Čau lidi, co je todle za projev?

Featured Image

Čau lidi, rozhodl jsem se dát feedback k poslednímu projevu předsedy vlády a hlavně bude líp, nebo už teda vlastně určitě je.

Hlavní problém je, předsedo vlády, že my tady nejsme zaměstnanci z Kosteleckých uzenin, co neplní plán ve výrobě sójových prasat. Takže se nenecháme takhle prcat. Možná tímhle způsobem komunikujete s plukovníkem Prymulou, když jste každý byl u nějaké silové složky, ale na mně tohle nefunguje. Já jsem svobodný občan země, kterou mám rád a vím, kdo jí dělá ostudu.

Vůbec nechápu, proč bych ve svém kažodenním životě měl jakkoli reagovat na projev pronášený takovou dikcí, větnou stavbou a wordingem. Předně mám problém s tím, když na mně někdo pokřikuje rozkazovacím způsobem s nějakým česko-slovensko-ugrofinským akcentem. Řečeno s Williamem Fosterem, „ty přijít do má země, ty brát moje prachy a ty nemít ani tolik slušnosti, aby ty naučil moje řeč?“ Vůbec už nejsem zvědavý na peskování výkřiky jako „co je todle! To je šílené“. Nebo „Dějte si tu aplikáci“. Stejně tak opakování slova „prosímvás“ takovou dikcí, že znějí jako všechno možné, jen ne prosba. Vy jezedáku, asi jste nepochopil, ale jste tady kvůli mně a ne opačně. Pokud, předsedo jezedáku, něco po mně nebo po jiném svobodném občanovi požadujete, budete muset hezky poprosit. S pokorou požádat o spolupráci, až si budete chtít hrát na boha a „zastavit ten kovid“ nebo „zploštit ho“ a podobné nesmysly.

Hodí se připomenout, že občané České republiky jsou „občané“ a ne nějaký „lidi“. S „lidma“ možná operují na personálním oddělení v Penamu.

Vůbec už nejsem zvědavý na nějaké předčítání čísel z papíru. To si můžete strčit do prdele. Kdybych se náhodou dostal do situace, že budu potřebovat vědět, kolik formulářů lidé vyplnili nebo kolik si „dalo tu aplikáci“, tak si zavolám nějakému úředníkovi, ale nejspíš se to nestane, protože je mi to ukradený. Když si předseda vlády najde čas na takové nesmysly, asi ta krize nebude tak zlá. Stejně tak ta inventura ventilátorů ve skladech. To má pak člověk dojem, že k němu nemluví předseda vlády, ale skladník.

Stejně tak mě nezajímají nějaké fotky z náplavky, co tam nafotili nějací vládní fízlové. Já na tom nevidím nic závadného. V čem je horší, když občan dojde nakoupit na trh a „shlukuje se tam“, nebo když to samé dělá někde v Albertu u mrazáku s kuřatama z Vodňan? Já si nemůžu pomoct, ale mně to nepřipadá o nic horší. Rozhodně mi to nepřipadá tak hrozné jako fronty před úřady, které vznikají proto, že úředníci jsou doma se 100% mzdy.

Stejně jako velmi mnoho občanů České republiky, ani já „tu pandémiji“ asi neberu vážně. Vůbec netuším, proč mě vůbec mají zajímat názory Babiše, Hamáčka nebo Prymuly. Vyložil jsem si aktuální sadu vládních opatření jako směs paniky a naprosté svévole. Mám pocit, že tam máte papouška a krabici od bot, ve které jsou lístečky s různými opatřeními a když vidíte na obrazovce nějaké šílené počty „nakažených“, správně pozitivně testovaných, tak požádáte ptáka, aby vám nějaká vylosoval. To se nedá brát vážně, to co vy tam děláte. Vůbec mi nejde o nějakou Prymulovu roušku, to je jen taková zábavná ne příliš podstatná třešinka na dortu, jde o celkový přístup provázený sdělováním iracionálních neodůvodněných příkazů a zákazů.

Nechápu tak, proč moje děti nesmí chodit do školy, protože mi to nikdo dosud nevysvětlil, v čem to je špatné. Nechápu, proč si nesmím dojít do hobbymarketu koupit šroubky. Protože nemám Alzheimera, pamatuji si z minulého dílu této komedie, že otevření hobbymarketů nemělo vůbec vliv na počty nakažených, stejně tak „pootevření“ škol v květnu. A dalších asi milion podobných věcí. Celá ta vaše expertní soldateska je ohromně nekonzistentní v tom, co dělá. Jsou to amatéři a zoufalci.

Já to všechno vnímám jako vládní šikanu nejširšího obyvatelstva a řízenou devastaci jejich životních perspektiv.

Za těchto okolností jsem se rozhodl mít vlastní priority. Rozhodl jsem se chránit svoji rodinu a svoji vlastní psychickou integritu před vámi, vládou a státem. Také před médii hystericky stimulujícími poptávku po dalších a dalších „opatřeních“, kterým je pak třeba vyhovět a tak pořád dokola. Ignoruji ta vaše „opatřéni“.  Pokládám za důležité se chránit před tou vaší demagogií, takže se ani nemohu věnovat chránění těch „senijórů“ a kapacit zdravotnických zařízení nebo co to tam blábolíte tím otřesným kňouravým hotentotským speakem. Nechci vaše opatření znát, nechci je chápat, nechci jim porozumět, nechci se je brát za své a už vůbec je nechci dodržovat nebo o jejich dodržování přesvědčovat jiné. Jsou to všechno nepřátelské akty nepřátelské vlády, která ztratila veškerý kredit.

Překvápko. Jak bylo v projevu uvedeno, podpora vládních opatření je celkově malá. Jen 39% veřejnosti akceptuje ta vaše „opatření“ byť s výhradami. Já se divím, že je to tak moc, protože z mého okolí je neschvaluje vůbec nikdo. Kdopak to jen způsobil?

Perfektně srozumitelná věta „ná tom jak dopadneme záleží na nás všech“ nasvědčuje, že máte dost výrazný „leadership issue“. Nejste pro nikoho autorita a nejste vůdce, co je schopný ukázat cestu, když je zle. Jste jen takovej malej hovnař, co umí počítat formuláře. Jediným zdrojem autority je vaše funkce, a to je jen otázka času.

Vezměte se s Prymulou a Hamáčkem za ruce, nasaďte si roušky a skočte z okna sami. To umožní, že pro 39% obyvatelstva odejdete alespoň částečně se ctí. Víc to už nikdy nebude, tak to berte.

 


26.10.2020 D-FENS

12345 (771x známkováno, průměr: 1,29 z 5)
33 881x přečteno
Updatováno: 26.10.2020 — 22:01

Reklama

D-FENS © 2017