Změna

Featured Image

Dobrý den, jste-li spokojeni se stavem politiky, nechte tento text bez povšimnutí a přijměte, prosím, moji omluvu, že k Vám došel. Pokud ne, čtěte dál, je určen právě Vám.

Možná Vás šokuje, možná naštve, ale to co tu píšu, je pravda a lidé (voliči) by to vědět měli. Má dvě části.

Jste-li VELMI nespokojeni se stavem politiky, přeskočte rovnou na část „teď vážně“

Jako občané této země můžeme být hrdí na mnoho věcí, zejména pak ale na naše čestné, pravdomluvné a nezkorumpovatelné politiky. Máme tu SZ, ODS, ČSSD, KSČM, TOP 09, VV, SPOZ a KDU-ČSL. Miluji je všechny.

MILUJI Stranu zelených, líbí se mi na nich, jak krásně dokáže taková Kateřina Jacques něco propagovat, aniž by o tom cokoliv věděla. Taková biomasa, to je věc. Dělá se mj. ze štěpků, takže zatímco dříve se pokácel strom a větve se nechaly v lese zetlít, aby les vyživily, dnes se odnesou, aby se zpracovaly na biomasu. Nesnáším lesy, takže mě těší fakt, že tohle podle odborníků za 2, 3 generace ty hnusné, zelené plochy naprosto zdevastuje. Zelení jsou super, třeba teď se pokouší protáhnout zákon o zvýšení podílu biolihu v palivech. Ten parchant na Hradě jim to ale vetoval, ale snad jeho veto v parlamentu přehlasují. Je super vědět, že benzín bude dražší a motory aut dříve odejdou. Je taky fajn, že se při pěstování řepky používají chemická hnojiva a další zemědělská chemie, která sviní podzemní vody a že na výrobu biopaliv se spotřebuje více fosilních zdrojů, než kolik se ušetří(takže už i Evropská komise pod tlakem připustila, že ekologický přínos biopaliv je přinejmenším sporný). Proti Klausově vetu  se postavil i pan miliardář Babiš, který nedávno investoval miliardu a půl do továrny na tenhle sajrajt. Určitě nelobboval, určitě neuplácel, aby se to protáhlo  a bohužel tak určitě ani činit nebude. Zelení jsou čistí. Věřte těm, kteří se nenechali koupit. Věřte těm, kteří včas dostali echo, že je to bouda.

MILUJI KDU-ČSL. Jejich lídr, Cyril Svoboda jako právník pomohl jedné ženě s restitucí, ta mu za to odkázala v poslední vůli dům v hodnotě 100 milionů. Pak si to ale rozmyslela (jako by 100M nebyla spravedlivá odměna za pár konzultací) a dům raději odkázala křesťanské charitativní organizaci. Líbí se mi, jak se Cyril dokáže bít proti charitě za svoje zájmy. Byla nesvéprávná, tvrdí u soudu, a já doufám že ho nakonec vyhraje. Kvůli  nějakým postiženým by měl jako Cyril přijít o 100 mega?

MILUJI KSČM: Líbí se mi jejich krásně krvavá minulost, od níž se nikdy nedistancovali. Je fajn, že se sem tam najde někdo, kdo je ochoten pozabíjet 35 milionů lidí (Stalinův vlastní odhad). Lidí je na světě jako sraček, takže pracovní tábory a střelba na hranicích by podle mě měly být součástí každé slušné společnosti. Je taky fajn, že před nástupem komunismu jsme byli tuším, že 7. nejbohatší stát světa (v příjmu na hlavu) a po 40 letech lidové demokracie už po firmách jako ČKD na západ od ostnatých drátů neštěkl  ani pes.

MILUJI ODS, je s nimi legrace. Přijde Bém na pódium a povídá: ,,Nechám zmizet 700 mega a uhádnu na jakou kartu přitom myslíte.“ No řekněte sami: nestojí trocha té prdele za 3/4 miliardy? Je to ale trošku nefér. Aleš Řebíček si jako ministr spojený s firmou, která vyhrává zakázky na jeho ministerstvu, vydělá na komplex vil v Toskánsku, zatímco jeho bratr, který neměl to štěstí ministrem být, si musí na denní chléb těžce vydělávat vydíráním majitele autobazaru. Být tak premiér a jezdit si s lobbisty na luxusní jachty…

MILUJI Zemana, i když mu moc, přiznám se, nerozumím. Když kdysi před svým zvolením Zeman mluvil o tom, jak zatočí s korupcí, chápal jsem to tak, že jí sníží. Lišák překvapil a sestavil kabinet s dnes již několika pravomocně odsouzenými. Hvězdy jako Ivo Svoboda se svou pravou rukou Snopkovou, kteří předtím úspěšně vytunelovali továrnu Liberta, se tak mohli realizovat na ministerstvu financí. Ministr pro místní rozvoj Lachnit si vzal jako poradce Zděnka Munzara, předtím pravovocně uznaného vinným ze zpronevěry 10 milionů (není nad to, nechat si dobře poradit). U Kavanova sekretáře Srby se našlo přes 100 milionů v plastových pytlích (líp, než sám ministr, z jehož sejfu v kanceláři vypadlo jen nějakých trapných 500 000). Na žebříčku korupčně nejčistších zemí (sestavovaném Transparency International) jsme spadli o nějakých 25 míst dolů. Je fajn vědět, že celá stará, osvědčená a křišťálově čistá parta je opět v plné síle připravena stavět dálnice za několikanásobek toho, co v zahraničí.

MILUJI Věci veřejné. Moc se mi líbí, že společnost Oraprint (v níž byl John předsedou představenstva) prodávala zdravotní pojišťovně pojištěnecký časopis za dvojnásobek ceny, čímž z ní za pár let vytáhla stovky milionů. Politici obvykle dělají tunely až po vstupu do politiky, ale John si stačil ušpinit ruce ještě před ním. Tak tomu říkám politický talent!

MILUJI ČSSD. Paroubek není lhář, ale ekonomický génius, který, pravda, v době všeobecného růstu zemi zadlužoval, ale teď, v době krize, ji z dluhů vyseká. Je až neuvěřitelné, co vše ten Paroubek dokáže. Zvyšovat do státní pokladny pravidelně odváděné dividendy (zisk ČEZu) a přitom snižovat cenu elektřiny, řídit stát, kde na stále rostoucí počet důchodců připadá stále menší počet pracujích a přitom zvyšovat důchod. Je sice pravda, že VŠICHNI ekonomové tvrdí, že ekonomický koncept ČSSD aplikovaný po dostatečně dlouhou dobu musí přivést zemi ke krachu, ale Řecko nám budiž důkazem, že tomu tak není. Pohleďme, jak tam v ulicích lidé vesele oslavují, že mají štědré sociální přídavky a více důchodů než 12. Líbí se mi také pan Rath a to nejen díky svému sympatickému jménu (v angličtině rat = krysa), ale zejména tím, jak krásně dokáže měnit názor. ,,Dokud jsi šéfem lékařských odborů a ČLK, všude říkej, že se zdravotnictví bez regulačních poplatků neobejde, až pak budeš u Jirky, nezapoměň tvrdit opak“. Miluji chameleony

MILUJI TOP 09: Je tam Kalousek a hlavně kníže Kája. Ani nevím, kdo z nich je lepší. Jestli Kalousek, který hlasoval už v komunistickém Národním shromáždění, kde zastupoval přikyvovače komunistů – stranu lidovou a vytvářel tak iluzi jakési možnosti výběru mezi několika stranami a který před pár lety pomohl smést zákon o vyrovnaném rozpočtu nebo kníže, který je vždy otevřený (jenom tu odpověď na otázku zda je či není pro zrušení Benešových dekretů z něj ne a ne dostat) a vždy velkorysý (když se provalilo, že spolu z dalšími neoprávněně pobíral některé náhrady, poslal, skutečně vekoryse, celých 1000 Kč jedné nadaci). Kalousek má zkušenosti z výběrových řízení pro armádu. Nevidím nic špatného na tom, že místo levných padáků od firmy, která má v jejich výrobě tradici, nakoupil drahé od firmy, která je nikdy předtím nedělala. Co na tom, že se na nich zabili tři výsadkáři? Když nechci umřít, tak přece nelezu do armády! Kája má zase dobré kontakty. Jako ministr zahraničních věcí odjel soukromě na uzavřené setkání světových finančníků, průmyslníků a majitelů médií, ale na tom není nic špatného. Proč by taky jinak popíral svou účast a přiznal se až pod tíhou důkazů? Když ho média prezentují hezky, tak to tak určitě bude a skutečnost, že se osobně zná s jejich zahraničními vlastníky, to jistě neovlivní. Je také fajn, že v politice nejsou žádné intriky. Každý přece ví, že ty jsou jen v mexických telenovelách. Politika je jasná a průhledná. Nemůže se stát, že by se strana dozvěděla, že novináři chystají test zkorumpovanosti stran a nechala v tom někoho vykoupat jen proto, aby jej pak mohli veřejně odstřelit a získat hlasy voličů, jejichž dosavadní partaj se není schopna zbavit stigmatu zkorumpovanosti. V námořních kruzích se tomu říká ,,hodit přes palubu“

TEĎ VÁŽNĚ :

LISABONSKÁ SMLOUVA znamená, že EVROPSKÝ SOUD je NADŘAZEN soudům NÁRODNÍM, že EVROPSKÝ PARLAMENT je NADŘAZEN parlamentům JEDNOTLIVÝCH ZEMÍ, že Brusel rozhoduje v nějakých 67 oblastech lidského dění. Lisabonská smlouva je jen přepsaná euroústava (ústava=základní dokument státu). Lisabonská smlouva znamená, že nám naši drazí politici prodali zemi před očima. Buďte ujištěni, že za Lisabon se platilo opravdu štědře, protože v Evropském parlamentu se může stanovit výsledek hlasování pouhým odhadem a nikoli přepočítáváním.  Po jednom hlasování předsedající oznámil, že pro byla většina (určil to ,,opticky“ -prostě se rozhlédl po sále) a když došlo na protesty a přepočet bylo to 128 pro a 502 proti. Nemusíte prostě podplácet množství lidí napříč celým kontinentem, zaplatíte si jen pár představených z Evropského parlamentu. Kdo z politiků Vám to řekl? Napsaly Vám to Vaše oblíbené noviny? Opravdu si myslíte, že většina novinářů nebere úplatky? Novináři píší pravdu, nic než pravdu a k tomu jim dopomáhej dovolené na Seychelách sponzorované zájmovými skupinami, nadnárodními korporacemi a pochybnými jedinci. Kde je třeba ta ptačí chřipka, kterou tu média kdysi strašila a na kterou se nakoupilo Tamiflu (dnes již prošlé) za miliardy?

JSOU ZDE 3 MILIONY LIDÍ, kteří nechtějí dát svůj hlas žádné ze stran. Je zde mnoho dalších, kteří volí nejmenší zlo. Kdyby všichni tito lidé volili 3 malé, čisté strany, mohly by tyto strany sestavit vládu! Nenechte si SRÁT NA HLAVU a nevolte ty, kteří o Vás v soukromí mluví jako o tom „tupém póvlu“. Buď mi věřte, co zde píšu, nebo (lépe) si to vše ověřte na vlastní pěst (Lisabonská smlouva je k dispozici ke stažení na internetu, na stánce vymentepolitiky.cz je přehled mnoha kauz všech stran). Drazí Češi, Slezané a Moravané: jsme jedinečný, krásný a neuvěřitelně schopný národ. Nejde tu ani tak o hokej nebo pivo (i když obojí máme nejlepší na světě). Podívejme se, kolik lidí v naší historii tuto zemi pozvedalo, podívejme se na Smetanu, Křižíka, Baťu, Jiráska a tisíce dalších. Svého času byly v této zemi dvě velké továrny na letadla, naše Tatra má nejedno vítězství v technicky náročné Rallye Paříž-Dakar, dodnes tu vyrábíme zřejmě nejlepší traktory světa. Naši předci nám zanechali jedinečný odkaz literární, architektonický, technický. Vzpomeňme na husity. Kam by to dotáhli, kdyby si řekli, jako mnozí dnes, že nás je málo, že stejně nemá cenu s těmi křižáky bojovat? Kam by to dotáhli naši hokejisté s tímhle přístupem? Už mám dost toho věčného fňukání, že stejně nic nezměníme! Průzkumy věřejného mínění jsou na prodej, jsou jako lehké děvy u silnice, ale tady se prodávájí čísla. ZA UMĚLÉ SNIŽOVÁNÍ PREFERENCÍ MALÝCH STRAN SE PLATÍ, je to proto, aby je pak lidé nevolili s tím, že to stějně nemá cenu.

Mně osobně, nebo mým známým se líbí tyto strany:
Strana svobodných občanů (podporovaná Klausem)-www.svobodni.cz
Pravý blok Petra Cibulky- autor „Cibulkových seznamů“ a jeden z mála lidí, kteří mají odvahu říci, že státní správa je prolezlá bývalými fízly z StB
Suverenita Jany Bobošíkové-www.suverenita.cz


24.05.2010 -OS-
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
215x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!