Časy jsou zlé, Kamile

Featured Image

Tahle legendární Belmondova hláška (díky za všechno, Jean Paule!) z filmu Policajt nebo rošťák dneska perfektně sedí i na Česko, z čehož mám úzkost jak z digitálního absťáku. V ústecké nemocnici spadne na ženskou rentgen, zabije ji to, ale nikdo prý za nic nemůže.

To je přece úplně normální, že ve špitálech na lidi padají rentgeny. Nikdo za nic nenese odpovědnost. Ani výrobce, ani instalační či revizní technik, ani nikdo jiný. Prostě smůla a upřímnou soustrast rodině a pozůstalým. Asi jako když před 13 lety spadl most ve Studénce, do kterého vzápětí napálilo Pendolino, a zahynulo při tom několik lidí. Dodneška to není vyřešené, natož potrestané. Mosty přece běžně padají jak hrušky a není to ničí vina. Bojíte se kvůli tomu jezdit vlakem, protože se u nás vlakové srazy konají častěji než ty maturitní? Můžete zkusit některou z našich kvalitních silnic, co nedosahují úrovně ani těch v Burundi. 50 let trvá, než postavíme předraženou dálnici, která je za rok zvlněná jak křivka EKG pacienta s infarktem.

Věci u nás zoufale a trestuhodně nefungují. Máme předražená mobilní data i vodu a některé české potraviny by Němec nedal ani psovi. Na zubaře se stojí fronta jak kdysi na céčka, škodovky, vyráběné u nás, seženete levněji u Skopčáků a v dostupnosti bydlení jsme jedni z nejhorších v EU. Místo bytu 2+1 v pražském paneláku si raději pořiďte vilu v Kalifornii a ještě vám zbyde. V tomhle českém bordelu, horším než bronchoskopie, se vůbec nedýchá dobře, protože zastání nenajdete ani u české justice, která Kramného poslala na 28 let do chládku mimo jiné na základě zfalšovaných výsledků pitvy, zatímco lidé typu Mazánka a Kolibříka si užívají na svobodě. Hlavně, že soudci potřebují mít stopadesátitisícové platy, aby prý mohli rozhodovat nezávisle a nebylo možné je tak lehce korumpovat. To by mohl říct každý revizor MHD, kontrolor z berňáku nebo úředník z hygieny či ČOIky (atd. atd.), že požaduje německý plat za českou kvalitu práce, aby nebyl snadno korumpovatelný.

Česko je tak prolezlé korupcí a klientelismem, že by se od nás mohli učit i Kolumbijci. Respirátory za 700 korun by si nedovolil zobchodovat snad ani Pablo Escobar, ale Vojtěchovi a jeho ansámblu to v pohodě projde a ještě ho v klidu dosadí do funkce znovu. A takhle by se ohledně českého cirkusu dalo pokračovat dost dlouho. Tak to dopadá, když se místo skutečných problémů řeší BLM, genderismus, sexismus, LGBTQ+, ekologický fanatismus a podobné záležitosti.

V centru Paříže zavedli maximální třicetikilometrovou rychlost a už tam dochází k dopravnímu kolapsu. To chci vidět, jak to dopadne, až přijdou povinná elektroauta, a všichni si namísto dvouminutového tankování budou věčnost nabíjet elektrické vergly, co jim za 8 let klekne baterka, která stojí jako nové levné auto se spalovacím motorem. To nebude kolaps dopravy ale všeho! Čas jsou peníze, ale to jaksi děvkám z bruselského nevěstince nedochází.

Mimochodem, jak vám chutná česká (jablečná) varianta kečupu Heinz? A jak se vám pere v Persilu, který v Chebu nevoní ani nepere, ale v pár kilometrů vzdáleném Selbu, kde je navíc o 20 procent levnější, ano? Jsme popelnicí Evropy a oni by nám sem ještě chtěli dovážet migranty a ty jejich progresivistické chujoviny! Jako by nám nestačil vlastní svinčík.

Czexitu bych se vůbec nebál. Spíš by nám mohl prospět, abychom se konečně začali více spoléhat sami na sebe. A navíc, pokud bychom vystoupili z EU, zbavili bychom se otravných předpisů typu „jak držet v ruce tužku“.

 


27.09.2021 Pohy

12345 (388x známkováno, průměr: 1,62 z 5)
15 754x přečteno
Updatováno: 27.9.2021 — 22:06

Reklama

D-FENS © 2017