Zrušte Ostravě sport!

Featured Image

Přestože mě za dosavadní život nepostihlo fanouškovské nadšení, natož jeho militantní projevy, dokážu leccos tolerovat.

Ať už dresíkáře vyvěšující si na auto symboly svého oblíbeného klubu či nadšené fanynky oblečené do klubových barev prožívající každý nevydařený zápas. Ve své podstatě se to příliš neliší zasvěcené debaty nás ostatních o čemkoliv jiném, snad jen těch emocí je tam více. Ovšem to, co se děje na severovýchodě naší republiky mě pravidelně dokáže doslova katapultovat ze židle.

Zatímco represivní složky našeho státního útvaru s chutí pokutují psi, že chodí na ulici bez vodítka, nastražují radary na dlouhé přehledné úseky a kašlou na místa, kde je nízká rychlost opravdu potřeba, celkem bez velkých problémů tolerují chování „fanoušků“ Baníku. Nedokážu posoudit, zdali je to dáno unikajícím radonem z poddolované krajiny či prostě jen velkou koncentrací zmrdů, že v těchto končinách si pod pojmem fandit sportu představují zdemolovat cokoliv, co nepřipomíná klubové barvy. Do jisté míry se tento přístup dá brát jako rasistický projev. Kdo nesdílí naše představy, dostane na budku.

Televize sice příliš často záběry z projevů fanoušků tvořených přerozenými synky lidové milice nepřináší, a pokud ano, jde jen o slabý odvar. Příjezd příznivců Baníků totiž znamená pro pořádkové oddíly přibližně totéž, co očekávaný vpád okupačních vojsk. Bohužel jen s tím rozdílem, že zatímco na nezvanou armádu lze použít ostrou munici, naši spoluobčani mohou být tak maximálně odděleni od davu, a teprve když někoho přizabijí, být příslušným policistou pokáráni.

Jedním z dalších záseků do pochybnosti o funkčnosti tohoto státu byl článek, v němž si jeden z baníkovců postěžoval, že tentokrát jich bylo málo a museli za vlak do Prahy platit. Průvodčí se jich nebál, a tak za jízdenku Ostrava-Praha hrdinně požadoval 30 Kč, tedy přibližně tolik, co tady stojí dvě jízdenky hromadnou dopravou. Baníkovec bezpochyby zapomněl zalitovat nad nespravedlností doprovázejících policistů, kteří jim alespoň zpočátku znemožnili daný vlak zdemolovat. Aspoň že se našla skupinka železničářů s transparenty propagující Spartu, jinak by si totiž ani nemohl po nich hodit nějakým přiměřeně velkým šutrem. Udát se to ve vlaku, jistě by agresor nepohrdl ani sedačkou či tyčí na držení cestujících jako přiměřenou zbraní.

Všechny tyto projevy vedou k jednoznačnému závěru, že státní orgány posuzují stoupence Baníku za zvířectvo. Ve vlaku se dopravují zadarmo či za zlomek běžné ceny, na nádraží musí být doprovázeni aby po cestě neudělali nějakou škodu nic netušícímu chodci či si nevzali na paškál nějakou nemovitost. Obdobně jako zvířata mají nulovou trestní odpovědnost (za zvířata však zodpovídá majitel) a vztahuje se na ně jen ochranná ruka zákona. Takže zatímco tahle banda zmrdů ničí co ji přijde pod ruku, represivním složkám nezbývá, než je občas polít studenou vodou z cisterny či v případě ohrožení po nich hodit slzný granát. To však s rizikem hrozby trestního stíhání.

Osobně by se mi zamlouvala představa, kdy by po nejagresivnějších jedincích pořádkové jednotky mohli střílet ostrými náboji. To však jde proti současné legislativě. Proto bych hlasoval alespoň pro méně drastické řešení inspirující se ve světě zvířat. Problematické jedince zklidnit uspávací střelou a dodávkou odvézt do vhodné klece, kde by byli očipováni pro snazší identifikaci. Pravda, na to nejrůznější zmrdi z řad ochránců lidských práv mohou namítat, že odchycený jedinec je sám o sobě jako beránek a tudíž takové zacházení odporuje jeho lidské důstojnosti. Na to se řešení hledá o něco problematičtěji, ale přesto existuje. Obléknout příslušného zastánce práv do dresu Sparty a v nestřežený okamžik předhodit stádu těchto „beránků“.

Stále jsem však nenašel nebo snad raději nehledal odpověď na to, kdo platí řádění těchto omezenců. Kdo zafinancuje opravu nebo spíše rekonstrukci vlaku, obrovské policejní manévry, zničené stadiony a další zbytečné výdaje. Temné zákoutí šedé kůry mozkové mi napovídá, že to budeme my, jakožto daňoví poplatníci a zákazníci pojišťoven. Takže namísto zlepšení silniční sítě se můžeme jen dívat na to, jak nový asfaltový povrch je vyměněn za řádění bandy omezenců, jejichž jediným cílem je vyvolat pouliční válku, ať už Baník prohraje nebo ne. Stálo by proto za to najít nástroj, jak všechny tyhle jedince pochytat, a dokud nevydělají na zaplacení všech škod, které způsobili, tak je nepustit na svobodu. Mám dojem, že pak bychom byli mezinárodní organizací na ochranu lidských práv označeny za otrokářský stát, což je mi upřímně fuk.  Ovšem to Špidlík nedopustí, tudíž se nabízí jiné řešení. Trochu upravit sportovní zápasy Baníku. Hráče rozsadit do tribuny, na plochu nahnat všechny zmrdy co je hojně propagují, rozdat jim nože a nechat je, ať se pobijí. Úkolem policie by bylo dohlížet pouze na to, aby se do uzavřeného prostranství nedostal někdo nepatřičný.18.5.2004 Catana

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
63x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:09
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!