Ať nám ty kozy chcípnou!

Featured Image

Navazuji na článek o tom, že lidé jsou ve své většině blbí. Pokusím se jeho chmurné vyznění trochu napravit, protože není tak zle, tedy alespoň někdy. Řídícím prvkem společnosti není blbost, ale koza. Mrtvá koza. Sousedova mrtvá koza, která musela umřít.

Autor má celkem i pravdu. Nevím, jestli je většina lidí úplně blbí, ale každopádně moc nepoužívají mozky. Kdyby je používali, museli by si dávno všimnout, že ta realita, kterou je obklopují média, vykazuje tolik zásadních rozporů, že je na první pohled nedůvěryhodná. Taky by si museli všimnout, že je média masivně tahají za nos a zatahují je do hry, kterou by sami neabsolovovali. Exemplárním příkladem  je ministr financí Andrej Babiš a jeho politický aktiv druhořadých zlodějů zvaný ANO. Asi třicet procent elektorátu si aktuálně myslí, že hyperzloděj agent Bureš je ten správný, kdo bude zastupovat jejich zájmy a přivede naši zem k rozkvětu. Podobně na tom začíná být jistý Konvička, kde si zase lidé myslí, že je frustrovaný broukolog z Budějc vyvede z komplexního průseru, který představuje multikulturalismus a vlastizrádné prodejné elity. Lidi nefandí této sebrance proto, že by byli blbí nebo brali drogy. To by nakonec ani statisticky nevyšlo, protože je jich třicet procent a hloupost je jako všechny přirozené jevy také přirozeně rozdělena mezi populací, takže prostě nemůžete na náhodně vybraném vzorku lidstva zvaném České republika najít 30% debilů. Nejsou tedy blbí. Jsou přepnutí do jiného módu.

Pokud hovořím o přepnutí do jiného módu, je to osvědčená taktika při vyjednávání o různých věcech  a taktika určená k tomu, jak donutit lidi udělat něco, co by sami neudělali. Třeba si koupit něco, co oni sami nechtěji. Používají se k tomu různé postupy a většinou nejsou docela korektní. Respektive mohou být korektní, když je takové chcete, ale v určitém nedefinovaním okamžiku překročíte tenkou červenou linii a budete se dovolávat napřklad závisti, dominance jako zmr. Vošický („soused z Boleslavi bude takhle malinkej“), navozeného pocitu urgence nebo strachu („když si nekoupíte náš hrnec, dostanete rakovinu“). Čtěte Grubera, ten to popsal dobře, byť z té pozitivní stránky pro použití v obchodních jednáních.

Současná společenská doktrína funguje přesně takhle. Je založená na soustavném vyvádění vohnoutů z rovnováhy a stimulaci jejich zlovolnosti, poťouchlosti a pasívní agresivity. Vohnout je nejlepší materiál pro mediální práci, protože je líný nejen pracovat, ale taky myslet, má rád prefabrikáty, a to nejen na stavbě a k jídlu a vůbec je to hovado boží a nechá si věšet bulíky na nos od Babišů, Okamurů a všech dalších. Vohnout je bojácný, nesamostatný, neschopný, úzkostný a jako takový špatně snáší, když někdo útočí na jeho svět a vnáší do něj nejistotu, takže na to reaguje naproto nepřiměřeně a o to tady hlavně jde.

Například často probírané téma „silničních pirátů“, co bezohlednou jízdou ohrožují ostatní. Kdy jste naposledy nějakého viděli? A kdy jste naposledy viděli, že by nějaký z nich způsobil dopravní nehodu? Asi ne moc často, že. Měsíce, možná roky neuvidíte nic takového. Samozřejmě, v diskusi bude pár jedinců tvrdit, že ho viděli před minutou nebo dneska, k čemuž jim nepochybně gratuluji, i kdyby si to nevymysleli. Realita je taková, že uvidíte jednoho za uherskej rok a že většina nehod se stane prostě neštastnou náhodou. To ale nebrání některým manipulátorům v tom, aby vyvolávali pocit strachu, urgentního ohrožení a zcela nepřiměřené reakce mezi veřejností, které vyvrcholí v podobě zcela nepřiměřených legislativních kroků.

Ten driver, který nutí lidi dělat to, co by asi sami dělat nechtěli, je zlovolnost.

To je to, co se říká o vlastní mrtvé koze a sousedově se špatnou prognózou.

Když se na to podíváte, většína společenských procesů a následných politických rozhodnutí, které se v současné době odehrají, má v pozadí něčí mrtvou kozu. Například elektronická evidence tržeb. Ono se tak nějak všobecně ví a dokonce to potvrzují i oficiální zfalšovaná čísla, že to žádné výrazní zlepšení výběru daní nepřinese a to málo, co to přinese navíc, se ihned vytratí v nákladech na provoz toho systému. Přesto je to u určité části populace velmi populární, protože si stát došlápne na někoho odvedle a bude ho buzerovat, takže možná nakonec opustí svůj obchod nebo živnost a bude stejnej lůzr jako všichni okolo. To je přece tak opojné, moci si sáhnout na cizí peněženku a dokonce osud. Je to naprosto dokonalé legální násilí. Zloději všech kategorií, násilníci a vyděrači jsou pitomci, že si špiní ruce a dělají to sami, daleko lepší je najmout si kurvu v kravatě a zůstat ctnostným občanem. Stejně je to i s tím „silničním pirátsvím“, kde se k rozdmýchávání společenské hysterie oblibou používají příklady majitelů luxusních, drahých nebo alespoň o něco dražších aut, než je Fobije v základu. Opět, ten opojný pocit, postavit se do role zákona dbalého občana a mít páku na ty parchanty, co si můžou dovolit dražší nebo alespoň dobře vypadající auto.

Zaklít někomu kozu by nestačilo. K tomu, aby se to zhmotnilo a koza fakt chcípla, je třeba ještě něco. Dát kriplům moc.

Popsaný systém sociálního vydírání má totiž jednu fíčuru, kterou bych nazval vohnout empowerment. Vyjadřuje to také německé přísloví, že největší hovno plave v žumpě vždy nahoře. Čím zkurvenější jste kripl, tím snazší máte přístup k moci. Povšiměte si, nepíšu „tím lepší má přístup k moci“, ale použil jsem slovo „snazší“. U moci je aktuálně pár lidí – výrazná minorita – kteří nejsou zkurvení kriplové, ale museli k dosažení jejich postavení vynaložit několikanásobně více energie než například poslanec zmr. Klaška za KDU-ČSL, který spadá do té druhé kategorie.

Kdo by toužil po hardcore testu, může provést experiment. Je k němu třeba pouze půl hodiny času,  telefon a trochu pravé české zkurvenosti, kterou ovšem můžete odůvodňovat tím, že vám jde především o to, aby se dodržovaly platné zákony. Vyhlédněte si ulici, která je průjezdá v obou směrech, je užší než 6 m a stojí na ní auta alespoň na jedné straně. Zavolete městskou policii a řekněte, že v této ulici jsou porušována pravidla silničního provozu a požadujete, aby zasáhli. Zhruba za půl hodiny vypukne show. Dostaví se minimálně jedno hlídkové vozidlo a v něm dvě opice s pistolkama, ale možná přijede několik vozidel, odtahovka a spustí se celá mašinérie provázená sepisováním záznamů o přestupku, pořizováním fotek a možná odtahováním vozidel. Cítíte tu moc? Kdybyste šli za každým jednotlivým majitelem vozidla osobně, nikdy byste toho nedosáhli. A tohle je možné hrát na mnohem vyšších levelech než je přízemní rovina obyčejných občanských bonzáků.

Dokonce se může stát, že o vašem příkladném postoji vyjde článek v novinách a nějaký devótní lokální pisálek v něm uvede, že policie tvrdě zasáhla, majitelům vozidel zatrhla parkování tam, kde to zákon nedovoluje, nastolila pořádek, vyměřila pokuty, že je bude popotahovat, čekají je velké komplikace, hrozí jim peněžitý trest ve výši až několika tisíc korun.

Krátkodobě a střednědobě mají největší šanci na úspěch a realizaci takové myšlenky, které vrcholí tím, že se někomu něco zakáže, zatrhne, někdo je za něco potrestán, došlápnou si na něho, klidně nepřiměřeně nebo v rozporu s právem. Někoho se podaří sociálně zlikvidovat, takže sice může zůstat naživu, ale musí se ploužit kanálem. Postačující je, když se mu rozpadne rodina, nemůže vykonávat práci, kterou měl rád nebo alespoň onemocní. Tradiční podporu mají silové instituce, policie, fízlové, různé skryté špehování a pozorování, slídění na internetu nebo klidně i na vašem dvorku. Jsme národ fízlů, profesionálních i amatérských, offline i internetových. Před nějakým časem mi sdělil jeden hovorný městský policajt, že v podstatě všechny jejich výjezdy nad rámec běžné hlídkové činnosti se neodehrají proto, že by byl někdo v nouzi, ale proběhnou na základě udání z řad veřejnosti, že se někomu něco nelíbí nebo si myslí, že dochází k porušení zákona. Policejní skryté aktivity jako skryté měření rychlosti, skenování registračních značek, odposlechy, vytváření donašečských sítí a podobně nejsou odsuzovány, jak by se patřilo, ale naopak jej ksindl celebruje a jako legitimní a účinné postupy, protože nevede k ničemu jinému, než že na konci někoho chytí a potrestají, což je přece prima. Angažovaní vohnouti všeobecně milují instituce, úřady a korporace, protože ty taky mají potenciál ovlivňovat společenské prostředí v jejich prospěch a sem tam umrtvit něčí kozu. Je to zvláštní prostředí, které kumuluje nejistotu a zlovolnost nejnižších společenských vrstev a vytváří z ní svého druhu hodnoty v podobě mrtvých koz a demotivovaných lidí.

Oni prostě nechtějí a neumějí žít a nechat žít. Tolik ke krizi liberalismu.

Není to jen náš lokální problém, byť se mi zdá, že zde je tento přístup extrémní a byl povýšen na lokální náboženství. Možná je to tím, že zde máme parareligiózní figuru největšího parchanta a pasivního agresora všech dob Josefa Švejka, možná jsme jen kurvy díky genofondu, ale okolo se taky snaží. Třeba jsem se dozvěděl před časem, že Němci podle nějakého výzkumu chtějí jezdit po dálnici stopadesátkou. Nemohlo mě přitom nenapadnout, že ti, kdo v tom průzkumu hlasovali pro zavedení rychlostního limitu na německých dálnicích, přece už teď mohou dobrovolně jezdit 150 km/h, když je to podle nich tak správně, a nemusejí se tak okatě pokoušet dosáhnout na ty, co mají rychlé auto. Oni by možná taky rádi jezdili rychle, ale nemají na to auto nebo koule a tak to řeší jinak.

Zrovna dnes proběhla médii zpráva, která pravděpodobně ukončí před několika lety zaváděnou praxi výživného podle výše příjmů. Pamatujete tehdy to psycho, pardon, společenskou diskusi, jak se tvrdilo, že tamty mylyjonáři neplatí dost na děti chudým děvečkám, kterým předtím naštěkali do boudy? Opět, muselo to být opojné a vzrušující, přes politika nařizovat někomu třetímu, kolik má platit na haranta.

Mrtvá koza aktuálně obchází i kolem vaší pistole nebo pušky, kterou máte pro sport nebo sebeobranu. Slušnej člověk přece takovou věc nepotřebuje, protože si zavolá policejní profesionály. Zbraně jsou drahý a mají je stejně jen bohatí, tak co. Pryč s tím. Takhle zase vohnoutí sebranka rozhoduje o tom, zda budete žít nebo ne. To je přece tak prima.

Když se nad tím zamyslíte, mnoho rozhodnutí za vás už teď dělá ksindl. A chce dělat ještě víc.

Celá  kampaň zlovolnosti, poťouchlosti a nasazování psích hlav lidem, které vohnouti nemají rádi je nekonečná. Není žádný bod, ke kterému by to dospělo a oni si řekli dost!, teď už je svět dostatečně zkurvený a my toho necháme, protože teď je to akorát. Každý den se najde něco nového, s čím by se dalo nějak pracovat a každý den se žábě o něco přihřeje voda. Praktickým důsledkem je, že v některých oblastech začali už vohnouti kácet ve  vlastním lese. Tlakem na kazuistickou legislativu, co by je ochránila ode všeho zlého tím, že všechno zlé prostě zakáže, se jako vedlejší produkt odehrálo to, že začali kriminalizovat sami sebe. Musím se smát, když někde čtu, jak dopravní podnik různými právními triky prodal pohledávky nějakým vyděračům a pokuta za černu jízdu vohnoutovi narostla na desítky tisíc. To mají za to volání po „spravedlivých zákonech“ a posílení postavení věřitele, protože „tamty podnikatelové“ mají drahý auta, luxusní děfky a dluhy kam se podívaj.

Myslel jsem si dlouhou dobu, že problém s kozou a její životní perspektivou je nějak spojený s komunisty a jejich zmrdskou ideologií, která je také obestavěná kolem mrtvé kozy. Postupně jsem přišel na to, že komunisté a jejich ideologie jsou až následek a nikoli příčina. Příčina je něco hlubšího mimo politiku, něco jako chyba v základním kódu. To, z čeho komunisti vybudovali totalitní stát, to je tady pořád, jen si to říká jinak a sofistikovaněji teď argumentuje, například společenskou nebo environmentální odpovědností. Jinak jsou to stejný kurvy v jiné karosérii. Možná je problém, že se při té revoluci používalo příliš mnoho sametu a málo nehašeného vápna.

Ve své podstatě se jedná o soustavnou řízenou destrukci, nejen koz, ale různých materiálních i nemateriálních statků z oblastí ekonomie, sociologie a práva. Nemůže to skončit jinak než špatně.

Neexistuje vůdce, který by společnost z toho vyvedl, protože politici jsou sráči. Nejsou nic jiného než poskokové v rukou svého elektorátu a jediné, co mohou dělat, je plnit jeho rozmary, mlátit kozy kladivem, udržovat preference vysoké a krást co nejrychleji, aby byli zajištěni pro případ, že si nějaká nadnárodní klika naplánuje obměnu lokálního establishmentu.

Problém není řešitelný biologicky, protože jedna generace přenáší svoji poťouchlost, zlovolnost a zkurvenost na tu další v rámci výchovy, přičemž se současně establishment snaží tyto vlastnosti v lidech podporovat. Takže si budeme muset počkat, až se průser přestane projevovat ojedinělými excesy, napříkla že radnice nechá exekutorku vykrást dementnímu dítěti stavební spoření  a dosáhne širší působnosti.

Situaci tak napraví až pořádnej průser, do kterého to spěje. Je mi líto, že pro vás nemám lepší zprávu.


22.12.2015 D-FENS


Související články:


12345 (408x známkováno, průměr: 1,29 z 5)
32 568x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017