Čau lidi, co je todle za projev? - zpět na článek

Počet komentářů: 479

 1. Kdo sledoval dnešní brífink po jednání vlády od 21:30, tak má už jasněji.
  Likvidace státu, jeho ekonomiky a likvidace všech subjektů, které se ještě drží v chodu.
  Zákaz nočního vycházení, zákazy konzumací venku – ostatně, pusťte si to. Na brífink poslali drmolícího Havlíčka a Prymulu, nikdo další vč. premiéra a někoho z krizového štábu se neobtěžoval.

  1. Svině, svině, svině. Tím venčennim psům se odkopali. Co to je za píčovinu?

   1. Lidi, co mají psíka v bytě, ho musí někde vyprázdnit. Na toaletu psíci neumí. Zákaz i venčení psů tedy znamená, že by se lidem v bytech množily očůrané rohy a psí hovna. To vyvolává extrémní nevoli jak u obyvatel bytu, tak u sousedů a nájemců, takže ve výsledku na to všichni kašlou.

    A protože pejskařů jsou u nás prý 4 miliony, žádná vláda si nedovolí je všechny vč. jejich sousedů a bytných takhle brutálně naštvat a dohnat ke vzpouře.

   2. Pitomý čokly narvat do kafilérky a bude klid. Chápu psy záchranářský, chápu psy pastevecký, chápu psy slepecký. Všechno ostatní je jenom rozmar dementů. Vůbec nechápu, proč to jako společnost trpíme.

    1. Vydrz, v unoru pofrci recepty a cesnek bude jen na cernym trhu.

    2. Po nepovedene operaci mozku?

     1. Myslíš jako že dyž se mu do toho duniska pokoušeli voperovat opičí mozek a ani to nevyšlo?

      Asi málo Bio-med gelu…

    3. Nejde o cokly, ale o to kam s těma píčovinama zajdou

     1. Nahodou… v bedne furt frci kriminalky nebo nemocnice, nebo kombinace obeho. Tady to mas bez reklam. Napeti, komedie, trapasy… nejdrazsi nekonecnej serial, jakej jsem kdy videl.

      1. Desetimilionový komparz :-)
       Kam se hrabe Bondarčuk.

       1. I Tarantino skripe zubama. Vetsi uchylarnu nikde jinde neuvidis.

        1. Ještě zbývá Ed Wood a Tommy Wiseau.

         1. Kdepak, letosni Oscary bere vlada CR s velkym predstihem. Zatim jen AVN Awards, ale jsme teprve na zacatku.

          1. Len pomaly, pomaly. Vláda Slovenskej republiky (ďalej len SR) prichádza pravidelne s dávkou svojského čierneho humoru, napínavých scén, nečakaných zvratov a záludných vyvrcholení.
           V čom je vláda SR pozadu voči vláde Českej republiky (ďalej len ČR) je veľkosť komparzu (cca. 6 vs. cca. 10,5 miliónov „dobrovoľníkov“).
           Vlády oboch menovaných krajín ťahajú za približne rovnako dlhý koniec lana v následujúcich disciplínach: prejavy priemerov SR a ČR (na jednej strane „plačovky“ priemera SR a na druhej ŠTB-ácke prejavy priemera ČR), prúsery ministrov či predsedov vlády (predseda vlády SR sa v rámci lockdown-u vyváža firemnou limuzínou po Bradavici na Dunaji spolu s nejakou „misskou“ a dôjde k havárii a predseda leží s nalomeným krčným stavcom v nemocnici vs. minister zdravotníctva ČR ignorujúci všetky nariadenia, ktoré sám zoslal na úbohý ľud).
           Ale zase vláda SR boduje v internetových prestrelkách medzi priemerom SR (Matelko z Trnavy) a ministrom financií („Superman“ Riško Sulík).
           Takže bude to tesné pri tom vyhlasovaní výsledkov Oscarov…….ale šance, že to získa niektorý člen bývalej ČSSR (ČSFR atď.) sú veľmi vysoké. Budem držať palce.

          2. predseda parlamentu, nie vlády! Toto by Matovičovi voliči nezožrali, zatiaľ čo Kollárovi sú na radodajné ženy zvyknutí…

          3. pre grg 27.10.2020 v 17:19
           Vďaka za opravu. A je pravda, že sa kopec ľudí (neúspešných) môže vzhliadať v multi-oteckovi Inseminátorovi.
           Ono ten problém je trochu širší a väčší (ako viacmenej vždy). Matelko potrebuje Inseminátora, lebo bez neho (resp. jeho strany Sme spodina) by mala vláda nadpolovičnú väčšinu len s odretými ušami (78 posrancov z Oľano, SAS a Žaludi) a to by mohli všetky vládne strany nepekne zneužívať. Takto to zneužíva len Inseminátor. A navyše mám pocit, že sa nám Matelko do toho Inseminátora nejako divne zamiloval, lebo vždycky okolo neho robí také divné tančeky, keď sa prevalí v Inseminátorovej strane nejaký problém.

        2. Já myslím, že zuby skřípe i Tom Cruise. Křížová výprava za „úplné vymýcení nCOV19“ je totiž ta opravdová „Mission Impossible“ tak nemožná, že by ji konečně nezvládl dokonce ani Etan Hunt. A možná že ani Chuck Norris :)

         1. Amici natocili celkem dost filmu o nakazach a epidemiich, ale ted o COVIDu asi nenatoci nic, protoze neni jiste, ze by se hlavni hrdina dozil posledni klapky. Krome toho tam neni zadnej potencial zisku, protoze sestrih reportazi z nasich vladnich projevu bere vse.

         2. SARS-CoV-2 chytil Chucka Norrise a pak ho radši pustil.

          1. Chuck Norris chytil coronavirus. Ale prislo mu ho lito a tak ho zase pustil.

    4. osobně psy nesnáším, ale tohle je přesně stejná ichtylská logika jako „nikdo nepotřebuje samonabíjecí pušku „.

     Pro tvou informaci, nikdo „nepotřebuje“ nic kromě jedné sady oblečení, střechy nad hlavou chleba, vody a zelí. Bez toho se přežít nedá, ergo všechno ostatní je „navíc“ a „luxus“ který se podle tvé logiky dá zakázat a zničit.

     V Americe na to vymysleli perfektní odpověď: „a nikdo nepotřebuje ani ukňučeného malého debílka, ale přesto tu jsi…“

     („Nobody needs an assault rifle“ / „And nobody needs a whiny little bitch either, yet here you are“)

     1. to je blbost, stačí deka na přikrytí a jeden může odejít do lesa poustevničit, případně do pouště mudrovat. K čemu luxus typu zelí, chleba a sady oblečení?

     2. Myslim, že k přežití stačí batoh.

      1. Myslím, že k přežití stačí ručník.

       1. Jen vědět, kde ho máš…

     3. Jan Mrcasik: Takový racionální článek a potom taková chybná logika. Ne, není to přesně stejné. Po samonabíjecích puškách nezůstávají všude hovna. Například. A to, že cca desetina čoklofilů to hovno napůl sebere sáčkem, rozhodně nestačí. Kartáčkem na zuby a s esesmanem na zády by to měli pucovat.

      1. Sandstorm: ale je. Stejně dobře se dá říct, že „po puškách všude zůstávají mrtví“ – protože puška zase z principu vystřeluje střely. Jenže ty puška sice střílí střely, leč mrtví po nich zůstávají jen a pouze vinou majitele. A stejně tak psi sice kadí, ale na ulici po nich lejna zůstávají pouze vinou majitele.

       V obou případech jsou jakékoli negativní následky vinou majitele.
       V obou případech není v žádném případě řešením „zakazovat protože to nepotřebují“, nýbrž důsledně vymáhat osobní zodpovědnost majitele.

       1. Puškou lze střílet neškodně do neživého terče. Po čoklovi nezůstane na chodníku hovno pouze v případě, v jakém jsem napsal – kartáčkem na zuby a s esesmanem na zády by to měli pucovat. Svoboda je totiž jen pro civilizované lidi. Civilizovaným je pouze ten člověk, jenž má mj. odstup od výkalů. To čoklofil z podstaty věci nemá, s teoretickou výjimkou těch, kteří po svých psech myjí chodníky a po návratu domů ihned celého psa.

        1. Už si našíváte stříbřité doplňky na sako od Huga Bosse?

         1. Ne, já bych tu práci dělat nemohl. Ale je to ideální přiležitost, jak skutečně zaměstnat policajty. Každý dostane přidělený rajón, a ten bude na konci směny čistý. Když ne, vypucuje to sám. Respektive kolega, co přijde po něm, ať se mají kluci ve sboru rádi.

          1. A to jsem se chtěl ještě zeptat: Vy jste v mládí neměl na boty?

        2. Sandstorm: po čoklovi nezůstane lejno na chodníku i v případě, kdy jej majitel nezavede se vydělat na chodník, nýbrž na místo k tomu vhodné kde je pak např. sebere i se svrchní vrstvou písku či zeminy.

         Opět se tedy vracíme k ohleduplnosti a zodpovědnosti majitelů.

         A abych doplnil kauzalitu: i pokud se puškou střílí do papírového terče, je-li majitel nezodpovědný či bezohledný trotl, může naděrat díry do omítky, skvrny od olova, odraženou střelou rozbít okno, a k tomu všemu prostřelit stříšku protože se mu to moc zvedne.

         1. To je pravda, a majitel svetru může někomu při neopatrném oblékání vyrazit oko zipem. Proto je všechno přesně stejné (Vaše slova jako hovno.

         2. Jan Mrcasik: Zřejmě jste si nechal klapky na očích a v mých příspěvcích vidíte názor, že by se něco mělo zakazovat. To se tu v diskusi objevilo, ovšem nikoli ode mne. Já bych nezakazoval. Ostatně kdybych byl pro zákaz psů, nemusel bych mít názor, že majitel by měl po svém psu vyčistit chodník. Takže Vás mohu v tomto směru uklidnit, „zakazovač“ rozhodně nejsem.

          Aniž byste to tvrdil, pro vyloučení pochybností rovněž dodávám, že nejsem fanoušek palných zbraní a že tedy nějaké samonabíjecí pušky a z nich odlétávající patrony mi jsou ukradené; držel jsem se jen Vašeho příkladu.

          Šlo mi o to, dostat Vás z té ichtylní logiky, že všechny projevy lidské nedokonalosti jsou přesně stejné. Ano, lidé smrdí. Ano, lidé občas trousí nepořádek. Ano, člověk se párkrát za život musel vymočit někde v křoví, protože ho to zastihlo v nevhodnou dobu. Ale to v žádném případě nesmí vést k akceptaci toho, že žijeme v pochcaném a posraném prostředí právě především kvůli čoklofilům, kteří to prostředí znečišťují úmyslně a pravidelně.

      2. Po samonabíjecích puškách zůstávají na místě výstřelu patrony, vybité, prázdné. Nutíte mne do nich šlapat? No fuj… Nebo si je seberete? Oh wait….

       1. Sandstorm se dnes dost slušně odkopal….

        1. Jako kdybych snad předtím byl přikrytý nebo co. Navrhuji, že si dám do pusy patronu a Vy hovno. Můžeme pak oba cucat a povídat si.

         1. Beru, ty začni.

          1. Vždy nám šlo o principy, že? Je jedno, zda to smrdí či ne, má se to sebrat, o tom to je. Ty jsi to právě všechno popřel. Šmejde zvyjebanej.

          2. O principech jsme se nebavili, byť obecný princip, že by po nikom neměl zůstávát nepořádek, samozřejmě nezpochybňuji. Vymezil jsem se toliko proti tomu, že každá nedokonalost – například ty patrony – jsou přesně stejné jako zanechávání hoven.

           A přesně tam jsem chtěl diskusi dostat; aby nějaký čoklofil výslovně potvrdil svůj přístup, který mi je znám. Ten přístup by se dal obecně shrnout jako „dokud budou lidi po chodníku šlapat špinavýma botama, dokud se tam bude válet byť jediný vajgl nebo obal od sušenky, dokud bude kdokoli obtěžovat silným parfémem, já mám výsostné právo nechávat na chodníku hovna„. Jinak řečeno, „dokud nebudou ostatní naprosto dokonalí, nesmí mi nikdo vytýkat, že jsem prase„.

           A potvrzení čoklofilní iracionální agrese jste k tomu dodal jako bonus, to jsem ani nečekal. Dlouho totiž zastávám názor, že tzv. pejskaři jsou citoví mrzáci, vztahoví loseři a sociální hovada. Máte problém, Vy to víte a teď – Vašimi slovy – jste se konečně odkopal.

    5. Já zase nechápu, proč ve společnosti trpíme jedince jako vy. Zvláštní, co? :-P

    6. Je vidět, ty sráči, že jsi psa nikdy neměl. Nebo ti ho maminka nedovolila. Nebo tě nějaký na pískovišti vojel a ty na tu chvilku štěstí se slzou v oku vzpomínáš do teď.

     1. Tak neni povinnost milovat cokly. Nekdy psy, nekdo kočky, nekdo tarantule… Kazdymu podle jeho gusta.

      1. Milovat určitě ne. ale mezi „nemilováním“ a chtěním všechny, který nepovažuju za (pro sebe) uřitečný, narvat do kafilerky, je dost propastnej rozdíl. Někdo jinej by pak zase třeba moh mít chuť narvat do kafilerky třeba zrovna konkrétně Piradia…

       1. Jo a psa jsem nikdy neměl a mít nehodlám.

        1. Ted jsou beztak cinsky restaurace zavreny.

         1. Bóbika :-)

          1. Jojo, ta je kultovni. Napad od Boha :-)

       2. To je ta druha strana kretenismu, no.

     2. That escalated quickly … Jaroušku, jakpak se vám tam dostala myšlenka na vojetí psem na pískovišti? Utřete se, natáhněte gatě a dávejte si pozor.

    7. Psi pro slepce jsou fajn věc, ale velká smůla zrovna pro Vás je, že nikdo necvičí psy pro blbce.

     1. Vážně ne? Nikdy jste neslyšel o Býchorech u Kolína? :-)

      1. Tam jsem jako malej bydlel. Kousek od nás byl decak.

       1. Ten velkej barák u cesty naproti fotbalovýmu hřišti. Za ním to muselo štěkat už někdy v padesátejch.

        1. Přesně v něm :-)

         1. To jste se měl. Ne všichni jsme se mohli jako malí těšit z takovýho štěstí. Hm, každej den si zablbnout na překážkový dráze, občas i kousnout do figuranta, a těch piškotů…

          1. Tohle si fakt nepamatuju. Prvního figuranta jsem viděl na zakladce v Praze o pracovní sobotě s chobotem na tlamě. Bylo to úžasné.

          2. No jo, bolševik vyhlašoval pracovní soboty, demokrati pro změnu vyhlašujou nepracovní podzim.
           Na mě chobot nikdy nezbyl, protože technickej pokrok. A chudáka figuranta jste asi dorafali tak, že k nám už nedorazil.

      2. Vím, že Býchory existují. To je tak vše.

       1. Za zmínku stojí snad jen ta řepařská drážka, pokud člověka zajímá železnice nebo staré stroje. Jinak prostě jedna z mnoha středočeských vesnic, kde chcíp pes. Ale tady to asi místním bylo zvlášť líto, takže za Gottwalda bylo v obci zřízeno výcvikové středisko esenbáckých psů a psovodů, policie tam své čtyřnohé i dvounohé specialisty vzdělává dodnes.

        1. karban: dík za tip. O řepařských drážkách jsem ještě neslyšel. Šotouš nejsem, ale mašinky mám rád. Až pojedeme s dětmi na výlet do tohohle regionu, určitě se zastavíme.

    8. Vy jste ale hloupý. Naprosto chápu tu vaši přezdívku.

    9. Zvířata za to nemůžou, útočíte na nesprávnou rasu. V ČR je něco přes 3 miliony čoklofilů, tedy asi třetina. V rámci EU je víc čoklů jen Rumunsku. V různých statistikách se ukazuje, že třetina Čechů je nějakým způsobem problematická. Těžko říct, jestli jde o stále tytéž tvory resp. tu samou personální třetinu obyvatel. Neútočte na psy, útočte na jejich majitele. Jednak to spíš povede k žádanému výsledku a jednak to přináší větší uspokojení.

  2. Tak nevim, mam i zatemnovat? A co poslech radia? Mam v tom chaos a nevim, co uz plati a co jeste ne.

   1. Poslech rádia sa povoluje, kto si není kvalitou zpravodajstva jist, nech naladi Impuls nebo TV Očko.

   2. Pro jistotu bych zatemnil, gestapo to muze pojmout od podlahy..

   3. Pamatuj, PAMATUJ, že poslech dezinformačního rádia se trestá káznicí nebo i smrtí…

    1. Uz jsem si to tam nalepil. Ja jsem vzornej. I ten zavinac si na kabat prisiju!

     1. Nebude ten zavinac casem smrdet?

      1. To je ucel. Jak jinak poznam nCOV-19 pozitivni lidi? Jak se zacne na mne usmivat, ma ho!

       1. taxikář při placení – A nevadilo vám že to tu smrdí desinfekcí?
        Cestující: ne, já stejně nic necejtim

    2. Pamatuju si, jak na rekreačce ministerstva vnitra byla kdysi na všech rádiích na pokoji udělaná pájkou taková kulička z plastu přesně na frekvenci svobodný evropy na lyžinách po kterejch jezdila ryska při ladění rádia, takže při ladění to přeskočilo a když si fotřík chtěl poslechnout chvíli dezinformace, tak musel držet ladící knoflík. Aspoň měli dřív trochu HW kvest při odstraňování dezinformací. Ale stejně je to prdel jak se to všechno zase vrací 1:1.

     1. Co se vrací? Sem něco přešel? Já ty jejich sračky vůbec nesleduju…

 2. Tak beru z5 servisdoku, na to zvučení bych se vysral.
  Prázdný flašky, benzín, olej, knoty, zdatnější chemici přidají kyselinu sírovou, cukr a chlorečnan sodný.

  1. Já si pořád říkal, občanská neposlušnost, jak se to dělá, aby to za něco stálo. A jak tak vidím situaci, souhlasím s Vámi, že neposlušnost nemá smysl, tu je možno přeskočit.

   1. Jenze zavreli kramy, takze nebude z ceho nadelat opratky. Ani ten samet se nesezene, takze zadna sametova…

   2. LWG: praktická, jak je to u nás s trestností schvalování trestného činu? Jaký druh projevu se bere že naplnil skutkovou podstatu a jaký ještě ne?

    1. Na to nekdo rad vypracuje odborny posudek. Nekdy staci i kombinace magickych binarnich cisel 1, 2, 4, 8

     1. Ozaj, binárnych (2, 4, 8)? Asi som nedával na strednej škole pozor.
      Inak keď teraz odsúdili (zatiaľ neprávoplatne) Magiána Ko(ko)tlebu za tie šeky vypisované v dekadickej sústave, tak možno by bolo prejsť buď na rímske číslice alebo na osmičkovú či šestnástkovú sústavu. V binárnej sústave by to šlo tiež, ale bolo by to také nejaké fádne – furt len dve číslice dookola.

      1. Tak ono se hovorove rika „binarni“, ale mysli se rada mocnin 2^x, ze. Ano, byla to moje nepresnost. Nicmene, zde je jasny zarodek onech magickych cisel 14, 12, 88, 18 a dalsich. Jak nekdo dela do pocitacu, je to pravolevicovy exkrementista!

       1. A toho postihne tvrdá dělnická (tedy drowská) pěst!

    2. Musíš schvalovat konkrétní v zakone vyjmenované trestné ciny. Ne jakykoliv TČ.

     1. Je to složitější, v nové úpravě nejde o každý trestný čin, ale obecně je trestné schvalovat zločiny

      §365 Schvalování trestného činu
      (1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
      (2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevit souhlas s trestným činem
      a) pachatele nebo osobu jemu blízkou odmění nebo odškodní za trest, nebo
      b) na takovou odměnu nebo odškodnění pořádá sbírku.

      Přitom podle §14, odst. 3) Zločiny jsou všechny trestné činy, které nejsou podle trestního zákona přečiny; – a přečiny jsou podle odst. 2) téhož paragrafu nedbalostní trestné činy a ty úmyslné trestné činy, na něž trestní zákon stanoví trest odnětí svobody s horní hranicí trestní sazby do pěti let.

      a potom jsou tu speciální schvalování vyjmenovaných zločinů jako zvláštní skutkové podstaty:

      § 312e
      Podpora a propagace terorismu
      (1) Kdo veřejně podněcuje ke spáchání teroristického trestného činu, nebo
      kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele,
      bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.

      § 405
      Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia
      Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

      1. To máme ale pěkné zákony…
       Co taková invaze do Iráku 2003, dalo by se to považovat za zločin proti míru?

       1. Ne. Trestny cin je takovej cin, kterej je jako trestny cin označen v Trestnim Zakoniku. Pokud ten cin neni trestny v územní pusobnosti trestného cinu Schvalování trestneho cinu, nejde o cin jehoz schvalovani lze postihnout podle paragrafu o trestnosti schvalovani trestneho cinu a k trestnemu cinu schvalovani trestneho cinu tak nedochází :)
        Napriklad, jelikoz cizolozstvi a rouhacstvi neni v CR trestným cinem, nelze postihovat ty, co rouhacstvi a cizolozstvi schvaluji. V Saúdské Arabii bych to ale radsi schvalovat nezkoušel.

       2. Můj oblíbený Zákon na ochranu míru byl bohužel před 10 lety zrušen:(

        1. Ano. Tento skvost měl takovou perličku, obsahoval jedinou skutkovou podstatu trestného činu mimo trestní zákon.

         Mimochodem když jsme u těch zajímavostí pro hloubavé povahy

         a) Máme jeden typ nájemní smlouvy, který není upraven v občanském zákoníku. Kdo přijde na to který a v kterém zákoně?

         b) A máme smluvní typ, který je upravený v procesním předpise.

         Řešení níže.

         a) Nájem hrobového místa je upraven v zákoně o pohřebnictví.

         b) Věřejnoprávní smlouva je upravena ve správním řádu.

         1. Sakra, nevkládá to prázdné řádky…

     2. Jinak druh projevu – schvalování podle mě musí být takové, že je z něj jasný úmysl sdělit ostatním, že pachatel s činem souhlasí. Musí se tak dít veřejně, tedy:

      a) obsahem tiskoviny nebo rozšiřovaného spisu, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo
      b) před nejméně třemi osobami současně přítomnými.

      Podle mého výkladu (ale nijak hlouběji jsem to nezkoumal) to může být i hromadný email.
      Jistě budou i hraniční způsoby, například vystavení sochy pachatele na veřejném prostoru.

      Pozor podle §405 to veřejné být nemusí a popírat či ospravedlňovat nějaké genocidium je trestné i doma ve sklepě manželce do ouška.

  2. Ten chlorecnan je lepsi draselny.

  3. Kde má OT-65 mřížku pro sání motoru? Mělo by stačit tak půllitr éteru, nebo acetonu. Na utržení hlavy, neb přeražení ojnic.

   1. OT-65? Mate nějaké informace ze se zamestanci vojenskeho muzea v Lesanech pokusi o puc nebo podezrivate protistatni spiklenecke centrum sběratelu historické vojenske techniky a klubu vojenske historie?

   2. Ne. To, co měli fízlové nachystaný poblíž staromáku, byl OT-65, nikoli OT-64.

 3. S Někým jsem mluvil, Někdo má Kamaráda a ten mu posílá informace, které asi fakt mají k dispozici mocní.

  Krom toho, že Kamarád má informace z nějakého apocalyptického modelu, který předpovídá nízké statisíce mrtvých a desetkrát tolik lidí s trvale poškozeným zdravím, mají oba – oba mají celkem kontakty a přehled – názor, se kterým mohu souhlasit. Tady to nikdo není schopen řídit a systém ztrácí autoritu. Podle jednoho z jejich výroků se již teď státní správa pomalu rozpadá a já vzhledem k tomu, že mě bylo dáno komunikovat s nějakými úřady, mohu potvrdit.

  A víceméně se nikdo neptá na základní otázku, tedy co potom. Bojuje se s virem, ať to znamená cokoliv. Z viru se stal jediný problém.

  Hlavně, že ministryně financí onehdá někde říkala, že schodek 320 miliard pro příští rok by se zvýšil o nějaké další miliardy zrušením superhrubé mzdy. Od vlády, co zasekla půl giga je to dojemná péče, exkrementy letí větrákem a oni se tváří, jako by výše dalších schodků měla nějaký reálný význam pro to, jaký bude výsledek.

  1. Stejne… je to hezke slovo, ten „schodek“. Kamaradcin tatik je tunelar a na prelomu tisicileti radeji vsude rikal, ze razi podzemni dila, aby na nej lidi necumeli divne. Ted aby pomalu kdejakej kamenik rikal, ze dela stupnovite chodniky.

   Ja chci taky udelat schodek. Dneska jsem posilal danove priznani za minulej kvartal a mel jsem chut tam udelat schodek, ale nikde jsem nenasel spravne pojmenovanou kolonku. Tak snad priste. Lidi taky porad rikaj, ze nekdo nekomu neco dluzi. Takova skareda slovicka. Lidi proste maji schodky. Schodek sem, schodek tam.

   1. U definice „manka“ se „schodek na hodnotách svěřených k vyúčtování“ používá dávno.

  1. Děkuji za názornou ukázku, proč nemohu volit „law and order conservative“: pokud někdo s vážnou tváří napíše, že totalita je lepší než občany ignorovaná svévolná vláda… To už se ani nedá slušně komentovat.

   1. Láska ku štátnej moci bola vždy súčasťou konzervativizmu. Lenže dnes je láska ku štátnej moci súčasťou VŠETKÝCH ideologií – pretože všetky ideologie už dnes neobsahujú NIČ než posiľňovanie štátnej moci na buzerovanie ovčanov.
    Dnes aj taký extrém – ako tzv. PIRATI , majú za hlavný cieľ jebať ovčanov a posiľňovať štátnu moc nad ovčanmi. Svet sa v prdel obrátil.

    1. Ne nebyla. Jsou dvě školy konzervatismu – subsidiaristická a law-and-order. Subsidiaristickou prosazovali např. Otcové-Zakladatelé USA a je založena na tom, že v rámci nějakého velmi lehkého konsensu ať si každý na svém dělá co chce a neotravuje ostatní, protože nikdo nemá právo kecat druhému do jeho života.

     Oproti tomu law-and-order je zatuchlá maximalistická představa, že hlavní je přísnost a pořádek, tupé poslouchání jakýchkoli zákonů za každou cenu, atd.

  2. Napriklad v Belorusku jsou na mene, nez polovicnich cislech proti nam. Doufam, ze uz jsme jim vylecili ty demenstruanty a ti tam ted konecne udelaji tu demokracji, at jsou na tom stejne, jako my.

   1. Mě by jen zajímalo, co ti demonstranti čekají, že se změní? I kdyby Lukašenka kleplo anebo odstoupil, co by jiná vláda dělala jinak. Idem Rusko: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/konstantin-eggert-rozhovoru-rusko-putin-belorusko-lukasenko-navalnyj.A201015_105639_zahranicni_aha
    Kremlolog se sice snaží, ale tohle mu tam nějak chybí – co by jiná ruská vláda dělala.

    1. A kde beres presvedceni, ze ti demenstruanti vubec maji o necem sajn? Vzpomen si na Majdan a kde jsou dneska. Nebo se podivej u nas, posledni striky na Staromaku. Kde je nejakej rozum?

     1. Naivita odeznívajícího mládí? Aspoň já bych nikdy demošku neorganizoval, kdybych nevěděl, co chci.

      1. Je celkem fuk, co chces. Na konci to dopadne stejne uplne jinak, nez si organizator predstavoval.

      2. demonstranti docela často vědí, co chtějí, jen jaksi tápou v tom, jak toho lze dosáhnout.

      3. Já bych i věděl docela přesně, co chci. Dokonce si myslím, že bych snad i dal dohromady, jak toho dosáhnout.
       Zásadní problém je nekompatibilita současného obyvatelstva s formou a intenzitou násilí, které bych chtěl realizovat. Když to napíšu otevřeně – pracně přesvědčený koblihy se poserou přes celý záda hned, když uvidí prvního SKOTa. Oni nebudou primárně přemýšlet, jak ho zlikvidovat, ale nejprv budou zděšení z toho, kam je ten SKOT může nahrnout. V tom je ten problém..

       1. Jinymi slovy byste rad, aby to za vas oddrel nekdo jinej, protoze samotnymu se vam riskovat nechce, ale protoze ostatni vase přesvědčení nesdili, tak mate aspon zdůvodnění proc za to ze sam nic neudelate muzou jini.

        1. Tos špatně pochopil. Myslel jsem tím, že když už by se mi povedlo pracně přesvědčit koblihy a dejme tomu, že bych měl k sobě několik stejně smýšlejících lidí, tak ty pracně přesvědčený koblihy couvnou nejpozději v okamžiku, kdy ucítí, že jde o hubu.
         Ne opačně, sviňáku jeden.

         1. ted ti servisdoku reknu, co by se asi stalo, kdybys zacal delat sorosovi bordel v jeho barevnych revolucich.
          Do tydne bys byl v nejakem hlaseni mistni sorosovy neziskovky, do dvou tydnu by na tebe meli komro a do tri tydnu bys skoncil jako napriklad Vyvadil se svym kluem pratel Ruska.
          Ty vubec netusis, jak to tady chodi a jak vysoko jsou uplatky, kam az vedou nitky a kolik lidi se tem tvojim amaterskym snum venuje na full time na profesionalni bazi a s frozpoctem srovnatelnym s rozpoctem cele nasi republiky

          1. anebo KOnvicka, druhej takovej, ktery mel skvelou podporu a ktereho ze dne na den odstavili…

          2. Jo, to jen co měl sto tisíc followeru na FB ale v realu byl rad, kdyz mu jich na demosku prislo 300.

          3. Konvička se odstavil sám, nebylo třeba mu nijak pomáhat. Kdyby zbytečně nehnal věci až do absurdna a byl realista, tak Okamura & his boys už tu dávno nejsou.

           Jojo. Internetových bojovníků jsou statisíce, ale kolik najdeš lidí, schopných vyrobit basu koktejlů a naházet je fízlům pod nohy?
           No jasně, jsou to taky jenom lidi, maj rodiny, děti a JEN dělají svoji práci. Můžeme se bavit o tom, co je to za práce, pro koho je vykonávaná, z čeho je královsky placená a z čeho je placeno vylepšování vybavení těchto tzv. lidí.

           Zůstávám nejspíše sám s názorem, že mimo špičkové kriminalisty, není žádný fízl tzv. normálním člověkem. S normálními, běžným lidem vlastními pocity, empatií, svědomím a morálními zábranami.

           Jaké speciální psychické výbavy je zapotřebí k tomu, abych mohl bez sebemenšího hnutí brvou, bez výčitek a bez pocitu hnusu sám ze sebe – na silnici kohokoli a libovolně zbuzerovat, protože můžu a mám za to dokonce prémii? Případně střílet za jízdy po voze – třebaže vím a vidím, že je ve voze víc lidí než řidič, řídící ukradený vůz? Lidský život má nižší cenu, než je pár set tisíc toho kradeného vozu? Zase je zde potřeba speciální psychické výbavy, ale hlavně vědomí, že mi to projde, protože jsem přece bránil pokračování trestné činnosti!

           Zmlátit do krve, přerazit ruku, páteř, či bitím do hlavy dostat do bezvědomí svého spoluobčana, Čecha – k tomu je třeba ještě speciálnější psychické výbavy, která není ani v nejmenším kompatibilní s psychickou výbavou průměrně inteligentního občana, který jen přišel demonstrovat svoji vůli, proti něčemu, co poškozuje jeho rodinu, nebo jeho samotného.

           Fízlové nejsou normální lidé, s běžnou psychickou výbavou. Jsou to lidé, kteří nemají sebemenší problém s tím, za peníze ubližovat jiným lidem namísto toho, aby jim pomáhali a chránili je, když už jsou placení z našich daní.
           Ano, jsem na fízly velmi vysazený, protože oni tu nejsou a nikdy nebyli k tomu, aby doopravdy pomáhali a chránili.
           U kriminalistů nemám nejmenších pochyb, že opravdu slouží nikoli režimu, ale zákonu. Oni, kriminalisté jsou právě těmi, kdo mám pomáhá a kdo nás chrání před skutečnými zločinci – a přitom nemají na služebních vozech chvástavé polepy.
           Normální fízlové, vč. pohotovostních pluků a podobná sbiranika čítankových psychopatů, byli a jsou jen prodlouženou, zásadně represivní pěstí jakéhokoliv režimu.
           K tomu „pomáhat a chránit“ by rozhodně mělo být v našich specifických podmínkách dodáno, komu.

          4. no nevim servisdoku, nevim. Ve Francii ted (surprise surprise) resi kauzu ucitel dejaku s useklou hlavou. Francouzi s muslimskym priprchleneckym backgroundem vidi jako cajk, ze mu ufikli kebuli, protoze v hodine djepisu ukazoval Charlie Hebdo jakozto projev svobody nazoru. Podle techhletech je saria nadrazena francouzskym zakonum a tohle jsme vedeli, uz jak tam lezli, protoze se s tema nazorama nikdy netajili.
           Na druhou stranu puvodni nemuslimsti francouzi to vidi jako nerespektovani pravidel zeme a ze jim muslimove vyhlasili valku.
           Vidis v tomhle svetle na vyrocich Konvicky neco extremistickeho ? Ja ne, akorat s tim prisel krapet brzo. Mel se tvarit jako umirneny a ty nazory rict az letos, letos by ho tezko nekdo narkl z extremismu, pokud teda neni placeny Sorosem.

          5. Na to jestli je policajt lidi jako my sere pes. Ale na doživotí do lochu za upaleni fizla zaziva se malokomu chce. Proste to za to nestojí.
           Btw, ses policejni provokater nebo proc tu poslední dobou furt ponoukas k zabijeni fizlu a k ozbrojenemu povstani?

          6. Nehledě na to, že násilí je kontraproduktivní protože režimu zavdá jen lepší záminku k více represi.

           Jediné co funguje na diktatury je kompromitace a diskreditace.

           U nás by bylo nejproduktivnější najít nějaké parádní, i pro úplného vožralého dementa srozumitelné, kompro na ty „statistiky“, kteří všechny straší haldami mrtvých. Něco jako Prymula bez roušky, ale aby to zdiskreditovalo ty jejich predikce.

           To pak vypustit a nastolit narativ, že vláda nás všechny šikanuje kvůli pár magorům co si hrají s číslíčky a požadují vězení a smrt všech lidí i ekonomiky.

           Protože zdrojem všeho dnešního zla nejsou ani policajti – kteří jen poslouchají rozkazy politiků -, ani politici – kteří jen poslouchají zadání „expertů“ a médií -, ale ti šmejdi kteří vyvinuli Matematickou Zbraň hromadného Ničení v podobě doom alarmistických modelů a falšovaných a dezinterpretovaných alarmistických statistik. To jsou autoři a vůdci tohoto všeho, politici a policajti jsou jen tupí a nahraditelní pěšáci.

          7. Tak vem si Mašíny. Oddelali dva fizly u nas a tri v NDR a co se stalo? Velky hovno se stalo. Nic. Vůbec nic. Na uvolněný tabulkový místa prišlo novejch pet fizlu, vytvorily se dalsi tabulkový mista navic a jelo se dal, az to ukončil ekonomicky kolaps bolsevickeho rezimu o dve generace později.

          8. Ja to rikam porad, ze valcit se systemem tam, kde je na to system dobre pripravenej a kde se druhak rychle zahoji, je nesmysl. Nikdy by mne nenapadlo mlatit se s fizlem na ulici. Tam to vzdycky musi System vyhrat.

           Ostene… staci se inspirovat v modernim valceni. Nikde se dneska nepotkaji nekde na poli, aby si v poledne dali do repy. Tyhle hrdinske styly nemaji zaruceny efekt.

          9. Jenže Mašínové jeli za sebe, nejeli obecný odboj proti režimu. To, že jeli za sebe, jim umožnilo ty fízly bez výčitek oddělat, střelit chlapa ze zvláštního, sebrat mu zbraň a kabelu s prachama na výplaty, který potřebovali pro sebe.
           To byla sólová akce a taky proto se povedla. Kdyby o ní věděl jen jeden jediný, další člověk, kterého by chytili živého, byli by v řiti a ne v Německu.
           Proto je nemám za nějaké hrdiny, ale ani za vrahy. Udělali proti Systému jen to, co museli. S udělením toho vyznamenání jsem nesouhlasil.
           Jeli čistě za sebe, ne za národ, přestože si to každý z havlistů a komunistobijců překroutil, jak se zrovna hodilo.

          10. Ti Mašínové se jako příklad moc nepovedli, teda.

          11. Proc? Zabili v rámci boje proti systému pet policajtu? Zabili. Melo to nejaky negativní dopad na system? Nemělo.
           Jestli to je nevhodnej priklad tak jen v tom, ze ti nabourava tvuj vlhkej sen o prinosnosti zabijeni policajtu.

          12. Ale pokud se ti nehodi Masini, tak tafy mas jiny priklad – v 70. letech vyhodila IRA do luftu lorda Mountbattena i s jachtou. Strejdu prince Phillipa, manzela britske kralovny a celkem dost vyznamnou osobnost. A co se stalo? Hovno.

          13. Mašínove vedli odboj proti rezimu a meli celkem velkou odbojovou skupinu. Ale to je celkem fuk. Jde o to, ze tech zabitejch pet policajtu nemelo vubec zadnej negativni dopad na rezim. Vůbec zadnej. Zabit nejakyho zkurvenyho pesaka je úplně k nicemu. To si radsi ustrel kvetak, tim aspon neprivedes do pruseru dalsi lidi.

          14. Jene, jsi ajťák a jistě máš spoustu kamarádů, třebas i schopnějších, než jsi sám.
           Proč už nejsou vysosaný ty zajímavější fízlácký databáze k nahlédnutí veřejnosti, jak se s ní manipuluje?
           No jasně, Pecina ani nemusel nic vysosávat a jak dopadl, že…

          15. servisdok: protože vědecké argumenty nemají cenu. Viděl jsi to sám: naivně jsem si myslel, že když udělám článek který extrémně srozumitelně, lidově a s vobrázky vysvětlí, jak se statistika nemůže znásilňovat a co neříká, a ukáže to na úplně vyšinutých názorných případech takového znásilňování statistiky, které spektakulárně selhaly, lidé prozřou a pochopí.

           A co se stalo? Přišel JiriF a přesně ty nejbrutálnější hříchy vyvracené článkem zopakoval s obrovskou slávou a vehementně a agresivně na nich trval, protože doteď mu přece to protažení chřipky vycházelo. Jo, do vydání těch alarmistických „prognóz“ vycházelo i protahování křivky koňských koblih hromadících se v ulicích Londýna a Globálního Ochlazování.

           Protože nezáleží na objektivních faktech, matematice ani pravdě, ale na sociologii a psychologii: lid chce mít jistotu, to je pro průměrného člověka úplně nejdůležitější. I kdyby to měla být jistota 110% smrti, hlavní je odstranit jakékoli pochyby a nejistotu. A proto každý podvodník a šarlatán, který věští budoucnost, má úspěch, kdežto ten kdo upozorňuje co nefunguje ale nenabízí „lepší alternativu“ věštění je za neschopného škarohlída.

           Proto cesta k vítězství nevede přes vysvětlování ani přes fakta, ale přes diskreditaci: udělat z viníků blbce a pokrytce tak neskutečně spektakulárně, že se jim i poslední Lojza v hospodě vysměje.

          16. Logistická funkce se dá v počátku celkem dobře aproximovat exponenciálou. Proto (po nějaký čas, v aktuálním kontextu řádově pár dní, možná i týdnů) tyhle alarmistické předpovědi vycházejí. A řešit dokdy je ta aproximace přesná? To ne, je třeba vyděsit lidi aby byla sledovanost.

          17. rovik: ano. Za sebe říkám, že všechny statistické věštby a falešná proroctví mají tři intervaly:
           1) kde to náhodou sedí
           2) kde to už nesedí, ale vypadá to že by mohlo, takže to lidem není divné
           3) kdy už to nesedí tak extrémně, že to vysloveně bije do očí každého s IQ vyšším houpacího koně

          18. No teď jsi tomu nasadil korunu, ani Bětka Druhá takovou nemá.
           Jsem jen obyčejný plebs, kterému tahle zkurvená vláda nepřímo, svými dementními a chaotickými opatřeními + děšením lidí, sebrala skoro 3/4 práce už jen tím, že teď už definitivně nemůžu k lidem a oni definitivně nemohou ke mně.
           Hodně z nižší střední třídy žije ze 60%-80%, někteří jen z jednoho a mají úplně jiné starosti, než si nechat opravit třeba elektroniku za 30-50k, kterou při párty, nebo jinak dokurvily třeba jejich děti.
           Ten zbytek, co je ještě solventní, tak ohledně větších, nebo rozsáhlejších investic, aspoň třikrát obrátí korunu, než se rozhodne, do čeho ji investuje.
           Postupně mi estébákova vláda ukrajuje z mých osobních svobod už nějakou dobu a víc, než by bylo vzhledem k situaci nutné.
           Nařizuje mi dělat a nosit věci, které nemají vůbec žádnou oporu v zákonech a když se ohlédnu k jaru a galanteriím, tak jsou to věci silně pofidérního druhu.
           Když odmítnu, stejně tak bez jakékoli zákonné opory mě režim může pokutovat, buzerovat a dochází to až tak daleko, že po mně někdy řvou i moji, vládou k smrti vyděšení spoluobčané. Kritizuje mě, za můj přístup k celé této absurdní frašce, dokonce i moje starší ségra. Zpracovaná a příslušně vyděšená nezodpovědnými médii tak, že má strach z vlastního bráchy. Jakže to bylo – rozděl a panuj?? Třeba i jedné rodině?

           Buzeruje mě režim i tam, kde toho objektivně vůbec není zapotřebí – jenom proto, že mohou. Ono je to těžký, řídit se tvrdým pravidlem pana domácího, že s fízly se nemluví.
           Když Vás zastaví v deset večer ve voze, naloženém technikou cca za půl miliónu, která není moje, kterou si vezu na servis – no zkus se s nimi nebavit, jak dopadneš.
           Nestačí Ti ani kopie ŽL ve voze, ani dvě basy s vercajkem, ani jeden člen hlídky s nižší hodností, co mě osobně zná a ví, co dělám – pro fízly jsi apriorně zločinec, co si odněkud veze lup.
           NIKDY jsem to kurva nepotřeboval, ale už si kromě A+B části opravenek, nechávám majitelem-objednatelem vč. přesné adresy a telefonu podepsat extra papír, ve kterým je všechno potřebný uvedený – jen kvůli tomuhle.
           Co je doprdele fízlovi po tom, co si vezu v osobáku? I kdyby to byla bedna propíchaných šprcek, tak je jim po tom kurva houby.
           Jiná – vezeš kvečeru na rozpracovanou akci dlouho chybějící, na poslední chvíli pracně sehnanou kabeláž, aby chlapi na druhý den ráno, měli co tahat, zapojovat a aby se to stihlo ± v termínu. Zastaví Tě průměrně vymatlaný fízlové a při pohledu do vozu, narvaného káblama, jsem zcela automaticky podezřelý, že jedu od nějakých cigánů, co tu kabeláž někde ukradli. A navrch s Tebou jednají tónem, co snad nemají ani pro sprosté podezřelé.

           To je jen drobná část, co nejenom mě nevýslovně sere a mám toho všeho už plný zuby.
           V devadesátkách se tady kurva kradly celý železniční mosty, lokomotivy a úplně všechno možný, včetně komplet vykradených skladů fabrik v likvidacích – a dodnes se nevypátralo, kdo a proč to dělal.
           Ale nepamatuju, že by tehdy nějaké fízly napadalo, zastavovat prokazatelně civilní auta jenom proto, že je středa pozdě večer – a že je vůbec nezajímá, jestli mám platný řidičák, STK, nebo jsem chlastal, ale odkud, kam a co vezu.

          19. Servisdoku, ja se te zeptam jeste jednou – jsi provokater nebo ti jenom mrda? Jestli uz ti z tech opatreni hrabe tak bez radsi ponoukat někam na Parlamentni listy nebo podobně. Myslim ze tady nacDF nikdo nestoji aby z nas někdo kvuli tvejm vlhkejm snum zacal dělat teroristicky spiklenecky hnizdo. Kapišto?

          20. Jen se neposer. Už se tu psaly i horší věci, ty hnízdo.

          21. Všiml jsem si toho u tebe už dávněji.
           Přemoudřelí šušni, co všechno vědí, všude byli, všechno četli, všecko už viděli atd., mají nutkavou potřebu, ve kteroukoli denní a noční hodinu, komentovat úplně každý žblecht, co sem kdo napíše – se časem začnou chovat, jako by jim to tady patřilo.
           Aktuálně ty a ktosicelkominy. Typický trolly nepočítám.

          22. servisdok: já chápu jak se cítíš, SNBáci se někdy chovají tak nehorázně, dopouštějí se takového bezpráví a ponižování a tak brutálně překračují své pravomoci, že v člověku všechno vře a kdyby pohledy mohly zabíjet, všem SNBákům by explodovala hlava. Když se mně poprvé arogantně, autoritativně a hlavně absolutně protiprávně vyptávali „kam jedete pane řidiči“ jako bych byl u výslechu, tak jsem byl tak v šoku a tak vzteklý co si to dovolují, že jsem se nezmohl ani na slovo.

           A extrémně mne štve ta bezmoc, kdy nám COVID-represáci ukradli životy, svobodu, soukromí i „starý svět“ a udělali si revoluci s diktaturou. Nedávno jsem se byl projet na motorce v krásném podzimním dni na delším výletě, a cestou zpět mi došlo, že už to není jako dřív protože to jsem vždycky zašel posedět do nějaké kavárny v historickém centru městečka, které jsem navštívil. A extrémně mne mrzí, jak dlouho už jsem nemohl do mých oblíbených plaveckých bazénů.

           Ale fantazírovat nebo vybízet k fyzickému odboji nejenže ničemu nepomůže, ale je to naopak extrémně kontraproduktivní, protože čeho tím reálně dosáhneš je toto:
           1) D-F si pohorší na příčce „extremistických webů“.
           2) kdyby tu vyšel relevantní anti-COVID-represe článek, který by se stal virálním a začal prospívat svobodě, mediální žumpa navštíví debatu, vytáhne z ní tvoje posty o odboji proti fízlům a všechno zabije jako Baník hooligans nebo horší.
           3) tebe si zjistí a budou mít nachystané trestní oznámení za § 364 – Podněcování k trestnému činu, které na tebe na poslední chvíli překvapivě vytáhnou v okamžiku, kdy bys třeba chtěl byť jen zvučit nějakou úplně nenásilnou protestní akci.

           Násilný odboj proti Impériu nefunguje nikdy a nikde, pokud ti odbojáři zároveň nejsou pátou kolonou zahraniční mocnosti. Každý fyzický odpor dá režimu ještě více munice a záminek pro ještě tvrdší tyranii a represi.

           Na domácí půdě proti diktátorské vládě funguje jedině to, co vymyslel Ghándí a dovedli k dokonalosti levičáčtí studenti v 70. letech: exemplární neagrese a zdiskreditovat režim. Různé ty „sit-in“ protesty, exemplárně zpívat protirežimní písně s rukama svázanýma v lidském řetězu takže ani největší Goebbles nemůže tvrdit, že „násilní demonstranti útočili“, a občas se nechat zmlátit naprosto bez odporu – ovšem všechno to natočit a s velkou slávou zveřejnit.

           Zeptej se sám sebe – co potopilo sovětský komunismus na Západě? Maďarská revoluce, kdy bojovali proti rudým tankům s Molotovy, to nebyla. Polské nepokoje kde režim mluvil o ozbrojených sabotérech také ne. Ale invaze do Česloslovenska 1968? Do mírumilovného, holubičího československa? Invaze při které Čechoslováci nezabili ani jediného sovětského vojáka (a sověti ze sebe dělali blbce konspiračními teoriemi o údajném sestřelu Mi-2) a exemplárně před kamerami provolávali „Ivane, jdi domů“, zato Sověti zmasakrovali desítky Čechoslováků kulomety a pásy tanků? To byl zlomový moment, kdy se i nejtupější západní obdivovatel SSSR začal stydět a od SSSR se distancovat. Takhle to funguje. Každý totiž fandí chudákovi, kterého přemáhá silný agresor ale chudák si přitom zachová rovná záda a charakter a neuhne ani když dostává obuškem.

          23. Jan Mrcasik
           27.10.2020 v 18:01

           Co žvaníš? V Galaxii moc, moc daleko, fungoval dost dobře.

          24. Behemot: jistě. A v Princezně se zlatou hvězdou zase vyhnali těžce ozbrojené a obrněné rytíře krále Kazislava I. z království cepy a vidlemi.

          25. „Hnal je všechen lid! Čeledíni, nádeníci. Se zbraněmi, někteří i beze zbraní…..s hudlicemi, s holemi a sudlicemi, vidlemi i kosami, hnali je a zpívali si .. ach to byla nálada … Nakonec jim naložili pěkných pár ran na záda. …

          26. JH: už jako malému dítěti, ani ještě ne školou povinnému, mi to přišlo trochu podezřelé :) Ten zlý pán měl totiž lesklé kovové brnění a halapartny a vůbec nevypadal, že by se dal snadno porazit vidlemi.

          27. servisdok: ale je. Vím třeba o učiteli s Brna, co se mu narodilo 4. dítě a šel dělat policajta jen kvůli penězům a příplatkům, aby uživil rodinu.

           Ostatně dlouho tvrdím, že mezi policajty jsou 3 skupiny lidí:
           1) idealisté co chtějí „pomáhat a chránit“. Ti skončí do 2 let od nástupu a naprosto znechuceně odejdou.
           2) oportunisté co chtějí stabilitu, peníze a benefity a nepředřou se. To jsou ti co spí ve služebním autě a dělají jen tolik, aby nebyli na dně tabulek výkonů. Většinou neškodní protože jdou cestou nejmenšího odporu, takže jim stačí odpor zvýšit a je klid.
           3) mocichtivé a sadistické svině, které chtějí dominovat a tyranizovat.

           Jsem přesvědčen, že gró policejní síly tvoří skupina 2, takových 10-15% bude neustále rotující příliv a odliv idealistů z 1), a taková pětina či méně budou ty mocichtivé zrůdy.

          28. (Druhá věc je, že i když se někdo dá k policajtům jako oportunista, to prostředí mu nakonec asi nutně zdeformuje charakter do „rozkazy se musí poslouchat protože proto“ a „muž s koženou brašnou nesmí projet“.)

          29. Ono nemusi nutne dojit k deformaci charakteru. Proste kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti. Jina vec je, ze opprtunista sice nema prilis velky osobni problém s tim ze se rozkazy musi poslouchat, ale jelikož neni fanatikem tak v jejich plneni nebývá prilis horlivy a kreativni.

          30. Btw, servisdoku, vis o tom ze ti glorifikovani opravdu pomahajici kriminalisté vsichni prošli Pohotovostním plukem a az na ridke vyjimky začínali jako pochůzkáři a autohlidky? (pohotovostni pluk bylo označení skolniho útvaru, kterým prosel kazdy prislusnik SNB. Akorat vetsina z nich mela stesti ze se behem jejicu rocni sluzby u PP hovno stalo, takze naplni jejich cinnosti bylo akorat tak ridit dopravu a slapat Vaclavak)

          31. servisdok
           27.10.2020 v 13:21

           Měl bys chodit pravidelnějš na návštěvu k Pecinovi, si počíst, co to je za hrdiny, co se bijí za Lidi, ti tvoji krihovnalisti.

          32. Kde to můžu podepsat ? Á už to vidím…
           Tady.

         2. Odboj můžete vest i sám, netreba se vymlouvat na koblihy. Treba takovej Balda. Ten taky vzal pilu a bojoval za to co veril. Sice to zkonil, ale odvahu mel.

          1. Důchodce Balda, toho sluníčkaři nemít, tak by si ho snad museli vymyslet.

          2. Hele, at byl jakej byl a at si o jeho motivech myslime co chceme, tak mu nelze upřít, ze mel koule jit a aktivně bojovat za to, co veril ze je správný. Ne jako ti zvanilove co z tepla pokoje akorat ponoukaj jiny, aby delali spinavou praci za ne a sami tak bez námahy a rizika prisli k hotovymu. (pokud maj to ponoukani v popisu prace tak se omlouvam)

          3. tak ono to je vsecko dusledek, ze politicka korektnost tabuizovala valnou vetsinu temat. Nesmime se svobodne bavit o ciganech, o misich NATO, o Rusku, o gayich, o americkych Elitach, o barevnych revolucich, o odposlesich a policejni sikane, o Zidech, o muslimech, o zbranich… v podstate se muzeme bavit jen o pocasi, ale radeji u toho nezminovat HAARP a geoinzenyring, takze se vlastne nemuzeme bavit vubec o nicem.
           Nektere dusevne slabsi povahy to nedaji a hrkne jim v kebuli. Strasne to pripomina pribeh ze Svejka, Hasek mel tyhlety situace dobre odpozorovane

          4. V zásadě souhlas. Tak dlouho mainstreamová média předkládala uhlazený, navoněný obraz současnosti a budoucnosti, až to bylo neudržitelné a lidi začali pátrat jinde. Nakonec i s těmi e-maily se důchodci naučili, a s šmatlafouny ještě lépe…

           A místo plurality názorů a ochoty dát slovo i třebas mírně excentrickým lidem povolali drowy.

          5. Mainstream predklada navoneny uhlazeny obraz soucasnosti a budoucnosti? Kde? Vzdyt je to sama krev, vrazda, zlocin, kolaps, krize, valka, terorismus, migranti, inflace, nezamestnanost a podobny sracky uz 30 let. Pozitivni zprávu abys pohledal. Jeste tak kotatka v TV Nova a Divka Blesku a tim to hasne. S primnhourenim oci jeste možná Bába pod kořenem, to melo happyend. To teda komoussky media byly ohledne současnosti a budoucnosti optimistictejsi nez dnes.

          6. To byl nejspíš pomatenej děda, co naletěl provokatérovi.

          7. Není ti blbý, zmiňovat tu zrovna naprostého magora Baldu /a ještě ultimátně zblbnutého internetem!/, co byl teoreticky i prakticky ochoten obětovat zdraví a životy vlastních, nic netušících spoluobčanů ve vlaku – jen kvůli tomu, aby je vystrašil jakýmisi údajnými hordami islamistů, na které to chtěl svést?
           Kdyby to byl člověk, co nemá v hlavě zhnilou sečku, zaútočil by na nejbližší mešitu, tedy hnízdo těch, co nenáviděl, nebo se jich bál.
           Vůbec bych ho klasicky netrestal. Zavřel na uzavřené oddělení psychiatrie, kde by musel vyžít z důchodu, platit z něj všecka vyšetření, léky, jídlo, ubytování.
           Tomu bych řekl trest s výhradně jen pozitivními efekty: spolehlivě izolovaný od společnosti a od využívání všech výhod, které starobním důchodcům poskytuje.
           Zabásnutím do klasického kriminálu na něj bude společnost pouze dále doplácet.
           Umím si představit to tvrdé jádro fotbalovo-baníkovských a jiných, bordel dělajících fans, kterak za všeobecného posměchu svých kamarádíčků, které ještě nechytili, v oranžových vestách Technických služeb shrabují listí, uklízejí chodníky a parky?
           Nepřijdeš na šichtu? Plus další měsíc, nebo čistit vložkama ucpané kanály.
           Všecko by šlo, zákonné podklady pro alternativní tresty už jsou, jen by polovina soudců se zamrzlým bolševickým uvažováním musela chtít.
           Civilní fízlové by tyhle lidi mohli při práci „chránit“ – další bonus, byli by užiteční aspoň v něčem.

          8. ale servisdoku, na tomhle prece stoji veskera geopolitika. Hitler byl posuk, tak ho chytli tehdejsi Elity a udelaly z nej vudce nemeckeho naroda. Thundbergova je posuk, navic chodi za skolu, tak z ni udelali modlu zapadni mladeze. Balda je posuk, tak ho poslali za terorismus do chladku ostatnim pro vystrahu, zatimco ten priprchlenec, co znasilnil nezletilou dostal tusim 2 roky, aby to ostatni priprchlence motivovalo sem priprchavat a znasilnovat o sto pero.Tohle nejsou nahody, to je proste objednavka Elit, kterou nase uplacene systemy vymykajici se jakekoliv kontrole prosazuji jako nove normy. Vsecko, na co se podivas od roku 89, slo touto metodou. Cirkevni restituce, tunelovani a zavirani podniku, armadni mise v NATO.. nic z toho lidi pri Sametu nechteli, ne, ze by jim to bylo neco platne.
           Jsme proste kokoti, neuveritelni, debilni, vymrdani kokoti, kteri si radeji budem nalhavat, ze to neni tak zly. Jak zidi v osvetimi. Zatim jsme na nadrazi, cekame na vlak, treba neprijede, furt dobry. Vlak prijel jsme v dobytcaku, treba nas pusti, furt dobry. Jsme teda na nadrazi v koncentraku, vsude draty a SSaci, ale zatim zijem, dobry. Zavreli nas do plynove komory a pustili plyn, safra, blby… no, tak to uz je trochu pozde, ze ?

          9. Balda byl debil. Kdyby nebyl debil, tak by neposlouchal zmrdy co z tepla obyvaku ponoukaj jiny, aby delali spinavou praci za ne.
           Balda je idiot co si zaslouzi trest, at uz loch nebo saskarnu. Ale ti zmrdi co akorat ponoukaj ostatní a sami nehnou prstem si zaslouzi akorat opovrzeni.

          10. Je dost vtipný, když se opíráš do Baldy jako „zblbnutého internetem“ zrovna ty. Jsi na tom se Sorošem a elitama zhruba stejně jako Balda s migrantama.

       2. zkus zopakovat gottwalda, tomu stacily pochody lidovych milici, coz je de facto copyright hitlerovych SA hnedokosilacu. Zadny SKOT nepotrebujes. Potrebujes splasit nejakych 10.000 kosili v nejake zajimave barve. P.S: ta hneda u nacku byla proto, ze to splasili levne ve vyprodeji, tak koukni na web. P.S2: jeste zamakej na nejake jednotici ideologii, inspiruj se treba u Sorosa s jeho BLM.

        1. BLM má tu výhodu, že nepotřebujete ani ty košile, tam máte správnou barvu danou přírodně… :-D

    2. Pokud si poslechneš nějaké interview s těmi demonstranty, jim fakticky ani tolik nevadil Lukašenko jako fakt, že z nich dělal blbce, ponižoval je a smál se jim do očí. Všechny ty demonstrace byly kvůli tomu, že Lukašenko zfalšoval volby tak extrémně, že to lidé brali jako výsměch.

     Kdyby měl Lukašenko rozum a zfalšoval si to jen se 60% pro sebe, Bělorusové by pokrčili rameny a život by šel dál.

     Ale pokud volební komise řekla, že pro opozici bylo v daném okrese NULA hlasů ačkoli tam byly desítky lidí, kteří tam pro opozici hlasovali a hlasitě to říkali… To prostě naštve.

     1. Jak to rikal kamarad – houpat se mnou muzes. Ale tocit nad hlavou, to uz je moc.

     2. Proti bývalým 99% to je přece jen pokrok.

  3. V tom clanku se mj pise: “ Věřme špičkovým vědcům, jakými jsou Jaroslav Flégr…”. Mne osobne Mr. Desetiticemrazakusmrtvolamavulicich tedy vubec neimponuje, stejne jak autor clanku. Takze asi tak…

   1. Prave. Musíme to udrzet do zimy. Az bude mrznout, tak muzeme mrtvoly štosovat na dvore jako dříví, prikryty plachtou a prolozeny novinama.

    1. A čo stým urobíme na jar keď sa ľady pohnú?

     1. Poslední zhasne a předá klíče potkanům. Nebo švábům.

      1. Tak jo – to beru.

    2. Tak já si jdu pustit Vysockého „Я вырос в ленинградскую блокаду…“

     1. Chválím. Kdo je připraven, neni překvapen. Apokalypsa klepe na dveře.

 4. Proč tak v rukavičkách pane domácí?
  Babiš je ZMRD zkurvenej ZMRD. Nezaslouží si ani slušnost ani vykání. Prostě Babiši jsi ZMRD !!!

  1. Jemu je to ale uplne u prdele.

 5. Pocit márnosti a absurdita opatrení – stále strácame energiu a čas:

  https://youtu.be/gwG7SRRTIfc

 6. Zkrátit otevírací dobu a v neděli mát povinně zavříno je výborný způsob jak nacpat do stejného prostoru více lidí … takže aspoň máme potvrzené, že vláda jde cestou urychleného promořování.

  A zákaz vycházení … to tu bylo naposledy za okupace v 68, ne?

  No vida čeho jsem se to ještě v životě dočkal …

  1. …jdi domu Buresi,… ceka te Monika… jdi domu Buresi, Cesi te ne mi lu jou…

   1. Tak já sem říkal už na jaře, že jestli to nezvládnou, máme šanci se ho zbavit slušným a čestným způsobem, a ne bonzováním do Brusele a pořádáním pochybných demošek.

    1. Bohuzel tady mame tu demokracii a tretinu debilu v narode.

     1. Topolánek taky měl třetinu, Paroubek taky, a kde je jim konec.

      1. No tak zrovna oni dva maji suverenne nejvetsi FVE v Cesku. Ti si sli do vlady nakrast. Bures si tam sel pro moc. A te neni nikdy dost.

     2. Tak to Sysope pritlac. Viz diskuze tady. 90 procent prostoru zaserou jedni a titiz Banikovci, tudiz debilu v narode je 90 procent plus. A z tech zbylych 10 procent , co nejsou debili od prirozeni je dalsich 90 procent indoktrinovanych propagandou, coz vyjde nastejno.
      Cili co se tyce volicske zakladny, aby to tu k necemu vyadalo, muselo by mit zakaz volit 99 lidi ze sta.

      1. „Cili co se tyce volicske zakladny, aby to tu k necemu vyadalo, muselo by mit zakaz volit 99 lidi ze sta.“

       – to je ta krása demokracie. Ovčanom treba iba dať oprátku do rúk, a ovčania si ju sami nasadia na krk, a ešte majú aj úžasný pocit, že sa sami slobodne rozhodli.

       1. to je pomsta Sorosa za to, ze jsme za komaru zavrhli sociologii jako burzoazni pavedu. V USA za Nobelova cena za Mir Obumba z Keni jsem si rikal, ze horsi to byt uz nemuze. Pak tam poslali sociopatku Killery, ted maji favorita voleb Bidena, senilni trosku, ktera si nepamatuje ani jmeno sveho protikandidata a plete si Trumpa s Bushem. Krom toho Biden senior osahava vsecko, co mu padne pod ruku a Biden junior ma pro jistotu na laptopu detske porno korupcni afery z Ukrajiny a Ciny. Hlavne, ze je v mediich nastajlujou. Zlaty plazi mozek Babis proti tomu, co maji v USA.

        1. 90% tady zasereš hovnama a chválením sebe sama ty sám ty komiku a nesmyslama ten druhej jantar. stačí se podívat, kolik tady toho kdo naškrábal. Na každou vylhanou svini se vaří voda…

      2. Pan Gauss by s Vámi nesouhlasil.

  2. Tohle nedává smysl ani z epidemiologického hlediska, ani selským rozumem. Tohle už nadělá snad ze všech aspektů jen škodu a užitek žádný.

   Lidi se rozprostřou v obchodech do 6 dnů místo do 7, budou se více potkávat.
   Lidi co by se mohli procházet a sportovat v noci (pobyt v parcích je povolen, doteď nebyl problém jít si v noci zaběhat do liduprázdného parku) se teď budou potkávat ve dne.
   Tedy se bude virus více šířit.

   Napadají mne 2 možná vysvětlení:

   a) vláda je už totálně mimo a losuje opatření z klobouku podle průzkumů na facebooku, věštění z karet a pitomostí v excelu (ale ne, do měsíce budeme mít miliardu mrtvých!), případně kopíruje náhodná neúčinná opatření odjinud. Kdyby se vláda nahradila bandou ožralých feťáků, odvedli by lepší práci.

   b) vláda to dělá schválně – zabíjí lidi jak opatřeními (čím nesmyslnější, tím více depresí a sebevražd), tak covidem (ubírá čas a prostor kdy lidi můžou něco dělat a nezbytně v tom zbylém čase a prostoru se shlukuje více lidí a ti se snáze navzájem nakazí). Pokus o důchodovou reformu? Snaha skoupit uprázdněné byty? Nevím …

   Pevně doufám že je to a), ale po dnešku si nejsem jist …

   Tak snad se vymyslí způsob jak to ošvejkovat (nechat se zaměstnat jako „fotograf nočních panoramat“? :) než to soud shodí.

   BTW neměla by vláda to opatření nějak zdůvodnit, čemu přesně to pomůže?

   1. Viděl bych to na a).
    Vzpomeň si na Adolfa na jaře 1945. Kdy dojde na vyznamenání zasloužilých studentů?

    1. Jako, ze az zacne vlada rozdavat metaly lopatou, tak vime, ze do tydne je konec?

     1. jo Sysope, ale ze nam to uteklo, co ? Pamatujes na nasi disputaci ohledne timeframe o kolapsu civilizace tusim v roce 2016 ? Ja tvrdil do konce roku, ty jsi tvrdil ze to muze trvat klidne 50 let, no tak nam to vydrzelo krasneho 4,5 roku, ale to jen diky tomu, ze tehdy jeste byla nejaka sance na napravu, tedka uz jsme prozrali a znicili posledni zbytecky ekonomiky a nezustalo vubec nic. Neni na cem stavet, je to asi stejne, jako chtit, aby se zmaterializovala cerna dira. Totalnost nasich zapadnich dluhu a bezvychodnosti situace je primo hmatatelna, Ted uz zbyva to posledni, o cem tu mluvim, jaderna valka, neboli globalni reset, jak se tomu eufemisticky prezdiva.

      1. Hezky to napsal pán tady:
       …jinak začneme zahnívat v současném stavu společnosti, infrastruktury, v té byrokratické kafkárně. A zcyničtíme, když budeme kolem sebe cítit to dusivé, jakoby neonormalizační bezčasí, s nímž neumíme pohnout.

       https://finmag.penize.cz/kaleidoskop/421260-pravo-je-sebenaplnujici-proroctvi

      2. K cemu jadro? Vzdyt to zatim docela pekne funguje naprosto demokraticky. Jadro je zbytecny.

     2. Rozhodně bych sledoval, kdy se mu začne třást levá ruka.

   2. rovik :
    „Napadají mne 2 možná vysvětlení:

    a) vláda je už totálně mimo ….
    b) ……. “

    Nie. Správne je C :
    c) vláda ludí jebe a buzeruje, pretože ovčania milujú iba takú vládu, ktorá je rozhodná, prísna a ovčanom dáva pocit ochrany.

    Všetci tyrani v histórii boli milovaní ovčanmi.
    Pekný dôkaz o tom je v jednom vtipe o Stalinových vyhladovaných sliepkach.

    1. uz jsem psal jinde, Babis dela sachistickou terminologii vynucne tahy, ktere mu diktuje Soros pres medialni kampane, demonstrace chvilkaru a natlak ulice a kritiku demoopozice.
     Docela to pripomina barevnou revoluci v Belorusku, prostredy jsou ty same, akorat my nejsme oficialne „nepratelska zeme“ deep state , ale „spojenci“, ale zachazi se s nama uplne stejne, jako s nepritelem. Mame pouze dve volby:
     1. jasat a jit Sorosovi vstric dobrovolne, smerem k vlastnimu sebezniceni
     2. klast odpor, sprajcovat se, stezovat si demonstrovat, coz Soros obratem ruky otoci ku prospechu svych placenych vudcu a soupne nam tam nejakou svou Makrelu-Macrona-Caputovou … cili Bartose

     Babis, jak je blby, vi ze to ma spocitane a hraje o cas, takze se ridi pole bodu 1 a snazi se nenasrat aspon jednu cilovou skupinu svych volicu, pravdepodobne to jeho zbleptani ma vyvolat kladny dojem na duchodce.

     1. To si práve potešil spústu ľudí, aj mňa.
      Trápilo ma, čo mám robiť, aby som prispel k zmene k lepšiemu. Teraz už viem, že NEMÁM ROBIŤ VôBEC NIČ, pretože Soroš to má dávno vyhrané, osud je už dlho rozhodnutý, a my ovčania už môžme iba trpieť.
      My ovčania sa už musíme na všetko vysrať, pretože Soroš.

    2. Je fakt, ze benzinek s vysokyma strechama je v Cesku dost.

  3. re: Hans-Paul

   Jo, onehdá jsem měl sociální kontakt venku do 22:30, není to ani měsíc a vidíte, jak epidemie letí.

   1. re LWG, 6:33 – Hele a doma`s to přiznal, že`s měl ten kontakt? A co? Dobrý? Doufám, že není ze stejnýho městečka? :-) :-)

  4. Stanný právo bylo naposledy za Protektorátu. 1968 nebylo, ani částečné.

   1. Podle wiki platilo stanne právo v Praze v noci z 23. na 24. srpna 1968.
    Institut stanneho prava byl zrusen v roce 1990, tudiz dnes jiz nelze stanne pravo vyhlásit.

    1. Btw, stanne pravo nerovna se zakaz vychazeni. Stanne pravo je mnohem komplexnějsi soubor omezeni obcanskych prav. Zakaz vychazeni tam obvykle je, ale neni nezbytnou součástí stanneho prava.

     1. shane 27.10.2020 v 9:57

      Ano, skutečně nejde o nějakou prkotinu, jako je zákaz vycházení.
      Důležité je zavedení stanných soudů a redukce rozsahu trestů, v krajním případě na jeden paušální trest smrti, vykonaný na místě (odtud „stanný“).
      Je prakticky uzákoněné lynčování.

    2. Wikipedie sprostě lže, nic takového nebylo.

     1. Wiki neni etalon moudra. Holt ten, kdo to tam napsal, mozna kecal. Ale to se na Wiki stava dost casto.

 7. Nééé Dfensi, nééé. Já se těm jeho promluvám vyhýbám a teď jsem si ho zkouknul, jen kvůli tvému článku. To z hlavy jen tak nedostanu, to je strašný, jakoby mluvil jeden můj bejvalej šéf. To byl hroznej kretén, jen neměl politickou moc a prachy. Jmenoval se Petr Prokop, kdybyste ho někdo potkal tak pozor na něj. Na oba!

 8. projev je snůška neuvěřitelných blábolů, to nemůže být jen jazyková bariéra a vlastně se to vůbec nedá poslouchat. Věta „jsme na tom o třetinu až půlku podstatně hůř“ mě donutila to stopnout, bolí z toho uši a je nutné vypnout mozek. Doufám, že to v zahraničí nemusejí překládat nebo z toho dělat stručný výcuc, protože to musí být dost fuška. :-D

  1. Tam bude nejaky podprahovy poselstvi, cert vi, co ho ucili v StB. Jakmile se ti doma objevi v mrazaku Vodnanske kure, tak te maji.

   1. podprahový poselství tam je, já jsem nejlepší, já pro vás všechny cedím krev, kazil mi to Kalousek a teď už mi to kazíte vy všichni a přitom to dělám pro vás a jestli se něco nepovedlo, tak za to může někdo jiný a ještě mě má Brusel u řiti, takže podprahový poselství čtu jako chci být nejlepší, jenže jsem vnitřně nejistý, tak se to pokouším zamaskovat, ale už neumím slovensky a ještě neumím česky a navíc si nemohu dostat z hlavy způsob jakým jsme jako estébaci mluvili s prostým lidem.

    Vodňanské kuře nehrozí, stejně mi víc chutná prase a kráva, podle místních žijí ve Vodňanech blbci, ten je z Voďnan, ten je blbej, tak to holt platí i pro kuře, to je hnusný, to je z Vodňan. :-)

    1. Stejne bych byl napozoru. Vlade uz moc nastroju ke zvladnuti pruseru nezbyva, takze jak se v Bedne objevi Bures s kyvadlem, ihned vypnout!

     1. Vidím velký špatný?

      1. Malo cestovat budeš

       1. Hodně vysoko ty grafy míří.

      2. Nevim, jestli by to Mara takhle pozehnal. Klicem bude nejspis rict ‚vidim Kalouska a vas vsechny, jak nedelate, co ja vam rikam…‘

  2. Volné asociace. Stejně všechny obdivuju, že si to jdou poslechnout. Co jsem zrušil bednu a zprávy si všechny čtu, jsme nějak ztratil toleranci vůči blábolu.

   1. to neděláte dobře, nepřítele je třeba studovat. ;-)

    1. Ale já studuju, jen ne audio, na to nemám sílu.

     1. Děkuji všem za varování. Ty žblepty jsem ještě neviděl a protože se nechci pozvracet nebo naopak udusit smíchy, tak se na to ani nepodívám. Popravdě televizi už několik let na zpravodajství nepoužívám. I když tohle bude spíš groteska…

      1. To by ho musel Hamáček kopnout do zadku a jemu by zas zakroutil nosem…
       Hezká představa.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017