Deník bezdomovce - zpět na článek

Počet komentářů: 188

 1. e-mimino.

 2. Deník bezdomovce zařazen do kategorie „Auta“? Tak bacha! To bude mít zřejmě nějakou vtipnou pointu, která mi teď nějak uniká.

 3. takových jako autor je prý 100.000… dožití bezdomovce je prý v ČR statisticky 7 let… takovej trest smrti odloženej na 7 let, forma provedení – sebevražda, nejčastěji likvidací jater… takže za novýho režimu umřelo už prý cirka 200.000 lidí na ulici

  no a početní stavy rapidně stoupají a prý ještě budou… takže velká konkurence… na klasický pracovní místo… ty adaptační strategie je potřeba vyvinout další… a teď babo raď… pro milion bezdomovců nebude dost popelnic

  1. Za komančů bylo bezďáků mraky, akorát se to nepsalo v novinách. My jsme jednu paní napůl živili – nedostávala žádný důchod, chodila k nám dvakrát v týdnu na večeři nebo oběd, dostala ještě dvě zavařovačky polévky s sebou, občas nějaké hadry, když potřebovala.

   1. Je to tak. Taky to pamatuju.

   2. h72, vltava

    nu, co poradit… jediný realizovatelný, což už autor realizoval, jak dále píše pod nickem Pohy… poradil s odborným vhledem ten doktor, myslím že Challenger…

    všechno ostatní budou od nás knížecí rady… tisíc bezdomovců – tisíc individuálních problematických osudů… takže jak zde někdo psal… neznáš osobně, nevíš, nemůžeš pochopit, rozumět, neraď na dálku

    mě napadá jediná konkrétní věc, vycházející z toho co Pohy o sobě zveřejnil… až budu mít za pár minut čas tak to napíšu

 4. Smutné. Trvalo asi 5 minut zjistit totožnost autora. Na rozdíl od podobných dílek na LžiDnes, tohle nebude fejk.

  Hinty:
  1) maminka leží u bratra v Červené vodě neb ne?
  2) bratr by snad mohl pomoct zaplatit 300 táců dluhů, ale asi má svoje neblahé zkušenosti. Zase na druhou stranu jeho účetní závěrka zase neospravedlňuje mít káru za 5 mega. To má Mc Laren, Ferrari nebo co?
  3) Vaše problémy jsou bohužel velmi hluboké a rovněž nepomáhá, že to táhnete už tak dlouho, ve 48 starýho psa novým kouskům těžko budete učit. Hezky jste se odstřihnul od rodiny, kteru viníte ze svých problémů ale pak už nemáte, kdo by vám pomohl. Iracionálně se tedy snažíte získat pomoc od lidí, které neznáte a kteří neznají Vás. Tady ji nenajdete. Novinářské story o tom, jak ubohý bezdomovec poznal hodné lidi a rázem se z něj stal normální člověk, nejsou pravda.

  Bezdmovectví má své důvody – až v 80% je to psychiatrická diagnóza. Vaším problémem je paradoxně suspektní OCD, zkuste jít na Psychiatrii do FNOL, možná tam ještě někdo bude pamatovat Vaši rodinu a budu na vás hodní. Když jim dostatečně expresivně sdělíte suicidální tendence, tak si vás nedovolí nechat být. Soudružka přednostka Klára, která je cca stejně stará jako Vy by si mezi zakázkovými konstrukcemi zfejkovaných psychiatrických soudně-znaleckých posudků mohla udělat čas. To vám vytvoří azyl, že se aspoň budete moct umejt a vysrat a poskytne vám to nějaký time-out. Pokud to nebudete mít zvládnuté, myslím tu základní psychiatrickou dg., pak máte smůlu a akorát s sebou stáhnete nějakýho dalšího dobrodince, co na vás zanevře.

  1. Bezďáci na plnej úvazek fungovali i za komančů.Je to přístup ke společnosti.Dnes to funguje podobně, ale asi to mají paradoxně trochu těžší.Když to miluješ, tak to jde.

  2. 200 000Eur za auto? To si o Bugatti nemôžeš ani len nechať zdať – ak sa samozrejme bavíme o novom aute.
   Keď si vezmeš, že Mercedes G63 AMG bol pred pár rokmi za nejakých 165 000Eur tak to máš už slušne nakročené k cieľovej sume. A to taký Mercedes-AMG G63 4×4 na druhú bolo nacenené na 250 000Eur. No a nezabúdajme na úpravy od Brabus-u.
   A myslím, že nejaké BMW 7 Individual či Mercedes S-klasse bude v pohode atakovať 150 000Eur. Takže ani netreba nejakú exotiku kupovať aby človek mohol pri pive machrovať, že vyplázol za auto 5 000 000Czk.

   Už sa tu kedysi dávno rozoberalo bezdomovectvo (neviem či to nebola dokonca téma u ktorej som prvý krát aj niečo písal v diskusii na D-Fens) a občas sa u toho zistí, že pre niektorých ľudí je to vlastne životný štýl – je mi jasné, že takýchto „exotov“ bude tak málo, že to nebudú ani promile z celkového počtu bezdomovcov.

   PS: Treba len dúfať, že tvoju radu si bude môcť daný človek prečítať, lebo asi smartfón s internetom nebude jeho štandardná výbava.

   1. Podle informací z pražského Denního střediska dnes naopak smartphone k základní výbavě bezdomovce patří, protože jak jinak přežít v metropoli, kde je všechno online a bezkontaktní*. Ale bezdomovci ty mobily ztrácejí a kradou si navzájem – což není neřešitelné, když v zastavárně koupí archivní kousek za tři stovky. Na netflix se na tom nekoukají, takže se to klidně může sekat.

    ______
    *nedávno jsem prošel pěšky půlku Brna, protože s velkolepou reklamou zavedli výhradně bezdotykový nákup jízdenek a přitom zrušili jak většinu automatů na jízdenky, tak prodej jízdenek u řidiče. Společně s parkováním-výhradně-přes-internet=smartphone začínám mít neblahý dojem, že Brno je takový pilotní program pirátských digitálních fašistů.

    1. Brno, taková díra.

    2. Jan Mrcasik: vyhráli tam Hnít Brno a Piráti, je to již drahně let a spousta věcí se rozjela. Co jsem se celkem náhodou nachomejtnul, numero uno je ve šmírování, pardon „smart city“ konceptu Mladá Boleslav. Pokud je tu někdo místní, může to potvrdit-vyvrátit, nevím, co se tam za těch pár let stalo.

     Současně si nemyslím, že zrovna v Brně je ten záměr nějak primárně špatný – například Piráti – pravda v době, kdy to ještě nebyla taková zvěř jak dredáč, prolomení advokátní tajemství, těžení etherea v poslaneckém bytě a tak – jsou za projektem kompletní digitalizace smluv města s dodavateli. A že se soudruhům z ODS a ČSSD moc, moc nechtělo, aby se to rozjelo. Stejně tak se jim podařilo zastavit některé extrémní tunely, ale to už dávno odnesl čas, dnes nejsou proti systému, dnes jsou jeho součástkou (dá se říct, že je dredáč vykradl, použil a zneužil – Piráti tak 2012 a dnes jsou úplně jiná strana s jinými lidmi). Podobně ovládl Bursík kdysi zelené a udělal z nich svůj podnikatelský projekt, založený na vzletných formulacích a hromadách užitečných idiotů.

    3. V Brně plně najíždí na čipovou totalitu sociálního kreditu. Metro sice ani po 40 letech nemáme, zato budeme mít stejný digitální koncentrák jako v Prahe !!!
     Nevinil bych z toho ani tak nějaké přihlouplé zastupiče, jako spíš nějakou lokální židozednářskou buňku, která o tomto reálně rozhoduje, jakožto i o ostatních svinstvech namířených primárně proti lidem.
     A nebo nějaký stranický šíbr z magoostrátu dostal patřičné školeni v Aspen institute či jiném americkém či globsalistickém thinktanku.

     Je to až tak „nenápadné“, že nálepky na dveřích tramvají zakazující vstup bez náhubku jen decentně přelepili páskou, aby to v září zase mohli odlepit.
     Už je čekám kdy nám magoostrát zařídí přídělový systém na ty slavné Schwabovy sušené červy.

    4. Brno je takovej pokus uz nekolik staleti…

     1. Jeste pred druhou valkou tam byl docela Ordnung.

    5. SMSkový jízdenky nefungujou?

     jinak příměstský linky snad prodávají zónový jízdenky, ne?

     každopádně další důvod, proč se smrduté socce vyhejbat jako čert křížu – tady to vidíš, je to už i veřejně proti lidem, ne pro lidi :D mi poser záda…

    6. https://dpmb.cz/cs/sms-navod-uzivani

     Podle mě SMS jízdenka pořád funguje.

  3. Pokud u člověka prozkoumáme jeho dětství a (šílené) vztahy v jeho původní rodině, tak velmi snadno pochopíme proč dotyčný:
   a) skončil jako bezdomovec a troska
   b) je chodící sbírkou pschiatrických diagnóz (a jednou nohou bezdomovec)
   c) skončil ve vězení

   Jak vidno, jeho bratr zvolil zcela jinou kompenzační strategii na šílené poměry v rodině, z takovýchto lidí často bývají všeho schopní sociopati, velmi dobře adaptovaní na současnou patologickou gaunerskou společnost a velmi bohatí.
   Už jsem to v jedné rodině viděl: jeden bratr úspěšný všehoschopný otitulovaný psychopat – z řad jeho kamarádíčků se rekrutovala řada úspěšných krajských i státních politiků, jeden to dotáhl dokonce na ministra. Druhý bratr spíš zakřiknutý neurotik.
   Ale sebevraždu nakonec spáchal ten veleúspěšný psychopat, bo psychiku dlouhodobě člověk většinou neošálí.

   A ano, zcela souhlasím, že bezdomovectví je z 80% psychiatrická diagnóza. Už jen člověk s těžkou sociální fobií, prostě není schopný pracovat nikde mezi lidmi.
   A je odsouzený k práci na těch nejnižších pozicích, kde jeho „nespolehlivost“ nevadí.
   A to jen když má to velké štěstí a je fyzicky zdatný a zdravý, protože ty pozice jsou většinou těžká, mizerně placená manuální práce.
   Ale většinou to štěstí nemají, protože s nalomeným psychickým zdravím se pojí většinou i fyzické zdravotní problémy.

  4. Hlavně při tom pátrání dojde člověk jednoduchou dedukcí k tomu, že ona LDN, kde autor pracoval, je ta bratrova a že bratr s autorem pravděpodobně nechce nic mít a pomáhat mu ne kvůli tomu, že je bezdomovec, ale nejspíš kvůli tomu, že už to s ním vzdal a na další pokus jednoduše nemá sílu, nervy, chuť atd., přičemž celkově to pak na celý příběh vrhá trochu jiné světlo.

   1. tak

    takovejch je řada, co nemají sebemenší zájem ze své očividně naprosto zoufalé, obskurní, smrduté a zkrachovalé krabičky vylézt, a jejich vidění pomoci spočívá v tom, že jim do ní budou všichni ostatní sypat prachy, aby voni si dál pokračovali v očividně nefunkčním (=pro nikoho neproduktivním) zevlování

    přeneseně je to ale přece zřejmá snaha sám sebe po darwinovsku odstranit z genofondu, což tak i dopadá, když to s nima vzdají naprosto všichni…čili jak už sem psal nahoře, dát jim občas polívku, kde přespat, ale tam to končí, po té cestě musí oni sami chtít kráčet, nemůže je nikdo postrkovat, ani nosit

  5. Mě odhalení Michala pohanky trvalo asi 35 sekund, ale o to nejde. Jde o to, že chce pomoci člověk, který na svém přístupu k životu nechce nic měnit. A tedy každá pomoc bude zbytečná. Naprosto zbytečná.

   1. To přeci vyznělo z článku.Na co pátrání?

   2. Není to spíš o tom, že medializovaný případ se rychleji a snadněji řeší, než když jste jedním z těch nádražních/od metra/od trafačky, kterého nikdo nezná ani skutečným jménem?
    Už mnohokrát taková medializace proběhla. Pravda, skutečné výsledky nám většinou skromně zatajili, ale jsem toho názoru, že v takovémto případě se medializací vůbec nic nemůže pokazit.
    Pokud bude mít autor kliku a trochu vlastní snahy, ještě je čas se z toho vyhrabat. Toho času moc není, ale přesto je.
    Jako problém vidím těch uplynulých 30 let. Kdysi jsem se smál tomu, že bezdomovectví není nutnost, ale životní styl. Už se tomu nesměju. Pokud autor opravdu dokázal v téhle divočině, speciálně devadesátek, úspěšně přežít a funguje mu pajšl, tak co zkusit nějaký specializovaný kursy přežití „pro obyčejný lidi“, kteří takovou zkušenost (zpoza 30 let) nemají a ani mít nemohou? Osobně bych za takovýto měsíční kurs, přežití ve sklobetonové džungli, byl ochoten dát svůj měsíční plat. Některé zkušenosti jsou asi nepřenosné, ale většina by po kosmetické úpravě použít šla, ne? Kosmetické úpravy myslím v tom směru, že ne úplně všechny zkušenosti/dovednosti bezdomovců, byly získány aspoň přibližně zákonným, nebo společností tolerovatelným postupem. Nemám samozřejmě žádnou zkušenost a vysoce pravděpodobně se mohu mýlit, ale tak rozebrat to tady v diskusi můžeme, ne?

    1. Drsnej dokument byl „Láska v hrobě“.Není to ale na nedělní siestu.

     1. No co, dneska uz nejsou nektery uchylky tabu. Mozna i par milovniku techto praktik bylo na Prague Pride.

      1. Máme doma knihu z mého dětství, jmenuje se Pestrá příroda.Doufám, že jí nevydaj znovu podle moderních trendů!

     2. vo co go? něgdo vzal tu lásku až za hrob poněkud doslovně?

      1. Tak to tam nějak plyne a aktéři se toho Zlatého lva nedožili.Byli už moc starý…

  6. Tak, podobný sem potkal (byť v lehčí variantě). Dokud nebudou mít motivaci něco dělat se svou bednou, vždycky budou akorát stahovat do sraček někoho jinýho, na kom budou parazitovat. Násilím je asi nikdo předělávat nebude, aspoň ne pokud na začátku vlastnoručně nepodepíšou papír, že předělat chcou, takže zpravidla to jiný východisko, než že pojdou na ulici, nemá.

   Nic ve zlým k autorovi, ale jak řikám, pokud si nebudou chtít sami pomoct, tak maximálně ze slušnosti polívku, ale nic víc. Rozhodně není nikdo povinen zlikvidovat svůj život pro někoho, kdo to stejně nedotáhne dál, než do sraček.

 5. Přečetl jsem, a dál se tím nehodlám zabývat, a to z jednoduchého důvodu: Autor překypuje ublíženou sebelítostí v míře rekordní, jeho šance na záchranu je tudíž nulová až záporná, a nejspíš přidusí i zachraňujícího. Už jsem zažil. Plýtvat na tento případ čímkoliv je zbytečné.

  1. +1 …. klasický HLPčko (hluboký lidský příběh) . Nejlíp to vystihli v Jehovově pomstě … “ Co tady brečíš, ty ublíženej **** “ Situace nahovno, nicméně dokud za všechno můžou ostatní (přičemž autor sám deklaruje, že to není jeho zájmem, přesto to z textu vyloženě sálá) tak z toho bude vždycky kulový

 6. Vzpomel jsem si na Jesse Lee Petersona a jeho uceni o tom ze musite odpustit sve matce, ze na vas byla zla, i otcovi, ze na vas sral, protoze tyhle myslenky jak vas nekdo posral jsou od dabla. Ono to tak na prvni pohled mozna nevypada, protoze emoce jsou svine, ale prece jenom kdyz se na to podivate strizlive, tata se vas snazil nekam „protekcne“ vrazit, a nic z toho nejak nevyslo, ale on vas tata mozna vic neumel, a i tak jste pro nej, i pro matku, predstavoval furu prace. A co si budem povidat, nevyslo to asi taky kvuli vasi vlastni blbosti, bednam… Nikdo nejsme dokonaly, ani vas tata, ani mama, ani bratr, ani vy – a z hlediska budouciho je tudiz lepsi odpustit vsem a vysrat se na to, a zacit se starat o svoje problemy sam – coz je vlastne to co rodice na detech nakonec potesi nejvic. Takze vam preju at najdete dobre misto k zivotu, a treba i tu praci, za penize, za ktere si potom koupite vlastni misto k zivotu… Dobra prace za dobre penize je daleko lepsi nez pomoc nejake dobrocinne organizace. A pri hledani prace se umyjte a vemte si ciste obleceni. Saty delaj cloveka. Kdyz se budete oblikat jako spinavy bezdomovec, tak vas nikdo nezamestna, protoze by se za vas musel stydet.

  1. Byl by link na toho JLP? To vypadá zajímavě a užitečně. Hnípat se ve svých emocích a dávat všechno za vinu rodičům je poslední dobou mezi mladými nějaká divná móda.

   1. Tak tak, Jane Mrcasíku, onehdá jsem při sklence trochu pobesedoval se svými syny a prostřední mi při té příležitosti objasnil, jakými chybami ve výchově jsem negativně ovlivnil jeho mentalitu. Sdělil jsem mu, že jsem šťasten, že došel tohoto poznání, neboť se mu konečně otevírá možnost všechna má pochybení napravit.

    1. Hupert: Já myslím, že když táta beseduje v dospělosti se svými syny při sklence, tak všechno sehrál více než dobře a může být spokojen. :,)
     Důležité pak už jen je, aby jim vytvořil hodnotovou i ekonomickou motivaci, aby ho zahrnuli vnoučaty, místo řečmi.

     1. Cože abych vytvořil? Já se jen kochám, protože jsou z nich skvělý slušný lidi, soběstační, prosperující, konzervativní, ne žádní eurokokoti. A vnoučata si užívám taky.

    2. Jinak popravdě nevím, jak lze autorovi účinně pomoci. Challengera i některé další za účast a rady oceňuji, nicméně poté, co umírají kamarádi, které život dost bavil, si nejsem úplně jistý, jestli rozhodnutí k odchodu není přijatelné řešení pro ty, co se v něm dobře necítí.

   2. Jan Mrcasík: To byste mladým křivdil, na to řešení rodičů je expertní právě naše generace. Ono asi i bylo proč.
    Dnešní mladí často myslí jinak, pozitivně, sdíleně, nadšeně – než spadnou do skutečného života. Je fakt, že oni pohříchu mají často taky své rodiče zatraceně proč řešit.
    Já spíš často rostu z lidí, kteří mají zjevně dobré rodiče a řeší je – často vysvětlím hlavně mladým slečnám, aby si vážily svého skvělého táty (sem tam mi i poděkují za otevření očí, které jim zaslepil feminismus nebo matka/babča/kamarádky).

   3. Jan Mrcasik – takhle hned z hlavy me nenapada zadne konkretni video, ale obcas posloucham JLP pri praci v dilne, JLP docela bez ostychu haji „tradicni rodinu“ – kde je otec hlava rodiny, takze jeho rozhovory s ruznymi lidmi jsou casto kontroverzni, ale bez nejakeho velkeho vzteku, takze se to prijemne posloucha… Odpusteni rodicum je tak trochu jeho parketa:

    How to Forgive Cruel People: Compassion Is Not Emotion – https://www.youtube.com/watch?v=Pg5TwmT4bRM

    V dilne si obcas poustim videa z jeho kanalu

    https://www.youtube.com/c/GetaJob/videos
    https://www.youtube.com/c/ThefallenstateTv/videos

   4. Ono by především nemělo bejt cílem dát to rodiči za vinu a pak si fňukajíc hodit nohy nahoru. Jde o to pochopit jaká příčina vede k mýmu chování, pokud ho označim (já nebo někdo, na kom mi záleží a dá mi zpětnou vazbu) za závadný. Protože tím, že budu fňukat do konce života , že mě neměli dost rádi, se mi rozhodně situace nezlepší. O vývojový psychologii v čr dobře mluví p. Hermann nebo Halda. O vadných vzorcích chování Heinz-Peter Röhr.

    PS. To se můžeme teprve těšit, co s děckama udělá výchova bez rodin v konzervativním slovasmyslu (táta máma děcka, ideálně 2x babka a 2x dědek) a možnost volby péra či frndy dle libosti jednou do roka, či možnost se cítit jako něco mezi tím. What The Fuck?

    1. herman jakože marek herman, tělák a občankář!?? Ten kterej je kecne jakoukoli blbost, pokud si pak skrze ní naivnější nanynka bude myslet jak je skvělá a koupí si jeho další knihu/kurz/cokoli, a kterej má dosti mizerné přijetí v odborné obci psychologů?

     1. Hele vem to tak, že každá nanynka fakt nemá na to přečíst si třeba Matějíčka – ze kterýho mimochodem vychází. Na kurzech sem fakt nebyl a nemam to v plánu takže nemůžu soudit. Nicméně zrovna z něj dost čerpá a rozpory jsem v jejich rétorice nenašel (kniha v Psychická deprivace v dětství) Krrom toho, že to píše pro holky co maj po porodu změklej mozek ty závěry nejsou nic co by bylo mimo.

      Hele na psychologie.cz sem našel na něj jeden hejt že je jako Babica a pár kritickejch věcí tam bylo asi fér. Pokud ale někdo říká, že dát děcko ve 2 do jeslí, aby mohly buchty do kolbenky montovat dveře do škodovek, tak má asi hodně jiný priority a kritiku na něj určitě pošle.
      Ty další kritiky z Deníku N a A2larmu se týkaj spíš toho že je konzerva a tvrdí že ženská je ženská a má se starat o děcko, aby bylo s ní. To samý tvrdí i Šturma. Jestli je někdo kuchař nebo tělocvikář je dost uprdele, bo 90% obráběčů kovů má na vyučáku řád vařečky zlaté. Mimochodem ve srovnání se strojařem co ho to nebaví dělaj mnohem lepší práci.
      Proto ho spíš než kvůli tomu, že vyučuje rekreologii hodnotím podle toho, jestli to co říká, dává smysl.
      Je ale fakt, že třeba toho Matějíčka sem měl napsat spíš.

 7. Mam jednoho kolegu-bezdomovce. Uz zhruba 12 let zije v kabine kamionu. Nema kde bydlet a jeho slovy „nedam tem kurvam prece pulku vejplaty za najem“. Evidentne spokojeny clovek. Rozhodne se netvari takhle ublizene jako autor. Chapu, ze zivot na ulici muze byt narocny na psychiku, ale kdyz se mi v zivote neco nedari, zacnu napred u sebe hledat problem a potom teprve u okoli. Kazdy z nas mel nejake detstvi, sve rodice si nevybirame.
  Na druhou stranu v dnesni dobe byt bezdomovcem muze byt i vyhra, kdyz to clovek vezme za spravny konec. Pod zornym polem systemu, na „okraji spolecnosti“ muze byt clovek docela svobodnejsi nez my, co mame sve zivoty nastavene jinak.
  A co se tyka gamblingu..taky mam za sebou kratke zivotni obdobi pokusu ziskat zadarmo penize formou hrani beden. No..draha zivotni zkusenost, ktera mi ukazala, ze automat skutecne neni tiskarna na penize. Kazdy mame v zivote neco, na co nejsme obzvlast hrdy, ale to jeste neznamena, ze s tim budeme obtezovat okoli.

  1. Jeden muj kamarad v devadesatkach zil docela dobre z toho, ze mel deset beden a ruzne s nima siboval po hospodach, kdyz ho s tim odnekud vyhodili (ne, ze by to chtel hospodskej, ale ozval se vzdy vox populi). Rikal mi, ze mu jedna bedna vari v prumeru pade mesicne. Tehdy.

   Ja jsem o programovani beden zavadil okrajove a tim padem vim, ze ten algoritmus samozrejme musi vydelavat svemu panickovi. Vyhrat muze jen ten, kdo ciste nahodou prijde po nekom, kdo provaril ranec. Samozrejme musi chtit jen velmi malo a pak jit do prdele. Nejlepe navzdy. Zakernost beden je prave v tom, ze v dlouhodobem horizonru vzdy vyhraji.

   Nikdy jsem do nich nehodil ani vorla a i parkovaci automat krmim s tresouci rukou.

   1. Spolubývajúci na intráku v rámci vysokej školy mali krátke obdobie gamblingu. Našťastie sa veľmi rýchlo poučili a šli od toho preč. Ale bol to ozaj pohľad, kedy si nevedel, že či sa máš smiať, alebo plakať keď si ich videl ako nakŕmili automat a po nich došiel chlapík, ktorý po vhodení pár drobných na tom automate (nejaký poker to bol) vyhral to čo tam oni nahádzali. A spolubývajúci stáli vo dverách herne a takmer s plačom pozerali na ten „svoj“ automat ako obšťastňuje niekoho iného.
    No a potom som mal „kamoša“, ktorý to bral z iného konca. On „hral“ len elektronickú ruletu a zásadne stavoval na 00 (dvojitá nula) a to tak, že zobral maximálne 2 či 3 desaťkorunové mince, prišiel k rulete a čakal (bola tam tabuľa so zoznamom posledných výherných čísel). Ak prišiel vhodný moment tak hodil jednu desaťkorunáčku a vsadil na 00. Osobne som bol pri tom asi 4-5 krát kedy vyhral na prvé či druhé hodenie mince. A vždy s nami tu výhru potom prepil. Asi len raz som ho zažil, že ani po tretej desaťkorunáčke nevyhral a tak sa otočil a šiel preč.

   2. Jeden kamos tyhle bedny montoval, fyzicky, stejne jako se tehdy montovaly PC.
    Princip byl velice jednoduchy, jumpery na desce se nastavovala prumerna navratnost vhozenych penez a default byl 86%. Ten stroj ma velice jendnoduchy algoritmus, ve vlnach vzdycky nekoho obere a pak zase nekomu nasype, celkovy prumer – z nahazene stovky si to necha 13Kc.
    Pinglove na tom zcela bezne vydelavali, vzdycky kdyz nejaky idiot nasypal, nechali stroj chvili pockat, pak hodily 2 tri petky a stroj kilco az 2 dal.
    Tato informace byla verejne znama, normalne e o tom psalo v novinach, penize do automatu sypal jedine idiot.

    Ja osobne jsem za zivot do toho dal 15 kc, kdyz to jednoho zoufalce obralo, sezralo to i mejch 15 kc a tim zkusenost hasne.

    1. My jsme to přesně takhle ob čas hráli v jedný vesnici, než se to v hospodách zakázalo. Vždycky někdy po vejplatě, stačilo počkat, až tam pár lidí naházelo ranec a pak další den jít a odpolko tam hodit tak do 50 kč. A Skoro vždycky aspoň 200 – 300 vypadly. Dělali jsme to jen pro srandu, tam prostě házeli prachy místní, například řemeslníci, kterejm bylo u prdele, že tam večer naházeli 5000, když vydělávali 80 000 …

     Stejně jako každej jinej hazard to dlouhodobě stáhne každýho. Jediný, co se dá fakt relativně vychytat je sázení. A nebo dobře umět mariáš :D

     1. shifty: mariáš není potřeba umět, stačí hrát korunovej – spousta levné zábavy:-) Sázení nevím nevím, taky se tomu dá nehezky propadnout.

      1. nebo šachy. jako můj pradědeček. komouši mu znehodnotili peníze utržené z prodeje fabriky (v roce 1938 se rozhodl prodat fabriku a stát se rentiérem, neminula ho jakás-takás pracovní povinnost za protektorátu a pak se těšil na to rentiérství a zase nic. aspoň že koupil za asi setinu úspor jednu chalupu v pohraničí) a měl nějaký naprosto minimální důchod a přivydělával si kondicemi matematiky studentům středních a vysokých škol (matematika, a to vyšší, ne počty, byla vždycky jeho koníček).
       pravidelně jednou týdně chodil do kavárny „na šachy“ s šedesáti halíři v kapse. koupil si kafe a pak došlo na šachy, se známými hrál jen tak (už ho znali), ale vždycky se našlo pár neznámých, co se nechali vyhecovat hrát o panáka nebo o láhev vína – pradědeček nikdy neplatil a pravidelně se vracel domů v náladě.

       1. no a jinej známej si přivydělával při studiu mariášem. byla to parta tří kluků (stavař, chemik a matfyzák), vždycky šli do nějaký hospody, a tam hráli schválně blbě mariáš. vždycky se našel nějakej kibic, a tak jeden z kluků odešel za nějakými fiktivními povinnostmi, a zbylí dva neochotně přibrali kibice do hry, nechali ho párkrát vyhrát a pak začali hrát naplno. pak se našel další kibic, zase další z kluků odešel, pak zbylý odehrál tři kola, šel se vyčůrat, piva už měl od čísla dvě zaplacená a odešel. dávali si bacha, aby hospody rotovali minimálně po půlroce a měli velmi slušné prospěchové stipendium.

        1. Mariasem jsem si se spoluzakem vydelaval (pro prdel) na svaciny na chmelu. Taky to fungovalo dobre.

      2. Mariáš je vždycky lepší umět dobře, nejlépe umět i dobře počítat balík. Korunovej je cajk. Sázení se určitě dá propadnout, ale dá se na něm i dlouhodobě vydělávat, tak jsem to myslel.

       1. shifty: jasně, že je lepší to umět dobře, stejně jako cokoliv jiného, čeho se člověk účastní. Myslel jsem to ale tak, že i když to člověk neumí, nemůže na tom přijít o moc peněz – nejvíc jsem za večer vyhrál cca kilo, prohrál cca 70.

        Sázení – když se člověk udrží, tak to jde, měl jsem takového spolužáka, sázel léta a byl lehce v plusu. Ale takových je dost i na automatech, teda ne s tím plusem, ale s tím, že nejsou závisláci. Jakmile ale závislost nastane – jedno, jestli na sázení nebo hraní – je to špatný, špatný, špatný. Taky jsem takového znal, dopadlo to v rámci možností ještě dobře, ale byl to masakr.

        1. Zavislost je vzdycky v prdeli.
         Covece s tim mariasem mi tam nejak nestymujou ty castky. Hrajeme volenej, hra s flekem je za 20tnik, vejs 40, dal 80, 160. Kilo se nasobi x2, tzn. 130 je 160, 100 je 40 haku. Malej je za korunu, Durch za 2. To kdyz jedeme 2 hodiny, tak sme obvykle tak plus minus 40 korun. V desetnikovym. Tak nevim, jestli nehrajes korunovej, nebo jestli jsme se jen nepochopili ;-)

        2. Cerveny jedou x 2, to je snad jasny…

        3. Jo a jeste sem zapomnel na sedmu, ale to snad ani nemusim psat ne.

   3. To:sysop
    Ja v mladsim veku jsem prohazel forbesama priblizne 100-200 tisic. Tehdy ranec. Draha skola, ale dobry. Presto, ze jsem tehda v herne dokazal sedet denne i tri ctyri hodiny, nestal se ze mne gambler.

    1. Pokud se s tim clovek srovna a neznici to jeho, nebo jeho okoli, pak je to ciste jeho vec. Kdyz pujdu a koupim si nadupany BMW 7, po roce ho prodam, tak ztratim vic, nez ty. Pritom pozitek muzeme mit oba ten samej.

    2. tyhle zkušenosti bejvaj sice drahý, ale k nezaplacení…

   4. Já jsem do toho dělal 18 let, a není to taková sranda, jak by se mohlo zdát. Dnes už to ani v takovém (malém) měřítku vůbec nejde, o to se postaral soudruh Kalousek, a zajistil si tím doživotní rentu (jestli ne vlastní ostrov). A nikdo o tom vlastně vůbec neví, to je na tom ta největší sranda.

  2. Ako som písal už v inom príspevku – bezdomovec čo to má ako životný štýl. Tvoj kolega sa ale zrejme „prepracoval“ k bezdomovectvu vlastnými silami, kdežto autor článku sa dostal k bezdomovectvu lebo nič iné nemá či nemal.

   1. To:SatanOkkY
    Uprimne nevim, jak se mu to stalo, jen jsem popsal aktualni situaci. On proste nebude nikomu davat pulku vejplaty, takze asi to je jeho postoj k veci. Ja bych nemohl v kabine fungovat dlouhodobe, uz tri, ctyri dny jsou problem a to mam velkou postel, lednici, klimatizaci, varic, kavovar..ale proste doma je doma..

    1. Asi to bude jeho styl a proč ne, jenom mě zaujalo to ospravedlnění, které používá. Že nebude dávat půlku vejplaty za nájem. Pokud je to ten typ kamioňáka, co sjezdí celou Evropu a domů se dostane jednou za čtrnáct dní, tak by měl mít takový prachy, že bude mít tři byty vlastní. A ne, že nemá na nájem.

     1. tak třeba to rve do děvek a hospod, případně svoje vlastní má, nechává to rodině, co víš?

      a jako, dyž se teda dostane dom jednou za 14 dní, potřebuje vůbec to doma? nemůže si někde vodpočnou osobákem, a zas přespat v kabině (nebo třeba v motelu, dyť je to jedno), nač živit bejvák, když ho baví 26 dní v měsícu jezdit?

  3. Pokud bydlí ve spací budce kamionu a má výplatu, velmi bych se zdráhal to nazývat „bezdomovectví“ – to spíše „nomádství“.

   1. To: Jan Mrcasik
    Slovickareni. Bydlet v kabine kamionu, i kdyz mi ho vymenej kazdy tri roky za novejsi model, to bych asi nedal. A to mam aktualne tahac s nejvetsi posteli..ale pro nekoho je to zivotni styl. Proti gustu..

    1. Jo, vcera mi bylo receno, ze si mam vybrat novy auto, protoze toho Outlandera mam uz tri roky. Kdyz jsem se ale podival na soucasnou nabidku pluginu, tak sice kdejaky necky maji plugin, ale vsechny SUVy se zase o kus zmensily. Ani ten Outlander uz nevyrabej. Kurva drat at jdou s tou ekologii do pici, curaci. Takze asi sahnu po limo. Lepsi velka limo, nez malej SUV.

     1. Zatím si můžeš koupit auto bez poukazu a prověrek.Tak nevím, na co si ztěžuješ.Ty čuráci myslej na naše blaho.To je přece jasný.A těm farmářům v Holandsku to snad taky konečně dojde a budou jásat.

      1. Sorry, stěžuješ.Nebo by mohlo být: Proč si to ztěžuješ:-)

     2. Tak skús ten ťahač ako Jozko-v kolega.

 8. Knížku možná koupím. Ne, že bych měl náladu zasrat si hlavu vší tou sebelítostí. Spíš, že je to produkt poměrně delší cílevědomé činnosti. A pokud je pravda jen polovina všeho v článku, musela to být celkem fuška dát dohromady. Tedy pokud nějaká knížka je a pokud bude vyjde.
  Na automaty a jejich hráče a tím víc provozovatele mám svůj názor. Z podsouvaného tvrzení, že bratr je sobec, protože je za vodou a přitom může za vaši situaci (bla bla bla, bráška chlastal a jeblo z toho mě) je mi ovšem poněkud nevolno. To je role aktivní oběti a s tím já tedy nehodlám nic mít.

  1. Tohle mě taky zarazilo. Začít svoje utrpení tím, že 24 letý člověk studující VŠ se vrací podnapilý nad ránem je přinejmenším zarážející. Předcházející věta o tom, že se autor v noci probudil a jeho dospělý bratr nebyl doma, tomu nepomáha už vůbec. A poznámka o opilém člověku, který jí šunkafleky přímo z lednice je teda dlě mého spíš usměvná než cokoliv jiného. Zajímalo by mě, co autorovi na této vzpomínce tolik ublížilo, že si ji pamatuje v negativním smyslu. Možná měl chuť na ty šunkafleky sám?

   1. Příčina je jinde, jen si toho někteří nevšimli. Autor mluví hned v úvodu o tom, že měl sloužit jako jakási chabá náplast na nefunkční vztah. A z toho se zjevně odvíjel vztah rodičů k němu. Tedy jako k věci která nesplnila kýžený účel, ale nemůžeme ji vyhodit do koše, a pořád je nám na očích, jako důkaz našeho selhání. Vyrůstat v něčem takovém 18 let, je jistá vstupenka do blázince či do bezdomovectví.

    Ano, jsou tací co se dokázali vyhrabat i z horších životních situací. Ale většina to nezvládne.

  2. spoiler: kniha nevyjde

   1. Proc by nevysla? Vyjde v rijnu v nakl. C press, uz mam i obal

    1. Tak potom budu mile prekvapen a autor ma mozna jeste nejakou sanci.

     1. Dekuju :-)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017