Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění - zpět na článek

Počet komentářů: 62

Přidat komentář
 1. Super článek, celkem výstižně shrnující jednu z věcí, která je tady špatně. Byť na tomto webu je to asi tak trochu nošením dříví do lesa.
  Hlavně se mi líbí poslední odstavec – zmínění lidé, kteří absolutně nechápou, do jaké pjordele to tady směřuje a nejraděj by poslali do koncentráku každého, kdo jen zmíní že je tady něco špatně. Nebo se odváží říct něco jiného, než naše krutopřísně pravdomluvná média, to je pak dotyčný bryskně těmito zovcovatělými trotly onálepkován jako dezinformátor, popírač a nově proputinovec. Shodou okolností jsem nedávno četla cestopis/autobiografii od T. Etzlera, který je sice ožrala a možná i trochu blb, ale kniha byla opravdu výživná. V podstatě šlo o popis jeho zkušeností z několikaletého pobytu v číně, potyček s komunistickými pohůnky a života novináře v rudé diktatuře. Když jsem ji četla, tak mě chvílema dost mrazilo v zádech, protože v některých částech jsem měla silný pocit deja vu. Například v článku zmíněná nasranost a buzerace každého, kdo upozorní na nějaký problém (zatímco problém samotný nechává všechny chladnými). Nebo represe, buzerace, cenzura a zákazy „pro vaše dobro“. A tak dále a tak dále. Ultimátní průser nastane, když toto všechno lidé začnou vnímat jako normál, což je jedním z hlavních cílů veškeré té masírky, pruzení lidí s nevhodnými názory a potírání prejdezinformací, samozřejmě jen pro naše dobro.

  1. Pan Etzer to popsal neutrálně, nebo jakoby snad aspoň mírně pohoršen z „represe, buzerace, cenzura … pruzení lidí s nevhodnými názory a potírání dezinformací …“?

   Podle toho, co ze sebe 7. července pomocí tviterforiphone vypustil, je osobou se zdejším režimem konformní a ve zdejší vládní dobro věřící.
   Ti, kteří na jeho myšlenku reagovali, naštětí ne všichni byli 100% debilové.

   Z května tr.:
   „Dovedeme si představit, jak by se vyčistilo společenské „myšlenkové prostředí“, kdyby občané přijali zásadu „Již ne dvojí metr“?
   – Dvojí metr je blbec.
   – Dvojí metr je škůdce.
   – Dvojí metr je nepřítel.“

   Článek o čertovi mimo jiné připomněl vhodnost této ochrany, která je účinná a přitom nenáročná – zcela pasivní a životní zdroje nezatěžující. Účinnost propagování klesá s dostupností hromadných sdělovacích prostředků. Stejně, jako poskoci pomocníků globální elity tady připravují demokraticky zákonný nástroj ke „snížení reálného dosahu dezinformačních serverů a jejich dohledatelnost“, občané sami mají možnost přestat využívat služeb, které je ovlivňují. Občané, kteří jsou v pohodě schopni se zříci pohledu na ty, kteří – za_peníze_občanů samých – občany debilizují, jsou na dobré cestě směřující k utlumení expertů-debilizátorů. K utlumení je též poměrně velká část zdejšího obyvatelstva. Není to tajemství, konspirace – všichni, kteří se_dobrovolně účastní aktuálního globálního vědecko-obchodního programu, o tom ví, např. https://www.youtube.com/watch?v=-WFa4bHC0Do.
   Jde o to, aby ti, kteří zájem nemají, byli regulérně mimo procesů kurvení svého života, dokud tyto procesy budou probíhat.

   1. Zcela neutrální to nebylo, protože bylo více než jasné, že autor komunisty nesnáší, ale kdo taky ne? Na druhou stranu, přesto musím ocenit, že i přes zjevnou averzi ke komunismu bylo vyprávění zaměřené na fakta a dostatečně popisné. Navic Etzler jako novinář pokaždé, když se něco semlelo a dělal o tom reportáž, tak se nespokojil s tvrdnutím na nějaké tiskové konferenci, ale chodil mezi lidi, dělal s nimi rozhovory, jel přímo do epicentra i přes nekonečné problémy s místními pohůnky a výsledek je opravdu zajímavý. Tedy vyprávění o skutečné Číně, ne jen té mediální, tj. „čínský ekonomický zázrak bla bla bla“. Ano, ekonomicky jsou někde úplně jinde, ten růst za relativně krátké časové období je extrémní, ale má to nejspíš i svoji stinnou stránku. Nebo spíš celý sešit stinných stánek.

    1. Ten Etzler, který celou dobu jel mantru, že Čína se potácí na pokraji bankrotu, že její ekonomický růst stagnuje a je výsledkem účetních triků… ?
     Nasranost a buzerace každého, kdo si dovolí upozornit nebo řešit nějaký problém, je nám s Čínou společná… Krásným příkladem je Matiční ulice v Ústí.
     Stavbu plotu, oddělujícího starousedlíky od přivandrovalé kriminální verbeže, zhatili politici a lidskoprávní aktivisté jako budování symbolu českého rasismu a segregace…
     Pomohla až totální devastace bytového fondu, čímž se domy staly neobyvatelnými a verbež odtáhla o blok dál.
     Klidně se vsadím, že v případě starousedlíků z Matiční by se Etzler horlivě podílel na jejich dehonestaci a buzeraci.

  2. Tady na webu je to opravdu jako nošení dříví do lesa. Bohužel je jednoduší si nasadit černobílé brýle a kdo například není rád a spokojen s ruskou speciální operací, automaticky je někdo, kdo podporuje očkování, pětikoalici, atd… tady je to už tak nějak kolorit. Nicméně zrovna ten Etzler do toho teda krutě nezapadá.

   To je ten Etzler, co svému bratrovi přál smrt, protože se jeho bratr nenechal napíchat šmakuládou na covid?

   No tak to je vyloženě morální maják.

   1. A opačně dle mainstreamu – kdo byl proti covidismu, ten údajně musí být automaticky i pro ruskou invazi na UA.

    S jakým gustem jim do toho hážu vidle…

    1. Dovolím si odhadnúť, že medzi množinami antivaxerov a prorusov existuje vysoký prienik. Samozrejme vyčísliť to percentuálne neviem, ale tipujem tak 70-90%. A čo sa týka proruských webov ako aeronet, tam to bude blízko 100%, t.j. tieto weby sú z veľkej väčšiny zároveň antivaxerské a silne proruské.:-)

     1. Takže vieš úplné hovno a číslo si si proste vycucal z prstu tak, aby ti to „vyšlo“. Inými slovami, čo sa babe chcelo, to sa jej snívalo. No tak hlavne, že máš zo seba dobrý pocit.

   2. shifty: Kde píšu, že je to morální maják? :D :D Vždyť říkám že je to ožrala a blb. Ty jeho výroky mě doteď nepřestávají fascinovat, asi si v Číně opravdu vychlastal mozek. Ale informativní hodnota té knihy je prostě velká.

 2. Hnus fialovej ukázal, co je zač. U mne tím definitivně skončil a od té chvíle mu nepřeju nic dobrého. Defenestrací počínaje, vláčením po ulicích v afghánském stylu konče. ODS je fakt nejzkurvenější politická strana a rozumím tomu, proč ji lidé nesnášejí.

  1. Jihočech Honza: co tím myslíte, „lidé ji nesnášejí“. Ti, kteří je volili, aby byla „změna“? Nějak nerozumím, co tím chcete říct?

   1. Protože Babiše, socani a spdčko všeci milujou přece! :D

   2. Asi takto – ODS je strana, která „budí vášně“, ať už pozitivní, nebo negativní. Podstatně větší, než KDU nebo TOP. Nikdy jsem tomu nerozuměl, bral jsem ji jako stranu, která odvedla svůj díl práce na přechodu z komunistického blázince k normálnějším poměrům. A přesto ji spousta lidí zarytě nesnášela, a zdaleka to nebyli nějací zkrachovanci nebo komunističtí nostalgici.

    1. Mikuláš Bek taky kdysi kandidoval za ODS, dodnes si pamatuji jeho neomarxistické přednášky o frankfurtské škole. Tihle parchanti se vůbec nechtějí věnovat oboru. Infiltrují.

    2. Protože ODS, narvaná gaunery z tzv. Prognostického ústavu, se až příliš brzy začala chovat k obyčejným lidem přezíravě a arogantně. Uviděli koryta a jejich možnosti, takže se začali chovat, jako smyslů zbavení. Velmi rychle zapomněli, z čeho vzešli a komu mají sloužit.

    3. „…ODS je strana, která „budí vášně“…“
     – – –
     Vznikla jako účelové sdružení prospěchářů v roce 1991. Základní program = zlodějny, podvody, tuneláže.

     .

 3. Hrůzná je ta neskutečná pýcha všech těch aktivistů. Doprovázená agresivitou, zlobou. Čistá nevědecká ideologie, úplně stejně jako ty známé z minulého století. A protože nemají žádné argumenty, tak mají jen nadávky, urážky, posměšky a výhružky. Vše slouží jen na prosazovaní zájmů jejich komunity, legalizaci jejich chování. Vůbec nejde o toleranci, je to tažení nemocných, deprivovaných, zlých lidí proti manželství a rodinám. Spoléhají na hloupost vox populi, proto mluví o lásce a toleranci. Nemá to s tím však nic společného. Sami nejsou ani milující, ani tolerantní. Chtějí pozitivní diskriminaci, legislativní zvýhodnění oproti zdravým, kriminalizaci ostatních názorů. Jejich zájmy jsou destruktivní, zlé, pomstychtivé. Jen společnost v morálním rozkladu jim ustupuje. Proti takovýmto zvrhlostem těchto „aktivistů“ je nutno se nekompromisně bránit. Jsou to mentálně postižení lidé, kteří svými nesmysly zcela záměrně rozvracejí společnost. Pokud se jim bude ustupovat, pak se výplody jejich chorých mozků budou stupňovat. Jsme lidé a předpokládám, že jako celek máme určitou inteligenci. Pak je jasné, že nemůžeme tolerovat zcela nelogické a násilné změny ve společnosti nemající žádnou oporu v jejím přirozeném vývoji. Takovýmto destruktivním krokům jakých jsme nyní svědky v „západním“ světě je nutno se tvrdě postavit na odpor. Jsou to blázni a jako s blázny je nutno s nimi zacházet a ne jim dávat prostor pro prosazování jejich bludů.

   1. Jednou jsem omylem zabrousila na nějaký levičácký web v domnění, že jde o web o umění. Částečně tomu tak bylo, ale bohužel na každý jeden umělecký článek jich připadalo tak deset, které byly o koronavejrovém očkování, posvátných nadlidech v bílích pláštích, kteří ví lépe než vy, co si máte nechat píchnout, hnusných podnikatelích vykořisťujících svoje zaměstnance, multikulti, LGBT a podobných úletech.
    No nicméně pointa: Ti sluníčkoví lidé, kteří v diskuzích brečeli a dojímali se kvůli fotkám postižených koťátek, se pokaždé, když měl někdo jiný názor, nebo byl nedejbože spíše pravicově zaměřený a dovolil si plkat něco o individuálních svobodách, měnili v regulerní nácky. Jednou jsem tam do diskuze ze zvědavosti střelila, že by se každý měl nechat očkovat tím, co uzná za vhodné a dozvěděla jsem se, že bych měla zdechnout, nejlépe na koronavýr, ale předtím být aspoň měsíc na ventilátoru a kdybych náhodou nepošla, tak by mi měla být aspoň odepřená lékařská péče. Ta míra krenetismu a obyčejné lidské odpornosti byla tak velká, že mě to až zarazilo (byť jsem od levičáského webu nečekala kdovíjaký duševní gigantismus). Tihle lidi nejsou jen pomýlení. Jsou prostě a jednoduše zlí, a maskují to za aktivismus a vnucování „dobra“ ostatním, přičemž jim jde jen o kontrolu, buzeraci a vylejvání si vlastních mindráků na všechny okolo.

    1. Hm, no, a znas nejaky hodny levicaky? Uz jen ten princip stadovosti, ktery levici definuje, musi mlasknout do oci. Je fuk, jestli je to pravda, ale rikaji to vsichni, tak je to spravny!

     1. Sysop: Ne. Většina levičáků co znám, jsou morálně pokroucení, nedůvěryhodní a bezpáteřní lidi. Ta potřeba všem vnucovat tu jejich představu dobra, i kdyby cíle páchání onoho dobra měly zdechnout, je pro ně naprosto typická. Bez ohledu na konkrétní ideologii.

      1. Mngwa: oprava: to není o levičáctví, ale o víře. Jakýkoliv věřící v jakoukoliv kravinu se chová stejně. Nebo si myslíte, že nějaký ten pátek zpátky byste si mohla v klidu nechodit do kostela a v místním plátku publikovat buřičské pochybnosti o dogmatech? Kdo se dojímal u kázání a řešil milodary měl pro někoho, kdo by si jen dovolil říct něco mimo oficiální doktrínu pohrdání a zatracení.

       I covidismus je víra, pořád stejní hlupci, pořád stejné projevy, jen jiné dogma na začátku. Stačí si vzpomenout, jaké neuvěřitelné vzájemně si protiřečící nesmysly jsou schopní covidisti plácat ještě dnes (třeba o tom, že očkování funguje a za to, že oni, očkovaní chytli chřipku mohl někdo neočkovaný). Proč by tedy mělo být divné, že s jinými kulisami je chování stále stejné? A těmi kulisami budiž třeba levičáctví.

       1. Však i naprostá většina náboženství je těžce levičácká záležitost. Ono je to totiž prakticky naprosto to samé. První většinově známý levičák je Ježíš Kristus. Před ním to byli jenom čučkaři. ;-)

        1. RomanL: však ano, nejsme ve sporu. Levičáctví a křesťanství je to stejné v bleděmodrém. Oběma jde o to, aby ovce „dole“ měly hovno a makaly na papaláše „nahoře“. Obojí má plnou hubu keců o rovnosti, hlavní rozdíl je v tom, že ne každý člen ÚV byl nutně na chlapečky nebo OK s tím, že nebude souložit, takže tyto atributy v komunismu nejsou.

         Z pohledu dneška by se dalo říct, že čučkaři jsou i po něm, zatím se nikomu (v našich zeměpisných šířkách) nepodařilo rozjet něco dostatečně blbého, aby to mohlo být tak dlouhodobě stabilní. Ani ta covidcírkev nevypadá, že by byla věčná, i když dobojováno zdaleka není a na podzim začne další kolo.

         1. Hm, free trh teď řádí tak, že se z toho čs. protektorát posere. V Rusku a Číně valí tuhej kapitalismus. Nechcete vyjednávat? Vo tý pravici a levici?

          1. V Číně žádná pravice ani kapitalismus není, a nikdy ani nebyl, a v Rusku částečně, stejně jako u nás a v celé EU, jenom trochu víc zkorumpovaný. Ovšem to Rusko ke kapitalismu stále směřuje, zatímco EU se od něj mílovými kroky vzdaluje… :-P

          2. A to je dobře anebo špatně? Je to v tom Rusku prima?

          3. To roman

           A z čeho že tak číňani prosperují? Dotace? Socialismus?

          4. Cinani hlavne makaj, kurvy jedny sikmooky.

          5. Práce. Tvrdá práce. To už v EU dávno nefrčí! Tam frčí ty dotace a socialismus.

        2. Však římští katolíci maj většinu v politice, přestože třeba v ČR maj 10% v populaci.to čumíte co?

         1. málo platný, v římském katolictví jsme kulturně ukotveni a patříme tam (drtivou většinou). běžný českýá bezvěrec nebo „něco-ista“ reálně praktikuje střídmou katolickou víru (vánoce, velikonoce a podobně).

          na prahu padesátky vážně uvažuji o tom, že se nechám pokřtít. v neděli se
          (bude-li příležitost) na to zkusím optat pana faráře, co to vlastně jako obnáší (snad se jeho mizerná čeština s mojí chatrnou znalostí polského jazyka nějak potkají.

          1. Nepatříme. Náboženství vzniklo tehdy, když podvodník potkal hlupáka. Což platí prakticky pro všechny náboženství bez vyjímky. Jediné co je ještě poctivé, jsou kulty přírodních národů, opírající se víceméně o znalost přírody a vesmíru (viz „neolitické“ observatoře typu Stonehenge a ještě sofistikovanější kamenné astrální kalendáře Mayů a Olméků)

           Takže místo černoprdelního flanďáka s mizernou češtinou raději doporučuju nějakého šamana. Ten vám bude tak 10x užitečnější, než nějaké starověké židovské tmářství ve stylu katolicizmu, převracející naruby učení Krista, který raději utekl z hrobu, aby v něm pak 2000 let nemusel rotovat, jak turbína od černobylu těsně před havárií.

           Takový zkušený starý šaman vám umí namíchat takovou bylinnou meducínu, že vás to vystřelí až do kosmu, a budete si moct „pánbíčka“ prohlédnout z blízka :-)))

          2. Tady musím jedině souhlasit…

          3. … s KaBrnakem…

          4. Bohužel tomuhle bludu o pozitivní černoprdelní tradici čechů, věří nemalá část lidí. Přitom „návrat ke katolictví“ je nám asi tak užitečný jako návrat ke středověkým epidemiím moru a cholery. Tragédie českého národa se datuje se od násilné christianizace někdy v 9. století pomocí agentů Crhy a Strachoty. úplatků, intrika a mocenských bojů. Včetně pozdějších libůstek jako vyvraždění slvabíkovců, či bratrovražedné války prvních českých knížat.

           Když už návrat k tradici, tak k té velkomoravské. Raději se šprtat slovanský pantheon, než číst biblické horory o tom, jak bůh vraždil nepřátele židů, z čehož měli tak obrovskou radost že to od té doby každoročně slaví.

          5. Vy komunisti jste všichni stejný.

        3. Ano, a proto jsem konzervativní katolík, jenž chodí každou neděli na tridentskou liturgii, toužím po návratu krále a pravice i levice se mi hnusí :)
         Ciwe, to fakt tyhle bludy, které vymysleli komouši (sic) dnes ještě někdo šíří a jim věří?

         1. Bohužel jo, protože komunisti jsou dnes silnější než kdy dřív a tak je jim vše křesťanské solí v očích. A ovce dál poslušně bečí.

       2. No ten covid POZitivni přistup je u dost lidi a ja též zírám, například máme souseda, lékař ortoped, starší pan, moc kultivovaný, zábavný, gurmán, ale prostě míra objektivity a la ČTV, že jak to jde do predelle, že nikdo nic nerespektuje, za kovidu v sámošce si nějaká ženská dovolila nemít respirátor, ještě se oháněla lidskými právem a ty chuděrky prodavačky..no vesnice a prodejna COOP. Masirka medii a mix strachu lidem pomatla rozum a ja jsem se radši téhle diskuzi s nim ze slušnosti vyhnul a nekomentoval jsem to.

    2. Zapomněla jste ještě na ten malý podíl psychopatů, kteří využívaj právě tu masu zapšklejch dementů. Tahle menšina mezi aktivistama nějak kategorie zlo a nezlo neumí rozlišit, jedou si jenom vlastní užitek. A zrovna v tomhle sektoru je teď příležitostí spousta.

     1. JASAN: Jo, dobrá připomínka. Obecně největší průser nastane, když se objeví nějaký guru, který to celé začne organizovat.

    3. Mngwa :
     “ Tihle lidi nejsou jen pomýlení. Jsou prostě a jednoduše zlí“

     – Ak máš pod 50, tak Ťa úprimne ľutujem. Ak máš citeľne nad 60 (čo asi nie..), tak Ti môžem iba zagratuľovať, že pár rokov sa to ešte dá zvládnuť.
     Mne je z toho čo sa deje, na grcanie, ale ma utešuje tá druhá alternatíva. To dobré som si už prežil.

    4. Mngwa :
     „Jednou jsem omylem zabrousila na nějaký levičácký web v domnění, že….“

     – tie šialenstvá nemajú s levičáctvom SKORO nič spoločné. Teda nie ideovú podstatu. Spoločné majú iba to, že by nepriateľov radi vešali.

     1. No, to je právě společné naprosto všem levičákům, ať už si říkají, jak chtějí…

   2. To bylo na hulvatha ….. mě z toho příšerného formátu zdejších diskuzních stránek jednou asi klepne. Nejde to vymazat ani přepsat a přehledné je to jak návod na výrobu vysokozdvižného vozíku.

    1. Kdo má rád web D-Fens, dávno si na to zvyknul. Tady žádné zpětné editace, emoji smajlíci, a tlačítka na sociální sítě nebyly a doufám, že nikdy nebudou. Stejně vždycky nakonec platí, že když už je nějaká debata tak dlouhá, že se příspěvky zarovnávají přímo pod sebe, bejvá už obvykle o hovně.

     1. Jj, dlouhé řádky jsou obvykle o ničem, žvatlání o detailech, občas tam něco jde zjistit, ale opravdu jen občas

    2. „mě z toho příšerného formátu zdejších diskuzních stránek jednou asi klepne.“
     – tento jednoduchý formát je to NAJmenej zlé na tejto diskusii.
     Obsah tunajších diskusií – TOTO je hrôza. Ja si ešte pamätám diskusie na LIBINST.cz , kde som si kopíroval celé diskusie pre budúce štúdium.

 4. Smutné čtení.

  1. Přidávám další smutné čtení, kde stát (zastoupeným Úřadem na ochranu osobních údajů) pokutuje Policii ČR pokutou ve výči 1 milión Kč. Kdo nevěří, ať tam běží:
   https://www.uoou.cz/milionova-pokuta-za-neopravnene-shromazdovani-osobnich-udaju/d-56444

 5. Tak ještě jednou, i když proti Goeblsovské propagandě je to asi marný. NIC nemůže zablokovat web nikomu, i když banda idiotských novinářů napsala a hejno poslušně kejhá. Jediné, co může, je odebrání nebo přidělení subdomény v doméně .cz včetně umístění DNS záznamů. NIC je garantem toho, že domény slouží vlastníkům v souladu se zákonem a navíc (vlastní předpis NIC) neslouží k něčemu jinému než majitel deklaruje.
  Zbytek textu je celkem OK

  1. Jasne, tim ale presne nahravas soudu, zatimco BFU proste „to pres ten svuj Seznam nenajde“, coz nahrava zameru fialove vlady. At to nazveme jakkoli, BFU se k tem informacim nedostane, protoze zna jen hen ty internety pres ten Seznam, napriklad.

   1. Pro masy není pravda vhodná, protože to pak špatně chápou. Je třeba to podat (třídně, jednoduše, tak aby získaly správný názor) Dobře ty! My vám zalijeme imperialistické chřtány naší mírovou ocelí.

    1. S oceli bych to uplne nevidel, cena je brutalni, hodne se vozi z Ciny. Aktualni zneni by mohlo byt, ze ty chrtany zasypeme mirovou hlinou. To bychom jeste nejak zvladnout mohli.

     1. Tak tak, oceli už mnoho nemáme, takže spíše jim chřtány zacpeme evropskými hovnotami.

      1. Trefné! ;-)

  2. Právě no. Proto taky už dávno „https://dfens-cz.com“ :))

 6. pekný článoček, taký múdry, ……
  Ale pointa sa skrýva v slovách :
  “ tři čtvrtiny Čechů si myslí, že šíření dezinformací ohrožuje bezpečnost Česka. Prostě, když to lid chce, co jen má demokratická vláda dělat? Nezbývá než poslechnout vůli lidu a konat. “

  – autor to samozrejme myslí ironicky, ale POINTA je v tom, že tie slová sú REÁLNE PRAVDIVÉ. Vláda, samozrejme, NEMUSÍ, ani by nemala konať podľa debilných názorov debilných ovčanov, ale :

  V demokracii je pre politikov výhodné poslúchať debilných ovčanov, pokiaľ ta debilita zároveň podporuje zákerné zámery tej vlády.

  1. Trener asi bude cukrous, kdyz se do barvicek hrde hrne.

Napsat komentář

D-FENS © 2017