Až padne Fialova energetická hrůzovláda….. - zpět na článek

Počet komentářů: 380

Přidat komentář
 1. Jasný, svrhneme Fialu a nastoupí kdo? Když to nebude další zmrd, tak jelito typu Fialy.

  1. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jeden-z-obvinenych-v-kauze-kolem-hlubucka-petr-adam-je-po-smrti-40400701

   Skoro to už vypadá, že stanový pád má první oběť..Mrdky mediální už se pasou.

   1. https://cnn.iprima.cz/porady/360deg-0/20062022-karel-tichy-katerina-valachova-bohumil-kartous-radek-sarkozi-petr-honzejk-vratislav-dostal

    Elitní vyšetřovatel z kauzy Krejčíř/Redl:
    „Byl jsem donucený odejít, jsem rád,že mě nezabili, nezavřeli, zabili nám nějaké informátory.
    5 let zpátky jsem šel za Gazdíkem do sněmovny,zda ví, kdo je Redl, vysvětloval jsem a on nic, prý všechno Polčák.

    https://cnn.iprima.cz/gazdika-jsem-na-redla-upozornoval-uz-pred-lety-vymluvil-se-na-polcaka-rika-exdetektiv-111043

    1. taky by mě zajímalo, zda euroslanec Standa ukáže svůj pevný morální postoj a přidrží se osvědčeného nikdy něodstúpim nikdy. a jestli se pak kvůli němu taky zorganizuje milión (klidně by postačilo i tisíc nebo sto) chvilek.

   2. a co ten Michalík? náhlé a nečekané úmrtí týden před prasknutím takové kauzy… byl kvůli tomu vyšetřován, takže mu možná jeblo ze strachu či stresu. Jako mohla by to být i náhoda, ale nějak se tomu zdráhám uvěřit. Každopádně věřit v pětikolku může jen úplný trouba nebo fanatik.

    1. Odkoukáno z diskuze o „nesvéprávném“ mafiánu Redlovi.
     Nový výklad zkratky STAN. „Starostové a nesvéprávní“.

     1. teď budu hoooodně konspirovat. Jak dlouho je ta kauza s koksem v Lidlu? nečekáme tak náhodou, kdy se kvůli tomu objeví mrtvola? mrtvoly jsou zatím čtyři, z toho dvě skutečné a dvě politické :-)))

   1. To mě fakt zajímá jak tohle dopadne, hlavně jak z toho nakonec vybruslí ten Rakušan – pro mnohé ještě pořád etalon slušnosti.

    1. Do prdele! Úplně by stačilo, aby novináři zvedl zadek a zajeli se zeptat do Kolína. A je po rybím voku ámen.

     1. Tak oni ještě asi nedostali ten správnej befel. Chápejte – je to nová situace – je Rakušan ještě přítel a nebo už nepřítel…

     2. On tam byl na radnici asi ze?

      1. IS250-3GR-FSE 21.6.2022 v 12:11

       Byl tam zcela určitě, tehdy byl za korupci odsouzen místostarosta. Měl si říci o úplatek za prodej ozemků v Šťáralce a starosta o tom nic nevěděl.

       1. Zajimavy kolem nej se dejou takovy prusery on je v pozici nad a o nicem nevi bud je totalne neschopnej debil nebo vtom jede snima at jedno nebo druhe demise je jasna

  2. Kdo nastoupí po defenestrovaném Fialovi? Asi „lidové výbory“ kdy si lidi budou rozhodovat o všem sami. Myslím že v Rusku se tomu říkalo „sověty“.
   To je ale idealizovaná představa. Vzhledem k totálnímu vohnoutizmu a debilizaci populace, kdy si ani nejsou schopní zvolit ve volbách někoho jiného než 100x provařené zloděje a gaunery a nechají se utáhnout na smažené koblize.

   Ovšem reálně situaci vidím tak, že pokud sem nepřijde rus a neudělá tu opět pořádek za nás, tak jsme totálně fpíči. Demilitarizace tu probíhá už 20 let, tak snad by stačila jen ta denacifikace-deoligarchizace-dekleptokratizace.

   Jen se obávám že rus má vlastních problémů dost, než aby se zabýval řeporyjskýma kreténama. A celkově nás tak nějak mají fpiči, viz Lavrov:
   https://aeronet.news/video-nejaky-lipavsky-prohlasil-o-macronovi-ze-nicemu-nerozumi-exkluzivni-preklad-rozhovoru-ruskeho-ministra-zahranici-sergeje-lavrova-s-redaktorem-bbc-na-petrohradskem-foru-spief-2022/

   1. A nevíš, co tak důležitého nám ten politolog potřebuje říct?

    https://www.novinky.cz/domaci/clanek/premier-fiala-vecer-vystoupi-s-projevem-k-narodu-40400833

    1. servisdok:
     Jdu si koupit pytlík solených brambůrků. Budu sledovat od začátku do konce – chci znát, jak daleko jsme se „posunuli“…

     :OD

    2. Je to uvedené „Milí přátelé“, takže pro ostatní asi nic důležitého.

     1. Tady ten pán to pojednal po svém.
      Skoro mám o ty KL strach, aby nedopadly jako ostatní. Demokraticky nepřístupné.

      https://www.krajskelisty.cz/praha/27397-gestikulujici-petr-a-jeho-frazeologie-komentar-stepana-chaba.htm?

     1. Jenom dvě?To je přizdívka!

 2. Tak uděláme energetický ostrov, jak navrhuje autor toho blafu a hromada inteligentů v komentářích. Co se stane?
  – Německo opravdu backout nepostihne, protože je už několik let čistý vývozce energie, jako my. Ten argument, že zavřeli JE a nemají čím svítit, dávno neplatí. Ten blackout asi postihne Rakousko a hlavně Slovensko, kam vyvážíme nejvíc elektřiny (ekonomicky i fyzikálně – pozor, není to to stejné).
  – Připravte se na mnohahodinové, několikadenní a často i několikatýdenní výpadky elektřiny, jelikož stabilitu soustavy dělá její robustnost. To že jsme v součtu vývozce energií, neznamená, že je to tak v každý moment. Běžně se stává, že více potřebujeme, než vyvezeme. Stávají se výpadky, jsou plánované údržby. JE bývají často odstaveny i několik týdnů kvůli údržbě. A nemáme dostatečnou kapacitu je nahradit. Takže každá taková odstávka JE bude znamenat výpadek elektřiny pro část domácností/firem. Abychom v ostrovním systému byli schopni 24/7/365 vyrábět dostatek elektřiny, museli bychom nejdříve nadimenzovat kapacitu. Což znamená pro představu postavit novou JE o kapacitě Temelina, která nebude 95% času dodávat elektřinu. Čistě jako záložní zdroj. To jsou stamiliardy korun a desítky let, než bychom byli schopní postavit. Což se projeví v ceně elektřiny.

  Velké energetické soustavy jsou jedním z nejlepších vynálezů moderní společnosti, protože tady naprosto beze zbytku platí, že robustnost znamená stabilitu a nižší náklady. A to díky prosté zastupitelnosti.
  Evropská burza má svoje nevýhody. Tak jako každá burza, cena na ni kolísá a nedá se moc dobře plánovat. Ale pořád je levnější, než kdyby si každý hrál na vlastním písečku.

  1. „Ale pořád je levnější, než kdyby si každý hrál na vlastním písečku.“ Jak jsme to jen mohli vubec prezit, nez jsme zacali prodavat na burze, coz? N e u v e r i t e l n y stesti.

   1. Také vás fascinuje, že čím dál více lidí (viz Reakcionář) jsou schopni tvrdit totální kokotiny, které jsou v očividném rozporu s realitou?

    Mimochodem, ta globalizace a spolupráce, kterou Reakcionář oslavuje – tedy zbavení se národní / státní soběstačnosti – nás přivedla docela do slušné prdele a průserů. Stačí se jen koukat kolem sebe, jak je ten svět najednou zranitelný, nic není, všechno zdražuje jak raketa. Skoro se mi chce říci, že Reakcionář nemůže být mentálně v pořádku a má poruchu vnímání reality.

    1. sou to dementi; na slovaču sou čistej dovozce od odstavení Bohunic, esli někdy konečně spustijou Mochovce II, stanou se zase vývozcem

     dojčlandi sou čistej dovozce, jenom občas perou do sítě obskurní kvanta dyž jim zrovna zafouká větor (sou to v tom úchylný výkony, ale reálně to vyrobí zlomeček, pokud teda zrovna někdy nezafouká trochu víc), což může papírově udělat, někdy, i přebytky; no a to je vykoupený tím, že už teď těma parkama za běžnýho dne zastavijou proudění vzduchu z moře na pevninu, takže si všimli, že jim tam přestává pršet, a to se vyplatí! :D

     tadle síť byla dycky koncipovaná jako samostatná, takže to i dneska v klidu ustojí; není náhoda, že v Dalešicích byly 4 turbíny s původním instalovaným výkonem 450 MW – počítalo se právě s nouzovou náhradou pro případ nenadálýho odstavení jednoho bloku Dukovan, maximálně na dobu dvou hodin (při delším běhu by to vodu vypustilo pod úroveň vpustí), naštěstí Dukovany se za celý roky havarijně odstavily ve směšně malým počtu případů (většinou nějaký drobný závady nebo chyby obsluhy)

     dlouhodobý odstávky jsou samozřejmě hlášený velice dlouho dopředu a na tu dobu jsou nasmlouvaný dodávky z jinejch zdrojů, logicky

     1. Přesně na tohle se mračím už dlouho, vždycky když léto zachraňuje vánek. Platí zákon zachování energie a větrníky seberou energii větru, kterou už nic nenahradí. Takže výsledkem jsou tepelné ostrovy, tepelné vlny, srážkový stín, kůrovec atd.

      To zas vymýšlel nějaký fyzikální ignorant.

      1. Jenze takto vitr nefunguje. Vitr se nepohybuje sam od sebe, ale naopak vzduch je nekam nasavan. V jedno miste vzduch jde nahoru a nasava vzduch pri zemi. Odebranim energie vetru jen prodlouzite dobu vyrovnani tlaku vzduchu. Musel byste misto s jinym tlakem vzduchu uplne ohranicit, pak by teprve vzduch prestal proudit.

   2. Před burzou byla tma, svíčky a kožichy.

  2. Ano potom co jsou synchronizovane s ostatnimi staty, to SE deje skoro u kazdeho bezohledu na burzu EU Nebo cokoliv.
   pro Ty vypadky mame prece uhelne elektrarny-stabilita Nebo plynove na rychle nahozeni. Tady nikdo prece nemluvi o ostrove. Realne SE podivejte na to kolik Ty jejich vetrniky stoji v cene konecneho spotrebitelele a jestli prispivaji k robustnosti stabilizaci site takove synchronizace vetrniku s porovnanim s atom je totalni peklo nehlede na to ze je musite taky odstavovat plus jejich samotne synchronizace je nekdy radsi stejnosmer ven nez synchronizovat sracky z toho toceni nemluve otom ze jejich breakeven costs SE nekdy ani nepodari. Co SE tyce slunka to ma taky svoje specifika krome toho ze panylky musite kazdych 25 let vymenovat plus mnozstvi prvku v systemu invertery apod a balancovani site je zase peklo. Takovej synchroni generator proste jede a muze SE chovat jako gen I jako motor a upravovat pf v Siti to se solarem ani vetrnikem neudelate Ty prinasi Vic problemu nez uzitku.
   Jako samozrejme,ze se spotreba planuje a podle toho SE dimenzuje zapojeni traf apod
   Ale v zasade tohle neni o energ mixu ani o Siti tohle je proste otom,ze si Banda blbecku rekla,ze uz ma tolik penez ze nevi co snima tak ze muze zapojovat tyhle picoviny bezohledu na cenu,protoze to je ideologie ne Veda…

  3. Jen dodam,ze to balancovani site v realnem prostredi kdyz SE nakopnou Ty jejich vetrniku a solary je „zajimave“ chtel bych schvalne videt jak to vypada kdyz helmutovi prestane svitit a foukat co SE musi dit v polsku a u nas co SE tyce balancovani taky by me zajimalo zapojeni „smart“ a ai zapojeni vtomhletom u nas,protoze jinak to musi bejt potes koste. Nebudu Vas napinat uz SEM parkrat slysel word of street l,ze nemecka sit a jeji kokotiny si musi vyzrat vsichni kolem vcetne jejich prebytku a nedostatku

   1. Přidám svůj, jako již tradičně pesimisticko-negativistický pohled:
    Čím víc bude v takové soustavě narváno na sobě závislých řídicích počítačů, programů a „chytré“ i té výkonové elektroniky, tím hůř to bude vypadat, až se to posere.
    Mimo samotnou jadernou technologii, jsou to v tom řízení/regulaci furt jen komponenty, tupé díly, shluky obrovského množství elektronických součástek, na jejichž spolehlivost máme jen hodně omezený vliv.
    Základní spolehlivost těch elektronických, ale i elektromechanických celků, lze zvýšit jen jejich brutálním předimenzováním, což ale jde přímo proti současné praxi. Dnes je, při hlubučkování snaha o všeobecné šetření na zakázkách – ovšem na nesprávných až nebezpečných místech. Naprosto nelogicky, proti všem dlouhodobým zkušenostem, dneska vyhrávají veřejné soutěže a tendry ti nejlevnější.
    Co na tom, že se to za pár let začne posírat, či rozpadat – pro firmu je to dobře, bude mít další práci na „rekonstrukci“ a i hlubučkům z toho něco kápne.
    Nemůžu si nerýpnout:
    Pět let stará stavba kulturáku, se v celých 60. až 80. letech považovala za fakticky novou, která by neměla mít žádné závady a potřebu vícenákladů či oprav. Všecky nedodělky/závady, se podle mé zkušenosti musely udělat/opravit během prvního půlroku až roku zkušebního provozu, pochopitelně na náklady stavebního podniku. Až teprve poté město stavbu definitivně a papírově převzalo. Nevím jak jinde, zde v okresech východní Moravy to ale takto všude fungovalo.
    Největší problémy nebyly s běžnými profesemi, ale např. se scénickou a ozvučovací technikou. Příslušné podniky, které navíc kooperovaly, si byly vědomy toho, že při tomto kartelu mají na ten příslušný segment vybavení kulturáku/kina/divadla faktický monopol. Pokud z nějakého důvodu nechtěli, nikdo s nimi nehnul a bylo to tak až do konce 80.let.
    Pociťoval jsem určité uspokojení z vyjevených pohledů lidí, např. z DiT Újezd u Brna, částečně i z Tesly Elektroakustika Bratislava a Tesly Vráble. To když už necelý rok po převratu byli ti namyšlenci téměř bez zakázek a zmizel i odbyt na brutál předražené výrobky i služby, které ty molochy držely v černých číslech.
    Z těch monopolních se kontinuálně férově chovala jen Kinotechnika Praha a později několik externích firem, kterým KtP zadávala menší zakázky a hlavně servis.
    Jistě to pamatujete – kino bylo v každé prdeli. Do některých věcí v projektorech, ale i ve zvuku promítači nesměli.
    Bez příslušné bumážky, resp. pověření a celkem důkladného školení od KtP, nesměl tuhle techniku opravovat taky kdekdo.

  4. Ale platí.
   “Německo, které má být dle studie ICIS v letošním roce čistým vývozcem elektřiny, by mělo dle analytiků ICIS dovážet mezi lety 2022-2025 přibližně 39,4 TWh/rok a mezi lety 2026-2030 pak okolo 22,4 TWh.”

   „Hluboká změna ve zdrojové základně Německa povede k přechodu z čistého exportéra na čistého importéra od roku 2022 až do 2030,“ uvedl ICIS.

   Důvod je právě uzavření všech jaderných a uhelných elektráren.

   Asi ti taky uniká fakt, že elektrické soustavy do jednoho systému nepropojuje jakási virtuální burza, ale kovovej drát. Burza je jenom vypořádání obchodu.
   S vlastním písečkem to tak nesouvisí a nijak levnější to není, protože burza se netýká nákladů na výrobu, ale prodejní ceny.
   Máš v tom prostě hokej.

 3. V Nemecku momentalne dosluhuji 3 atomky. Prodavaj SE podnima pozemky,prodava SE vybaveni a nepocita SE v zadnym pripade s prodlouzenim vcetne planu co bude delat personal atd., zeleni rekli,ze radsi budou pouzivat uhli (muze tovsouviset s tezbou be vychodnim nemecku kterou s velkou pompou nedavno chteli odpiskat).
  Otevrene SE mluvi otom,ze teplota v zime bude omezena na 18/16 stupnu o cemse nemluvi otevrene,ze nektere skupiny obyvatel maji okna do koran a kotel na plny kule a maji Vse proplacene mimojine nikdo neresi plisne ve starsich budovach.
  SEM Sam zvedavej jak SE budou tvarit od zari…

  1. Ono v súčasnom stave tých jadrových elektrární by sa už dlhému výpadku nevyhli aj tak, lebo už nemajú palivové články na výmenu. A zastaviť a znovurozbehnúť, to je práca na mesiace.

 4. „Každý, který to vidí stejně. Každý, který vidí tu ruskou metodičnost. Každý, kdo vidí, že Putin to má naplánované, že počítal s dlouhou válkou, že má dost raket i granátů, aby Ukrajinu vykoupal v její vlastní krvi.“

  Takhle to, pardon, tedy rozhodně nevidím ani já, ani kdokoliv další, kdo se tím zabývá netriviálně a nepropagandisticky.

  V krvi se koupají lidi na Donbasu. Vlastně podruhé. Poprvé se pokusili povstat v roce 2014 a Putin po vzbuzení najděje se na ně vysral. Možná nemohl, možná nechtěl, možná chtěl, ale neodvážil se do střetu se silnou americko-oligarchistickou klikou, která spoluvládne.

  Chystalo se Rusko pečlivě 7 let? … jestli si myslíte, že ano, po vojenské stránce, tak se hrubě diskvalifikujete. Chystalo se hospodářsky? Plán nejspíš byl, ale kdo se elementárně setkal se jmény jako Čubajs, Surkov … musí se hořce pousmát takové představě.
  Chystalo se geopoliticky? To myslím, že ano a že došlo k velkému posunu – dobrým indikátorem je např. Saudská Arábie.

  Je špatný mír z definice lepší než dobrá válka? Jaký mír byste si představoval pro lidi z Doněcka? 8 let jim střílí Kyjev do města prakticky denně. Poslední týdny velmi intenzivně. Byl to tehdy ten mír, který byste jim naordinoval dnes? Nebo ten mír z Oděsy, kde upálili lidi zaživa a zavedli teror?
  A kdo by měl ten váš mír domlouvat? Kokainista – komediant s idioty typu Medinského? To není konflikt Ruska s Ukrajinou, ani s těmi dosazenými loutkami. Je to mnohem komplexnější boj, jehož vojenská fáze probíhá na Ukrajině a kousku Ruska, ale jiné fáze probíhaly a probíhat budou v mnoha jiných oblastech. A ano.. tak, jako byla Ukrajina zvolena za nástroj proti Rusku, další na řadě jsou i jiné státy, včetně nás. A my máme ve vedení země po volbách bandu kolaborantů, kteří za každou cenu chtějí vyhovět svým pánům na 150 procent. Zatáhnout nás do sraček a klidně i horkého konfliktu.
  https://nautilus2.wordpress.com/2021/10/10/vitezny-rijen/
  Ano, proti tomuto je potřeba se semknout a zabránit tomu. Toto ovlivnit teoreticky můžeme a měli bychom se pohavit o tom, co skutečně hrozí, co už proběhlo a co se chystá. Co kdo dělal a co zastával a nechat ho vysvětlit, proč to dělal. Proč nominoval Babiš Jourovou a proč podpořil ten otrocký plán EU.
  Je potřeba vědět, kdo je kdo, nestačí jen hopsat na náměstí s transparentem ZA MÍR .
  Je potřeba vidět situaci realisticky a neblouznit romantické sny za denního světla. Nesluníčkařit, jak se všichni chytíme za pacičky a láskou k míru všechny udoláme. Za mír se většinou muselo bojovat.

  Netušíte, čí je tohle text?

  1. Jediná mapka namísto tisíce slov:
   https://www.osce.org/files/f/documents/7/d/511339.pdf
   Agregované dopady dělostřeleckých útoků na obou stranách Minské linie za rok 2021.

   Kdokoli, kdo se tváří jako „chudáčci DLR byli pod palbou zlých Ukrajinců“ trpí deliriem a diskvalifikuje se – ZSU a DLR si absolutně neměly co vyčítat, na obou stranách Minské linie to bouchalo stejně. A o civily nešlo nikdy ani ZUS, ani DLR.

   1. Je možný, že DLR se chystali dobýt celou Ukrajinu a zakázat ukrajinštinu.

    1. touché

    2. Jojo, je to slabý týden, co jsem se tu rozčiloval nad donekonečna opakovanými lžimi, jak je tu lidi úmyslně vědomě vytahují a já se pak rozčiluji.

     Jako jednu z těch prokazatelných drzých lží je „zákaz ruštiny na Ukrajině“.

     Tehdy mi oponovali, že takové vědomé lži tu nikdo nešíří. Tak díky, žes ukázal že mám pravdu.

     (A protože už si ty vyvracení drzých lží ukládám:

     – 3.6.2012 si Janukovič navzdory zuřivé opozici své vlastní strany i opozice a navzdory rezignaci šéfa parlamentu prosadil nový jazykový zákon, který udělal z ruštiny úřední jazyk kdekoli bylo více jak 10% ruské etnicity
     – 20.2.2014 začala Krym zabírat ruská armáda a střílet pod nohy ukrajinským vojákům, kteří se nechtěli vzdát svých základen a techniky (viz základna Belbek)
     – nikdo na Donbase nikdy nezakázal používání Ruštiny ani výuku Ruštiny
     – 23.2.2014 (tj. po ruské vojenské agresi) UA Verchovna Rada schválila zrušení Janukovičova 2 roky starého zákona – nikoli žádný zákaz ruštiny!
     – 4.3.2014 prezident Turčinov odmítl podepsat a schválit zrušení Janukovičova jazykového zákona s tím, že by to jen zvířilo zlou krev a je potřeba vypracovat nový, vyvážený a nediskriminační jazykový zákon který zakotví UA jako úřední jazyk, a výslovně zdůraznil, že nejsou a nebudou žádná pro jazyk ani etnicitu

     Tedy: nikdo nikdy nezakázal používání ruštiny na Donbase.

     Nikdo nikdy nezakázal výuku Ruštiny na donbaských školách (narozdíl od Ruska, kde Putin osobně zakázal výuku v tatarských jazycích).

     Šlo pouze a výhradně o status ruštiny jako úředního jazyka, který nebyl žádným historickým právem, ale naopak čerstvou a kontroverzní novinkou Janukoviče… A nakonec ani tento kontroverzní Janukovičův zákon NEBYL zrušen!

   2. Dobrý večer, Jene – díky za tu mapku. Blbé je, že hlavní dvě ukrajinské ofenzívy na Donbas proběhly v roce 2017 a v roce 2019. A jak můžete vyčíst ze satelitních snímků např. na mapy.cz, zjistíte, že místa ostřelovaná ue strany DLR dle vámi přiložené mapy jsou již dávno neobývaná civilisty.

    1. Hlavní UA ofenzivy na Donbas 2017 a 19? A nebylo to náhodou 2014 a 15?

     Kdy probíhaly brutální bitvy o Slavjansk, Kramatorsk, Doněck (doněcké letiště 3x)? Kdy byly ukrajinské tanky pod Doněckem a 5. výsadková na hranicích doněcké oblasti a Ruska? Kdy by se celé „opolčení“ podle všech jeho vůdců zcela zhroutilo, kdyby nenastoupila ruská armáda ruští dovolenkáři na vypůjčené ruské technice? Když pršely každý den celé salvy z celých baterií Gradů oběma směry? Kdy ruští tankisté rozsekali u Ilovajsku a Debalceva celé prapory ZSU?

     Ale možná máme jen odlišnou představu o tom, co znamená „hlavní ofenziva“ :D

   3. Mrcasík zase pindá voloviny.

    Základ vědeckých důkazů je, že korelace není kauzalita. Tedy že kromě položených čísel záleží také na tom, kde je příčina a která kurva to začala.

    To je ovšem zcela pod rozlišovací schopnost Mrcasíka.

   4. Jendo, je tohle Tvoje?

    gogo napsal: 24 června, 2022 (8:19)
    Proč blokáda? Nepsalo se o tom a tomu podobném už mockrát?
    Protože USA potřebují opotřebovat Rusko a Rusy a je jim jedno, jestli jako nástroj použijí Rusy na Ukrajině, Ukrajince Haličské, Poláky, Finy, Rumuny, Slováky nabo ty Litevce. Prostě USA zavelely k rozšíření fronty. To je celé. Pro ně je to vždy výherní krok, ať už by Rus Litvu napadl, nebo utřel sopel a začal tam jezdit po moři. A samozřejmě už se pracuje na sankcích, které zamezí zásobování po vodě .. a určitě se přidají Estonci, Lotyši i Finové.

    A smysl toho boje na Donbase? Už jsem vám to psal mockrát a mluví se o tom v mnoha videích. Ti, které tam Kyjev posílá to vysedět v situaci před obklíčením, když je jasné, že to tam zdemolují dělostřelectvem, to jsou většinou Rusové mobilizovaní Kyjevem. Zbaví se tak potenciálně problematické populace ruskýma rukama – to není špatná strategie, ne? Donbas je podle Kyjeva region, kde je potřeba se zbavit populace. Tak to dělají společnou rukou s Putinem. Z Kyjevsko-US strany mi to přijde naprosto logické, ze strany Ruské by to bylo tragické (proč útočit slabými jednotkami proti 7 let opevňovaným pozicím a městským aglomeracím?), tak je potřeba pouvažovat, jaká asi je strategie Kremlu, jak se měnila, proč, co je cílem, respektive jaké jsou cíle jednotlivých skupin atd…

    Už dnes útočí ruské jednotky proti kyjevským jednotkám, které je převyšují početně. Jak říkal Strelkov v posledním videu, některé bataliony mají jen 20 vojáků. Ale papírově je všechno na 100 procent….

    Já nevidím nikde geniální strategii. Vidím těžký bordel, nepřipravenost, vnitřní boj v Rusku samotném, kolaboraci… ale taky zoufalství zejména jednotek LDNR, které útočí i v situaci, kdy by se na to jiný vykašlal. A samozřejmě taky rozklad těch mobilizovaných z Kyjevské strany, ale taky úpornost těch jednotek, pro které jsou lidé na Donbase jen podřadná rasa určená k likvidaci. Ti když odstoupí, tak pak místo zasypou palbou, když mají tu možnost.

    A jestli se řečnicky ptáte, kde jsou ty Caesary a další západní houfnice a děla – no přece se s nimi střílí. Nezaznamenal jste, že Doněck je pod palbou, přičemž velmi intenzivní? Že tam páli ze 155mm ráží? Že smaží nejen po LDNR, ale i po ruském území?

    Toto všechno je známo a psal jsem o tom tady v několika komentářích.

    Máte možná zdroje, které vám vykreslují jiný obrázek. Můžete je uvést? Nebo pokud jste na ty věci přišel vlastní dedukcí, mohl byste mi osvětlit jak? Popisujeme stejnou realitu nebo je to tak, že si každý člověk bude tvrdit svoje bez jakékoliv snahy se dobrat popisu skutečné reality?
    Taková praxe by mohla být docela nebezpečná – nakonec odtržení od reality pozorujeme u eurobolševiků a jejich přisluhovačů a nevede to k ničemu dobrému. Tak nač to zavádět v takto nízkých patrech politiky?

    Když totiž spolupracujícím lidem vycházejí hodně jiné závěry, měli by začít komunikovat a dobrat se něčeho rozumného, na čem se shodnou.

    1. Není, to bych nikdy nenapsal. Už proto, že mě šíleně dráždí jazykový nacionalismus typu „jakým jazykem mluvíš, takové máš občanství a identitu“.

     Američan mluvící anglicky je Brit a zlý George Washington jej nutí bojovat proti jeho vlasti, britské koloniální armádě?
     Američan mluvící německy je Němec a zlý Roosevelt jej nutí bojovat proti jeho vlasti, Říši?
     Rus mluvící německy je Němec a zlý Stalin jej nutí bojovat proti jeho vlasti, Říši?
     Slovák mluvící maďarsky je Maďar a Heim ins Reich?

     Kapitální hovadina a svinstvo. Identita člověka, a už vůbec ne jeho loajalita, není automaticky dána tím, že jeho rodný jazyk zároveň používá i nějaký jiný národ, který si drze nárokuje všechny stejnojazyčné jako své vlastnictví.

  2. Dobre shrnuti,čeho se po 50tce dožiju v zajeti te eu jsem v mladi netušil.jestli se dožiju nejake eu perestrojky ani jiz neveřim.ten moloch pekne ideologicky spracuje mladou generaci,čest vyjimkam.

 5. Zatímco slámujeme u kravína a posíláme zbraně, přicházejí Černí chodci:
  https://echo24.cz/a/SFgBQ/dva-tisice-migranti-utoci-spanelska-enklava-melillu-50-umackano-k-smrti

 6. Jenom srovnání cen plynu v RF a u nás – r. 2022:
  Оценить, сколько стоит газ в среднем по России для потребителей поможет таблица:
  для частных лиц: около 7 р/м3;
  для предприятий и организаций: 4762 р/1000 м3;
  в баллонах: 20-25 р/л.
  Kurs je nyní cca 0,43Kč/rubl
  A zde https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/cez-od-cervence-zdrazi-plyn-o-vice-nez-80-procent-40398296
  Cena plynu u smlouvy na dobu neurčitou od 1. 7. – ČEZ cca 50 Kč za m3 (původně cca 26-30Kč)
  Je vidět, že občané ČR se mají minimálně 9-18x lépe než občané RF, pokud si toto mohou dovolit.

 7. Projev Fialy z 22.6.2022 (https://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/premier/projevy/mimoradny-projev-predsedy-vlady-petra-fialy-197352/)
  „V současné době je tuzemská kapacita zásobníků naplněna zhruba ze dvou třetin a nikdy v historii, kam data sahají, jsme neměli v tuto dobu v zásobnících tolik plynu.“
  Zdroj RWE Gas Storage CZ 2022 (https://www.rwe-gasstorage.cz/publikovani-dat/provozni-informace/denne-publikovane-informace/aktualni-stav-zasob) – zásobníky RWE tvoří téměř 80% kapacity připojení k české plynárenské soustavě
  22.06.2019 21,4
  22.06.2020 21,5
  22.06.2021 10,2
  22.06.2022 21,3
  Virtuální zásobník RWE a popis zde (https://oenergetice.cz/plyn/zasobniky-plynu-v-cr)
  Kdo je znalý, poprosím doplňte a uveďte na pravou míru. Díky.

Napsat komentář

D-FENS © 2017