Zmrdi a jejich hulibrci na internetu

Featured Image

Po přečtení Zmrdi XIII: Hulibrkové, jsem si vzpomněl na několik historek z různých debatních a zpravodajských serverů…

…. které ukazují, že nejen v prací je zmrd živ. Mnoho v pracovně nepříliš uspokojených zmrdů našlo nový prostor, ve kterém společně se svými hulibrky operují. Jistě je znáte sami, po napsaní nějakého přispěvku na libovolném serveru, se vždy objeví někdo, kdo je o své pravdě 100% přesvědčen a začne neodbytně zazmrďovat svými tlachy celou diskusi. Pokud se jedná o osamoceného zmrda, nebývá s ním velká práce, ještě lepší je, když se jedná o osamělého hulibrka, kterého spořádáte dříve, než se jeho zmrd připojí k internetu a začne mu vydatně pomáhat. Nevýhodou zmrdobijce je, že standardní internetí zmrd či hulibrk, má neskonale více času a prakticky celou svojí pracovní dobu tráví ujišťováním se o své dokonalosti s podobnými jedinci na danném serveru kde jste se vyskytli. Často ani na jiný server nechodí, často mi připadá že mu danný server byl nastaven jako domácí stránka a systém pohybu po webu mu je neznámý :)

 

Zmrdi XIII: Hulibrkové : Osamělý zmrd bez kamarádů souzmrdů okolo je méně než nula“.
Hlavní oporou zmrda na internetu v jeho nekonečné tuposti, omezenosti a nadutosti jsou totiž hulibrci-přikyvovači, kteří mu dodávají pocit že má nad vámi navrch a že jeho tlachání má smysl. Bez nich, nemá proti vám šanci a tak se vám jen zřidkakdy naskytne možnost zatopit zmrdovi samostatně.
Zazmrdovanost některých serverů zachází přitom někdy tak daleko, že už je na nich nataženo tolik zmrdů a hulibrků, že se považují za jakési nadřazené virtuální entity, přičemž si vzájemně při plácání naprosto nehorázných hloupostí kryjí záda. Tím zazmrdovanost překročí kritickou mez. Na vás jako zmrdobijci je pak nelehký úkol, rozprášit celou zmrdiskupinku, což se sice za pomoci dalších zmrdobijců někdy podaří, jde však o úkol velmi nesnadný a často se potření zmrdi a hulibrci posléze utěšují navzájem, čímž vaše protizmrdí aktivita přichází vniveč.

 

Kde se berou?
Většina internetových vztahů typu zrmd-hulibrk, vychází ze stejného systému jako vztah „městský vesničan“ a „vesnický kluk ze zastávky“. Po přestěhování do Prahy (vetšinou) nebo jiného většího města a připojením se na internet přes firemní přístup, se z městského typu snadno stane procesem osmózy zmrd (nakažením od dříve přistěhovaných a již dříve infikovaných), přičemž jeho hulibrkem se stává, díky zasažením touto osmózou, Franta ze zastávky. Franta by byl rád zmrdem, ale stejně jako se mu na vesnici nepodařilo stát městským typem a byl nucen frajeřit u zástavky před Marunou a holkama pouze na fichtlu (na Kawasaki nebylo), i zde je mu osudem určena druhořadá role. Oba pak svorně nenávidí každého kdo se ve městě narodil a vytvářejí vlastní komunitu uzavřenou samu do sebe, ve které se ujišťují o výjimečnosti svého původu.

Tato komunita se často formuje na některém ze serverů a při nepozornosti jeho správce se může stát, že server bude během 2-3 období zmrdí migrace zcela zazmrděn.Pořádáním srazů serveru, na němž se zmrdi společně s hulibrky ujišťují o tom, že jsou „úspěšní“ (mají přece mobily za patnáct, auto s kolama (elektrony) a pytlema (airbagy) , následované předháněním kdo má silnější Tédéíčko, trumfováním se služebníma Pasátama a nákupy bytů na hypotéku.

To částečně i zodpovídá otázku “ Kde se v Praze vzali zmrdi?„.

 

Zmrdi a hulibrci na diskusních serverech – Svázácké zmrdství
Zvláštní formou internetího zmrdismu je svazácké zmrdství. Jeho protagonisté se rekrutují z řad bývalých soudruhů či svazáku (a jejich potomků). Před nějakým časem jsem se setkal s jeho dosti zábavnou a velmi bizarní formou. Příčinou nalezení této zlaté žíly svazáckého zmrdismu, bylo mnou založené diskusní fórum na téma “ Normalizační seriály – Nemocnice na kraji města, Okres na severu, Major Zeman,Žena za pultem, Druhý dech, Chlapci a chlapi, Dynastie Nováků a další – komunistické normalizační lži a propaganda nebo pěkné , milé seriály?„.

Tím se mi podařilo píchnout do hnízdečka bývalých soudruhů , dnes zmrdů resp. jejich potomků. D-Fensovu teorii, že ze soudruhů a jejich dětí jsou dnes zmrdi(a jejich hulibrci se rekrutují z řad bývalých hulibrků komunistů), považuji díky tomuto za opětovně potvrzenou a zcela nevyvratitelnou. Na základě diskuse se zmrdem a jeho hulibrky vznikla jedním zmrdobijcem sestavená souhrná „Černo-rudá listina svazáků“ , kterou jsem pro větší srozumitelnost doplnil návodem jak se na listinu dostat. Někteří totiž doufali, že k průniku na listinu stačí pouze mít v oblibě pokleslý žánr komunistických seriálů, což by bylo ale příliš laciné. Ta byla určena jen pro zmrdí-hulibrčí individua, jejichž myšlení se dostalo daleko za horizont pouhého levicového blouznění. V návodu najdete i jedince, kterému se přes jeho úpornou snahu, díky jeho neschopnosti formulovat souvisle více než dvě věty, na nástěnku proniknout nepodařilo.

 

Zmrdi v diskusích na zpravodajských serverech (iDnes etc.)
Každá, i sebenevinější poznámka v diskusích „pod čarou“ se může stát potravou pro zmrda. Zde je ale situace lepší než na stálých fórech, neboť se zmrdi a vohnouti většinou tolik neznají a nedokáží příliš dobře kooperovat, což vám dává příležitost zmrda likvidovat jeho vlastní nadutostí. Pěkným příkladem z poslední doby je diskuse na iDnes kde se zmrd v článku „Myčka nádobí – šikovná pomocnice nejen pro bohaté“ snažil za pomoci jednoho přidavšího se hulibrka nutit okolí, že nejlepší je mýt nádobí v ruce a myčka je nanic. Jeho zmrdiargument , že má z nádobí umytého v myčce „divný pocit“ sice posléze doplnil i dalšími. Jeho hulibrk tvrdil, že když jeho žena (inženýrka) naskládala nádobí do myčky, tak se vůbec neumylo. Byl ale jiným přispěvatelem diskuse upozorněn, že když jeho žena strká špinavé nádobí do trouby, lepšího výsledku se nedočká. Úroveň dalších zmrdiargumentů posuďte sami, nicméně zatímco se mi myje nádobí v myčce, sepisuji tento článek, zmrd s hulibrkem ale stojí u dřezu, takže jejich názor zde bohužel nezazní :)

Zvláštní podkategorií jsou podzmrdi blázni-samotáři. Většinou se jedná o různé pošuky, postižené naboženským nebo politickým blouzněním a zamořující diskuse často dokola kopírovanými příspěvky. Jde o neškodný druh podzmrda, jeho bludy nema cenu vyvracet, pokud náhodou reaguje na váš příspěvek a vy mu odpovíte, nepřestane dokud nezaplní alepoň deset stran.

Zmrdí virtuální svět
Doby kdy se na internetu pohybovali jen vetsinou jen inteligentní lidé a nadšenci do nových technologií jsou dávno pryč. Zmrdům se kromě Powerpointu dostal do rukou i internet a záhy pochopili jeho potenciál. Jedním z nich je, že jsou chráněni před osobní konfrontací a tak se jejich zmrdí názory a komunity mohou rozvíjet, aniž by byli v ohrožení že jim vzápětí za jejich tlachání přistane na obličeji odměna v podobě dlaně zmrdobijce. Tak mohou prakticky neomezeně prudit celou řadu lidí bez sebemenšího rizika. Na potlaších se souzmrdy a souhulibrky se pak cítí zcela bezpečně, na riskantní výpravy samostaně se radši příliš nevydávají. Ostatně jak už bylo v úvodu uvedeno: „Osamělý zmrd bez kamarádů souzmrdů okolo je méně než nula„, takže setkání v realitě s internetím zmrdem nebo hulibrkem, bez jeho souzmrdů či souhulibrků, je spíše z oblasti Sci-Fi.

 

Loner loner_74@seznam.cz 2.1.2005 0:21

 

 

 

 

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
292x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:08
D-FENS © 2017