těm smradům.
       Jak si to představujou? Plošné rozdávání peněz? Za co a proč?

       1. Ty máš problém, že nevidíš, kdo je volič Pirátů.
        Voličem pirátů je:
        – Volič strany zelených: Relativně chytrý VŠ po studiu nějaké humanitní fakulty, po které nemá uplnění, nebo má, ale ve státní správě za tabulkový plat někde ve sklepě. Bez možnosti postupu, bez možnosti zlepšení, protože mu chybí sada schopností pro to určených. Životní lůzr, který nikdy nebude mít na to, aby nemovitost, kterou chce (obvykle v centru města) koupil a žije v nájmu, nebo u despotických rodičů v dětském pokoji (podívej se na autora toho pamfletu). Jeho představa je, že jeho životní styl, který spočívá v dopěstování toho, na co mu nezbývají finance na balkóne, musí sdílet všichni.
        – Mladý programátor nebo kancelářská krysa z nějaké prdele u brna: Má relativně slušný plat, ale většina ho padne na nájem a drahý životní styl. Má představu, že centrum prahy bude nejlépe vypadat tak, jako jeho rodná bytovka v Kyjově uprostřed zanedbané louky obesrané psama. Dálkově sponzoruje virtuálního černocha někde, kde se jeho přitomnost nedá ani prokázat, ani vyvrátit. Koupě vlastní nemovitosti je díky tomu v naprosté mlze.
        – Pracovník neziskovky 1: Není blbý, vystudoval nějakou obskurní fakultu s genderovým zaměřením a pracuje za pár peněz pro nějakou neziskovku, jejíž výdaje jsou 100 procent hrazeny státními složkami (víceméně je to přenesená a utajená státní správa) za minimální prachy, ale s naprosto minimálními nároky na nějakou reálnou činnost, protože jeho místo je pouze „vykazováno“ pro účel dotace. Má hromadu času a bojí se jako čert kříže strany, která by toto mohla protlačit. Z tohoto podhoubí se rekrutují všechny ty „spontánní“ akce, kdy se „občani“ proti něčemu bouří, nebo „občani“ něco obhajují.
        – Pracovní neziskovky 2: Přišel na to, že klimatická změna se daleko lépe přežije v klimatizovaném Bentley z dotací, než nezatepleném nájemním bytě a rozjel vlastní „nezisk“, který zaměstnává lidi z bodu 1. Obvykle je ve spojení s někým, kdo rozděluje prachy (=stanovuje dotační tituly) a neváhá investovat cokoliv do toho, aby si tenhle tunel udržel. Velmi často tihle lidi sami sebe jmenují „odborníky“ na dané téma a sedí v různých vladních komisích a pracovních skupinách, které dělají rozhodnutí, ovlivňují chod institucí a informují vládu (proto je tento tred takový, jaký je). Zrovna semantic visions je dobrý způsob (doporučuji si najít vlastníka, způsob jeho financování tam i zpět plus činnost pana vrábela).

        Tyhle tři skupiny, plus někteří státní zaměstnanci a několik naprostých šílenců aktuálně dají dohromady elektorát Pirátů plus STAN.
        – Těmhle lidem nevadí zdanění majetku, protože ho sami nemají.
        – Tihle lidi jsou rádi, když mohou používat majetek jiného a už teď mají představu, že na to mají nárok (zejména skupina 2) a jsou rádi, pokud to někdo „tvrdě“ prosadí.
        – Těmhle lidem nevadí zdanění platů, pokud se tím navýší jejich část ekonoiky formou transferů
        – Tihle lidé sází na bezkontaktní humanitu – podpořím toho, kdo podpoří, ale ruce si chci špinit jen za účelem fotky na facebooku.

        Problém je, že vzhlede k tomu, že ten cíl je jednotný (=něco zadarmo), jsou schopni pracovat poměrně koordinovaně a mají hromadu času. Obojí v přesném opaku k majitelům toho, na co si brousí zuby.

        1. Pravda! Ach jo.

        2. Re: q 26.4.2021 v 12:16

         Mam ve svem okoli jednoho otevrene pravdo/lasko/piratsko pozitivniho cloveka, samozrejme „nesnasi komunisty“, nakolik si s tehdejsim rezimem jeho rodina uzila svoje. Nerozumim vsak, s jakou vervou popira, ze by Piratstvo byla extremisticky levicova strana, ne tak digitalni bolsevik („a vubec, tenhle pojem pouzivaji pouze volici populistu typu SPD/Trikolory, kteri maji bohuzel taky volebni pravo“). Naopak, vnima je jako ty spravne, kristalove ciste lidi s nejlepsimi umysly, kteri hrdinne bojuji proti Rusku v jejich hybridni dezinformacni valce a proti zlemu AB, ktery rozkrada a zaklekava…
         Sve snahy o argumentaci pomalu vzdavam, vira je pevna. Zvlast, kdyz nemam dost casu na to zjistovat, o cem Piratstvo sni, kdyz zrovna spi, at uz na urovni statni, ne tak jeste evropske.

         Presto se obavam, ze jen velmi malo lidi vnima, jakou hrozbu pro obycejny lidi (neprisaty na statni cecek, „nechte mne byt“) Piratstvo se svymi napady predstavuje. Ba, spise v nich vidi nadeji a cekaji, ze „jo, ti jsou novi, ti tam udelaji poradek“. Kdyz si vezmu, kolik medialniho prostoru Piratstvo melo jeste pred volbama 2017… nebo to, ze uz si zacali porcovat medveda, kterej si jeste vesele beha po lese (spekulace o tom, jak si rozdeli ministerstva po volbach).

         Treba se nekdo ujme nametu na analyzu ve smyslu, zda predstavuje Piratstvo hrozbu pro zivot takovy, jaky zname dosud. Troska rekapitulace pro volice, ktery rychle zapomina.
         Namatkovy vyber moznych podsekci: strkani rypaku do soukromeho vlastnictvi (slideni kolem prazdnych bytu podle elektromeru), snaha prolomit mlcenlivost danaru a advokatu (2018), zalezitosti ochrany zivota a majetku (boj proti olovu a vysledku hlasovani stran zbranovych reguli), aktivni podpora cenzu…teda, boje proti dezinformacim (ohrozeni zbytku svobody slova), demokraticke hlasovani opakovane tak dlouho, az dopadne, jak je zadouci (viz odkaz corony nize)… a samozrejme podpora hygienicke totality (hlasite volani po prijeti pandemickeho zakona s drakonickymi pokutami) a boje proti hentomu uhliku a volani po dekarbonizaci bez zmineni odpovedi na otazku, kdo to zaplati.

         1. Pirátská strana je strana extrémní levice, vůbec nechápu, jak o nich někdo může říct, že jsou „pravice“.
          Ano, dualita mysli je jejich výrazný znak – oni přece sjednocují a jsou sluníčkoví, ale tamti jsou zlí, špatí a je třeba je všemi prostředky zničit, zahubit, umlčet, protože jejich názory jsou pro lidi špatné a co je pro lidi špatné, to je zakázané. To je přece logické, že?
          Tomu odpovídá zanícení lidí, kteří v ni věří (protože to už ení preference, to je víra). Co se týká argumentace, tak platí, že přesvědčeného nelze přesvědčit a je třeba se zaměřit na ty, kteří nejsou rozhodnutí a těm přinášet informace. Znakem fanaticky věřících je to, že když jejich bůh selže, pak se přimknou k prvnímu funkčnímu bohu, co půjde kolem. Proto aktuálně STAN, které ještě před rokem s tím retardovaným submisivním imbecilem, který je vede, balancovalo těsně nad hranou volitelnosti, teď slaví skoro 11 procent.

    4. Jo, mladi v OSD chteji zakazat filmovy dabing. Ta mladez celkove tahne a ma fajn volebni napady. Taky mi prijde byt rozumny, poslechnou si Simira pekne v nemcine, Mastroianniho hlas ma take neco do sebe a nejedna babicka si rada oprasi svoji portugalstinu i nejake pekne brazilske telenovely. Prijde mi to byt dobry napad.

     1. Chtěli co vím jen zrušit financování dabingu z veřejných peněz. Ne ho zakázat. Zakázat dabing je píčovina.
      Ty mladý ze všech stran vymejšlej jen píčoviny, co si budeme říkat, ale jak je to s dabingem, financováním a tak to netuším.

      1. Filmy se na nas trh dostavaji ruznym zpusobem, neco jsou ryze soukrome aktivity, neco jde pres CT a ruzne kulturni fondy. Zalezi taky, odkud to je. Americke filmy se nakupuji v balicich, takze jeden tahak ma na sobe treba pet sracek. Na to je castecna dotace USA, castecna nase dotace a pak teprve konzumenti – at uz pres stat, nebo soukro.

       Tak nebo tak, kdyz uz musim platit dan za televizi, pak samozrejme chci, aby se z toho financoval predevsim dabing, protoze ostatni stoji vesmes za hovno, at zpravy, nebo picasi.

       Anglictina je samozrejme potreba, jsme proste ekonomicka kolonie, takze je potreba ten fakt prijmout a ucit to decka od rozumneho veku v rozumne mire tak, aby aspon nejake zaklady mela, i kdyby pak to byl treba zednik. Ale rvat to do lidi pod tlakem, to je jak za bolsevika. Jeste Murzylku a je to.

       1. To víš no, posledních 80 let se nám prostě moc nepovedlo. Za první republiky to šlo, to jsme taková kolonie nebyli, pak byla druhá válka a pak 40 let Rusa a bolševika. Z toho se prostě už nevyhrabeme, obzvlášť když západ v přímým přenosu naprosto degeneruje a tím pádem se vlastně mění hodnoty. A hodnoty to podle mě nejsou, to jen aby bylo jasno.

        1. „Z toho se prostě už nevyhrabeme“

         Na podobné téma psali němečtí ekonomové eseje v šedesátých a sedmdesátých letech 19. století. Že Velká Británie má takový průmyslový náskok a naakumulováno tolik kapitálu, že to Německo nikdy nemůže dohnat.

  3. „Chtějí na to vyrobit ministerstvo pro migraci“ má nějaký relevantní zdroj?

   1. Je to fake news. U takových se vyskytnou relevantní zdroje až po jejich metamorfóze na news.

    1. Covidpasy prešli z kategorie fakenews do kategorie news za pol roka. Pred pol rokom boli šírené ruskými hackermi. A dnes sú už genialnym riešením záchrany ľudstva milovanou eurouniou.

     Tí Putinovi hackeri zjavne ovládajú aj EU !!!!!!!!!!!!!!!!!!

     1. Celou dobu tvrdím, že EU je projekt ruska na vytvoření nové SSSR.
      Nord stream se staví a ani USA ani Vrbětice to nezmění.
      Jak chceš aby německo válčilo s ruskem když od něj bude odebírat životně důležitý plyn ? Aha že

     2. Nevím, jestli jste to dobře pochopil, když reagujete pod mým příspěvkem. Tedy speciálně pro Vás: „Chtějí na to vyrobit ministerstvo pro migraci“ má nějaký relevantní zdroj?

      1. Sice reaguje pod Vasim prispevkom, ale, specialne pre Vas, reaguje na De_Billa.
       Ohladom ministerstva ziadne relevantne zdroje nie su. Vsak preco by uz len niekto vytvaral ministerstvo pre tych 3 migrantov, ktori v CR, podla relevantnych zdrojov, su ?

   2. To bylo asi blbe pochopeno. Pirati asi predpokladaji, ze po svem vitezstvi budou muset nejak humanitarne zvladnout exodus Cechu do prdele.

   3. Omlouvám se, ne ministerstvo, ale místopředseda vlády (pro evropskou integraci a migraci). Měla by tam být Olga Richterová. Mám to z dokumentu „Rozdělení rezortů Pirátské strany a Starostů a Nezávislých po volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021“. Ten seznam obsahuje další perly, jako třeba Gazdíka na postu min.zdrav. nebo Michálka jako min.sprav, či nějakého Itala Giuseppeho Maiella coby ministra kultury.

    1. Tak že se kompetence mezi členy vlády dělí není snad nic neobvyklého a specializovaný euroministr se vyskytuje v mnoha zemích. Nějak nevidím, co mi na tom má trhat žíly.

  4. Že nějaká zdanění zavedou je zcela jisté, protože ty vykradené státní finance, sociální experimenty a marný boj proti covidu někdo musí zaplatit. Kolik to třeba u daně z nemovitosti bude to je otázka. To 1% nejspíše ne, protože to by valná většina obyvatel této země skončila pod mostem a v exekuci. Nevyhnuli by se tomu ani ti v nájemním bydlení, protože majitel nemovitosti by jim tu daň hezky připočetl k nájmu. Jediní kdo budou v klidu jsou protěžovaná minorita a white trash. Z těch nikdo nikdy nic nedostane.

   Neberu tyhle „fake news“ na lehkou váhu, protože co bylo včera fake news je dnes pravda a během toho slavného boje proti covidu se to nejednou ukázalo. Co politik to prolhaná kurva a hajzl, mají rádi moc a penízky. Hlavně penízky občanů, aby je mohli přerozdělovat. Speciálně novodobá sorta politiků. Ti mladí a progresivní Pirátští neo-bolševici jsou skupinka, co má k běžným lidem asi tak blízko jako já ke konstrukci kvantového počítače. Zjednodušeně řečeno ví o životě nobyčejných daňových poplatníků hovno, ale nejlíp ví jak by správně tito měli žít. Myslím že nás čekají krušné totalitní časy, ale můžou si za to lidé sami. Když volíte kurvy, dočkáte se kurváren jak onehdy napsal pan domácí. Tak to je.

   Rozhodl jsem se ignorovat, naprosto ignorovat letošní sčítání lidu. S úděsem sleduji v okolí, jak jsou z toho lidi neuvěřitelně posraní. Kolegové v práci, přátelé, příbuzní i dokonce nejbližší rodina. Naprosto posraní, všichni vyplnili a ještě se chlubili jak rychle to zvládli. Panebože ty dostaneš pokutu!! Hovno, nasrat…Molón labe!

   1. 1% je v prdeli. To by u třeba našeho domu a dílny, které jsou v podstatě v prdelce světa činilo 3000 měsíčně. Proto jsem nestavěl dům na vsi, abych tam platil daň ve výši třetiny hypotéky.

   2. Já napsal úplný nesmysly, barák si zmenšil tak na jednu pětinu s tím že spím v pokoji s kuchyňským koutem. Do práce chodím pěšky. A nic víc tam asi ani nebylo.
    A pak buch příjdou piráti s tím, že přemýšlí jak naložit s našima nemovitostma. OK, tak ejstli to bude podle sčítání to bude sranda. Hlavně u těch co to napsali popravdě :D

   3. Ja scitani vyplnil podle navodu, kterej se tady nekde povaluje. Tech deset tisic by me nezruinovalo, ale proc jim cpat penize sam od sebe. At se aspon trosku snazi a ukradnou si je.
    Dane z nemovitosti pekne rostou treba v New Jersey (pokud si to dobre pamatuju), takze se muzeme podivat, jak to tady bude vypadat. Tamnejsi socialisticka vlada rozkradla veskere fondy, na ktere dosahla, takze zvedla dan z nemovitosti. Vychazi to z prumerneho baraku asi tak na jeden prumerny plat.

  5. Tady má ta naše levičácká chamraď kámoše – letenky na příděl:

   https://zdopravy.cz/letani-na-pridel-zeleni-v-norsku-navrhuji-kvoty-na-pocet-letu-79986/

   1. Je to chamraď a dělají to blbě, rádi prostě omezují, ono by stačilo kdyby se veškeré letecké palivo danilo stejně jako benzín a nafta, to by se ceny letenek zvýšily několikanásobně se všemi doprovodnými důsledky, už teď je letecký nezdaněný kerosin nejvyšší náklad na každý let.

    1. No jo, jenže původně tahle daň z PHM měla sloužit pro výstavbu a údržbu silniční infrastruktury, kterou ty lítadla zas tak moc nevyužívaj…

    2. Je tam problém s místem plnění. Časem by vznikly „tankovací destinace“. Nebo by letecká doprava začala zkracovat lety a navyšovat počty přestupů.

  6. @CzechDave

   Daň z nemovitosti na 1% z její odhadní ceny,

   ttsssssssss zaplatíš přece jako z ubi/nepodmíněnýho základního příjmu hele :D :D ;D ;D

 2. Ze stejneho webu: „Přestože jde o nový typ vakcín, na jejich vývoji se pracuje téměř 30 let. Nejedná se tedy o žádnou narychlo vyvinutou metodu.“
  Nebylo to tak, ze se to za tech 30 let nikdo neodvazil testovat na lidech, testovalo se maximalne na mysich?

  1. Na internetu se mnozi zpravy ze se to testovalo na fretkach a na kockach, a ze vetsina tech zvirat docela brzy po ockovani umrela na infekce jine, nez na ktere byly ockovane, ale zadny odkaz primo na nejakou studii jsem zatim nenasel. Bud jsou to vsechno fake news, anebo nas pristi zimu ceka pandemie, jakou svet nezazil.
   https://citizenfreepress.com/column-3/professor-of-molecular-genetics-issues-chilling-warning-on-covid-mrna-vaccines/

   Co je ale jiste je, ze Facebook, Youtube, Google, a tak dale se dopousti hrube cenzury vsech, kdo „siri informace o spatnych zkusenostech s ockovanim proti kovidu“.

   Nedavno smazali skupinu „Covid 19 vaccine sideeffects“ ktera mela 120 tisic clenu https://reclaimthenet.org/facebook-removes-covid-19-vaccine-victims-group/

   Google Docs pry znemoznily pristup k dokumentu ve kterem byly zrekapitulovany novinove clanky o nezadoucich ucincich novych vakcin https://reclaimthenet.org/google-drive-blocks-vaccine-side-effect-document/

   https://thehill.com/opinion/healthcare/531091-twitter-and-facebook-to-censor-vaccine-discourse-this-must-stop

   Ja teda nevim, ale tenhle boj proti desinformacim smrdi fest.

   1. Az se zacne na Staromaku zase stavet nejaky podium, tak bude dobry se mrknout, jestli to neni pro 27 odpiracu…

    1. Už aby se na Staromáku začalo podium stavět. Ne pro odpírače, ale pro dvasta zmrdů ze sněmovny. Vím, že nejsou všici stejní, ale jebat, jeden za všechny a všichni za jednoho.

     1. „Zabte je všechny, Bůh si ty svoje pozná.“ Arnaud Amalrik, papežský legát, A.D. 1208

      Protože – není člověk, není problém.

     2. Jejda! Že by došlo na moje slova? :D

     3. DeBill:
      Jsou.
      Obyčejný slušný člověk, řekněme třeba formátu režisérky Třeštíkové, by tam nemohl fungovat déle, než měsíc.

      1. servisdok: Spíš by o tom mohla konečně napsat nějaké dílko…s názvem třeba „Naivní pravdoláskař v politice“. Zajímalo by mě, zda to třeba vedlo k přehodnocení jejich politických postojů nebo je pro ni stále venca flaška její modla.

      2. Mně úplně stačilo, když jsem četl rozhovor s Dědkem (Jablotron). Čuchnul k politice a během tří měsíců couval jako raketa zpocenej hrůzou až na prdeli, „už nikdy více!“. Normální lidi tam buď nemůžou vydržet dlouho, nebo je to semele a stanou se z nich vlci, aby mohli s ostatními výti, nebo to prostě nedají a skolí je mrtvička nebo infarkt.

       1. Amen. Přesně takovou mám zkušenost s lidmi, kteří skutečně mají kvalitu i morálku. Zdrhali z politiky po zjištění, jak to funguje a „nikdy více!“

        1. Dědek? To je ten ližprdelka uhnije, že mu milostivě dovolili dělat subku subky subky na západních trzích, poté, co tady všechny začal ždímat tak, že vod toho dávají ruce pryč, zatímco ho konkurence technologicky dohnala? Checht, jenom ať si nabije rypák.

         1. Coz o to, elektronik je to dobrej a na pocatku devadesatek mel originalni napady. No, uz v pulce devadesatek to hroutil co do kvality jako Cinani a pak uz jsem ho prestal resit. Nicmene prachy vydelat umi.

       2. Fischera znam osobne. Bylo mi hodne lito jeho naivity.

   2. Barn Swallow :
    “ vetsina tech zvirat docela brzy po ockovani umrela na infekce jine, nez na ktere byly ockovane “

    – jasné. Lenže ruskí hackeri úmyselne vynechali FAKT, že žiadne zo zvierat neumrelo na covid !!! Jasný hoax.

   3. Volne prelozeno – rozesralo jim to imunitni system tak, ze je to chranilo vyhradne proti konkretnimu viru. A to se vyplati.

    1. Jasně, pokud ta pakáž přemýšlí s logikou mrtvé kočky, tak se to vyplatí. „Jak zařídit, aby se snížil počet úmrtí na covid na nulu?“ – „Všechny lidi preventivně postřílet.“

   4. Jo tomu se rika ADE antibody dependent enhancement ;) to je takova celkem sranda, treba u tech kocek, delaly se vakciny na kocici koronavirusy (Feline infectious peritonitis), akorat to ty kocky dycky odvarilo prave diky tomuhle mechanizmu, holt smula no… https://en.wikipedia.org/wiki/Antibody-dependent_enhancement studie pro fajsmekry treba tady: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6290032/

  2. zrusavpt :
   „Přestože jde o nový typ vakcín, na jejich vývoji se pracuje téměř 30 let. Nejedná se tedy o žádnou narychlo vyvinutou metodu.“

   – jasne. USAci pomocou vakcíny vyrábali geneticky modifikovanú kukuricu. Lenže EU zakázala dovoz geneticky modifikovanej kukurice. A tak teraz priamo geneticky napichajú priamo europanov. GENIALNE.

  3. No jak pise kolega dole, o negativnich ucincich na fretkach a jinych laboratorni zviratech jsem cetl take. Nejake zanety jater apod. Nyni se zase objevili clanky o podobe casti S proteinu s priony. Ja osobne RNA vakcinam zatim neverim, protoze pokud by to bylo tak skvele, tak by na stejnem principu byl uz davno na trhu nejaky komercni pripravek treba alespopn na lecbu rymy. Navic se neockujete ale dobrovolne se ucastnite klinicke studie. A zrikate se moznosti zalovat firmy. Navic jsem zadnou z tech vakcin nenasel v seznamu vakcin za zapade u kterych muzete zadat o odskodne za vedlejsi ucinky. Takze v lepsim pripade skoncite jako nebozaci v Britanii, na ktere se vesele stat vysral a vysrava kdyz dostali narkolepsii po povinne nepovinne vakcine proti praseci chripce. Proste ta souvilost je highly improbable a on balance of probabilities a vzdy najdete prostituta s vedeckym titulem, ktery se pod to podepise.
   Co se tyka dezinformaci o tom, ze ta vakcina se neintegruje do lidske DNA. Je tu treba stara dobra RNA interference, za kterou uz v roce 2006 dostal Andy Fire a spol Nobelovu cenu. Tam taky zustava DNA netknuta ale pomoci RNA udelate efekt jako kdyz deaktivujete gen. Nejake farma firmy s tim delali i pokusy na dobrovolnicich z ruznych Bananistanu ale vystuup nebo komercni vysledek z toho nebyl kupodivu nikdy nebyl zadny. A ted jsme o ctvrt stoleti dal.

   Problem podle me je v tom, ze stari pametnici vymiraji a mladi maji jako vzdy pocit, ze vse vi a vsemu rozumi. Ja docela rad posloucham pametniky ve veku 80-85+ a pak slysite uzasne historky, treba jak a) se Kadar snazil presvedcit Dubceka pred srpnovou invazi aby nedelal kraviny a vecne mu cely den radil co presne delat, aby pak na konci dne prohodil k prekladateli, ze je Dubcek vul 2) Jak byl hrdinny Dubcek prakticky permanentne na polovackach a sral na praci nebo 3) jak je to s neexistenci vyroby Novicoku a jinych svinstev u nas (ale to se musite ptat stariku a ne mladych aktivistu), protoze ti nebozi pejci z kotcu v Hradci jaksi z podstaty vam uz nic nereknou apod. Same fake news a nesmysly…

 3. Tak nějak marně čekám, kdo mi vysvětlí, kdo je František Vrábel a kdo jej delegoval ke „spolupráci s vládou“. Mám to chápat jako jinou variantu Evropských hodnot? Ten pán vypadá divně, taková starší verze jednoho známého UH úchyla, ale třeba to není on.

 4. Aha ja myslel, zee se tomu rika konspiracni teorie, kazdopadne me pekne stvou, protoze vsechny moje konspiracni teorie/fake news se ukazali jako objektivni pravda a budu si muset vymyset novy.

 5. Někdo tu nedávno psal, jak se dobře s Ruskem umí vypořádat Erdogan.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/turecko-afrika-erdogan-etiopie-somalsko-vojenske-zakladny.A210415_095709_zahranicni_aha
  Tohle je vysoká hra.

  1. Tak o Afriku bojují všchny velmoci a kdokoliv, kdo má aktivní zahraniční politiku. Naše diplomacie skončila před třiceti lety a od té doby je jediná naše zahraniční politika nanávidět Rusko.

  2. Psal jsem to já. Protože jsem si vzpomněl na Sysopa a jeho myšlenku spolčení Rusáků s Tureckem. Tak to teda vážně nehrozí. V Karabachu dostali Rusáci od Turků naprdel a ani nepípli. Taky jim ani nic jinýho nezbejvá. Na Litvu nebo na Čechy samozřejmě dělaj ramena. To jsou frajeři. Asi jako kdybych já 100 kilovej řezník rozbil hubu holce. Rusové opravdu nemají zájem nám s ničím nijak pomoct nebo s námi nějak čestně obchodovat. Kdo tomuhle věří, je jen hloupej naivka. A obzvlášť naivní a hloupá je pak ta představa, jak obejdeme Němce, Francii, EU a NATO a něco super extra výhodnýho si vyjednáme s Činou nebo Ruskem, aniž by tyhle dvě země lidumilů a dobráků za to něco chtěli.

   1. To teda nevím, v čem dostali v Karabachu Rusáci na prdel, když v momentě, kdy se do toho vložili, utli to tam a budou to tam navíc mírovýma jednotkama hlídat. Možná ti uniká, že Arménie (aktuální vláda) předtím držela dosti protiruský tón, tak je to nechali Rusáci pěkně vyžrat. Taky co jinýho dělat, když Karabach neuznává ani Arménie sama:-)

    1. Azerbajdžán podporovanej Tureckem tu válku jasně vyhrál. A Že by si to Rusové jen tak nechali líbit? No nevím, možné to je. Je fakt, že k tomu nemám tolik informací. Něco je na wiki – https://cs.wikipedia.org/wiki/Válka_v_Náhorním_Karabachu_(2020)#Vypuknutí_bojů

     1. Rusáci nemůžou jen tak vystartovat na Azerbajdžán, když s nima maj kšefty a dobrý vztahy. Vybudil to Turek, navíc tam natahal bojovej xindl ze Sýrie, takže jediný řešení bylo jim do toho hodit vidle a konflikt umrtvit. To Rusáci udělali, ale až když se arménská generalita a politika ztrapnila.

      1. Tzn. rusové opět pomohli jen a pouze sami sobě. Jsou to vážně dobračiska.

      2. O tom, že Azerové masivně zbrojí (příjmy z ropy a plynu se hodí) se psalo i v našem tisku, opakovaně. Čtenáři v ČR věděli, Arméni nevěděli, nebo nechtěli vědět. Další úspěšná „barevná“ revoluce.

       1. Tam se mydlej furt, to podle mě s nějakejma barevnejma revolucema moc nesouvisí. Jen je dobré pozorovat reakce obou velkých bratrů z jednotlivých stran. Turci to jasně vyhráli, Rusové nechali svoje „spojence“ s úsměvem vykrvácet a ztratit území. Protože se zase cejtili ublížený ty chudáčci, nebo prostě proto, že jsou to zmrdi.

        1. Ale oni se ti „spojenci“ ani sami k tomu území oficiálně nehlásej, přičemž ani Azerové nejsou ne-„spojenci“. To je trochu jako kdyby si Belgie rozbíjela držku s Holandskem, co na to pak NATO?

         1. A máš k tomu nějaký odkazy třeba? rád bych si o tom přečetl víc….

          1. Sledoval jsem to průběžně „online“ z vícero různých kanálů, politických komentátorů atp. Odkazy ale bohužel nesbírám.

          2. Jo no to já právě nedělám, mě to spíš baví studovat „až pak“. Ok neva…

        2. Ale souvisí. Arméni nepochopili, že za ně nikdo ze Západu horké kaštany z ohně tahat nebude. A že jejich jediným jakžtakž spojencem je Rusko. A když začali „snižovat ruský vliv“, tak ho holt snížili.Dostali, o co si koledovali, stejně jako Ukrajina.

         1. Arméni čekali, že za ně bude tahat kaštany z ohně západ? A proč? Oni maj nějaký nadstandardní vztahy se západem? Do EU se asi těžko dostanou, do NATO asi už vůbec nechtějí. Nadstandardní vztahy měli vždy s Ruskem.
          Přijde mi, že vzhledem k poloze by se spíš měli mít dobrý vztahy s Tureckem a Azerbajdžánem, nebo se o to asi měli snažit, ale to zřejmě nejde. Ok chápu, ale Rusáci se na ně prostě vysrali.

          1. měli snažit

          2. Z pohledu Ruska je asi jedno, kdo ten Karabach bude ovládat, když budou mít dost blízký vztahy +- s oběma, žejo? Ať si rozbíjí huby navzájem, pokud to přeleze nějakou míru a začne z toho bejt bordel, tak jim tam jdou udělat policajta. Nevim co víc by podle tebe měli dělat?

          3. Pokud maji Rusaci ty expansivni tendence, tak je divny, ze se na Armeny vysrali, ne? Maj to za plotem a namisto toho oni usilujou o Cesko.

          4. Proč by měli usilovat o česko? :D :D

           Jsme jim uprdele a to naprosto. Jen dělaj ramena, to je celý. Tak jsem si jen říkal, že tady mohli taky ukázat světu, že jsou ta velmoc s tím vlivem. No moc to nevyšlo.
           Takže ale jsou vlastně dobráci, co se na spojence vysrali kvůli tomu, že nechtějí být expansivní. Jasně, tak už to chápu.

          5. Re: shifty25.4.2021 v 19:41

           Tak ja z te kauzy Vrbetice mam od zacatku prdel. Osobne neverim, ze nejaci dva rusti matlalove to tam podpalili, ale to je muj osobni tip, zalozenej jen a pouze na mych domnenkach a sesbirani ruznych informaci. Spis narazim na tu hysterii, ze Rusak je uplne vsude, za vsim, pomalu i v Bilym baracku. Kdyby pro Rusaky ta Armenie mela nejaky valny smysl – at uz hospodarsky, strategicky, politicky,… tak by to resili nejak podobne jako Krym (ja vim, v Armenii nebude ruska vetsina…). Zrejme to tam maji fpici stejne, jako nas. To uz ta Syrie byla pro ne strategictejsi.

          6. Z pohledu rusáka kdybych viděl, jak se ty tataři mydlí mezi sebou, tak si poručím už jenom kávičku.

          7. To není ideální nápad. Na Kavkaze jsou horké hlavy a konflikty mají tendenci přeskakovat a rozrůstat se. A třeba taková Čečna, Ingušsko… o to asi Moskva nestojí už vůbec. Kdysi jsem se pídil, proč Moskva pořád trvá na tom, aby měla tyhle šáhlý muslimy ve svý zemi. Povídal jeden, že jim přijde jako lepší nápad je mít pod dohledem FSB, než jako fanaticko-narko-pašerácký sousedy. Nevím, no, odsud bych i tak nesouhlasil, ale je to jejich potíž a jejich řešení.

          8. Ja je v tomto taky nechapu. Slimaku tam maji jako namrdanejch. Jenze treba Cinanu taky, Ukru, Syranu… asi jsou v opojeni, ze k nim nekdo imigruje :-). Podle mne tam bude nejakej zadrhel v pravoslavi, jako ze tolerance blizniho sveho, nebo tak neco. A protoze tech slimaku uz tam je kurva hodne, tak se to vypraskat neda. Cili uz jen rizenej pad do vyvrtky.

          9. Nevím úplně přesně, co Arméni čekali, ale podporu Západu asi těžko, to si spočítá i kluk ze základky.
           Jistý ale je /podle aktuálních fotek agentur/, že tam umřela spousta lidí. Ty fotky byly ze hřbitovů a asi tak stovka jich byla s daty úmrtí, co seděla na první dva týdny toho konfliktu.
           Naaranžovaný na těch hřbitovech to fakt nevypadalo a bylo tam pár desítek fotek hrobů, co neměly ani desky, ani nic okolo. Podle článků Respektu to bylo proto, že zbytek rodin těch zabitých, musel před Azery utéct, když jim předtím dronama rozflákali baráky. Nikoli před Rusy, ale před Azery. Lokální konflikt, ale proč se do toho tak angažovali Rusové, jsem úplně nepochopil. Leda by si udělali další ostřejší cvičení

          10. Bitka na zadním dvorku jim dělala jen mrzení. Nakonec z toho udělali vítěznou situaci. Ukončili bitku a ještě jim za to obě strany děkují. Jedna proto, že dostávala na prdel, druhá proto, že dostala přijatelný kompromis (přímou bezpodmínečnou spojnici na Nachičevan) a situaci tak docela neovládala, což by se časem asi zvrhlo v masakry, které by byly dosti neobhajitelné, i kdyby byly páchány žoldáky dotaženými Tureckem.

          11. V očích veřejnosti nebo velmocí z toho rozhodně rusové nevyšli jako z vítězný situace. Spíš ukázali, že jsou takovej slon na hliněnejch nohách. Ono to tak ostatně bylo vždycky, dokud nešlo tlustý do tenkejch. Když půjde tlustý do tenkejch, tak si na rusáka u nich nevyšlápne nikdo. Empiricky a historicky je to dobře ověřeno.

          12. Jeden pěkný bonmot říká, že Rusko nikdy není tak silné, jak se snaží jevit zevnitř, a nikdy tak slabé, jak se jeví zvenčí.

           Podobně se o Německu říká, že je příliš velké pro Evropu a příliš malé pro svět.

          13. Jo to je trefné, neznal jsem :)

   2. Pokud chceš místo, kde Rusáci dostával od Turka kouř, tak je to sever Sýrie.

    1. Turek s Rusakama cile kseftuje vojenskej matrijal. Erdogan Putinovi nezapomnel zachranu… minimalne svobody, spis zivota. Takze naoko se postuchujou, ale jinak Turek bere rusky PVO, Rusaci zase turecky drony. Chapu, ze se to ted v Cesku moc nenosi, ale pro nas je problem Erdogan, ne Putin. Erdogan se rozpina, kde to jen jde a EU cumi. Stran Afriky tam Erda za poslednich 10 let velmi slusne zakorenil, nicmene EU jen cumi a sbira plavacky.

     1. Že čile kšeftujou neznamená, že se nějak milujou. Jak mu Putin pomohl zachránit svobodu nebo život?

      1. Asi myslí ty spekulace stran „Gülenova převratu“. Ale to jsou vesměs jen tvrzení.

       1. Bylo to pomerne solidne rozebrany, takze mira pravdepodobnosti, ze Putin dal Erdovi echo je velmi vysoka, hranicici s jistotou.

        Zcela jiste se ti dva vzajemne nemiluji. Je to echt typicka obchodni a vojenska spoluprace dvou velmoci.

     2. Myslím, že pro Evropu jsou nebezpečnější všecky ty raketový Karly, než Putin a Rusko. Raketový Karly sem tahají ten nejlibovější muslimský ksindl, před kterým se má na pozoru aj ten Erdogan. Proto furt vyhrožuje, že nechá otevřít branky koncentráků a pustí sem 5M+ tohoto a podobného ksindlu. Úplatky od EU už docházejí, tak je potřeba zase přitlačit na pilu.

      1. Za to ale vážně ČR nemůže ani trošku. A upřímně počkejme si, co bdue dělat rusko nebo čína za 5, 10 let. Nemyslím si, že by to bylo až tak odlišné.

       1. Čína se stará jen o sebe a své zájmy. Naprosto otevřeně a okázale. Klidně si griluj na zahrádce muslimy, dokud jim nezačneš vysírat do Huawei, je jim to fuk. Tento přístup bych v méně extrémní míře ocenil i od „západu“.

        1. Jasně, žij a nech žít. Ona teda Čína roztahuje pařáty a jejich systém sociálního kreditu, šmírování non stop, omezenej internet a další lahůdky mě moc nebere. Ale do těch okolo se tolik neserou no.
         Ona se ta unie sere do všech proto, že potřebuje držet pohromadě. Jinak to samozřejmě bude nula nula nic. Ale sere mě to.

         1. Re: shifty25.4.2021 v 20:05

          Cina se do okoli sere. Nejblizsi okoli strhava na svoji politiku a vzdalenejsi lokace vytezuje coby zdroje. Nas, Cechu, se to az tak moc zatim netyka, ale mocnosti, jako USA, Rusko, SA, Turci… ti uz se s nimi pretahuji o kdeco. Namorni doprava, lov ryb, vystavby prumyslu v Africe, atd.

          1. Teď teprve negři doopravdy poznají, co je to kolonialismus :-)

          2. Oni to tam vubec maji vyzivny. Nejprve jim tam nekdo pripluje a vysvetli jim, ze proste budou pro nej makat, jinak velky spatny. Pak prijde jinej, zafinancuje statni prevrat a rekne, ze makat budou stejne, ale budou mit vic hen te svobody a tak. Ledva se tam nejak trosku par tech, co fakt makat chteji, zveti a zacne neco delat, tak tam prijde zase nekdo dalsi a ze prej podpora a dotace, takze jim tam na trh nasere dotovany zbozi, ktery jim totalne zkurvi trh a lidi zase maji hovno. Do toho obcas nejakej mistni, nebo soused, zalozi nejakou partu KVH, jezdi po kraji, strili a dela bordel. Na toho pak vlitne nekdo novej, kdo jim tam stavi mesity a rika, ze zase budou makat pro nej.

           Rozhodne se tam kuci nenudej.

          3. A pro mě kávičku :D

          4. Ano, ale jen aby nám ta kávička poněkud nezhořkla, až nám začnou bouchat na vrata průzkumné jednotky hledající příhodnější životní prostor… é… teda uprchlíci.

          5. Zkus v dnesnim nastaveni EU rict neco o ochrane danoveho poplatnika. A v Cesku, kde se prave osvedcilo, ze penize pro urednika se delaji pres dluhy a ne pres vyber dani je to o to horsi. Ja myslim, ze resit se to bude, ale teprve az to bude kurevsky slozity. To uz budou soudruzi imigranti mit svoje lidi i ve strukture statu.

         2. Mě zarazilo už jenom to, že ti blázniví Taloši, namísto aby zavřeli tu Karlu, tak málem zavřeli premiéra. Toho, co ji původně chtěl zavřít, no..Je to takové divné.

          1. Ne jen USA má svůj „deep state“.

         3. Oni si tam dělaj perimetr, protože okolo maj americký kolonie a nohsledy. Jižní Korea, Japonsko, Filipíny… Doma ať si třeba lískaj lidi rákoskou. Když to neexportují, tak je to jejich problém.
          Revoluci si musí udělat doma každej sám, jedině pak si bude vážit výsledků.

        2. Re: Hanes25.4.2021 v 19:58

         Jenze to jsou diametralne rozlisne mocnosti. USA ovlada svet papirkama, Cina zbozim. Kazdy nejak funguje, ale chova se to uplne jinak.

         1. Google vs. Huawei jasně ukázalo, kdo je napřed. To, že se nám to nelíbí neznamená, že je to prostě dneska náskok. Služby a technologie samozřejmě v rámci dalšího kopance opomíjíš…

          1. Ted ti nerozumim. Napriklad Google a Hujavej je typickej priklad zeleza a softu. Google je samozrejme mnohem dal v softu, ale Hujavej ma dost dobry zelezo, byt neni jedinej na trhu. Pochopitelne oba pak investuji do toho, co jim chybi, taze Hujavej ma i urcity sw a Google skoupil nejake hw platformy.

          2. No například v Evropě a u nás taky byl Huawei on the top s Applem. Samsung za nimi, pak Xiaomi.
           Google mu zasekl služby a Huawei v prodejích naprosto skončil. Propad prodejů okolo 90% dolů. Takže se ukázalo, na čem trhu záleží. Železo dělá kde kdo, Xiaomi je dneska taky fajn železo, ale bez softwaru seš prostě v prdeli. Takže celou dobu drží google za koule výrobce mobilů a na nějaký železo sere pes. Železo ti vždycky někdo udělá. Ale vymyslet systém a implementovat ho všude kolem, to je pointa. Know how.

          3. Tak rozhodne. Zelezo bez sw/fw je mrtvy. Jsem zvedav, jestli je si Google vedom toho, jak je Cinan rychlej a jak rychle se z chyb uci.

           Ja jsem v praci fasoval matlafoun a bylo mi receno, ze kterych ctyr znacek si mam vybrat, protoze nemecke firmy proste nehodlaji podporovat toho a onoho. Jako jo, me je to prdel, stejne pouzivam minimum funkci, ale jestli Nemci veri tomu, ze takto s Cinanem vyjebou, no nevim.

          4. Ono celá evropa v tomhle směru s číňanem asi vyjebe. Já je nepodceňuju. To ani smykem. Ale zase nějaký nadlidi to taky nejsou.

           Btw. když jsme u těch mobilů, co mě vážně hodně mrzí a sere je konec windows phone. Systém to byl skvělej. Myslím tím 8.1., ne pak ty desítky. Rychlej, nenáročnej a dobře a jednoduše vymyšlenej. Byla by to konkurence pro Apple jako kráva, droid je něco jinýho, programátoři a šílenci se v tom rádi hrabaj, protože droid je v podstatě otevřenej a měnitelnej. Pro mě jako pro uživatele byl win skvělej, rychlej, nenáročnej na železo. A musím říct, že Nokia Lumia 735 byl muj nejoblíbenější telefon. Bohužel se prostě Google a Apple dohodli klasickým kartelem, že to zničí a vlastně uplatili vývojáře, aby appky na tenhle systém nepředělávali. Vážně škoda a ukázka síly těchto softwarových gigantů.

           Když se teda vrátím k tej číně, nějakýho jejich super systému, kterej zruinuje google(Facebook, Instagram, Whast app, Messenger a všechno další co je google patent(asi)), nějak mě ta čína nedojímá. A je to asi i škoda. I když čínskej software bych považoval za víc bonzovací always než google.

          5. Nejlepší telefon svého času byl Nokia E72. Měl doslova všechno, co člověk potřebuje.

          6. Jo ten byl nejvíc. Doteď jde na bazoši kolem 5 – 8 tis. ve skvělým stavu.
           Mě jen jako čtenáře e-book sral ten display. A taky rád fotím a foťák tahat všude nechci. Takže já velkej display a slušnější foťák ocenil….

          7. shifty
           25.4.2021 v 20:56

           Ty máš neska žertovnou náladu čéče…vokňous byl naprostej shit, horší než japko s drojdem dohromady, proto to naštěstí po zásluze chcíplo.

           Škoda je BB OS, ten byl co k čemu, sice proprietární systém, ale vopravdu tam člověk našel všechno, co potřeboval, ne co si nějakej kretin myslel, že bude potřebovat a to mu naordinuje, navíc zároveň důraz na bezpečnost, neměli moc důvod prát uživatelský data a to co tam najdou prodávat. No možná taky proto RIM skoro zkrachoval, že…

          8. To je ale strašnej omyl. Windows Phone byl skvělej systém. Já to vím, protože jsem ho na Nokii 1020 používal.

          9. meleš hovna jako vždycky, prostě na mě za každou cenu nereaguj, díky Bočku

          10. shifty
           25.4.2021 v 22:38

           Hovna meleš ty, píčo z roští, bohužel sem s tou sračkou měl tu čest v době, kdy tys možná eště ani nevěděl, že to existuje, a zkurvenější platforma než todle snad ani v historii neexistovala.

           Když tlakem trhu konečně do toho dali základní funkce, který ostatní měli dekádu, to je možná to, cos měl někdy ke konci, než to chcíplo, tak už bylo moc pozdě. Mrkvo$oft to stálo akorát ranec prachů, no dobře jim tak, píčusům :D

           Mohl bych tady napsat seznam zkurveností toho, je jich opravdu hodně, ale nač se namáhat, ty máš svou víru, tak sni dál.

          11. Já jsem ten telefon měl a kdyby na to byly aplikace, umělo to vše, co jsem potřeboval.
           A lumie byly povedený sami o sobě. Jediná píča z roští, co tu vždycky emotivně vyvádí a ječí jak nějaká puberťačka, seš ty sám. Chovej se trošku dospěle.

          12. pre shifty 26.4.2021 v 14:05
           Lumia ako hardvér bol možno „povedený“, ale s tým windows-paškvilom to bola katastrofa. Tiež osobná skúsenosť s Lumiou.

          13. WP byl skvelej v jedne veci – umel sdilet internet po USB kabelu.
           Kdyz jsem trebas nekde nekde instaloval windows a zaroven tam nebyl zadny internet po kabelu a zaroven system neobsahoval ovladace napriklad na wifi a zaroven jsem sebou nemel svuj notebook….tak byla jedina sance k tomu proste pichnout mobil s WP, pustit na nem sdileni internetu a na tom zarizeni si to proste z netu stahnout.
           Tisice dekovnych dopisu….
           Btw takovej HTC Kaiser mel i zaroven skvelou (pro me) klavesnici a obecne na ten telefon strasne rad vzpominam.
           Jak skvele se na tom hraly Pocket heroes (mobilni HoMaM), s tim stylusem, co u toho byl…dodnes neprekonane imho…

          14. Pokud vím, tak internet po USB kabelu od jakživa umí i jakýkoliv mobil s Androidem.

          15. Naše první internetové připojení domácího PC byl přes mobil a datový kabel. Někdy v roce 2001. Siemens ME 45. Takže to není přímo vlastnost Androidu. Vlastně, od roku 2001 si PC připojuji přes jakýkoliv mobil, který jsem od té doby používal.

          16. Ty mechanický klávesnice mi taky chybí. s THC jsme neměl tu čest, ale věřím :)
           Na Nokii s qwertz klávesnicí se psalo jedna báseň, třeba na tej E72. To sem měl strašně rád… na dotykáči píšu nerad.

          17. To uměla darda telefonů už tak před 15 lety, obvykle nějakou formou vytáčenýho připojení, ale jo.

          18. pre Lojza 25.4.2021 v 22:46
           Tak to je teda ozaj super, že ten windows-paškvil mal aspoň JEDNU skvelú vec. Inak to bola sračka, že to sa ani opísať nedá. Som to trpel na Nokii Lumia 900 – svojho času vlajková loď Nokie (ani sa nečudujem, že Nokia skrachovala). Som to dostal ako firemný telefón – asi pol roka používaný šéfom. Tá ich navigácia nebola schopná v off-line režime nájsť ani Viedeň – a to som mal všetky mapy naťahané v mobile. Pesnička ako zvonenie? Tak k tomu bol návod na 2 strany veľkosti A4 – formát, kvalita, dĺžka pesničky a návod ako to implementovať….. Málo aplikácii. Takmer nemožné si rozložiť ikony na ploche ako chceš podľa seba. Ani stabilný ten systém nebol boh vie ako. A potom som spravil update na novú verziu windows-paškvilu a vtedy ma to nasralo už totálne tak, že som telefón vrátil a kúpil si odolný tlačítkač. A to mala mať tá nová verzia windows-paškvilu už vychytané muchy a kopec nových vlastností. Toto bol môj jediný kontakt so smartfónom, ktorý mal byť ako môj hlavný telefón. Odvtedy len klasické tlačitkáče v odolnom prevedení.

          19. Tak nevím, já sem tu navigaci běžně offline používal a kamarád co v tej době jezdil náklaďákem po celý čr taky a naopak si to vždycky pochvaloval. Písničku jako zvonění jsem si normálně stáhnul do pc a přes kabel do telefonu. Jestli to dovedlo stáhnout mp3 přímo do sebe, to nevím, ale ebook to tahalo normálně. Ty okna se dali velikostně upravovat a bylo to asi 100x přehlednější než posraný ikonky apple/droid.
           Měl jsem Lumii 735 a win 8.1. a když vás tady čtu, tak by mě fakt zajímalo co jste kurva měli vy, protože o těch vašich problémech fakt nevím a to jsem to používal asi 2 a půl roku.
           Málo aplikací to pohřbilo, ale za to nemohl win ani Nokia.

          20. Windows Phone byla od začátku naprostá sračka, a jako sračka taky po právu dopadl. Microsoft měl cca 15 % trhu s chytrými telefony na Windows Mobile, ale to celé zrušil, své dosavadní zákazníky doslova zařízl a představil sračku pro dementy podle vzoru dementního iPhonu, který tehdy ani neuměl posílat MMSky. Což byla pro rozmlsané uživatele Windows Mobile, kteří byli zvyklí na totální kontrolu svého zařízení naprosto nepřijatelné, tak všichni logicky přešli okamžitě na Android, a MS šel s Windows Phone do prdele, protože kdo chtěl debilní systém, co nic neuměl, už si koupil iPhone, a zbytek měl Android. Tohle jsem věděl okamžitě od začátku po vydání toho MS paskvilu! :-P

          21. Nesmysl. Byl to jednoduchej a dobře odladěnej systém a Lumie 735 za 5000 byla naprosto top telefon. Kdyby se Apple a Android nespřáhly a nezatrhly jim aplikace, tak by to mělo úspech, dneska by jsme měli na výběr ze 3 systémů a to by pro koncového zákazníka samozřejmě bylo jen dobré a výhodné.

          22. Android je extrémně náročnej na výkon a postupem času přestává fungovat plynule skoro na všech telefonech. Apple je zase předraženej shit co nic neumí a stojí jak 2 Felicie. Já bych měl radši další na výběr…

          23. Re: shifty 26.4.2021 v 9:56
           Toz zalezi, co clovek chce. Podle mne je novy jabko neco jako novy auto – kupuje se hlavne do firem. A pak je velkej bazaros trh „za hubicku“.

           Zrovna nedavno jsem kupoval jabko za nejaky 4kKc, coz mi uz neprijde jako nejaka raketa. Samo, pouzitej, bez viditelnych znamek pouzivani, s novou baterkou uvnitr a vystavenou fakturou v kramku, zadnej nakup od pochybnyho chlapka na ulici, kterej k tomu ani nezna kod na odemknuti.

           Kdeze jsou casy, kdy mne bavilo se s nejakym matlafounem a blbostma kolem bavit a stelovat to tak, at to bezi, jak chcu ja a ne, jak chce Google (stran aktualizaci svych sluzeb a API). Vlastne toho nechcu nijak moc, aplikaci tam mam pet a pul (vc. map/navi, VPN, SSH, RDP), ale potrebuju, at to proste funguje, nepada a nemusim resit nejak moc haluzi. Vnimam to jako nastroj, ne hracku.
           S ohledem na to, ze i 6 let stary 6S ma furt plnou podporu, to neni tak spatny. Jako prijemny bonus pak beru, ze Apple je o neco mensi zlo, nez Google, stran nejake ochrany soukromi, vytezovani dat apod. a clovek neni nijak tlacen do cloudu.

           Samo … ma to svoje podstatny mouchy, solidni vopruz je vubec zpusob, jak do telefonu neco svojeho natlacit, treba hudbu… vubec, iTunes jsou strasnej bazmek. Ale nakolik rezim USB mass storage uz pred mnoha lety zmizel i z Androidu, tak je to celkem fuk. Sezonni, pomerne kriticky vopruz, je pak baterka u nekterych rad, ktera je v kovovym tele schopna chcipnout klidne pri 5 stupnich nad nulou, ne tak v mrazech. (Ale co, v prirode mi staci mapa papirova.)

          24. Já bych apple bral, ale chci velký display kvůli knížkám a videím. Ta tam se pod 15 000 nedostanu a to mi připadá za telefon jako nesmysl. Samozřejmě bych chtěl novej, jetej mě nebere.
           Android se dá s pc v pohodě přes usb propojit a kopírovat můžeš zvesela. Jen se to musí nastavit. Windows to taky uměl a tohle je třeba další důvod, proč apple prostě ne.

          25. shifty
           26.4.2021 v 12:53

           Lžeš, resp. jak sem uvedl, víš vo tom hovno. Hodně verzí wokňousa to vůbec neumělo, muselo se to klačit skrz naprosto obskurní zhůvěřilost (zune) a i tak to stálo za kundu. Naštěstí když se konečně uráčili teda tomu dodělat základní věc jako mass storage a použitelnej prohlížeč (resp. se objevilo víc alternativ) – samozřejmě pak nový verze toho systému nebylo možný instalovat na starší telefouny – tak už to nikoho nezajímalo, bylo to vodepsaný.

          26. jk_
           26.4.2021 v 11:40

           No jak vidím, tak přístup je u všech stejnejch, platformu zkurvit a udělat co nejvyjebanější lock-in.

           Mám ale furt tušení, že se mass storage dá zapnout nebo pořešit přes aplikace, ne? Teda aspoň bych to od, relativně, unixu čekal. To u wokňousa nehrozilo nikdy, to byl black-box.

          27. shifty
           26.4.2021 v 9:56

           Měls podporovat RIM, BB OS 10 byl skvělej v tom, že vedle API pro vlastní Cčkový aplikace (a samozřejmě starý javový věci) to mělo API pro android 4.0. Takže na tom šel rozjet ranec androidích věcí a tím se nemusíme vo nedostatku aplikací vůbec ani bavit.

           Blbý je že ke konci, z modelů s HW klábosnicou, místo výsuvů začli dělat zkurvený prkna na maso, já prostě nechci a moc ani u práce nemůžu nosit v kapse jakejsi kus fošny.

           Wokňous byl opravdu tragickej, jako pyčo neumět tak kruciální věci jako mass storage nebo stahovat z netu soubory…

           Jo a taky se jako zcela neřešitelnej problém ukázala, kdysi zcela triviální, věc jako vytažení kontaktů z toho. Seš prostě kretén, byl to naprosto příšernej vendor lock-in a zároveň ale to píču umělo, na rozdíl vod toho jabka (to je taky zkurvenej lock-in, kde ti je ten HW vlastně milostivě pučenej, ale aspoň to má jakous-takous platformu se vším všudy, včetně aplikací).

          28. Cože? Mass storage to umělo, s pc to normálně mluvilo jako flashka a kontakty jsem si do androida bez problémů přetáhnul. Byl to dobře odladěnej systém, kterej na 1 gb ram lítal líp jak iphone.

          29. BB byl taky ok, ale mě věci na javě a tak nechyběli.
           Jinak Win 8.1. fakt uměl propojení s pc jako disk, fakt uměl stahovat z netu do telefonu napřímo a fakt uměl přetahovat kontakty a to jak do dumb phonu tak do droida. Měl jsem to a dělal jsem to všechno. Nevím, jaký verze myslíš ty, já myslím win 8.1. co byly v Lumiích. A Lumie byly super telefony, v poměru cena – výkon – foťák – baterka – odolnost ve svý době top.

          30. shifty
           26.4.2021 v 14:09

           Minimálně do nejvyšší sedmičky to byla tragédie a nešlo v tom skoro nic. Takže drtivá většina, ne-li všechny modely z řady 600. Poněkud to napravily ty 700ky, ale to už jim dávno ujel vlak.

           Lepší už byla řada Asha, kam akorát odmítli dávat konektivitu a pár dalších HW fičur, protože by jim to zašlapalo nějaký wokňousy do země. Používalo to Series 40 OS, technicky vzato to ani neřadili mezi smártfouny (ať je tendle blábol cokoli), ale chybělo tomu tak 10-20 % věcí. Mělo to potenciál dalšího rozvoje, když už zařízli Symbian, jenže se zaprodali redmondskýmu ďáblu a podle toho Nokia skončila jako rejžácká sračka na smetišti dějin.

          31. V okamžiku, kdy budou mít Číňani náhradu za Android, nastane v Googlu obrovské divení.

          32. Až ho bude chtít ten nejbohatší trh, tzn. USA a západní evropa, tak pak určitě ano. Do té doby ne.

          33. Pro nas je to prast jak uhod, jestli nas informacne vytezuje Amik, nebo Cinan. Ja osobne Google nemam rad a uplne stejne jsem nemel rad ten cinskej OS, co fungoval na trackeru potomstva. Delalo to na muj vkus moc divny veci, nejak moc to toho vedelo a cely to komunikovalo nejak divne, protoze jsem si pres cinskej web mohl kdykoli zjistit, kde prcek je, pricemz ale na SIMce nebyly zaply zadny datovy prenosy, ani neodchazely SMS. Bylo to moje prvni setkani s cinskym sw a hned vzbudilo tezkou neduveru.

       2. Bude to porad stejny. Linej Rusak a cinorodej Cinan. Cina jednou Rusko sezere.

        1. A to je přesně to, čemu bychom se měli snažit zabránit a ne jim okopávat kotníky. Čína, vyfutrovaná surovinami Sibiře, by byla děsivým monstrem.

         1. Na to jsme moc mali, abychom s tim neco udelali. Prijde mi, ze ten nemeckej marxismus jen lita po svete a dela bordel. Sice jsme ockovani, ale prijde nova mutace.

          1. Nemyslel jsem jen nás, ale celý Západ. Mezinárodní politika už není souboj dobra se zlem jako za II. světové anebo studené války.

          2. Jenze… kdo je ten ‚zapad’? USA si honi jen vlastni politiku a uprimne… posledni roky to tam jde do kopru, takze ti evidentne vubec nejsou schopni tahnou za jeden spagat. Dal? EU – kdo? Nemci? Ti jsou uplne blbi a svazani USA. Ja nevim, cim je od posledni valky drzej Amici za koule, ale je evidentni, ze nejak jo. Nemec nechape a jen cumi. Tak kdo? Podle mne nikdo.

 6. Já té pedofilii v USA jak ji popisuje Q-anon věřím.

 7. nádhera :D :D
  hybridním hrozbám se taky jakoby ztratila ruská sputnik vakcína (a pr experťy přidali slovíčko ‚údajně‘ protože to je víc lepšejší takle) hele :O :O
  teďko se na stránce piše

  Vakcína je údajně škodlivá
  Dezinformace
  Vakcinace je nezdravá. Podle serveru Skrytá pravda se firma AstraZeneca vyvázala z odpovědnosti za případné škody, což má být důkaz nebezpečnosti této vakcíny.

  Vysvětlení
  Každá vakcína prochází před uvedením na trh rozsáhlými klinickými testy na desítkách tisíc lidí, které odhalí případné nežádoucí účinky. Teprve poté je možné uvést vakcínu na trh. U registrovaných léčivých přípravků je zaručena jejich bezpečnost, účinnost a farmaceutická jakost.

  Bezpečnost vakcín je kontinuálně sledována i po jejich registraci a uvedení na trh. Zdravotničtí pracovníci, ale i pacienti hlásí podezření na případné nežádoucí účinky, které se průběžně na evropské úrovni vyhodnocují.

  Vakcína proti nemoci covid-19 je jedním z jednoznačných kroků, jak dlouhodobě a doufejme, že i natrvalo zastavit šíření epidemie u nás i ve světě. V minulosti zavedení vakcinace pomohlo ke snížení či dokonce vymýcení řady nemocí (např. pravých neštovic, dětské obrny či záškrtu).

  a předtim to bylo

  Vakcína je škodlivá

  Intenzivní a permanentní kampaň se vede proti vakcínám na covid-19, zejména vůči společnostem (Pfizer, Astra Zeneca a další), které vakcíny vyvíjejí. Skrytá pravda pokračuje v dlouhodobém trendu kritiky vakcinace. Vakcinaci označuje obecně jako nezdravou, ale zvlášť útočí na vakcínu proti covid-19 od AstraZeneca. Vychází z toho, že se firma údajně vyvázala z odpovědnosti za případné škody, což je interpretováno jako důkaz nebezpečnosti této vakcíny. Kromě nově se objevujících narativů o povinném očkování a očkovacím pasu se nadále objevují dezinformace o smrtících vedlejších účincích a setrvalá propagace ruské vakcíny Sputnik. Kampaň proti vakcínám tvoří přibližně 30 % celkového dezinformačního obsahu věnovaného covid-19.

  1. A zase ten Vrábel!! Umíš o tom zmrdovi zjistit něco víc?

   1. nóó dá se najít v rejstříku firemhele
    žádnou wiki stránku nebo nějaký detailní cv nikde nanetu pořádně nemá ale na lupě hele nadával na komunistickou armádu ale tady hele má fotku jak jako malej sedí v roce 1968 na babylónským lvoj a to asi jako nebylo v ‚sovětským bloku‘ + normálně vystudoval dr. pedagogiky nóó takže asi tak na 75% tušim coby to asi jako mohlo bejt za hnízdo :D

 8. Je neděle 18:45, takže je předpoklad, že jste si již vše kolem baráků udělali, povečeřeli a protože předpokládám, že většina z vás na TV zrovna není zvědavá, tak vás zvu na moji nejnovější kospiraci, nebo Fake News – vyberte si co se komu hodí. Včera jsem na web hodil článek Ryzí a nelegální zlo – nebezpečí genových vakcín proti Covidu a účel covid krize s vloženým videem s českými titulky. Obsahem videa je rozhovor s doktorem Mike Yeadoem. Já vím, teď si řada z vás řekne, takových rozhovorů jsem již viděl stovku a všechny byly o hovně. Jenomže tento doktor je mikrobiologem a bývalým viceprezidentem pro výzkum alergií a imunologii ve společnosti Pfizer. Strávil 32 let prací pro velké farmaceutické společnosti a je předním odborníkem na virové respirační infekce. Ve videu Yeadon mluví o tom, jak je to skutečně s tzv. „mutacemi“ covidu, kterými nás stále straší, jestli jsou vážně nakažlivější a smrtelnější; kde podle dr. Yeadona probíhá skutečně přenos covidu; jak lockdowny lidem uškodily; a dozvíme se především o nových mRNA vakcínách, jak je tato technologie potenciálně pro lidi nebezpečná a může vést k nepředvídaným důsledkům. Je to dlouhé video(50 minut), ale doporučuji, vydržte až do konce!

  Dr. Yeadon si myslí, že konečným cílem celosvětové očkovací kampaně je dosáhnout snížení populace na celém světě. V článku jsou pak texty k tomu rozhovoru jejíchž autor je novinář Mike Whitney. Já to jen poskládal dohromady a přeložil. Je tam jedna zajímavá věc týkající se vakcíny AstraZeneka a to vazby mezi hlavním vývojářem vakcíny AstraZeneca, Adrianem Hillem a hnutím Eugenics. Hill přednášel v Galtonově institutu, který je znám jako UK Eugenics Society. Ještě horší je přímé spojení hlavních vývojových pracovníků vakcíny s Wellcome Trust a v případě Adriana Hilla, Galtonova institutu, dvou skupin s dlouhodobými vazbami na britské eugenické hnutí. Emeritním profesorem molekulární genetiky na Galtonově institutu a jedním z jeho vedoucích není nikdo jiný než David J. Galton, jehož práce zahrnuje materiál „Eugenika: Budoucnost lidského života v 21. století“, kde kromě jiného píše, že „projekt mapování lidského genomu enormně zvýšil prostor pro eugeniku kvůli vývoji velmi silné technologie pro manipulaci s DNA“. No a aby konspiracím nebyl konec, mě zajímá jedna věc. Všechny státy Evropy přestaly s očkováním s AstraZanekou, česká vláda ji od všech kupuje a očkuje naše lidi. Proč asi?

  1. Podle mne ceska vlada jen plave ve vlastnich srackach a jakakoli (krome cinske a ruske) vakcina je dobra pro zavreni hub ceskych volicu. Spekuluju, ze na soucasnych vakcinach se nikdo moc nenazobe, protoze je to pod kontrolou EU. Takze na vejvar to neni, ale volebni body se na tom trhnout daji.

   1. Až tu ruskou vakcínu němci schválej a vyroběj, tak si jí určitě rádi koupíme. Když zboží nemáš, tak nemůžeš prodávat.

    1. A tak to vubec nezpochybnuju. Rusak neni schopen to poradne protlacit a Nemci jsou fackovani zleva zprava. Velmi pravdepodobne ten Sputnik nakonec delat budou, ale komu a jak se dostane, je stejne ve hvezdach.

     Ja osobne jsem z toho dost otravenej. Znamej, co do vakcinace dost vidi, mne odrazuje od Pfizera. Je to clovek, kterej je odbornikem v oboru, zadnej konspiracni teoretik a proste mi jen rekl, proc on se tomu radeji vyhne. Samponare vubec nepocitam, Moderna je taky RNA. Takze zustava mi dostupna AZ nebo nedostupnej Sputnik. Ovsem argumentace AZ ‚ucinek vakciny prevazuje nad vedlejsimi ucinky‘ mne moc neuklidnuje, kdyz nevim, kde je ta hranice, kdy podle vyrobce je tento vyrok jeste pravdivy. Dokud na vedlejsi ucinky zemrou jen 4 z 10?

     A cekani na Sputnik je jako cekani na Godota. Do toho mne sere, kdyz dneska celej den posloucham Rock Radio a minimalne 10x tam jela nalejvarna na vakcinaci. Kurva at s tim jdou do pici. Jasne, chci se nechat ockovat. Ano. Ale dle meho vyberu, je to moje telo. Nezajima mne nejaka EMA, ktera momentalne pozastavila dve ze ctyr vakcin, ktere sama schvalila. At jde do prdele.

     1. Počkej, to na RR fakt je jo? Já ho poslední dobou moc nejedu(v autě teď jedu retro CD btw.), ale tohle by mě teda mega sralo. To je hnus. Na Beatu to teda není co vím, ale zase ty reklamy pojebaný….

      1. Jo. Dneska mi to hralo od rana od osmi do vecera do sedmi a porad – bud nejake fake rozhovor s nejakym felcarem, ze proste ockovani je jedina moznost, jak s tim vymrdat a nebo dalsi fake rozhovor s jakousi babou, ktera vysvetluje, ze vakcina je to a ono. Kurva ja si pripadal jako u odvodu, tam nam taky porad jelo promitani, ze normalni je nekourit.

      2. RBeat už nikdo neposlouchá. Posrali si to sami. Za prvé – dvacet let vysílají starý sračky, který sem slyšel milionkrát, za druhý – tři prdele reklam, skoro víc, pocitově, než hudby. Chcu rádio bez reklam a se zajímavou, novou, rockovou, hudbou.

 9. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/moderatorka-bude-potrebovat-lecbu-posttraumaticke-poruchy-zemanovo-chovani-znechutilo-internet-40358219

  Zeman opět nezklamal. Rusům tak napolo nalezl zase doprdele a jinak akorát všechny okolo urážel. Ještě že je henten prezident a ne ten zkurvenej vítač Drahoš, to se máme….

  1. Já ten jeho krátký projev četl a přišel mi úplně v pohodě. Vyšetřit, objasnit, pozavírat/reagovat. V tomto pořadí, ne jinak.

   1. Mě to moc v pohodě nepřišlo. Měl by držet bandu s vládou, obzvlášt když tam má svojí vládu vysněnou se svým milovaným Bábou a poníženým Hamajdím. Místo toho si zase zarejpal. Ponechme stranou, jaká je reálně kauza Vrbětice, ale Zeman se chová jako vlastizrádce.

    1. To je tezky. Ja jsem dedka volil a kdykoli toho zacnu litovat, prehraju si v hlave ty kandidaty a zase jsem v pohode.

     Zeman je curak, ale nevidim zadnej duvod, proc by mel stat za vladou, ktera je za debily? Rozjedou tady akci na hypotezach, dukazy nikdo nezna a to, co ruzne prosakuje, je spis ve prospech Rusu, nez nasi vlady. Do toho Hami rozjede partii tak blbe, ze ve finale Rusove vyhravaji. Kurva, ja jsem uz na pocatku rikal, ze tech Rusaku je tady zbytecne moc, at se pro mne za mne ty pocty zredukuji. Jenze ne tak blbe! Rus si stahne svoje lidi, ale zustane mu tady porad nejak funkcni ambasada, zatimco na nasi ambasade v Rusku nema ani kdo opravit hajzl. Hami se mel nejprve informovat, jak vubec takova zastupitelstvi funguji, nez do toho vletel jan slon do sklarny. Jsem strasne zvedav, jak se budou vsichni certit, az se jim na zacatku cervna opozice vychechta, ze Rusove maji na ambasadach stale temer dvakrat tolik lidi, nez my u nich, pricemz ale jim ambasada jede a u nas neni ani kdo by tam varil.

     To je k zbliti. Takze ma snad dedek drzet basu s debilama? Burese tam sice procpal, curak jeden, ale presto to neznamena, ze ma bejt v cervnu za pitomce. V tom ho chapu. Vlastizradce je v tomto vlada, protoze dela neco bez rozmyslu a Rusove si s nima nadherne vytrou prdel. A to mne sere. Kurva jak je mozny, ze si s nama Rusak vytre prdel? Koho to platime?

     1. Nutno podotknout, že týden za nimi stál, i za tou Hamáčkovou partií. Podle vlády byl srozuměn a hrad to nezpochybnil. Rozumovat začal opět ex post. Tohle dělají zmrdi.

      1. Takhle… nesledoval jsem ty jeho slinty uplne do detailu, takze obhajovat ho urcite nebudu. Myslel jsem, ze minulej vikend na nej v Lanech vlitnul Bures s Hamim, ukazali slozku BIS a dedek prohlasil, ze pokud skutecne tu akci ti Rusaci udelali, tak je potreba podle toho udelat nejaka opatreni. Tak si to pamatuju. A to mi prijde byt logicke, vic v dane chvili stejne delat nemohl. Ze s prohlasenim tejden pockal, mi prijde byt jen dukazem toho, ze ta slozka ho asi az tak moc nepresvedcila, protoze jinak by si dedek rad surfnul na senzaci, i kdyby mel potopit Rusaky. To zase jeho ego je jnad Ruskem docela hodne vejs.

       V tydnu jsem nejake jeho reakce nevidel, nemuzu posoudit.

       1. Jo, co by ne, takhle to být mohlo. Podle mě ale Zemanovi neukážou všechno. Nejedlý i Mynář jsou problém, tudíž dědek se nikdy nerozhoduje na základě všech informací (což si tedy myslím já..).
        To ego bych nepřeceňoval, Zeman je king tady v tom středoevropským kráteru, tady se s radostí povozí po komkoli. Za Ural si netroufne.

        1. Je to tak. V tom rozhovoru se i vrátili k tomu, jak vloni chtěl po BIS naprosto nesmyslně seznam ruskejch agentů. Teď z něj vylezlo, že tenhle úkol mu dali jeho poradci. Nakonec od BIS dostal velmi správně hovno, na což si nezapomněl postěžovat.

        2. Je sebevedomej, ale neni blbej. Ostatne byl clenem bunky, ktera s KGB velmi dobre spolupracovala. Takze pokud se na to mrknul, dal si dohromady 5 a 5 a tusil, jakej pruser se Hamimu podari, tak si asi rekl, ze radeji pocka, co se z toho vyvrbi, aby pak nebyl taky za kretena. Cili, ze ty dukazy za moc nestoji, aby si na tom spinil jmeno. Udelal tedy to, co se po nem chtelo – nezavazel Hamimu v rozletu.

         Hele, ja jsem napjatej. Treba Hami prekvapi a ma na Rusy dalsi dobrej sach. Zatim je to ale tak, ze vedou Rusove. Ja osobne bych byl rad, kdyby si s nama nikdo prdel vytirat nemohl a pokud to ti Rusaci udelali, tak aby dostali po paprcich a hodne se o tom mluvilo, ze jakasi Cecna v Evrope jim to nandala.

         Tak uvidime.

         1. Tohle by na zlomyslnýho dědka sedělo, to je pravda. Jenže na tomhle levelu to už velezrada je, stačí jen chtít…
          (Já bych nerad, aby to vyznělo, že snad fandím vládě. To ani omylem, svině se prostě snaží sežrat hajzly – což by bylo fajn, kdyby to neodsrali ostatní.)

          1. Bude se jen pindat a skutek utek. Na velezrade ho nikdo grilovat nebude. Dedek nema doma zadnou vahu a co pindaji v Kremlu, je mi fuk.

        3. Pusťte si dnešních 168h.
         Máte je tam všecky pěkně pohromadě:
         Janda za Evropské hodnoty, Vrabel za SemanticVisions, Kartous osobně za České elfy, Šedivý s Bublanem za kolaboranty a vlastizrádce.
         A bambilión bezejmenných specialistů na dezinformace i na Rusko..

         1. Nekecej, zes na to mel pajsl. Ja to dat, tak se v noci odkopavam.

          1. Dal jsem to, všecky tři třetiny. Čuchal jsem, že to dneska bude výživný.

           Analogáři mají k jedný ruce skoro přirostlý boční štípačky, digitálisti už spíš jenom lámací nože na optiku, nebo univerzálky na UTPčko.
           Až se pojede do Prahy, tak ať má někdo oba dva ty werkzeugy u sebe. Budou potřeba víc, než cokoli jiného.

         2. Na 168h koukám jednou za půl roku, když to je náhodou přepnutý na ČT… Tenhle díl jsem neviděl. Má to ale znamenat, že mám-li dědka za hajzla a jeho suitu na hradě za spřízněné s ruskem, tak musím jmenované ze 168h adorovat? Fakt?

          1. Ne, nepochopil. Tady nebyl za hajzla dědek, ale jmenovaní. Tím, co provádějí a tím, že se prokousali až na veřejnoprávní sklo.

          2. Aha. Tak to se omlouvám.

     2. Dědek tvrdí, že pro stát dělá první poslední. Jestli se mu zdá, že totálně oslabit pozici vlády a znevěrohodnit všechno, co se tady děje, je ku prospěchu státu, tak je už asi fakt zralej do LDN.

      I kdyby stokrát věděl, že nemají pravdu, tak by měl kurva kopat za jeden tým. Jenže on je holt sólista a vždycky tomu Klausovi musí předvést, že je chytřejší.

      1. Každej jeden ksindl z vlády měl dávno viset a s nima ai větší část sněmovny, kdyby jenom za to, co tady předvádí vod loňskýho března, ty kreténe, tak nevim co tady pičuješ vo voslabování pozice.

       1. Je večer, vezmi si prášky, teplý mlíčko a hajdy spinkat.

        1. Děkuju pěkně, to si nechám ujít, nejsem levičácká buzna jako seš ty, tak opravdu nemám potřebu si prát do těla nějaký drogy, abych pak sjetej někomu cumlal péro a podobný věci.

         1. Pěkně ses rozjel, asi ses po obědě špatně vyspal. Když jsi tady po ZZR kdysi převzal roli místního kašpárka, tak sis měl ale všimnout, že on míval ve světlých chvilkách celkem co říct a nebyl úplně blbej. Do téhle mety ti ještě hodně chybí.

          1. Právě no. Behemot je blbej jak necky a hlavně není ani trošku vtipnej nebo dovtípivej. Ale tak zase když tu neni Zergo, tak se tu nějakej trotl neztratí :)

          2. Aj tak by my zaujímalo kde sa ten old crew rozpŕchol a kde diskutuje a hlavne ako sa dokázali zbaviť takej drogy ako je tento web. Bohvie kde všetci tí ZZRáci teraz sú…

          3. ZZR tu nedávno (měsíc? dva?) byl. Vypadalo to tedy spíš na to, že se mu někdo nasquatoval do nicku, chyběly tam froté ručníky a kundy z ryby, ale taky je možný, že jenom začal brát pravidelně prášky.

          4. No ale aj tak to bol efektívne synchronizovaný úprk. Priznám sa, že mi to prišlo trápne v tej dobe. Ako malé deti. Ale možno to bola konšpirácia a pracujú niekde v podzemí.

          5. Nomad 28.4.2021 v 10:04

           ZZR odešel ve chvíli, kdy mu domácí odebral několika lidem administrátorská práva, takže jmenovaní již nemohli nikomu vyhrožovat „banánem“. Ztráta klacku mu vzala motivaci účastnit se diskusí v roli drába.
           První po zrušení administrátorských práv odešel, pokud si pamatuji, root.

          6. Jojo, ten klacek, to je droga. Ten nám zničil web. Skutečnost byla ale taková, že se ten klacek používal na lidi s jiným názorem, což komplet odporuje duchu tohoto webu.

      2. Hovno pro stat, dedek dela pro sebe, mozna i pod sebe. A bylo to tak vzdycky. Takovej socan light.

       1. To je vlastně votázka, von nějaký majetky nikdy moc nehromadil. Něco málo jo, ale čučkařina proti tomu, kolik mohl. Spíš jde po moci a vlivu, prachy shrabuje sebranka kolem něj.

        1. no… ja nemel na mysli zrovna majetky… jemu jde o ego. Rochni se v buzerovani druhejch.

    2. vláda=vlast???

     1. Nejspíš tam mělo být velezrádce.

      1. Takže i když vláda nemá pravdu, je povinnost držet s ní basu. Na tomhle webu dost zajímavá teze.

       1. No, je to president. Mel se na nejakej projev uplne a zcela vysrat. Tim padem by stacilo to, co rekl minulej vikend Hami a bylo by. Rusaci by sice nejasali, ale taky by ho nijak neresili, pokud ma dedek strach, ze by mu pak neprisli na pohreb.

        Takhle to jako statnik posral. Ukazuje, jakej tu mame bordel. My vime, ze ho mame, ale ukazovat svetu se to nemusi. Nebejt tehle kauzy, tak nikoho nezajimame. Takhle je z toho senzace. Jak rikam – jestli Hami nema v rukavu dalsi esa, tak v cervnu bude u nas hodne place a ve svete hodne smichu.

        1. Celej tejden se do něho šilo, že nic neříká, že si onen tejden vyhradil, že se měl ozvat…..

         Je to průšvih, buď brutálně kecá prezident nebo vláda. A jestli vláda rozpoutá celou tuhle bouři, protože zkrátka kecá a vymýšlí si, tak by to mělo zainteresovat asi každého, jaké důvody k tomu měla, co ji k tomu nutilo či nenutilo.

         1. Ale ne, vlada nekeca. Vlada rekla, ze ma hypotezu. A ona opravu hypotezu ma. Jenze to vypada, ze krome te hypotezy nema nic jinyho. Cili, nejake informace sesbirane byly, velmi pravdepodobne i pravdive, ale ted je ten klicovy okamzik – jestli si vlada mohla dovolit na zaklade toho hned vynest soud. A dalsi vec je, jestli to mela takhle zvorat v prvnim kole.

          1. Na základě hypotézy by se Rosatom nevyhazoval už z předvýběru. Ve čtvrtek či pátek Babiš mektal zaměstnanci Pleslovi na Idnes něco o jasných důkazech.

          2. respektive na základě hypotézy by se Rosatom nemohl vyhodit už z předvýběru. Pokud byly tlaky dostat ho out, muselo se najít či hrát na nález něčeho opravdu závažného, co by dalo záminku k vykopnutí nebezpečně slibného uchazeče o dostavbu.

          3. O Rosatomu nerozhoduji odbornici. Odbornici k tomu davaji jen vyjadreni. Vyberko je politicka zalezitost. Tam se nemusi hledat nic zavazneho, tam rozhoduji postoje.

          4. O Rosatomu nebude rozhodovat tahle banda, ale jiná. Ale tam bych to spíš tipoval na ebonitovou tyč do každý domácnosti.

          5. Ale kdepak. Tahle banda ted rozhoduje, kdo bude vyzvan k bezpecnostni proverce. Cili kdyz Rosatom nevyzvou, dalsi parta ma o jednoho v kole min.

          6. O bezpečnost vůbec nejde, ale o to, abychom neměli nový zdroj obecně a byli závislí a tudíž ovladatelní. Je to zjevné, tahle vláda o tom nechtěla rozhodovat, Rosatom to zase napadne, takže to zase na čas zabetonuje, a definitivně to zabetonuje nějaký neschopný západní dodavatel, se kterým poníženě podepíšeme nějakou kurevsky nevýhodnou smlouvu nenavázanou na spuštění.

          7. Cili my tady mame nejakych 5 bloku, nebo kolik celkem, ktere jsou vsechny ruske, kupujeme do nich ruske palivo, dela se rusky servis, ale ten jeden novy blok se silene strategicky ohrozitelny. Chapu to spravne?

          8. Prave, ze tohle je stejnej model jako Skripal. Ve finale dukazy zadny, ale to bylo fuk, protoze opatreni se udelaly hned na pocatku bez soudu. Tohle je uplne to stejny. Lidi v tom maji ‚jasno‘, opatreni se udelala a i kdyby se po roce prislo na to, ze to byla habadura, tak uz to bude jedno.

        2. Vidím to stejně. Prohlášení ve stylu „věřím vládě soudruha Babiše, že celou situaci rychle a uspokojivě vyřeší“ by ho nic nestálo a jim by to nepodtrhlo nohy.

         Jenže on se prostě musí předvádět, přičemž se na mysl dere otázka, komu v ČR ten jeho dnešní projev vlastně prospěl. Zatím jsem na nic nepřišel.

         1. Mozna ma dedek nejakej svuj starej komunistickej fanclub, kde lesti nejake sochy ruskych molodcu a ti byli celi nesvi, ze jim nekdo kope do bejvale modly. Tak se asi chtel zavdecit.

          Dedek si hraje na sectelyho, ale ve svoji funkci seka jeden pruser za druhym. Mel by si vzit priklad z nemeckyho, nebo rakouskyho presidenta. Fura lidi vubec nevi, kdo to je a jake ma pravomoci. Ale kdyz odnekud vylezou, tak se aspon umi chovat.

          1. Mně se tedy na tom jeho dnešním rozhovoru zdálo (neviděl jsem ho, jen četl přepis), že mu dneska těch povzbuzováků dali trochu moc, byl takovej hodně rozjetej a řekl i to, co neměl. Třeba s tím seznamem agentů, za to pochvalu asi nedostal.
           Možná ani pudink po večeři nebyl.

         2. Já myslím, že to mělo edukativní význam z pohledu karmy. Skoti s UEFA taky nepřišli na žádný důvod proč ctít u Kúdely presupci neviny. To se Čechům nelíbilo tak jim božstvo seslalo projev jezevce.

        3. Po víc jak roce, co se tady děje, kdy se sem všichni jezdili na estébáká dívat jak do zoo, s těma jeho náhubkama, aby následně zadrátovali hranice, protože si tady zfejkoval nejhorší čísla VE VESMÍRU, to jako myslíš vážně s tím bordelem? To si děláš jenom prdel, žejo?

       2. Štve mě na tom jedna věc. Že to ta skvěle fungující BIS vynesla ven. Veškerou odpovědnost nese vláda, a byla takhle škaredě přitlačena ke zdi.

        Odhlédněme od Babiše. Měla by mít vláda pravomoc něco takového (nepovedená sabotáž, ze strany jakékoli rozvědky) ututlat? V rámci nerozviřování vášní, vyšších zájmů etc..

        1. Ano, přesně. Odhlédněme od Babiše a jeho problémů s firmou CZfert. Koukejte, kam Vám ukazujeme!

        2. Jasně že měla, říká se tomu diplomacie a mohli na Rusy nejdřív zatlačit za zavřenými dveřmi. Jenže tady zase neodolal Bureš, protože se mu nabízela možnost odvrátit pozornost od střetu zájmů, Faltýnkova deníku a hlasování o nedůvěře.

         1. Přesně tak. Všimněte si, kolik „strašně důležitých“ událostí se stalo od zveřejnění toho blbýho notesu. Kdo o něm dnes mluví?

         2. Takže spin doctoring? Ale jo, možný to je. Akorát to připomíná medvěda, který chtěl zabít mouchu na hlavě svého kamaráda pořádným kamenem.

          1. Spin doctoring je trochu sofistikovanější disciplína, tady prostě Hanč s Prcalem jenom přebíjejí aférky jinejma aférkama. Blbý je, že těch afér a aférek je fakt moc, takže pak holt sáhnou i po něčem, co se možná mělo řešit v klidu a tichosti.

          2. Osobne si myslim, ze treba Syrie je plna takovychto ‚komu kdo co kde jak proc‘ a politici se z toho snazi vytezit maximum. A ne, ze by jim to neslo. Neco urvali Rusaci, nevo Amici, neco Turci… trhaj to tam jak vlci kachnu.

           A nase vlada si mysli, ze s temato sibrama to pujde ultimatama. I kdyby to cely byla pravda, tak takhle neuhrajou ani betla.

        3. Jo, taky jsem četl v Echu zajímavou diskusi, že co vláda neodkývá, ocitne se v době bližší než blízké na stránkách totálně investigativně s nikým nepropojeného Respektu. A tak si vládo vyber. Neodkýveš, že důkazy jsou jasné, budeš v médiích zobrazena jakožto sbor kolaborantů. Pár měsíců před parlamentními volbami. Fakt to chceš?

         1. Tady dostal Bána ochutnat vlastní medicínku, kdy špinavosti za vládu tiskne totálně investigativně s nikým nepropojený Shabu z Lidovek.

          1. Jj milé děti, pamatujte si, kdo s čím zachází, s tím taky schází. Alespoň něco veselého v této obecně děsné cause.

        4. To si ta vláda udělala sama. Měli vzít veškeré podklady, důkazy a podložená fakta a na základě toho operovat. Pokud by tam byl stín pochybností, měli to nechat dopracovat a počkat si. Pokud (což nevím) to není beton pravda, pak byla totální blbost dělat veletoče s velvyslanectvím. Nebo s tím mohli operovat zákulisně – což je odpověď na tvou otázku – samozřejmě, i podezření se dá využít jako poměrně mocná zbraň v šedé diplomacii.
         Vystoupit do světla ramp a začít hlásat hroznou aféru s tím, že si tím nejsem 100% jistý, je prostě diletanství a promarněná šance rusákovi zapálit šos. Nyní sice všichni ví (či alespoň tuší) že to rusák udělal, nicméně my z toho máme tak max kulový, rusák si udělá klasickou propagandu na domácím divákovi – jaký že jsou to Češi svině a zaprodanci a oni čistí, diváci to vděčně zhltnou, provolají Vláďovi slávu nu a jede se dál.
         A navíc tím nahrají dědkovi, u kterýho bylo jasný, že je v tom vykoupe. On nemusí být extra chytrý, stačí že pracuje s blbci.
         Přitom to byla super příležitost – jenže to by nás nesměla vést hovada.

         1. Hned na zacatku jsem psal, ze si myslim, ze ten impuls prisel zvenci. NorthStream2, Ukrajina, jaderka,… proste ted je ten spravnej okamzik. A ted, kdyz vidim, jak v tom vlada lita, tak jsem o tom vnejsim impulsu presvedcenej.

          1. O ničem zevnitř jsi neuvažoval? ČR je dost malá páka na prosazení čehokoliv mezi velmocema. Kór když se ví, že se to mezi tuzemákama dost tluče, půlka je furt proruská a druhá ne. Zato udělat aférku s tím, že domácí průsery se upozadí, to se mi jeví jako pravděpodobnější.
           Ostatně, ta „podpora“ zvenčí se omezila na pár tweetů a jenom Slováci a Pobaltí něco udělali – ti první, protože nevim proč a ti druzí protože nemůžou ruskýho švába ani cejtit a využili by jakoukoliv příležitost a to kdekoliv. Jinde – radiový klid, každý na to sere.
           Zvenčí to dost kulhá.

          2. Coz o to, i takovej Faltynek je schopen udelat solidni kourovou clonu, to jsem pred tydnem nepredpokladal. Ale ja jsem mel kdysi jednu zkusenost s Westinghouse a zrovna takovej sibr, kdyz vidi, jak se mu to sype pod nohama, by mel tu spravnou paku neco podobnyho spustit. Tipoval jsem tento smer. V Nemecku je velky tema tlak Amiku na plyn a Ukrajina se u nas ted omila podleni mesic taky docela zive. Cili jsem to videl spis zvenci.

          3. Kdyby tu páku spustil někdo takovej, tak by ji snad i využil, jenže z tohoto směru nic, ani signál. V USA řeší Chauvina, radši.
           A to druhé, pořád meleš o Německu, což chápu když tam arbajtíš. Ale přijde mi, že Němci by si posledních třicet let nechali nasrat na hlavu a ještě by to pak sežrali a řekli si o přídavek. Viz jejich reakce na špízování politiků od ušáků. To byla fakt krutá reakce, ke který se odhodlali. Sulc.

          4. Ber to tak, ze Westinghouse v USA neni tema. Je to jeden z mnoha jejich kseftu. Ale NS2 je v Nemecku velky tema, protoze uz se dodelavaji temer posledni metry a Amici vystrileli uz vsechno. Cili co jeste by mohlo trosku rozjebat tu nemeckoruskou soudrznost? No kdyby treba nase vlada pozadala Nemecko o podporu a Nemci zacali nekde neco zdrzovat. Protoze ani v Nemecku neni uplna jednota stran NS2, nektere firmy kopou pro Amiky. Vlada to urcite nestopne, ale stacil by nejaky timeout, treba by se posralo jeste neco a Amici to stopli… Ty odposlechy byly ciste Makrelina akce a ona je moc velka persona na to, aby ji nekdo radil. Takze se to preslo.

          5. Už toho leží moc, aby se to stoplo.
           A BTW, makrela je kde? Ni slyšet, ni vidět….

          6. Tohle dělala vždycky, problémy vysedět.

          7. Makrela se ted v podstate chysta na opusteni sesle, takze vicemene resi uz jen kokotiny, nejakou podporu Indu a tak.

          8. Jo, tak Maas se nechal slyset, ze v ramci podpory Vrbetic si Nemecko s Rusama vztahy rozjebavat nebude. Dalsi stripek, kterej mne jen presvedcuje o tom, ze to Maas nerikal smerem na Prahu, alebrz na Washington.

         2. Amen. Líp bych to neřekl.

         3. Podle mě tam šlo o tu Hamajdovo cestu do ruska a celkově o další podbízení se Zemanovi. To prostě někdo zarazil, zjevně někdo kdo tahá za delší provázky než naše vláda. Proto celá ta šaškárna. Hamáček je prostě zmrd a hajzl.

          1. Shifty, oni jsou hajzlové, to jo, ale to není to hlavní. Prvně jsou to blbci, blbci, blbci. Primitivové. Neadrtálci, co našli funkční revolver a tak dlouho si s ním hráli na skále, až ta věc vystřelila – a oni se radují.
           To už se nedá jinak říci, ti jejich markeťáci z nich musí šílet, jeden horší než druhej. Ani mluvit to neumí. To je matrjál….

       3. Co? Z dědka vypadlo, že není jisté, kde je pravda, takže už je jisté, že to co tvrdí vláda není pravda? Má cenu na tohle reagovat?

        1. Stačí to brát obecně. Psal jsem to jako reakci na tvrzení výše.

    3. Tak když z toho vláda chytla hysterák, někdo musí zachovat klid a rozvahu, ne? :-)

     Mimochodem kdysi aky kandidát zmrd von Trautenberk psal na Twitteru, že Německo nám na vrbětickou kolegialitu sere, protože nechcem přijímat islámské imigranty. Se posral v kině, ne? Jednak je to kravina, jednak to vypovídá víc o něm.

     1. To je debil, toho neresim uz pres sest let.

    4. Mali ste si zvoliť takú progresívnu ženskú ako máme my a nebol by problém – ta by v tomto prípade zniesla celé Rusko aj s bývalým CCCP pod čiernu zem a pekne by držala basu s tými správnymi dobrosermi. Mne sa táto Zemanova reakcia náhodou veľmi pozdáva. A opäť sa ukázalo, že z toho odpadu čo u Vás v posledných prezidentských voľbách kandidoval bol on ozaj ten jednooký medzi slepými.

   2. No neřekl nic, co nemohl říct už před týdnem. Pustil něco ze spisu (možnost, že ba se tam agenti dostali přímo s Imexem) a pasoval se na vrchního velitele policie ČR. To aby nikdo nezapomněl, že v pravomocích má buď bordel, nebo na ně sere.
    Samozřejmě posral vládu.

    1. Celé je to trapné a hnusné.

    2. Ma v tech pravomocich bordel. Kdykoli chce jet jako Gottwald bez Ovcackovy pripravy, lezou z nej neskutecny picoviny.

  2. Mě teda Mlhův projev nijak nepohoršil. Naopak oceňuju, že není hysterik jako většina těch kašparů okolo (a zejména v opozici nebo médiích) a chce k té kauze přistupovat věcně, metodicky a bez emocí. Zajímavé mi přišlo poukázání na šest let bez jediné zmínky o Vrběticích ve zprávách BISky, včetně neveřejných částí.

   1. Ja ho jako cloveka taky chapu, ale blby je, ze ten projev nebyl nejakeho doochodce z Vysociny, alebrz presidenta CR.

    1. No, já s tím problém fakt neměl. Jedno z mála vyjádření z celé vyšší politické scény, které mě hned nenasralo. Bez hysterie, bez ukvapených závěru, bez podlézání „našim spojencům“, ale ani nějaké podlézání rusákům jsem nezaznamenal.
     Ještě jsem si teda nepustil ten rozhovor. Ale co jsem koutkem oka registroval, jak sračkomety kvičej, tak to asi nakonec bylo taky celkem cajk.

   2. Není to z mé hlavy, ale jiní přišli s tím, že Kundra měl na webu Respektu připravený článek viz https://www.respekt.cz/agenda/za-vybuchem-municniho-skladu-ve-vrbeticich-stoji-rusti-agenti-kteri-se-pokusili-zabit-skripala
    Jestli to teda není nějaká Putinova diskreditace Kundry, jsa skoro negramot a patřičné moderní školy nemaje, se ptám zda tomu, co tam vidím správně rozumím.
    A rozumím-li správně, pak se ptám dále.
    Ty dva trotly přinutil v sobotu večer blábolit Kundra? Rozuměl bych tomu, že někoho řídí kunda, ale toto.
    Nebo jim dal befel někdo jiný?
    Odkud měl Kundra podklady ke článku před tiskovou?
    A vůbec jaký byl/je řetězec velení v tomto divadle?

    1. Otázek je víc. Například:

     – stalo by se něco zásadního, kdyby ten článek vyšel dřív, než to vláda oznámila? Eee.. asi ne. Zpravodajské hry už by byly v obou případech stejně dohrány a v ničem jiném by zdržení nevadilo.
     – ten článek by se nedal bagatelizovat / znevěrohodnit, kdyby bylo potřeba? Ale no tak.. vládě prochází krádeže miliard za bílého dne za plné pozornosti médií, tohle by zvládli levou zadní. Respekt už stejně skoro nikdo nečte.

     – proč se tedy tak strašně vyděsili, když to mělo vyjít v pondělí, že to museli narychlo oznámit ještě v sobotu večer?

     To je ta důležitá otázka.

     1. Respekt tu není od toho, aby se četl (jo, taky jsem si ho kdysi rád kupoval, kdysi…)., je tu od toho, aby se citoval.

     2. Kdo teda o víkendu dokope premiéra s nějakým dalším ministrem nevímčehovšeho k estrádě? Přišel agent Koudelka s nějakou složkou, nebo přímo někdo z ambasády protektora, kde jistě na každou místní svini mají místo horké vody nějakou složku? Docela by mně zajímalo jak dnes probíhá vysvětlování, že suverenita je „omezená“?

     3. Respekt vychází digitálně už v neděli.

  3. Jezevec nezklamal … je s ním sranda, nic víc jsem od něj nečekal když jsem mu to hodil – je smutné, že z 10 milionu nevzešel lepší kandidát na maskota … dělají jako kdyby tu mrdátorku ojel před kamerami.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017