Měřit Brno! (aneb jak by se mohla měřit rychlost v Brně) - zpět na článek

Počet komentářů: 85

 1. „…současné vedení Brna tento projekt prozatím dává k ledu a zřizuje pracovní skupinu, která se bude zabývat bezpečností dopravy komplexně.“

  To je sice dobra zprava, ale… skoro se zdraham tomu uverit. Modry zony uz v Brne zavedli a i ODS je (oproti predvolebnim proklamacim) salamovou metodou rozsiruje. IMO je jen otazkou casu, nez tohle protlaci taky.

 2. No co dodat.. kdyby lidi nebyli blbí, tak začnou demonstrativně jezdit jak připosraní, zamořovat exhalacemi město a donutí ten jejich výběrčí systém padnout na držku. (Nehledě na prvopočátek.. nevolit takovou pakáž do zastupitelstva). Spolek Brno autem.. meh .. Mandát sliboval hory doly a jak se tam dostal, tak už mele s nima. Ono to totiž v politice ani jinak nejde. Byl by odejit. Ale stejně jako s tím měřením.. stačí to bojkotovat. Až tam nikdo nebude chodit nakupovat a ani za zábavou, tak jim to třeba dojde. :-)

  1. Ebo: už jsem si párkrát všiml, že je Vám koli, tak 15? Nebo jste prostě hloupej. Ukázkou demence je naopak „demonstrativní jízda jak připosraní“, protože ty Vaše „zamořující exhalace“ jsou jen voda na mlýn omezovačům („koukejte na ten smrad, auta pořádně cálovat“), stejně jako pomalá jízda jen povede ke snižování limitů (jako se děje již dnes, protože když něco nesype, sníží se limit a zas to nějakou dobu sypat bude).

   Že někdo někam nebude chodit – jako do centra? Proč by tam nikdo nechodil – a pokud se provoz sníží, samozřejmě, že z toho půjde udělat ještě dražší rezidenční bydlení, takže opět jen a pouze plus pro ty, kteří tam sedí. Kam si myslíte, že lidi budou chodit chlastat? Jezdit MHD někam do Olympie? Jezdit do hospody autem na periferii a nepít? Současná situace naopak je šitá na míru chlastání (tedy vyšší výběr daní) a bydlení (vysoké nájmy a ceny nemovitostí). Že je pro ty lidi problém s parkováním nevadí, však taky nejde o lidi, kteří žijí aktivním životem – naopak se chlubí, jak auto nepotřebují, protože obchod je 50 metrů, školka 60, škola 65 a do práce 5 minut pěšky.

   1. Naopak.. ukázkou demence je to, co předvádějí na radnicích a není nic lehčího, než jim to oplácet stejnou kartou. Ano, mohou klidně z 60tky zpomalit na 30 , nebo i na 20, nebo napařit tučné výpalné za exhalace, ale v ten moment se jim zhroutí celý systém pod rukama. Když se lidi nedostanou do práce, nevydělají peníze, nezaplatí daně a nebude jim mít kdo zaplatit teplé místečko. Ono se dá buzerovat, ale jen v jistých mezích.

    1. Ebo: chápu. Když „nebudu blbej, nedostanu se do práce, nevydělám peníze, nezaplatím daně a nejvíc na tom bude bitej ten úředník“.

     Tak jo. Hurá do toho, ukažte, jak to dělaj „chytří“.

     1. Nemluve o tom, ze takovejhle pristup si muze dovolit nekdo, kdo jede autem jednou za tejden na nakup. Ja ujedu denne 20 kilometru do prace a dvacet zpatky a fakt nemam silu (a disciplinu) jezdit vsude jak posranej, jen abych se mstil nejakymu hypotetickymu ouradovi. Plus samozrejme nestojim o to bejt lyncovanej ostatnima ridicema.

      1. Redik: hlavně lidí, kteří jsou „postiženi“ není mnoho a těch, kteří jsou postiženi nějak zásadně je ještě míň (na to si systém dává pozor). Ten zbytek nemá důvod „nebejt blbej“ – neplatil jsem pokudu ani nepamatuju, tak mám jezdit 30 do práce? Co je to za logiku?

       Jo kdyby každý druhý na silnici měl 10 bodů a klepal se, že zítra bude bez papírů a současně sílil tlak na to, že vinou je svinské jednání úřadů, to by vypadalo jinak. Ale tam nejsme, ani zdaleka.

     2. Ebo: chápu. Když „nebudu blbej, nedostanu se do práce, nevydělám peníze, nezaplatím daně a nejvíc na tom bude bitej ten úředník“.
      Co zkratka…..když nebudou přestupky za rychlost, tak příslušné úředníky propustí?:-)

      1. Špatná úvaha! Proč by jsi propouštěl někoho, kdo ti zajišťoval příjem peněz? prostě mu dáš jiný úkol, vybírat je jinde a jiným způsobem.
       Ten systém jezdit pomalu, chápu tě, ale nefungovalo by to. Stát si vždycky najde cestu k tomu tě odrbat.

  2. Myslím že samo Brno Autem docela hledí, co se to tam teď v ODS děje. A nezapomínejme na zákeřné skřety typu Hladíka, kteří prosazovali původní verzi a dle dostupných informací na ní stále trvají a jsou to zejména oni, kteří jsou překážkou větší změny. Nicméně ODS hlavně na Středu dost zklamala, bylo to naposled, příště už jim hlas nedám (ať už tam Brno Autem bude či spíše předpokládám, že už ani nebude)

 3. V těch 30% odložení přestupku v Praze jsou IMHO i ty případy, kdy vlastník vozidla ouřadu vysvětlí, že domnělý přestupek byl ve skutečnosti odstavením nepojízdného vozu.

  1. Nebo kdy ten papír hodí do kose

 4. Tak první otázka, co bylo zadáno, zda to studie splnila a jestli plnění bylo akceptováno zadavatelem a kým je asi zodpovězena, to by bylo první, kam by otázka vedla.
  Druhá otázka by byla, zda proběhlo VŘ a za jakých kritérií a kdo a proč a za jakých okolností vybral a schválil firmu bez referencí v oboru pro důležitou studii.
  No a třetí – ČT viditelně lže a mlží. Podle zákona vybírá koncesionářské poplatky za to, aby podávala objektivní a vyvážené zpravodajství, což se zjevně neděje a tedy je porušen zákon. Dle mého by to měla prošetřit RRTV (kdo jiný a kdo o už o tom ví?) a pokud vyvodí nějaký postih vůči ČT, je potřeba zkontrolovat zda a jak tento dopadl na zainteresované osoby. Takže brňáci, tohle jde z a váma. Sice tomu nedávám, ale pokud tam těhle žádostí dorazí 400 na každou takovou věc, možná se občas něco dít začne.
  Bohužel, nezbejvá nám nic jinýho, než používat proti úřednictvu všechny mechanismy, které jsou k dispozici, jinak se nic nezmění.

 5. Poslední těžké nehody v Brně, co registruji, byly jak přes kopírák. Chodec v noci přebíhal čtyřpruh.

  1. Navrhuji zrušit 4 pruhy, i kdyby to mělo zachránit jednoho přebíhajícícho opilce.

 6. Vypadá to že Bureš nebude mít s plánovanou fašizací státu žádné komplikace. Už tu pro něj všechno předpřipravili.
  Nejen že si fízlové píšou zákony na míru které si jen parlamentními kriply nechají formálně potvrdit. Ale spolupracuje na tom i celá mediální sféra od ČT až po Blesk.

  Normálně to působí jako by to tu centrálně řídila nějaká tajná služba a ta úkolovala všechny složky společnosti, od státních až po ty soukromé.
  A podle pana Peciny jsme na tom coby (bez)právní stát hůř než leckterá země latinské ameriky.

 7. Podobně to probíhalo v nacistickém německu. Jakmile už vznikla nějaká mašinerie na kreré byly mocensky a finančně zainteresovány hromady lidí, tak už se nikdo neptal jaký to má smysl a proč se to dělá.

  Kupříkladu, proč ty židy vlastně posíláme do koncentráku. Prostě tu byla silová struktura která těžila z likvidace židů ať z důvodu pracovní síly pro IG farben, tak z hlediska zkonfiskování jejich majetků kdy konfiskátorům vždy něco zůstalo za nehty, nebo možnosti vlísat se do přízně fuhrera.
  Fašizovat lze jakýkoliv stát, i dnes, a to mnohem efektivněji než dříve.
  Lidi brečí nad dojemnýmy filmy s tématikou holokaustu, jezdí na exkurze do Osvětimi a přitom těm hlupákům nedochází že dnes jsme de fakto ve stejné situaci jako židé a veřejná správa je fašizovaná tempem jaké by i Heydrich záviděl.

  1. Tomuhle by se teď mělo říkat argumentace „na Klause“. Jakékoli přirovnání k druhé světové.
   Všichni přeci víme, že druhá světová bylo největší zlo ever. Ale bylo to proto, že svět byl tehdy černobílej (jako ve filmech), lidi byli blbý, neměli nikoho, kdo by jim vysvětlil, co si mají myslet, a hlavně tam šlo o životy, zatímco dneska jde akorát o peníze. Takže je taková argumentace přehnaná, neplatná, a vy jste demagog a extrémista.
   Jen počkejte, až vás za to zavřou do pracovního tábora, aby vám ukázali, co je to ten nacismus a koncentrák. To vás argumentace „na Klause“ přejde.

   1. Tendle dědek je zapšklej bolšán. To sice neznamená, že občas nezakopne o nějakou pravdu, ostatně i slepý kuře občas najde zrno, ale mimo tydle případy zase mele naprostý hovna, takový ty typický žvásty občanů z pravé části křivky po pár lahváčích, na který se nedá ani kloudně reagovat, protože ukazují, že mele hovna o něčem, o čem nic neví, podle stylu „přání otcem myšlenky“, jako tudle o raketoplánech, jak byli rusáci (co udělali Buran jako jednu z posledních věcí, co je položila, po dvaceti letech) strašní borci.

    Že tragicky neefektivní jsou všechny ty (polo)stádní firmy a agentůry a americkej soukromej SpaceX loni už měl 60 % trhu, přičemž aktuálně začínají totéž, co udělali na trhu nosičů, dělat na trhu, kam se stáhl i Khrunichev (výroba a kompletace nákladů, tzn. těch družic a jejich obálek) poté, co Proton-M padl jako první oběť cenové války, to jde úplně mimo něj. Prostě nemá na to, aby to vnímal (Dunning-Kruger efekt).

    1. SpaceX ? Hahaha. Vrať se mezi ostatní i-ovce které považují podvodníky a bankrotáře typu Jobse a Muska za vizionáře a spasitele lidstva.
     Že na to naletěly tisíce vohnoutů a investovaly do toho bankrotáře a podnikatele se státními dotacemi nic o jeho reálné úspěšnosti nevypovídá. Ten je rád že díky prachům těch hejlů neskončil bankrotem a ve vězení za podvod na investorech.

     1. O jeho reálné úspěšnosti to nic nevypovídá?!

      Ten chlap chtěl rakety, co budou přistávat zpátky na motory. Celej svět se mu smál, že je to absurdní. Když to řešil sedmnáctiletej Musk, smáli se mu, že na to nemá prachy. Pak zase že je to technickej nesmysl. A pak že je to jenom výstřelek zbohatlíka.

      Dneska má ten chlap rakety, co tančí při přistání balet. Tomu já říkám kurva úspěch!

      Stejně tak Tesla, kdy chtěl nakopnout elektromobilitu (nebavme se o užitečnosti, byl to jeho cíl) – úspěch.
      Pak vymyslí nějaký tunely, nazve to The Boring Company, chce to financovat z předražených plamenometů:
      „Ale pane Elone, ty plamenomety jsou poněkud drahý, ne?“
      „Jo, jsou. Ale jsou ode mě.“
      A za pár měsíců má kurva tunel s proof of concept?

      U tohohle člověka chcete pochybovat o úspěchu? Úspěch není všeobecné blaho, úspěch nejsou peníze, úspěch je naplnění cílů. A ty Elon Musk dává na výbornou. Ne všechno mu musí vyjít, ale výsledky má kurva dobrý.

    2. Jo, to o Buranu a o tom, že Shuttle neměl trysky, jsem tu nedávno četl, to byly dobrý nesmysly. Že Američani vykradli všechno Sovětům (no bylo to oboustranné), že Sověti měli lepší techniku pro případ záchrany (taková síť v případě Vostoku musela být lahůdka)…

     Jinak jsem to myslel ironicky, tu argumentaci „na Klause“. Protože s ní musím souhlasit. Akorát druhá světová je nedotknutelná, takže kdokoli k tomu cokoli přirovná, tak je to hned nesmysl, argumentační faul a popírání holokaustu.

     1. Taková satira je tu dost nebezpečná. Bo tydýti jako Behemot ji jsou schopní brát vážně. Většina holt není schopná vnímat realitu bez těch neoliberálních filtrů co tu do lidí systematicky 30 let cpou média vrchem spodem.

      Lidi netušili co si to vlastně vycinkávají.
      Ostatně, Havel v 89. nic neříkal o tom že tu bude mafiánský exekutorský kapitalizmus a že budeme dělat kanonenfutter v NATO. Kdyby to lidi věděli jak to tu bude za 30 let vypadat tak by ho tehdy shodili z té tribuny a pověsili na nejbližším kandelábru.

    3. Prej soukromej…o Muskove veselem cerpani dotaci jsi neslysel? Spis bude tezky najit business, v kterem dotace od statu nepobira.
     Ale me by treba zajimalo jak takhle financne, technologicky, technicky a z hlediska knowhow velmi narocnem oboru lze postavit “firmu” na zelene louce. Pricemz veskera konkurence ma vsechny patenty a investice davno zaplacene i desitky let zkusenosti (i negativnich).

     1. Tož tak, že v principu to není žádná raketová věda. No, eh, asi tak nějak :) Von je raketovej motor docela jednoduchá a levná věc. A inženýrů najdeš habakuk, z firem, co padly na držku, protože za stádní prachy to stálo tolik, že to bylo ekonomicky tak na hovno, že to tolik lidí v těch firmách neuživilo. Začal prostě v malým a postupně to zvětšoval a vylepšoval.

      Vono je dneska taky těžko najít obor, kde dotace nejsou, a znáš to, když to dělají všichni ostatní, blbě se konkuruje, dyž zrovna ty ne. Nicméně nevím nic moc vo čerpání dotací u SpaceX – prachy od NASA jsou v podstatě nákup nějakejch výsledků – Dragon, Dragon 2, dodávky materiálu a brzo i lidí na ISS. SpaceX výsledky dodává a NASA si mne ruce, protože to občas dostávají i jen za čtvrtinu toho, za co by si to dělali in-house, což je konstatování dost tristního faktu, co?

      Jináč třeba Indie lítá za podobný prachy a začíná taky brát těm zkostnatělejm polostádním agentůrám zakázky.

      1. Tak po sto letech vyvoje raket to mozna jednoduse pusobi, ale pokud si knowhow nekoupis tak vyvoj i dnes je draha vec. A ja myslel, ze do toho vidis. Me fakt zajimalo jak lze tak rychle zacit litat do vesmiru a odpovedi typu “nejak se to udela” a “Musk je genius” mi nic nedavaj. Neni mi dvacet a vlastne se staci podivat na jakoukoliv velkou a uspesnou firmu, treba i v CR. Reditele a jejich vlastnici sice kolem sebe taky buduji tu auru vyjimecnosti, ale kdo s nimi nekdy dele pracoval tak to je casto navrch huj vespod fuj.
       Nejak se to udela chapu u businessu typu nakup prodej, ale litat do vesmiru, pokud si vse musis vyvinout, nakoupit, preplatit odborniky, ziskat zkusenosti atd. a byt u toho rentabilni…nebo to Musk jenom sklada od subdodavatelu?

       1. starter25: behemot že by do něčeho viděl? :-D Místní brouk wiki-Pytlík? :-D

   2. Přesně kvůli takovýmto přizdisráčům co strkají před realitou hlavu do písku, se každá hrozba v naší zemi nakonec stala realitou. Ty stejné žvásty se říkaly už ve 30. letech. Hitlerr nás nikdy nenapadne, to jen tak straší, navíc máme spolehlivé spojence v NATO… pardon, vlastně v Británii a Francii.

    O fašizaci státní správy se tu hovoří už dlouho. A že tentokrát je tím muklem či židem bílý heterosexuální pracující muž, je taky většině myslících jasné.
    Rozdíl je jen v tom, že se na nás nevalí skopčáci v okovaných botách, ale migráčci s holou řití a ještě větší touhou urvat si tu něco co patří jinému. Ale o to mají větší podporu ve státní mašinerii, na úřadech, na soudech i v legislativě.
    Viz níže můj příspěvek o novele antidiskriminačního zákona který z neziskovek udělá nástroj absolutního protibílého teroru.

    1. Ano, já s vámi souhlasím. Byla to ironie. A uznejte, zase tak daleko od pravdy to nebylo. Nezapomeňte, že žijeme v demokracii, kterou jste si vycinkali klíčema, máte, co jste chtěli :)

    2. Jedna věc je strat něco někam a zcela opačná je bejt vymletej magor. Normální člověk je víceméně někde mezi tím. A ne, ty rozhodně někde uprostřed mezi těma extrémama nejseš :D

 8. My o vlku a vlk za dveřmi. Fašizující novela antidiskriminačního zákona
  http://zvedavec.org/komentare/2019/04/7882-dokaz-ze-jsi-nevinen.htm
  Která de facto dělá neziskovky součástí státního trestněprávního systému.
  A umožňuje podávat hromadné žaloby aniž by k tomu byl potřeba jediný konkrétní poškozený.

  A to není všechno. Obviněný by ještě musel dokazovat svoji nevinu a ne naopak.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017