Dr. Stefano Scoglio: Asymptomaticita a neplatnost testu na COVID-19 - zpět na článek

Počet komentářů: 91

 1. Od 70. let 20. stol. se tisknou prachy jak na běžícím pásu, díky čemuž bohatí dramaticky více bohatnou než chudší či chudí. S každou tzv. krizí ovšem došlo k tomu, že ztrácely obě skupiny – bohatí i chudí zchudli.

  To se zjevně některým bohatým nelíbilo a tak to museli naplánovat jinak. Ten plán přišel už před Covidem – strategickými tahy se oddaloval příchod další tzv. krize, ovšem když už dle řady ukazatelů bylo zjevné, že další tzv. krize je za dveřmi, bylo nutné zvolit jiné řešení.

  A tak vznikl Covid.

  V této tzv. krizi řada bohatých bohatne, přestože chudí chudnou, plán se povedl.

  Vedle toho se pochopitelně hraje opravdu o hodně a vůbec není jisté, jak by tentokrát standardní tzv. krize dopadla (už třeba kvůli existenci kryptoměn).

  Řadě věcem přisuzuje jejich hodnotu názor (víra v jejich cenu). To je standardní. Je tu ovšem jeden podstatný problém. Když se tisknou prachy jak na běžícím pásu, vzniká investováním těchto natištěných peněz spousta pochybných projektů s názorem na jejich cenu poměrně „vachrlatým“. Pak taková věc není např. zlatem a dalšími věcmi, na jejichž vysokou hodnotu existuje názor poměrně pevný.

  A to je bohužel velký průser, neboť řada bohatých disponuje majetkem právě s „vachrlatým“ oceněním. Je to prostě jenom takové „lejno“. „Lusknutím“ prstu pak toto „lejno“ může být ohodnoceno zkrátka na cenu lejna :-).

  1. Jo. Loni v květnu, cituji:“loni v květnu CDC nechala kolovat novou definici „pravděpodobného případu“ Covidu-19“.

   Sakra, proč čekali 9 měsíců na vyvolávání paniky, když o tom byly veřejně dostupné informace? A proč nás na to pan kandidát nobelovky včas neupozornil?

   1. Nečekali, museli si to napřed na nečisto vyzkoušet. Viz video „Event201“.Na Youtube je již smazáno, s českými titulky zde:http://www.desitka.org/videa/udalost-201.html .

   2. Nevím, hledám nejpravděpodobnější příčinu. Když vezmu svůj příspěvek po odstavcích, pak:

    1., 6. a 7. odstavec jsou čistá ekonomická fakta.

    4. odstavec je informací, která nyní reálně probíhá.

    Ostatní odstavce jsou mé domněnky (částečně propojené s fakty).

 2. Neschopni at zkrachuji, rika nas president…

  „According to the MIQE standards for qPCR, 40 cycles is the absolute limit of reliability and anything above 35 cycles would indicate that the quantity of the target RNA cannot be known.“
  „The WHO’s standard for RT-PCR to identify alleged COVID-19 „cases“ recommends 50 cycles of amplification.“
  https://www.ukcolumn.org/article/covid-19–everything-and-nothing

  Check the evidence: https://www.youtube.com/watch?v=uNow2BL5tGk

 3. Tak tímhle pan doktor totálně zbořil zrgovo pracně zkonstruovanej domeček se smetím.

 4. s nadějí, že falešná pandemie a následná ekonomická krize oslabí prezidenta Trumpa

  s nadeji, ze falesna pandemie oslabi Losnu a vyhraje Maznak….
  Autor clanku vubec nevi, ze Elity hrajou zase na oba dva tabory.
  WIN-WIN scenar, at uz vyhraje debil Trumbera anebo senil Bidet.
  Jejich cil je neco uplne jineho – rozestvat rouskare vs covidioty, cerne bile, muze zeny, heteraky, LGBT, mlade stare ….
  Rozdel a panuj tu je par tisic let a presto si nekdo mysli, ze existuje jedina univerzalni pravda, ne, neexistuje.
  Jedina univerzalni pravda je, ze Elity se takhle seslz na Bildebergu a rozhodly se, ze nas depopuluji.
  Trump je jejich nastroj, stejne jako Biden, stejne jako COVID19, ktery je smrtny tak akorat, aby se to Elitam nevymklo z pod kontroly. Umele vytvoreny virus z labaku, ktery svedli na CInu a jedine dukazy jsou karikatury v casopisech.

  P.S: viz muj clanek Sexmise vs Coronavirus.
  Nositel Nobelovky sice nejsem ale myslim jsem celkovou situaci kolem Corony trefil lip, jak nejaky otitul nobelovkonosic, kvuli ktereho mam kecnout na zadek.

  1. P.S: sice nemam nobelovku, ale treba mi nejaky lekar vysvetli tohle:

   a) fyzicky izolovat mikroorganismy přes filtrační metody od nemocného pacienta;
   b) pěstování izolovaných mikroorganismů v kultivačním kapalném médiu;
   c) injektovat toto mikroorganické kapalné médium pokusnému subjektu a vyhodnotit, zda příznaky generované touto injekcí jsou podobné příznakům původního pacienta;
   d) znovu izolovat mikroorganismus od nově infikovaného pacienta a kultivovat jej v kapalném médiu.

   Tyto postuláty byly aplikovány na živé mikroorganismy, jako jsou bakterie, ale protože jsou logickými postuláty, vztahují se také na „neorganismy“, neživé organismy, jako jsou viry, což jsou neživé částice tvořené vláknem RNA (nebo DNA) pokrytý lipoproteinovým obalem (kapsidou).

   Ehm ehm ehm. Protoze jsou logickymi postulaty, budeme mnozit VIRY v kultivačním kapalném médiu ? Mimo zive bunky ?
   Tak to bych si chtel nechat od pana Nobelovka ukazat.
   Za me typicky hoax, dezinformace, curakovina, nejspis z nejakeho radobykonspiracniho platku, ktery ma jakoze vyvazit fejknews z mainstreamu.
   Jo, fejknews vedle fejkradobykonspiracni platky a oboji plati Soros…
   Clanek pro debily bez mozku only.

   1. Nie som síce lekár, ale ……
    Nie je práve ten teraz realizovaný test svojou technologiou v rozpore s “ b) pěstování izolovaných mikroorganismů v kultivačním kapalném médiu;“
    V tom teste „34x zvyšujú koncentráciu“ tých testovaných častic, takže …..

    Nedokážem posúdiť toho autora, ale z celého textu sa nezdá, aby nechápal ten tebou vytiahnutý rozpor.

    Kecy tých mainstreamových „epidemiologov“ sú v rozpore s realitou, ktorú produkujú ich vlastní mainstreamoví propagandisti. Takže tej ms propagande sa veriť nedá ani slovko. Závery, ku ktorým dospel autor článku sú v súlade s tým, čo ukazuje REALITA. Proste – na COVID sa neumiera.

   2. Jak se rozděluje a pak pokouší panovat, na příklady nemusíme ani do historie, ani do zahraničí.
    Stačí se jen rozhlédnout po ČR. Lidi jsou rozdělení do dvou táborů, z nichž ten více vyděšenější, je schopen a ochoten ten mnohem klidnější tábor, nechat pozavírat na doživotí, povyhazovat z práce, upokutovat do bezvědomí.
    Vše díky hysterickým médiím a lidem, jako je Stach z ČT.

    1. Tam, kde funguje „socialny distanc“, tam, kde je zákaz stretávania, vychádzania, tam kde sú ovčania posraní od strachu, tam nevznikajú revolúcie, tam nepadajú vlády.

     Ak vybuchne ekonomická, dlhová – kríza, tak tento vystrašený národ ,zalezený politikom v riti bude pre politikov zárukou prežitia.
     Oni toto nepripravujú iba tak náhodne. Oni nie sú debili – debili sú ovčania.

    2. „Jak se rozděluje a pak pokouší panovat,“
     – doteraz rozdeľovali, teraz začínajú PANOVAŤ :

     Do dvou dnů omezíme v Česku sociální styky, ekonomika pojede, řekli ministři

     Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lockdown-karantena-koronavirus-covid-havlicek-schillerova.A201011_122205_domaci_jech

     Povedané po slovensky : Makať BUDETE , trtkať NEBUDETE !

     A nakoľko je stanné právo, tak také zatrtkanie spojené so „socialním stykem“ , môže byť aj posledné v živote.

     Nikdy by som nebol uveril, že raz poviem : Zlatí husákovskí komouši!

     1. Ale no tak, trtkať ještě povolili, protože omezení je na DVA lidi, akorát si nemůžete dát „švédskou trojku“, to již byste byli TŘI a virus by měl cestičku otevřenou.

 5. Článok je zaujímavý, plný nových informácií, škoda toho ideologického úvodu s Trumpom, ten to trochu zhadzuje.
  Tiež mám problém s tou „patologiou asymptomatickosti“. Tá predsa tu bola aj pri iných chorobách, ktoré majú inkubačnú dobu a človek ich šíri počas nej. Príklad HIV, ktorý človek šíri dlhé roky, kým sa prvý symptóm objaví.
  Ten zvyšok, popisujúci ako funguje RT-PCR a či je spoľahlivé, je dobrý námet do diskusie vyštudovaných virológov, ale pre bežného čitateľa má hodnotu iba v tom, že pochopí, že existuje viac názorov na testovanie. Či je pravdivý ten, alebo onen, nemáme šancu posúdiť.

  1. „ako funguje RT-PCR a či je spoľahlivé, je dobrý námet do diskusie vyštudovaných virológov“

   – hej, dobrá téma k pivu pre vyštudovaných virológov.
   Ale pre mňa je ta odpoveď irelevantná, nakoľko z ich vlastných mainstr. zdrojov je dokázané (!) , že ten vírus je prakticky neškodný.
   Podobne ako tisíce iných vírusov, ktoré nik netestuje.

   Dr. Peková sa vyjadrila, že ten vírus možno bol smrteľný v prvej verzii, ale pri množení stráca silne smrteľnosť.
   Tato jeho vlastnosť je PRÍSNE V SÚLADE s princípami všetkých parazitov. Parazit NESMIE USMRTIŤ hostiteľa, inak usmrtí seba.

   1. U některých parazitů je smrt hostitele důležitou součástí jejich šíření a rozmnožování, např. u parazitické houby Ophiocordyceps unilateralis z mrtvoly vyroste houba a vypustí spóry.

    Jiní parazité požírají hostitele zevnitř a ke smrti dochází když larva nemá co dál žrát a vykouše se ven.

    Parazit může usmrtit hostitele, pokud se před smrtí nebo během ní stihne rozmnožit a nakazit další oběti, tak to může celkem dobře (pro toho parazita) fungovat.

    I u virů může být usmrcení nositele dobrá evoluční strategie, například pokud budou po smrti nemoc z mrtvoly přenášet mrchožrouti.

    1. konečně správně optimistický komentář…! :-)

     1. optimistický komentář…! :-) mimo tému.

  2. pan Dr. zjevne o PCR vi uplny hovno protoze napr.
   „První nezodpovězená otázka tedy je: primery se skládají z 18-24 bází (nukleotidy) každý; virus SARS-Cov2 pravděpodobně tvoří 30 000 bází; primer tedy představuje pouze 0,07% genomu viru. Jak je možné zvolit konkrétní virus, který hledáte, na základě tak krátkého primeru a kromě toho v moři miliard částic, které se podobají virům?“

   je bullshit jak krava kterym dokazuje ze o molekularni biologii vi velky kulovy, stejne jako ty kecy o IgG a IgM a jejich vysetreni PCR? pan Dr. je bud silenec (na scholar google vidim ze se zabejva vyzivou hmmm a doplnkama z alg nebo jakyho sajrajtu) anebo je to hoax ikdyz se ten text tvari skoro profesionalne (cizi termity, na konci odkazy do lit. ;) to ale dneska taky zvladne kazdej debil s internetem a dirou doprdele… ;) )

   1. Šlo by k tomu povídání dát něco konkrétnějšího, kromě negace? Neboalespoň nějaký důvěryhodný odkaz? Já jsem našel dva články, které potvrzují, respektive jsou souhlasné s některými závěry v tomto článku. První je s názvem: „Ačkoli celý svět spoléhá na PCR testy, aby „diagnostikoval“ infekci Sars-Cov-2, věda je však neúprosná. Nejsou vhodné pro daný účel!“ a je na http://desitka.org/ackoli-cely-svet-spoleha-pcr-testy-aby-diagnostikoval-infekci-sars-cov-2-veda-vsak-neuprosna-nejsou-vhodne-dany-ucel/, druhý s názvem: „Chcete vědět vše o „Fake Pandemii“? Čtěte dál a dívejte se jaká jsou skutečně ověřená fakta obklopující COVID-19. Co je pravda a co lež.“ a je na http://desitka.org/jaka-jsou-skutecne-overena-fakta-obklopujici-covid-19-pravda-lez/ . V obou jsou podrobně rozebírány PCR testy.

    1. informace o genomu SARS-nCoV-2 lze najit v databazi GISAID (z CZ je 89 celogenomovych zaznamu http://www.szu.cz/uploads/documents/CeM/ARO_ARI/2020_2021/zpravy_2020_2021/Zprava_NRL_40tyden_2020.pdf) nebo na blogu virological.org zejmena pak prohlizec zde https://virological.org/t/new-online-resource-covid-19-cov-genetics-browser/548
     toliko k tomu jestli virus existuje/neexistuje a jestli zname genom (ja nemam duvod tvrdit ze ne, az tak veliky konspiraci tolika vedcu ktery na tom makaj a publikujou vysledky neverim, samozrejme o kvalite nekterych publikaci se muzeme dlouho bavit, zvlaste tech kde autori se vsichni jmenujou Zhou ;) ale bohuzel takova je realita, Cina valcuje svet na vsech frontach i levelech…)

     pokud jde o PCR testy, vsechno zalezi od koho mate primery a na co, po ceste je mezi odberem az k vysledku kterej dostanete na papire se muze par veci posrat, vsechno zalezi jakej lab ty PCR dela (pred 2 mesicema sme meli v PL trochu pruser protoze jeden soukromej lab mel velky procento pozitivnich kvuli smejdskejch tureckejm setum, ale i na tohle jsou procedury jak to odhalit a eliminovat), jaky ma sety, jaky ma aparaty, jak moc na ne tlacej kokoti z kancelare ze potrebujou vic testu…na blbym youtube najdete spousty filmu kde je vysvetleny jak se takovej PCR test provadi

     to ze PCR se nehodi k diagnostice je bohuzel kravina, ktera diskvalifikuje kazdej text v nemz se toto tvrzeni nachazi, proste neni mozny aby nekdo kto rozumi diagnostice neco takovyho napsal, znam cloveka co pracuje uz skoro 20 let ve spitale v labu a dela diagnostiku, ze pouzivaj PCR pri diagnostice vim uz od tech ~20 let ;)

     problem vsech techle radoby konspiracnich teorii je ze je to slepenec, cast z toho je pravda (casem pekne vyrvana z kontextu), cast se tvari jako pravda, ale pak tam jsou naprosty hovadiny a mistama sracky, krasne cesky receno BULLSHITS, a tady neni misto na kompromisy nebo polotovary to si muzou delat humanisti, doporucuju tento web pro duveryhodny info:
     https://www.cebm.net/oxford-covid-19-evidence-service/

     samozrejme kdo ma cas a koule tak:
     https://www.researchgate.net/community/COVID-19

     nejvetci problem ale je ze najednou se do medii dostalo spousty veci o kterejch lidi ani nemeli poneti ze existujou – diagnostika, PCR testy etc. pritom tohle vsechno jsou veci ktery tady byly a fungovaly davno pred koronou – a samozrejme s tim se vyrojilo hafo expertu a kazdej kdo ma diru do prdele a wikipedii je odbornik na molekularni biologii etc. ;) no a normalni clovek uz nevi co si ma myslet a co je a neni pravda, a jak vime pravda je nudna a blbe se prodava…

     1. Lžeš ty, takže ten tvůj průjem je taky kravina? S toudle tvou logikou zcela jistě.

      Za přesně definovanejch podmínek, s dobrejma podkladama a dalšíma věcma, PCRka můžou být použitelný, k něčemu.

      V nynější situaci je evidentní, že to je jedna velká kokotina a akorát z toho tyje pár subjektů, zatímco tady rozpočet vyhazuje MILIARDY za to, aby „odhalili“ 90 % naprosto zdravejch lidí – bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.

      Už se ani nedivím, že lidi konečně začli na tu kravinu srát, na nějaký vyvolávání nějakejch buzerantů z budky, takže po tisících se odmítají té kraviny zúčastnit. Pokud dementi něco chcou, písemně do vlastních rukou s odůvodněním, jinak ať jdou do piče, a trestnýho na ignorování zjevně protiprávní šaškárny není absolutně nic, naopak by za to měla náležet odměna.

      1. ale notak 1) proc bych mel lhat-ja na tech PCR nerejzuju miliardy 2) nejsme vepri,
       ja pouze vyvracim 2 tvrzeni „virus neexistuje“ & „PCR se nehodi k diagnostice je dobrej jen k vyzkumu“

       hromadny testovani hypochondriku jestli maj SARS je dobry tak k tomu aby si negdo namastil srajtofli (staci vynasobit pocet testu prumernou cenou vysetreni a mame jasno o jakejch skvarcich tady mluvime) nebo nahonil statistiky & utahnul vam poradne srouby (nebudem tu rozebirat false pozitive/false negative od toho dal pan domaci video s Halinou kde je to polopaticky vysvetleny ze to snad pochopili i studenti pajdaku), samozrejme i tak si ty zmrdi najdou zpusob jak testovat dal co nejvic lidi (nemas neg. test starsi nez 7 dni, nepustime te doprace/na dovolenou/z dovoleny/nakoupit/do spitalu) pac i tem nejvetcim trubcum dochazi ze se testuje vo106 a jediny co mame je spousty lidi v domacim vezeni kterym je uplny hovno ;)

 6. Budu zase za vyvrhela, ale neodpustím si poznámku.
  Troufám si tvrdit, že paniku ani krizi nevytvořila nějaká asymptomaticita a neplatný test na covid, nýbrž pacienti, kteří příznakoví byli a v některých místech naplnili nemocnice a pak dokonce márnice.
  Ostatně toto fórum není výjimkou a skutečnost, že velká část pozitivních žádné příznaky nemá, je naopak velmi často uváděna jako argument pro nezavádění žádných opatření.
  Proto mi není úplně jasné, jakým způsobem měl být celý svět zmanipulován do toho, aby začal předstírat nějakou pandemii, která není.

  Jinak google, který normálně ví všechno, na slova Stefano Scoglio a nobel prize vyhodí překvapivě málo výsledků, přičemž ten hlavní je, že pan doktor vydumal přípravek s přiléhavým názvem Klamax což je zázračný potravinový doplněk zpomalující stárnutí, přičemž popis jeho zázračných účinků je stejně barvitý jako popis účinků kosmodisku na páteř všech důchodců, kteří po nákupu kosmodisku začli opět hrát v hokejové reprezentaci. A pokud na tuto cenu pana doktora někdo skutečně nominoval, pak to byl nějaký jeho Mára Prchal.

  1. michas pojmy a dojmy.
   zaprve neni test jako test. Test na pritomnost viru a test na pritomnost protilatek je neco uplne jineho.
   Test na pritomnost viru neznamena, ze clovek je nemocny. To vi kazdy doktor.
   Viry COVID19 mas mozna v tele, ale nemoc se neprojevi, maximalne mas rymecku, ale mainstream sili, jak 11tsic lidi denne ma COVID19 test pozitivni.
   Ano, maji ho pozitivni , ale nedela jim problem, takze to je vlastne duvod k radosti. Epidemie proletla CR bez vetsiho damage, nejvetsi damage zpusobil mistr Pryguma, rotoze je debil a nepochopil, ze v Italii maji 100.000 mrtvych a v CR 800 nebo kolik.
   Cili to je prvni vec monday, ktera ti unika.

   Druha vec jsou testy na protilatky, ani, tam jsme na tenkem ledu.
   Nekdo si protilatky vytvori po kontaktu s virem, i kdyz neonemocni, viz nemoc, co se neprojevi vyse.
   Nekdo onemocni a protilatky tvori az pozde, pokud vubec.
   Muze klidne roznaset nemoc a protilatky nema.
   Dokonce jsou superspreaders, kteri nemoc nemaji, protilatky netvori, tvari se zdravi jako ripa a nakazi tisice dalsich.
   Testy na protilatky byly v kvetnu a ukazaly, ze to ma 5 az deset procent lidi, tj, ze vlna uz potichu probehla/probiha.
   Tuhle informaci umlatil mainstream dmg control clanecky, jediny, kdo do toho zacal rypat je zrg1.
   Podle tehle teorie touto dobou prisla s COronavirem do styku polovina populace CR, kdyby Pryguma nebyl picus, necha udelat kvalitni plosne testy na protilatky a to, co je zrgova teorie by bylo nabeton.
   Jenze Pryguma je picus a ainstream tlaci na maximalni ekonomicke skody a totalni lockdown, coz se jim i povede.
   A proc ? Protoze lidi jsou curaci a cumi na telku.

   1. @zrg1
    vzhledem k tomu,že počet pozitivních bez příznaků nepovažuji za důležitý(problém), tak si ani nemyslím, že bych si pletl druhy testů, když je vůbec neřeším.
    Co se týká testů protilátek, nejsem si vědom toho, že by byly nějaké takové relevantní údaje k dispozici. Pokud vím něco takového organizoval na jaře Kuba v jižních Čechách a vyšlo mu nějakých 20% či co a ostatní to zase zpochybnili, že ty jeho testy byly pozitivní i na jiné rýmičky. Nevím tak až to zase nesleduji, resp. nemám znalosti problematiky, tak nemohu říct, kdo měl pravdu.
    Nicméně % pozitivních z testovaných bylo na jaře velmi nízké, takže pochybuji, že by na jaře současně bylo nízké % pozitivních a vysoké % osob s protilátkami.
    A samozřejmě test reprezentativního vzorku populace měl být udělán, to je to co jsem tu odpovídal na dotazy, co bych tedy navrhoval, protože na základě výsledku testu na protilátky už by neměl být problém dopočítat, kolik času nám chybí do vrcholu nákazy a jestli to tedy zdravotnictví bez opatření dá či nikoliv. Nikoliv slepá víra všichni jste panikáři a nic se neděje.
    Jinak se zvedá % hospitalizovaných vůči pozitivním, takže buď to znamená, že odchytáváme nižší % pozitivních než dříve, což doufám je ten případ, protože jestli to znamená, že vyšší % pozitivních má závažnější problémy, tak jsme v riti.
    Takže budu doufat, že váš nedávný odhad, že % pozitivních bude kulminovat příští týden je správný. A mimochodem, pokud by tato teorie byla správná, tak skutečnost, že ČR měla v létě jeden z nejvolnějších režimů, by byl schodou okolností ten nejlepší průběh opatření jaký se dal udělat.

    1. dulezite je sledovat pocet tezkych prubehu a pocet mrtvych.
     pocet pozitivnich testu na pritomnost covid19 je dost nicnerikajici udaj, ktery lze lehce ovlivnovat smerem nahoru, nariklad poctem testovanych.

     1. @zrg1
      ano v tom jsme ve shodě, ale ani jeden z těchto ukazatelů zatím žádný optimistický trend nevykazuje. Tedy pokud nepovažuji za pozitivní, že 40 pátečních neboštíků nám uvolnilo 40 lůžek.

      1. „Tedy pokud nepovažuji za pozitivní, že 40 pátečních neboštíků nám uvolnilo 40 lůžek.“

       – heheééé, to je šialené. Máš tu odo mna dôkaz priamo od ÚZSI ČR , že tých 40 pátečních neboštíků pravdepodobne absolutne nesúviselo c COVIDom. Oni toto ani nesledujú z jednoduchého dôvodu : Museli by potom priznať, že COVID NEZABÍJA.
       A potom by za toto vyjadrenie Primula zabil ich.

      2. To monday:
       A co tento optimistický pohled na zemřelé v uplynulých pár týdne:
       https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

       Níže na stránce je graf, kde si zaškrtneš rok.
       Pokud tam třebas označíš roky 2019 a 2020, tak zrovna v 34. týdnu (novější tam zatím není) je stejná úmrtnost => cca 2000 lidí. Přesněji, v roce 2019 byla úmrtnost dokonce o 25 lidí vyšší!
       A když si ten graf vyzůmuješ (tlačítko nahoře vpravo) na celý rok a naklikáš 2020, 2019 a 2018, tak lze vidět jak rok 2018 byl o dost horší než 2020!!! To je divné, že? Dalo by se říci, že covid=chřipka. Ono to tak, z pohledu ochromení těla, v podstatě je.
       Jo a podobná špička jako v roce 2018 byla ještě na přelomu 2016/2017.

       A k těm 40 pátečním zemřelým: Ano, na ty si v grafu musíme počkat ještě pár týdnů a pak se teprve můžeme děsit a nebo radovat, že je to běžné každý rok…

  2. monday : „nýbrž pacienti, kteří příznakoví byli a v některých místech naplnili nemocnice a pak dokonce márnice.“

   – neustále používaš argument, ktorý MOŽNO bol platný v počiatkoch koronavíru. Ale ktorý ABSOLUTNE NEPLATÍ posledých pár mesiacov, a dôkazom sú údaje priamo z vládnych zdrojov (ČR aj SR) , ktoré som tu viackrát skopíroval z oficialnych vládnych zdrojov.
   Opakovať ich tu nebudem, ver ďalej lžiam.

   1. @ ktosicelkominy
    no pořád tu čtu, že údaje jste sem už dával, já bohužel nesleduji každé vaše slovo, takže nevím, kdy jste je sem dával a co to bylo za údaje.
    Mohl bych tedy ještě jednou poprosit o relevantní údaje hospitalizací/vážných stavů/úmrtí od 1.9. 20? Protože vy musíte mít nějaké jiné oficiální vládní zdroje, než ty co ukazují dle mého nepříznivý vývoj.
    Navíc si trochu odporujete, protože já vycházím z oficiálních údajů, vy říkáte, že vycházíte z vládních údajů a zároveň, že věřím lžím, tedy logicky musíte vycházet ze stejných lží.

    1. „Navíc si trochu odporujete, protože já vycházím z oficiálních údajů, vy říkáte, že vycházíte z vládních údajů a zároveň, že věřím lžím, tedy logicky musíte vycházet ze stejných lží.“

     – vy vychádzate zo lží ktorými politici kŕmia ovčanov cez TV. Ja som doložil OFICIALNE texty odborných vládnych inštitúcii , ktoré vydali.
     Jeden z nich (časť) :

     Dále ÚZIS ČR připravil metodický materiál vysvětlující, jaká data za zemřelé jsou na webu,
     https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 publikována. Textovou část této analýzy (platnou ke
     dni 9.5.2020, viz příloha č . 1) a k ní příslušející prezentaci (viz příloha č. 2) zde přikládáme.
     Podle tohoto dokumentu lze odpovědět na Vaše dotazy následovně:

     1. Jaká jsou kritéria pro to, aby zemřelý byl zařazen do shora uvedeného celkového počtu úmrtí
     v souvislosti s onemocněním COVID-19?
     Aktuálně jsou mezi zemřelé zahrnuty všechny osoby evidované v Informačním systému infekčních
     nemocí (ISIN) jako pozitivně testované na onemocnění COVID-19, u nichž evidujeme úmrtí.

     2. Jaká probíhá kontrola dat, jež jsou použity pro účely stanovení tohoto celkového počtu úmrtí (tedy,
     jaké kontrolní systémy jsou zavedeny pro to, aby v tomto počtu nebyli uváděni zemřelí, kteří nezemřeli
     přímo ani nepřímo v důsledku onemocnění COVID-19)?
     Viz. výše, kontrola není prováděna. Data s vyhodnocením příčiny smrti budou k dispozici v průběhu
     roku 2020.

     3. Můžete vyloučit, že v tomto počtu jsou uvedeni i lidé, kteří zemřeli z důvodu, který nespočívá
     v onemocnění COVID-19 (tj. lidé, kteří by zemřeli v danou dobu i bez onemocnění COVID-19)?
     Ne. Tyto osoby, pokud byly COVID-19 pozitivní, jsou zahrnuty.
     Stránka 2 —
     ,,
     UZIS
     4. Pokud ano, jaké je procentuální vyjádření podobné chybovosti?
     Není známo.

     Data z SK sa mi nechce hľadať. Ale súhrn:
     V SK zomrelo sumárne o 8 % menej ľudí, ako v rokoch 21016,2017,18,19 .
     Vládne udaje.

     1. @ktosicelkominy
      televizi jsem měl naposledy zapnutou, když se hrál Australian open a to už bude nějakej pátek. Takže tam odsuď ty lži asi nemám.
      Co se týká Vaší argumentace, ta se týká smrtnosti a tam to opravdu minimálně v ČR není žádná tragédie, dokud zdravotnictví stíhá a jde tedy o to aby stíhalo i nadále.
      Jinými slovy, jak tu poněkalikáté opakuji, záleží na vývoji počtu hospitalizací a to zejména těch s komplikacemi vyžadujícími JIP nebo ARO.
      A tam si za prvé myslím, že není nějaký závažný důvod nemít relativně přesná data a za druhé, že vývoj od začátku září není nijak příznivý.

      1. furt meleš dookola-
       „a to zejména těch s komplikacemi vyžadujícími JIP nebo ARO.“

       -týchto je málo, a navyše, ani týto zväčša sú chorí NA INÉ nemoci, a koronu majú iba ako bónus pre Primulu.

       Dal som ti dôkaz priamo z rúk vlády – že SA NESLEDUJE, či je PRÍČINOU vírus. Sleduje sa iba jeho (neškodná) prítomnosť. Máš problém akceptovať slová priamo od štátnej inštitucie ???

  3. To jsme probírali již tisíckrát: protože média vytvořila paniku, každý kdo měl jen podezření na jakékoli symptomy se nahrnul do nemocnice, což způsobilo že
   1) nemocnice byly přetíženy, v důsledku čehož
   2) non-COVID i COVID-infekční leželi na těch samých chodbách, v důsledku čehož
   3) non-COVID dostali obrovskou infekční dávku která garantovala těžší průběh COVID, v důsledku čehož
   4) bylo více mrtvých, média více hysterčila, lidé více panikařili a systém dostal kladnou zpětnou vazbu, GOTO 1.

   Jenže to je prostě Monday tvoje diskusní taktika: znovu a znovu postulovat tvrzení, která byla již tisíckrát konfrontována a buď vyvrácena, nebo minimálně zpochybněna, jako by se jednalo o zbrusu novou absolutní a nepochybnou pravdu.

   1. Mate to napsano pekne pane Mrcasniku, az na chybu ve vychozim postulatu. Pokud ma nekdo jen slabe symptomy a je panikar, tak se urcite nehrne na luzko s kyslikem, nebo ventilatorem.
    Bud jde:
    1. k obvodakovi
    2. na pohotovost
    3. na abbulanci do nemocnice

    Ve vsech tech pripadech lide nikde nelezi, zadna luzka neblokuji.

    Doktor je vysetri a bud vidi ze to je pruser a pak ho teprve hospitalizuje na luzku, nebo ho posle s receptem a zpravou domu to vylezet. U obvodaka a pripadne na pohotovosti je to malinko jine, ze ten teprve posle cloveka na prijem do nemocnice, ne rovnou na luzko. Anebo zavola zachranku, kdyz ten clovek kolabuje.

    Samozrejme v preplnenych cekarnach u vsech techto doktoru se lidi mohou nakazit velkou davkou od tech infekcnich, ale to uz je zajic tech lidi, ze nejdou cekat ven, nevezmou si respirator atd. A normalni clovek prave kvuli moznosti neco chytit jen tak se slabymi priznaky do tech cekarem nejde. A ten kdo se boji nemoci uz vubec ne.

    1. No, voni ti lidi totiž k dochtorovi chodí jenom, dyž mají rýmičku, jinak ne, že, ty pičo?

     A kam že vlastně chodí, dyž furt třetina těch maků neordinuje? Do prdele, že? Ty seš úplně mimo, ale že se divím, vo tydle vymatlance teď člověk zakopává všude…

   2. A nechcete si dát v tom trollení pauzu? Minimálně do té doby, než budete aspoň schopen reprodukovat nick diskutujícího?

    1. Kdepak, nedam pauzu. Bavi me, jak se pan Behemot rozciluje a neni schopen porozumet psanemu textu. :-)

     No ale vazne, nekdy mi to neda a musim se k nekterym argumentum vyjadrit, kdyz mi pripadaji nespravne, pripadne, kdyz nekdo prohlasuje nepravdive informace – viz treba tvrzeni doktora o nezvysene umrtnosti v Italii, s odkazem na italske statistity, ktere ukazuji naprosty opak – zvysenou umrtnost v italii.

     Jinak panu Mrcasikovi se za preklep v jeho jmene omlouvam, nebyl umyslny (na rozdil od primych urazek ostatnich diskutujicich).

     A myslim, ze troleni je neco uplne jineho, nez pisi ja – davam tady argumetny, casto i s odkazem na zdroje, nekricim, nenadavam, jsem schopen se omluvit, pripadne uznat podlozeny argument nekoho jineho. Tohle uplne odporuje definici diskuzniho trolla.

     1. Já tomu textu rozumím, ty očividně ne. Protože buď seš jeden z těch humanitních exotů, co se neumí vyjadřovat a v jejich pomatené makovici to je všechno naruby, případně seš úplně blbej a těm pičovinám věříš, protože nemáš schopnosti na to, si to rozmyslet (to zahrnuje i všechny ty věřící fanatiky), anebo seš zmrd a děláš to naschvál.

 7. Článek je sračka a autor potřebuje nestresové prostředí.

  1. vzdyt to rikam, ze to e hoax. Nicmene – musite precist tisice clanku na netu jako tenhle, tedy fejkovych dmg control sracek, abyste nasli jeden opravdovy. Cili muj vzkaz autorovi – cti dal, ale zapoj vice kritickych metod a nesedni na lep kazdemu profi sorosovu pokusu zdiskreditovat skutecne mainstream skeptiky, jako je treba assange. Wikileaks jsou vubec prima prvni zdroj, kde zacit.

 8. Jinak zde si můžete přečíst o zázračném prostředku proti stárnutí, který pan kandidát na Nobelovu cenu vynalezl:
  https://www.klamax.net/
  Jedna lahvička je za pouhých 50 EUR a to myslím za elixír mládí není přemrštěná cena, zvláště s ohledem na to, že covid ohrožuje hlavně starší osoby.

  1. „covid ohrožuje hlavně starší osoby.“
   – už bolo veľakrát odborníkmi lekármi povedané, že to NIE JE pravda.

   covid ohrožuje hlavně CHORÉ osoby s inými diagnozami. Je fakt, že starí majú viac tých chorôb, ale samotný vek NIE JE príčina.
   Ja dávno už nie som mladý, kade chodím, tade lapám koronavírusi, a furt nemôžem ochorieť.
   Vlastne – v marci som mal pár dní sopel, takže som asi imúnny.
   ————-
   „covid ohrožuje hlavně starší osoby.“ – je mi zle z týchto televíznych debilít. Hoď TV z okna, a nenakazíš sa.

   1. A už jsme zase u neprůstřelného argumentu, kdyby nám nemocnice neplnili staří a nemocní, bylo by to úplně v pohodě. Jo já myslím, že pro stand up komika výbornej džouk.
    Jinak děkuji za informaci, že staří mají více nemocí, o tom jsem doteď neměl vůbec tušení, já myslel že je kovid napadá nejspíš kvůli zubním náhradám.

    1. „kdyby nám nemocnice neplnili staří a nemocní, bylo by to úplně v pohodě. “

     – lenže tí staří a nemocní boli takí sviniari UŽ PRED COVIDOM. Odjakživa plnili nemocnice. Takže ako argument ku koronavírusu je to demagogia.

 9. No a zas máme minimálně do konce příštího jara vystaráno. A takhle už to bude furt. V lepším případě budeme vždy 3/4 roku zavření a v létě se budeme moct trochu svobodně nadechnout nebo v horším případě budeme zavření už napořád. Devastace mezilidských vztahů, soukromého podnikání a vzdělávání v přímém přenosu. Akorát tenhle přenos se nedá bohužel vypnout.

  1. Presne TOTO som ja povedal koncom marca t.r. Pri pohľade do očí predsedu Matoviča – keď mal orgazmus pri TV prejave o tom ako bude „chrániť ovčanov SR“ .

   Politici POTREBUJÚ mať posraných poddaných, pretože posraní poddaní neodporujú, poslúchajú a makajú vo fabrike.

   „Devastace mezilidských vztahů“ – je mimoriadne dôležitá, pretože AKÉKOĽVEK povstania, revolúcie v minulosti boli realizované v dôsledku mezilidských vztahů .

   Pri pive v krčme ovčania pindajú na vládu, a toto im treba zatrhnúť. Ovčania sa majú modliť k vláde pri sledovaní počtu mŕtvych od koronavíru.

  2. Ale možná se dá vypnout. V Německu vytvořili mimoparlamentní komisi proti Covidu – „Ausserparlamentarischer Corona Untersuchungsausschuss“, jejímž členem je i advokát, který má působiště jak v Německu, tak i v USA na Floridě. Připravují hromadnou žalobu proti německé nemocnici Charité, kde působí Dr. Dorsten, na jehožž doporučení WHO nařídila používat k testování PCR testy, dále proti výrobcům a prodejcům těchto testů, proti WHO a CDC. Podstatou žaloby budou nároky na plné odškodnění ztrát způsobených rozhodnutím vlády, zejména středním a malým podnkům a OSVČ. Kromě jiného si od toho slibují, že vlády ostatních států se zaleknou a začnou postupně rušit ta tvrdá opatření. Video s českými titulky: https://youtu.be/bp-0U1hO2Ew

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017