Zpustošení Evropy, aneb piráti opět na tahu - zpět na článek

komentářů 254

 1. Když už se tu doporučují knížky a píše o předválečném Německu, tak si taky troufnu jednu doporučit:
  https://www.databazeknih.cz/knihy/hitlerova-nenavist-k-zidum-klise-a-skutecnost-81879
  Název vypadá dryáčnicky, ale je to velmi čtivý a věrohodný popis té chaotické doby.

  1. Velmi dobré jsou také „Hitlerovy peníze“.

 2. my to víme že nás chtějí zlikvidovat, co s tím ale chcete / chceme dělat? Stejně ráno vstaneme a půjdeme do práce a v obchoďáku budeme brebtat že to zase podražilo.
  Budeš vychovávat své děti jinak? Stejně je semelou kola massmedií a pozlátko spotřebního života.
  Od začátku jsme jen pokus mimozemšťanů. Pokusní králíci. Mravenci v laboratoři.

  1. Jednu z možných odpovědí nabízí Rod Dreher: Benediktova cesta.

  2. Skřete, vy věříte na mimozemšťany? Kdyby vám bylo pět, tak to chápu. Široko daleko ve vesmíru není živá duše, nic, co by se vám jen vzdáleně podobalo a už vůbec tam není nic, co by používalo nějaký mozek. Říkáme si „člověk“ pán tvorstva, ovšem jsme nejslabší a zároveň nejničivější tvor ve vesmíru. Mimozemšťan je utopie, báchorka podobná těm o božstvu, která vás má svést na falešnou stopu.

   1. aaa tady se nam stale spi :)) wake up budy wake the fuck up … ja myslel ze extraterrestrial life uz tam u vas v ohrade mate poreseny …https://youtu.be/frbhePgen_0

   2. ex.debilex: Vy jste fakt tak namyšlený, že si myslíte, že existujeme jen my a nikdo jinej?
    :D to je sranda! V životě jsem neměl čest se potkat s debilem, který byl natolik přesvědčený o své jedinečnosti až nyní. Vyjímka potvrzující pravidlo. no LOL mám dost jako…

    1. Skřete, s tím debilem byste měl šetřit, já v tom svém příspěvku nikde nečtu, že je člověk jedinečný, naopak, je nejslabší a nejničivější tvor ve vesmíru. Možná, kdyby nedostal do vínku mozek, byl by užitečnější, třeba jako mravenec, nebo včela. A že lidské plémě jediný exemplář s tak zvrásněnou šedou kůrou mozkovou ve vesmíru, na tom trvám.

     1. 1) Promiň, ale omezenec se řekne hovorově debil.
      2) Ve svém příspěvku nečtete že člověk je jedinečný? Dovolte abych Vám ocitoval váš text: “ Široko daleko ve vesmíru není živá duše, nic, co by se vám jen vzdáleně podobalo a už vůbec tam není nic, co by používalo nějaký mozek.“ Jinými slovy prostě široko daleko ve vesmíru jsme jedinečné stvoření. Pokud máte problém s pochopením významu „jedinečnost“ tak se nedivím, že máte problémy pochopit i tak primitivní věci jako, že ve vesmíru nejsme sami.
      3) o miliardách galaxií a o miliardách vesmírů asi nemá cenu se s vámi bavit co?

      Pro ostatní sem dám odkaz na pěknou vázu starou prej 3000let nalezenou v evropě, která tak trošku posouvá všechny dějepisné keci předních vědců do prdele. Každej páprda věděc ví úplnou piču. A naše existence má rozhodně vyšší princip než jen zničit tuto planetu.
      https://www.denik.cz/magazin/bronzove-vedro-z-hlubin-casu-odhaluje-sva-tajemstvi-nova-ale-i-pridava-20180522.html

      1. A tak to skutečně máme problém s pochopením jedinečnosti. Protože jedinečný budete v případě, že budete ve vesmíru se svým mozkem sám, ovšem vzhledem k tomu, že je nás kolik těch člověků? Sedm miliard asi? Tak nejste jedinečný, to byste musel být leda Bůh a to skutečně nejste.
       Miliardy galaxií, miliardy vesmírů? Ale tak jo, když tomu věříte, já vám to rozmlouvat nebudu.
       Co se týče existence lidstva má to skutečně nahnuté, takže buď kolonizace další planety (exoplaneta jako už v minulosti) nebo sbohem nepovedený klone.

       1. Vysoce pravděpodoně je někde ve vesmíru inteligentní život, ale my se to nikdy nedozvíme prostě proto, že je to příliš daleko než aby tam člověk mohl nějakou raketou doletět.

        „Naše Galaxie má zhruba 2*10^11 hvězd. V dosahu HST je v principu 10^11 galaxií… …je ve viditelném vesmíru maximálně 10^22 hvězd, tj. deset tisíc triliónů hvězd.“

        http://www.astro.cz/rady/pozorovani-oblohy/casto-kladene-dotazy/kolik-je-hvezd-ve-viditelnem-vesmiru.html

        Myslet si, že při takovémto množství hvězd nikde ve vesmíru není další planeta, na které by byl život, je hodně mimo.

       2. Jo a ta „kolonizace další planety“, to je jenom sci-fi. Žádná obyvatelná planeta v blízkém okolí není.

        1. Já tedy, pravda, hvězdy spočítané nemám, na to jsem příliš pokorný člověk.
         Vzpomínám si na bublifuk, jako děti jsme pořád dělaly bubliny. Byly krásně duhové, taková bublinková duha. Vždycky mě zajímalo, jak tam vzniká ta duha a ona to interference světelných vln odražených od vnitřní a vnější plochy tenké stěny té bubliny. A to vlastně způsobuje ty krásné duhové obrazce, ten úžasný efekt. Všiml jste si někdy, jaké barvy tam převládají?
         Nevěřte všemu, co vidíte ve vesmíru.

         1. DĚLÁŠ SI ZE MĚ PRDEL ŽE NEVÍŠ JAK FUNGUJE ROZKLAD SVĚTLA A MÁM S TEBOU PAK VÉST ROZHOVOR NA TÉMA VESMÍRU? ZTRÁTA ČASU! Chytrému napověz, hloupého kopni, takže KOP a naser si píčo.

          1. No… vy mate pravdu ale oba dva. Duvod, proc jsou bubliny barevne je ten, ze svetlo se castecne odrazi na prvnim rozhrani hmot, castecne na druhem rozhrani (tloustka steny bubliny), takze dochazi jednak k interferenci a dale pak proto, ze ruzne vlnove delky ve svetelnem svazku se odrazi v jine vzdalenosti od rozhrani, dochazi k rozkladu svetla. Vysledkem tedy jsou ony barvicky, vznikle interferenci a rozkladem. Rozklad zpusobuje ony barvy a interference zpusobuje nekonzistenci barevnych ploch.

          2. To tedy skřeta nepotěšíte, když zjistí, že mám taky pravdu.
           Mně spíš přijde jako ztráta času upínat se na hledání mimozemské civilizace místo toho, aby se hledala alternativa v podobě kolonizace další exoplanety člověkem. Člověk (nevím, jestli si tenkrát tak říkal) tuto planetu, kterou nazval Zemí, kolonizoval v minulosti a dalo mu fakt hodně práce, aby ji zušlechtil a zdokonalil a připravil pro náš lidský druh. Tahle planeta je skutečně poslední svého druhu, tudíž pokud bude zničena dříve, než se najde alternativa, život tak, jak ho známe, pro lidi skončí.

          3. Pane schizofrení maniaku, který tady plevelí diskuze a musí mít vždy poslední slovo. Pěkně tady předvádíte pěkný kolotoč za který by se kdejakej komunista nemusel stydět, otáčíte názory až hamba.
           napřed jsme ve vesmíru sami, když vám pak někdo vysvětlí, že je tady tolik místa a tolik „náhod“ že prostě musí existovat život i někde jinde, tak už couvete a oháníte se že jste jedinečnost v celém širém vesmíru myslel tak, že hloupej člověk který si ničí vlastní zemi je ve vesmíru jedinečný. No a když Vám už někdo po 15ti letech svého bídného života vysvětlí rozklad světla, protože jste nejspíš ve škole chyběl, přispěcháte s vizí že hloupý člověk který si dokáže jen ničit planetu měl kolonizovat a ničit další planety?
           Chlapče ty seš zralej na lobotomii.

          4. Vaše teorie jsou jenom teorie, jako ty moje, co se týče vesmíru. Tvrdit, že jenom ty vaše teorie jsou správné, je neuvěřitelně namyšlené, hloupé a maximálně omezené. Jste úplný hovno, skřete, oproti přírodě a vesmíru.. zamáčkl by vás jako červa, rozdrtil na prach. Stačí zemětřesení, tsunami, cokoliv, stačí, když nebudete umět plavat a někdo vás strčí do vody. Jste úplný hovno, malilinkatej skřet v záplavě dalších sedmi miliard malilinkatej skřetů, pamatujte si to. Protože jste druhem, kterého je sedm miliard, jste nejpočetnější druh, na rozdíl od jiných živočišných druhů, které vymírají díky tomu, že člověk jim bere prostor a podmínky pro jejich život. Jste úplný nic ve vesmíru, když tady vymřou včely, jste v prdeli, hlavně že se hádáte o suchý z nosu kvůli nějakým teoriím.
           A plevelem se nazývají příspěvky, jako jsou ty vaše, kde jen nadáváte, urážíte, vřískáte tady velkými písmeny jak rozmazlenej fracek, jste jak imbecil, kterej se raduje, když sestřelí holuba ze střechy, ve vašich výkřicích tady není nic, co by někoho obohatilo novými informacemi, či znalostmi a o čem by mohl člověk skutečně přemýšlet a diskutovat.

          5. [i]> Protože jste druhem, kterého je sedm miliard, jste nejpočetnější druh, na rozdíl od jiných živočišných druhů, které vymírají díky tomu, že člověk jim bere prostor a podmínky pro jejich život.[/i]

           A to jste věděl, že každý člověk (jeden ex.lex, jeden skřet) obsahuje 3x víc buněk bakterií, než buněk vlastních? Nejsme „nejpočetnější druh“, a to tak, že ani zdaleka. To by nás muselo být asi tak miliard-miliardkrát víc (ano, 18 extra nul na konci).

           I těch obyčejných kuřat je na světě třikrát tolik, co lidí.

           Což mimochodem adresuje i druhou část vaší věty. Ano, některé druhy vymírají (i kvůli člověku). Jiné naopak zažívají neslýchaný, úžasný boom (i díky člověku). Vyšlechtili si mikrobi (psi, kuřata…) nás, anebo my je? Kdo je komu víc užitečný?

          6. My si nerozumíme, myslím tím živočišné druhy, které vymírají, však tak píšu, na rozdíl od jiných živočišných druhů, které vymírají. Možná to pro vás nebylo dost srozumitelné, nebo mnou nepřesně formulované tak, aby to bylo zřetelně pochopitelné.

          7. Víte, já se nechci přít, ale hovořím o živočichu, mikrob asi nepatří mezi živočichy? A s tím šlechtěním by se to nemělo přehánět, protože pak se vám stávají mikroby a viry imunní a nakonec zemřete na obyčejnou rýmičku a s ošetřovatelem robotem u hlavy.

          8. podle mne jsou nejuzasnejsi viry v jejich „jednoduchosti“

           https://cs.wikipedia.org/wiki/Virus

          9. Tak viry jsou především vlastně „parazité“, žejo. Nemohou se rozmnožovat mimo hostitele. Respektive mimo buňku. Jsou to parazité živočichů, rostlin i některých bakterií. Virus vlastně není živým organismem v pravém slova smyslu, je to takovej jednoduchej biologickej „systém“. to je právě velmi zajímavé, protože některé viry mají svůj systém zabudovaný do RNA a nikoliv do DNA jako ostatní živočichové na Zemi, to je fascinující prostě.

          10. Do čůráků nadávám takovým prazmrdům jako jsi ty ex.debilex.
           1) když dojdou argumenty začneme urážet pisatele, moc dobrý. 2) Stále jste nevysvětlil jak jste to myslel s kolonizací dalších planet? To jako budeme ubírat část prostoru i mimozemšťanům? Myslíte že jsou mimozemšťané multikulturní?
           3) Jsou to sice moje úvahy, ale jsou 10000000% platnější než ty vaše když ani nevíte jak se rozkládá světlo na duhu. Základní poučka zní: „Nevěřte vědcům, ale jen pouze své intuici“ a když tady máte před sebou pyramidu o které vám řeknou že to je pohřebiště tak jim to nevěřte, protože už dneska se začínají objevovat skutečnosti, že největší vědecký demagog Erich Daniken měl pravdu… Tudíž já jsem dnes tady jako kacíř a lhář a pičus Skřet a za pár let to co tady pravím nějaký vědec potvrdí a bude velký haló. Akorát si nikdo už nevzpomene na to že ten jeden psychopatický sprostý skřet to tvrdil už v roce 2018! A už drž hubu, na jeden příspěvek odpovídáš třema jak šulin.

          11. Ano, jsou. 52.63 % mimozemšťanů je multikulturních.

          12. pzkudk: To jsou, to máte recht.

          13. @pzkudk
           sakra s řazením…! ne, že by celá diskuze na toto téma nebyla… ehm, úsměvná, ale vy jste mě vyloženě rozchechtal! :-)

          14. Skřete, vy jste ukázkový příklad toho, proč vyspělá civilizace a její vrozený intelekt vždy totálně vymře a člověk jak idiot začíná od znova budovat vše od začátku, říká se tomu zjednodušeně zacyklená časová smyčka v prostoru. Protože vysoce humánní civilizant je prošpikován tak obrovskou korektností a nechce se chovat jako ten barbar, že skutečně zavře hubu, když na něj vystartuje typ barbara jako jste vy. Už chybí jen vaše pěsti na mé tváři.

          15. Proč mi vkládáte vlastnosti které nemám? Proč se domníváte že Vás chci za váš názor fyzicky napadnout? To jako když tě nazvu debilem je pro tebe synonymum fyzického útoku? Neberete si to moc k tělu ty pičoidní mrdko?

          16. Protože vaše vysoká míra agresivity v dialogu hodně vypovídá o vaší psychologii osobnosti, tudíž je jasné, že nemáte k ráně daleko.

          17. hodnotit přes klávesnici jsi začal ty a jde vidět jak iditosky se chováš, jsi jak malé pětileté dítě. Nic o mě nevíš, zabýváš se mojí psychologií a pak ještě navíc napíšeš takovou hovadinu že ti chci ublížit. Ty to budeš mít ve světě ještě hodně těžké ale věřím že se okopeš a časem z tebe bude rozumný člověk. zatím se uč a nepiš bláboly do diskuzí.

          18. Verbální projev o člověku hodně vypovídá, o to víc, když je člověk schovaný na netu pod nickem, nemá žádné zábrany, tudíž se odkopává velmi rychle. Ano, je to těžší udržet úroveň dialogu, když člověk naráží na barbary tvého typu.

        2. Pojďte sem zrg, chtěl jste ukázku psychopatie, skřet má klasické příznaky poruchy a vývoje osobnosti. Sledujte jeho průběh vyjadřování a prezentace zde na fóru. Malá přizpůsobivost, neustálá tendence prosazování svých potřeb bez ohledu na možnosti a důsledky, časté konflikty s okolím, střetávání se s okolím, potřeba hrubého vyjadřování. Jde o poruchu, která se vyvíjí celý život a nikdy úplně nezmizí. Myslím, že psychofarmaka by byla na místě, tlumila by agresivní projevy vůči okolí.

         1. Technická…je to komentářovej systém, do fóra to má fakt daleko :D

          1. Fórum je místo pro veřejné mínění k hlásání názorů, takže jsme na fóru.

          2. zrg jsem poslal do piče už několikrát, má mě v ignoru, takže nevím o co se snažíte.
           zrg je měšťák z Brna, pičus zkurvený.
           Každej má prouchu mysli a díky tomu jsme každej jinej, říká se tomu osobnost, kterou si v průběhu života tvoříme. A moje zkušenost ukázala že hovořit přímo k věci, nazývat je pravým jménem a mluvit pravdu přináší nejvíce ovoce v dnešní prolhané době, protože si pak lidí Vaší pravdy víc váží.
           Takže buď rád že jsem tě nazval čůrákem a pitomcem hned a víš na čem seš, než kdyby ti mazal med kolem huby jak jsi užasnej ex.lexík a jak tě mám rád a se vším s tebou souhlasil a po zavření prohlížeče bych tě stejně nazval vyjebaným pičmondem.

          3. Jó, tak to je taky perla. Skřete, člověk, který do teď nepochopil, že si nepřeji, aby mi tykal, nemůže pochopit nic dalšího. Vy nechápete ani základní pravidla slušnosti. Vy nerespektujete nic a nikoho. Nechápete ani základní pravidlo, že vaše svoboda končí tam, kde začíná moje. A už vůbec nemáte právo pak tady buzerovat svobodný lidi, viz zrg a další, máte ho v ignoru a stejně pořád na něm nenecháte nit suchou. Vy absolutně nerespektujete ostatní, jejich svobodu, jejich prostor, jejich názory, zrovna zrg je dost přemýšlivý člověk, shání si informace, skutečně rozvíjí myšlenky, nutí ostatní přemýšlet, diskutovat, vy jste skutečně zvrácený, něco jako: Já, jenom já!, tvrdíte jak jste čestný tím, že tu všechny pourážíte, myslíte si, jaký že jste hrdina, řeknete jim, že jsou dementi a jste schovaný na netu, co je na tom čestného? Co je na tom obdivuhodného? Nadávat umí každý idiot. Jste jak hluboko zaříznutá osina v řiti, kterou dokáže bezbolestně vyoperovat jen opravdu velmi šikovný chirurg.

         2. Jo a ještě k tomu Hitlerovi, ten trpěl jen bludy – říká se jim megalomanské. Trump a Kim jsou v podstatě taky tací megalomani. To znamená v kostce, že jsou přesvědčeni o své nepostradatelnosti a o nadměrném významu své osoby. Takových lidí ale najdete hafo.

          1. Trump je spíš egomaniak. Kim – aniž bych se ho nějak chtěl zastávat – byl do té role spíše vmanévrován okolnostmi a nemůže s tím nic moc dělat, jinak ho převálcuje vlastní aparát. Někdy si říkám, že Kim sám je jen loutka, která hraje podle not mocného byra (a Číny) v pozadí. Zcela určitě má určitý vliv na dění v zemi (kupříkladu opatrné ekonomické reformy), ale do skutečných událostí, které mají vliv na mezinárodní dění, asi moc mluvit nemůže.

          2. Já si myslím, že Kim hlavně nechce mít v zemi chaos, v chaosu jste totiž oslabený, chce mít naprostý přehled o tom, kdo do jeho země cestuje, za jakým účelem, kdo z jeho země vycestuje proč a za jakým účelem, prostě si hlídá předek i zadek, jak se lidově říká. Myslím si, že severokorejci si chtějí zachovat vlastní identitu, kulturu, nějaký řád, morálku apod. A asi skutečně nemají zájem na tom, aby se ve své zemi stali časem menšinou, prostě některé národy nechtějí multikulturní model, všehochuť, to přece není nic zvláštního. Někdo má rád přeplácanou pizzu se všemi ingrediencemi a někdo preferuje pizzu jen sýrovou. Takže je chápu, bez ohledu na to, jaký tam mají režim, je skutečně chápu.

          3. Tady máte příklad toho, jak lehce země ztratí morálku, jak lehce zničíte celou justici, o které si myslíte, že je neporazitelná a nestranná a spravedlivá. Jestli severokorejci sledují dění ve světě, jakože sledují jak ostříži, to vám říkám, tak se jim nedivím, že jsou nadmíru opatrnický a o to více utužují své tradice, budují armádu a režim. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migracni-byznys-mareni-prava-Nemecky-soudce-otevrene-promluvil-co-se-deje-kdyz-mu-prijde-uprchlik-s-advokatem-537309

          4. Hitler byl větší pán než ty ex.lex, ten měl mozek, koule a čest a né tisíce příspěvku odpovídajících sám na sebe. Demente.

          5. Samozřejmě, že Hitler měl koule, mozek taky, protože zblbnout masy barbarů tvého ražení takovému Hitlerovi nedalo žádnou práci, to moc dobře věděl, k tomu stačí kult osobnosti, správně zvolené symboly (hákovej kříž měl magickou sílu pro barbary už sám o sobě), jednoduchá úderná rétorika, čestnej nebyl, kdyby byl čestnej, dostal by se tak leda na náměstí, kam by si nosil rozkládací židličku a maloval krajinky za mrzký peníz.

          6. Hitler měl kouli. Jednu. Doslova.

 3. Nevěřím na spiknutí, pokud se něco dá vysvětlit jednodušeji, tak beru to jednodušší řešení.
  1. Příchozí z Afriky a Blízkého východu neumí pracovat, jen bojovat. Stačí se podívat do jejich rodných zemí, jak to tam vypadá.
  2. Pokud někde převáží jejich vliv, ta k z Berlína bude Bejrút. To znamená strmý pokles HDP, chudobu, žádný soc. smír, ale pouliční boj.
  3. Pokud se Evropa rozsype do stavu Sýrie, nikdo na tom dlouhodobě nevydělá. I ta elita bude muset utíkat a přijdou tady o majetek. (V Sýrii probíhá proxy válka živená zvenčí. Kdyby bojovali za svoje, tak by už chcípli hlady.)
  4. Malá válka se leckomu hodí, ale velká občanská válka mezi 0,5G lidmi, to je něco jiného.
  5. Představa, že to někdo uřídí až se 0,5G lidí začne mazat, je dost zcestná – i ta elita se uvnitř střetává a není jednotná (jako Hitlerovi pohlaváři).
  Myslím si, že „elita“ jenom „hledá“ cesty jak ostatní přechytračit a dostala se svou nenažraností za hranice soudnosti.
  Nám zbývá jen nepříjímat utečence z problémových zemí a v ostatních věcech hledat kompromisy.

  1. Přesně tak.
   Nedávno jsem u sedmičky opravdu dobrého červeného usilovně přemýšlel nad tím, co bych asi dělal jako první, kdyby mezi zdejšími 500 milióny lidí opravdu k něčemu vážnému došlo. Nemusela by to být rovnou počínající apokalypsa či Armageddon – stačily by bohatě dvě až čtyři špinavé jaderné bomby, odpálené za vhodné konstelace počasí /větru/, popřípadě zhruba stejný počet raket s VX, nebo jiným podobným sajrajtem.
   Společný by tohle všechno /tedy několik současných teroristických megaútoků/ mělo jednu věc.
   V poměrně krátkém časovém úseku by umřelo velké kvantum lidí a současně by byla zamořena i hodně rozsáhlá území.
   Se všemi jevy z toho vyplývajícími. Počínaje např. problematikou co nejrychlejší likvidace desetitisíců až statisíců mrtvých a zamořených těl, evakuace dalších statisíců až miliónů lidí ze zamořených oblastí, problémy s jejich ubytováním, léčením atd.
   Při tom současném, naprosto neskutečném bordelu na kolečkách, jak teď funguje Evropa jako taková, by se to všechno úplně neřízeně zesralo tak rychle, že by to snad ještě fungující dlouhé a střední vlny nestíhaly ani hlásit.
   Věděli jste například, že jeden jediný, velmi výkonný dlouhovlnný vysílač Topolná na 270kHz, s původním PA výkonem 2x600kW, schopný spolehlivě obsáhnout ve dne i v noci nejen tento stát, ale i téměř celou Evropu – je zlikvidován? Místo dvou původních vysílačů DRV600, schopných pracovat záskokově, nebo i v tandemu, je na 270kHz osazeno 50kW prdítko od Telefunkenu, které už v Brně slyšet není…Když vysílač s původním výkonem ještě pracoval, naši dovolenkáři spolehlivě přijímali ČRo1 i v Jugošce a na obyčejných tranďákách či autorádiu.
   Čím chce tento stát v případě megaprůseru informovat lidi o důležitých věcech? Těmi všemi, většinou z lenosti bezdrátovými prdítky – místními rozhlasy, se zanedbanými akumulátory, co bez trvalých 230V v jedné z fází, přivedených do lamp, jsou schopny funkce asi tak minutu-dvě ?? Těmi jakože městskými informačními hnízdy tlakáčů s dosahem sotva 800m, zcela bez srozumitelnosti a neschopné funkce bez síťového napájení?
   Když ve svém oboru vidím, jak jsou zanedbány a ojebávány i opravdu důležité evakuační a informační systémy, když si představím, že se v jednom malém státu velikosti ČR naráz pokusí telefonovat z mobilů třeba pět miliónů lidí, kdy se sítě okamžitě zeserou jako občas na Silvestra či Štědrý den – to prostě nemůže dopadnout dobře.
   A znovu podotýkám, že k porušení toho současného, křehkého evropského statu quo /kdy všechno „nějak“ funguje/ by stačilo opravdu velice málo.
   Ono by úplně bohatě stačilo, aby ony teroristické megaútoky /ať už proxy, nebo skutečných teroristů/ proběhly POUZE například v Německu.
   Bude stačit necelý týden a všechno, co dneska na hranici svých možností a úsporně postaveno ještě nějak funguje, se okamžitě zhroutí nejen v dotyčném Německu, ale hlavně všude okolo, kde je to ještě horší – při známé provázanosti všeho se vším v EU.
   Opravdu v současnu k velkému průseru stačí hodně málo.
   Vymyslel jsem víceméně prd, co bych tak asi dělal.
   A to realistické, co mě napadalo a co jsem dotáhl k nějakému závěru, tomu byste se stejně smáli. Nakonec by to nemuselo být realizovatelné vůbec. Nikdy nemůžete vzít do úvahy všechny alternativy, co mohou nastat.

   1. to Sela. Jak to myslis, ze „elita bude muset utikat“. To by me zajimalo. Jak bude asi Rothschild, Soros a spol. utikat, proc, kam a pred kym, prosimte ? Jak bude cca 10.000 lidi, kteri ovladaji 40% celosvetove ekonomiky, stradat tim, ze vychcipe 500 milionu lidi v Evrope a pet miliard ve svete a ze to tu bude trosicku jaderne zamorene na deset nebo dvacet let, kdyz Cernobyl ukazal, ze po havarii JE maji NEJLEPSI stav prirody za poslednich tisic let a to jen diky tomu, ze odtama zmizli lide ?

    Jestli si predstavujes pod pojmem elita zdecimovanou stredni tridu, ktera v nejlpepsim pripade vlastni firmicku o deseti lidech a pobira EU dotace a trese se strachem, aby propluli vsemi narizenimi a bumazkami anebo vrstvou patolizalu a prestitutek, kterych jsou plna media a europarlament, tak te mohu ubezpecit, ze tito lidi bez budoucnosti chcipnou drive nez bezdaci a nestekne po nich pes.

    Plan elity pro svet je jednoduchy. Rizeny ekonomicky upadek, svedeni problemu na Rusko, Iran, Severni Koreu whatever, ukrajinsky scenar obcanske valky zradikalizovanych Banikovcu mezi sebou (kterym solidne vymetl hlavinky mainstream, viz stadecko Banikovcu neustale plevelici diskuzi tady), valka, zabiti veritele a ekonomicky „reset“, zredukovani populace o nejakych devadesat procent (jak se milostive usnesl Rimsky klub) no a pak uz si tech hornich 10.000 co ovlada momentalne 40% celosvetove ekonomiky konecne bude moct vzit celou planetu pro sebe, aby jim tady povl nesmrdel a nedrancoval prirodni zdroje.
    Nedostatkem asi trpet nebudou, kdyz se vyroba da krasne robotizovat a automatizovat a veskere know-how uz maji vymyslene.
    Nejake delnasy si ale asi z nostalgie nechaji, mozna jen tak z hecu, aby meli koho sikanovat, kdyz jsou to sociopat a psychopat jeden vedle druheho.
    Jedine, co jim brani, jsou dosud nevysbirane zbrane a celoplanetarne nezavedeny Gunban a pak silne, samostatne a vlastenecke Rusko, kde to sociopati ala Rothschild nemaji vubec v ruce a kde by jejich NWO ala Orweluv 1984 velice tvrde narazil.

    1. zrg1: Robotizace nefunguje (rozhodně ne v této pětiletce), viz Tesla/Musk.

     1. ale neboj, robotizace funguje, taky ta postapo robotizace nebude muset resit zivotni uroven a ekonomiku pro sedm miliard lidi, ale pro deset tisic postapo vyvolenych a pro jejich potreby to naprosto postaci i s bohatou rezervou.
      Jim pro absolutni prevahu postaci stredne intenzivni zemedelstvi, satelitni komunikace, par elektraren a nejaka fabrika schopna vyrabet drony, rizene strely, tanky a PVO. To by proti postapo prezivsim hadrarum s kalasnikovy melo stacit s bohatou rezervou.

      1. jo, tohle mi k té mojí ranní kávě celý týden chybělo! jako autíčka dobrý, ale je to marný – nic mi tak neprojasní den hned zrána jako to správné počteníčko o armageddonu, chaosu, zmaru a rothschildovi… :-)

       je zvláštní, jak stačí trocha dobrého červeného a člověka to přivede k tomu, že proti té správné živelné i neživelné katastrofě prd zmůže… nicméně si ten poklidný současný život bude dál a dál a furt a houšť zasírat tím „co by – kdyby“…

      2. 2 lola:
       Prosím, buďte v klidu. Mám v hlavě opravdu něco úplně jiného, Vaší terminologií, nemám ji „zasranou chaosem, zmarem, Armageddonem a jadernou apokalypsou“. Jen jsem si prostě u flašky dobrého červeného a taky dobré muziky jenom tak hypoteticky představil „coby-kdyby“. Jak jsem napsal – vymyslel jsem stejně hovno jak devítka galoše.
       Například jsem vůbec nevymyslel to, jak bych z panelů na dvou střechách, které jinak celoročně spolehlivě zásobují 1,5 rodinného domku, dostal nějaký případný bordel, co by na ně shora napadal a byl popřípadě radioaktivní /pokud bych se já nějakým zázrakem tomu přímému spadu vyhnul/.
       Zkuste se nad tím taky jen hypoteticky zamyslet – že je to dočasně jedna z Vašich velkých výhod, jste nezávislý na fungování veřejné rozvodné sítě a i v tom okolním chaosu si večer a hlavně v noci dopřáváte luxus svícení výkonnými LED reflektory /aby Vás třeba okamžitě nevyrabovali/ a dopřáváte si všech dalších pomocníků na elektřinu až do okamžitého příkonu 5kVA. Včetně přitápění a vaření, protože by v nastalém chaosu a po rozpadu veřejné sítě nešel plyn a v RD na plyn obvykle dřevo nebývá/.
       O tohle všecko byste během pár dní přišel, protože na panelech leží třeba 3mm vrstva nějakého černého hajzlu, co je buď radioaktivní, nebo škodlivý nějak jinak.
       Popřemýšlejte o tom, jak byste to z těch panelů efektivně, bez újmy na vlastním zdraví dostal, abyste mohl i v té okolní hrůze používat aspoň minimum věcí na elektřinu /mimo komunikací, samozřejmě/.
       Docela by mě zajímalo, co byste vymyslel Vy. Třeba počkat na nejbližší, rovněž radioaktivní či otrávený déšť? Zavolal hasiče, ať Vám to za dvacet prutů bakšiše /co už nebudou mít cenu ani bývalé dvoukoruny/ jedním céčkem a v pohodě spláchnou do okapů?
       Ano, uvědomil jsem si, že bych téměř sám, bez dalších a rovněž ozbrojených členů smečky opravdu zmohl v téměř každé případě a v nastalé situaci úplný hovno. Tedy skoro.
       Protože zrovna třeba ty panely opravdu nejsou neviditelný, ví se o nich dlouho. A kde jsou panely a nějaká akumulace, tam je taky elektřina – co jinde bohužel není. A máte kurevský problém, jehož řešení Vám nenaskočí dotud, dokud ho nebudete muset akutně řešit.

       1. vaš starosti bych chtěl mít. Pokud by došlo k jaderné apokalypse, tak s největší pravděpodobností budete mrtvý nebo umírající a pokud ne, tak starost jak vypucovat solární panely bude jedna z posledních věcí na co budete myslet. nakonec to nejspíš skončí že to vezmete mokrym mopem na klacku a až panely přestanou fungovat, tak budete používat naftový generátor a až vám dojde nafta, tak si buď postavíte větrný kolo s dynamem, nebo se na elektriku vyserete úplně, šlo to bez ní tisíce let. Ona i ta elektrika bude jedna z posledních věcí, na které bude záležet. Voda, jídlo, úkryt, lékařská péče… Americký stáložárný kamna a pořádnej sporák na dřevo budou mít větší hodnotu než nějaká elektrika.
        Ale buďte v klidu, než jaderná válka nás spíš vykosí nějaká nezvladatelná pandemie. A to bude teprve legranda.

       2. @servisdok
        jsem klidu… věřte mi, že vašim úvahám rozumím, ale jak níže píše shane – dá se předpokládat, že v případě „coby – kdyby“ apokalypsy budou problémy úplně jinde, než na jaké se připravujete…

        naopak velmi oceňuju vaši poctivou snahu se s tím nějak poprat a současně sdílet info o „devítkách galoších“, ke kterým asi dospělo spoustu jiných před vámi :-)

        1. …takže „jak VÝŠE píše shane“ … to řazení příspěvků je mrcha nevyzpytatelná! :-)

        2. Myslím servisdoku, že Robert Merle Vaše sny v románu Malevil popsal poměrně čtivě.
         Zbytek doplní Urza v díle Anarchokapitalismus v praxi aneb od apokalypsy k apokalypse.

         1. Hezký film natočili Britové. Threads.

          1. nebo americký The Day After z roku 1983.

          2. @Jihocech Honza, shane
           nevím, jestli bych pro Threads použila slovo „hezký“, ale je fakt že působivý byl opravdu velmi… pro mě tedy víc než The Day After…

          3. Za pozornost stoji i The Stand (Svedectvi?) od Stephena Kinga. Kdyz si odmyslis nadprirozeno v druhy pulce knihy, tak je to celkem presny popis apokalypsy skrz pandemii. Akorat si to teda dost ulehcil tim, ze Dobro i Zlo svolavaj svoje lidi telepaticky na urceny misto. A pak to, ze Las Vegas v pousti ani Boulder v horach nejsou zrovna nejlepsi mista na restart civilizace.

          4. @shane
           to neznám, díky za tip! snad se přenesu hlavně přes ten telepatický messaging, ale varována to mám šanci ustát… :-)

          5. Neni to tak strasny, jde v podstate o sny. Prvni tak dve tretiny jsou fakt dobry.

       3. servisdok:

        – podle poddůstojnické příručky ČSLA chemické otravné látky degradují ve většině zasaženého území do týdne až dvou, pokud zaprší tak i rychleji, a drží se pak jen na spodní straně plotů apod. Takže megasprťák se nekoná pokud se lidé někam zavřou na pár dní.

        – radiace klesá exponenciálně, podle koncepce PJO by po přímém pozemním výbuchu termonukleární zbraně (=vč. spadu) stačilo vylézt z krytu po cca. 14 dnech aby to už přeživším „jen“ zkrátilo dobu dožití o ca. 1/5. Takže megasprťák se nekoná pokud se lidé někam zavřou na pár dní.

        – větší problém je zásobování vodou a jídlem. Voda se dá vyřešit filtry, i pískovými. Jídlo se dá dovézt z nezasažených oblastí pokud existuje „bezpečné místo“ odkud se dají organizovat konvoje zabezpečení + PHM + jídlo. V případě izolovaných teroristických útoků řešitelné. Armáda by to zvládla organizačně protože na to plánuje v rámco logistického zabezpečení vysílání brigády (to je účel těch slavných „Dragousnkých jízd“ a podobných štábních cvičení AČR nanečisto), zbývá sehnat sklady jídla. Opět řešitelné.

        – největší problém je kdyby to bylo v zimě (a byla skutečně zima, ne něco co se dá přežít ve spacáku).

        Jinak řečeno, tragédie by to byla, byly by tisíce mrtvol při útoku, ale potom by prostě jen lidé umírali častěji než jsou teď zvyklí (podchladí se, zeslábnou, není dostupná lékařská péče, mají pech a dotknou se kontaminantu který nespláchly deště…) a umírali výrazně dříve než jsou teď zvyklí (v 50-60 namísto v 90). Ale lidstvo by nevyhynulo.

        Podstatně větší průšvih by bylo následné hledání viníků, které je potřeba okamžitě potrestat. To by mohlo vyvolat full-scale válku s nezasaženými státy, a to by mohlo zmasakrovat podstatně víc lidí než jakékoli teroristické útoky. Stačí si představit letecký útok na stadion plný uprchlíků (našich, ne ze 3. světa)…

        1. Cetl jsem studii, ze pri osvobozovani Mosulu bylo spojenci zabito priblizne 400-600 (tezko zatim presne spocitat) lidi diky „presnemu bombardovani“, coz mistni zatim nedocenili, protoze IS tam za celou dobu sveho pusobeni popravil jen 25 lidi.

         Tak nejak mam dojem, ze na lidi defekuje nemecka doga.

         1. Jen na některé lidi. Někteří jsou si rovnější.

         2. No, tohle vždycky těžko soudit. Na jedné straně „civilista = bojovník kterému před focením odebrali Kalašnikov“.

          Na druhé straně ISIS útočil pancéřovanými VBIED s maskováním za civilní auta (na pancíři namalovaná kolečka a okna apod.) které IqAF a USAF skoro nestíhali identifikovat a kosit ze vzduchu, takže nakonec kde rychle vyjelo auto směrem k iráckým pozemním silám, „BUM“.

          Ale hlavně na třetí straně se říká, že Irák to pak dobýval „americkým“ stylem, tzn. „troops in contact“ -> schovat se za roh a předpokládanou pozici nepřítele sundat nepřímým úderem – akorát že jaxi s tím rozdílem, že IqAF neplýtvalo nějakou přesnou municí, ale v nejlepším ruském stylu používalo „přesné bombardování železnými bombami“ Mk.83 – např. naše L-159 prodané IqAF nosily výhradně hloupé bomby, i když umí házet LGB…

          …A že hlavně často nepoužívali letectvo, protože to je drahé, ale prostě to do města na férovku kropili těžkým dělostřelectvem. A u měst to kropili dokonce termobarickými salvovými raketomety (ty slavné TOS-1 co koupili od Rusů).

          Jenže ohledně obětí iráckého dělostřelectva jsem četl řádově vyšší odhady mrtvých. Takže ve výsledku máme jen další otázky, samé otázky…

          1. Ja jsem cetl clanek anglickeho novinare, ktery se tam ptal v rodinach a zajimaly ho obeti ryze civilni. Proto nebyl schopen dat do kupy presne cislo.

           Samozrejme, ze je dobre, ze IS v Mosulu uz neni. Ale mel jsem o5 pocit, ze byl fakt dobry napad, ze spojenci zustali v Plzni a nesli osvobozovat Prahu. Prece jen pamatky ze sadrokartonu uz by takovej tahak nebyl.

          2. Nu ano, to už se tak obvykle stává, že nepřítel způsobí větší ztráty než vlastní strana*. Spojenci (včetně SSSR) taky zabili podstatně víc Němců než nacisté. Zřejmě to znamená, že nacisté a IS byli hodní kluci a Spojenci vraždící svině.

           *historicky jedinou vyjímkou jsou komunisté. Ti zvládli povraždit víc vlastních lidí než kolik jim dokázali pobít jejich nepřátelé.

          3. Mimochodem, 600 mrtvých při několikatýdením dobývání města? Sovětský nálet na Mladou Boleslav den po válce smázl kolem 1300 lidí, z toho asi 500 českých civilistů. A to sovětský bombardovací letectvo stálo za pendrek. Když pár zbloudilých B-17 vysypalo bomby na Prahu 14. února, tak to odneslo asi 150 lidí. A to to bylo pár letadel.
           600 mrtvých za pár týdnů? To je beze srandy velký pokrok.

          4. Ten novinar psal, ze dle jeho cmuchani (tusim se tomu dnes moderne rika „investigace“) vetsina tech obeti byla prave proto, ze prakticky nebyla pouzita pechota. Samozrejme, ze byt tam pechota, tak se to cislo preleje z ovcanu na profiky. Jenze profik se smrti tak nejak musi pocitat.

           Pochopitelne, ze debata o tom, jestli barak nesel hasit efektivneji, je tak nejak k hovnu, kdyz mozna puvodne stacilo detem schovat sirky.

     2. > Robotizace nefunguje (rozhodně ne v této pětiletce), viz Tesla/Musk.

      Musk byl sice nucen část své výrobní linky řešit lidmi, jednalo se ale jen o relativně malou část a všude jinde mu ta „robotizace“ (ve skutečnosti automatizace) funguje. Ostatně v ostatních automobilkách je afaik ještě na vyšší úrovni.

      1. Bystroushaak: Právě proto že robotizace funguje, tak Škoda Auto má 33 000 zaměstnanců, že ? :-D
       Pravdou je, že na významně robotizované továrny si počkáme ještě mnoho let.

       1. Bez automatizace a robotizace by těch zaměstnanců měli tak 100 000+. Automaty a jednoduchý roboti nejsou žádnej hi-tech, začínalo se s nima někdy kolem druhý světový.
        Už od druhý světový války je lidí ve výrobě potřeba čím dál tím míň, za současného výrazného navýšení produkce. Ať už v průmyslu nebo zemědělství.

       2. > Bystroushaak: Právě proto že robotizace funguje, tak Škoda Auto má 33 000 zaměstnanců, že ? :-D Pravdou je, že na významně robotizované továrny si počkáme ještě mnoho let.

        Co to je proboha za řeči? Jak definuješ „významně robotizované“? Vždyť už teď různé automatizační systémy odvádí tak 70% fyzické práce, možná víc. To ti přijde bezvýznamné?

        Automatizace odvádí spolehlivější, přesnější, replikovatelnější a rychlejší práci než lidi. K tomu nechce dovolenou, nemusíš jí platit nemocenskou, výplatu ani sociální pojištění. Automatizace a „robotizace“ není žádná novinka, to je naprosto masivní trend posledních 50 let všude tam, kde se jedná o opakované fyzické činnosti.

        Když jsem v roce 2008 studoval informatiku na TUL, tak už tenkrát jsme se učili programovat systémy, které nebyly úplně přesně definované, například chytnout různě otočenou součástku kdekoliv na páse, místo na souřadnicích x, y, z, které se nikdy nemění. Jednalo se jednoduché klasifikace, grupování, zpracování obrazu a machine learning.

        Ten důvod proč slyšíš o „robotizaci“ poslední dobou víc a víc je, že dnes už špička zase o generaci dál, a roboti (ve skutečnosti software) pomalu a ve velmi omezené míře začínají zvládat i činnosti, které nejsou definované nijak, kromě pár ukázek z trénovacích dat, či jsou definovány hodně nejasně. Jak to vypadá se můžeš podívat v praxi na youtube, kde se dají najít videa robotů ořezávajících maso z prasete, přestože každé prase je trochu jinak velké, různě se na háku kývá a má jinak tlusté svaly a jinak dlouhé kosti. Přesto robot je schopný přes machine learning dopočítat kudy má vést řez. Viz třeba Automatic Ham Boning Robot. Stejně tak se začínají objevovat roboti, kteří jsou schopní například na základě pár ukázek poskládat několik obtížně uchopitelných dílů k sobě, protože prostě mají software, který modeluje 3D prostor kolem nich. Momentálně je to špička, která ale za 10-20 let, až se dostane úplně všude a klesne cena, nahradí spoustu pracovních pozic.

        Musk to s robotizací přehnal, jak sám prohlásil v interview s CBS news. Co tomu já tak rozumím, tak standardní přístup bývá iterativní – nejprve navrhnout nějakou linku, která jakž takž funguje, s tím že tam je kopa lidí, kteří například zajišťují transport od jednoho stroje ke druhému. Pak jí teprve postupně čím dál víc vylepšuješ a automatizuješ a odstraňuješ jednotlivé lidi a nahrazuješ je stroji a pásy a podavači.

        Musk oproti tomu zvolil riskantnější přístup, kdy linku plánoval od začátku silně robotizovanou, což se mu v některých místech nevyplatilo, protože složitost distribuovaného systému vzrostla natolik, že tam začaly vznikat prostoje a nebylo jednoduché je odstranit. Proto byl nucen některé kritické bottleneck části zrušit a nacpat tam lidi. Což ovšem neznamená, že robotizace nefunguje, jen že tenhle přístup, kdy na zelené louce navrhneš celou linku jako plně robotickou není zrovna ideální. Taky rozhodně nerozebral celou linku, ale jen pár částí, které přímo ukazuje v tom interview.

        1. Jen drobná poznámka k té dovolené a socpojištění: taky to můžeš odepsat z daní.

    2. Naprosto nesouhlasím s představou nějaké jaderné války. V Evropě nás čeká hosp. krize a potom občanská válka. Ta přinese zánik infrastruktury a produkce. Majetek elity v Evropě bude bez ceny. (Čínu vlastní zase jiná elita.)
     Roboty dosud nefungují bez lidského přičinění. Pro robotizovanou výrobu potřebujete stabilní prostředí – infrastrukturu a kvalifikovanou obsluhu.
     Já trénuju střelbu, zlato se také bude hodit.

     1. souhlasit nemusis. Ona se te totiz ptat nebude.

   2. Mám obavu že v případě, který popisujete, už bychom nemohli dělat vůbec nic. Stačí vypnout na dva dny internet, a valná většina populace do 40 let věku propadne psychóze, vypnout na týden elektriku tak tu najednou máme mezi lidma všechny patologický jevy a procesy co jich je.

    1. vypnout elektriku, tak jde CELÁ civilizace do kopru, 40 let ne40 let.

    2. v pripade, ze treba Kim se nasere a vypne pomoci EMP cele USA a USA to budou opetovat a vymazou NK ze sveta a znici pulku CIny a Ruska a Cinani a Rusi to budou opetovat a odpali Yellowstone a celou zapadni Evropu a Izrael do prdele, tak samozrejme stale prezije tak desetina celosvetove populace, v Evrope , obou Korejich a Japonsku o trochu mene, v Oceanii a Africe zase trochu vice.
     A samozrejme to prezijou Rothschildi ve svych bunkrech, vedle kterych ty vladni v USA v zulove skale a s triceti patry pod zem blednou zavisti.
     A ze by Rothschildi nebyli vcas ve svych bunkrech je zbytecna obava, jelikoz tak to na svete chodi, ze bez Rothschildu zadna valka nezacne, i kdyby ji mel nakrasne vyvolat Kim.
     Velikou zivotni vyhodu budou mit v postapu rusti muzici nekde v tajze, evropsti bezdaci, kteri se nejak rychle a efektivne dostanou z byvalych evropskych mest nekam do hor a postapo preperi. Naopak znacnou zivotni nevyhodu budou mit celozivotni vypatlanci s klapkama na ocich a mozkem na mainstreamu, protoze jejich znalosti znackoveho zbozi a nejnovejsi apka v ajfonu jim bude pekne k hovnu. Druzi nejhorsi na tom budou molodci s patriotismem v krvi a nutkavou potrebou slouzit vlasti a dodrzovat eticka pravidla, pravdolaskari a dobroseri, ti pujdou srat jako druzi. Az po nich pujde srat bezne civilni obyvatelstvo a az po nich ruzni trestanci, mafiani, oligarchove a rowdies.
     Kazdopadne hlavni kaz v Rothschildove planu na WW3 je Rusko, protoze za soucasne situace by se smal naposled Putin a spol a to by nepekne zkazilo vyhlidky NWO na svetovladu. Tudiz lze ocekavat, ze Zapad bude cim dal krecoviteji okopavat Rusy kontraproduktivnima sankcema a falesne je obvinovat ze vseho, od dopingu sportovcu, pres manipulaci voleb az po lidozroutstvi, zatimco Rusko nebude delat vubec nic, jen cekat, az se Zapad rozesere ekonomicky sam od sebe a nakonec to zoufali hosi z NWO stejne zmacknou, nez aby se odjebali do prdele mirovou cestou, jako SSSR a Gorbacov, blahe pameti.
     I kdyby meli mizernou sanci 1% na vitezstvi. Protoze prohrou to pro Rothschildy nikdy nekonci, oni si vzdycky najdou cesticku, jak se vratit, koneckoncu za ě svetove kopali za Hitlera a nakonec stejne vydelali na jeho porazce, i za cenu, ze se neplanovane presunuli z Evropy do USA. Tihle hajzlici totiz vzdycky kopou za obe strany.

     1. nutno vzit v uvahu i moznou renesanci vodikove bomby ktera jde skalovat donekonecna narozdil od atomovych stepnych bomb .. Sacharov puvodne designoval Cara na 100 MT ale bal se odkloneni zemske osy tak nakonec byla jen 50 MT .. kdovi co s timto pekelnym vynalezem jeste v budoucnu muzeme zazit v rukou silence

     2. O výhode ruských mužíkov sa nesporím, ale európski bezďáci sotva. Tí sú zvyknutí priživovať sa na rozvinutej civilizácii, ktorá zrazu nebude. A keď im nikto nedá pár drobných na čučo a ešte by od nich snáď žiadal za jedlo nejakú prácu, dopadnú veľmi neslávne.

      1. Evropští bezďáci by chcípli jako první. Vesměs jsou to vychlastaný a vyfetlý trosky s náběhama na duševní choroby, bez jakejchkoliv pracovních návyků a ochoty pracovat, neschopný se zapojit do chodu společnosti. Dneska přežívaj jen proto, protože společnost je natolik bohatá, že i drobky odpadlý od stolu jsou schopný zajistit existenci podobných parazitů včetně zdravotní péče. Pokud by šlo tlustý do tenkejch a nastolil se modus „kdo nepracuje ať není“, tak bezďáky potká velmi rychle dost neslavný konec.

       1. A představa, že by pražský bezdomovec přežil v horách je dost úsměvná. Bezdomovec je rád, když se mu za vydatné pomoci ostatních obyvatel a státu/obce podaří přežít zimu v Praze, natož někde v Kérkonoších. A to jsou v posledních letech ty pražské zimy dost slabota, pod mínus deset v noci to klesne jen málokdy a v tramvaji nemrzne vůbec.

        1. Myslím servisdoku, že Robert Merle Vaše sny v románu Malevil popsal poměrně čtivě.
         Zbytek doplní Urza v díle Anarchokapitalismus v praxi aneb od apokalypsy k apokalypse.

         1. Sakra odpálil jsem už jednou napsané, nicméně myslím, že zrg1 myslel ty hordy měšťáků, co se stanou bezďáky působením vnějších sil.
          No podstatné jsou voda, dřevo nejen na otop, zásoby jídla a semen, zbraň a být učenlivý a šika.
          Přežije-li nějaké zvířectvo tak fajn.
          Taky je dobré se se smrtí smířit a zemřít čestně a ne sežrat babičku nebo vnučku…

          1. ups! všechno zmíněné mám na seznamu, jen to nesežrání přímých příbuzných mi uteklo… :-D furt se je co učit!

          2. ne, zerg myslel bezďáky jako bezďáky. Ne měšťáky kterejm tlaková vlna zbořila dům. Napsal to celkem jasně.
           p.s. Babička je tuhá, to je tak na polívku. Lepší sežrat někoho mladýho. Nejlíp samečka ze znepřátelenýho klanu. Samičky je možno ochočit a použít k rozmnožení vlastního klanu.

          3. Dobré je taky chodit pravidelně k zubaři. Chcípnout na sepsi ze zkažených zubů v bunkru plném vody, konzerv a munice je fakt trudné.

          4. Stačí otrava krve, nebo blbej tetanus. Nebo chřipka. Nebo úplavice a podobný sračky jako cholera a tyfus.
           Jakmile by na delší dobu vypadla lékařská péče a výroba léků tak bysme koukali, jak smrtelná je kdejaká rýmička na kterou si dneska pomalu ani nebereme nemocenskou.

        2. Bezdak v horach nema sanci, protoze i kdyby nakrasne zalezl nekam do jeskyne, tak chcipne hlady. Tady se totiz maka.

         Prave… jsem se vratil…. z pole. Ne ze svyho, byl jsem pomoct. Odkamenili jsme rucne cca 9 ha. Vlecka se dvakrat vysypavala, kameny pod cca 5 kg se nebraly, bo maly. Takze braly se vetsi, pripadne dvouchlapovy a trichlapovy. Delali jsme to ve ctyrech lidech (trachtor ridil osmiletej klucina souseda) dve hodiny. Nakonci jsem utrousil, ze proc na to pole nepostvali odkamenovac. Dostalo se mi okamzite odpovedi, ze nez by sem ten odkamenovac z dali prijel, tak to mame hotovy, tak v cem je problem…?

         1. Nom, vono i v tý jeskyni – udělat ohniště, natahat dříví, rozdělat oheň, přikládat, natahat dříví, přikládat, natahat dříví, přikládat… Výhoda je, že v tý jeskyni nemrzne. Nevýhoda – jeskyně abys pohledal. Voda, jídlo, voda, sehnat jídlo, udělat zásoby… sehnat jídlo a udělat zásoby tak, aby se nezkazily… sehnat jídlo, udělat zásoby a schovat je, aby je něco nesežralo… sehnat jídlo … až do zblbnutí.

        3. na druhou stranu (né že bych vám oponoval a prohlašoval bezdomovce za highlandery) je zcela zajímavý úkaz pražská Vidoule, kde žijí party bezďáků v jeskyních. Pravěk jak z knížky – vchody ucpané dekou, uvnitř ohýnek, kořist z popelnic a fungují v klidu i v zimě…

         1. Že by změna? Pionýry tam stejně jako pod barranďákem byli Ukrajinci.

          1. specielně jsem to nestudoval, ale jak jsem pracoval v tom ČVUTáckém areálu u motolských rybníčků, tak v rámci výletů na Vidouli jsem tam nakukoval. Vesměs Češi.

     3. bezdomovci. muhehe. Že ty si čet Tmu od Neffa?

   3. 1. „Věděli jste například, že jeden jediný, velmi výkonný dlouhovlnný vysílač Topolná na 270kHz, s původním PA výkonem 2x600kW, schopný spolehlivě obsáhnout ve dne i v noci nejen tento stát, ale i téměř celou Evropu – je zlikvidován?“

    Chápu, že zbývajícím posluchačům DV (všem třem) je to asi líto.
    Přesto, nerozumím tomu, proč pálit minimálně tak 30 MWh elektřiny denně na ozařování Evropy signálem, který prakticky nikoho nezajímá.
    Ani bych neřekl, že ostatní země Evropy jsou nadšené z toho, že jim zarušujeme tu frekvenci.

    Taky nechápu, jak je pro informování v případě katastrofy užitečný vysílač, který naladí jen malá část starých přijímačů a který v případě katastrofy ani nikoho nenapadne ladit, protože na té frekvenci se už běžně nevysílá.

    2. „Opravdu v současnu k velkému průseru stačí hodně málo.“

    Zas tak málo zjevně ne- vzhledem k tomu, že se to ještě nestalo, přestože spousta skupin i některé státy jsou ochotné na to vynaložit nemalé úsilí.

    A navíc:
    Takový Izrael má rozlohu asi jako Morava a opravdu hodně opravdu odhodlaných nepřátel.
    I kdyby sajrajt zabil jen stovky lidí, nějaký terorista ho tam milerád odpálí, klidně přitom odpálí i sebe.

    Přesto se to ještě nestalo, takže to až tak snadné zjevně nebude.

    1. servisdok je fanda do slaboproudu, tak to tak musíš brát. Fandy do vlaků taky mrzí zánik parní trakce, i když zbytku populace rozhodně nechybí čištění sebe sama od sazí po každý cestě a letní požáry okolo tratí.

    2. V zásadě jde o to, jaký mají DV efektivní dosah a jak jednoduchou technikou /ba přímo primitivní/ je lze na poměrně velkém území přijímat. V situaci, kdy budou EMP zničeny veškeré pokročilé technologie, zůstanou provozuschopné pouze prvky a přístroje, postavené na základě klasických „širokých“ polovodičových technologií.
     Energetická náročnost DV vysílačů podobného ERP nění zadaleka taková, jak píšete. Postačí Vám jedna exkurze /můžete vzít i děti, podívat se na rozsvícené RD250VM/ do RVS Topolná. Na původních, ještě stojících trafačkách zůstaly štítky s výkonem a zůstaly stát i původní přípojky.

     Myslím, že to byl /s/prostý záměr, zlikvidovat DV a část SV v prospěch /či neprospěch, jak si to vyložíte/ něčeho jiného.

     Mně jako osobě a „fandovi do sloboproudu“ právě vůbec nejde o to, že DV už prakticky nevysílají. Když si budu chtít poslechnout zrestaurovaný starý přijímač, jak asi kdysi na DV hrál, není nic jednoduššího, než nějakou nf modulaci prohnat přes AM modulátor.
     Jde mi o to, že v připadě megaprůseru by to byl jeden z nejúčinnějších nástrojů informování obyvatelstva.
     Není to až tak dávno od zhruba prostředku 2.SV., abychom si to nepamatovali, nebo nebyli schopni dohledat.
     Kdy i prostí a nemajetní lidé přijímali tehdy nepříliš silné SV vysílání velmi primitivními „přijímači“ a to dokonce i v oblastech, kde ještě dlouho po válce nebyla zavedena el. síť.
     V připadě megaprůseru Vám totiž budou všechny prostředky, používající cokoli z FM, nebo plně digitální naprosto k ničemu – budete úplně hluší a slepí. Návod, kterak z toho ven, dává právě bývalá, reálná válečná situace, kdy lidé nebyli slepí ani hluší a nezůstali neinformovaní ani ve velmi nouzových případech, co jich byly za války desetitisíce.

     1. „V situaci, kdy budou EMP zničeny veškeré pokročilé technologie, zůstanou provozuschopné pouze prvky a přístroje, postavené na základě klasických „širokých“ polovodičových technologií.“

      To je prakticky vyloučené, byť i v rovině hypotetických nepravděpodobných scénářů.

      První otázka je vůbec vyvolání EMP dost silného na zničení elektroniky na rozsáhlém území.
      Specializované EMP zbraně jsou většinou zaměřené na ničení bodových cílů, čili tam je v mnohem větším nebezpečí právě ten centrální vysílač než např. decentralizovaná počítačová síť.
      Navíc samotný EMP sice může způsobit velké materiální škody, ale to je tak všechno.
      Pro teroristy, kteří chtějí hromady mrtvých, to není zajímavé.

      Pak tu ještě je atomová bomba.
      Tady netřeba si dělat starosti: Pokud jste dost blízko atomovému výbuchu, aby vám kvůli EMP umřela elektronika, nejspíš umřete taky.

      Navíc aby EMP bomba měla účinek, musí se odpálit vysoko nad povrchem, což je u scénáře teroristického útoku stěží představitelné.

      A druhá věc: Představa, že EMP zničí veškerou pokročilou elektroniku, je silně přehnaná.

      EMP indukuje proud hlavně v dlouhých vodičích, takže nejvíc riskují zařízení připojená do sítě.
      Přesto, i když vám např. praští blesk do elektrického přívodu (což je taky EMP), neznamená to automaticky odpálení úplně všeho v baráku.

      Nepřipojená zařízení, např. notebook nebo mobil (pokud zrovna není v nabíječce), riskují mnohem méně.
      Spousta zařízení by vyvázla, další část by byla poškozená, ale funkční (např. proud indukovaný na WiFi anténě by poškodil WiFi modul, ale jinak by zařízení fungovalo).

      A jedna podstatná věc téměř imunní vůči EMP je automobil (a věci uvnitř), hlavně pokud v době EMP nebyl v provozu.

      To by asi při EMP útoku byla docela podstatná věc, jelikož to znamená schopnost lidí se dopravit mimo postiženou oblast, a většina aut má rádio a spousta má elektrickou zásuvku.

      1. Hej Joker, myslim tomu vubec nerozmis. EMP nepotrebuje zadnou specializovanou zbran, na EMP ti uplne staci vodikova puma nejakych 400km vysoko, coz je bezna vyska, kde litaji ICBM a navic nemusis resit tepelne stity jadernych hlavic, takze pro takovou severni Koreu je EMP utok na USA mnohem jednodussi, nez konvencni a 100% toho jsou schopni.

       S tou tezi, ze to neznici vsecku elektroniku jsi opet vedle jak ta jedle, protoze v nizkych vlnach atmosfery se tvrde elektromagneticke zareni velice rychle absorbuje, ale v ridke atmosfere az vakuu se siri na tisice kilometru, jinymi slovy by uskvaril vsecky druzice na nizkych drahach a polovinu na vysokych. No a vis, kde bude internet bez druzic, vis, kde bude US army bez druzic a kde bude americka energeticka sit bez druzic. Jo, a typicky amik bez klimy chcipne do tydne, takze s tou nenicivosti EMP jsi taky vedle jak tak jedle.

       1. „myslim tomu vubec nerozmis“

        Nojo, jsem zapomněl, že mluvím s expertem „Je to takhle, protože to říkám“.

        Pominu, že k realizaci stačí „pouze“ vystřelit vodíkovou bombu do vesmíru, což je jistě brnkačka.

        Sice to má potenciál zničit část (rozhodně ne všechny) satelitů na nízké oběžné dráze (např. geostacionární určitě ne), ale to ničení potrvá měsíce.
        Pro více info viz test Starfish Prime, což bylo přesně tohle.
        Akorát výbuch Starfish Prime byl asi 5x silnější než cokoliv, co teoreticky umí KLDR (nemluvě o schopnosti takový výbuch udělat ve vesmíru).

        Navíc nevím jak chcete vodíkovou bombu přesvědčit, že má ničit jen americké satelity.

        Čili ano, můžete tím způsobit různým zemím škody v miliardách dolarů.
        Plus asi pár mrtvých, může to zabít posádku ISS a podobně.

        Co by si od toho kdo sliboval a proč by to nějaké zemi stálo za to, že ji vzápětí zasypou rakety a bomby, je mi záhadou.

        1. ty vole joker. mozna pro tebe je dosazeni vysky 40 km vyssi divci, ale tohle uz umeli rusaci v 50 letech minuleho stoleti, dal se s tebou odmitam bavit, protoze jsi dement. Tecka.

         1. dojdou argumenty = jsi dement. tečka. Ty jsi fakt komik

         2. Takze kde su aspon nejake naznaky toho ze SK vlastni 1.4 MT jadrovu zbran a prostriedky na jej dopravu nad USA v 400 km vyske?

         3. Jednak 40 km není vesmír (překlep 400?).

          Dál to Rusové v 50. letech nedokázali, i podle odkazu z Wiki co jste sem dával Rusové první test udělali v roce 1961.

          Ale hlavně motáte informace dohromady bez souvislostí.
          Dostat raketu do vesmíru neznamená tam dostat i libovolně velký náklad.
          Schopnost postavit vodíkovou bomby neznamená, že může být libovolně silná.
          A mít raketu a bombu neznamená, že ta raketa dokáže tu bombu vynést do vesmíru.

          Popisujete efekt výbuchu podstatně větší než byl Starfish Prime, což byla hlavice 1,4 Mt o hmotnosti asi 750 kg.
          Je teoreticky možné, že KLDR dokázala otestovat bombu ráže 0,3 Mt
          a raketa Taepodong/Unha s dávkou štěstí vynese do vesmíru satelit o hmotnosti asi 100-200 kg.

          Čili KLDR na tak velký výbuch nemá ani bombu, ani raketu, natož bombu, která by šla umístit do té rakety.

          Navíc tu pořád je ta otázka, k čemu by jim to bylo.
          Jako vojenská operace to má hodně diskutabilní vojenskou hodnotu (resp. tím nic moc nezískají a budou zničeni).
          Jako teroristická akce něco, co možná sice způsobí velké materiální škody, ale jen minimální ztráty na životech „nepřátel“, není zajímavé.

       2. Jokere, myslím, že si pletete EMP s rázovou vlnou, což není totéž, jen to mívá podobné následky. Rozhodně, co se týká zařízení, připojených k jakékoli metalické síti.

     2. „V připadě megaprůseru Vám totiž budou všechny prostředky, používající cokoli z FM, nebo plně digitální naprosto k ničemu – budete úplně hluší a slepí.“

      Kdepak.
      V autě, které je téměř imunní vůči EMP, typicky VKV/FM rádio, které chytí vysílání na 50+ km (přinejhorším můžete vyjet na kopec).

      Tak velká postižená oblast určitě nebude¹, takže naladíte nějaké vysílání z nepostižené oblasti.

      Naopak pokud máte celou republiku, či dokonce Evropu, pokrytou jediným velkým DV vysílačem, není velký problém prostě zničit ten jeden vysílač.

      ____
      ¹ Resp. na EMP, který odpálí všechno na desítky kilometrů od vás nemá smysl se připravovat, protože stejně nepřežijete událost, která ho vytvořila.
      Pro srování, EMP z 10kt atomovky odpálí elektroniku zhruba na pár km od místa výbuchu.
      Navíc síla EMP roste nanejvýš s odmocninou celkové síly výbuchu.

      1. No, nevim nevim, jestli je radio v aute temer imunni vuci EMP. Jednak na vstupu byvaji FETy a druhak je to samej brouk, dneska se (minimalne) bez CMOS zadnej vyrobce ani neuprdne. A vstupem do radia je predevsim antena.

       Asi jedine, co je opravdu EMP-protected, budou lampace. Coz, predpokladam, v aute fakt nikdo nevozi.

       Auto neni zase takova Faradayka, jako se mysli. Nehlede na fakt, ze dneska uz je i auto samej plast.

       1. v modernim aute odejde pri EMP uplne vsecko, stary benzinak s mechanickym rozdelovacem , civkou a kladivkem prerusovace by to asi taky neustal, takze jedine, co by to vydrzelo, by byl oldschool komurkovy diesel s lampovym radiem, ale to se nebavime Jokere o aute, to se bavime o T34.

        1. Mechanicky rozdelovac by to zcela jiste ustal, i ten prerusovaci kundik by s EMP problem nemel. Zapalovaci civka… no… umim si predstavit, ze ta by se mohla bud proslehnout, nebo byt zdrojem nejakeho sikovneho impulsu pana Diraca, ktery by se samozrejme indukoval i do primarniho vinuti. Tipuju, ze by mohlo tim padem odejit dobijeni baterie, pripadne stabilizator budiciho napeti v altiku. Ale bez toho se odjet da a pak se to da resit. Bavime se o aute starsim, nez 30 let (v Evrope).

         1. Ok, takze zkuseny a elektrotechnicky vzdelany Sysop by po emp s vypetim vseho usili dokazal sveho UAZe nejak provizorne vzkrisit tim, ze by si promptne previnul civku. Stredne pokrocily garazmajstr a preper by vyhrabal surplus zasoby a vsecko od elektriky vymenil a vesele by si drandil dal taktez.
          Ovsem cokoliv vyvojove nad UAZem, zejmena tam, kde se to hemzi ridicimi jednotkami , at uz benzinu, nebo nafty, by stejne nedal dohromady ani panbuh. Anzto jelikoz si myslim, ze EMP by sebou nevzalo jen vsecky brouky v ECU, ale i vsechna cidla, elektromechanicka hejblata vcetne vstrikovacu, vzhledem k tomu, ze i ty jsou dnes povetsinou reseny solenoidy nebo piezoelektricky…

        2. „v modernim aute odejde pri EMP uplne vsecko“

         Jo, jasně. Zkoušel jste to?
         Americká komise pro EMP ano, sice už před nějakou dobou, ale i tak test obsahoval auta se spoustou elektroniky.
         http://www.futurescience.com/emp/vehicles.html

         Při vypnutém motoru nebyl zjištěn žádný efekt EMP na žádné auto.
         U auta v provozu nejzávažnější efekt byl zhasnutí motoru některých aut při silném EMP, řidič musel zastavit a znovu nastartovat.

         Závěr je, že slabší EMP by měl jen minimální dopady,
         u silného EMP by anomálie v chování aut (a reakce řidičů na ně) mohly způsobit dopravní nehody.

         Takže tak.

         1. myslim vubec nechapes, o co jde.
          https://en.wikipedia.org/wiki/High-altitude_nuclear_explosion

          Nevim, jak zkouseli ti borci na tvem odkaze citlivost aut na elektromagnetickou interferenci, ale urcite ne v rozsahu, jaky je pri jadernem vybuchu. Protoze nalepkou EMP se oznacuje kde co, od blesku az po jiskreni na svicce v benzinovem motoru.

          Pokud mas dostatecne velkou mikrovlnku, muzes solidne nasimulovat EMP doma tim, ze tam zavres mobil a zapnes a pockas, az se naindukuje dostatecne napeti a zacnou preskakovat jiskricky.
          pak vytahnes a muzes poreferovat, co vsecko odeslo.

          1. Ano, následky EMP z testu Starfish Prime dole na povrchu byly, cituji:
           „knocking out about 300 streetlights, setting off numerous burglar alarms and damaging a telephone company microwave link.“

           Na výbuch vodíkové pumy ráže 1,4 Mt vskutku děsivý výčet.

           Pro info, dvě atomové bomby ráže 0,015 a 0,021 Mt srovnaly se zemí Hirošimu a Nagasaki.

           Mimochodem, tolik k představám, že jeden útok rozvrátí celý stát.
           Během roku 1945 Japonsko, které na tom bylo už tak mizerně, postihl zničující útok prakticky na každé velké město.
           A přesto ten stát fungoval dál a společnost se nerozložila.

           „Pokud mas dostatecne velkou mikrovlnku“
           Bohužel mikrovlnku, do které by se vešlo auto, skutečně nemám.
           Navíc takový experiment je úplně mimo; „Zapnout mikrovlnku a chvíli počkat“ je srovnatelné s EMP jaké zbraně a v jaké vzdálenosti?

          2. Starfish Prime byl v roce 1962. Přesto zničil několik satelitů a to jich tehdy jich bylo jen pár.
           Provedli to v „bezpečné vzdálenosti“ nad mořem 1400 km od Havaje. Nestačili se divit. Efekt výrazně předčil očekávání.

           Rusáci si taky museli vyzkoušet 300 kt bombu nad Kazachstánem s výsledkem, který asi neplánovali. Wiki k tomu uvádí:

           Prompt gamma ray-produced EMP induced a current of 2,500 amps measured by spark gaps in a 570 km (350 mi) stretch of overhead telephone line to Zharyq, blowing all the protective fuses. The late-time MHD-EMP was of low enough frequency to enable it to penetrate 90 cm (35 in) into the ground, overloading a shallow buried lead and steel tape-protected 1,000 km (620 mi) long power cable between Aqmola (now called Astana) and Almaty. It fired circuit breakers and set the Qaraghandy power plant on fire.[2]

           Já bych to raději moc nezkoušel:-)

          3. „Přesto zničil několik satelitů a to jich tehdy jich bylo jen pár.“

           V první řadě se bavíme o výbuchu řádově silnějším, než byť teoretické schopnosti KLDR, o nějakých teroristech ani nemluvě.
           Taky to ohrožuje jen satelity na LEO (takže ne např. GPS), zničilo by to jen část z nich a postupně během měsíců po výbuchu, takže by byl čas to řešit.
           Navíc za těch skoro 60 let asi někoho napadlo proti tomu alespoň vojenské satelity chránit.

           Ale jak už jsem psal:
           Dobře, taková má to potenciál způsobit škody v miliardách dolarů a rozzuřit všechny světové mocnosti.
           (Jelikož satelity to ničí bez ohledu na to komu patří, což byl ostatně i jeden z důvodů ukončení vývoje té zbraně.)

           Což je dost mizerný výsledek vzhledem k tomu, kolik to má nevýhod:
           – ohromná náročnost na zdroje (vesmírný a jaderný program),
           – mizivá pravděpodobnost se k útoku vůbec dostat (pokud by něco takového reálně hrozilo, nejspíš bude prostě raketa zničena dávno před odpalem),
           – i pak vysoké riziko selhání (minimální prostor na testování nutných technologií, hlavně test celého kompletu by před útokem zřejmě vůbec nebyl možný),
           – jen jeden pokus

         2. Hmmm… ale emericti soudruzi delali testy v napetovem poli (zrejme VVN laborator), protoze se v clanku bavi o intenzite ve Voltech na metr. Pokud to ale spravne chapu, tak EMP vytvorene jadernym vybuchem je charakteru elektromagnetickeho a nikoli napetoveho. Chapu neco blbe? On je to totiz asi take stejny rozdil, jako michat proud a napeti.

          Jasne, ze vysoke napeti nedela elektronice dobre na pajsl, ale dneska uz fura brouku ma na vstupech ochrany az do 15 kV. Ale proti elektromagneticke indukci tato ochrana je jaxi ku hovnu, ze.

          1. Asi nieco skutocne chapes blbo, pretoze to vyzera tak ze spominani sudruhovia vedia o com je rec
           http://www2.l3t.com/ati/solutions/electromagnetic_services.htm

          2. Soudruzi, kteri o sobe tvrdi, ze vsude byli, vsechno znaji a vsemu rozumi, to je typicka sebeprezentace kazde americke firmy…, zejmena te, kde je zamestnan jeden duchodce a jeho pes, pricemz ten duchodce predstavuje prezidenta spolecnosti a ten pes predstavuje spravni radu.
           Dusledky takovych „analyz“ se ukazaly treba ted prave nedavno, kdyz Severni Korea demonstrovala svetu, ze umi zkonstruovat jak miniaturozovanou jadernou pumu, tak prislusnou ICBM vhodnou donest ji na libovolne misto nad USA, pricemz soudruzi z Moskvy i z Washingtonu jeste tak dva roky zpet sebevedome tvrdili, ze od vyvinuti podobne ICBM schopnou vest vodikovou pumu deli Severni Koreu dekady (to nam to ale k lonskemu zari uteklo). Proste se fastalne spletli jak rusti, tak americti rozvedcici, coz je uplne jina liga, nez nejaka firmicka s jednim zamestnancem, troufam si tvrdit.
           A co se tyce EMP po jaderne explozi, tak se bavime radove nikoliv o tom, ze v nejakem vysokonapetovem labaku vytvori staticke pole s intenzitou tisic voltu na metr, na coz jim staci nejaky hloupoucky generator ne nepodobny tomu, se kterym si deti hraji ve skole, ale bavime se o tom, ze v okoli jaderneho vybuchu vznikaji velice kratke a vysokoenergeticke elektromagneticke pulsy tvorene primarne gama zarenim zanikajicim v atmosfere, sekundarne proudem elektronu ze samotne jaderne reakce terciarne dokonce i vykyvem samotneho geomagnetickeho pole, na coz se vyplaca bratru 15% energie celeho vybuchu, v pripade severokorejske naloze to dela 22kT, ktere se elektromagneticky „vybijou“ v radu milisekund. Coz je proces ne nepodobny magnetronu v mikrovlnce, akorat ze ta jaderna „mikrovlnka“ ma vykon 22tisic tun TNT na jeden jediny puls. Pro predstavu o prenesene energii to myslim staci.

          3. Ale ja nezpochybnuju, ze maji VVN lab a ze umeji merit intenzity elmag pole apod. Ale clanek se ohani testy v poli napetovem, pricemz ochranu proti proudum zminuje jen ohledne twistovani dratu a zadna relevantni data neposkytuje. Zrejme tedy, pokud jsem dobre clanek pochopil, tak testovani probihalo jen na napetovou odolnost, ale nikoli proudovou. Ono prece jen vysoke napeti velikosti garaze na auto se prece jen simuluje vyrazne jednoduseji, nez tisice amper.

           V tom vidim nesoulad.

   4. servisdoku, spíš než nějakej armagedon v podobě jaderné války (alá Malevil – taky jsem to v mládí hltal, pod vlivem studené války) nás čeká změna civilizací, jak ji velmi poutavě a přesvědčivě popisuje ve svých dílech genius (dle mého) Paolo Bacigalupi.

    1. Právě studená válka celkem hezky ukázala, že není třeba se bát jederné války, i když tím obě strany strašily co to šlo. Protože když ta sranda skončila, tak se ukázalo, že jakmile někde došlo k nějakému incidentu který by se teoreticky dal vyložit jako nepřátelský akt, tak provinilá strana okamžitě žhavila horkou linku Moskva-Washington a okamžitě vysvětlovala že ne, že to opravdu není První úder a že není třeba začít vkládat odpalovací sekvence. Takže se velmi jasně ukázalo, že o jadernou válku ve skutečnosti nikdo nestojí a že třeba i taková Nixonova Mad Strategy byla jen divadýlko.

     1. Stanley Kubrick zase ukázal, že je možné nepředvídatelné zkratové jednání jedince s kompetencí, i když bát se netřeba (how i learned to stop worrying…)

    2. Ja toho Bacigalu zabijem! :D

  2. Bejrut je uz docela pohodovy mesto a jako chude bych ho zrovna nevidel. Bejrut byval „Pariz vychodu“, no, holt to tam v osmdesatkach trosku preorganizovali, ale dneska je tam klid a co se treba svobody podnikani tyce, tak o tom se lidem v Berline ani nezda. Prosim neplest s arabskym bordelem.

   1. Už jste se tu jednou chlubil známostí s Libanoncem. Co je to za člověka? Bavili jste se o občanské válce. A jak funguje ten Bejrut? Jsou tam lidé promíchaní, nebo jsou to oddělené etnicko-náboženské čtvrti? Co vepřové, alkohol?

    1. Ja se nechlubim, v Libanonu ma hodne lidi zname, je to kulturni zeme, celkem tam frci franina, logicky.

     Ten muj znamy je krestan. Bejrut je smeska, zejmena pote, co je v Libanonu nekolik milionu uteklych Syranu. Ctvrti rozdelene jsou, je celkem dobre poznat, kde je treba vyhradne Hizballah. Ostatne Hizballah je i v parlamentu, je to zcela legitimni politicka strana, jen je trosku militantni a nema rad Izrael.

     Alkohol co hrdlo raci, veprove jsem neshanel, takze nevim. Hodne tam frcely fasty s bagetami a pokud jsem nechtel ztracet cas v restauraci, tak jsem dostal toto. Co se pamatuju, tak to bylo skopove. Cerstva zelenina se da koupit v ruznych stancich ala „garaz“ klidne ve dve rano. Celkem tam tepe kultura pro mladez, restaurace, kavarny, bowlingy, disco a tak. Prakticky vsude vodni dymky.

     Obcanska valka je tam davno fuc, je tam ted urcity system, ktery funguje, sem-tam nejaky terorista udela bum, ale co mi bylo receno, tak cilem jsou spise americti vojaci na zakladne, nebo kdyz nekam vytahnou paty. Na duvody jsem se neptal.

     Libanon je zapovezen pro Izraelce a take pro turisty, co navstivi Izrael drive a maji razitko v pasu. Pak smolik. Pry se tam dobre lyzuje nahore v horach, jsou tam nejaka solidni strediska, ale nevidel jsem.

     Ze by Bejrut soucasnosti byl nejak krasny, to bych ani nerekl, hodne tam vede beton, protoze zrejme to byl nejrychlejsi zpusob, jak mesto znovu postavit na nohy.

     Co je tam opravdu zajimave je fakt, ze jsou tam pomerne nizke dane, pokud vubec a na furu cinnosti clovek nepotrebuje zadny papir (ze pak statu chybeji chechtaky, to je jina). Klidne zitra tam muzes stavet mosty. Jina vec ovsem je, pokud ten most pak na nekoho spadne. Libanonci cile obchoduji s arabskym svetem i EU.

     1. Dík, mě Libanon hodně zajímá, protože jeho osud je, jak se obávám, předzvěstí osudu západní a severní Evropy.
      Brigitte Gabriel, je to reálný pohled na věc, nebo izraelská propaganda?
      https://www.youtube.com/watch?v=C66ULVH4ogA

      1. No… netroufam si to soudit, zase tak hluboke zkusenosti z Libanonu nemam, ale stalo se, ze jsme meli schuzku ve Vidni se zakazniky, kde jeden byl z Libanonu a dva z Izraele. Schuzka skoncila na hotelovem pokoji, odchazel jsem nekdy ve dve rano a debata byla docela vyzivna. Muj dojem je, ze Izrael nemuze skousnout, ze Hizballah proste ma hnizdo v Bejrutu, ze podporuje Asada a ze ma naprosto demokraticky mandat v libanonske vlade. Kdo je terorista a kdo neni, o tom dneska uz nerozhoduje rozum, ale jen a pouze politici. Kdyz je bojovnik vycvicen v Turecku CIA a chce zabit vladu Syrie, pak je to prece fajn kamos. Kdyz je bojovnik vycvicen v Syrii a chce zabit separatistu, pak je to terorista. At vice versa. Takhle muzeme shlednout videa lidi, kteri byli zasypani po nejakem humanitarnim bombardovani a bude to mit podobne body.

       Samozrejme, ze nasili v obecne rovine je svinstvo. Jenze jsme soucasti systemu, ktery na nasili zbohatl a tak holt, pokud nechceme mit pravdu a chudobu, mame pry ctit stejne hodnoty. Takze co cekas, ze ti na to muzu rict?

       Letenka do Libanonu stoji prd, vizum vyridis na letisti. Udelej si vylet. Vlastni zkusenost je nade vse. Kazdopadne, pokud cekas teroristy za kazdym rohem a vykladni skrin islamu, budes hodne prekvapen. Takhle to tam fakt neni. V soucasnosti vic lidi v Libanonu umre rukou magora na silnicich, nez rukou magora s bombou.

       1. Takhle jsem to nemyslel. Mě zajímá, proč se to tam v těch sedmdesátkách takhle semlelo. Rasový problém tam být nemohl, všichni jsou stejní promíchaní levantští přičmoudlíci. Všichni muslimové samozřejmě nejsou džihádističtí fanatici. Ale nějak tam vznikla dost ošklivá občanská válka. A dnes je tam nějaký ostražití mír?

        1. Pokud já vím, do Libanonu byli z Jordánska těžkým dělostřelectvem a kulomety vykopnuti palestinci, kteří kam přijdou dělají problémy. V Jodránsku si zařídili paralelní společnost, paralelní šaría-policii, paralelní daně a napadali jordánské policajty. A když ještě zkusili spáchat atentát na jordánského krále, že je „málo islámský“, tak už toho bylo dost a šli ven.

         Tak přišli do Libanonu a roz…li to tam. Libanon byl postavený na velmi křehké politické rovnováze a příliv radikálních islamistů ji naprosto vykolejil. Bezpečnostní aparát zareagoval hyperaktivně jako leukémie – asi podobně jako Assad v Sýrii – a následek byl, podobně jako v Sýrii, občanská válka „všichni proti všem“.

      2. Btw, dokud se do Libanonu nenacpali imigranti ze Syrie, tak tam byla pohoda. Ted je tam trosku husto. Budu zanedlouho vedet detaily, porad to odkladam, ale Libanonec tlaci na pilu, budu muset tam zase letet, ackoli se mi brutalne nechce. Tak kdyz uz tam budu, poptam se na novinky.

 4. v kontextu toho clanku mi pripada problem migrantu jako soucast Velkeho planu na zastavani pro Nemce nedustojnych pracovnich pozic .. jenze obavam se ze takovy plan se lehce muze vymknout z ruky a novodobi otroci se zacnou oraganizovat, bourit atd …

  spis nejak nedokazu domyslet koncept a fenomen valek, ktere lidstvo provazi od sameho pocatku a clovek by rekl, ze lide alespon v moderni dobe casem zmoudri a pouci se ale ono ne, valci se dal (i kdyz kapital nezna hranice a clovek by rekl ze je to o penezich)..

  co v tom ( za tim) je ? jde o nejaky casem nutny restart vseho (ekonomiky, politickych struktur, prava atd..) a vubec pritom nevadi ze se znici vetsina ekonomickych hodnot statu a mnoho lidi zemre (padne) ?
  proste jednou za cas velky uklid a vyneseni nepotrebneho do popelnice, novy zacatek s cistym stolem od bodu 0 ?

  1. trevor12: To už se probíralo mnohokrát, migranti jsou tady proto aby se urychlilo zničení národních států uvnitř EU, poslední překážka před vytvořením federace a centrální Bruselské vlády.
   Negramotný migrant plně závislý na státních dávkách je ideální věc, bude ve volbách hlasovat tak jak establishment potřebuje.

   1. Nebude! Nějakej arcizmetek založí islámskou stranu a mírotvorci nesouvisející ji budou svorně volit. A jednotně. Zatímco původní obyvatelstvo, byť třeba ještě ve většině na to bude z části kakat a z části řešit, jestli je ten nejlepší pan Hajzl Zkurvenej, nebo Zkurvenej Hajzl. Při zhruba 30% populace mírotvorců nesouvisejících navolí své mírotvorné vedení a pak naše prdele poznají středověk ve jménu sadistického pedofila a jeho negramotných vyznavačů. Das geht nicht schaffen…

   2. Zajímavé… a jak myslíte, že bude Evropa zahlcená migranty fungovat ve prospěch nějaké elity? Od určitého procenta v populaci nebude možné ani fungování nějakého superstátu. Kde bude vznikat to bohatství, ze kterého se budou dávky financovat? Vytvořit superstát a zlikvidovat národní státy dává smysl, ale jít na to přes migranty jakožto přes politicky využitelnou a ovladatelnou sílu moc smysl nedává, protože takhle to fungovat nebude.

    1. Tak, že nás „Všechny vyhladí občanskou válkou a naši půdu pak prodaj Američanům a Číňanům!“

     Co byste nechtěl vod Rotschildů, ti myslej jen na mrzkej zisk.

    2. Nejvíc mě na tom baví ten naivní způsob láskyplné přeměny barbara na humánního inteligenta. Každá vyspělá společnost, která se o to pokusila, umřela i se svou vznešenou ideou. Pokud se někdo domnívá, že přemění barbara k obrazu svému, je stejně nepoučitelný jako Bůh, a tím je pak podstata Ďábla dokonale demonstrována.

     1. Vizigóti se civilizovat (pořímštit) usilovně snažili. Pravda, než se jim to úplně povedlo, trošku jim do toho hodila vidle islámská invaze, a skutečné úrovně Říma nikdy nedosáhli.

      Ale opičili se usilovně – nikoli ovšem proto, že by je „integrovala“ římská říše, nýbrž proto, že sami chtěli, uznávajíc že římská kultura je o světelné roky lepší než ta jejich.

      To se s Araby nikdy stát nemůže, protože arabové jsou nejlepší na světě, nejsilnější, nejchytřejší, nejkulturnější a že je Evropané či Izrael poráží je jen vina ďábelského spiknutí imeprialistů, sionistů a kde koho jiného. Prostě kohokoli vyjma arabů.

      1. No, Arabové si klidně mohou myslet, že jejich kultura a vzdělání je lepší než západní. Takže mohou dojít k závěru (zřejmě k němu už došli), že budou civilizovat okolní svět dle svého civilizačního modelu. A že je někdo poráží? To je relativní vzhledem k tomu, že jsou rozmístěni už v celé Evropě i jinde a tvrdě odmítají jiný civilizační model než je jejich. Nevypadá to, že by byli poraženi. Naopak, jejich nynější invaze je nejpromyšlenější v celé jejich historii.

       1. Kdepak invaze. Kolonizace. To je velmi podstatný rozdíl, který bohužel většina lidí ignoruje jen proto, že slovo „invaze“ lépe mobilizuje emoce. Jenže pokud je špatně diagnostikávna nemoc, předepsaná léčba nutně selže.

        „Invaze“ znamená koordinovanou, plánovanou a kontinuální vojenskou akci s centrálním velením, která má za cíl fyzicky ovládnout nějaké území a podrobit je centrální autoritě invazních sil.

        „Kolonizace“ znamená decentralizovaný, živelný, neřízený proces, v němž se původní kultura, zvyklosti a obyvatelstvo nějakého území, které pozbyly průbojnosti a oddanosti, mění tak, aby odpovídalo vkusu asertivního obyvatelstvu nově příchozího, které je naopak ke své kultuře loajální neochvějně.

        Podstatné rozdíly jsou dva:

        I) v případě invaze je útočník slabší než obyvatel, takže k vítězství stačí oslabit útočníka (destruktivní = snazší proces).
        V případě kolonizace je naopak původní obyvatelstvo kriticky oslabeno a muselo by dojít k mobilizaci a obrození jeho kultury = konstruktivní a tedy obtížnější proces.

        II) v případě invaze existuje jedno centralizované řídící centrum, v případě jehož zasažení, likvidace nebo mírové smlouvy se invaze oslabí nebo zastaví.
        V případě kolonizace nic takového neexistuje, takže není žádný jeden prvek jehož cíleným zničením by kolonizace skončila, nebo s kým by se dalo domluvit příměří byť typu „status quo poste bellum“.

        1. Tak, pokud budeme chápat invazi jen v rovině vojenské akce, je váš výklad bezpochyby správný. Pokud budeme chápat invazi i z mého úhlu pohledu – jako parazity, kteří potřebují hostitele, na jehož úkor žijí, kumulují se, organizují, vstřebávají se postupně do jeho života, kultury, společnosti, přebírají plíživě vládu nad jeho myšlením a emocemi, snaží se, aby hostitel přijal parazita dobrovolně a nestavil se k odporu.. invaze přece nutně neznamená použití vojenské síly. A kolonizaci mi to moc neevokuje, i když samozřejmě respektuji váš závěr.

         1. No ale to je přesně kolonizace: někde přistát, přissát se na tamní zdroje (protože jinak by kolonizace neměla smysl), postupně dlouhodobě konvertovat místní lidi na svoje aby bylo zajištěno pokojné čerpání zdrojů, a v ideálním případě nakonec anexe a zachování statusu quo na věčné časy.

          1. To je omyl, vy se mýlíte, kolonizace je osidlování za účelem kultivace osidlovaného prostředí. Naopak invaze je pronikání do už osídleného prostředí za účelem změnit ho k obrazu svému.

          2. @ex.lex
           no jasně! už vidím, jak se ten úžasný kolonizátor promptně odklízí z toho zkultivovaného prostředí, protože už není co kultivovat… a taky, jak kultivuje již osídlené prostředí k obrazu …eh koho že to vlastně?! že by k obrazu svému? …mám obavu, že vám něco neštimuje

          3. lola: Čtete po sobě to co píšete? Nebo jinak, rozumíte vůbec tomu, co je v mém příspěvku? Evidentně nerozumíte, pak nechápu, proč máte potřebu reagovat na něco, čemu absolutně nerozumíte, neznáte ani správný význam těch slov. Kolonizátor se neodklízí z prostředí, které kultivuje, protože se tam usadil a zdokonaluje a zušlechťuje ho. Invaze je pronikání do už osídleného, nikoliv kultivace osídleného.

          4. @ex.lex
           ovšem, že vůbec ničemu nerozumím a taky jsem v lepším případě pologramotná…
           váš způsob uchopení „správného významu slov“ je vyloženě komický a může fungovat maximálně jako heslo nějakého obstarožního slovníku… nic víc :-)

           obsazení holandských kolonií (tj. již osídlené prostředí původním obyvatelstvem a již jednou kolonizované prostředí) v africe brity je podle vašich sušených mouder kolonizace nebo invaze? :-)

          5. lola: Tak jo, polopatě, já mám čas i trpělivost. Když budete osídlovat jinou planetu, kde není živé duše, nebo nějaký ostrov na naší planetě, kde není živé duše, je to kolonizace. Vy tam přijedete lodí, ať už po moři na Zemi , nebo lodí kosmickou ve vesmíru, ten neosídlený kus Země nebo planety vy osídlíte, usadíte se tam a začnete ho zušlechťovat a zdokonalovat. Zavedete tam svou kulturu, vzdělání a budete budovat infrastrukturu dle daných možností. Pokud však připlujete k území nebo planetě, která je už osídlena, je tam už zavedená kultura, vzdělání a infrastruktura těmi bytostmi, co tam jsou a vy se tam chcete usadit také, je to invaze. Invaze se pak rozlišuje na dvě hlavní tzv. válečnou a psychologickou. Psychologická je více sofistikovaná a nezničí už vybudovanou infrastrukturu.

          6. @ex.lex
           ale prdlačku s osidlováním jiné planety…! nebo to jako fakt obden děláte?

           dala jsem vám jeden naprosto konkrétní případ z historie, tak mi na něj ty svoje slovníková hesla, jejichž význam nejsem s to pochopit, jednoduše aplikujte… ani mi to nemusíte vysvětlovat moc polopaticky, já se přinejhorším zeptám svého psa… ;-)

          7. Pokud jste to z mého textu do teď nerozklíčovala, je mně skutečně líto, vrozený intelekt se naučit nedá. Zeptejte se svého psa.

          8. @ex.lex
           ok, takže na můj dotaz prostě odpovědět neumíte… tečka!

           svého psa takovou trivialitou fakt obtěžovat nebudu…

 5. Je to smutné. Ale Německo potřetí za posledních 100 let se snaží zničit Evropu. A je opět totalitní. Z Německa se už stala autoritářská země podobně jako Rusko a Čína. Kritizovat oficiální vládní linii se neoplatí. Hrozí vám tresty. Nedávno tam schválili náhubkový zákon pro google, twitter a facebook. Do 24 hodin je nutné mazat nenávistné příspěvky. Z Německa jde strach.

  http://www.epshark.cz/clanek/200/nemecko-uplna-cenzura-je-nyni-oficialni

 6. Tohle je hodně slušný článek. Bohužel v něm není všechno, co bych si třeba já, jako pamětník lepších časů přál.
  Ale uznávám, že v zájmu přehlednosti a únosné délky to jinak nejde. Autorovi bych možná poradil tento článek označit jako Vol.1 a pokračovat. Budu se těšit.

  1. Manipulativní lobbistické svinstvo. Džihadistický islám v Evropě sponzoruje ze všeho nejvíc právě Saúdská arábie se svými kámoši z GCC, nikoli Írán.

   Jenže džihadisté jsou salafisté a wahhabisté a jako takoví z principu neuznávají sekulární politiku ani demokracii, takže nemohou provozovat „politický islám“ – to je haram bida‘, zakázané novotářství.

   Na stupnici nebezpečnosti proudů islámu je přitom „politický islám“ až druhý pod „salafistickým islámem“. Ale touhle šikovnou manipulací se vrchol stupnice nebezpečnosti účelově „odřízne“ a najednou se chudáčkům Saúdům musí pomoct proti zlému Íránu.

   Jinak řečeno: redakce Gatestone ostudně selhala, protože si nechala do hnízda nasadit kukaččí mládě saúdských lobbistů. Saúdi & spol. takhle lobbují od doby co prošlo JPCOA a vynaložili na to miliardy dolarů.

   Jenže skutečnost je, jak jsem ostatně už zmínil v článku, mnohem složitější. Saúdi stvořili wahhabitský islám, nejhorší a nejvíce teroristickou variantu, a nejvíce ze všech jej tlačí do světa, plus konvertují na wahhabisty všechny muslimy jimž stačí při povinné pouti do Mekky vymýt hlavu.

   Jenže v politice se Saúdi musí mírnit protože sami žijí tak zhýrale, že podle wahhabistických měřítek mají být popraveni. Proto taky po nich jdou Al-Kajda & spol.: ta se změnila v teroristickou organizaci poté, co v 1991 „znevvětila posvátnou saúdskou půdu noha amerického vojáka“. Takže jen financují ideologii wahhabismu a její kazatele, ale nepodporují přímo nejhorší radikály protože jsou v jejich hledáčku a dobře to ví.

   Přímou podporu nejhorších radikálů tak převzal Katar, protože má mrtě peněz a chce se stát velmocí – takže rozdává zbraně po bednách všem islámským revolucionářům od Libye po Sýrii v naději, že si je tím zaváže a udělá si z nich proxy-síly. Což vadí Saúdům protože část z příjemců katarských zbraní chce zabít saúdskou královskou rodinu.

   S Katarem se spřáhlo Turecko – ne kvůli podpoře těch radikálů, ale protože je neo-Osmanské a z toho pohledu je území Saúdské arábie právoplatným dědictvím Turecka a jakákoli facka do tváře Saúdů je dobrá.

   A Írán se chová jako takový regionální zakomplexovaný zneuznaný smrad, takže podporuje Taliban a Hizb-alláh a stovky dalších islámských milic a teroristů nehledě na náboženství s heslem „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“, ačkoli nemá přímý zájem na boji proti Evropě – ta je daleko – ale jen na ovládnutí bývalé Perské říše a jejího okolí.

   1. No, jen aby za tím článkem nestáli Izraelci. V podstatě jedinej proti komu Irán vyloženě brojí a podporuje jeho zničení je totiž Izrael.
    Pokud jde o Irán, tak Saudi a Izraelci jsou tak nějak v jedný posteli a to, že se Izrael snaží propagandisticky využít imigrační vlnu ve svůj prospěch je nabíledni. Na rozdíl od USA kde v administrativě platí „Co Izrael činí, dobře činí“ Evropa tak slepě proizraelská není.

    1. Izraelská lobby se už 70 let přeceňuje. Když si přečtete nestranné politické dějiny izraelské diplomacie, zjistíte že USA sice pomohly Izraeli vzniknout, ale už 8 let poté mu vyhrožovaly, že jej nechají vyhodit z OSN a zaniknout. „Speciální vztahy“ zařídil až Kennedy když zjistil, že Izraelci usilují o jadernou bombu. A potom Jom Kippur když Izrael řekl, že pokud prohraje a zanikne, tak ale tedy s jadernou šlehou.

     Ale když se US. a izraelské zahraničněpolitické zájmy nekryjí, Izrael jde k vodě a jako kompenzaci dostane nějaké zbraně a rakety do Iron Shield (ty platí z většiny USA jako výkupné za to, že Izrael nebude příliš mlátit do Libanonu).

     Oči otevírající je v tomhle kniha Tuvio Denenboma „Všechny jejich lži“ (btw naprosto brilantní sonda to americké společnosti a toho, jak je rozdělená), protože autor se nachomýtl i k „lobbování“ proti JCPOA, kde AIPAC, podle konspirátorů „největší a nejmécnější pro-izraelskou lobby“ vůbec nepustili k senátorům nebo ji totálně odignorovali.

     „Izraelská lobby“ je mýtus živený z jedné strany „doktrínou periferie“ Izraele (být lákavý pro spojenectví nesousedních arabských států doufajících, že skrze Izrael prolobbují své zájmy) a arabského osočování z vlastní neschopnosti všech jiných než sebe sama.

     1. Jo, Kennedy, irskej maník, těžce závislej na amfetaminech, kterej se díky vlivnýmu papínkovi a mafii dostal do Bílýho domu. Pěkná prasárna, amíci jsou prostě nepřekonatelní tím, jak umí oblbovat okolní svět.

      1. Ať byl Kennedy jaký chtěl, Lyndon Johnson byl tisíckrát horší.

       Mimo jiné to byl architekt rozkladu americké společnosti, americké rodiny, otec sociálních dávek a černošských a hispánských gangů, a vynálezce pozitivní diskriminace.

       Druhý nejhorší americký prezident hned po Rooseveltovi.

       1. Amíkovská společnost byla a je v rozkladu už od svého vzniku. Že byl Lyndon bezskrupulozní politik, to skutečně nerozporuju, ono totiž když vám někdo nechá na krku válku ve Vietnamu, naléhavé požadavky lepšího sociálního modelu, či nějaký podělaný další hnutí za občanský práva v mnoha částech zmatený a věčně rozvášněný multikulturní země, tak jako nástupce zastřelenýho prézy máte možnost se pak k tomu postavit jako Lyndon nebo jako Fiala. Co si vyberete?

        1. Hnutí za občanská práva tehdy mělo na výběr: Republikáni prosazovali „nulovou diskriminaci“ kde se na barvu nepřihlíží a po „Rasismu naruby“ žádná poptávka nebyla.

         Tu si vymyslel a okamžitě uvedl do praxe ve vlastních pochopech Johnson a nikdo ho k tomu nenutil. Jenom populismus – myslím že to byl právě on, kdo se nechal slyšet že „zařídí aby negři volili Democratic dalších 200 let„.

         1. No, ono to není tak jednoduchý, jak to vypadá. A že ho k tomu nikdo nenutil? Ale nutil, když pominu ty všechny hnutí za občanský práva, nutil ho k tomu i obrovský problém v justici, kde se absolutní trest používal jako prostředek rasové diskriminace, protože civilní soudy posílaly na popraviště převážně jen černochy nebo lidi z jiných rasových menšin, bělochů mezi popravenými bylo mizivý procento přesto, že činy byli stejně odporné. A on si toho byl vědom, takže k nápravě křivd si „rasismus naruby“ vytvořila pak sama amíkovská společnost v té své multikulti laboratoři.

          1. Nene, v té době byla ze strany občanské spoelčnosti poptávka po nulové diskriminaci („equality regardless of race“), nikoli po rasismu naruby k „narovnání nerovnosti“ – ten požadovalo jen pár komunistických debilů z univerzit, ale na ty se v té době většina společnosti koukala jako na vyšinuté dětičky rebelující bez příčiny prostě pro zábavu.

           Viz i dobový vtip:

           Baví se americký a sovětský dirigent. Sovětský říká: „U nás žádný rasismus není! Mám v orchestru 3 židy a jednoho mongola!“ Na to americký odpovídá: „No tak to já asi rasista jsem, protože nevím kolik mám v orchestru židů nebo černochů a vůbec mne to nezajímá.“

       2. Fiala teď šílí, protože nějakej politik z tý jejich strany řekl, že ta Harryho nevěsta je cikánka. Prostě řekl svůj názor, a politik nesmí přece říkat takovej názor, protože to je rasistický. Takže Fiala, ač též bezskrupulozní politik, si může s Johnsonem podat ručičku. Proto ten „výběr“, nemáte moc na výběr, víte?

        1. Potter se zeni? Ja ty anglicky pohadky moc nesleduju.

         1. Teď jste mě rozesmál, Sysope, vy jste neuvěřitelnej, fakt, máte někdy dobrý hlody. :oD

         2. Hele, mi to nevadí, tuhle rodinu nemám důvod pomlouvat nebo se po ní vozit. Kousek starý, dobrý tradice v tomhle „meetoo“ a „zrg1“ světě ještě nikdy nikoho nezabilo. Ovšem kromě toho černýho fráterníka, ten přesně ukázal, jak to pokazit. Po svým, po jejich….
          Osobně jsem monarchista. Až si založím stranu, bude se jmenovat Kotva. Ta drží.
          A dotyčný mluvka z ODS, majitel rádoby soukromé ZOO je příjemcem dotací, čili ukázkové, kocourkovské, prostě naše – už i Vašek ml. si naběhl….Navíc ta žena nemá s cikány nic společného, pokud je mi známo. Matka je afroameričanka, otec bílý, z Indie nic. A barvu já neřeším.

          1. Ja nemam problem s tim, ze nekde v Anglii nejakej princ nebo kdo si vzal svoji suknu. Ja jim to preju, at jsou stastni. Uplne stejne, jako cisar v Japonsku, nebo nejakej typek nekde na Barbadosu. Ja je proste osobne neznam, na svatbu mne tedy netahali, vsechno v pohode. Ale proc kurva jsou tim zamrdany uplne vsechny media uz tejden?

          2. Protože většina konzumentů médií čte hlavně o tom, kdo koho si vzal, kdo je jak bohatej, vlivnej a který celerbrýtě vykoukla koza a odchlípla se řasa.

          3. No tak je to zneužívaný, samozřejmě. Ale to pořád neznamená, že to je to samý jako když si žblebtnul to svoje ano na vejboře. Je to holt (serou mne lidi, co píšou hold) něco většího. Nic ve zlém, prostě to je následník trůnů, třebaže šestý v pořadí. Tohle na ostrově umí, držet tradici.

          4. Re: ex.lex
           21.5.2018 v 23:02

           Pochopil bych, kdyby holt nekde probehla zprava, ze se chysta svatba a pak dalsi clanek, ze probehla. Ok, jedeme dal. Sracky pak do bulvaru. Jenze v bulvar se zmenilo snad uplne vsechno, krome proruske a protiruske propagandy.

          5. Sysop: Já to neřeším, bulvár se tím živí a lidi to baví, protože u toho nemusí přemýšlet, mohou jen snít. Jsou to takový nenáročný texty, navíc z vysoké společnosti celerbrýt, zaplácnou se tím lichá místa v těch médiích, protože většina médií už vlastně ani nemůže psát co chce, musí jet tu společnou nabiflovanou nótu a lidi jsou spokojený, protože královská svatba je pozitivní emotivní zpráva opředená pohádkovými kudrlinami.

          6. Re: ex.lex
           21.5.2018 v 23:44

           Jenze v solidnim zpravodajstvi se to nema prehanet. Zpravy, ze se svatba chysta, do toho zpravy, kterej kuchar tam bude delat jaky zradlo, zprava, ze nejaka ceska firma jim tam posle mamteradu, zprava, jaky ze budou saty, zprava, ze teda uz se vzali, zprava, co kdo o tom rekl, zprava co kdo rekl o tom, kdo neco rekl o svatbe, pak zprava, ze nevesta asi rekla neco sprostyho, pak zprava, co kdo rekl o tom, kdo tu zpravu na FB dal,… samy zpravy. Jojo. Zpravodajstvi. Asi holt naivne ocekavam neco jineho, kdyz nesleduju bulvar.

          7. Sysop: Nojo, když já zpravodajství v tv nesleduju, to je skutečně promrhanej čas. Já si pustím kanál WAR nebo Vraždy v Midsameru a jsem spokojenej člověk. Osobně by mi stačily tak tři, čtyři kanály, zbytek je děs běs a samá reklama. Reklamy nesnáším, k nim mám skutečně averzi.

          8. Fakt Ti vadí, že jsou toho plná média, která Ti nikdo nenutí? WTF – why?
           Podívej, pro Brity (já vím, pro Skoty, Wales atd) a celý společenství je to něco jako rodinná sešlost. Na rozdíl od nás si tu tradici uchovali, já osobně bych Karla na trůnu nechal po WWI. Byl rozumný, mírumilovný, progresivní, konstruktivní, jenom idioti kolem TGM a zejména Štefánika (kvůli Maďarsku a uherské koruně) a v Rakousku (kde ho dokonce vyvlastnili (umřel na Madeiře) se sekli. Že jako Habsburk ne. No a. Tak dneska můžeš jenom kritizovat nadšení cca. miliardy lidí nad něčím, co si nenechali ukrást plebsem á la zrg1. V Rusku, tam dynastii vyvraždili včetně dětí, zvířata. Naše legie přijely o týden později, bohužel (navíc nám to ty kriplové dávají za vinu, viz jejich kinematografie).

          9. No, před x lety by Harry dostal tak leda přes držku, kdyby si přivedl ženu s africkými kořeny, takže tradice nám tu pokulhává jak prase. Takže o těch tradicích bychom asi měli pomlčet, to už dávno neplatí, že?

          10. Re: misaka
           21.5.2018 v 23:13

           Media mi nikdo nenuti, ovsem. Zdrazovani elektriny prece take nikoho srat nemuze, kdyz mu pripojku prece nikdo necpe.

           Hele, ja jsem statem prinucen platit vypalne za to, ze vlastnim televizor. Takze ocekavam, ze sluzba mi vnucena bude alespon trosku k necemu a v pripade profesionalni Ceske televize dokonce ocekavam nejake to vyvazene zpravodajstvi, ne bulvar a ne kvanta nekonecnych serialu. Jenze tahle pitoma svatba, vcetne ruznych diskusi se tam omila uz docela dlouho. Ve finale abych se bal si v aute pustit radio, ze tam budou obvolavat posluchace s nejakou debilni otazkou na tema svatba ve Windsoru. Jojo, ja vim, platit musim, poslouchat ne.

          11. ..“v případě profesionální ČT“ je oxymoron. A pokud máš TV a internet (jako já), tak nemáš méně než 60 programů na televizi, o rádiu a možnostech internetu se nebavím. Sorry jako, ale toto ne.
           Platím taky koncesionář, ale musím Tě poučovat o tom, že za to nic objektivního neočekávám? Byl to jeden den, sobota, já to zkouknul stejně na Sky a BBC, měli to v Hd a bez nesmyslů. Chtěl jsem to, viděl jsem to, dostal jsem to. Ty jsi to nechtěl, nedostal a platíme oba stejně. V rádiu (když jsem jel potom na nákup) o tom byly jenom zmínky, nedělej z toho SYSOPTOO…

          12. Re: misaka
           21.5.2018 v 23:47

           Tak to ja mam teda vetsi smulu. Jel jsem do Klatov, celkem trikrat behem tydne a vzdy v radiu se resila ta svatba. A to ladim ruzne stanice, protoze je tady na picu signal. Nemce jsem nezkousel, ti jsou ukecani azaz, ty davam az jako posledni moznost.

           Na TV mam mene, nez 60 programu, protozechytam jen pozemni, na satelit jsem se vysral. A pres PC neprijimam ani radio, ani TV, mam umyslne archaicke pocitace i OS. V pracovne nemam TV, ale slyslim jednu z pokoje potomstva a tam se tematika omilala dost casto. No a pokud si das treba seznam.cz, tak tam to budes mit na strance minimalne petkrat, od „pro zeny“ pres „hovinky“, „Seznam TV“, „Blesk“ a co ja vim co jeste. To jeden pomalu nevi, jestli reklamy jsou jeste porad ty po stranach, nebo jestli uz i uprostred.

           Bohuzel, nemam rad, kdyz mi nekdo neco cpe pod tlakem. Takto jsem velmi rychle zacal nesnaset bolseviky a presne proto dnes nesnasim „hodnoty zapadni demokracie“ od NATO, pres Brusel, az po svatbu Heryho Plotra.

          13. Ve světle Brexitu je „Bruselská propaganda“ taky trošku protimluv. A nesnášet „hodnoty západní demokracie“ je strašně jednoduché, připojený na internet, bez zákazů, bez SNB za prdelí, bez možnosti vyloučení dětí ze studií, bez flastru za nečlenství v KSČ. Čoveče, Sysope, sere Vás jenom přenos, nejste perzekuován za jeho neposlouchání :). Však Vy si to dobře pamatujete. Já vím, je tu např. policejní dopravní fašismus, úřednická mafie, zkorumpovaná vláda a je dobré tomu vzdorovat, ale, kurva!
           Jedna svatba Windsdorů Vás snad nezabije, navíc můžete překliknout / přepnout / přeladit. Třeba ráno v sobotu tam byl taky Top Gear, ten tradiční. Klik a je to.
           Čím víc Vás tak čtu, tak Vás ten zrg1 dostal.

          14. Cikánka necikánka, Rassenschande to je.

          15. Je to zrzek tak ho prostě přitahujou víc tmavší typy. Navíc jde své zemi příkladem, když bude v královské rodině ženská s africkými kořeny, mnoho domorodých Angličanů bude přívětivějších k migrantům. To je skutečně královský tah na branku, nemyslíte?

          16. Víc mne sejří, že je to feministka. Ale vlastně nemusí, víš proč? Protokol ji uzemní a hlavně – moje žena to není. Tvoje debilní teorie hodnotit nebudu.
           Prostě ho sbalila, ale sílu na změnu chování trůnu a hlavně dvora nemá. Tam jí dají koření. Tam se gospel zpívat nebude.

          17. misaka: Jo, jen se v tom utvrzujte, to vám pomůže překonat ten prvotní šok z toho, že svět se mění a královská rodina s ním. A netykejte mi.

          18. Šok z toho nemám a nebudu, ono to funguje, na rozdíl od pomatených teorií nových pořádků. Paul Johnson to popsal dobře, jediná věc, která funguje, je monarchie, je jistotou pro miliony a šancí pro miliardy.
           Tradice.
           Za tykání se neomlouvám, zvykej si. Tradice. Nejsi na kuličkovém hřišti.

          19. Nebudu si zvykat na něco, k čemu nemáte můj souhlas, ovšem pokud zde vládne diktatura jednoho muže misaky, pak je to zcela jiné pole. Kam člověk vleze, všude diktatura, a misaka tomu říká tradice, zajímavé.
           Monarchie funguje jenom do té doby, dokud ji tolerují poddaní. Šmytec.

          20. Rakousko-Uhersko.
           Evropská unie.
           Spočítáme to na konci…bude-li na čem.

          21. Následník trůnu Rudolf byl něco podobného. Všechny milenky výrazné brunetky, tak za manželku vybrali chudinku Štěpánku Belgickou, vyblitou blondynku.

          22. Přečti si něco o tom, kde měli kolonie např. Němci (Togo, Namibie apod.)
           Místním to moc nevadilo, spíše to oceňovali, neboť Němci přinášeli technologie a tím práci a peníze. Nicméně, císař Vilém by asi nepřivítal pod oltářem tmavou barvu…byl takový…tehdy řečeno nemoderní. Dříve tradiční. Dneska zločinec.

          23. Mistni to ocenovali… No, nevim. Povstani Herreru a jejich nasledna temer genocida… Evropany uz v te dobe malokde vítali. Ale strojni puska silnejsi asagaje a delovy clun trumfne i nejrychlejsi kanoi

          24. Mimochodem, dneska zlocinec… Kaiser Bill byl nejvic povazovan za zlocince jeste za sveho zivota. Nekdy tak po roce 1914. Kipling o nem dokonce napsal basnicku. Pral mu v ni, at hodne bolestivě zdechne na rakovinu. Rudy ve valce prisel o syna, tak ho to trochu rozhodilo. Dnes se Willy spis omlouva, ze to s tou valkou tak nemyslel a prisli horsi. Dnes je takova doba, hodne se relativizuje. Ani padouch, ani hrdina. Prostě neduzivej zamindrakovanej kriplik co miloval zbrane a vojacky a snil o silnem velkem Nemecku co vsem ukaze kdo je tu herrenvolk.

          25. Cikani vzdy maji pocetne a hlucne svatby. Pokud to pomuze jako voditko…

          26. jestli tě to uklidní, tak Meghan Markle nemá s cikány nic společného. Otec je bílý Američan původem z Holandska, matka je černoška (ve skutečnosti spíš světlá mulatka). Markle je teda tak čtvrtinová černoška z rodiny, která byla v Africe maximálně tak na dovolený. Oni Američtí černoši byli vesměs přivezený do USA dřív než většina amerických bělochů. Dovoz negrů do USA byl zastavenej někdy okolo roku 1850 a největší migrační vlny z Evropy přišly do USA až po roce 1865.

          27. Tak ještě dřív. Dovoz otroků do USA skončil v roce 1808 a občasné pašování skočilo připojením Floridy v roce 1821.

       3. Ale byl hezkej a měl sympatickou manželku :-)
        A karibskou krizi ustál skvěle. Ať byl jinak sebehorší, to že nechal Chruščova vycouvat bez ztráty tváře, když mu všichni radili bombardovat… Klobouk dolů.

        1. Měl hlavně hezkou milenku, MM byla fakt kost.
         No, to jo, to ustál, když mu radil ministr zahraničí Rusk, protože kdyby mu neradil, tak by tam klidně poslal rakety.

         1. MM měla parádní figuru, ale jinak to byla souloživá slepice. Grace Kelly, to byla jiná liga.

          1. No vidíte, a obě měly tragickej konec. Takže z toho plyne, že je úplně jedno, jestli jste souloživá slepice s parádní figurou, nebo éterická královna s mírem v srdci, jak se zapletete s nesprávnými politiky, končíte pak tragicky.

          2. MM byla jalovice. Grace Kelly měla tři děti, které upřímně milovala.

          3. Jalovice nebyla, myslím, že potratila, snad dvakrát, nevím to přesně.

          4. MM se provdala hned v 16 letech, ta cas neztracela.

          5. Sysop: No, na tu dobu normální stav, tenkrát se asi v USA nečekalo do třiceti.

          6. Co se ale pamatuju, tak zenich byl tusim skoro 2x tak stary. Kdyz spoluzacka ve ctvrtaku na gymplu si narazila cerstve vystudovaneho dochtora, rikali jsme mu „strejda“.

          7. To fakt nevím, jak byl starý nějaký manžel MM. Ovšem logicky si v šestnácti vzala staršího, protože je u něho větší předpoklad, že nemá prázdné ruce ani hlavu. Ona nic, asi krom super těla a pěkný tváře, v šestnácti neměla, žejo.

          8. Ja uz si to nepamatuju, on ji pak nejak zahnul, ci co, kazdopadne svazek dlouho netrval, protoze byl znacne nesourody. Ona se tehdy vdavala tusim jen proto, aby se dostala z nejakeho ustavu, nebo jak to bylo. Urcite to jde vyguglit, ja to taham z paty.

          9. Byl starší o 5 let, bylo mu 20 nebo 21 když si ji v roce 1942 bral. Ona to prý brala jako šanci dostat se ze sirotčince. Ale v roce 1942 nebyly rychlý manželství nic zvláštního, byla válka a ženatí vojáci mívali jisté úlevy a výhody.

 7. Srandovní pokrytectví. Před lety tu byl podstatně podrobnější článek na téma emotivního versus rozumového vnínámí. Podstatné z něj bylo, že emotivní vnímání rovná se válečné myšlení „my absolutně dobří versus oni absolutně zlí“. Znáte to: když civilisty bombardují ONI, jsou to naprostí ďáblové, kdežto když to děláme MY, je to nanejvýš omluvitelné a zanedbáníhodné.

  Takže mne vždycky dostane, když od někoho kdo vězí až po uši ve „válečném emo-myšlení“ „zlí Usáci hnusáci a zelňáci Versus zachránci lidstva na Východě a Slovani“, začne poučovat ostatní jak mají „myslet racionálně, ne emotivně“.

  Protože ve skutečnosti vyžaduje právě a pouze emotivní myšlení bez jakékoli schopnosti abstrakce nebo chladnokrevného hodnocení faktů, porovnávání zdrojů a zdrženlivosti.

  Všechny tyhle EMO-černobilé výzvy požadují OKAMŽITOU AKCI bez přemýšlení na základě EMOCÍ vytvořených rozhořčující sadou obvinění.

 8. Jo mimochodem. Kdyz jsme u toho zpustoseni Evropy, tak priprchlenci a NATO a protiruske sankce a postupny hospodarsky upadek a odliv mozku je jen jedna strana mince.
  Druha strana mince je Euro, ECB, system QE, intervenci, stimulu, zaruk a politickych tanecku okolo toho.
  A prave ta druha strana mince je momentalne to, co vidim jako nejvetsi evropske riziko, protoze bankovni system eurozony se rozpada. Dokud krachovalo jen Recko, byla to legrace, jenze ona to ted politicky nezvladla Italie, coz je treti nejvetsi ekonomika po Nemecku a Francii (GB uz nepocitam) a desetina vykonu cele Eurozony a vypada to, ze notoricky proflakly italsky bankovni sektor to ma za par (jo, nedavno tam stat sanoval treti nejvetsi banku a spatnych a nedobytnych pohledavek maji Talosi 30-50 procent, podle toho, jaka na to nasadite kriteria).
  Pokud italsky bankovni sektor neustoji politickou zmenu smysleni, ktera koketuje s trumpovskym pristupem k ekonomice (tj snizeni dani a hospodarske stimuly) a italske banky prdnou, protoze nemecti investori odmitnout nest rizika s tim spojena, tak by to EU taky nemusela financne a politicky ustat a bylo by konecne nutne udelat reformu (tj Italie by porestala uzivat Euro a konecne by mohla zdevalvovat, coz by ovsem znamenalo, ze okamzite k tomu samemu pristoupi Recko a pravdepodobne i Spanelsko a Portugalsko a proklamovana evropska jednotnost bude razem v haji).
  Ja vim, mainstream a diskuze vidlaku jsou v tezkem klidu, zatimco president evropske centralni banky je zpoceny az na zadku.
  Kazdopadne jsem moc zvedavy, jak to maestro Draghi hodla vyresit, respektive vyresit to nemuze, ale jak aspon hodla kosmeticky oddalit bezprostredne hrozici katastrofu.

  https://www.zerohedge.com/news/2018-05-21/draghi-opened-pandoras-box-now-debt-deflation-looms-italy

  1. Tady čtu, že už nějakou vizi mají, facka euru: „Myšlenku placení státních dluhů s miniboty navrhuje ekonom Ligy Claudio Borghi.

   Borghi vysvětlil – budeme takto platit (tomu, kdo s tím bude souhlasit) dluhy veřejné správy s obchodovatelnými vládními dluhopisy. Ekonom Ligy porovnává miniboty s „Kolumbovým vejcem“, což je „inteligentní systém, který využívá úvěru, který jím zatím není“.

   Tento nový ekonomický nástroj, ve vizi této budoucí vlády, by mohl být použit v různých situacích..“ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Deportace-migrantu-zavirani-mesit-facka-euru-Vitezka-voleb-v-Italii-Pilloni-k-programu-vlady-ktera-desi-Brusel-536710

   1. Zaver je jasny. Podporte ECB, podporte italii, jezte spagety a kupujte subprime italske bondy, kryte virou v ekonomiku se zapornym rustem a casovanou demografickou bombou.

    1. zrg: Vy se pořád rozčilujete, jaká krize? Zruší se peníze a máte po krizi. Prostě peníze došly, šmytec. Budete dostávat kredity a těmi si budete platit žití, zdraví i stáří. A kdo nebude mít nárok na kredity, bude vybírat popelnice úplně stejně jako dnes, umrzne na ulici nebo se tam uchlastá či ufetuje úplně stejně jako dnes. Akorát si za ně nekoupíte bezpečí, protože jak je vidno, to se nedá koupit ani dnes za peníze.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017