Zvažte svou odpovědnost bla bla…!

Featured Image

Asi nemá cenu sáhodlouze rozebírat přínos programu MS Outlook pro zmrdí hnutí. Ultouk je jeden z hlavních zmrdích nástrojů, který lze kdykoli používat k e-otravování jiných osob a hromadné distribuci zmrdismu do jiných lokalit.

Utlouk dovede posílat maily s perverzním obsahem různým adresátům, zprávy a úkoly opatřovat různými přiblblými příznaky, aby adresátům vyskakovala různá varovná okna na obrazovce a váš zmrdiduch byl tudíž neustále s nimi, i když jste out of office a máte nastavenou nějakou zajímavou automatickou odpověď. Utloukem můžete svolávat meetingy a špiclovat časové plánování svých podřízených. Můžete si v něm ukládat různé informace o souzmrdech, archivovat si všelijaké zmrdizprávy a vůbec se jedná o ideální zmrdisoft, protože obsahuje hromadu pomůcek a asistentů, díky kterým se stane králem elektronické komunikace i průměrný zmrdí outsider.

Je to vlastně takový manuální mail-bomber. Zde je návrh, jak to dotáhnout k úplné dokonalosti a na konec každého mailu přidávat automaticky informaci, že jeho čtenář je nesvéprávný debil. Možná jste se  tím ještě nesetkali, ale vypadá asi nějak takto:

V jazyce Palackého to znamená: Zvažte vaši zodpovědnost za životní prostředí, než vytisknete tuto zprávu. Psáno samozřejmě zeleně.

Z technického hlediska je instalace tohoto enviromntálního plug-inu do vaší zmrdizprávy prostá a zvládne ji i úplný debil. V Ultouku zvolíte položku „Nástroje“, dále „Možnosti“, na následující kartě vyberete „formát“ a „podpis“. Do okénka, ve kterém se edituje podpis, můžete psát třeba jako v MS Wordu. Vložíte tedy enviromentální ISO kompatibilní zmrdimessage, kterou předtím zkopírujete z nějakého staršího doručeného zmrdimailu. Nechcete-li přijmout zmrdimessage jako hotovou pravdu, můžete ji optimalizovat přidáním dalších znaků, potřebujete instalovaný font Webdings. Pokud tedy message nějakým způsobem vytvoříte, enviromentální mail bombing může začít, protože takto konfigurovaný podpis se začne sám přidávat na konec každého mailu, který si vyrvete z hrudi a ekologistní propaganda nevratně splyne s vaší elektronickou adresou.

Efekt tohoto manuálně šířeného viru je asi takový: Nesvépravný pasivní uživatel Utlouku je vystaven dilematu a netrpělivě čeká, aby mu nějaký zmrd poradil. Neví, zda si má e-mail přečíst na obrazovce, nebo zda ho má vytisknout nepřečtený a přečíst ho až na papíře. Vodítkem k řešení tohoto problému je právě uvedená věta. Dement, který e-maily až doposud tiskl, se nyní hluboce zamyslí, celé to zváží a v lepším případě dopustí autopřevýchovy. Začne maily číst na obrazovce, místo co by je četl na papíře a archivoval v šanonech. Tím teprve docení výhody Utlouku jako e-buzeračně-komunikačního nástroje a co hlavně, zůstane stát jeden strom tak, jak je vyobrazen.

Pokud považujete takový scénář za nereálný, ptáte se zákonitě, komu je tato informace určena. Odpověď: Nikomu. Touto informací pisatel zmrd dosáhne totální převahy svého ega nad čtenářem. Něco jako „podívej, jak já myslím ekologicky, chrapoune!“. Rozumný člověk pak považuje takovou informaci za zcela zbytečnou, protože určitá souvislost mezi spotřebou papíru, spotřebou dřeva a kácením stromů je všeobecně známa i ve zvláštní škole.

Zajímalo by mě, jaký efekt ve skutečnosti zmrdiinfo vyvolává, zvláště když víme, že zmrdi mají tendenci vytvářet řetězové maily s rozsáhlými rozdělovníky. Obsah zprávy se zvětšuje o počet byte adekvátní počtu znaků + nějaká formátovací informace. Tyto desítky byte se znásobí počtem příjemců zpráv a znovu znásobí počtem všech odpovědí. Zmrdivěta se šíří geometrickou řadou a tím také geometricky rostou nároky na servery, které zmrdivěty přenášejí. Zvýšené nároky na zmrdiservery projeví se zvýšenými nároky na hardware, především výkon počítačů a paměť, a vyžádají si v konečném souhrnu investice. E-mail musí protéct nějakým vedením, stojí peníze nejen zmrda odesílatele, ale i nezmrda příjemce. Ano, do hry jsou zatahováni i nezmrdi, kteří přeposílají za nějakým účelem zmrdimail dále. Ve finále si nahrabe Telecom a další komunikační společnosti, přičemž nelze očekávat, že by zisky investovaly do výsadby lesů. Dodatečné hardware si vyžadá dodatečný přísun energie. Protože atomová energetika není momentálně politicky přijatelná, bude se muset vyrobit nějaká dodatečná energie, nejlépe tím, že se spálí nějaké neobnovitelné zdroje, třeba uhlí. Náklady na distribuci jedné zmrdimessage sítí jsou nula nula nula nic, ale v celkovém souhrnu integrováno přes počet mailů v oběhu každý den a přes počet jejich autorů zmrdů to dělá částku, kterou bych nerad platil ze své kapsy. Čili pitomá větička se stromečkem funguje jako antiekologický činitel a kdyby se měla měřit její efektivita, čili postavit proti sobě náklady, které způsobila a úspory na straně tech, kterým otevřela oči, myslím, že by to projela na celé čáře. Když k tomu připočtu, že že pokud se přece jen rozhodnete navzdory enviromentální responsibilitě e-mail vytisknout, budete potřebovat více papíru (pokud tedy neprintujete na slajdy).

Pak můžeme řešit otázku, co se stane s tím stromem, který maily zachráníme. Zde mohu nabídnout svoje vlastní poznatky, které mohu získat na vlastní oči, pokud poodejdu kousek od svého domu. Vedou tam takové koleje a po nich jezdí vláčky s vagónky. Trať vede do Dvořiště neboli Summerau a odtud jedou vagónky ještě dál na jih, do sousedního Osterajchu. I zcela dezorientovaný železničářský odborář by bez problémů poznal, kam vláček jede. Když jede z Čech, veze suroviny – třeba uhlí nebo dřevo – a když jede zpátky, veze hotové zboží, třeba automobily nebo nějaké chemikálie. Tolik krátká studie na témata obchodní bilance a přidaná hodnota. Osud stromů, které přijdou ušetřit tím, že zvážíte vlastní enviromentální responsibilitu, mi za takových okolností připadá jako marginální problém.

Co k tomu všemu dodat? Vzpomeňme na legendární počítačový virus Sušenka. Zobrazoval na obrazovce žádost „Dej mi sušenku“ a dokud uživatel nenapsal slovo susenka, tak nemohl s počítačem pracovat. Enviromentální responsibilita je na tom stejně. Otravuje vás zbytečnými informacemi, krade váš čas, peníze a pozornost. Podobně jako šiřitel viru Sušenka nabývá nad vámi autor Envitomentální krávoviny v jistém okamžiku vrchu, aniž byste mu mohli klást odpor a argumentovat, že vás jen zbytečně otravuje píčovinami.

Zvažte vaší odpovědnost za stav řitní sliznice předtím, než si s tímto článkem posloužíte na záchodě!


06.03.2005 D-FENS
 

12345 (2x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
193x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:08
D-FENS © 2017